Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Historia Słowian - My, Słowianie

Awatar użytkownika
Kriestovo Nysian
Posty: 209
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Nysa
x 3
x 17
Podziękował: 120 razy
Otrzymał podziękowanie: 488 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » sobota 09 lis 2019, 02:29

Cyryl i Metody nie stworzyli żadnego pisma tak naprawdę, ich misja było umocnienie rodzimych wierzeń/slavorum/słowiańska liturgia, zapisywanie naszej historii, produkcja amuletów i talizmanów, pisanie pieśni, wzmocnienie więzi miedzy Słowianami w obliczu zagrożenia, które zawsze w 100% przychodziło od zachodu. Głównym kapłanem był zawsze wielki władca wybrany na Wiecu, lub jego najbliższa rodzina siostra czy brat. W tym przypadku Cyryl i Metody to najbliższa rodzina cara Rościsława Morawskiego.

Przykładowo w Nysie w tym samym czasie kapłanem był Swaty Klimens, kolega Cyryla i Metodego. Alfabetem Ślązaków jest Klimensownica - Azbuksztaby Szlensko Mowice/Godki, Gotka mowa Gotów czyli Ślązaków, Alfabet Godzki=Azbuka. Jest to porostu Azbuka używana w czasach Klimensa/Cyryla, a sama Azbuka istniała od dawien dawna, używano jej już w wiekach p.n.e., z czasem porostu stosowano w niej niewielkie zmiany, np. skróty i interpunkcje, podwójne, a nawet w Polsce potrójne zapisy (np. w jednym zapisanym słowie są 2 i nawet 3).

Klimensownica: http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... =60&t=2601
Załączniki
Klimentownica Azbuchsztaby Szrajbungu.png
Klimentownica Azbuchsztaby Szrajbungu.png (9.82 KiB) Przejrzano 202 razy
0 xAwatar użytkownika
Kriestovo Nysian
Posty: 209
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Nysa
x 3
x 17
Podziękował: 120 razy
Otrzymał podziękowanie: 488 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » sobota 09 lis 2019, 04:25

Zapomniałem dodać do postu powyżej. Największym problemem jest to, że żmijowate plemię tzw. Czarnogłowi oczerniają naszych bohaterów, władców itd. Artur Lalak i Skwarek opierają swoje przekazy na źródłach łacińskich napisanych przez i w czasach Habsburgów czyli inaczej właśnie Czarnogłowych. Dla mnie takie spreparowane źródła nie są w żadnym wypadku wiarygodne. Ja osobiście ufam w 100% i opieram swoje rozeznanie historyczne, religijne czy jakiekolwiek inne tylko i wyłącznie na słowiańskich artefaktach, zachowanych inskrypcjach słowiańskich zapisach po słowiańsku, zabytkach architektury Słowian i ich inskrypcji, symbolice Słowian, zachowanej rdzennej sztuce, przetrwałych obrzędach, legendach, ubiorach i nazewnictwie.

Mogę dodać iż wszyscy Lechici co do jednego począwszy od wielkiego księcia Lecha I do Ludwika II Jagiellończyka/Maksymiliana Piasta/Karola VI/Iwana Wasilewicza ("Groźnego"), w tym tez kapłanki/kapłani/, króle/królowe, carewny/carowie byli zawsze wierni swoim rodzimym slowianskim wierzeniom, pismom, prawom, zasadom, przodkom, bogom, historii, kulturze, tradycji, ziemi i rodzinie Słowian na niej zamieszkałej.
Załączniki
Perun_Swaro_Gromnej_Slawy_Grzmot2.jpg
Perun_Swaro_Gromnej_Slawy_Grzmot2.jpg (84.96 KiB) Przejrzano 193 razy
0 xFair Lady
Posty: 1519
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 5
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 883 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » sobota 09 lis 2019, 09:44

Kriestovo Nysian -
Artur Lalak i Skwarek opierają swoje przekazy na źródłach łacińskich napisanych przez i w czasach Habsburgów czyli inaczej właśnie Czarnogłowych.
Chyba nie tylko. Artur Lalak stworzyl cos unikatowego, zadal sobie trudu uporzadkowania chronologii, nie pasujacej niekiedy do wersji oficjalnych. I co jeszcze waznego pokazal skad wzial sie rod jasnookich i ich powiazania z dzisiejszym ukladem w Europie. Juz samo przedstawienie Sasanidow i ich ekspansji jest rewelacyjne.
Inni badacze jak np. pan Bialczynski wykonuja mrowcza prace, ale nieuporzadkowana. Trudno w tych materialach doszukac sie nici przewodniej, na zasadzie co wpadnie w rece, to sie publikuje.

Co do Cyryla i Metodego to mysle, ze odegrali bardzo wazna role. Nie bez kozery im to przypisuje sie wprowadzenie pisma cyrylicy. A to juz bardzo duzo. Najprawdopodobniej byli z jasnookich Hellenow i z matki Slowianinami. Bo jak p. Lalak przedstawia jest roznica miedzy Hellenami a Grekami. I to jest tez dajace do myslenia.

P.S. Korzystam z okazji i spytam co oznacza Twoj awatar, czy ma powiazanie z wojnami dackimi /przyodzianie wojownika/?
0 xAwatar użytkownika
Kriestovo Nysian
Posty: 209
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Nysa
x 3
x 17
Podziękował: 120 razy
Otrzymał podziękowanie: 488 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » sobota 09 lis 2019, 21:11

Avatar jest artystycznym przedstawieniem obecnej słowiańskiej epoki czyli Epoki Wilka.

"Z końcem roku 2012 nastąpił koniec świata dla Ciemnych i koniec Mroku dla Jasnych”. Zgodnie z kalendarzem słowiańskim 7521r. ukończyła się Noc Swaroga trwająca 12 960 lat, a wraz z nią jedna z 16 epok trwających po 1620 lat epoka Lisa, Bogini Mary, tzw. "Apokalipsa" - Apoka Lisa.

Nastąpił Świt Swaroga, który jest początkiem Dnia Swaroga trwającego 12 960 lat , a zapoczątkowała go obecna Epoka Wilka i jest to nasz czas słowiański, czas przebudzenia.
Załączniki
epoka_vielika.jpg
epoka_vielika.jpg (59.61 KiB) Przejrzano 154 razy
1 xFair Lady
Posty: 1519
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 5
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 883 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » niedziela 10 lis 2019, 10:50

Dziekuje za informacje.

"Rok 2019
Obecnie mamy rok 7528 według czasu Świątyni Światła Świata."

Polecam artykul, choc strasznie dlugi, ale da sie przejsc -

"My, lud spod znaku R1a"

https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/ ... more-16102
0 xAwatar użytkownika
Kriestovo Nysian
Posty: 209
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Nysa
x 3
x 17
Podziękował: 120 razy
Otrzymał podziękowanie: 488 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » niedziela 10 lis 2019, 23:02

Dobry artykuł.

Jeśli mogę to chciałbym dodać coś od siebie w tym temacie i z mojej rodzinnej ziemi. U mnie w Nysie mieszkali Słowianie już 90000 lat p.n.e., czyli od 92019 lat mieszkają w mieście i okolicach. W muzeum mają artefakty z tych lat w tym szczątki, biżuterię z kości mamuta itd. Choć niby są to oficjalne dane Muzeum to nikt o tym nie mówi nigdzie nigdy!!!.

W Muzeum Nyskim mają cały dział z przedmiotami datowanymi na lata od 40000 do 9000 tys lat pne, najstarsze pochodzą z centrum Nysy gdzie odkryto kły mamutów i wykonane z nich narzędzia i biżuterie. Oprócz Nysy z tych lat są też artefakty z okolicznych miejscowości, które swoją drogą mają oryginalne słowiańskie nazwy takie jak min.: Kijów, Morów, Rusocin, Hajduki, Koperniki, Hanysów/Hanuszów, Wójcice, Otmosków/Otmuchow oraz ze stanowisk archeologicznych na Kopanicy i Górze Czarownic gdzie odbywały się Słowiańskie Zloty/Sabaty Czarownic i jest tam grodzisko.

Ostatnio czytałem coś w stylu o nowym odkryciu w Polsce o "odkryciu najstarszego siedliska Słowian z przed kilku tys lat p.n.e.". Ja z tego nic nie rozumiem co oni nie maja kontaktu z Muzeum w Nysie bo tu moi przodkowie mieszkali już ponad 9000 tys lat temu i byli to rozumni Sławianie. Nawet Niemcy przez 300 lat rządów i 95 lat okupacji, od rozbiorów Bohemii w 1850 do 1945 r. podawali oficjalnie, rdzenni w Nysie od ok. 100000 lat cytuje: "LADII nazywający siebie SLAVI" z "gens SARMATICA" zwani później "POLANICI" deklarujacy sie pozniej jako terytorium "POLONICO ORIS GENIUM TERRENUM" i od tego przedstawiający swoich władców jako "CARIAM - Slavam inter Curiosos". Na dzisiejszy Polski: "LUDZIE jeden na drugiego mówiący SŁAW", z "genami SARMATÓW" zwany później POLANYSIM deklarujący się na terytorium "POLANYSKO ARÓW GEN TERYTORIUM" z władcami "CARAMI - Sławni wewnatrz Córki-Syny".

"Jednak decydujący eksodus datuje się od około 70 tys. lat temu, kiedy człowiek rozumny zasiedlił w pierwszej kolejności obszar Półwyspu Arabskiego. (s. 20-21)" Cały czas gdy czytam nie tylko ta ale wszystkie informacje gdziekolwiek to muszę zapomnieć o historii swojego miasta by je przetrawić, zdaje mi się że specjalnie historii Nysy i okolic unika się szerokim łukiem, dlatego postanowiłem sam to trochę zmienić.

Homo Erectus czyli człowiek nierozumny ma najstarsze siedziska na Ziemi na Śląsku min. w Trzebnicy i Rusku, a niedawno chyba rok temu w Sudanie odkryto dzięki testom DNA ich potomków. Czyli Homo Erectus, inaczej "Ne-An-Dziecialczyk/Neandertalczyk" wędrował ze Śląska do Afryki, odwrotnie niż podaje, czy tez raczej już podawała nauka.

Link do Muzeum w Nysie dział 40000-90000 tys. lat pne: http://www.muzeum.nysa.pl/web.n4?go=481
Załączniki
Archeologia_Nysa.jpg
Archeologia_Nysa.jpg (136.09 KiB) Przejrzano 116 razy
Archeologia_Nysa1.jpg
Granitowa rzeźba kultowa lwa stojącego na 2 nogach.
Archeologia_Nysa1.jpg (32.89 KiB) Przejrzano 116 razy
Archeologia_Nysa4.jpg
Archeologia_Nysa4.jpg (128.68 KiB) Przejrzano 116 razy
Archeologia_Nysa12.jpg
Archeologia_Nysa12.jpg (39.2 KiB) Przejrzano 116 razy
Archeologia_Nysa9.jpg
Archeologia_Nysa9.jpg (52.86 KiB) Przejrzano 116 razy
1 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 5678
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 760
x 262
Podziękował: 9694 razy
Otrzymał podziękowanie: 10326 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 11 lis 2019, 20:33

Kim są i jak żyli Słowianie? O tym dlaczego powrót do korzeni jest tak ważny


Powrót do korzeni. Tak można opisać proces, który od jakiegoś czasu zachodzi na ziemiach europy wschodniej/centralnej. Zapomniani Słowianie stają się inspiracją dla młodych ludzi, którzy szukają w ich stylu życia odpowiedzi na swoje duchowe poszukiwania. Okazuje się, że z niezwykłą łatwością przychodzi nam zrozumienie tego kim byli i jak żyli Słowianie. Odkrywamy bowiem nie coś nowego, lecz przypominamy sobie zapomniane wartości i wiedzę, którą każdy z nas, za sprawą swoich słowiańskich przodków, posiada zapisaną w kodzie DNA. Czujemy, że wojownicze zacięcie i otwarte serca Słowian są spójne z tym co płynie w naszych żyłach!

Kim byli Słowianie?

Słowianie to starożytny lud, który zamieszkiwał (i nadal zamieszkuje!) rozległe ziemie wschodniej Europy. Historia Słowian sięga nawet 10 000 lat – na taki wiek szacowana jest genetycznie najstarsza grupa etniczna. Według kalendarza Słowian mamy teraz nie 2018 rok, lecz 7527. To jeden z pradawnych ludów zamieszkujących Ziemię. Historia dotycząca Słowian jest w nurcie oficjalnym dość rozmyta. Nie znajdziecie wzmianek o tym niesamowitym ludzie w szkolnych podręcznikach – no chyba, że takie mówiące o Słowianach jako o nieokrzesanych dzikusach.

Dlaczego tak się stało, że ta wiedza została zatracona? Została zniszczona przez kościół katolicki, który przeprowadzał na naszych Ziemiach krucjatę przeciwko uduchowionym i żyjącym w zgodzie z Naturą ludem Słowiańskim. W cudowny sposób wiedza prastarych, mądrych, walecznych i dobrotliwych Słowian zostaje nam zwracana – młode pokolenie zaczyna dociekać swych prawdziwych korzeni i odnajduje w nich siebie.

Słowianie (kryterium lingwistyczne) to ogół ludności posługującej się językami słowiańskimi. Słowianie to ogólna nazwa ludów/plemion, związków rodzinnych składająca się z konfederacji wielu plemion rozumiejących się nawzajem, wyznających podobne idee bóstw, mających zbliżone bądź jednakowe zwyczaje. Mimo podziałów wszystkie języki słowiańskie zachowały wiele wspólnych cech oraz podobnie brzmiących słów i konstrukcji językowych. Dzięki temu w pewnym, choć niewielkim zakresie są wzajemnie zrozumiałe lub mają zbliżony wydźwięk fonetyczny.

Po Słowianach nie zostało wiele śladów – byli to ludzie, którzy wędrowali, tworzyli drewniane osady, żyli w zgodzie z Naturą. Wszelkie ślady zatarł ząb czasu oraz chrześcijańska krucjata, która zniszczyła dobytek starożytnych Słowian. Słowianie zasiedlają środkową, południową i wschodnią Europę. Stanowią większość populacji w krajach takich jak Czechy, Słowacja, Polska, Białoruś, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Macedonia, Rosja (częściowo), Serbia, Ukraina. W VI wieku Słowianie połabscy należący do grupy plemion lechickich zasiedlali również tereny wschodnich Niemiec. Słowianie zamieszkiwali także północną Azję.

Łatwiej to będzie zobrazować na mapkach: po lewej stronie Słowianie według języka, po prawej stara mapka ukazująca tereny zasiedlane przez Słowian w 6 wieku.

więcej u źródła: http://www.dziendobry.info.pl/sa-zyli-s ... qQwX08Bd1Y


https://bialczynski.pl/2019/11/11/dzien ... iwum-2018/
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Fair Lady
Posty: 1519
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 5
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 883 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » środa 13 lis 2019, 19:23

Kriestovo Nysian -
Homo Erectus czyli człowiek nierozumny ma najstarsze siedziska na Ziemi na Śląsku min. w Trzebnicy i Rusku, a niedawno chyba rok temu w Sudanie odkryto dzięki testom DNA ich potomków. Czyli Homo Erectus, inaczej "Ne-An-Dziecialczyk/Neandertalczyk" wędrował ze Śląska do Afryki, odwrotnie niż podaje, czy tez raczej już podawała nauka.
Niestety nie.
https://de.wikipedia.org/wiki/Neanderta ... _sites.jpg
Obrazek

https://de.wikipedia.org/wiki/Neanderta ... _sites.jpg
Obrazek

Mysle, ze linki otworza sie.

Co jest ciekawe, ze Neandertaler nagle zniknal, jak dinozaury nagle wymarly.
To sa wlasnie teorie, ktorymi karmi sie maluckich.

Ale na kompie co pochwila "update", to kazdy wie co to.

P.S. "Danuvius Guggenmosi" wprowadz do wujka googla, to zobaczysz, ze niedawno odkryto szczatki (albo brakujace ogniwo) humanoida dwunoznego, jego pochodzenie siega milionow lat i wskazuje na to, ze niestety nie z Afryki (jak dotad uwazano) pochodzi.
0 xAwatar użytkownika
Kriestovo Nysian
Posty: 209
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Nysa
x 3
x 17
Podziękował: 120 razy
Otrzymał podziękowanie: 488 razy

Re: Historia Słowian - My, Słowianie

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » czwartek 14 lis 2019, 11:47

Tisulska księżniczka 800 milionów lat letnia mumia znaleziona w Rosjii. https://youtu.be/hEb4OalO2_U
0 xODPOWIEDZ