Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 9678
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 675
x 194
Podziękował: 8553 razy
Otrzymał podziękowanie: 14281 razy

Re: Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 19 lip 2019, 05:55

ciekawe:
JUL
18
Nieopisana historia powstania chrześcijańskiego syjonizmu w Stanach Zjednoczonych


Chrześcijański wzrost aktywności syjonizmu by być u władzy w Stanach Zjednoczonych
18.07.2015 05:22:00 CIA , Historia , Izrael , Religia , USA , Syjonista
Nieopisana historia powstania chrześcijańskiego syjonizmu w Stanach Zjednoczonych 16 lipca 2019 roku Whitney Webb Cóż, zanim Theodore Herzl założył polityczny syjonizm i opublikował The Jewish State, chrześcijańscy syjoniści w Stanach Zjednoczonych i Anglii już starali się kierować i wpływać na zagraniczną politykę obu narodów w służbie religijnej obsesji proroctwa czasów końca. Największa proizraelska organizacja w Stanach Zjednoczonych nie składa się z Żydów, ale z chrześcijańskich ewangelików, których łączna liczba członków wynosi 7 milionów, ponad 2 miliony członków więcej niż cała amerykańska społeczność żydowska.

Obrazek

Członkowie tej organizacji, chrześcijanie zjednoczeni dla Izraela (CUFI), spotkali się w poniedziałek w Waszyngtonie, przyciągając tysiące uczestników i wygłaszając przemówienia izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, sekretarza stanu i byłego dyrektora CIA Mike'a Pompeo, wiceprezesa Mike'a Pence'a oraz obywatela Doradca ds. Bezpieczeństwa John Bolton. Przywódca CUFI, kontrowersyjny ewangelicki kaznodzieja John Hagee, spotkał się kilkakrotnie z prezydentem Donaldem Trumpem, a ostatnio uczestniczył w ekskluzywnym spotkaniu Białego Domu w marcu w sprawie nadchodzącego „planu pokojowego” dla Izraela i Palestyny.

CUFI jest jedną z wielu organizacji w całej amerykańskiej historii, które promowały państwo Izrael i syjonizm na tej podstawie, że etnostat żydowski w Palestynie jest wymogiem spełnienia proroctwa czasów ostatecznych i koniecznym dla powrotu Jezusa Chrystusa na Ziemię - Zdarzenie Chrześcijanie często określa się jako „Drugie Przyjście”. Przeczytaj cały artykuł: https://geopolitics.co/2019/07/16/the-u ... -power-in- stany zjednoczone
______________________________________________________
https://kochanezdrowie.blogspot.com/201 ... =timeslide

EDIT:

"zabawne" w tym całym ideologiczno-religijnym burdeliku jest to, że Żydzi nie uznają Jezusa.. :?: :shock:
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10813
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 446
Podziękował: 22830 razy
Otrzymał podziękowanie: 15723 razy

Re: Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 19 lip 2019, 09:27

"zabawne" w tym całym ideologiczno-religijnym burdeliku jest to, że Żydzi nie uznają Jezusa.. :?: :shock:
Autor „Wojny i Pokoju” Lew Tołstoj o wierze żydów oraz chrześcijan

Obrazek

Ponieważ dyskusja na neonie24, bardzo zasadnego artykułu "Zawiszy Niebieskiego" o początkach chrześcijaństwa się rozrosła do niemożebnych rozmiarów, to pozwolę sobie przypomnieć, co na temat ROZUMNOŚCI CHRZEŚCIJAŃSTWA pisał Lew Tołstoj 140 lat temuAutor „Wojny i Pokoju” Lew Tołstoj o wierze żydów oraz chrześcijan


DrJan Ciechanowicz, obecnie z Rzeszowa, ale przed 1994 rokiem z Litewskiej oraz Białoruskiej SSR, podesłał mi artykuły zawarte w opracowanej przez niego

Obrazek

książce „Antysemityzm”, której wydanie sponsorował, mój rówieśnik z Florydy (USA)Bronisław ChapinskiPh.D.

Cytuję z tej objętościowo ogromnej książki (600 stron, wyd. Ad Astra, New York, 2010) esej poświęcony stosunkowi rosyjskiego pisarza i filozofa Lwa Tołstoja do judaizmu oraz chrześcijaństwa (czyli do wywodzącego się z hebraizmu „tandemu” religii, które wrogowie Nowego Światowego Porządku – a w szczególności socjaliści oraz wyznawcy islamu– zamierzają wyniszczyć, patrz //www.proroctwa.com/NWO-mega-oszustwo.htm ):
http://www.proroctwa.com/NWO-mega-oszustwo.htm

Jak pisze Ciechanowicz, Lew Tołstoj uważał (podobnie jak i ja, MG w „Wojnie bogów”) Stary Testament za absurdalny zbiór żydowskich klechd i legend. Przypomina, że Tołstoja za jego Spowiedź biskupi cerkwi prawosławnej wyklęli. AutorWojny i pokojum.in. pisał:

„Historia święta zaczyna się od opisu, jak to Bóg, istniejący wiecznie, stworzył z niczego przed sześcioma tysiącami lat niebo i ziemię, jak potem stworzył zwierzęta, ryby, rośliny i wreszcie człowieka Adama i żonę jego Ewę, uczynioną z jego żebra. Mamy następnie podane, jak to Bóg, bojąc się, aby Adam z żoną nie jedli jabłek z drzewa, mającego czarodziejską siłę obdarzania potęgą, zabronił im jeść tych jabłek; jak to, nie bacząc na ten zakaz, pierwsi ludzie zjedli jabłko i zostali za to wypędzeni z raju i jak za to samo zostało następnie przeklęte całe ich potomstwo, przeklęta ziemia, która odtąd zaczęła wydawać trujące rośliny. Mamy potem opisane życie potomków Adama, którzy tak znikczemnieli, iż Bóg zmuszony był ich potopić i to nie tylko ludzi, ale i zwierzęta, a zostawił tylko jednego Noego z rodziną i z zabranymi do arki zwierzętami. Mamy dalej opisane, jak to ze wszystkich ludzi, którzy się po potopie rozrodzili, Bóg wybrał Abrahama i zawarł z nim przymierze, według którego Abraham zobowiązał się uznawać Boga za Boga i na dowód tego zaprowadzić obrzezanie, a w zamian za to Bóg zobowiązał się obdarzyć Abrahama licznym potomstwem i popierać go i jego potomków. Potem mamy opowiedziane, jak to Bóg, protegując Abrahama i jego potomków, czynił w ich Interesie same nadzwyczajne rzeczy, zwane cudami i popełniał zarazem najbardziej wyszukane okrucieństwa.

W ten sposób cała ta historia, z wyjątkiem naiwnych (jak odwiedziny Abrahama przez Boga i dwóch aniołów, ożenek Izaaka i inne), niekiedy niewinnych, lecz częściej nieetycznych opowieści (jak oszustwo umiłowanego przez Boga Jakuba, okrucieństwa Samsona, przebiegłość Józefa), cała ta historia, począwszy od klęsk zesłanych przez Mojżesza na Egipcjan i wymordowanie przez anioła wszystkich ich pierworodnych, do ognia, który zniszczył 250 buntowników, do zapadłych w ziemię Kore, Datana i Abirona, do zniszczenia w ciągu kilkunastu minut 14.700 ludzi, do rżniętych piłami wrogów tępionych przez Eliasza (wziętego na ognistym wozie do nieba) ofiarników i Elizeusza, przeklinającego wyśmiewających się z niego malców – oto szereg cudownych wydarzeń i przeraźliwych przestępstw, dokonanych przez naród żydowski, jego wodzów i samego Boga.

Jeżeliby cała ta historia Starego i Nowego Testamentu była wykładana jako zwykła powiastka, wtedy mało który z wychowawców odważyłby się opowiadać ją dzieciom lub dorosłym, których, chciałby oświecić.

Powiastka ta jednak uważana jest za nie nadającą się do roztrząsania przez ludzi, jako zawierająca jedynie prawdziwe opisanie świata i jego praw, jako najbardziej wierne odtworzenie życia dawniej żyjących ludzi i tego, co należy uważać za dobre, a co za złe, o istocie i własnościach Boga i obowiązkach człowieka. Mówi się o książkach szkodliwych. Lecz czyż jest w chrześcijańskim świecie książka, która by przyniosła więcej szkody ludziom niż ta okropna książka, zwana „Historią świętą starego i nowego przymierza”?


Dla człowieka, któremu wtłoczono do głowy jako najświętszą prawdę, wiarę w stworzenie świata z niczego przed sześcioma tysiącami lat, a następnie w arkę Noego, która pomieściła wszystkie zwierzęta, w upadek Adama, w niepokalane poczęcie, w cuda Chrystusa i poniesioną przezeń ofiarę na krzyżu dla ludzkiego zbawienia – dla takiego człowieka wymagania rozumu nie są obowiązujące i taki człowiek nie może potem uwierzyć w żadną inną prawdę. Jeżeli możliwą jest trójca, niepokalane poczęcie, odkupienie ludzkości przez krew Chrystusa, staje się możliwym wszystko i potrzeby rozumu są zbyteczne.

Wbijcie klin pomiędzy deski podłogi spichlerza. Choćbyście potem nie wiem ile sypali weń zboża wszystko wyleci.

Podobnie jest z głową, w którą wbito klin trójcy, czyli Boga, który stał się człowiekiem i swoim cierpieniem odkupił ludzkość, a następnie znowu wrócił do nieba – w głowie tej nie utrzyma się potem żadne rozsądne, trzeźwe pojmowanie życia.

Syp ile chcesz ziarna do spichlerza z dziurawą podłogą, wszystko ci wyleci. Kładź, co chcesz w głowę, która raz przyjęła na wiarę rzeczy bezsensowne, nic się w niej nie ostoi.”

Nie tylko hierarchowie cerkwi prawosławnej, ale też liczni pisarze żydowscy mieli te słowa Tołstojowi za złe, ogłaszali je wręcz za manifestację antysemityzmu.

(Patrz komentarze do tego tekstu Ciechanowicza na https://wiernipolsce.wordpress.com/2012/07/07/5564/ )
http://zakop999pl.neon24.pl/
dla takiego człowieka wymagania rozumu nie są obowiązujące
i tyle :D
1 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5766
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 382
x 220
Podziękował: 32176 razy
Otrzymał podziękowanie: 9156 razy

Re: Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 19 lip 2019, 20:29

>ga< , nic dodać nic ująć.
Dziwnym trafem bardzo to koresponduje z moim "podpisem" pod każdym z postów.
Chto wi, możem ja jest wcieleniem LwA t.? :lol: ;)

Edit:
Choć na marginesie przyznam, że post ten winien był zaistnieć bardziej w rozważaniach o tym bahu. ;)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10813
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 446
Podziękował: 22830 razy
Otrzymał podziękowanie: 15723 razy

Re: Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 19 lip 2019, 20:58

Racja, gdzieś go skopiuję, albo jak możesz przenieś, zaraz mam dłuższy wyjazd ;)
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 2949
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 54
x 43
Podziękował: 1784 razy
Otrzymał podziękowanie: 3908 razy

Re: Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 19 lip 2019, 22:54

http://ram.neon24.pl/post/149718,arkancide

"4 lipca 2019, w pobliżu Little Rock(Arkansas, USA), zastrzelona została Linda Collins-Smith (57 lat), była członek senatu amerykańskiego. O zabójstwo oskarżona jest Rebecca Lynn O’Donnell, znajoma senatorki. Powodów morderstwa nie ujawniono.

Rzeczą nader interesującą jest fakt, iż podczas gdy prokurator nakazał bardzo rygorystyczną poufność dochodzeń, FBI przejęła przypadek, twierdząc, że Collins-Smith osobiście prowadziła dochodzenia w sprawie pornografii dziecięcej na terenie Arkansas, a także na temat procederu odpłatnego przekazywania dzieci pedofilom – zorganizowanego przez stanowe służby społeczne."
więcej w oryg. linku

http://ram.neon24.pl/post/149752,epstei ... l-i-mossad

http://ram.neon24.pl/post/149791,orban- ... iminowania
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 9678
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 675
x 194
Podziękował: 8553 razy
Otrzymał podziękowanie: 14281 razy

Re: Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 23 lip 2019, 15:53

coś się dzieje dziwnego w DC.
https://youtu.be/i-BjVVjQTWU
0 x


panta rhei

quetzalcoatl888
Posty: 945
Rejestracja: środa 17 kwie 2013, 21:21
x 1
x 5
Podziękował: 340 razy
Otrzymał podziękowanie: 749 razy

Re: Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » środa 24 lip 2019, 20:22

0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10813
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 446
Podziękował: 22830 razy
Otrzymał podziękowanie: 15723 razy

Re: Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 24 lip 2019, 21:55

Komputer, który umieścił Amerykanów na Księżycu,
był 25 milionów razy słabszy niż iPhone
fajna reklama dla jabłka :D

co do tego lądowania nadal są wątpliwości:
Obrazek
autor: keri (2019-07-24 18:52)

Ze słabym kalkulatorem usrańcy nie tylko wylądowali na księżycu, lecz

lądownik z folii i taśmy wystrzelił z księżyca choć nie miał otworu wylotowego na spaliny, osiągnął prędkość kosmiczną, aby znaleźć się przy statku Apollo i jeszcze dokował przy prędkości kosmicznej, co wymaga niesamowitej prezyzji.

Obecnie dokowanie bez prędkości kosmicznej odbywa się przy kilkudziesięciu komputerach dużo większej mocy i współpracy wielu osób.

Hehe, wygląda na to, że technika się rozwinęła, a umiejętności spadły kosmicznie Biggrin

Umięjętności kręcenia bajek o usrańcach na księżycu, oczywiście. ROFL
:mrgreen:
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 2949
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 54
x 43
Podziękował: 1784 razy
Otrzymał podziękowanie: 3908 razy

Re: Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 22 sie 2019, 09:34

https://marucha.wordpress.com/2019/08/2 ... more-77661

komentarze pod art.

JW said
2019-08-21 (Środa) @ 10:51:49
Powtarzam się, ale gdyby duńscy politykierzy mieli jaja, to by zamiast fochania się wystąpili do prezia T. z żądaniem sprzedaży części terytorium USA. Np. taka subtropikalna Floryda stanowiłaby niezłą odskocznię od skandynawskiego klimatu. A tak bardziej serio, to faktycznie kiepsko to wygląda dla Danii. Przypominam, że 200 lat temu została już ukarana przez ówczesnego żandarma światowego pod byle pretekstem, tj, za to, że zmuszono ją do opowiedzenia się po niewłaściwej z punktu widzenia żandarma stronie konfliktu.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_mor ... %85_(1801)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bombardowanie_Kopenhagi
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 9678
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 675
x 194
Podziękował: 8553 razy
Otrzymał podziękowanie: 14281 razy

Re: Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 22 sie 2019, 10:54

..oficjalne czynniki Duńskie z uśmiechem przyjeły propozycje USA, ale nie mają takiego zamiaru,-
w jednym odc. Polaraxa było o bazach wielkiego brata na Grenlandi i może coś tam zostawili pod lodem,-
a teraz to tam panie powódź :o
0 x


panta rhei

cedric
Posty: 2949
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 54
x 43
Podziękował: 1784 razy
Otrzymał podziękowanie: 3908 razy

Re: Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 31 sie 2019, 09:37

http://maczetaockhama.blogspot.com/2019 ... e-sie.html

Dzieje się....
[...]

Upadek General Electric.

Zaraz, zaraz, jaki upadek? Przecież ta firma istnieje i ma się hm.. prawie dobrze? Formalnie tak. Faktycznie zabawa jest skończona. Nie wiem, czy ogłoszenie upadłości nastąpi w tym, czy w przyszłym roku. Gdyby świat finansów nie był tak kompletnie dysfunkcjonalny i skupiony na pozorach z ostatniego tygodnia, to bym się założył o spore pieniądze, że jeszcze w tym. A w dzisiejszym świecie- nie wiem.

Sytuacja wygląda tak, że w Bostonie jest firma zajmująca się zawodowo szukaniem przewałów w spółkach giełdowych. Jak coś znajdą, to trochę im płaci federalne Ministerstwo Sprawiedliwości, pewnie trochę Komisja Papierów Wartościowych, ale większość zarabiają na sprzedaży tej wiedzy dla funduszy hedgingowych.
To są po prostu fachowcy, przeglądają i analizują publicznie dostępne dokumenty szukając stosownych nieścisłości, ukrywania faktów i zwyczajnego oszukiwania akcjonariuszy i wierzycieli. Harry Markopolos, właściciel tej firmy zaczął tę oryginalną ścieżkę będąc zatrudnionym w funduszu inwestycyjnym, gdzie dostał polecenie skopiowania najwyraźniej znakomitej strategii inwestycyjnej innego funduszu, który im dzięki znakomitym wynikom podbierał klientów.
Ten inny fundusz był prowadzony przez, później powszechnie znanego, Bernarda Madoffa. Jak później opowiadał, po piętnastu minutach wiedział, że jest to oszustwo, a po kilku godzinach pracy był w stanie to matematycznie udowodnić. Poinformował o tym szefostwo, sam złożył donos do Komisji Papierów Wartościowych (SEC) i został olany. Najwyraźniej robota mu się spodobała, ale reakcja na nią już zupełnie nie, więc się wyniósł, założył swoją firmę i robi dokładnie to samo, ale już w celu zarabiania na tym. Gdyby nie robił przy tym poważnych analiz i rzucał bezpodstawne oskarżenia to na pewno on już by był bankrutem, a prawdopodobnie i za kratami. Ale jak na razie można to powiedzieć nie o Markopolosie a o Madoffie.
W skrócie facet raczej wie co robi i nie ma zwyczaju rzucać oskarżeń bez solidnych dowodów. A właściwie gdyby raz to zrobił, to by zakończył swoją karierę, i możliwe, że by ją zakończył bankructwem.

Czyli można się spodziewać, że podał konkrety. Te konkrety to jest 38 miliardów dolarów zobowiązań, których firma nie pokazuje w sprawozdaniach finansowych. Z czego około połowy jest związana z ubezpieczeniami na życie, a około 10 miliardów z dziwną spółka od wydobycia ropy (jako żywo przypominającą operacje Enronu). Jak łatwo zauważyć, żadna z tych rzeczy nie ma większego związku z podstawową działalnością tej firmy i to też jest bardzo ciekawa historia.

Tego typu giganty przemysłowe przeważnie mają swoją gałąź bankowo- ubezpieczeniową, zasadniczo służącą do finansowania zakupu swoich produktów. Tak było też z GE. Ale po 2001 roku rozpoczęła się tam fala wyprzedaży poszczególnych działów firmy i również pozbyto się ubezpieczeń. Z zadziwiającym wyjątkiem ubezpieczeń na życie. Jak wiadomo zwykłe ubezpieczenia polegają na tym, że zbiera się składki od dużej grupy i w mniej- więcej tym samym czasie wypłaca ile potrzeba pechowcom, resztę od razu wykazując jako zysk. Przy ubezpieczeniach na życie zbiera się składki, w tym czasie wypłaca drobną część wybitnym pechowcom, a większość ma być inwestowana i wypłacana w formie emerytur po kilkudziesięciu latach. Biznes idealny dla kanciarzy, dlatego wymaga solidnego nadzoru i też nikt nie zaufa w tym zakresie firmie-krzak. Ale w czasie, kiedy przeciętny Amerykanin logo GE oglądał na dosłownie każdym urządzeniu domowym, które miało cokolwiek wspólnego z prądem, to trudno było w stabilność takiej firmy nie wierzyć.
Co najwyraźniej pozwoliło na fantastyczną ekspansję tej firmy za prezesury Jacka Welsha (od 1981 do 2001), kiedy to była ulubieńcem inwestorów, aż doszła do statusu firmy o największej kapitalizacji na świecie. Już wtedy sprawozdania finansowe wyglądały dziwnie, ale nikt się tym nie przejmował, bo i co to mógł być za problem? Dopiero po sprawach Enronu i WorldCom do publicznej świadomości doszło, że i firmy tego kalibru mogą być w rzeczywistości piramidami finansowymi i niczym więcej. Od tego czasu zaczął się zjazd, trwający już prawie 20 lat, ale nadal nikt nie zadawał dokładnych pytań o takie drobiazgi jak to, dlaczego nie podają stanu gotówki (czyli płynnych aktywów w bankach) w swoich sprawozdaniach finansowych.

Recesje, kiedy to się mogło zacząć miały miejsce w latach 79-82 i następnie 90-91. Ta pierwsza pokrywała się z czasem początku prezydentury Welsha oraz ogólną destrukcja amerykańskiego przemysłu ciężkiego i przetwórczego. Wiele stabilnych firm wtedy rozpoczęło swój długoletni zjazd/upadek, jedynie GE wydawał się wyjątkiem. Sprawozdania finansowe pokazywały zyski i sukcesy w sprzedaży.

I a propos aktywów. Wynoszą one około 40 mld dolarów. Konkretnie to mogą tyle wynosić, jeśli zaufamy księgowości GE, a ufać jej nie możemy. Więc był powiedział, że wynoszą nie więcej niż 40 mld, a kapitalizacja giełdowa w dniu wybuchu afery wynosiła 90 mld i cały czas spada, rzecz jasna.

Od czasów Welsha General Electric nigdy nie przynosiło strat, zawsze był jakiś zysk i z dzisiejszej perspektywy możemy zgadywać, że co najmniej od pierwszej recesji za jego kadencji, sprawozdania finansowej tej firmy to była baśń o Andersenie. Skoro jesteśmy przy Andersenie, to pracownikom KPMG też bym sugerował rozglądanie się za nową pracą teraz, zanim się zrobi tłoczno na rynku.

Z tego wszystkiego wyłania się dość spójny obraz- General Electric już od lat 80-tych gotowało księgi. Prawdopodobnie od czasu recesji wczesnego Reagana i masowej destrukcji przemysłu ciężkiego, która nadwyrężyła i zniszczyła firmy podobne do GE.
Być może GE też i to może do stopnia bycia na granicy bankructwa. Ale korzystając z bycia gigantem przemysłowym o niesamowicie rozpoznawalnej marce rozpoczęli wyłudzanie pieniędzy od inwestorów i wszystkich dookoła i przestawianie się na piramidę finansową. Z relatywnie małymi obiecywanymi zyskami, to nie musiała być Bezpieczna Kasa Oszczędności, to był super-wiarygodny gigant przemysłowy. Więc wszystko działało dobrze przez 20 lat i gorzej, ale nadal względnie wiarygodnie przez następnie 18. Aż nieprawdopodobne, że w ogóle tak długo się da.
Zapewne swoje odegrała przychylność klimatu politycznego i gospodarczego dla takich działań. Polityka finasjalizacji i deindustrializacji Reagana już była katastrofą społeczną. Dla uratowania wizerunku władzy i tego programu przykład koncernu przemysłowego, który odnalazł się w nowych czasach i kwitł był niesamowicie na rękę. Tak bardzo, że lepiej było go karmić i wspomagać niż zadawać za dużo pytań. Aż nie trzeba zadawać pytań czy Jack Welsh był republikaniem.

Ale dziś już można zadawać pytania. Na przykład takie, czy te 38 miliardów to wszystko? Jeśli tak, to dług sporo wzrośnie, ale firma jest do wyciągnięcia. Tyle, że patrząc na przykłady wcześniejsze i podobne, nie ma żadnych szans, aby to było cokolwiek innego niż wierzchołek góry lodowej.
Te nieujawnione zobowiązania na pewno są kilkukrotnie większe, może 10 lub 20 razy.
Prędzej czy później i to raczej prędzej będą musieli to przyznać, zacznie się liczenie i ogólnie rzecz biorąc destrukcja tego długu. Co oznacza jednoczesne zniknięcie 90 mld kapitalizacji giełdy (to niedużo) i kilkuset miliardów dotychczas wiarygodnych kwitów. To też teoretycznie nie tak dużo, ale od wiarygodnych kwitów zapewne naprodukowano mnóstwo pochodnych. Ile, kto je ma i ile pożyczył pod ich zastaw tego nie wiemy.
I rynek też nie będzie wiedział, wiec na wszelki wypadek wszyscy się wstrzymają z pożyczaniem pieniędzy. Tak, to oznacza panikę giełdową i prawdopodobnie recesję. Czy będzie ta panika z powodu jednej spółki- tego nie wiemy. Jednej raczej nie. Albo by nie była w dobrych czasach. Tylko dziś nie są dobre czasy. Mamy recesję lub bliską jej sytuację w Niemczech, fatalną sytuację na wszystkich światowych peryferiach i za wyjątkiem teoretycznie dobrej sytuacji w zatrudnieniu, bardzo złe wskaźniki z USA (w tym np. spadek podaży ładunków na giełdach transportowych r/r o 37% i stawek o 18%- to jest obraz ciężkiego załamania, a nie nawet spowolnienia)
Sytuacja dookoła świata i w amerykańskiej gospodarce jest na tyle zła, że już dojrzała do światowej recesji. Potrzeba jedynie zapalnika. Który właśnie mamy, na granicy wybuchu.

A najlepsze jest to, że za przedstawianie fałszywych sprawozdań finansowych zarządowi (a przynajmniej CEO i CFO) grozi do 20 lat, jeśli wiedzieli o takiej praktyce, i do 10, jeśli nie wiedzieli. Tyle że przedawnienie wynosi 6 lat. Więc Welsch może dalej grać w golfa i cieszyć się drobnymi kilkuset milionami odłożonymi ze skromnego wynagrodzenia za skuteczną pracę oraz 8 milionami rocznej emerytury od GE. Jelenie wpuszczone w ubezpieczenie na życie musza sobie emeryturę jakoś inaczej zorganizować."
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 9678
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 675
x 194
Podziękował: 8553 razy
Otrzymał podziękowanie: 14281 razy

Re: Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 31 sie 2019, 11:58

Kreatywna księgowość, wiele niemieckich firm tj Grundig powinno dawno nie istnieć.
0 x


panta rhei

cedric
Posty: 2949
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 54
x 43
Podziękował: 1784 razy
Otrzymał podziękowanie: 3908 razy

Re: Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 02 wrz 2019, 11:21

0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 5684
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 761
x 262
Podziękował: 9711 razy
Otrzymał podziękowanie: 10335 razy

Re: Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 13 wrz 2019, 12:16

DONALD TRUMP TO NASTĘPNA PUŁAPKA - NOWY PROJEKT ELIT

https://youtu.be/aT38IEO3dJk
BaldTV
120 tys. subskrypcji

Wielu ludzi wiąże z wyborem Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych wielkie nadzieje na zmianę.
Czy nie stanie się on następnym rozczarowaniem.

robi się co raz ciekawiej ,czyli wygląda na to że ruch Qanon też jest projektem elit ? :shock: :shock:
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 9678
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 675
x 194
Podziękował: 8553 razy
Otrzymał podziękowanie: 14281 razy

Re: Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 13 wrz 2019, 19:01

ciężko dać jednoznaczną opinię o nim, ale jeszcze nie rozpętał żadnej wojny,-
i właśnie zwolnił Bolton-a jastrzębia apokalipsy..
0 x


panta rhei

cedric
Posty: 2949
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 54
x 43
Podziękował: 1784 razy
Otrzymał podziękowanie: 3908 razy

Re: Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 13 wrz 2019, 21:01

https://www.odkrywamyzakryte.com/kulisy ... ugoslawii/

KULISY WOJNY W JUGOSŁAWII – SZOKUJĄCA SPOWIEDŹ AGENTA CIA
0 xcedric
Posty: 2949
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 54
x 43
Podziękował: 1784 razy
Otrzymał podziękowanie: 3908 razy

Re: Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 28 wrz 2019, 13:46

https://madrapolska.blogspot.com/2019/0 ... oznaj.html

wtorek, 3 września 2019
Wybory 2019 r . Zanim zagłosujesz, poznaj narzędzia manipulacji dzięki którym Donald Trump wygrał kampanię prezydencką.
0 xcedric
Posty: 2949
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 54
x 43
Podziękował: 1784 razy
Otrzymał podziękowanie: 3908 razy

Re: Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 01 paź 2019, 13:12

http://ram.neon24.pl/post/134320,oni-na ... cza-rozumu

" 12.10.2016 15:263 komentarze
Oni nas "strzegą", "strzygą" i "uczą rozumu"
ZACHOWAJ ARTYKUŁPOLEĆ ZNAJOMYM

We wstępie − jak w tytule… jako że lepiej się nie da…

Bruksela wyrzuciła Szwajcarię z mega-projektu UE − Horizon 2020 − za referendum w sprawie imigracji. Bierze w nim natomiast udział Izrael i to na szeroką skalę.W obecnej sytuacji Izrael może uczestniczyć we wszystkich projektach, jakie go interesują, ma dostęp do prac badawczych innych krajów i ponadto − dzięki UE − finansuje swój przemysł wojskowy i sektory, które eksperymentują technologie represyjne używane w stosunku do mieszkańców Gazy. Można tu wyliczyć ISRAEL AEROSPACE INDUSTRIES (IAI)- spółka produkująca drony Heron używane do zabójstw ukierunkowanych, TECHNION – ISRAEL INSTITUTE OF TECHNOLOGY oraz ELBIT - dostarczający wyspecjalizowane traktory, służące do burzenia domów Palestyńczyków, itd.Izraelskie prace badawcze zostaną sfinansowane przy pomocy co najmniej 425 milionów euro pochodzących z podatków jakie płacą Europejczycy.

Izrael – supermocarstwo w dziedzinie systemów bezpieczeństwaIsraele − superpotenza della sicurezza

http://www.nogeoingegneria.com/tecnolog ... sicurezza/

Portale contro le manipolazioni climatiche ed ambientali

Portal przeciwko ingerencjom w procesy klimatyczne i środowiskowewww.nogeoingegneria.com 28 marzec 2016 tłum. RAM

Wydaje się, że ataki cybernetyczne i zamachy jihadzistów są ze sobą w "ścisły sposób" powiązane. Do podobnego wniosku doszła Cytegic, korporacja izraelska wyspecjalizowana w "cyber intelligence" i bezpieczeństwie systemów komputerowych, która opublikowała sprawozdanie analizujące ataki terrorystyczne i aktywność cyber–terroryzmu przed i po zamachach.

Cytegic

http://cytegic.com/Cytegic Special Intelligence Update - Belgium Terror Attack − March 23, 2016

http://cytegic.com/wp-content/uploads/2 ... Attack.pdf

"High−profile organizations mainly the government, media, banking and defense sectors should be on high alert for cyber-attacks in the coming weeks"."W nadchodzącym tygodniu− ważne instytucje − należące do rządów, środków masowego przekazu, banków i sektora obronnego powinny być w stanie wysokiej gotowości z powodu możliwych cyber−ataków".Gazety, jak np. Il Foglio sugerują konieczność zwrócenia się Europy z prośbą do premiera Netanyahu o przejęcie "zarządzania" bezpieczeństwem na kontynencie europejskim. (...) Natomiast L'Unita namawia do zaaplikowania w Europie "modelu izraelskiego" w odniesieniu do spraw bezpieczeństwa i pyta "czy jesteśmy do tego gotowi?".Otóż świat od dłuższego czasu jest gotowy do powierzenia własnego "bezpieczeństwa" Izraelowi, można nawet powiedzieć, że już to zrobił (o czym mowa poniżej).

***artykuł − pomimo iż został napisany w roku 2007 – jest ciągle aktualny:

Izrael "czuwa" nad amerykańskim arsenałem nuklearnymUS Nuclear Weapons Being 'Guarded' By Israel

http://rense.com/general83/being.htm

Michael Collins PiperZwolennicy Izraela w Ameryce z pewnością ucieszyli się na wiadomość o tym, że korporacja izraelska – Magal Security Systems – będąca częściowo w posiadaniu rządu Izraela – zajmuje się aktualnie zapewnianiem bezpieczeństwa najważniejszych obiektów obrony nuklearnej jak również magazynów broni tego typu w USA.Magal−s3

http://www.magal-s3.com/Magal − obecnie największa na świecie spółka działająca w sektorze bezpieczeństwa – rozpoczęła swą karierę jako sekcja Israel Aircraft Industries – IAI i była kontrolowana częściowo przez rząd Izraela.W ostatnich latach Magal stała się spółką notowaną na giełdzie, jednakże IAI (a co za tym idzie rząd Izraela) są ciągle jeszcze w posiadaniu sporej ilości akcji tej cieszącej się dużym sukcesem firmy – oznacza to więc, że rząd Izraela będzie w sposób rzeczywisty kontrolował bezpieczeństwo amerykańskiej broni nuklearnej.

Zwolennicy Izrael powiedzą, że jest to świetny pomysł, jakoże utrzymuje się, że Izrael jest najwierniejszym sprzymierzeńcem Ameryki na świecie. Jednakże są również krytycy tej decyzji, uważający, że jest rzeczą niewłaściwą powierzenie w ręce obcego kraju, nadzwyczaj−wrażliwego bezpieczeństwa arsenału atomowego USA − a już szczególnie − powierzenie go w ręce Izraela, który do dzisiaj oficjalnie dementuje jego zaangażowanie w produkcję tego typu broni.Jakby nie było, wachlarz usług świadczonych przez spółkę Magal na całym świecie jest bardzo szeroki. Po tym jak korporacja − przy pomocy kompleksowego systemu korzystającego z super−nowoczesnej technologii "space age" zapewniła bezpieczeństwo 90 % izraelskich granic – rozpoczął się jej rozwój na skalę międzynarodową.Trzeba zauważyć, że Magal zajmuje się nie tylko bezpieczeństwem amerykańskich instalacji nuklearnych, ale również bezpieczeństwem większości tego rodzaju struktur w Europie Zachodniej i w Azji.Ponadto, firma izraelska odpowiada za bezpieczeństwo lotniska O’Hare w Chicago i w ostatnich 15 latach dostarczyła także systemów bezpieczeństwa dla londyńskiego Buckingham Palace – rezydencji królowej Elżbiety. Również 90 % amerykańskich więzień, chronionych przez aparaturę elektroniczną − posiada ją od spółki Magal.Magal chwali się, że jej klienci na całym świecie powierzyli jej bezpieczeństwo: granic, lotnisk, terenów przemysłowych, centrum komunikacyjnych, instalacji militarnych, zakładów karnych, agencji rządowych, posiadłości i rezydencji VIP, biurowców oraz magazynów i składowisk.

Trudno byłoby znaleźć duży kraj lub duże przedsiębiorstwo, które nie oddało w ręce fachowców z Magal bezpieczeństwa ich działalności.

Oczywiście Magal nie jest firmą małą. Podczas gdy 27 % jej obrotu to rynek izraelski, 35 % pochodzi z rynku amerykańskiego, na którym jest najsilniejsza.

Przewiduje się na przyszłość, że obecność spółki Magal w Ameryce znacznie wzrośnie, jako że firma otwarła filię również w Waszyngtonie, DC, mającą za cel promowanie jej systemów dla amerykańskich agencji federalnych i przed członkami Kongresu, którzy są odpowiedzialni za finansowanie federalne przedsięwzięć gwarantujących nadzór i bezpieczeństwo na wszystkich szczeblach: lokalnym, stanowym i krajowym.Ze względu na fakt, że aktualny szef amerykańskiego Homeland Security − Michael Chertoff jest nie tylko zagorzałym zwolennikiem Izraela, ale także synem kobiety mającej bardzo silne powiązania z tym krajem – włącznie z pracą dla EL AL, izraelskich linii lotniczych – spółka Magal, w części będąca własnością Israeli Aircraft Industries, z pewnością zostanie wsparta przez kontrahentów z Waszyngtonu, mających możliwość przydzielania lukratywnych kontraktów z zakresu bezpieczeństwa.Na dzień dzisiejszy Magal posiada w USA − 4 spółki od niej zależne : 2 w Kaliforni − Stellar Security Products, Inc. i Perimeter Products Inc., 1 w Nowym Yorku − Smart Interactive Systems, Inc. I 1 w stanie Virginia − Dominion Wireless, Inc.W ostatecznym rozrachunku spółka izraelska kontroluje 40 % światowego rynku systemów ochrony obwodowej i obecnie opracowuje projekty ochrony ropociągów.

Twierdzi się, że Magal jest zainteresowana również nadzorem wodociągów na całym świecie, a szczególnie w USA. I rzeczywiście wydaje się dąży ona do przyznania sobie monopolu na nadzór amerykańskich rezerw wodnych.

19 lipca, amerykańska Environmental Protection Agency − Agencja Ochrony Środowiska za kadencji Busha, zapowiedziała "współpracę" z izraelskim Ministerstwem Infrastruktur w celu polepszenia "bezpieczeństwa systemu zaopatrzenia w wodę w USA i w Izraelu". Jakoże Magal jest bardzo ceniona w Izraelu, łatwo można sobie wyobrazić, że to właśnie ona zajmie się czuwaniem nad amerykańskimi rezerwami wodnymi.Klienci korporacji Magal−S3"The following clients have purchased security systems from Magal S3, its associated companies and / or partners. This list represents only a fraction of our installations. Due to the confidential nature of the security requirements of our customers, we cannot publish names and / or site locations".

"Klienci wymienieni na liście nabyli systemy bezpieczeństwa od Magal S3, od spółek z nią stowarzyszonych i/lub od jej partnerów. Lista zawiera jedynie część zrealizowanych przez nas instalacji. Ze względu na poufny charakter wymagań naszych klientów, nie wolno nam publikować nazw i lokalizacji".U.S. Air Force Bases (22), USA

USA – Federal Reserve Bank

Department of Energy, USA

• Houston Lighting & Power – South Texas Project, USA

• Los Alamos National Laboratories and Sandia National Laboratories, USA

• Louisiana Power & Light – Waterford 3 Nuclear Station, USA

• Naval Reactor Facility, USA

• New York Power Authority, USA

• Niagara Mohawk Power Corp., USA

• Omaha Public Power District, USA

• Pennsylvania Power & Light, USA

• Philadelphia Electric Co. – Peach Bottom Atomic Power Station, USA

• Portland General Electric – Trojan Nuclear Plant, USA

• Public Service Electric & Gas Co. Salem Nuclear Station, USA

• Public Service of New Hampshire – Seabrook Station, USA

• South Carolina ElectricMagal also helps provide ‘security’ to numerous nuclear installations throughout the world. What follows is an abbreviated list:Magal pomaga także w zagwarantowaniu "bezpieczeństwa" licznym obiektom jądrowym na całym świecie. Poniżej skrót listy:

• OPG Used Fuel Facilities, Canada

• Pickering Nuclear Generation Station, Canada

• Pickering Used Fuel Facility, Canada

• Western Used Fuel Facility, Canada

• Egyptian Nuclear Research Center, Egypt

• HEW, Germany

• KWU Nuclear Research Center, Germany

• RWE, Germany

• Vattenfall, Germany

• BARC, India

• Fukishima Nuclear Power Plant, Japan

i inne obiektyPDF Magal Klienci (pełna lista) − Magal S3 − Representative Client List −6 stron pod linkiem:

http://www.magal-s3.com/contentManagmen ... e_1115.pdf

Civil Airports, Civil Seaports, Utilities, Oil and Gas, Nuclear, Municipalities & Public Safety, Commercial & Industrial, Government, VIP Market, Roads, Bridges, Tunnels & Railways, Military, Banking, BordersLotniska cywilne, morskie porty cywilne, usługi komunalne, przesył ropy i gazu, obiekty jądrowe, bezpieczeństwo publiczne, handel i przemysł, obiekty rządowe, VIP, bazary, drogi, mosty, tunele i kolej, obiekty wojskowe, bankowość, granice

"Bezpieczny Świat"−Magal Security Systems markets and applications

https://youtu.be/TQ_hsIF19lUStruktury militarne chronione przez Magal S3−wg pdf:Australia, (5) Bahrain - US Navy, Brazil (2), Canada, Columbia - Air Base, Germany (6), Israel, Netherlands – RAF, Peru - Storage Sites (8), Philippines – Navy, Poland, Singapore, Spain - Bases (7), Sweden - Air Force (12), Switzerland, Thailand - Ammunition Dumps (4), Turkey - Military Camps (5), UAE, UK, US (More than 40 Sites - USAF), NATO, UNhttp://formiche.net/2016/03/26/isis-tut ... bruxelles/http://www.ilfoglio.it/esteri/2016/03/2 ... e_c162.htmhttp://www.unita.tv/focus/siamo-pronti- ... o-israele/http://ariannaeditrice.it/articolo.php? ... colo=13790***

Bruksela zarządza nami potajemnie. Tak, jak przewidział to Kafka.Bruxelles ci governa in segreto. Come previde Kafka

http://www.maurizioblondet.it/bruxelles ... n-segreto/

(fragment)

Maurizio Blondet 23 grudzień 2015 tłum. RAMJeden z moich przyjaciół − mieszkający w szwajcarskim kantonie Ticino − powiedział mi, że nie dostanie już więcej pieniędzy z europejskiego funduszu przeznaczonego na badania naukowe, jako że Bruksela wyrzuciła Szwajcarię z mega-projektu Horizon 2020, finansowanego 80 miliardami euro. Jest to zemsta za referendum z roku 2014, w którym obywatele Szwajcarii próbowali ustanowić pułap dla masowej imigracji.Konfederacja szwajcarska, nie będąca członkiem UE − by móc brać udział w programie badań europejskich płaciła i to sporo, a mianowicie 400 milionów euro rocznie. Była członkiem parytetowym. Obecnie została wykluczona nawet z programu Erasmus. W tej chwili projektym nad którymi pracuje się w Szwajcarii − do których wcześniej dopłacała Unia − będą finansowane jedynie przez Szwajcarów. Dopóki nie wycofa się z referendum, Szwajcaria nie jest dla Brukseli częścią Europy, jest państwem-pariasem.W ten to sposób Bruksela, czyli "nowa Europa" − rządzona przez biurokrację ponadnarodową robi wszystko, co może aby zniszczyć jakikolwiek przejaw woli społeczeństwa, jakikolwiek akt niepodległości narodowej, upokarzając i karząc, jak to wcześniej miało miejsce z Grecją.Przypadek wydalenia z unijnego finansowania Szwajcarii jest jeszcze bardziej poważny gdy dowiadujemy się jednocześnie, że w projekcie Horizon 2020 i w wymianie informacji i odkryć naukowych bierze natomiast udział Izrael i to na szeroką skalę.I pozwala się na to nie zważając na fakt, że Izrael nie jest państwem europejskim i nie otwarł swych granic ani muzułmanom, ani nikomu innemu, a wprostprzeciwnie jak mówi o tym norma prawna zatwierdzona w styczniu 2015 roku, definiuje się on jako − "państwo żydowskie", w którym jedynie Żydzi mają prawo do pełni praw obywatelskich.Od − w ten sposób określającego się państwa, biurokratyczni oligarchowie nie zażądali jednak pogwałcenia woli społeczeństwa, podczas gdy zrobili to ze Szwajcarią (która przyjmowała cudzoziemców od dziesiątków lat) − domagając się aby napluła na decyzję swego narodu, wyrażoną przy użyciu referendum - podstawy systemu demokratycznego.W obecnej sytuacji Izrael może uczestniczyć we wszystkich projektach, jakie go interesują, ma dostęp do prac badawczych innych krajów i ponadto − dzięki UE − finansuje swój przemysł wojskowy i sektory, które eksperymentują technologie represyjne używane w stosunku do mieszkańców Gazy. Można tu wyliczyć ISRAEL AEROSPACE INDUSTRIES (IAI)- spółka produkująca drony Heron używane do zabójstw ukierunkowanych, TECHNION – ISRAEL INSTITUTE OF TECHNOLOGY oraz ELBIT - dostarczający wyspecjalizowane traktory, służące do burzenia domów Palestyńczyków, itd.Izraelskie prace badawcze zostaną sfinansowane przy pomocy co najmniej 425 milionów euro pochodzących z podatków jakie płacą Europejczycy.

Nowa brukselska dyktatura osiąga to, czego nie udało się nigdy zrealizować totalitarnym reżymom europejskim w przeszłości − a mianowicie − skasować Szwajcarię jako kraj prawa i wolności a także azylu dla prześladowanych z powodów politycznych i ideologicznych.Kraj europejski o wielkich tradycjach − miałby zrezygnować ze swojej wolności, ponieważ "prosi go o to Europa" przy pomocy szantażu ekonomicznego, pomimo, że nie należy on do Unii Europejskiej, natomiast względem Izraela − który również do Unii nie należy − nie rości żadnych pretensji.Jest to typowy przykład pokazujący sposób, w jaki oligarchia europejska, na którą nikt z nas nie głosował - zarządza Europą – czyli polityka podwójnych standardów . (...)http://www.eccpalestine.org/eu-funding- ... rizon2020/***

Waszyngton przysyła nam mściciela: jest nim Szubin − podsekretarz ds. Terroryzmu i Przestępstw Finansowych. "Moskwa pozostaje głównym wrogiem"Washington ci manda il castigatore: “Mosca resta il nemico principale”

http://www.maurizioblondet.it/washingto ... rincipale/

Maurizio Blondet 7 grudzień 2015 tłum. RAM

(…) "Adam Szubin, podsekretarz w amerykańskim Ministerstwie Skarbu − ds. terroryzmu i wywiadu finansowego − ( Director of Treasury Department's Office of Foreign Assets Control ) − przyjedzie do Włoch, Niemiec i Wielkiej Brytanii aby dyskutować na temat sankcji względem Rosji".W czasie wizyty, w dniach od 7 do 10 grudnia - oświadcza dalej komunikat oficjalny Ministerstwa Skarbu USA - skoncentruje się on razem z rządami tych krajów na "aktualnie obowiązujących względem Rosji sankcjach jako odpowiedzi na jej działania destabilizujące na Ukrainie".http://www.timesofisrael.com/obama-taps ... ions-czar/

Nigdy wcześniej nie słyszałem o Szubinie. To znak, że jest on jednym z tych, którzy rządzą naprawdę - otorbieni w "głębinach państwa amerykańskiego". Jego dziwna funkcja sekretarza ds. terroryzmu finansowego w Ministerstwie Skarbu robi z niego coś w rodzaju policjanta z finansowymi upoważnieniami karnymi względem niezdyscyplinowanych państw satelitów USA. Bycie na stanowisku kierującego Wywiadem Finansowym oznacza, że ma on pod kontrolą centrale typu SWIFT, czyli izby rozliczeniowe (w których są rejestrowane wszystkie transakcje bankowe, prawdopodobnie także te niejawne), które eurokraci otwarli szeroko dla amerykańskich organów wywiadowczych, od CIA poprzez FBI do NSA. No cóż, trzeba przecież "walczyć z terroryzmem", a my jesteśmy sojusznikami Superpotęgi.To nic, że ładuje ona nos w płatności naszych przedsiębiorstw, odkrywa nasze tajemnice przemysłowe czy ekonomiczne, to wszystko nie ma najmniejszego znaczenia. USA robią to aby ochronić nas od globalnego terroryzmu, które same stworzyły.

Do Europy − Adam Szubin przyjeżdża przede wszystko po to by dać burę, rozkazywać i grozić, jako że zaistniały obecnie wyraźne oznaki niezdyscyplinowania. Jako przykład może posłużyć włoski premier Matteo Renzi, który nie ma zamiaru angażowania włoskich sił zbrojnych w Syrii w celu "bombardowania ISIS", a tym samym utrudniania Rosjanom pokonania ulubionych terrorystów Zachodu. Ze sporą odwagą Renzi powiedział rzecz ryzykowną: "Nie mam zamiaru gonić za czyimiś bombami - jedyna rzecz, której należałoby unikać w Syrii to pomnażanie się reakcji spot− bez podejścia strategicznego". (...)W Niemczech, gdzie Merkel zarządziła niemiecką misję wojskową w Syrii, dojdzie prawdopodobnie do zaostrzenia sankcji, jednakże również tam pojawiają się sprzeciwy ze strony sektora przemysłowego i jej własnej partii. Także w sprawie sankcji Renzi wyraził się dobitnie mówiąc, że szkodzą one gospodarce włoskiej. (...)Szubin to ten, który w połowie listopada zamroził aktywy rozmaitym osobistościom rosyjskim i jednemu z ważnych banków za "ich rolę w transakcjach przeprowadzanych przez rząd syryjski". Wtedy Szubin zadeklarował: "USA będą uderzać wytrwale w finanse wszystkich pomagających Assadowi w pogwałcaniu praw narodu syryjskiego".Obecnie, "narracja" jak powyżej rozpada się pod uderzeniami rzeczywistości , nawet najbardziej nieuważni widzą, że to Rosja zwalcza ISIS, razem z Assadem, natomiast Turcja (sprzymierzeniec NATO) zestrzeliwuje rosyjskie samoloty - rzecz, której by się nie dopuściła bez zgody Ameryki.

http://www.7sur7.be/7s7/fr/1505/Monde/a ... l-EI.dhtml

Amerykańska dezinformacja usiłuje przeforsować opowieść według której "to Assad finansuje ISIS i kupuje od niego ropę". Jednakże nawet prasa izraelska napisała, że to Izrael jest największym nabywcą ropy wydobywanej przez ISIS i że Kalifat sprzedaje ją Izraelowi za 15-18 dolarów za baryłkę. (...)http://www.globes.co.il/en/article.aspx?did=1001084873

Kto urzęduje w "amerykańskim" Ministerstwie SkarbuJest rzeczą interesującą − analiza personelu Ministerstwa Skarbu USA, kiedy zarządzał nim Timothy Geitner, tzn. do roku 2013:Who Controls the Treasury Department?

http://thezog.info/who-controls-the-tre ... epartment/U.S. Treasury Department:

http://en.wikipedia.org/wiki/United_Sta ... e_TreasuryTimothy F. Geithner (Jewish spouse: Carole M. Sonnenfeld) – Secretary of the Treasury

http://www.treasury.gov/about/Pages/Secretary.aspx

Neal S. Wolin (Ashkenazi Jew) – Deputy Secretary of the Treasury

http://www.treasury.gov/about/organizat ... lin-e.aspx

Rosa G. “Rosie” Rios (Southern European) – Treasurer of the United States

http://www.treasury.gov/about/organizat ... ios-e.aspx

Mark A. Patterson (Ashkenazi Jew) – Chief of Staff to Secretary of the Treasury

http://www.treasury.gov/about/organizat ... son-m.aspx

Matthew Kabaker (Ashkenazi Jew) – Deputy Assistant Secretary, Counselor to the Secretary

http://www.whorunsgov.com/Profiles/Matthew_Kabaker

Lewis A. “Lee” Sachs (Ashkenazi Jew) – Counselor to the Secretary

http://www.whorunsgov.com/Profiles/Lee_Sachs

Gene B. Sperling (Ashkenazi Jew) – Counselor to the Secretary

http://www.whorunsgov.com/Profiles/Gene_Sperling

Lewis Alexander (Ashkenazi Jew) – Counselor to the Secretary

http://www.nydailynews.com/money/2009/0 ... onomi.html

Richard L. “Jake” Siewert, Jr. (Ashkenazi Jew) – Counselor to the Secretary

http://www.whorunsgov.com/Profiles/Jake_Siewert

Jeffrey A. Goldstein (Ashkenazi Jew) – Under Secretary for Domestic Finance

http://www.treasury.gov/about/organizat ... ein-e.aspx

Michael S. Barr (Ashkenazi Jew) – Assistant Secretary for Financial Institutitions

http://www.whorunsgov.com/Profiles/Michael_S._Barr

Mary J. Miller (Ashkenazi Jew) – Assistant Secretary for Financial Markets

http://www.treasury.gov/about/organizat ... ler-e.aspx

Timothy Massad (Ashkenazi Jew) – Acting Assistant Secretary for Financial Stability

http://www.treasury.gov/about/organizat ... sad-e.aspx

Richard Gregg (Ashkenazi Jew) – Fiscal Assistant Secretary

http://www.treasury.gov/about/organizat ... egg-e.aspx

Alan B. Krueger (Ashkenazi Jew) – Assistant Secretary for Economic Policy

http://en.wikipedia.org/wiki/Alan_B._Krueger

George W. Madison (Sub-Saharan African) – General Counsel

http://www.treasury.gov/about/organizat ... son-g.aspx

Lael Brainard (Ashkenazi Jew) – Under Secretary for International Affairs

http://www.treasury.gov/about/organizat ... ard-e.aspx

Charles A. Collyns (Northern European) – Assistant Secretary for International Finance

http://www.treasury.gov/about/organizat ... yns-e.aspx

Marisa Lago (Southern European) – Assistant Secretary for International Markets and Development

http://www.treasury.gov/about/organizat ... ago-e.aspx

Kim N. Wallace (Sub-Saharan African) – Assistant Secretary for Legislative Affairs

http://www.treasury.gov/about/organizat ... ace-e.aspx

Daniel M. Tangherlini (Southern European) – Assistant Secretary for Management, Chief Financial Officer, and Chief Performance Officer

http://www.treasury.gov/about/organizat ... ini-p.aspx

Jenni R. LeCompte (Northern European) – Assistant Secretary for Public Affairs

http://www.treasury.gov/about/organizat ... pte-e.aspx

Michael F. Mundaca (Southern European) – Assistant Secretary for Tax Policy

http://www.treasury.gov/about/organizat ... aca-e.aspx

David S. Cohen (Ashkenazi Jew) – Under Secretary for Terrorism and Financial Intelligence

http://www.treasury.gov/about/organizat ... hen-e.aspx

S. Leslie Ireland (Ashkenazi Jew) – Assistant Secretary for Intelligence and Analysis

http://www.treasury.gov/about/organizat ... and-e.aspx

Daniel L. Glaser (Ashkenazi Jew) – Assistant Secretary for Terrorist Financing

http://www.treasury.gov/about/organizat ... ser-e.aspx

Adam J. Szubin (Ashkenazi Jew) – Director, Office of Foreign Assets Control

http://www.treasury.gov/about/organizat ... bin-e.aspx

Eric Hampl (Ashkenazi Jew) – Director, Treasury Executive Office of Asset Forfeiture

(no photo available)James H. Freis, Jr. (Ashkenazi Jew) – Director, Financial Crimes Enforcement Network

http://www.fincen.gov/about_fincen/pdf/bio_director.pdf

Donna J. Gambrell (Sub-Saharan African) – Director, Community Development Financial Institutions Fund

http://www.cdfifund.gov/who_we_are/dire ... mbrell.asp

Douglas H. Shulman (Ashkenazi Jew) – Commissioner, Internal Revenue Service (IRS)

http://www.irs.gov/irs/article/0,,id=98192,00.html

John E. Bowman (Ashkenazi Jew) – Director, Office of Thrift Supervision (OTS)

http://www.ots.treas.gov/?p=ActingDirector

John Walsh (Northern European) – Acting Comptroller, Office of the Comptroller of the Currency (OCC)

http://www.occ.treas.gov/about/leadersh ... walsh.htmlDavid A. Lebryk (Northern European) – Commissioner, Financial Management Service (FMS)

http://www.fms.treas.gov/aboutfms/lebryk_bio.html

Van Zeck (Northern European) – Commissioner, Bureau of the Public Debt

http://www.publicdebt.treas.gov/whoweare/people.htm


Neil M. Barofsky (Ashkenazi Jew) – Special Inspector General, Troubled Asset Relief Program (TARP)

http://www.sigtarp.gov/about_ig.shtml

Kenneth R. Feinberg (Ashkenazi Jew) – Special Master for Executive Compensation

http://online.wsj.com/article/SB124416737421887739.html

(...) W powyższym towarzystwie − Szubin był dyrektorem biura ds. kontroli aktywów zagranicznych. Teraz stał się jeszcze potężniejszy i jak zapowiedziano− przyjeżdża do Europy dawać lekcje. (...)Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych."
0 xcedric
Posty: 2949
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 54
x 43
Podziękował: 1784 razy
Otrzymał podziękowanie: 3908 razy

Re: Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 07 paź 2019, 21:01

http://foxmulder2.blogspot.com/2019/10/ ... idena.html

SOBOTA, 5 PAŹDZIERNIKA 2019
Powrót Hillary i ukraińska afera Bidena
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 9678
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 675
x 194
Podziękował: 8553 razy
Otrzymał podziękowanie: 14281 razy

Re: Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 08 paź 2019, 05:42

0 x


panta rhei

cedric
Posty: 2949
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 54
x 43
Podziękował: 1784 razy
Otrzymał podziękowanie: 3908 razy

Re: Wszystko o Ameryce - czyli wolna amerykanka

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 02 lis 2019, 14:59

Komentarz ze strony

https://marucha.wordpress.com/2019/10/2 ... ent-863706

Szczodry said
2019-11-01 (Piątek) @ 13:41:08
Mało znana ciekawostka: wodzowie indiańscy poparli Południe, dlatego właśnie rzad ich po wojnie tępił przez 10 lat

Kolejna ciekawostka: Generał Lee z Południa uwolnił swoich niewolników rok przed wojną (część pracowała za wypłatę, potem część założyła własne gospodarstwa), generał Grant z Północy uwolnił ich dopiero po akcie Lincolna znoszącym niewolnictwo

Na Północy było tyle samo przeciwników zniesienia niewolnictwa od razu, co na Południu – wbrew pozorom ludzie, którzy opowiadali się za jego utrzymaniem nie byli rasistami w dzisiejszym sensie tego słowa (co najwyżej miękkimi rasistami cywilizacyjnymi, ale nie motywowała nimi nienawiść) – argumentem było to, że jak się zniesie niewolnictwo, to Murzyni sobie sami nie poradzą bo nie będą potrafili się ogarnąć, czyli argumenty takie jak dzisiaj dają obrońcy welfare state.

A tak jak mówię, przed wojną na Południu z roku na rok rosła liczba wyzwalanych niewolników, tak samo w pierwszych latach wojny, tym bardziej ta wojna nie mogła pójść o niewolnictwo, bo jak zostało wspomniane,

na Północy aż trzy stany były niewolnicze, a przemysł na Południu zrobiony pod rolnictwo rozwijał się całkiem nieźle, ale został rozpierdolony przez Shermana i inne kurwy jego pokroju.

Generalnie poszło o to, że ekipa Lincolna była za zwiększaniem centralizmu, dopiero w latach 70. XIX wieku odpuszczono pomysły centralizacyjne, które złamałyby konstytucję.

Kolejnym argumentem było to, że Lincoln wygrał w kilku stanach miażdżącą większością, ale w wielu miał znikome poparcie – jego abolicjonizm nie wynikał z tego, że uważał niewolnictwo za złe per se, jak wielu, tylko z tego, że chciał uwolnić Murzynów i wysłać ich do Afryki, bo jak Marcin napisał, był segregacjonistą i nie chciał ich widzieć w Ameryce. Dlatego plan ludzi z Południa, aby znoszenie niewolnictwa było stopniowe, był dużo lepszy i odbyłby się bez szkody dla nikogo.

W dzień poprzedzający swoją śmierć Lincoln był najbardziej znienawidzonym prezydentem w historii USA w ogóle – jego śmierć pozwoliła na to, aby zacząć wszystko od początku i aby ten naród mógł się na nowo scalić, dlatego starano się go wybielić, aby na Północy myślano, że umarł za nowy początek, a na Południu, że chciał dobrze dla wszystkich.

Tak wrócę jeszcze tylko do jednej kwestii: oni wszyscy czuli się Amerykanami itd. itp., tylko zamysły Lincolna i jemu podobnych były sprzeczne z samą istotą systemu konstytucyjnego

– mało kto wie, ale na samym początku ta wojna była nazywana II rewolucja amerykańską i o to głównie szło

– na Północy ludzie na wojnę szli niechętnie, dlatego też wcielano dopiero co przybyłych imigrantów, a miejscowym mówiono, aby szli walczyć za to, aby Ameryka pozostała jednak.

Fakt powszechnie znany: większość oficerów amerykańskich z najlepszej na świecie uczelni wojskowej West Point brała udział w wojnie po stronie Konfederacji, dlatego oficerowie Północy w porównaniu z Południem to było gówno w dużej mierze.

http://staraprawda.com/collateral/sauro ... ecesyjnej/
Podatki cła pieniądze przyczyną wojny secesyjnej

Aby w ogóle zrozumieć, o co w tym wszystkim chodziło, musimy się cofnąć w czasie przynajmniej do 1860 roku. Wtedy na prezydenta Stanów Zjednoczonych, niewielką przewagą głosów, niemal wyłącznie mieszkańców Północy, został wybrany Abraham Lincoln. Spowodowało to protesty i oburzenie na Południu. Stany południowe nie zaakceptowały tego wyboru.

Karolina Południowa jako pierwsza wypowiedziała posłuszeństwo i zażądała secesji, a do niej dołączyło jeszcze 10 innych stanów, wszystkie z południa, które 4 lutego 1961 stworzyły nowe państwo, o nazwie Skonfederowane Stany Ameryki.

Generalnie rzecz biorąc, jest to nieprawda. Jest to totalna bzdura. Przede wszystkim niewolnictwo nie było kwestią tylko Południa. Istniało zarówno na Północy, jak i na Południu.

Rzadko się o tym mówi, ale również cztery stany będące pod jurysdykcją Lincolna miały legalne niewolnictwo.

I Lincoln nic z tym nie robił – nawet Proklamacja Emancypacji, którą zatwierdził w 1863 roku, nie dotyczyła akurat tych stanów
(weszła w życie 1 stycznia 1863, została wydana 22 września 1862, nie obejmowała około 800 000 niewolników w stanach granicznych: Missouri, Kentucky, Wirginia Zachodnia, Maryland i Delaware, które nominalnie należały do Unii). Zresztą on sam nigdy się zdecydowanie przeciwko niewolnictwu nie opowiedział. Jak rasowy polityk, bardzo często zmieniał swoje poglądy na ten temat; dostosowywał je do swoich korzyści, do sytuacji politycznej.

Niektóre ustawy, do których się przyczynił, wręcz umacniały niewolnictwo. Choćby ustawa o zbiegłych niewolnikach, która wymuszała na mieszkańcach Północy, aby ci oddawali niewolników, którzy uciekli, ich panom.

Sam Lincoln miał pewien pogląd, taką wizję Ameryki czystej rasowo. Uważał, że czarni i biali – jest tak wielka różnica między tymi dwoma rasami – że nie są oni w stanie żyć ze sobą w zgodzie i w pokoju, tak, aby jedna nie wyzyskiwała drugiej. Dlatego uważał, że jedynym rozwiązaniem jest pozbycie się wszystkich Murzynów z Ameryki. Chciał ich odesłać na Karaiby, albo z powrotem do Afryki. Zresztą, przed wojną nawet próbowano to robić, tylko że zazwyczaj bez sukcesów.

W tamtych czasach właściwie jedynym takim naprawdę liczącym się podatkiem, który utrzymywał w ogóle cały rząd federalny, były taryfy celne. Oczywiście logiczną konsekwencją jest, że skoro oni więcej handlowali, to płacili też o wiele wyższe podatki. Dochodziło nawet to tak absurdalnej sytuacji, że w pewnym czasie, mimo że mieszkańcy Południa stanowili tylko 1/3 ogółu amerykańskiej populacji, to finansowali rząd federalny nawet w 80%.

http://staraprawda.com/podatki-przyczyn ... ecesyjnej/
http://staraprawda.com/niepoprawna-poli ... -lincolna/
http://staraprawda.com/niepoprawna-poli ... a-mandeli/
0 xODPOWIEDZ