Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Tak działają firmy farmaceutyczne/ SŁUŻBA ZDROWIA!

cedric
Posty: 4525
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2645 razy
Otrzymał podziękowanie: 6852 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne/ SŁUŻBA ZDROWIA!

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 22 maja 2020, 18:40

OPERACJE FAŁSZYWEJ FLAGI
https://wolnemedia.net/bestia-juz-tu-jest/

https://wolnemedia.net/minister-o-wielu-maseczkach/

Skandal w Szwecji, starsi pacjenci są uśmiercani specjalnym covidowym koktajlem
https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/skan ... -koktajlem

koment z netu- nie sprawdzałem
Revers said

2020-05-21 (Czwartek) @ 18:32:33
DLACZEGO OPŁACI SIĘ DIAGNOZA COVID-19?
„Laboratorium medyczne wykonujące test w kierunku koronawirusa otrzymuje za badanie 400 zł. Sam test kosztuje od 40-75 zł – reszta to usługa.
Karetka pogotowia za przewiezienie pacjenta chorego na COViD 19, lub takiego, który okaże się covidem dostaje dodatkowe 150 zł.
NFZ płaci również za gotowość do przewiezienia pacjenta zakażonego koronawirusem – 1920 zł na dobę za każdą gotową karetkę. Jeśli któraś z nich przewiezie pacjenta, to fundusz dopłaca jeszcze 150 zł…
U nas również najwyżej wycenione jest leczenie chorego wymagającego wentylacji mechanicznej (czyli podłączonego do respiratora ) – 1 054 zł za dobę. Za leczenie pacjenta z COViD 19, który respiratora nie wymaga, placówka otrzymuje 430 złotych na dobę.
Dla porównania za pacjeta „bez covid” np. ze zwykłym zapaleniem płuc szpital otrzyma średnio od 30-80pkt (punkt to 52 zł) niezależnie czy leży on dzień czy dwa tygodnie! Dla przykładu:
Dwa tygodnie leczenia pacjenta z ostrym zapaleniem płuc pod wentylatorem ale bez covid – 4160 zł
Dwa tygodnie leczenia covidowego pacjenta z wentylatorem – 14 756 zł
Przykład drugi:
Dwa tygodnie leczenia pacjenta z lekkim zapaleniem płuc, ale bez CV – 1664 zł
Dwa tygodnie leczenia lekkiego pacjenta z covid – 6020 zł
Jak widzicie różnica ogromna…
Szpitale otrzymują też po 100 zł za każde łóżko, które jest przygotowane dla chorych na CV-19 bez względu na to, czy służy ono choremu, czy też stoi puste…”
ŹRÓDŁO https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 3528099382
To jest właśnie zdrowie „publiczne”…

„GW”: Ministerstwo kupiło respiratory od byłego handlarza bronią. Za „niespotykaną cenę”
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... ne/9flb1hh

Od dzisiaj każda osoba mieszkająca w Anglii jest dawcą organów. Właśnie wchodzi w życie nowe prawo
https://www.polishexpress.co.uk/od-dzis ... nowe-prawo
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11543
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 57
x 550
Podziękował: 26585 razy
Otrzymał podziękowanie: 17257 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne/ SŁUŻBA ZDROWIA!

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 22 maja 2020, 23:09

Zgodnie z ustawą „Maxa i Keiry” od 20 maja 2020 roku każdy dorosły mieszkaniec Anglii domyślnie jest dawcą organów.
Jeśli ktoś sobie jednak tego nie życzy, musi podpisać odpowiednie oświadczenie.

Do tej pory konieczne było wyrażenie przez daną osobę zgody na to, aby możliwe było po jej śmierci dokonanie przeszczepu jej narządów.
Jednak według nowego prawa, które weszło w życie 20 maja 2020 roku, każdy mieszkaniec Anglii jest potencjalnym dawcą organów.
u nas jest to już od kilku lat.
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Kolendra
Posty: 197
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 11
x 12
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 169 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne/ SŁUŻBA ZDROWIA!

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » sobota 23 maja 2020, 09:58

Tak ale można nie wyrazić zgody, nosić przy sobie papier że w razie W... nie mogą pobrać.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 11136
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 799
x 248
Podziękował: 10709 razy
Otrzymał podziękowanie: 16873 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne/ SŁUŻBA ZDROWIA!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 23 maja 2020, 10:49

..słyszałem tylko, że w związku z koroną sprawa mocno się skomplikowała.
0 x


panta rhei

cedric
Posty: 4525
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2645 razy
Otrzymał podziękowanie: 6852 razy

Re: Tak działają firmy farmaceutyczne/ SŁUŻBA ZDROWIA!

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 26 maja 2020, 16:36

http://haidut.me/?p=1053

Leki SSRI, a nie depresja, niszczą empatię
3 maja 2020 r. Przez haidut
Kolejny mit medyczny zostaje dziś obalony. Powszechnym dogmatem w psychiatrii jest to, że jednym z podstawowych objawów pacjentów z poważnymi zaburzeniami depresyjnymi (MDD) jest brak empatii. Innymi słowy, chociaż tacy pacjenci są doskonale zharmonizowani z własnym cierpieniem i negatywnymi emocjami, są obojętni (a czasem nawet zadowoleni) na widok cierpienia innych. Jednak, jak ostatnio stało się powszechne w medialnym niszczeniu mitów medycznych, przegląd piśmiennictwa nie znajduje dowodów na tę hipotezę i po przeczytaniu wystarczającej liczby badań psychiatrycznych zaczyna się zastanawiać, czy lekarze w rzeczywistości projektują własny brak empatii na swoich pacjentów . Cóż, poniższe badanie usuwa ostatnią wątpliwość, że tak właśnie się dzieje. Po pierwsze, nie stwierdzono różnicy między reakcją empatyczną pacjentów kontrolnych i pacjentów z MDD. Po drugie, stwierdzono silny spadek empatii po leczeniu… bum,bum, proszę… leki SSRI, oczywiście! Chociaż przeprowadzono wiele wcześniejszych badań dotyczących leków SSRI zmieniających zwierzęta w okrutnych, zabójczych maniaków lub spraw sądowych dotyczących bezdusznych morderców wywołanych terapią SSRI, jest to pierwsze badanie „interwencyjne”, które ostatecznie dowodzi zombie, psychopatycznych efektów leków SSRI u ludzi. Nagle wszystko ma sens. Ponieważ psychiatria jest fałszywym zawodem niezdolnym ani do prawidłowego diagnozowania, ani leczenia swoich pacjentów, jej jedyną opcją jest zastosowanie „leczenia”, które usuwa wszelkie ślady ludzkości z człowieka. W końcu, z definicji, jeśli nic nie czuje, nie można mieć depresji, prawda? Problem rozwiązany! Cóż, nawet nie blisko, ale tak myśli większość psychiatrów. Zastanawiam się, ilu z nich bierze też leki SSRI…

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31175273

„… Przypuszcza się, że poważne zaburzenie depresyjne (MDD) prowadzi do upośledzenia empatii. Poprzednie badania przekrojowe nie rozróżniały działania samego MDD i leczenia przeciwdepresyjnego. W tym pierwszym podłużnym badaniu neuroobrazowania dotyczącym empatii w depresji 29 pacjentów z MDD uczestniczyło w dwóch sesjach obrazowania metodą rezonansu magnetycznego (fMRI) przed i po 3 miesiącach leczenia przeciwdepresyjnego. Porównaliśmy ich odpowiedzi na zadanie empatii wobec bólu z grupą zdrowych osób kontrolnych (N = 35). Wszyscy uczestnicy przedstawili oceny samooceny dotyczące poznawczych (perspektywicznych) i afektywnych (nieprzyjemnych afektów) aspektów empatii. Aby kontrolować ogólny wpływ na przetwarzanie negatywnych stanów afektywnych, uczestnicy dodatkowo wykonali zadanie bólu elektrycznego. Przed leczeniem nie stwierdzono różnic w odpowiedziach empatycznych między grupą kontrolną a pacjentami z MDD. Po leczeniu pacjenci wykazali znaczny spadek zarówno empatii afektywnej, jak i aktywności trzech wybranych wcześniej regionów mózgu związanych z empatią na ból. Zmniejszenie empatii afektywnej było ponadto skorelowane z poprawą objawów. Ponadto, łączność funkcjonalna podczas zadania empatii między obszarami związanymi z empatią (przednia wysepka) i empatią poznawczą (przedwcześnie) zmniejszyła się między sesjami w grupie MDD. Ani empatia poznawcza, ani reakcje na bolesne wstrząsy elektryczne nie uległy zmianie po leczeniu. Odkrycia te są sprzeczne z wcześniejszymi przekrojowymi doniesieniami o deficycie empatii w ostrym MDD. Sugerują raczej, że leczenie przeciwdepresyjne zmniejsza reakcje awersyjne wywołane narażeniem na cierpienie innych. Co ważne, nie można tego wytłumaczyć ogólnym osłabieniem negatywnego wpływu, ponieważ leczenie nie zmieniło odczuwanego przez siebie bólu ”.

„… Takie ograniczone reakcje na negatywne doświadczenia afektywne mogą również mieć zastosowanie w bardziej złożonych sytuacjach społecznych z empatią. Wpływ SSRI na odpowiedź hemodynamiczną (np. Poprzez zmiany przepływu krwi) może być postrzegany jako potencjalne ograniczenie. ”

„… Przedstawione spostrzeżenia nadają innej karnacji zmianom empatycznym związanym z depresją. Jak wykazano, leczenie przeciwdepresyjne może prowadzić do efektów, które wcześniej przypisywano MDD. Biorąc pod uwagę zaobserwowany związek między zmniejszeniem empatii afektywnej a poprawą nasilenia objawów, może to być korzystny efekt uboczny z funkcją ochronną, który mógłby ewentualnie rozprzestrzenić się na inne negatywne zdarzenia w kontekstach społecznych. Pozostaje do zbadania, czy zmiany wywołane przez leczenie prowadzą również do zmian w zachowaniach prospołecznych… Z drugiej strony może to znacznie zmniejszyć istotność sytuacji, a tym samym motywację do pomocy drugiej osobie. Wydaje się więc, że jest to ważne przedsięwzięcie dla przyszłych badań. ”
0 xODPOWIEDZ