Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Gładka skóra

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5773
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32235 razy
Otrzymał podziękowanie: 9239 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 21 sty 2018, 20:40

Bardzo pomocna w wygładzaniu ran i ranek po różnych dolegliwościach jest nafta.
Wiem z własnego doświadczenia.
Pomijam fakt, że pięknie wygładziła mi palce po zranieniu piłą motorową to mam też pewną przypadłość po przygodzie z dentystami.
Jak było tak było w każdym razie skończyło się na operacyjnym usunięciu zęba, a za tym szło przecięciu przewodu/przewodów limfatycznych i od tego czasu mam ciągłe problemy w wypryskami podobnymi do trądziku.
Zapewne miałbym nieźle już dziobatą gębę w okolicach nosa ale kilka lat temu zacząłem stosować naftę, wewnętrznie i zewnętrznie i o dziwo powygładzała mi wiele niedociągnięć.
Polecam. jednak nie licz na szybkie, a już tym bardziej natychmiastowe efekty.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

grucha
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 17 wrz 2018, 13:21
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: grucha » poniedziałek 24 wrz 2018, 08:29

Ja czytałem, ze DMSO jest dobre na problemy skórne. Tak sobie pomyślałem czy spróbować preparatu, który mam do psikania na ból stawów z tym składnikiem. Sprawdzałem na stronie NIE REKLAMUJEMY i niby można. Przetestuję i napiszę jak efekty :)

edit: usuwam link reklamowy /blueray21
0 xMKania
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 30 wrz 2018, 17:20
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: MKania » poniedziałek 01 paź 2018, 13:29

ja od kiedy biore cynk z wit a to nie mam problemów ze skórą.
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11545
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 58
x 550
Podziękował: 26610 razy
Otrzymał podziękowanie: 17260 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 07 lis 2018, 07:09

EGzema
ŚWIATŁO SŁONECZCZNE Jest Najlepszą Ochroną Przed Wypryskami

Obrazek

Wg Karen Foster

Dzieci, które spędzają więcej czasu na słońcu, rzadziej zapadają na egzemę, ale może nie dlatego, że zwiększają poziom witaminy D, jak wcześniej sądzono, mówi nowe badanie w Journal of Allergy and Clinical Immunology .

Dzieci, które są nadmiernie higieniczne, wydają się mieć zwiększone ryzyko wystąpienia alergicznego wyprysku skóry, zgodnie z wynikami niektórych badań .

Wyprysk jest terminem "catch-all" dla grupy stanów medycznych, które powodują zapalenie lub podrażnienie skóry.
Występuje u około 10% do 20% niemowląt i około 3% dorosłych i dzieci, chociaż wydaje się, że liczba ta wzrasta z powodu zanieczyszczeń środowiska.

Lekarze leczą wyprysk za pomocą kremów kortykosteroidowych, które tylko tłumią objawy, nie odsyłając do przyczyny.

Nikt nie zna dokładnej przyczyny, ale niektórzy eksperci uważają, że dzieje się tak, ponieważ dzieci spędzają mniej czasu na świeżym powietrzu i otrzymują mniej witaminy D z promieni słonecznych .

Wykazano, że ekspozycja na światło słoneczne i witaminę D skutecznie radzi sobie z toksynami, w tym lekami. Badanie przeprowadzone przez szwedzką uczelnię medyczną Karolinska Institutet wykazało, że zdolność organizmu do rozkładania leków może być ściśle związana z ekspozycją na światło słoneczne, a zatem może różnić się w zależności od pór roku.

Jest to oparte na badaniach pokazujących, że ludzie, którzy żyją bliżej równika - gdzie słońce jest silniejsze - mają wyższe poziomy witaminy D i niższe wskaźniki egzemy.

Debbie Palmer z Telethon Kids Institute w Zachodniej Australii i jej koledzy zastanawiali się, czy podawanie dzieciom suplementów witaminy D powstrzymałoby ich przed wystąpieniem wyprysku.

Zwerbowano 195 noworodków, których rodzice lub rodzeństwo mieli alergie i podawali im krople witaminy D lub placebo codziennie przez pierwsze 6 miesięcy życia. Wyposażono je również w urządzenia do pomiaru ilości promieniowania ultrafioletowego, które codziennie otrzymywały ze słońca.

Czas w słońcu

Ku ich zaskoczeniu suplementy witaminy D nie przyniosły efektu.


Ale dzieci, które miały większą ekspozycję na słońce, znacznie rzadziej zapadały na egzemę.

Odkrycia sugerują, że światło słoneczne chroni przed wypryskiem, ale nie poprzez założony mechanizm witaminy D, mówi Palmer.

Może aktywować inne cząsteczki przeciwzapalne w skórze, takie jak tlenek azotu lub kwas urokanowy, ale potrzebne są dalsze badania, aby to potwierdzić, mówi.

Wskaźniki wyprysków mogą wzrosnąć, ponieważ rodzice coraz bardziej dbają o to, aby ich dzieci nie padały ze słońca - mówi Palmer. "Otrzymaliśmy ten bardzo silny sygnał, który jest bezpieczny dla słońca, więc rodzice trzymają swoje dzieci w wózkach i pod wózkami z ciemnymi okładkami" - mówi. "To świetnie, jeśli chodzi o zapobieganie rakowi skóry, ale mogliśmy posunąć się za daleko".

Jej zespół bada obecnie minimalną dawkę światła słonecznego potrzebną do zapobiegania egzemie, aby rodzice mogli chronić swoje dzieci przed stanem skóry, nie narażając ich na ryzyko uszkodzenia skóry. "Chcemy być w stanie przekazać jasny komunikat o tym, ile minut dziennie i o której porze dnia należy położyć dziecko na słońcu", mówi.

Na razie zaleca ona przestrzeganie wytycznych Rady ds. Nowotworowej Rady Australii, które zalecają kilka minut ekspozycji na słońce w środku dnia lub w środku lata w lecie lub w dłuższych okresach słonecznej ekspozycji w południe.

Przeczytaj również: 12 naturalnych środków na wyprysk, wysypki i szereg trwałych schorzeń skóry

Karen Foster pisze o Zapobieganiu Chorobie , gdzie po raz pierwszy pojawił się ten artykuł .

Zdjęcie: Pixabay
NaturalBlaze
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11545
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 58
x 550
Podziękował: 26610 razy
Otrzymał podziękowanie: 17260 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 08 lis 2018, 11:50

10 problemów zdrowotnych, które można rozpoznać po wyglądzie paznokci

Édition: Polski

Obrazek
Paznokcie objawy

W skrócie

Pionowe bruzdy lub białe plamki na paznokciach są zwykle nieszkodliwe

Jeśli Twoje paznokcie wyginają się w górę w kształt łyżeczki, może to być spowodowane niedokrwistością z niedoboru żelaza, hemochromatozą (nadmiernym wchłanianiem żelaza), chorobami serca lub niedoczynnością tarczycyWedług dr Mercoli

Paznokcie są często uważane za rzecz czysto estetyczną, lecz są one czymś więcej niż tylko płytką dla barwnych lakierów i ozdób paznokci.

Kształt, tekstura i kolor naturalnych paznokci mogą dużo powiedzieć o stanie zdrowia Twojego organizmu i chociaż niektóre zmiany na paznokciach są całkowicie nieszkodliwe, to inne mogą wskazywać na choroby przewlekłe, w tym nawet raka. Jak zauważa Amerykańska Akademia Dermatologii (American Academy of Dermatology – AAD):

"Paznokcie często odzwierciedlają ogólny stan zdrowia. Zmiany w obrębie paznokci, takie jak przebarwienia lub zgrubienia, mogą sygnalizować problemy zdrowotne, w tym choroby wątroby i nerek, choroby serca i płuc, anemię i cukrzycę."

Jeśli zauważysz jakiekolwiek poważne zmiany w paznokciach, takie jak obrzęk, przebarwienia lub zmiany kształtu lub grubości, najlepiej udaj się do dermatologa. Zmiany takie mogą być całkowicie niegroźnie, lecz mogą też świadczyć poważnej chorobie (na przykład problemy z paznokciami są częstsze u osób z cukrzycą).

Poniżej opisane zostało 10 zmian w obrębie paznokci, których możesz doświadczyć w swoim życiu oraz to, jakie mają one znaczenie dla Twojego zdrowia.

10 zmian w obrębie paznokci i co mogą one oznaczać dla Twojego zdrowia

1. Żółte paznokcie

Twoje paznokcie mogą żółknąć po prostu z wiekiem lub z powodu stosowania akrylowych paznokci lub lakieru do paznokci. Palenie może również zabarwiać paznokcie żółtawym odcieniem. Jeśli Twoje paznokcie są grube, kruche oraz żółte, może to być przyczyną infekcji grzybiczej.

Czasami, choć nieco rzadziej, żółte paznokcie mogą być związane z chorobą tarczycy, cukrzycą, łuszczycą lub chorobami układu oddechowego, takimi jak przewlekłe zapalenie oskrzeli.

2. Suche, popękane lub łamliwe paznokcie

Codzienne czynności związane ze stylem życia mogą tu odgrywać ważną rolę, np. częste moczenie dłoni (zmywanie naczyń, pływanie itp.), częste używanie zmywacza do paznokci, częsty kontakt z chemikaliami (takimi jak środki czyszczące) lub mieszkanie w regionie o niskiej wilgotności powietrza.

Pękanie i rozszczepianie się paznokci może być również spowodowane przez infekcję grzybiczą lub chorobę tarczycy, w szczególności niedoczynność tarczycy. Kruchość paznokci może również wynikać z niedoboru witamin A i C lub biotyny – witaminy B7.

3. Zawijanie się paznokci pod spód

Czasami opuszki palców stają się powiększone, a paznokcie zakrzywiają się w dół. Może to być oznaką niskiego poziomu tlenu we krwi i jest często związane z chorobą płuc.
Zawijanie się paznokci pod spód może być również związane z chorobą wątroby lub nerek, chorobami serca, zapalną chorobą jelit i AIDS.

4. Białe plamy

Małe białe plamki na paznokciach są zwykle wynikiem urazu paznokci. Nie powinny wzbudzać niepokoju i same zanikają lub wyrastają wraz z paznokciem. W rzadkich przypadkach białe plamy, które nie znikają, mogą być spowodowane infekcją grzybiczą.

5. Poziome bruzdy

Poziome bruzdy na paznokciach mogą być również spowodowane urazem lub poważną chorobą przebiegającą z wysoką gorączką (np. szkarlatyną lub zapaleniem płuc). John Anthony, M.D., dermatolog z Cleveland Clinic w Ohio, wyjaśnił to w artykule w czasopiśmie TIME w ten sposób:

"Zwykle jest to wynikiem bezpośredniego urazu paznokci lub poważniejszej choroby, w którym to przypadku bruzdy pojawiają się na więcej niż jednym paznokciu jednocześnie... Twój organizm dosłownie mówi: 'Mam ważniejsze rzeczy do zrobienia niż paznokcie' i zatrzymuje ich wzrost".

Poziome bruzdy, znane również jako linie Beau'a, mogą być również spowodowane łuszczycą, niekontrolowaną cukrzycą, chorobą układu krążenia lub ciężkim niedoborem cynku. Innym rodzajem poziomych bruzd na paznokciach są tzw.

linie Mees’a, które są poziomymi przebarwieniami mogącymi wynikać z zatrucia arsenem, choroby Hodgkina, malarii, trądu lub zatrucia tlenkiem węgla.

6. Pionowe bruzdy

Pionowe bruzdy na paznokciach są zazwyczaj normalnym objawem starzenia się i nie powinny stanowić powodu do niepokoju. Mogą stać się bardziej widoczne wraz z wiekiem. W niektórych przypadkach bruzdy na paznokciach mogą być skutkiem niedoboru pewnych składników odżywczych, w tym witaminy B12 i magnezu.

7. Łyżeczkowate paznokcie

Paznokcie, które zakrzywiają się w górę na brzegach, przyjmując wygląd łyżeczki, mogą być oznaką niedokrwistości z niedoboru żelaza, hemochromatozy (nadmiernego wchłaniania żelaza), choroby serca lub niedoczynności tarczycy.

8. Zagłębienia

Jeśli Twoje paznokcie mają liczne zagłębienia lub wgniecenia, często jest to oznaką łuszczycy. Zagłębianie się paznokci może być również spowodowane zaburzeniami tkanki łącznej (w tym zespołem Reitera) lub łysieniem plackowatym – chorobą autoimmunologiczną, która powoduje wypadanie włosów.

9. Ciemne przebarwienia

Czarne smugi lub bolesne narośle na paznokciach powinny skłonić Cię do natychmiastowej wizyty u lekarza, ponieważ mogą być spowodowane czerniakiem, który jest najniebezpieczniejszą postacią raka skóry.

10. Białe paznokcie z różową końcówką

Jeśli całe Twoje paznokcie są białe i mają tylko wąski różowym pasek na końcu, czyli jeżeli masz tzw. paznokieć Terry'ego, może to być oznaką choroby wątroby, zastoinowej niewydolności serca, niewydolności nerek lub cukrzycy. Czasami paznokcie Terry'ego mogą również być częścią zwykłego procesu starzenia się organizmu.

Obgryzasz paznokcie? Może to prowadzić do infekcji

Większość zmian w obrębie paznokci wynika z problemów zdrowotnych, urazów lub czynników związanych ze stylem życia, co obejmuje także nawyk obgryzania paznokci. Osoby obgryzające paznokcie są podatne na paronychię – infekcję skóry obejmującą okolicę wokół paznokci.

Podczas obgryzania paznokci bakterie, drożdżaki i inne drobnoustroje mogą przedostawać się pod skórę poprzez małe urazy lub otarcia, powodując obrzęk, zaczerwienienie i zbieranie się ropnej wydzieliny wokół paznokcia.

Ta bolesna dolegliwość może wymagać drenażu chirurgicznego. Infekcje bakteryjne spowodowane przez obgryzanie paznokci są w rzeczywistości jednym z najczęstszych problemów z paznokciami, według American Academy of Dermatology (AAD).

Obgryzanie paznokci zaczyna się w dzieciństwie, często nasila się w okresie dojrzewania, a następnie powoli (lub gwałtownie) przemija wraz z wiekiem.

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą dorosłą, która wciąż nie może sobie poradzić z tym nawykiem, czy też rodzicem dziecka lub nastolatka, który obgryza paznokcie, poniżej znajdziesz proste strategie, które często są skuteczne w odzwyczajeniu się od obgryzania paznokci:

Prowadź dziennik, aby zidentyfikować czynniki powodujące obgryzanie paznokci, takie jak nuda lub oglądanie telewizji, a następnie unikaj tych czynników

Owijaj opuszki palców plastrem lub taśmą izolacyjną

Miej paznokcie krótko przycięte lub pomalowane

Zajmuj ręce innymi czynnościami, takimi jak dzierganie

Rozważ terapię behawioralną, taką jak trening odwracania nawyków lub Techniki Wolności Emocjonalnej (EFT)
Posmaruj palce nieprzyjemnie smakującą substancją (octem, ostrym sosem lub dostępnymi na rynku maściami o gorzkim smaku)

Zdrowa dieta zapewnia zdrowe paznokcie

Jeśli stosujesz zbilansowaną, pełnowartościową dietę, prawdopodobnie zapewniasz swojemu organizmowi więcej niż wystarczającą ilość witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania.

Jeśli tak nie jest, to istnieje duża szansa, że Twojemu organizmowi brakuje ważnych składników odżywczych. Może to prowadzić nie tylko do chorób przewlekłych, ale także do chorób paznokci (a także włosów i skóry).

Bardzo ważne są zdrowe źródła białka, takie jak białko serwatkowe, jaja od kur z wolnego wybiegu i mięso od zwierząt karmionych trawą (wołowina jest również dobrym źródłem cynku, niezbędnego do produkcji białek podobnych do tych, które znajdują się w paznokciach).

Przeciwutleniacze, witaminy i minerały znajdujące się w zielonych warzywach liściastych, owocach jagodowych i innych pełnowartościowych pokarmach również są korzystne dla zdrowia paznokci. Biotyna, witamina B7, jest jednym z tego przykładów.

Twój organizm potrzebuje biotyny do metabolizowania tłuszczów, węglowodanów i aminokwasów, ale witamina ta jest szczególnie ważna dla dobrej kondycji włosów i paznokci.

Biotyna może odgrywać ważną rolę w budowaniu keratyny, która stanowi główny składnik paznokci. Żółtka jaj ekologicznych, od kur z wolnego wybiegu są jednym z najlepszych źródeł biotyny. Istotne są również tłuszcze omega-3 pochodzenia zwierzęcego.

Większość ludzi spożywa zbyt wiele pro-zapalnych kwasów tłuszczowych omega-6 (głównie oleje warzywne) i zbyt mało przeciwzapalnych kwasów tłuszczowych omega-3, co prowadzi do problemów zdrowotnych, takich jak depresja, choroby serca, reumatoidalne zapalenie stawów i cukrzyca oraz wielu innych. Przewlekły stan zapalny w organizmie może również zaburzać rozwój paznokci.

Idealny stosunek tłuszczów omega-3 do omega-6 wynosi 1:1, ale typowa dieta zachodnia to stosunek 1:20 a często nawet 1:50. Kruche lub miękkie paznokcie są często oznaką tego, że stosunek kwasów omega-3 do omega-6 może jest nieprawidłowy.

Spróbuj ograniczyć ilość spożywanych olei roślinnych i wprowadzić do diety więcej kwasów omega-3 pochodzenia zwierzęcego, takich jak olej z kryla, sardynki lub anchois.

Jak pielęgnować paznokcie – proste porady

Bardzo ważna jest pielęgnacja paznokci od wewnątrz poprzez odpowiednią dietę opisaną powyżej, ale równie ważna jest ochrona paznokci przed nadmiernym kontaktem z wodą lub chemikaliami.

Warto nosić gumowe rękawice z podszewką z bawełny np. podczas zmywania naczyń i innych prac domowych, ograniczyć (lub całkowicie wyeliminować) stosowanie lakierów i zmywaczy do paznokci oraz sztucznych paznokci. Zwykłe polerowanie zapewni ładny, gładki połysk na paznokciach, bez użycia jakichkolwiek lakierów do paznokci.

Dodatkową korzyścią z polerowania paznokci jest fakt, że w rzeczywistości może wzmocnić ono paznokcie dzięki zwiększonemu krążeniu, a także to, że nie trzeba martwić się o odpryskujący lakier do paznokci.

Paznokcie należy przycinać stosunkowo krótko za pomocą nożyczek do manicure lub specjalnych cążek. AAD zaleca przycinać je prosto i lekko zaokrąglić na środku, co zapewni wytrzymałość paznokci.

Paznokcie skorzystają również, jeśli nawilży się je środkiem nawilżającym (podobnie jak skóra), więc rozważ regularne wcieranie w nie oleju kokosowego.

Należy też unikać odrywania skórek przy paznokciach, ponieważ może to uszkodzić łożysko paznokcia, a wszelkie odstające zrogowaciałe skórki należy obcinać, nie odrywać, aby uniknąć uszkodzenia żywej tkanki.

I na koniec, jeśli zauważysz jakieś nietypowe lub uciążliwe zmiany w obrębie swoich paznokci, oprzyj się pokusie, by po prostu zatuszować je sztucznymi paznokciami lub manicure i pedicure.

Zamiast tego udaj się do holistycznego lekarza ogólnego lub dermatologa, który pomoże Ci zweryfikować, czy zmiany nie są związane z poważnym problemem zdrowotnym.
https://polish.mercola.com/sites/articl ... ciami.aspx
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1167
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 76
x 81
Podziękował: 2259 razy
Otrzymał podziękowanie: 2692 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: św.anna » piątek 16 lis 2018, 16:54

Bakuchiol - retinoid botaniczny i jego zastosowanie w kosmetykach anti-age


Istnieje szereg związków chemicznych mających podobną, ale nie identyczną strukturę chemiczną i właściwości w porównaniu z retinolem. Przykładem takiego związku jest bakuchiol, mający zalety retinolu, ale nie posiadający jego negatywnego działania. Czym jest bakuchiol i jakie ma zastosowanie?
 

Bakuchiol (Drupanol) jest meroterpenem, czyli związkiem chemicznym mającym częściowo strukturę terpenoidu, w klasie terpenofenoli. Jego wzór strukturalny przedstawiono na rysunku 1.
(Rys. pod linkiem).

Obrazek
rys.1. Wzór strukturalny bakuchiolu.

Związek ten jest retinoidem botanicznym znalezionym w roślinach Psoralea corylifolia  (Babći) i Otholobium pubescens, z których wydobywany jest m.in. w procesie ekstrakcji ditlenkiem węgla, w stanie nadkrytycznym. Jako surowiec stosuje się liście i nasiona. Rośliny te rosną w Azji, Afryce i w Środkowej Europie.

Niezwykłe właściwości bakuchiolu

Bakuchiol jest obiektem badań wielu naukowców. Jako związek występujący naturalnie używany był od wieków w Chinach i Indiach do leczenia różnych chorób zapalnych skóry, w tym egzem i podrażnień. Komisja FDA zakwalifikowała bakuchiol do 1. grupy co oznacza, że jest bezpieczny podczas stosowania.

Do najważniejszych właściwości leczniczych bakuchiolu można zaliczyć:

-działanie przeciwnowotworowe (potwierdzone w badaniach przedklinicznych);
- zapobieganie utracie masy kostnej;
- działanie przeciwbakteryjne w stosunku do bakterii Gram-ujemnych i Gram-dodatnich – potrafi zahamować wzrost Streptococcus aureus, Streptococcus epidermidis i innych odpowiedzialnych za powstanie trądziku;
- obniżenie ekspresji 5-α-reduktazy, co skutkuje wyraźnie zmniejszeniem produkcji serum;
- działanie antyoksydacyjne;
- zapobieganie utracie jędrności skóry poprzez zredukowanie elastazy i kolagenozy.
 
Bakuchiol w kosmetykach anti-age

Bakuchiol ma, podobnie jak retinol, działanie lekko złuszczające i normalizujące, dzięki czemu zniszczona i zrogowaciała warstwa naskórka zostaje zredukowana i naskórek staje się bardziej spoisty. Związek ten oddziałuje także na głębsze warstwy skóry – wzrasta liczba fibroblastów, zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny. W rezultacie mamy jędrniejszą i elastyczniejszą skórę. Drobne zmarszczki znikają, a mimiczne ulegają spłyceniu. Bakuchiol i retinol powodują zmniejszenie rozmiarów komórek produkujących barwnik skóry – melanocytów i ilość melaniny, co pozwala na eliminacje przebarwień i poprawienie koloryty skóry. Zaletą bakuchiolu, w porównaniu do retinolu, jest brak efektów ubocznych podczas stosowania. Podczas stosowania preparatów z bakuchiolem nie występowało zaczerwienienie, suchość czy podrażnienie skóry obserwowane dla retinolu. Bakuchiol dodawany jest do kremów. Może też stanowić alternatywę dla peelingów chemicznych czy zabiegów mikrodermabrazji.

Kompleks bakuchiol-ekstrakt Ginko biloba-mannitol wspomaga efekty leczenia pacjentów z trądzikiem. Bakuchiol działa przeciwbakteryjnie i może być alternatywą dla antybiotykoterapii, zwłaszcza w przypadku szczepów o rosnącej oporności (Propionibacterium acnes).

ŹRÓDŁA

1. Chaudhuri, Bojanowski. Bakuchiol: a retinol-like functional compound revealed by gene expression profiling and clinically proven to have anti-aging effects. Int J Cosmet Sci. 2014, 36(3), 221-230.

2. Poláková, Fauger, Sayag, Jourdan. A dermocosmetic containing bakuchiol, Ginkgo biloba extract and mannitol improves the efficacy of adapalene in patients with acne vulgaris: result from a controlled randomized trial. Clinical, Cosmetic and Investigational Dermatology 2015, 8, 187–191.

3. Retinol – czy kosmetyki z re tinolem są skuteczne?

Dostępne on line: 25.12.2016. http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/kos ... 38793.html

4. Banerji, Chintalwar. Biosynthesis of bakuchiol, a meroterpene from Psoralea corylifolia, Phytochemistry, 1983, 22(9), 1945-1947.

5. Manohar, Divakar, Sankar. Amyloglucosidase Catalyzed Syntheses of Bakuchiol Glycosides in Supercritical Carbon Dioxide., Bull. Korean Chem. Soc. 2009, 30(8), 1760-1766.

6. Bakuchiol: The Next Acne Blemish Fighting Botanical? Dostępne on line: 25.12.2016.

http://www.myclaritymd.com/about-acne/s ... technology


https://biotechnologia.pl/kosmetologia/ ... &year=2018
0 xAwatar użytkownika
św.anna
Posty: 1167
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 76
x 81
Podziękował: 2259 razy
Otrzymał podziękowanie: 2692 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: św.anna » sobota 09 mar 2019, 09:07

Uniwersalny niacynamid

Nikotynamid (witamina B3) jest to składnik szeroko stosowany w kosmetyce. Posiada dobrze przebadaną skuteczność w walce z wieloma problemami skórnymi przy niskim ryzyku uczuleń i podrażnień oraz wysokim bezpieczeństwie stosowania.
Witamina B3 jest polecana dla skóry suchej, nadwrażliwej, skłonnej do przebarwień, dojrzałej oraz trądzikowej. Jej szerokie spektrum zastosowań wynika z mechanizmu działania. Jest prekursorem koenzymów NADP i NADPH biorących udział w przemianach energetycznych komórki oraz syntezie ważnych dla funkcjonowania skóry składników budulcowych. Stymuluje produkcję elementów barierowych skóry, głównie ceramidów. Te naturalne składniki lipidowe wypełniają przestrzenie międzykomórkowe warstwy rogowej naskórka, zwiększając jej szczelność i odporność na czynniki zewnętrzne. Ilość ceramidów w skórze maleje wraz z wiekiem, dlatego stymulujące działanie niacynamidu na ich syntezę jest szczególnie istotne dla osób z cerą dojrzałą. Witamina B3 poprawia nawilżenie i elastyczność skóry, co wynika zarówno ze zmniejszonej przepuszczalności naskórka jak i z zwiększonej produkcji keratyny, inwolukryny i filagryny, czyli substancji odpowiedzialnych za prawidłowe nawodnienie. Hamuje transepidermalną utratę wody, na którą w zwiększonym stopniu narażone są osoby z łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry oraz przebywające w pomieszczeniach klimatyzowanych. Skuteczność w ograniczaniu parowania jest porównywalna z produktami ropopochodnymi takimi jak wazelina i innymi tworzącymi na powierzchni skóry nieprzepuszczalną dla wody warstwę okluzją. Wyżej wymienione efekty działania niacynamidu są korzystne zarówno dla cery odwodnionej i nadwrażliwej jak i dla skóry dojrzałej o zmniejszonej sprężystości i jędrności. Wygładzenie powierzchni skóry i spłycenie drobnych zmarszczek następuje dodatkowo w wyniku zwiększonej syntezy kolagenu.

Innym zastosowaniem witaminy B3 jest rozjaśnianie i redukcja przebarwień oraz wyrównanie kolorytu cery. Ogranicza ilość plam starczych powstałych w wyniku długoletniej ekspozycji skóry na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego.

Niacynamid jest polecany dla osób z cerą tłustą i trądzikową. Jego skuteczność porównywalna jest do preparatów zawierających antybiotyki, jednocześnie przy znacznie mniejszym ryzyku podrażnień i braku narastania odporności bakterii na aktywny składnik preparatu. Ponadto wpływa regulująco na pracę gruczołów łojowych, zmniejsza wydzielanie sebum oraz widocznie ogranicza ilość powstających ognisk zapalnych. Uczestniczy w regeneracji skóry i w walce z pozostałymi bliznami po trądziku.
https://biotechnologia.pl/kosmetologia/ ... amid,15432
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6876 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 12 kwie 2019, 12:28

"melatonina może nadal zapewniać korzyści skórne. Naukowcy z Uniwersytetu w Zurychu odkryli, że melatonina stosowana miejscowo może pomóc chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, jeśli zostanie zastosowana przed ekspozycją na słońce."

http://pharmacistben.com/health/melaton ... our-money/

https://www.amazon.com/d/Medicinal-Slee ... B01ED3M9G2

Clin Pharmacol Ther. Author manuscript; available in PMC 2010 Oct 1.
Published in final edited form as:
Clin Pharmacol Ther. 2009 Oct; 86(4): 378–382.
Published online 2009 Jul 15. doi: 10.1038/clpt.2009.109
PMCID: PMC2909186
NIHMSID: NIHMS146999
PMID: 19606092
Use of Transdermal Melatonin Delivery to Improve Sleep Maintenance during Daytime

https://www.researchgate.net/post/Which ... _melatonin

Melatonin Solubility :
in water 0.1 mg/ ml
in Ethanol 8 mg/ ml
otherwise u can make a 50mM stock solution on DMSO

Wygląda ,że alkohol i melatonina są dobrym połączeniem +DMSO?

Może do leczenia nowotworów skóry?
J.Budwig ogólnie stosowała alkohol w leczeniu nowotworów.
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6876 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 12 kwie 2019, 14:39

http://pharmacistben.com/health/essential-oils/

translator

"Autor: Ben Fuchs | Farmaceuta Ben

Olejki eteryczne (EO) są lotnymi substancjami chemicznymi, które koncentrują i przyczyniają się do aromatów i właściwości leczniczych roślin. Występują we wszystkich roślinach i można je wyodrębnić za pomocą technik destylacji, aby wykorzystać właściwości farmakologiczne i zapachowe.

Podczas gdy EO mają wiele korzyści zdrowotnych dla różnych układów organizmu, przez całą historię były szczególnie cenione za ich zdolność do leczenia problemów zdrowotnych skóry i pomagania w utrzymaniu zdrowia i urody największego organu na ciele. Zostały one zastosowane miejscowo w celu przyspieszenia gojenia się po oparzeniach i ranach, zawartych w preparatach skórnych, które twierdziły, że zapobiegają powstawaniu zmarszczek i widocznych oznak starzenia się, a także zostały wykorzystane do ich rzekomych efektów przeciwbakteryjnych.

Niektóre z tych korzyści są związane ze zdolnością komórki skóry do „wyczuwania” olejków eterycznych. Jak się okazuje, na zewnątrz komórki skóry znajdują się małe przestrzenie, które mogą precyzyjnie pasować do cząsteczek olejku eterycznego. Te małe przestrzenie są podobne do małych przestrzeni na komórkach, które wyścielają jamę nosową. Nazywają się receptorami węchowymi (zapachowymi) i pozwalają odróżnić zapach cebuli od pomarańczy lub mokki od obornika. Ostatnio odkryto, że komórki skóry mają również receptory węchowe, a niektóre z nich mogą łączyć się ze składnikami olejków eterycznych. Gdy to nastąpi, można zainicjować różne elementy chemii skóry, które mogą obejmować wzrost komórek w celu przyspieszenia gojenia, ekstruzję włókien kolagenowych w celu zapobiegania zmarszczkom i stymulację czynników hydratacji, aby pomóc utrzymać nawilżenie.

Olejki eteryczne mają kolejną interesującą właściwość. Mogą pomóc poprawić penetrację aktywnych i leczniczych składników w preparatach do stosowania miejscowego przez powierzchnię skóry. W zwykłych okolicznościach najbardziej zewnętrzna część skóry, warstwa rogowa działa jako skuteczna bariera dla penetracji tego typu substancji; jednak prowadzenie materiałów przez skórę (naukowcy nazywają tę właściwość „dostarczaniem przezskórnym”) ma wiele zalet w porównaniu z doustnymi lub dożylnymi postaciami dawkowania. Po pierwsze, leki dostarczane do krwi przez skórę omijają detoksykację wątroby, co może zmniejszyć siłę działania leków. Po drugie, takie dostarczanie pozwala na przedostanie się leku do organizmu bez uzależnienia od wchłaniania przez przewód pokarmowy, co często jest zagrożone.

Poprawa penetracji aktywnych składników do pielęgnacji skóry może również ułatwić nielecznicze składniki aktywne, takie jak witaminy i peptydy, zapewniając korzyści dla zdrowia skóry. A przezskórne działanie olejków eterycznych nie jest bez znaczenia. W artykule opublikowanym w International Journal of Pharmaceutics stwierdzono, że niektóre zwiększają penetrację miejscowo leków do krwi 30 razy.

Jeśli chcesz skorzystać z przenikania przezskórnego olejku eterycznego, spróbuj wycisnąć płyn z kapsułki witaminy A lub E, mieszając go z małą lawendową lub cytrynową EO w dłoni i nakładając go na twarz po umyciu. Dzięki olejkowi eterycznemu uzyskasz korzyści zdrowotne ze skóry, a także poprawisz aktywność mieszanych witamin. Z tego samego powodu możesz być ostrożny w stosowaniu EO w kremach lub płynach zawierających konserwanty, ponieważ penetracja tych potencjalnie toksycznych materiałów może być również zwiększona.

7 interesujących olejków eterycznych do pielęgnacji skóry
Lawenda - pomaga leczyć oparzenia, antybakteryjne i przeciwgrzybicze, kojące i uspokajające
Geranium - sucha i starzejąca się skóra
Paczula - tłuste włosy i skóra
Fioletowy - przeciwzapalny, przeciwtrądzikowy
Gojenie drzewa sandałowego szczególnie skuteczne w przypadku popękanej popękanej skóry
Bergamotka - właściwości przeciwwirusowe mogą pomóc zapobiegać i leczyć opryszczkę
Róża - kojąca, idealna dla skóry wrażliwej"
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6876 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 17 kwie 2019, 19:20

https://articles.mercola.com/sites/arti ... -skin.aspx

Naukowcy zauważyli, że białko o nazwie COL17A1 jest korzystne dla utrzymywania skóry w stanie nienaruszonym i nienaruszonym w procesie rywalizacji komórek
COL17A1 pobudza konkurencję komórkową, wypierając słabe komórki i rewitalizując silniejsze komórki w kierunku replikacji, a tym samym utrzymując sprawność tkankową
Dwa związki z możliwością „rozpoczęcia” procesu przeciwstarzeniowego, Y27632 i apocyniny, dały pozytywne wyniki na komórki skóry poprzez regenerację skóry i zmniejszenie starzenia się skóry
Fasola waniliowa, Picrorhiza kurroa, roślina występująca w Indiach i Tybecie, o słabym zapachu wanilii i Jatropha multifida lub roślinach koralowych, okazały się zawierać apocyninę
Główne korzyści z apocyniny to silne przeciwutleniacze, które zmniejszają stan zapalny, co razem pomaga w zwalczaniu wielu chorób neurodegeneracyjnych i zapalenia stawów, hamuje migrację nowotworów i nie tylko

https://en.wikipedia.org/wiki/Apocynin

translator


"Zapalenie stawów: Neutrofile są kluczowym składnikiem patogenezy zapalenia stawów wywołanego kolagenem oraz mechanizmów prowadzących do zapalenia stawów. Działanie apocyniny zmniejsza obecność takich komórek przed rozpoczęciem zapalenia, ale nie jest w stanie odwrócić już istniejącego zapalenia [7].
Choroba jelita: Udowodniono, że leczenie apocyniną u szczurów zmniejsza uszkodzenia w okrężnicy, jak również aktywność enzymatyczną mieloperoksydazy, która jest związana z zapaleniem. Ponadto apocynina zmniejszyła również liczbę makrofagów i leukocytów polimorfojądrowych w okrężnicy [8].
Anty astmatyczny: Glukozyd apocyniny, androsin, jest badany w leczeniu astmy, ponieważ wykazano, że zapobiega on niedrożności oskrzeli u świnek morskich. Uważa się, że anty-astmatyczna jakość apocyniny wynika z jej ingerencji w pewne procesy zapalne [9].
Miażdżyca: Apocynina jest stosowana w leczeniu miażdżycy tętnic, aby zapobiec aktywności oksydazy NADPH, zatrzymując produkcję reaktywnych form tlenu. W efekcie to hamowanie zatrzymuje inicjację choroby w komórkach śródbłonka [9].
Rodzinny ALS: Apocynina przedłużyła życie zmutowanych myszy i zmniejszyła toksyczność komórek glejowych w hodowanych liniach komórkowych z wadliwym genem Dismutase-1 (SOD1) - defekt genetyczny występujący u niektórych osób z dziedzicznym stwardnieniem zanikowym bocznym (ALS lub choroba Lou Gehriga) ). Naukowcy są przekonani, że korzyść wynika z nowo odkrytej roli SOD1 jako samoregulującego czujnika redoks dla produkcji O2 • O2. Odkrycia na myszach mogą wskazywać na nowe cele leków dla dziedzicznego ALS. [10]
Odmładzanie skóry poprzez potencjalny wpływ na zwiększenie rywalizacji komórek z COL17A1. [11] [12]"
1 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11545
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 58
x 550
Podziękował: 26610 razy
Otrzymał podziękowanie: 17260 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 07 maja 2019, 23:45

cedric pisze:
niedziela 05 maja 2019, 11:29
https://www.biochemiaurody.com/slownik/lipoicacid.html

"Oprócz zdolności zwalczania wolnych rodników,

kwas liponowy

posiada również właściwości chelatujące, czyli wiąże metale ciężkie.

Nadmierna ilość metali ciężkich w skórze pobudza melanocyty i produkcję brązowego barwnika, a tym samym przyczynia się do tworzenia niechcianych przebarwień skóry.

Kwas liponowy jako chelator polecany jest jako składnik przeciwdziałający przebarwieniom skóry."
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6876 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 03 lip 2019, 14:53

Adenozyna w kosmetyce − panaceum na zmarszczki!

https://drmax.pl/blog-porady/adenozyna- ... marszczki/

https://www.styl.pl/zdrowie/news-czosne ... Id,2476093

CZOSNEK NIEDŹWIEDZI
"W dzikiej odmianie znajduje się 20 razy więcej adenozyny niż w pospolitej - substancji mającej właściwości witamin A, C, E i selenu jednocześnie. Adenozyna wpływa też korzystnie na krążenie krwi.

Czytaj więcej na https://www.styl.pl/zdrowie/news-czosne ... ign=chrome
1 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6876 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 10 lis 2019, 22:03

https://raypeatforum.com/community/thre ... ght.18620/

Ketotifen zapobiega starzeniu się skóry / zmarszczkom pod wpływem światła UV

"Poznaj swój nowy składnik kosmetyczny - ketotifen. Ekspozycja na promieniowanie UV jest jednym z głównych czynników wywołujących widoczne oznaki starzenia się skóry, a także przyczynia się do powstawania lipofuscyny. Wygląda na to, że ketotifen może zapobiec tym uszkodzeniom, a biorąc pod uwagę jego antagonizm wobec leukotrienu i histaminy, dobrym pomysłem może być zażywanie go przed opalaniem. Naśladuje niektóre działania aspiryny, które Ray wcześniej zalecał ludziom jako metodę minimalizacji uszkodzeń skóry i oparzeń słonecznych, gdy przebywa się na słońcu bez blokady przeciwsłonecznej.

Stabilizator komórek tucznych, ketotifen, zapobiega powstawaniu zmarszczek wywołanych promieniowaniem UV. - PubMed - NCBI

„... Podsumowując, stabilizator komórek tucznych, ketotifen, znacząco zapobiegał powstawaniu zmarszczek indukowanych promieniowaniem UV, grubości skóry indukowanej promieniowaniem UV oraz indukowanemu promieniowaniem UV wzrostowi liczby komórek tucznych i degranulacji. Ponadto ketotifen hamował wyrażane przez UV wyrażanie MMP-13 i MMP-9, a także nacieki zapalne komórek, w sposób zależny od dawki Chociaż dawki stosowane w niniejszym badaniu mogą reprezentować wyższe stężenia niż te dla ludzi, to badanie dostarcza dowodów na potwierdzenie koncepcji zapobiegawczy wpływ ketotifenu na tworzenie się zmarszczek. Wyniki te sugerują, że aktywacja komórek tucznych przez napromieniowanie UV bierze udział w tworzeniu zmarszczek, modyfikacji białek ECM i zapaleniu skóry narażonej na promieniowanie UV. Tutaj sugerujemy, że mediatory z aktywowanych komórek tucznych mogą przyczyniać się na przewlekłe stany zapalne skóry przez napromieniowanie UV i zapewniają koncepcję celowania w komórki tuczne skóry w celu tworzenia strategii przeciwzmarszczkowych i przeciwstarzeniowych ”."
0 xlyx
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 01 gru 2019, 16:59
x 2
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: lyx » niedziela 01 gru 2019, 18:00

super robota, od jakiegoś czasu działam na zagranicznych forach typu "długowieczność" a to forum jest pierwszym polskim na którym ktoś zainteresował się apocyniną. Mam 27 lat i chcę zrobić krem zatrzymujący (nie cofający) starzenie skóry, mam już kilak składników działających na wszystkie znane mi mechanizmy starzenia. Zrobiłem również kilka kremów ostatnio wszystkie robię w wersji liposomalnej. Apocyninę wybrałem ze względu na komórki macierzyste. Dzięki tej stronie odkryłem również Adenozynę - działającą na jedyny brakujący element w mojej układance - czyli mięśnie i nerwy. Mam tylko jeden problem i może ktoś mi pomoże: czy adenozyna może wywołać efekt "jojo" czyli częste stosowanie tego składnika krótkotrwale pomoże na najgorsze zmarszczki czyli mimiczne, ale długotrwałe stosowanie spowoduje efekt odbicia (jak ma to miejsce przy stasowaniu kropli do oczu zwężających naczynia krwionośne), adenozyna przestanie działać a zmarszczki zrobią się większe? czytałem publikacje naukowe i wydaje się że adenozyna stosowana miejscowo nie ma skutków ubocznych, a nawet w jednym z badań odkryto że adenozyna zwiększa kolagen niezależnie od czynników transkrypcji Smad2 i Smad3. Moje obawy wynikają z tego że adenozyna rozluźnia mięśnie, ale działa tymczasowo. Niestety żadne badanie nie sprawdzało stosowania przewlekłego.
Ogólnie zachęcam ludzi do zapobiegania a nie usuwania zmarszczek. Od 7 lat stosuję codziennie kremy nawilżające, krem z retinolem+vit C (obecnie tretinoin na recpetę) filtry przeciwsłoneczne. Wyglądam młodo jak an swój wiek, mam 27 lat, a w zeszłym tygodniu w lotto poproszono mnie o dowód osobisty, przy kupowaniu alko to norma. Niestety żaden z kremów które stosuje nie działa na zmarszczki mimiczne, nie zadziała również na nie Apocynina. Fałdy mimiczne są spowodowane napięciami mięśni i jedyny popularny sposób to botox działający tymczasowo. Dlatego szukam czegoś na zmarszczki mimiczne i adenozyna jest dość interesująca w tej sprawie.
Odnośnie usuwania zmarszczek nie znam nikogo komu udało się zlikwidować je w 100%, ale znam kilka osób którym udaje się zapobiegać np starszą 60 letnia panią stosująca tretinoin od 30 lat codziennie i wyglądająca na max 40). Nie interesuje mnie likwidowanie już istniejących, ale jeśli ktoś chce się ich pozbyć "Naprawdę" to poleciłbym poszukania badań nad BMP czyli białka morfogenetyczne kości w połączeniu np z mechanicznym wywoływaniem stanu zapalnego np coś w stylu Dermapen (ale to tylko takie gdybanie)
Jeśli ktoś zna niemiecki to proszę mnie poprawić jeśli się mylę
Wie in der beigefügten Figur gezeigt ist, ist vier Stunden nach dem Ablösen vom Träger der Kontraktionsgrad des Vergleichsdermisäquivalents 32 %. Er steigt nach acht Stunden auf 42 % und erreicht nach 24 Stunden 54 %.[0052]Die Kombination von Adenosin und Magnesium- und Kaliumsalzen vermindert die prozentuale Kontraktion im Vergleich mit der Ver gleichsprobe nach vier Stunden auf 10 %, nach acht Stunden auf 14 % und nach 24 Stunden auf 19 %.
czy z powyższego cytatu wynika że w próbce kontrolnej skurcz po 24h zwiększył się o 54%, a w próbce poddanej dzianiu adenozyny zmniejszył o 19% (ale względem kontrolnej czy stanu początkowego ?)
0 xAwatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1391
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 17
x 66
Podziękował: 132 razy
Otrzymał podziękowanie: 1783 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: barneyos » poniedziałek 02 gru 2019, 20:45

@lyx zapoznaj się z naszym wątkiem o D-K-A, tam omawiamy m.in.działanie K2 na zmarszczki poprzez poprawę elastyczności skóry.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić


cedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6876 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 09 gru 2019, 22:23

https://raypeatforum.com/community/thre ... ies.31495/

Temat teofiliny ma ciekawe właściwości
Dyskusja w „Artykuły i badania naukowe” rozpoczęta przez LeeLemonoil, 7 listopada 2019 r.

"Teofilina jest produktem rozpadu kawy.

Teofilina wywiera złożone działanie przeciwzmarszczkowe i antycytotoksyczne na ludzką skórę ex vivo. - PubMed - NCBI

CEL:
Teofilina jest inhibitorem fosfodiesterazy, który jest stosowany klinicznie w leczeniu astmy. Ponadto jest uznawany za środek kosmetyczny o możliwych właściwościach przeciwstarzeniowych i przeciwutleniających. Niemniej jednak jego wpływ na ludzką skórę jest wciąż słabo zbadany.

METODY:
Teofilinę (10 lub 100 µM) podawano do hodowli ludzkiej skóry pełnej grubości przez 24 lub 72 godziny.

WYNIKI:
Teofilina stymulowała ekspresję białka przeciwutleniacza metalotioneiny-1 i poziom mRNA kolagenu I i III. Ocena immunohistologii fibryliny-1 wykazała zwiększoną stabilność strukturalną mikrofibryli skórnych. Teofilina wywierała również działanie ochronne na macierz zewnątrzkomórkową, obniżając poziomy mRNA MMP-2 i MMP-9, częściowo antagonizując działanie menandionu, silnego, toksycznego dawcy ROS. Ponadto zmniejszał apoptozę naskórkowych keratynocytów stymulowanych menandionem. Co ciekawe, teofilina zwiększyła również poziom melatoniny wytwarzanej śródskórnie, tj. Najsilniejszego neuromediatora chroniącego przed ROS i naprawiającego uszkodzenie DNA, oraz tendencyjnie zwiększała ekspresję białka MT1, receptora melatoniny. Teofilina zwiększała również ekspresję keratyny 15, markera komórek macierzystych, w naskórkowej warstwie podstawowej, ale nie zmieniała aktywności mitochondrialnej ani pigmentacji naskórka.

WNIOSEK:
To pilotażowe badanie ex vivo na ludzkiej skórze pokazuje, że teofilina ma kilka interesujących złożonych właściwości ochronnych skóry. Zachęca do dalszego badania teofiliny jako miejscowego kandydata do leczenia przeciwstarzeniowego.
[...]
Dobrze wiadomo, że spożywanie kawy chroni przed wszystkimi rodzajami raka skóry i nowotworami nabłonka."
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6876 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 14 gru 2019, 15:06

Spray miedzi koloidalnej na twarz

Miedź , kolagen/elastyna, hialuronian, melaniny , trądzik, grzybica,wit. C

http://www.naczyniamiedziane.pl/uroda.html

http://www.naczyniamiedziane.pl/cool.html

https://iloveco.pl/dzieki-tym-produktom ... -grzybicy/

https://www.vitacolloids.pl/Niejonowa-N ... ppm-300-ml

"Miedź ma najsilniejsze ze wszystkich naszych nanokoloidów właściwości grzybobójcze"

https://impress-pharma.pl/niejonowa-nan ... p-950.html

https://www.pepsieliot.com/czy-witamina ... -autyzmem/

Wysokie żelazo, oraz miedź w połączeniu z witaminą C? Jest ryzyko szczawianów
Pepsi Eliot 11 listopada 2019

"Z drugiej strony znany nam dobrze autorytet alternatywnych sposobów leczenia biochemik Walter Last twierdzi, że powyższe dotyczy tylko małych dawek witaminy C, gdyż potężne dawkowanie witaminy C (10 gram dziennie) już nie powoduje wzrostu poziomu żelaza."
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6876 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 24 sty 2020, 14:19

Gdy gładka skóra brzmi złowieszczo...

https://www.sott.net/article/185354-Can ... ngerprints

"Lek na raka usuwa odciski palców

wiadomości BBC
Śr., 27 maja 2009 17:28 UTC

Zapalenie i pęcherze mogą usuwać odciski palców
Lekarz ostrzega, że ​​powszechnie stosowany lek przeciwnowotworowy może powodować znikanie odcisków palców pacjentów, co może powodować problemy w podróżach zagranicznych.

Jeden pacjent był przetrzymywany przez amerykańskich urzędników imigracyjnych przez cztery godziny, zanim pozwolili mu na wjazd do kraju.

Sprawa została podkreślona w czasopiśmie Annals of Oncology.

Lekarz pacjenta, Eng-Huat Tan z Singapuru, doradził wszystkim podróżującym do USA, aby byli leczeni kapecytabiną , aby zabrali ze sobą notatkę lekarza.

Dr Tan z siedzibą w National Cancer Center w Singapurze powiedział, że kilku innych pacjentów zgłosiło również utratę odcisków palców na stronach blogów, a niektórzy mają również problemy z wjazdem do USA.

Możliwe, że liczba takich pacjentów rośnie. Powinny one odpowiednio się przygotować przed podróżą, aby uniknąć niedogodności

Jego pacjent, 62-letni mężczyzna, miał raka głowy i szyi, który rozprzestrzenił się, ale który dobrze zareagował na chemioterapię.

Przepisano mu kapecytabinę, aby zapobiec nawrotowi raka.

Chociaż lek jest powszechnie stosowany w leczeniu szeregu nowotworów, może powodować przewlekłe zapalenie dłoni lub podeszew stóp, co prowadzi do złuszczania, krwawienia lub powstawania pęcherzy na skórze.


Z czasem może to prowadzić do utraty odcisków palców.

U pacjenta Dr Tan wystąpiły łagodne skutki uboczne, a ponieważ nie wpłynęły one na jego codzienne życie, postanowiono, że powinien on nadal przyjmować małą dawkę leku.

W grudniu 2008 roku, po ponad trzech latach stosowania kapecytabiny, udał się do USA, aby odwiedzić krewnych.

Dr Tan powiedział: „Zatrzymano go na lotnisku przez cztery godziny, ponieważ urzędnicy imigracyjni nie mogli wykryć jego odcisków palców.

„Pozwolono mu wejść po tym, jak celnicy byli przekonani, że nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa.

„Poradzono mu, aby udał się z listem od swojego onkologa z informacją o swoim stanie i leczeniu, które otrzymywał z powodu braku odcisków palców, aby ułatwić mu wejście w przyszłości.”

Środki bezpieczeństwa

Od kilku lat zagraniczni goście proszeni są o odciski palców na lotniskach w USA.

Obrazy są dopasowywane do milionów posiadaczy wiz, aby wykryć, czy nowy wnioskodawca posiada wizę pod inną nazwą.

Nie jest pewne, kiedy pacjent straci odciski palców, a w tym przypadku pacjent nie był tego świadomy.

Dr Tan powiedział: „Pacjenci przyjmujący kapecytabinę przez długi czas mogą mieć problemy z identyfikacją odcisków palców, gdy wchodzą do portów USA lub innych krajów, które wymagają identyfikacji odcisków palców i należy o tym ostrzec.

„Możliwe, że rośnie liczba takich pacjentów. Przed podróżą powinni się odpowiednio przygotować, aby uniknąć niedogodności”.

Martin Ledwick, z organizacji charytatywnej Cancer Research UK, powiedział: „W niewielu przypadkach niektóre leki stosowane w chemioterapii mogą powodować zespół dłoni i stóp, w którym skóra może zacząć łuszczyć się na dłoniach i podeszwach stóp.

„Dla większości ludzi jest to dość łagodne”."
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6876 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 18 lut 2020, 11:29

Olej Tsubaki -wysoki poziom omega-9

https://www.biochemiaurody.com/slownik/tsubakioil.html

"Olej Tsubaki wyróżnia się wśród pozostałych olejów roślinnych bardzo wysoką zawartością kwasu oleinowego Omega-9 (ponad 80%), dzięki temu zaliczany jest on do lekkich olejów, które bardzo szybko wchłaniają się w skórę, bez pozostawiania poczucia tłustości i lepkości."

" jak potwierdzają nowe badania, wpływa on na produkcję prokolagenu typ I oraz hamuje enzym MMP-1, który powoduje rozkład kolagenu w skórze, dzięki temu jest olejem o działaniu przeciwzmarszczkowym, który zwiększa elastyczność i jędrność skóry oraz redukuje zmarszczki."
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6876 razy

Re: Gładka skóra

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 27 mar 2020, 20:14

https://www.eko-dystrybutor.pl/mydla/91 ... 41007.html

OPIS PRODUKTU
CECHY/CERTYFIKATY/INNE
OPINIE(0)
Aquaferina Fermenti - Mydło Chlebowe w płynie - Pachnie świeżo pieczonym chlebem.

Podczas wyrabiania ciasta, czy to chlebowego czy drożdżowego nasza skóra dłoni ma kontakt, z drożdżami, mąka, wodą i witaminami oraz składnikami mineralnymi zawartymi w tych produktach. Kto raz wyrabiał ciasto wiek jak po zakończeniu tego procesu wygładza i odżywia się skóra naszych dłoni, na tej właśnie zasadzie i przy użyciu naturalnych składników powstało mydło chlebowe.

Świetna alternatywa dla mydła i szamponu. Niezwykle aromatyczny produkt, który dostarczy skórze składników odżywczych, zadba o jej kondycję i sprawi, że w dotyku zamieni się w prawdziwy aksamit.

Zawiera naturalne enzymy i pożyteczną mikroflorę kwasu chlebowego.
Mydło z naturalnymi mikroelementami i enzymami kwasu chlebowego do każdego rodzaju cery.
Reguluje PH skóry.
Do mycia całego ciała.
Kosmetyk testowany dermatologicznie.
Nie testowany na zwierzętach
Bez SLS, SLES
Produkt polski.

SKŁADNIKI:
(INCI): Aqua, Sodium COCO - Sulfate, Cocamidopropyl betaine, lactic acid, Saccharomyces meyen, propanediol, secale cer eale (rye) seed flour, molasses.

Kosmetyka chlebowa
Niezwykła jest historia chleba. Można powiedzieć, że fermentacja i mikroorganizmy „stworzyły” nas ludzi, a my z kolei czerpiąc doświadczenia z obserwacji tego zjawiska, uformowaliśmy i wypiekliśmy pierwszy bochenek. Chcemy aby towarzyszył nam on codziennie.

Kto wyrabiał ciasto (na chleb czy makaron) ten wie jakiego światła i miękkości nabywają dłonie, które miały kontakt z mąką, wodą a także z zakwasem i drożdżami. Podczas tej czynności nieświadomie ODŻYWIAMY SKÓRĘ. Rosnąca poducha chlebowego ciasta to najlepszy kosmetyk. Zawiera wszystko czego potrzebuje skóra – solidną dawkę witamin i kwasów organicznych. Delikatnie wygładza i wybiela nasze dłonie ... a gdy do ciasta dodamy oliwę z oliwek, toż to prawdziwa uczta!

Na tej piekarniczej alchemii oparliśmy naszą ideę kosmetyki chlebowej.

W kosmetykach Aquafarina Fermenti można odnaleźć zarówno metaforę chleba jak i jego prawdziwe oblicze: źródlaną wodę, mąkę pozyskaną z ziaren z ekologicznych upraw oraz enzymy zakwasu i witaminy zawarte w drożdżach piekarskich Saccharomyces Cerevisiae. Pilotem serii chlebowej jest Mydło Chlebowe w płynie. Do codziennej pielęgnacji rąk i całego ciała. Pozostawia skórę czystą i pachnącą.
0 xODPOWIEDZ