Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

SALICYLANY

cedric
Posty: 3088
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 57
x 50
Podziękował: 1855 razy
Otrzymał podziękowanie: 4141 razy

SALICYLANY

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 30 lis 2019, 23:44

Salicylany są powszechnie dostępnym związkiem , na którym BF nigdy nie będzie w stanie położyć łapy.
Jest wiele niedomówień na ich temat, kapitalne zastosowania , o których się milczy, dlatego zakładam osobny watek poswięcony tylko salicylanom.

https://medicalxpress.com/news/2019-11- ... veals.html

29 LISTOPADA 2019

Badania pokazują, że gruźlicę można pokonać powszechnie stosowanymi środkami przeciwbólowymi
przez Freshscience

"Według nowych badań przeprowadzonych przez dr Elinor Hortle w Centenary Institute w Sydney, aspiryna może być stosowana w leczeniu najbardziej śmiertelnej choroby zakaźnej na świecie.


 
Gruźlica - która dotyka jedną trzecią światowej populacji - obecnie każdego roku zabija dwa miliony ludzi. Rozprzestrzenianie się szczepów opornych na wiele leków oznacza, że ​​antybiotyki stają się coraz mniej skuteczne.

Aby znaleźć nowe opcje leczenia, Elinor zainfekowała danio pręgowanego bliskim krewnym gruźlicy, aby ustalić, w jaki sposób śmiertelna bakteria przeżywa u swojego żywiciela.

Jej badania wykazały, że płytki krwi - komórki tworzące skrzepy krwi - oddziałują z bakteriami, pomagając im uniknąć układu odpornościowego gospodarza.

Oznacza to, że możemy stosować tanie, bezpieczne leki przeciwpłytkowe, takie jak aspiryna, aby zablokować tę interakcję i powstrzymać rozwój bakterii” - mówi.

Jej badania wykazały, że danio pręgowany leczony aspiryną lub innymi lekami przeciwpłytkowymi wykazywał połowę wzrostu bakteryjnego u ryb nieleczonych. Po raz pierwszy płytki krwi zostały połączone z bezpośrednim wpływem na wzrost bakterii w modelu zwierzęcym.

Ekscytujące jest to, że odkrycie to skłoniło innych badaczy do zapoznania się z danymi szpitalnymi osób chorych na gruźlicę” - mówi Elinor.

Pokazują, że pacjenci, którzy przyjmowali aspirynę podczas zakażenia, mieli lepsze wyniki niż ci, którzy tego nie zrobili. To naprawdę dobry znak, że to, co znaleźliśmy w rybach, może być prawdziwe u ludzi”.

Dodaje, że potrzebne są dalsze badania w celu ustalenia, czy u ludzi będą widoczne takie same wyniki."
0 xcedric
Posty: 3088
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 57
x 50
Podziękował: 1855 razy
Otrzymał podziękowanie: 4141 razy

Re: SALICYLANY

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 01 gru 2019, 00:15

https://raypeatforum.com/community/thre ... iron.6769/

Aspiryna chelatuje żelazo
Dyskusja w „Studiach naukowych” rozpoczęta przez haidut, 21 maja 2015 r.

Zarówno witamina E, jak i aspiryna zostały powiązane w badaniach epidemiologicznych z mniejszym nasyceniem żelaza, jednak nie sądzę, aby któreś z nich było uważane za chelator żelaza. Badanie to mówi, że aspiryna jest w rzeczywistości chelatorem żelaza.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3335633

„... Ponieważ wiadomo, że na wytwarzanie MDA w tym układzie mają wpływ czynniki chelatujące żelazo (zwiększone w niskim stężeniu, hamowane w wyższym stężeniu), zbadano właściwości ASA w chelatowaniu żelaza. Krzywe miareczkowania przewodnictwa Fe (OH) 3 dodane do wody lub ASA sugeruje, że ASA kompleksuje się z żelazem. Obecność kompleksu żelazo-ASA została ustalona przez wysokociśnieniową analizę cieczową metodą chromatografii roztworu z tego badania. Wnioskujemy, że aspiryna zwiększa wytwarzanie MDA przez mikrosomy wątrobowe i mitochondria poprzez chelat aspirynowo-żelazowy i że stanowi to co najmniej jeden mechanizm, dzięki któremu aspiryna może powodować uszkodzenie wątroby. ”

Stężenie aspiryny powodujące maksymalne chelatowanie żelaza wynosiło 2,3 mM. W dawkach dla ludzi 30 mg / kg - 90 mg / kg daje stężenia 1 mM - 3 mM, więc aby osiągnąć 2,3 mM, potrzebujesz około 60 mg / kg dawki.

tara powiedziała:
Czy to powiedzenie, że aspiryna może chelatować żelazo, a poprzez połączenie aspiryny z żelazem zwiększać uszkodzenie wątroby? To nie brzmi świetnie?
Tak to mówi. Jednak opublikowałem również badanie wykazujące, że aspiryna chroni wątrobę przed toksycznością acetaminofenu, a także przed innymi atakami, takimi jak alkohol, utlenianie PUFA itp.
Mogło więc pójść w obie strony, ale do tej pory nie widziałem bezpośrednich badań pokazujących, że chelat kwasu acetylosalicylowego uszkadza wątrobę. Btw, badanie mówi również, że takie same potencjalne uszkodzenia są nieodłączne w przypadku innych chelatorów żelaza. Nie ma nic specyficznego dla aspiryny, która sprawia, że utworzony chelat żelaza jest bardziej niebezpieczny niż ten utworzony przez powiedzmy deferoksaminę. Zależy to od dawki chelatora, przy czym wyższe dawki są bardziej szkodliwe, ponieważ przenoszą więcej żelaza do wątroby.
Wykazano, że niższe dawki aspiryny (<1 g dziennie) obniżają poziom żelaza i nie stwierdzono uszkodzenia wątroby.
[...]

Czytałem na tej stronie: Żelazo: zbyt wiele dobrego

To było interesujące:

Po osiągnięciu pełnego wzrostu, w wieku około 18 lat, nadmiar żelaza gromadzi się we krwi wszystkich ludzi w ilości 1 mg na dzień. [2] Około 80 procent zapasów żelaza w organizmie znajduje się we krwi. Kobiety są mniej narażone na gromadzenie się żelaza niż mężczyźni z powodu krwi traconej co miesiąc podczas menstruacji. W rezultacie kobiety mają około połowy poziomu krążącego żelaza niż mężczyźni. Ich częstość występowania chorób serca, raka i cukrzycy jest również o połowę niższa niż u mężczyzn. Ponieważ mężczyźni nie mają bezpośredniego dostępu do żelaza, w wieku 40 lat ich poziom żelaza jest podobny do 70-letniej kobiety po menopauzie. Ta ilość żelaza może prowadzić do przedwczesnego starzenia się i chorób, takich jak zapalenie stawów, rak, zaćma, cukrzyca, osteoporoza oraz zaburzenia siatkówki, wątroby i mózgu. [4] Kobiety po menopauzie lub kobiety, które przeszły wczesną histerektomię w wieku 20, 30 i 40 lat, mogą doświadczać podobnych problemów. [5]

Po dokładniejszym zbadaniu wiele praktyk prozdrowotnych nieumyślnie kontroluje żelazo. Na przykład codzienne przyjmowanie aspiryny w celu zapobiegania zawałom serca i udarom powoduje utratę krwi przez przewód pokarmowy rzędu około łyżki stołowej dziennie. Powoduje to utratę żelaza. [7] Dr Raymond Hohl, adiunkt medycyny wewnętrznej i farmakologii na University of Iowa w Iowa City, twierdzi, że nawet długotrwałe stosowanie aspiryny dla niemowląt może pomóc kontrolować żelazo, a w niektórych przypadkach może wywołać anemię z niedoboru żelaza. [8] Aspiryna wydaje się także zwiększać produkcję ferrytyny, białka wiążącego żelazo, które zapobiega indukowaniu utleniania przez żelazo. [9] Podczas ćwiczeń osoba traci około 1 mg żelaza przez pot. [10] Dieta na czczo i wegetariańska, które promują długowieczność u zwierząt i ludzi, ograniczają zużycie żelaza, ponieważ czerwone mięso zawiera wysoce przyswajalne żelazo hemowe. Niezależnie od tego, czy jest to związane ze spożyciem żelaza, w różnych badaniach wykazano, że ograniczenie spożycia czerwonego mięsa zmniejsza ryzyko raka okrężnicy. [11]

Różne praktyki żywieniowe mogą pomóc kontrolować poziom żelaza. W stosunkowo krótkim czasie zmiany diety mogą prowadzić do anemii, przeciążenia żelazem lub idealnego stanu kontroli żelaza. Niedokrwistość może być indukowana w około 120 dni, podczas gdy objawy przeciążenia żelazem mogą pojawić się w ciągu zaledwie 60 dni.

Ludzie wchłaniają tylko ułamek żelaza, które zużywają, ale istnieje wiele czynników kontrolujących. [20] Wskaźniki absorpcji żelaza z żywności różnią się znacznie, od mniej niż 1 procent do prawie 100 procent. [21] Kucharze, którzy używają garnków z żelaza lub stali nierdzewnej, zwiększają ilość spożywanego żelaza. [22] Zasadniczo żelazo w pokarmach roślinnych nie jest tak dobrze wchłaniane jak żelazo z mięsa: dostępne jest tylko 5 procent żelaza w pokarmach roślinnych, w porównaniu z 30 do 50 procentami żelaza z mięsa. [23] Oliwa z oliwek i przyprawy, takie jak anyż, kminek, kminek, lukrecja i mięta sprzyjają wchłanianiu żelaza [24], natomiast leki zobojętniające sok żołądkowy, jajka i soja zmniejszają dostępność. [25] Ponieważ produkty mleczne zawierają laktoferynę, mleko również hamuje wchłanianie żelaza. [26] Umiarkowane spożycie alkoholu raczej nie będzie stanowić problemu z wchłanianiem żelaza, ale nadmierne ilości alkoholu są związane z nadmiernym obciążeniem żelazem, szczególnie u dorosłych mężczyzn. [27]

Witamina C zwiększa również wchłanianie żelaza. [28] Jednak nie ma dowodów na to, że witamina C prowadzi do przeciążenia żelazem. Dlatego osoby jedzące mięso nie powinny unikać witaminy C, ponieważ badania wykazują, że suplementy witaminy C w dużych dawkach są związane ze zmniejszonym ryzykiem chorób serca, raka, zaćmy i innych zaburzeń. [29] Dieta wegetariańska na ogół nie powoduje niedokrwistości z niedoboru żelaza, ponieważ w diecie roślinno-spożywczej jest więcej witaminy C, co poprawia wchłanianie. [30]

W 1982 r. Przeprowadzono badanie na ludziach w celu oceny wpływu różnych napojów na wchłanianie żelaza. Podmiot zjadł standardowy posiłek z hamburgera, fasolki szparagowej, tłuczonych ziemniaków i wody. Gdy zamiast wody wypiła zielona herbate, wchłanianie żelaza zmniejszyło się o 62 procent. Kawa zmniejszyła wchłanianie żelaza o 35 procent, podczas gdy sok pomarańczowy (jako źródło witaminy C) zwiększył wchłanianie o 85 procent. W przeciwieństwie do innych badań, mleko i piwo nie miały znaczącego wpływu. [31]

https://raypeatforum.com/community/thre ... rin.31697/

Interakcje z żelazem mogą wyjaśnić przeciwnowotworowe działanie aspiryny

„Długotrwałe stosowanie niskiej dawki aspiryny w dawce 75 mg lub większej wiąże się z niezwykłym spadkiem częstości występowania wielu różnych nowotworów. [1] Metaanalizy wykazały zmniejszenie śmiertelności z powodu raka ogółem o 21% i korzyści wydłużała się wraz z czasem stosowania, przy czym liczba zgonów z powodu raka zmniejszyła się o 31% przy ponad 7,5 roku stosowania aspiryny, a zgony z powodu raka żołądka i jelit były o 59% niższe przy stosowaniu aspiryny powyżej 7,5 roku.

Co tłumaczy ten niezwykły spadek liczby zgonów z powodu raka? Większość wyjaśnień koncentruje się na zdolności aspiryny do hamowania cyklooksygenazy-1 i -2. (COX-1 i -2). [2]

Jednak niewiele uwagi poświęcono zdolności aspiryny zarówno do niższych zapasów żelaza w ciele, jak i do chelatowania wolnego żelaza.

Żelazo jest udowodnionym czynnikiem rakotwórczym w licznych badaniach na zwierzętach i może być uważane za chorobę ferrotoksyczną [3]. U ludzi nadmiar żelaza jest czynnikiem ryzyka raka, a obniżenie poziomu żelaza może zmniejszyć ryzyko raka. [4]

Długotrwałe stosowanie aspiryny obniża zapasy żelaza w organizmie [5] Stwierdzono, że wartości ferrytyny w surowicy u regularnych użytkowników aspiryny są od 20 do 50% niższe niż u osób niebędących użytkownikami.

Sugerowanym mechanizmem zmniejszania zapasów żelaza przy stosowaniu aspiryny jest utrata krwi przez błonę śluzową. Ponieważ aspiryna również hamuje czynność płytek krwi, może wystąpić niezauważona przez człowieka niewielka utrata krwi, która w dłuższej perspektywie prowadzi do zmniejszenia zapasów żelaza. Nawet codzienna utrata 1 ml krwi może z czasem znacząco zmienić zapasy żelaza.

Jednak aspiryna może obniżać zapasy żelaza w inny, bardziej bezpośredni sposób, i wydaje się, że nie rozważano tej możliwości. W ten sposób dochodzi do bezpośredniego chelatowania żelaza.

Standardową laboratoryjną metodą analizy aspiryny w płynach jest zakwaszenie jej i dodanie nadmiaru chlorku żelazowego. Zakwaszenie powoduje deacetylację aspiryny do salicylanu, który następnie tworzy kolorowy kompleks z żelazem i który następnie można zmierzyć spektrofotometrycznie [6].

In vivo aspiryna jest szybko deacetylowana do salicylanu. [7] Dlatego byłby w stanie reagować z wolnym żelazem.

Czy warunki in vivo są odpowiednie do reakcji z żelazem? Wygląda na to, że tak.


Zapotrzebowanie na bakteryjne żelazo jest często zaspokajane przez wydzielanie sideroforów, małych cząsteczek wiążących żelazo, które następnie mogą być wykorzystane przez bakterie do wzrostu. Kilka gatunków Pseudomonas wytwarza siderofor, który okazał się niczym innym jak salicylanem. [8] Zatem warunki fizjologiczne są odpowiednie do wiązania salicylanu pochodzącego z aspiryny z żelazem.

Mycobacterium tuberculosis wykorzystuje również salicylan do sekwestrowania żelaza in vivo, a tak naprawdę starszy lek przeciwgruźliczy, para aminosalicylan, działa poprzez powstrzymywanie żelaza od prątków [9].

Ponadto kompleks salicylan-żelazo ma aktywność dysmutazy ponadtlenkowej, a jego zdolność do usuwania rodników ponadtlenkowych może przyczynić się do znacznej części jego działania przeciwzapalnego, a także przeciwrakowego [10].

Masa molowa aspiryny wynosi 180 g / mol, zaś żelaza wynosi 55. Jedna cząsteczka aspiryny wytwarza salicylan, który następnie reaguje jeden na jeden z atomem żelaza. Można zauważyć, że spożycie 75 mg aspiryny dziennie ma teoretyczny potencjał do wyeliminowania ~ 25 mg żelaza, co znacznie przekracza szacunkowe dzienne spożycie około 20 mg dziennie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet w USA. terminowe stosowanie aspiryny może spowodować duży spadek zapasów żelaza w organizmie.

Znaczna korzyść z aspiryny w zmniejszaniu zachorowalności na raka może wynikać z jej zdolności do obniżania zapasów żelaza w organizmie, a znaczna część z kolei może wynikać z chelatacji żelaza.

Winnower | Interakcje z żelazem mogą wyjaśnić przeciwnowotworowe działanie aspiryny

https://thewinnower.com/papers/5559-int ... of-aspirin
0 xcedric
Posty: 3088
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 57
x 50
Podziękował: 1855 razy
Otrzymał podziękowanie: 4141 razy

Re: SALICYLANY

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 08 gru 2019, 22:57

https://raypeatforum.com/community/thre ... sms.31864/

Aspiryna może leczyć tętniaki mózgu
Dyskusja w „Studiach naukowych” rozpoczęta przez haidut, środa o 12:25.

Kolejna ogromna wygrana dla aspiryny, nie tylko ze względu na śmiertelność tego stanu, ale także dlatego, że obecnie nie ma na to leczenia. Chociaż badanie nie trwało wystarczająco długo, aby wysunąć takie twierdzenia, biorąc pod uwagę silny efekt hamujący wzrost tętniaka, nie byłbym zaskoczony, gdyby aspiryna faktycznie spowodowała zanik tętniaków. Wydaje się, że autorzy badania mają ten sam ton. Jeśli jednak posłuchasz lekarza i / lub „przyjaznego” komunikatu FDA dotyczącego zdrowia publicznego (i / lub różnych grup stowarzyszeń branży kardiologicznej i neurologicznej), odejdziesz z przekonaniem, że aspiryna jest jednym z najbardziej niebezpiecznych leków wywołujących krwawienie. Przy okazji, nie jest to pierwszy raz, kiedy kłamstwa na temat aspiryny i krwawienia zostały ujawnione. Kilka lat temu inne badanie wykazało, że aspiryna faktycznie zmniejsza ryzyko krwawienia w mózgu.

Potencjalna rola aspiryny w zapobieganiu tętniakowemu krwotokowi podpajęczynówkowemu. - PubMed - NCBI
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25967073

Zamiast więc finansować kampanie strachu w popularnej prasie, być może Big Pharma powinna przyjąć aspirynę za cudowny lek, którym jest, i w ten sposób odkupić część złej duszy od diabła :):

Aspiryna związana ze zmniejszonym tempem wzrostu tętniaka śródczaszkowego w: Journal of Neurosurgery - Ahead of print
Czy aspiryna może zmniejszyć tempo wzrostu tętniaka śródczaszkowego?

„... CHARLOTTESVILLE, VA (29 PAŹDZIERNIKA 2019). Badacze przeprowadzili wyszukiwanie w bazie danych, aby sprawdzić, czy aspiryna może pomóc w zapobieganiu pęknięciu tętniaka śródczaszkowego, utrudniając wzrost tętniaka. Badacze zidentyfikowali 146 pacjentów z wieloma tętniakami śródczaszkowymi, pięć milimetrów lub mniejszą średnicę, co obserwowano przez co najmniej pięć lat. W tym zestawie pacjentów naukowcy odkryli związek między używaniem aspiryny a zmniejszonym tempem wzrostu tętniaka. Wzrost jest ważny w tętniakach śródczaszkowych, ponieważ zwiększa ryzyko pęknięcia tętniaka Szczegółowe ustalenia znajdują się w artykule „Aspiryna związana ze zmniejszonym tempem wzrostu tętniaka śródczaszkowego”, autorstwa dr med. Mario Zanaty'ego i współpracowników, opublikowanego dzisiaj w czasopiśmie Journal of Neurosurgery. ”

„... Autorzy tego artykułu odnotowują,„ do tej pory nie ma leczenia, aby zatrzymać wzrost tętniaka i późniejszy postęp do pęknięcia. ”Gdyby tak było, pacjenci mieliby pewność, że ryzyko pęknięcia tętniaka pozostanie stałe. autorzy mówią nam, że istnieją pewne dowody na to, że aspiryna może zmniejszyć ryzyko pęknięcia tętniaka z powodu działania przeciwzapalnego leku na osłabioną ścianę tętniaka. Ich celem w bieżącym badaniu było ustalenie, czy aspiryna może chronić przed wzrostem tętniaka w populacja pacjentów z wieloma małymi tętniakami śródczaszkowymi. ”

„... Zapytany o badanie dr Hasan powiedział:„ To badanie jest bardzo obiecujące, ponieważ po raz pierwszy przedstawia potencjalny efekt terapeutyczny aspiryny w zmniejszaniu wzrostu tętniaka. Jeśli zostanie to udowodnione w większym badaniu, może to zaoferować pierwszy, tani, skuteczny bez recepty środek terapeutyczny, który może zatrzymać wzrost tętniaka i zapobiec pęknięciu. Wiele osób na całym świecie mogłoby z tego skorzystać ”.
0 xcedric
Posty: 3088
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 57
x 50
Podziękował: 1855 razy
Otrzymał podziękowanie: 4141 razy

Re: SALICYLANY

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 09 gru 2019, 13:53

https://raypeatforum.com/community/thre ... oma.25879/

Aspiryna może pomóc w leczeniu czerniaka
Dyskusja w „Studiach naukowych” rozpoczęta przez haidut, 4 października 2018 r.

"Kilka miesięcy temu badanie odbyło się w mediach społecznościowych, a nawet na tym forum, twierdząc, że aspiryna faktycznie zwiększa ryzyko czerniaka. Peat opublikował osobny biuletyn, aby omówić to badanie. A teraz to badanie poniżej pokazuje, że aspiryna może faktycznie pomóc w leczeniu czerniaków stopnia 2 i 3, które są prawdopodobnie najtrudniejsze do leczenia. Badanie oczywiście dotyczyło tylko niskich dawek aspiryny, a nie wyższych dawek w zakresie gramów, które Peat zasugerował na raka i które okazały się działać całkiem dobrze w badaniach na zwierzętach. Ale nawet jeśli większość ludzi przyjmuje małą dawkę aspiryny, może to mieć ogromny wpływ na wskaźniki przeżywalności czerniaka. Dodanie niacynamidu powinno jeszcze bardziej pomóc, jak wykazały australijskie badania na ludziach z 2016 r.

Badania pokazują, że aspiryna może pomóc w walce z czerniakiem

„... Ale czy wiesz, że aspiryna dziennie może również zwalczać raka. W badaniu obejmującym 1500 osób z czerniakiem i porównującym ludzi, którzy brali aspirynę z tymi, którzy nie byli, pojawił się interesujący wzór, szczególnie jeśli chodzi o czerniaka na etapie 2 i na etapie 3. „Czerniaki środkowe, które są najczęściej diagnozowane, przyniosły korzyść. Ludzie przyjmujący aspirynę żyli dłużej niż osoby nieprzyjmujące aspiryny”, dr Brian Horvath z Horvath Dermatologym powiedział.

„... Środkowe są tymi, które mogą być trudniejsze do wyleczenia, i faktycznie mamy okazję robić postępy”, powiedział dr Horvath. Tego rodzaju badania nie mogą udowodnić przyczyny i skutku, ale sugerują to może być obszarem do dalszych badań. W celu ochrony guza przed układem odpornościowym czerniak wytwarza hormony zwane prostaglandynami i czynniki zwiększające liczbę komórek krzepnięcia. Aspiryna przeciwdziała temu. ”

„...” Na tym etapie możemy powiedzieć, że zdecydowanie istnieje potencjał, że może on pomóc w leczeniu czerniaków, ale musimy przeprowadzić dodatkowe testy, aby się upewnić ”- powiedział dr Horvath.


Kolejnym dobrym odkryciem tego badania jest to, że czerniak, podobnie jak wszystkie inne nowotwory, wytwarza prostaglandyny, aby zapobiec zniszczeniu guza przez układ odpornościowy. Prostaglandyny są również dobrze znanymi induktorami syntezy estrogenu, co ponownie potwierdza związek między estrogenem, supresją immunologiczną i rakiem. Opublikowałem kilka innych wątków na ten temat, a przy okazji (re) aktywacja układu odpornościowego jest obecnie gorącym tematem we wszystkich badaniach nad rakiem. Niestety, zamiast zidentyfikować estrogen jako jedną z bezpośrednich przyczyn czerniaka, Big Pharma ma faktycznie przywrócić HTZ (z estrogenem) WSZYSTKIM kobietom w okresie menopauzy. Nic dziwnego, że wskaźniki czerniaka nadal rosną ...

Spadek odporności (nie genetyka) powoduje raka i można go łatwo naprawić
Zmniejszenie syntezy estrogenu regeneruje grasicę zniszczoną przez starzenie
Czerniak jest endokrynnym nowotworem, takim jak rak piersi - napędzany przez estrogen
"
0 xODPOWIEDZ