Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

SALICYLANY

cedric
Posty: 4770
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 77
x 116
Podziękował: 2745 razy
Otrzymał podziękowanie: 7170 razy

SALICYLANY

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 30 lis 2019, 23:44

Salicylany są powszechnie dostępnym związkiem , na którym BF nigdy nie będzie w stanie położyć łapy.
Jest wiele niedomówień na ich temat, kapitalne zastosowania , o których się milczy, dlatego zakładam osobny watek poswięcony tylko salicylanom.

https://medicalxpress.com/news/2019-11- ... veals.html

29 LISTOPADA 2019

Badania pokazują, że gruźlicę można pokonać powszechnie stosowanymi środkami przeciwbólowymi
przez Freshscience

"Według nowych badań przeprowadzonych przez dr Elinor Hortle w Centenary Institute w Sydney, aspiryna może być stosowana w leczeniu najbardziej śmiertelnej choroby zakaźnej na świecie.


 
Gruźlica - która dotyka jedną trzecią światowej populacji - obecnie każdego roku zabija dwa miliony ludzi. Rozprzestrzenianie się szczepów opornych na wiele leków oznacza, że ​​antybiotyki stają się coraz mniej skuteczne.

Aby znaleźć nowe opcje leczenia, Elinor zainfekowała danio pręgowanego bliskim krewnym gruźlicy, aby ustalić, w jaki sposób śmiertelna bakteria przeżywa u swojego żywiciela.

Jej badania wykazały, że płytki krwi - komórki tworzące skrzepy krwi - oddziałują z bakteriami, pomagając im uniknąć układu odpornościowego gospodarza.

Oznacza to, że możemy stosować tanie, bezpieczne leki przeciwpłytkowe, takie jak aspiryna, aby zablokować tę interakcję i powstrzymać rozwój bakterii” - mówi.

Jej badania wykazały, że danio pręgowany leczony aspiryną lub innymi lekami przeciwpłytkowymi wykazywał połowę wzrostu bakteryjnego u ryb nieleczonych. Po raz pierwszy płytki krwi zostały połączone z bezpośrednim wpływem na wzrost bakterii w modelu zwierzęcym.

Ekscytujące jest to, że odkrycie to skłoniło innych badaczy do zapoznania się z danymi szpitalnymi osób chorych na gruźlicę” - mówi Elinor.

Pokazują, że pacjenci, którzy przyjmowali aspirynę podczas zakażenia, mieli lepsze wyniki niż ci, którzy tego nie zrobili. To naprawdę dobry znak, że to, co znaleźliśmy w rybach, może być prawdziwe u ludzi”.

Dodaje, że potrzebne są dalsze badania w celu ustalenia, czy u ludzi będą widoczne takie same wyniki."
0 xcedric
Posty: 4770
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 77
x 116
Podziękował: 2745 razy
Otrzymał podziękowanie: 7170 razy

Re: SALICYLANY

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 01 gru 2019, 00:15

https://raypeatforum.com/community/thre ... iron.6769/

Aspiryna chelatuje żelazo
Dyskusja w „Studiach naukowych” rozpoczęta przez haidut, 21 maja 2015 r.

Zarówno witamina E, jak i aspiryna zostały powiązane w badaniach epidemiologicznych z mniejszym nasyceniem żelaza, jednak nie sądzę, aby któreś z nich było uważane za chelator żelaza. Badanie to mówi, że aspiryna jest w rzeczywistości chelatorem żelaza.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/3335633

„... Ponieważ wiadomo, że na wytwarzanie MDA w tym układzie mają wpływ czynniki chelatujące żelazo (zwiększone w niskim stężeniu, hamowane w wyższym stężeniu), zbadano właściwości ASA w chelatowaniu żelaza. Krzywe miareczkowania przewodnictwa Fe (OH) 3 dodane do wody lub ASA sugeruje, że ASA kompleksuje się z żelazem. Obecność kompleksu żelazo-ASA została ustalona przez wysokociśnieniową analizę cieczową metodą chromatografii roztworu z tego badania. Wnioskujemy, że aspiryna zwiększa wytwarzanie MDA przez mikrosomy wątrobowe i mitochondria poprzez chelat aspirynowo-żelazowy i że stanowi to co najmniej jeden mechanizm, dzięki któremu aspiryna może powodować uszkodzenie wątroby. ”

Stężenie aspiryny powodujące maksymalne chelatowanie żelaza wynosiło 2,3 mM. W dawkach dla ludzi 30 mg / kg - 90 mg / kg daje stężenia 1 mM - 3 mM, więc aby osiągnąć 2,3 mM, potrzebujesz około 60 mg / kg dawki.

tara powiedziała:
Czy to powiedzenie, że aspiryna może chelatować żelazo, a poprzez połączenie aspiryny z żelazem zwiększać uszkodzenie wątroby? To nie brzmi świetnie?
Tak to mówi. Jednak opublikowałem również badanie wykazujące, że aspiryna chroni wątrobę przed toksycznością acetaminofenu, a także przed innymi atakami, takimi jak alkohol, utlenianie PUFA itp.
Mogło więc pójść w obie strony, ale do tej pory nie widziałem bezpośrednich badań pokazujących, że chelat kwasu acetylosalicylowego uszkadza wątrobę. Btw, badanie mówi również, że takie same potencjalne uszkodzenia są nieodłączne w przypadku innych chelatorów żelaza. Nie ma nic specyficznego dla aspiryny, która sprawia, że utworzony chelat żelaza jest bardziej niebezpieczny niż ten utworzony przez powiedzmy deferoksaminę. Zależy to od dawki chelatora, przy czym wyższe dawki są bardziej szkodliwe, ponieważ przenoszą więcej żelaza do wątroby.
Wykazano, że niższe dawki aspiryny (<1 g dziennie) obniżają poziom żelaza i nie stwierdzono uszkodzenia wątroby.
[...]

Czytałem na tej stronie: Żelazo: zbyt wiele dobrego

To było interesujące:

Po osiągnięciu pełnego wzrostu, w wieku około 18 lat, nadmiar żelaza gromadzi się we krwi wszystkich ludzi w ilości 1 mg na dzień. [2] Około 80 procent zapasów żelaza w organizmie znajduje się we krwi. Kobiety są mniej narażone na gromadzenie się żelaza niż mężczyźni z powodu krwi traconej co miesiąc podczas menstruacji. W rezultacie kobiety mają około połowy poziomu krążącego żelaza niż mężczyźni. Ich częstość występowania chorób serca, raka i cukrzycy jest również o połowę niższa niż u mężczyzn. Ponieważ mężczyźni nie mają bezpośredniego dostępu do żelaza, w wieku 40 lat ich poziom żelaza jest podobny do 70-letniej kobiety po menopauzie. Ta ilość żelaza może prowadzić do przedwczesnego starzenia się i chorób, takich jak zapalenie stawów, rak, zaćma, cukrzyca, osteoporoza oraz zaburzenia siatkówki, wątroby i mózgu. [4] Kobiety po menopauzie lub kobiety, które przeszły wczesną histerektomię w wieku 20, 30 i 40 lat, mogą doświadczać podobnych problemów. [5]

Po dokładniejszym zbadaniu wiele praktyk prozdrowotnych nieumyślnie kontroluje żelazo. Na przykład codzienne przyjmowanie aspiryny w celu zapobiegania zawałom serca i udarom powoduje utratę krwi przez przewód pokarmowy rzędu około łyżki stołowej dziennie. Powoduje to utratę żelaza. [7] Dr Raymond Hohl, adiunkt medycyny wewnętrznej i farmakologii na University of Iowa w Iowa City, twierdzi, że nawet długotrwałe stosowanie aspiryny dla niemowląt może pomóc kontrolować żelazo, a w niektórych przypadkach może wywołać anemię z niedoboru żelaza. [8] Aspiryna wydaje się także zwiększać produkcję ferrytyny, białka wiążącego żelazo, które zapobiega indukowaniu utleniania przez żelazo. [9] Podczas ćwiczeń osoba traci około 1 mg żelaza przez pot. [10] Dieta na czczo i wegetariańska, które promują długowieczność u zwierząt i ludzi, ograniczają zużycie żelaza, ponieważ czerwone mięso zawiera wysoce przyswajalne żelazo hemowe. Niezależnie od tego, czy jest to związane ze spożyciem żelaza, w różnych badaniach wykazano, że ograniczenie spożycia czerwonego mięsa zmniejsza ryzyko raka okrężnicy. [11]

Różne praktyki żywieniowe mogą pomóc kontrolować poziom żelaza. W stosunkowo krótkim czasie zmiany diety mogą prowadzić do anemii, przeciążenia żelazem lub idealnego stanu kontroli żelaza. Niedokrwistość może być indukowana w około 120 dni, podczas gdy objawy przeciążenia żelazem mogą pojawić się w ciągu zaledwie 60 dni.

Ludzie wchłaniają tylko ułamek żelaza, które zużywają, ale istnieje wiele czynników kontrolujących. [20] Wskaźniki absorpcji żelaza z żywności różnią się znacznie, od mniej niż 1 procent do prawie 100 procent. [21] Kucharze, którzy używają garnków z żelaza lub stali nierdzewnej, zwiększają ilość spożywanego żelaza. [22] Zasadniczo żelazo w pokarmach roślinnych nie jest tak dobrze wchłaniane jak żelazo z mięsa: dostępne jest tylko 5 procent żelaza w pokarmach roślinnych, w porównaniu z 30 do 50 procentami żelaza z mięsa. [23] Oliwa z oliwek i przyprawy, takie jak anyż, kminek, kminek, lukrecja i mięta sprzyjają wchłanianiu żelaza [24], natomiast leki zobojętniające sok żołądkowy, jajka i soja zmniejszają dostępność. [25] Ponieważ produkty mleczne zawierają laktoferynę, mleko również hamuje wchłanianie żelaza. [26] Umiarkowane spożycie alkoholu raczej nie będzie stanowić problemu z wchłanianiem żelaza, ale nadmierne ilości alkoholu są związane z nadmiernym obciążeniem żelazem, szczególnie u dorosłych mężczyzn. [27]

Witamina C zwiększa również wchłanianie żelaza. [28] Jednak nie ma dowodów na to, że witamina C prowadzi do przeciążenia żelazem. Dlatego osoby jedzące mięso nie powinny unikać witaminy C, ponieważ badania wykazują, że suplementy witaminy C w dużych dawkach są związane ze zmniejszonym ryzykiem chorób serca, raka, zaćmy i innych zaburzeń. [29] Dieta wegetariańska na ogół nie powoduje niedokrwistości z niedoboru żelaza, ponieważ w diecie roślinno-spożywczej jest więcej witaminy C, co poprawia wchłanianie. [30]

W 1982 r. Przeprowadzono badanie na ludziach w celu oceny wpływu różnych napojów na wchłanianie żelaza. Podmiot zjadł standardowy posiłek z hamburgera, fasolki szparagowej, tłuczonych ziemniaków i wody. Gdy zamiast wody wypiła zielona herbate, wchłanianie żelaza zmniejszyło się o 62 procent. Kawa zmniejszyła wchłanianie żelaza o 35 procent, podczas gdy sok pomarańczowy (jako źródło witaminy C) zwiększył wchłanianie o 85 procent. W przeciwieństwie do innych badań, mleko i piwo nie miały znaczącego wpływu. [31]

https://raypeatforum.com/community/thre ... rin.31697/

Interakcje z żelazem mogą wyjaśnić przeciwnowotworowe działanie aspiryny

„Długotrwałe stosowanie niskiej dawki aspiryny w dawce 75 mg lub większej wiąże się z niezwykłym spadkiem częstości występowania wielu różnych nowotworów. [1] Metaanalizy wykazały zmniejszenie śmiertelności z powodu raka ogółem o 21% i korzyści wydłużała się wraz z czasem stosowania, przy czym liczba zgonów z powodu raka zmniejszyła się o 31% przy ponad 7,5 roku stosowania aspiryny, a zgony z powodu raka żołądka i jelit były o 59% niższe przy stosowaniu aspiryny powyżej 7,5 roku.

Co tłumaczy ten niezwykły spadek liczby zgonów z powodu raka? Większość wyjaśnień koncentruje się na zdolności aspiryny do hamowania cyklooksygenazy-1 i -2. (COX-1 i -2). [2]

Jednak niewiele uwagi poświęcono zdolności aspiryny zarówno do niższych zapasów żelaza w ciele, jak i do chelatowania wolnego żelaza.

Żelazo jest udowodnionym czynnikiem rakotwórczym w licznych badaniach na zwierzętach i może być uważane za chorobę ferrotoksyczną [3]. U ludzi nadmiar żelaza jest czynnikiem ryzyka raka, a obniżenie poziomu żelaza może zmniejszyć ryzyko raka. [4]

Długotrwałe stosowanie aspiryny obniża zapasy żelaza w organizmie [5] Stwierdzono, że wartości ferrytyny w surowicy u regularnych użytkowników aspiryny są od 20 do 50% niższe niż u osób niebędących użytkownikami.

Sugerowanym mechanizmem zmniejszania zapasów żelaza przy stosowaniu aspiryny jest utrata krwi przez błonę śluzową. Ponieważ aspiryna również hamuje czynność płytek krwi, może wystąpić niezauważona przez człowieka niewielka utrata krwi, która w dłuższej perspektywie prowadzi do zmniejszenia zapasów żelaza. Nawet codzienna utrata 1 ml krwi może z czasem znacząco zmienić zapasy żelaza.

Jednak aspiryna może obniżać zapasy żelaza w inny, bardziej bezpośredni sposób, i wydaje się, że nie rozważano tej możliwości. W ten sposób dochodzi do bezpośredniego chelatowania żelaza.

Standardową laboratoryjną metodą analizy aspiryny w płynach jest zakwaszenie jej i dodanie nadmiaru chlorku żelazowego. Zakwaszenie powoduje deacetylację aspiryny do salicylanu, który następnie tworzy kolorowy kompleks z żelazem i który następnie można zmierzyć spektrofotometrycznie [6].

In vivo aspiryna jest szybko deacetylowana do salicylanu. [7] Dlatego byłby w stanie reagować z wolnym żelazem.

Czy warunki in vivo są odpowiednie do reakcji z żelazem? Wygląda na to, że tak.


Zapotrzebowanie na bakteryjne żelazo jest często zaspokajane przez wydzielanie sideroforów, małych cząsteczek wiążących żelazo, które następnie mogą być wykorzystane przez bakterie do wzrostu. Kilka gatunków Pseudomonas wytwarza siderofor, który okazał się niczym innym jak salicylanem. [8] Zatem warunki fizjologiczne są odpowiednie do wiązania salicylanu pochodzącego z aspiryny z żelazem.

Mycobacterium tuberculosis wykorzystuje również salicylan do sekwestrowania żelaza in vivo, a tak naprawdę starszy lek przeciwgruźliczy, para aminosalicylan, działa poprzez powstrzymywanie żelaza od prątków [9].

Ponadto kompleks salicylan-żelazo ma aktywność dysmutazy ponadtlenkowej, a jego zdolność do usuwania rodników ponadtlenkowych może przyczynić się do znacznej części jego działania przeciwzapalnego, a także przeciwrakowego [10].

Masa molowa aspiryny wynosi 180 g / mol, zaś żelaza wynosi 55. Jedna cząsteczka aspiryny wytwarza salicylan, który następnie reaguje jeden na jeden z atomem żelaza. Można zauważyć, że spożycie 75 mg aspiryny dziennie ma teoretyczny potencjał do wyeliminowania ~ 25 mg żelaza, co znacznie przekracza szacunkowe dzienne spożycie około 20 mg dziennie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet w USA. terminowe stosowanie aspiryny może spowodować duży spadek zapasów żelaza w organizmie.

Znaczna korzyść z aspiryny w zmniejszaniu zachorowalności na raka może wynikać z jej zdolności do obniżania zapasów żelaza w organizmie, a znaczna część z kolei może wynikać z chelatacji żelaza.

Winnower | Interakcje z żelazem mogą wyjaśnić przeciwnowotworowe działanie aspiryny

https://thewinnower.com/papers/5559-int ... of-aspirin
0 xcedric
Posty: 4770
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 77
x 116
Podziękował: 2745 razy
Otrzymał podziękowanie: 7170 razy

Re: SALICYLANY

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 08 gru 2019, 22:57

https://raypeatforum.com/community/thre ... sms.31864/

Aspiryna może leczyć tętniaki mózgu
Dyskusja w „Studiach naukowych” rozpoczęta przez haidut, środa o 12:25.

Kolejna ogromna wygrana dla aspiryny, nie tylko ze względu na śmiertelność tego stanu, ale także dlatego, że obecnie nie ma na to leczenia. Chociaż badanie nie trwało wystarczająco długo, aby wysunąć takie twierdzenia, biorąc pod uwagę silny efekt hamujący wzrost tętniaka, nie byłbym zaskoczony, gdyby aspiryna faktycznie spowodowała zanik tętniaków. Wydaje się, że autorzy badania mają ten sam ton. Jeśli jednak posłuchasz lekarza i / lub „przyjaznego” komunikatu FDA dotyczącego zdrowia publicznego (i / lub różnych grup stowarzyszeń branży kardiologicznej i neurologicznej), odejdziesz z przekonaniem, że aspiryna jest jednym z najbardziej niebezpiecznych leków wywołujących krwawienie. Przy okazji, nie jest to pierwszy raz, kiedy kłamstwa na temat aspiryny i krwawienia zostały ujawnione. Kilka lat temu inne badanie wykazało, że aspiryna faktycznie zmniejsza ryzyko krwawienia w mózgu.

Potencjalna rola aspiryny w zapobieganiu tętniakowemu krwotokowi podpajęczynówkowemu. - PubMed - NCBI
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25967073

Zamiast więc finansować kampanie strachu w popularnej prasie, być może Big Pharma powinna przyjąć aspirynę za cudowny lek, którym jest, i w ten sposób odkupić część złej duszy od diabła :):

Aspiryna związana ze zmniejszonym tempem wzrostu tętniaka śródczaszkowego w: Journal of Neurosurgery - Ahead of print
Czy aspiryna może zmniejszyć tempo wzrostu tętniaka śródczaszkowego?

„... CHARLOTTESVILLE, VA (29 PAŹDZIERNIKA 2019). Badacze przeprowadzili wyszukiwanie w bazie danych, aby sprawdzić, czy aspiryna może pomóc w zapobieganiu pęknięciu tętniaka śródczaszkowego, utrudniając wzrost tętniaka. Badacze zidentyfikowali 146 pacjentów z wieloma tętniakami śródczaszkowymi, pięć milimetrów lub mniejszą średnicę, co obserwowano przez co najmniej pięć lat. W tym zestawie pacjentów naukowcy odkryli związek między używaniem aspiryny a zmniejszonym tempem wzrostu tętniaka. Wzrost jest ważny w tętniakach śródczaszkowych, ponieważ zwiększa ryzyko pęknięcia tętniaka Szczegółowe ustalenia znajdują się w artykule „Aspiryna związana ze zmniejszonym tempem wzrostu tętniaka śródczaszkowego”, autorstwa dr med. Mario Zanaty'ego i współpracowników, opublikowanego dzisiaj w czasopiśmie Journal of Neurosurgery. ”

„... Autorzy tego artykułu odnotowują,„ do tej pory nie ma leczenia, aby zatrzymać wzrost tętniaka i późniejszy postęp do pęknięcia. ”Gdyby tak było, pacjenci mieliby pewność, że ryzyko pęknięcia tętniaka pozostanie stałe. autorzy mówią nam, że istnieją pewne dowody na to, że aspiryna może zmniejszyć ryzyko pęknięcia tętniaka z powodu działania przeciwzapalnego leku na osłabioną ścianę tętniaka. Ich celem w bieżącym badaniu było ustalenie, czy aspiryna może chronić przed wzrostem tętniaka w populacja pacjentów z wieloma małymi tętniakami śródczaszkowymi. ”

„... Zapytany o badanie dr Hasan powiedział:„ To badanie jest bardzo obiecujące, ponieważ po raz pierwszy przedstawia potencjalny efekt terapeutyczny aspiryny w zmniejszaniu wzrostu tętniaka. Jeśli zostanie to udowodnione w większym badaniu, może to zaoferować pierwszy, tani, skuteczny bez recepty środek terapeutyczny, który może zatrzymać wzrost tętniaka i zapobiec pęknięciu. Wiele osób na całym świecie mogłoby z tego skorzystać ”.
0 xcedric
Posty: 4770
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 77
x 116
Podziękował: 2745 razy
Otrzymał podziękowanie: 7170 razy

Re: SALICYLANY

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 09 gru 2019, 13:53

https://raypeatforum.com/community/thre ... oma.25879/

Aspiryna może pomóc w leczeniu czerniaka
Dyskusja w „Studiach naukowych” rozpoczęta przez haidut, 4 października 2018 r.

"Kilka miesięcy temu badanie odbyło się w mediach społecznościowych, a nawet na tym forum, twierdząc, że aspiryna faktycznie zwiększa ryzyko czerniaka. Peat opublikował osobny biuletyn, aby omówić to badanie. A teraz to badanie poniżej pokazuje, że aspiryna może faktycznie pomóc w leczeniu czerniaków stopnia 2 i 3, które są prawdopodobnie najtrudniejsze do leczenia. Badanie oczywiście dotyczyło tylko niskich dawek aspiryny, a nie wyższych dawek w zakresie gramów, które Peat zasugerował na raka i które okazały się działać całkiem dobrze w badaniach na zwierzętach. Ale nawet jeśli większość ludzi przyjmuje małą dawkę aspiryny, może to mieć ogromny wpływ na wskaźniki przeżywalności czerniaka. Dodanie niacynamidu powinno jeszcze bardziej pomóc, jak wykazały australijskie badania na ludziach z 2016 r.

Badania pokazują, że aspiryna może pomóc w walce z czerniakiem

„... Ale czy wiesz, że aspiryna dziennie może również zwalczać raka. W badaniu obejmującym 1500 osób z czerniakiem i porównującym ludzi, którzy brali aspirynę z tymi, którzy nie byli, pojawił się interesujący wzór, szczególnie jeśli chodzi o czerniaka na etapie 2 i na etapie 3. „Czerniaki środkowe, które są najczęściej diagnozowane, przyniosły korzyść. Ludzie przyjmujący aspirynę żyli dłużej niż osoby nieprzyjmujące aspiryny”, dr Brian Horvath z Horvath Dermatologym powiedział.

„... Środkowe są tymi, które mogą być trudniejsze do wyleczenia, i faktycznie mamy okazję robić postępy”, powiedział dr Horvath. Tego rodzaju badania nie mogą udowodnić przyczyny i skutku, ale sugerują to może być obszarem do dalszych badań. W celu ochrony guza przed układem odpornościowym czerniak wytwarza hormony zwane prostaglandynami i czynniki zwiększające liczbę komórek krzepnięcia. Aspiryna przeciwdziała temu. ”

„...” Na tym etapie możemy powiedzieć, że zdecydowanie istnieje potencjał, że może on pomóc w leczeniu czerniaków, ale musimy przeprowadzić dodatkowe testy, aby się upewnić ”- powiedział dr Horvath.


Kolejnym dobrym odkryciem tego badania jest to, że czerniak, podobnie jak wszystkie inne nowotwory, wytwarza prostaglandyny, aby zapobiec zniszczeniu guza przez układ odpornościowy. Prostaglandyny są również dobrze znanymi induktorami syntezy estrogenu, co ponownie potwierdza związek między estrogenem, supresją immunologiczną i rakiem. Opublikowałem kilka innych wątków na ten temat, a przy okazji (re) aktywacja układu odpornościowego jest obecnie gorącym tematem we wszystkich badaniach nad rakiem. Niestety, zamiast zidentyfikować estrogen jako jedną z bezpośrednich przyczyn czerniaka, Big Pharma ma faktycznie przywrócić HTZ (z estrogenem) WSZYSTKIM kobietom w okresie menopauzy. Nic dziwnego, że wskaźniki czerniaka nadal rosną ...

Spadek odporności (nie genetyka) powoduje raka i można go łatwo naprawić
Zmniejszenie syntezy estrogenu regeneruje grasicę zniszczoną przez starzenie
Czerniak jest endokrynnym nowotworem, takim jak rak piersi - napędzany przez estrogen
"
0 xcedric
Posty: 4770
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 77
x 116
Podziękował: 2745 razy
Otrzymał podziękowanie: 7170 razy

Re: SALICYLANY

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 12 gru 2019, 21:02

https://raypeatforum.com/community/thre ... amol.6433/

Aspiryna chroni wątrobę przed paracetamolem
Dyskusja w „Studiach naukowych” rozpoczęta przez haidut, 17 kwietnia 2015 r.

"Jak wielu z was wie, paracetamol jest bardzo toksyczny dla wątroby, a mechanizmem działania jest szybkie wyczerpanie glutationu (GSH). To badanie pokazuje, że aspiryna chroniła wątrobę przed wyczerpaniem GSH wywołanym przez paracetamol. Więc następnym razem, gdy lekarz powie ci, że aspiryna jest szkodliwa dla wątroby, pokaż mu to badanie :):

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2569524

„... Jednoczesne podawanie równomolowej dawki ASA spowodowało zmniejszenie indukowanego paracetamolem wyczerpania GSH we wszystkich przypadkach, z wyjątkiem tych szczurów, które nie były wcześniej leczone i którym podano 3-MC. Benorylat, ester ASA paracetamolu, obniżył poziom GSH w wątrobie szczura do poziomów porównywalnych do tych wytwarzanych przez połączenie paracetamolu i ASA. Sam ASA spowodował jedynie niewielkie zmiany w stężeniach GSH w wątrobie Wyniki pokazują, że ASA powoduje zmniejszenie indukowanego paracetamolem wyczerpania GSH u szczurów z enzymem fenobarbitonowym indukcja. Hamowanie tworzenia reaktywnego metabolitu paracetamolu lub zmniejszenie szybkości wchłaniania paracetamolu wydaje się mało prawdopodobne jako mechanizmy leżące u podstaw efektu indukowanego przez ASA. Proponuje się działanie pośredniczone przez ASA poprzez zmiany statusu wątrobowego tiolu. ”"
0 xcedric
Posty: 4770
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 77
x 116
Podziękował: 2745 razy
Otrzymał podziękowanie: 7170 razy

Re: SALICYLANY

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 24 maja 2020, 16:40

http://haidut.me/?p=941
Aspiryna - nowy lek na osteoporozę
22 marca 2020 r. Przez haidut
Badanie opublikowane prawie dziesięć lat temu wykazało śmiałe twierdzenie, że aspiryna może być nowym lekiem na osteoporozę.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21600123

Jednak badanie nie zyskało dużej przyczepności i zostało w rzeczywistości wyszydzone przez lekarzy, ponieważ medycyna głównego nurtu uważała znane antyestrogenowe działanie aspiryny za niezgodne z ochronnym działaniem na kości. Poniższe badanie może ostatecznie zmienić to podejście, ponieważ dostarcza bezpośrednich dowodów z badań na ludziach dotyczących korzyści z aspiryny.

https://bmjopen.bmj.com/content/10/2/e026876.full

https://medicaldialogues.in/orthopaedic ... tudy-64033

„… Naukowcy przeprowadzili systematyczny przegląd i eksploracyjną metaanalizę badań obserwacyjnych. To badanie zostało opublikowane w British Medical Journal. W metaanalizie uwzględniono łącznie 12 badań, Elektroniczne wyszukiwanie MEDLINE i Embase, a do badań opublikowanych do 28 marca 2018 r. Przeprowadzono ręczne przeszukiwanie bibliografii. Uwzględniono badania, jeśli uczestnikami byli mężczyźni lub kobiety w wieku ≥18 lat; ekspozycją na zainteresowanie była aspiryna, a ryzyko uprzedzenia oceniono za pomocą list kontrolnych oceny krytycznej Instytutu Joanny Briggs do badań obserwacyjnych. Poniżej przedstawiono wyniki: 1) Dane zebrane z sześciu badań, w których wzięło udział 511 390 osób, wskazały, że aspiryna była związana z 17% niższym prawdopodobieństwem złamania. 2) Aspiryna była związana z wyższym całkowitym BMD bioder u kobiet i mężczyzn. 3) Nie przeprowadzono metaanalizy dla kości udowej ani BMD całego ciała, ponieważ było zbyt mało badań.
0 xcedric
Posty: 4770
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 77
x 116
Podziękował: 2745 razy
Otrzymał podziękowanie: 7170 razy

Re: SALICYLANY

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 26 maja 2020, 16:58

http://haidut.me/?p=1063

Aspiryna chroni mitochondria przed stanami zapalnymi i starzeniem się
13 maja 2020 r. Przez haidut
Dobra wiadomość o aspirynie po prostu nigdy się nie kończy. Podczas gdy przeciwzapalne działanie aspiryny jest dobrze znane, medycyna głównego nurtu chce wyjaśnić je ograniczonym (i szczerze mówiąc prymitywnym) mechanizmem samego hamowania COX. Jeśli aspiryna osiąga inne korzystne skutki zdrowotne, lekarze zawsze starają się ją ująć w kategoriach hamowania COX lub w inny sposób mechanizm jest nieznany. Jednak aspiryna ma wiele działań metabolicznych i wykazano, że chroni komórki przed różnymi atakami, w tym toksynami i stanami zapalnymi niezależnie od COX. Poniższe badanie omawia jeden taki ochronny efekt zmniejszania fragmentacji mitochondriów (rozszczepienia) aspiryny, o którym wiadomo, że zwiększa się w stanach zapalnych lub ogólnie z wiekiem. Jest całkiem możliwe, że spadek funkcji mitochondriów w procesie starzenia jest spowodowany wzrostem stanu zapalnego, podczas gdy zmniejszenie stanu zapalnego może zachować funkcję metaboliczną i opóźnić starzenie. Istnieją już opublikowane dowody potwierdzające tę hipotezę - aspiryna zwiększa żywotność (w drożdżach) o 400% + przy jednoczesnym utrzymaniu młodzieńczego poziomu metabolizmu.

https://www.ahajournals.org/doi/abs/10. ... .120.14686„… Naukowcy z Lewis Katz School of Medicine na Temple University (LKSOM) twierdzą, że odkryli nowy mechanizm, w którym nieprawidłowości w rozszczepieniu mitochondriów w komórkach śródbłonka przyczyniają się do stanu zapalnego i stresu oksydacyjnego w układzie sercowo-naczyniowym. równowagę fuzji można ustabilizować w celu zmniejszenia stanu zapalnego za pomocą salicylanu, głównego składnika aktywnego w codziennych lekach przeciwbólowych, takich jak aspiryna. Ich badanie „Rozszczepienie mitochondriów pośredniczy w zapaleniu śródbłonka” pojawia się w nadciśnieniu. ”

„… W komórkach śródbłonka przewlekłe zapalenie powoduje, że mitochondria stają się mniejsze i rozdrobnione. W tym szkodliwym procesie pośredniczy cząsteczka znana jako białko 1 związane z dynaminą (Drp1). Zwykle Drp1 odgrywa pomocną rolę w utrzymaniu równowagi między rozszczepieniem a fuzją. Jednak gdy komórki są zestresowane przez stan zapalny, zwiększa aktywność rozszczepienia, powodując fragmentację mitochondriów. „Jak Drp1 działa w celu zwiększenia fragmentacji mitochondriów, gdy komórki śródbłonka są w stanie zapalnym, nie jest jasne”, powiedział Eguchi. „Zastanawialiśmy się jednak, czy może oddziaływać z czynnikiem jądrowym (NF) - kB, który nadzoruje regulację procesów zapalnych i bierze udział w zaburzeniach śródbłonka”. W komórkach śródbłonka Eguchi i współpracownicy stymulowali szlaki zapalne, które wytwarzały fragmentację mitochondriów. Następnie zbadali skutki blokowania aktywności i ekspresji Drp1. Eksperymenty te wykazały, że w komórkach hamowanie Drp1 tłumi rozszczepienie mitochondriów, aktywację NF-kB i zapalenie. Zmniejszenie rozszczepienia i stanu zapalnego zaobserwowano również w komórkach po hamowaniu NF-kB, a także w badaniach kontrolnych u myszy genetycznie zmodyfikowanych tak, aby miały mniej Drp1. Następnie naukowcy ustalili, czy salicylan przeciwzapalny może również zmniejszyć fragmentację mitochondriów. Salicylan działa poprzez blokowanie aktywności wielu cząsteczek zapalnych, w tym NF-kB. Zgodnie z przewidywaniami, u myszy leczenie salicylanem osłabia zapalenie i fragmentację mitochondriów poprzez wpływ na NF-kB i szlaki dolne. „Nasze odkrycia sugerują, że salicylan może utrzymać równowagę między rozszczepieniem mitochondriów a fuzją w warunkach zapalnych” - powiedział Eguchi. „Ta obserwacja może mieć rzeczywisty wpływ kliniczny, ponieważ salicylan jest już stosowany w aspirynie i pokrewnych lekach przeciwbólowych”. W przyszłych pracach Eguchi planuje zbadać wpływ starzenia się i innych czynników na Drp1 i rozszczepienie mitochondriów w komórkach śródbłonka. „Funkcja mitochondriów zmniejsza się z wiekiem, ale wiemy również, że ćwiczenia i dieta wpływają na ten proces. Jak mechanizmy te łączą się mechanicznie, aby wpływać na zdrowie naczyń, nie jest w pełni zrozumiałe - wyjaśnił Eguchi.
0 xcedric
Posty: 4770
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 77
x 116
Podziękował: 2745 razy
Otrzymał podziękowanie: 7170 razy

Re: SALICYLANY

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 26 maja 2020, 23:19

https://raypeatforum.com/community/thre ... erd.16996/
Aspiryna (ale nie inne NLPZ) leczy przełyk Barretta i prawdopodobnie GERD
Dyskusja w „Studiach naukowych” rozpoczęta przez haidut, 29 kwietnia 2017 r.
Dobra wiadomość dla aspiryny wciąż nadchodzi. Wcześniej opublikowałem kilka badań na temat GERD i jej postępów Przełyk Barretta i rak przełyku spowodowany stanem zapalnym, a nie kwasem żołądkowym. Jako takie, leki PPI są prawdopodobnie bezużyteczne do leczenia i zapobiegania GERD (ponieważ atakują niewłaściwy mechanizm), a substancje przeciwzapalne powinny być pomocne. Dokładnie to zaobserwowano w ciągu ostatnich 40 lat - tj. nawet 10-krotny wzrost raka Barretta i raka przełyku, mimo że praktycznie wszyscy stosują PPI w pewnym momencie swojego życia, a jednocześnie substancje o silnym działaniu przeciwzapalnym, takie jak glicyna, wykazują działanie terapeutyczne zarówno na GERD, jak i związane z nim powikłania.

GERD (refluks kwasowy) jest spowodowany stanem zapalnym, a nie kwasem żołądkowym
Glicyna może całkowicie zapobiegać uszkodzeniom przełyku spowodowanym przez GERD

Oczywiście glicyna nie jest jedyną substancją, która może zmniejszać blokowanie stanu zapalnego i przeprowadzono kilka małych badań klinicznych, aby sprawdzić, czy leki z NLPZ również przyniosą korzyści. Wyniki dla wszystkich były mieszane, ale żaden z nich nie stosował aspiryny. Teraz to badanie pokazuje, że aspiryna i aspiryna mogą leczyć stan przedrakowy przełyku Barretta i zapobiegać progresji do raka przełyku. W badaniu nie analizowano wpływu aspiryny na już ustalone przypadki raka ani tego, czy aspiryna może również odwrócić GERD, ale oceniając na podstawie skuteczności glicyny w GERD (jak w powyższym badaniu) możemy z względną pewnością stwierdzić, że aspiryna może przynajmniej leczyć GERD, a być może nawet raka, który rozwija się z powodu tych stanów zapalnych. W świetle tych nowych dowodów naprawdę nie widzę powodu, aby używać leków PPI, jak pisaliśmy @aguilaroja i ja wiele razy. Połączenie aspiryny i famotydyny jest znacznie bardziej bezpieczne i skuteczne w leczeniu każdego z triad raka GERD-> Barretta->. A famotodyna podawana była w połączeniu z aspiryną w celu ochrony przed podrażnieniem, które aspiryna może powodować w przewodzie pokarmowym, więc ta kombinacja może być znacznie cenniejsza niż ostatnio zatwierdzone trucizny, takie jak Yosprala (https://www.fda.gov/downloads/ Narkotyki / Bezpieczeństwo leków / UCM524808.pdf).


http://gut.bmj.com/content/early/2017/0 ... 016-313584
http://www.newswise.com/articles/study- ... -esophagus

„... Aspiryna od dawna pomaga zapobiegać chorobom serca i nimi zarządzać. Jednak naukowcy z Baylor Scott & White Research Institute odkryli kolejną potencjalną korzyść - ochronę przed przełykiem Barretta, zaburzeniem, które powoduje uszkodzenie przełyku w wyniku długotrwałego choroba refluksowa kwasu i może pomóc w zmniejszeniu ryzyka związanego z rakiem. Raport „Aspiryna zapobiega aktywacji NF-κB i ekspresji CDX2 stymulowanej przez kwas i sole żółciowe w przełykowych komórkach płaskonabłonkowych pacjentów z przełykiem Barretta”, opublikowano niedawno w Gut, najwyższym poziomie czasopismo recenzowane ”.

„W ciągu ostatnich 40 lat zaobserwowaliśmy siedmiokrotny wzrost częstotliwości gruczolakoraka przełyku. Jest to stosunkowo rzadkie, ale ze względu na rosnącą częstotliwość może nie pozostać tak długo ”, powiedział autor Stuart Spechler, MD, współreżyser Center for Esophageal Research w Baylor Scott & White Research Institute.”

„... Podczas gdy poprzednie dane dotyczyły NLPZ, zwłaszcza aspiryny, z niektórymi ochronami GERD, obecne badanie było pierwszym, które potwierdziło, że sama aspiryna może hamować szlak NF-κB, który promuje zapalenie i ekspresję CDX2, co może prowadzić do ochrony przed Barrettem przełyk. ”

Mogę to potwierdzić anegdotycznie. Ogromnie pomaga wraz z niacynamidem i tym nowym produktem, na który zwrócił uwagę Koveras - Alantril.

Cześć @Birdie, używałem aspiryny 2x325 mg tabletki z mlekiem przez około 10 dni do snu i redukcji estrogenu w czasie bardzo stresującego. Dodatkowa korzyść? Mój żołądek znacznie się poprawił. Byłem mile zaskoczony. Teraz spróbowałem też raz sugestii Tubzy'ego na temat niacynamimidu - przez trzy dni stosowałem 1500 mg naraz z kawą i porannym koktajlem. Naprawdę pomogło. I w końcu właśnie wypróbowałem wspomniane Alantril Koveras i WoW - prawie całkowicie wyleczone !!

Wydaje się, że dodanie odrobiny sody oczyszczonej (1 łyżeczka) do aspiryny w wodzie zapobiega negatywnemu wpływowi aspiryny na błonę śluzową żołądka. Wydaje się, że przyjmowanie aspiryny z mniej więcej taką samą ilością glicyny (jak aspiryny) zapobiega / ogranicza uszkodzenia.

@G Forrest, czy zacząłeś protokół aspiryny? Zastanawiam się nad schematem aspiryny w leczeniu GERD i zapalenia błony śluzowej żołądka, a także na podstawie postu @haidut o GERD i zapaleniu błony śluzowej żołądka spowodowanych stanem zapalnym, a także mam pierścień Schatskiego rozwijający się w przełyku. Szukasz niepotwierdzonych informacji, jeśli je masz. Nie mam H. Pylori, więc może przyczyną jest stan zapalny.

Nie jestem pewien bezpieczeństwa regularnego przyjmowania sody oczyszczonej, szczególnie jeśli ktoś spożywa pokarmy lub suplementy o wysokiej zawartości wapnia. Przypuszczam, że glicyna byłaby bezpieczniejszym środkiem pomocniczym, ale skuteczność jest wątpliwa. Zapalenie błony śluzowej żołądka jest oznaką niskiego poziomu CO2, więc teoretycznie soda oczyszczona pomogłaby, ale wiąże się z nią tyle niebezpieczeństw, w tym niepotwierdzone historie członków tego forum. To kolejny problem.

Z tego powodu uważam, że aspiryna / glicyna jest bezpieczniejszym połączeniem i wystarcza, aby przynieść korzyści, biorąc pod uwagę już znaną korzyść glicyny dla GERD.
Glicyna może całkowicie zapobiegać uszkodzeniom przełyku spowodowanym przez GERD

Może podrażniać żołądek, ale tylko w krótkim okresie, dla osób, które nie są do tego przyzwyczajone. W dłuższej perspektywie żołądek buduje na to odporność.
Osobiście uważam, że zaróbki tabletek są tak samo złe, jeśli nie gorsze niż sama aspiryna.

W badaniach wykazujących uszkodzenie wykorzystano 100-krotność dawki dla człowieka, ale nadal bądźmy bezpieczni.

Osobiście rozpuszczam proszek aspiryny (nie tabletkę) w gorącej wodzie, dodając 1/3 łyżeczki sody oczyszczonej. Wykazano, że zapobiega to WSZYSTKIM uszkodzeniom jelit w dokumencie z 1977 r. Podejrzewam więc, że albo zaróbki tabletek, albo same kryształy aspiryny są szkodliwe dla jelit, a nie aspiryna jako związek chemiczny. Jeśli go rozwiążesz, nie będzie żadnych problemów.

Następnie możesz dodać żelatynę w proszku i pozwolić jej trochę zgasnąć. Rola żelatyny polega na tym, że kwas acetylosalicylowy ma tendencję do zubożenia glicyny, dlatego należy ją uzupełniać podczas przyjmowania aspiryny. (Jeśli nie, dostanę szum w uszach)

Miód jest również bardzo dobry w przypadku problemów z GERD / GI. Więc jeśli dodasz miód do mikstury, o której wspomniałem powyżej, uzyskasz idealny napój na problemy z przewodem pokarmowym. Jako świadectwo, w czasie ciężkiej choroby, moje problemy z przełykiem były tak poważne, że nie mogłem połknąć żadnego stałego jedzenia bez udławienia się prawie na śmierć. Picie aspiryny codziennie lub dłużej, przez kilka miesięcy, pozwoliło mi prawie całkowicie wyzdrowieć z tego stanu"
0 xODPOWIEDZ