Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

SEN

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11543
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 57
x 550
Podziękował: 26585 razy
Otrzymał podziękowanie: 17257 razy

Re: SEN

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 11 mar 2020, 10:27

SEN STAROŻYTNYCH – PRADAWNA RECEPTA NA ZDROWY SEN

Sen starożytnych może diametralnie zmienić nasze życie.
Biorąc pod uwagę, że każdy człowiek przesypia 1/3 czasu swojego życia, trzeba dobrze się zastanowić, czy robimy to prawidłowo.
Wiele rzeczy w dzisiejszym społeczeństwie jest postawionych do góry nogami. W takich przypadkach najlepiej sięgnąć po wiedzę tych, którzy dany temat już dawno przerobili.
Ponownie, jak to często ostatnio bywa, z pomocą i odpowiedzią przybywają nasi przodkowie.


ZDROWY SEN – SZCZĘŚLIWE ŻYCIE

Dzisiejsze społeczeństwo daleko odbiega od prawdziwej natury człowieka.
Nasze naturalne zachowania zostały przekształcone w mechaniczne, niekoniecznie zdrowe przyzwyczajenia, które krok po kroku robią z nas żywe roboty.

Dostrajanie nas do nienaturalnych zachowań sprawia, że bardzo często zapominamy co to znaczy zdrowy tryb życia.

Obrazek

W tym przypadku sen musimy postawić na równi z żywnością czy aktywnością fizyczną, jest on bowiem rzeczą niezbędna, do szczęśliwego życia.

ROZWÓJ TECHNOLOGICZNY A ZABURZENIE SNU

Ostatnie kilkaset lat powoli, lecz skutecznie pozbawiało nas naturalnego instynktu.

Rozwój technologiczny i mowa tutaj głównie o sztucznym oświetleniu przestawił biologiczny zegar człowieka i tak o to zdrowy i spokojny sen, stał się przywilejem ułamka procenta ludzkości.

Działanie to ma na celu łatwiejszą kontrolę całej populacji.

Człowiek zmęczony, mówiąc prościej – niewyspany, jest bardziej uległy i tak koło się zamyka.

Obrazek

Wzrost świadomości sprawia, że coraz więcej ludzi zaczyna dostrzegać ten proces.

Niektórzy z nich postanowili na nowo odkryć to, jak powinniśmy żyć.

Przyjrzyjmy się odkryciom naukowców.

EKSPERYMENT NA LUDZIACH

W 1990 r. na grupie ochotników został przeprowadzony długoterminowy eksperyment. Do ciemnego pomieszczenia wprowadzano ludzi na 14 godzin.

Następnie obserwowano, w jaki sposób zmieni się ich zachowanie i funkcjonowanie ciała.

Już po 4 tygodniach, można było zaobserwować ciekawe zjawisko, które duplikowała coraz większe grono badanych.

Ludzie zaczęli zmieniać swój tryb spania, na coś zupełnie nowego niż dotychczas.

Przede wszystkim, spano dwa razy w ciągu doby z krótką przerwą na przebudzenie.

Przykładowo sen zaczynał się o normalnej porze, trwał ok. 3 godzin, przebudzano się na półtorej godziny, a następnie ponownie zasypiano.

Obrazek

W ciągu przerwy pomiędzy spaniem mózg badanych był bardzo aktywny i pobudzony. Był to świetny czas na czytanie książek czy planowanie interesów.

Wraz z upływającym czasem eksperymentu, coraz więcej badanych przestrajało się na taki właśnie tryb snu.

Zrodziło to wśród naukowców wiele pytań, a fundamentalnym było czy naturalny tryb snu dla człowieka, to właśnie taki z owymi przerwami?

Tego typu myślenie było podpierane faktem, że osoby poddane eksperymentowi, pozbyły się zmęczenia powodowanego niewyspaniem.

Aktywność w ciągu dnia wzrosła.

NIC NOWEGO

Dwa lata po zakończeniu eksperymentu, na światło dzienne wychodzi praca znanego historyka Rogera Ekircha, który to spędził 16 lat na odkrywaniu, jak wyglądał sen dawniej, a jaki jest dzisiaj.

Erich za zadanie obrał sobie poznanie tego, jak wyglądał sen naszych przodków. Nie opierał się tylko na cywilizacji europejskiej, poszukiwania zawiodły go nawet do dzikich plemion Ameryki Południowej.

Analizując setki dokumentów państwowych, czytając pamiętniki czy nawet podręczniki spisane przez dawnych lekarzy zrozumiał, że sen opierający się na dwóch przedziałach czasowych w ciągu doby, był dawniej czymś zupełnie normalnym.

NATURALNY SEN

Ludzie wykorzystywali przerwę w spaniu na najprzeróżniejsze rzeczy. Jedni zamykali się w swoich czterech kątach i łapali się za czytanie.

Drudzy, ci bardziej towarzyscy, odwiedzali swoich sąsiadów lub bliskich, nocne życie było świetnym porą na kufel gorącego piwa.

Co zabawne, został odnaleziony również podręcznik o zdrowym życiu seksualnym, właśnie o tej szczególnej porze.


Obrazek

Autor opisuje w nim, że uprawianie seksu pod wieczór, jest czymś zdecydowanie nie zdrowym, nieprzynoszącym prawdziwych, namiętnych doznań.

Pobudzony organizm podczas przerwy pomiędzy snem to idealne narzędzie ku cielesnej miłości. Jednak nie tylko cywilizacje europejskie stosowały taki tryb snu.

Źródła ukazują, że ludzie na całym globie w naturalny sposób, korzystały właśnie z tej techniki.

I choć nazwaliśmy to techniką, lepszym sformułowaniem będzie po prostu naturalne zachowanie.

PRAKTYKA

Tak więc w jaki sposób zastosować ową rzecz w dzisiejszych czasach. Od razu trzeba zaznaczyć parę istotnych kwestii.

Pierwszą podstawową sprawą jest to, że społeczeństwo wychowane na zasadach wyścigu szczurów w bardzo często nie może sobie pozwolić na tego typu eksperymenty.

Wstawanie rano do pracy, czy też w niektórych przypadkach nocne zmiany, skutecznie oddalają nas od wizji powrotu, do naturalnego snu.

Druga kwestia to indywidualność naszych ciał i stan ich zdrowia. Przykładowo, przechodząc na dietę po wieloletnim niezdrowym odżywianiu, ciało fizyczne będzie robiło wszystko co może, aby skłonić nas do powrotu do starych nawyków.

Wiąże to się oczywiście z uzależnieniem od śmieciowego jedzenia. To samo może przydarzyć się nam podczas powracania do zdrowego trybu snu.

Pojawiające się nerwobóle, zawroty głowy czy negatywne nastawienie umysłu, to najczęstszy problem do pokonania na początku owej drogi.

Dlatego więc dobrze jest to robić z głową. Prosta technika może znacznie przyspieszyć rezultaty.

Mowa tutaj o nastawianiu budzika.
Przede wszystkim, dźwięk budzika niech będzie cichy i łagodny, a nie urywkiem z koncertu rockowego.


Obrazek

Budzik nastawcie na dzwonienie co 10 min, ponieważ jedne fazy snu, są głębsze od drugich i niewskazane jest gwałtowne wybudzenie się z nich.

Cichy budzik dzwoniący w odstępach czasu wyłapie moment, kiedy jesteśmy bardziej pobudzeni, to właśnie on jest idealny do całkowitego przebudzenia.

Obserwujcie dokładnie swoje ciało i umysł, ponieważ każdy z nas jest unikalny.
Kierując się intuicją, stosujcie swoje odpowiedniki przedziałów czasowych tak jak wam wygodnie.

Sen starożytnych to kolejny, powracający to świadomości społeczeństwa rozdział wiedzy o nas samych.

Jak to często wspominamy, można tworzyć nowe systemy społeczne, czy też metody funkcjonowania, jednak o wiele prostsze wydaje się to, co już było sprawdzone przez tysiące lat istnienia ludzi.

Bardzo prawdopodobne, że już niedługo, ludzie powrócą do takiego trybu spania, a nocne życie nabierze całkowicie nowego znaczenia.
https://www.odkrywamyzakryte.com/sen-starozytnych/
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13509
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 729
Podziękował: 25941 razy
Otrzymał podziękowanie: 21314 razy

Re: SEN

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 15 maja 2020, 21:09

Anatomia energetyczna – ciała subtelne część 2
Published on 26 listopada 201618 lipca 2017By Paweł Skowroński

Artykuł pt. Anatomia energetyczna – ciała subtelne (siedem ciał) został opublikowany w Polskim Magazynie Reiki 4/2016 (4).

Przedstawiamy drugą część pracy z cyklu: „Anatomia energetyczna – ciała subtelne” autorstwa Piotra Dacjusza Górskiego. Pierwsza część została opublikowana w październikowym numerze Polskiego Magazynu Reiki (3/2016 [3]).

Istnienie snów jest jednym z niewielu tak dobrze udokumentowanych zjawisk występujących w każdej epoce historycznej oraz w każdej kulturze. Już człowiek pierwotny namalował na ścianie swojej jaskini rysunek przedstawiający śpiącą postać i ogromnego mamuta wychodzącego z obłoku nad głową śpiącego. Od tego czasu temat snów nie przestał fascynować ludzi. Do dzisiaj zadajemy sobie pytania: Dlaczego śnimy? Czy można świadomie skierować sny na jakiś konkretny temat? Czy sny są jedynie pamięcią zakorzenioną w naszej świadomości subiektywnej? Czy pamiętamy sny po przebudzeniu? Człowiek również poszedł dalej, zadając sobie pytanie, nad którym będziemy się zastanawiać w tym artykule, a mianowicie – co znaczą nasze sny?

Proroczy sen

Kilka dni przed rejsem słynnego Titanica pewien londyński dziennikarz napisał artykuł, w którym opisał swój sen. Śniło mu się, że Titanic zatonie. Tekst został powszechnie skrytykowany oraz uznany za tanią próbę wykorzystania popularności tego tematu. Gdy przyszły wieści o zatonięciu tego transatlantyku, wielu ludzi zadawało sobie pytanie czy można było uniknąć tragedii, gdyby uwierzono w ten sen.

Pewnemu mężczyźnie śniło się, że leci samolotem, który nagle doznaje awarii i spada. W tym śnie zginęli wszyscy pasażerowie. Natychmiast po przebudzeniu odwołał swój wyjazd służbowy, który miał zaplanowany na następny dzień. Kilka dni później przeczytał w gazecie o tragedii, jaka miała miejsce. Samolot, którym miał lecieć, rzeczywiście się rozbił.

Sny w starożytności

W świecie starożytnym sny dzielono na dwie kategorie. Pierwsza to podróże ciała mentalnego, podczas których część osobowości potrafiła opuścić ciało fizyczne, by wyruszyć w podróż. Ciało mentalne mogło być wtedy świadkiem scen z przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości. Podróż taką nazywano podróżą astralną, gdyż uważano wtedy, że ciało astralne potrafi prowadzić takie wędrówki. Dziś wiadomo, że ciało astralne podróżuje tylko w przeszłości i teraźniejszości, natomiast kolejne, czwarte ciało – nazywane ciałem mentalnym – potrafi wędrować w przeszłości, przyszłości oraz teraźniejszości. Temat ciała astralnego oraz mentalnego zostanie poruszony w dalszej części artykułu. Druga kategoria to sny tworzone przez bóstwa. Sny te były traktowane jako instrukcje i wiadomości wysyłane śpiącemu człowiekowi przez bogów oraz zmarłych.

Interpretacja snów

Człowiek powinien zrozumieć przesłanie swojego snu, a tym samym odkryć, które z nich pochodzi ze świata pozazmysłowego. Ktoś, kto nie potrafi porozumiewać się w języku chińskim, nie zrozumie tego, co jest mu w tym języku przekazywane. Tak też jest z językiem snów. Nie wystarczy samo odczytanie snu. Trzeba potrafić go zrozumieć, zinterpretować. W tym celu należy znać język znaków oraz znaczenie każdego symbolu lub też postaci pojawiającej się we śnie. Czy to jednak wystarczy?

Oprócz podstawowych informacji odnośnie znaczenia danego symbolu, do prawidłowej interpretacji potrzebujemy także szczegółów snu. Jeżeli śni ci się lecący ptak, bardzo istotne jest w którym kierunku on się porusza. Jeżeli śnią ci się drzwi to musisz pamiętać, czy były zamknięte, czy otwarte. Jeżeli natomiast śniła ci się kobieta, to czy miała pogodną, czy też ponurą twarz, czy była letnio, czy zimowo ubrana, itd.

Kto odczytuje sny?

Interpretacja snów, nawet dla osoby, która jest ateistą, jest uniwersalną oraz głęboko zakorzenioną potrzebą. Jeżeli ktoś wzbrania się przed interpretacją snów, ma wówczas niepełny obraz rzeczywistości, w której żyje. W starożytnym Babilonie, najstarszej kulturze, która stworzyła liczne przewodniki po różnych sferach życia, powstały również książki omawiające interpretacje snów. W Chinach książki interpretujące sny cieszyły się wielką popularnością, dlatego też cesarz rozkazał, aby przygotować jedną księgę jako wersję oficjalną.

W odczytywaniu prostych snów możemy posłużyć się specjalnymi opracowaniami, nazywanymi sennikami. Przy nieco złożonych snach, szczególnie takich, które powtarzają się wielokrotnie i są doskonale przez kogoś pamiętane, należy wspomóc się wiedzą specjalisty. W przeszłości interpretowaniem snów zajmowali się mędrcy oraz kapłani, ponieważ czynność ta nie była tylko związana z kulturą, ale również z religią. W XX wieku badanie snów stało się w znakomitej części zajęciem psychologów, których interpretacje składały się z teorii niezależnych od różnic kulturowych. Zygmunt Freud opublikował swoją pracę na temat interpretacji snów w 1899 roku. Przy każdym nowym wydaniu tej pozycji Freud dokonywał jakiś znaczących poprawek. Autor przyznał później, że za każdym razem, gdy badał przypadki snów, odkrywał nowe zasady i dodawał je do swojej teorii.

Na chwilę obecną psychologowie rozróżniają tylko dwa rodzaje snów: sny fizyczne i eteryczne, które i tak kwalifikują do snów ciała fizycznego. Psychologowie podczas badań i prac nad rozumieniem snu natrafili na takie, które były powodowane tłumieniem naszych pragnień. Jednak błędnie zakwalifikowali je do snów ciała eterycznego, gdyż tłumienie pragnienia np. seksualnego, które później przeradza się w sen fantazji erotycznych, powstaje w ciele fizycznym.

Do dnia dzisiejszego sen stanowi wielką zagadkę dla nauki. Mimo, że działają specjalne instytuty, które badają fenomen śnienia, wciąż psychologowie nie odróżniają rodzajów snu, które nadal kwalifikują jako sny fizyczne.

Sen, a zaburzenia psychiczne

Osoba, która ma zaburzenia natury psychicznej nigdy nie będzie w stanie odróżnić rodzaju snu. Także specjalista w tej dziedzinie będzie miał problemy w określeniu, który sen należy do fikcji, a który do prawdy. U osoby z zaburzeniami psychicznymi sny ciała fizycznego, eterycznego oraz astralnego przeplatają się wzajemnie. Osoba z zaburzeniami sama nie będzie w stanie odróżnić prawdy od fikcji. Śniąc w ciele astralnym będzie myślała, że śni w stanie fizycznym, a śniąc w stanie eterycznym będzie myślała, że śni w stanie astralnym.

Kilka liczb o śnie

Od czasów starożytnych przeprowadzono liczne badania nad snem, dzięki którym wiadomo, że około jednej trzeciej każdej doby zajmuje nam sen, co znaczy, że przesypiamy około jedną trzecią naszego życia. Około jedna czwarta naszego snu związana jest z naszymi marzeniami sennymi. Oznacza to, że osoba, która ma 60 lat, ma za sobą 20 lat snu oraz 5 lat marzeń sennych.

Świadome pozbawienie śnienia

Osoba zaczyna śnić w momencie przechodzenia w tak zwany stan REM. Jeżeli w tym momencie osoba będzie regularnie wybudzana, zostanie pozbawiona jakichkolwiek snów. W większości badanych przypadków osoba pozbawiona snów zaczyna śnic na jawie, czyli zaczyna widzieć sny oraz marzenia senne podczas wykonywania codziennych obowiązków. Psychologowie wysnuli wniosek, że marzenia senne, tak samo jak sam sen, jest koniecznością fizjologiczną. Osoba pozbawiona marzeń sennych na drugi dzień bardzo źle funkcjonuje.

Siedem czakr i siedem ciał

Aby zagłębić się i w pełni zrozumieć tematykę snów należy poznać siedem czakr, czyli siedem głównych ośrodków energetycznych w ciele człowieka oraz siedem ciał. Każda czakra jest ściśle powiązana z ciałem i tak:

Czakra korzenia – ciało fizyczne
Czakra sakralna – ciało eteryczne
Czakra splotu słonecznego – ciało astralne
Czakra serca – ciało mentalne
Czakra gardła – ciało przyczynowe
Czakra trzeciego oka – ciało kosmiczne
Czakra korony – ciało nirwaniczne

Każde z ciał wytwarza inny rodzaj snu lub też wizji. Poniżej opisałem każde z nich, dzięki czemu będziesz potrafił wyjaśnić, a także zrozumieć swoje sny.

Ciało fizyczne – fizjologiczne samo tworzy sobie sny. Gdy idziemy głodni spać to z cała pewnością nasze ciało fizyczne przyniesie nam sen, w którym spożywamy posiłek. Ogólnie mówiąc: ciało fizyczne stwarza sny na podstawie naszego dyskomfortu fizycznego, w tym również fizycznych oraz psychicznych nieprawidłowości. Stwarza swój własny, fikcyjny świat. Gdy podczas snu położymy na osobę ciężką poduszkę, jest bardzo prawdopodobne, że ciało stworzy sen w którym jesteśmy przygniatani przez jakąś osobę, czy też kamień. Jeżeli natomiast na nasze nogi położy ktoś wilgotny ręcznik, ciało fizyczne stworzy sen, w którym np. pada deszcz, a my mamy przemoczone buty. Na pewno doświadczyłeś takiego przypadku, gdzie we śnie dzwonił telefon, a w rzeczywistości po przebudzeniu okazało się, że dzwoni twój budzik. Takie sny właśnie stwarza nasze ciało fizyczne. Sny tego ciała mogą być kontrolowane i kreowane z zewnątrz przez inne osoby, stwarzające odpowiednie, stymulujące warunki. Możemy podsumować, że ciało fizyczne stwarza sny, które nie są snami prawdziwymi, tylko fikcją. Nie oznacza to, że na tego rodzaju sny nie musimy zwracać uwagi. Analiza snu powstałego w ciele fizycznym potrafi przynieść nam wiele informacji oraz pomocna jest podczas odnajdywania przyczyn wielu problemów, dlatego warto się nad tymi snami zastanowić. Nie wolno nam ich traktować jako rzeczywistości, jak proroctwa przeszłości, teraźniejszości czy też przyszłości. Na poziomie tego ciała nie możemy także podróżować, gdyż jesteśmy ograniczeni do swojego stanu fizycznego.

Ciało eteryczne przynosi nam sny, w których możemy podróżować. W takim śnie możemy opuścić swoje ciało fizyczne. Podczas snu eterycznego nie istnieje żadna odległość, nie jesteśmy niczym ograniczeni. Podczas takiego snu możemy wędrować w najbardziej tajemnicze zakątki naszego świata fizycznego oraz duchowego. W sen eteryczny możemy wejść wykorzystując miedzy innymi medytacje, czy też odpowiednie mantry. Sufi do tworzenia wizji eterycznych wykorzystują na przykład różnego rodzaju zapachy, niektórzy zamiast zapachów wykorzystują kolory. Tak wiec stosując odpowiednie techniki można świadomie wejść w stan snu czy też wizji eterycznej. Ciało eteryczne nie podróżuje w czasie, ale tylko w przestrzeni, czyli odległości nie grają dla niego żadnej roli, natomiast istnieje dla niego czas.

Ciało astralne umożliwia nam śnienie naszych poprzednich żywotów. Daje nam niezwykłą umiejętność, którą jest podróżowanie w przestrzeni oraz czasie. Wykorzystując wizje ciała astralnego można odbywać tak zwane podróże astralne, czyli przenosić się do odległych czasów. Ciało astralne nie umożliwia nam snów proroczych, gdyż za jego pośrednictwem nie możemy przenosić się w przyszłość. Jung nazwał ciało astralne nieświadomością zbiorową. Nieświadomość ta skrywa w sobie poprzednie żywoty: od ameby po człowieka. W niej również zakotwiczone są archetypy, które możemy odnaleźć w tarocie. Bezpośredni dostęp do tego ciała daje nam możliwość miedzy innymi przepracowywania obciążeń karmicznych.

Symbolika

Zanim przejdziemy dalej, do kolejnych czterech ciał, warto, abyś wiedział, że każde z ciał stanowi swego rodzaju barierę, która może coś eliminować lub przekształcać z naszego przekazu sennego. Każde ciało: czy to fizyczne, czy eteryczne, ma swoja własną, indywidualną symbolikę. Niemal zawsze, gdy sen przenika przez inne, wyższe ciała, aby dostać się do ciała najniższego, zatraca pierwotny obraz, który w nim powstał. Dlaczego? Jak już napisałem wyżej, każde ciało ma swoją własna symbolikę. Przenikając niżej do kolejnych ciał, pierwotna symbolika zastępowana jest symboliką nowego ciała, w którym znajduje się ten sen. Ten proces, jeżeli nie jest poznany i wyćwiczony, może całkowicie zamieszać w naszym śnie, przez co nie będziemy mogli go poprawnie rozszyfrować.

Prostym przykładem może być stare pismo greckie lub aramejskie, które tłumaczone jest na różne języki z powodu jego wartościowej treści. Przyznasz, że najdokładniejsze tłumaczenie powstanie wtedy, gdy pismo aramejskie od razu zostanie przetłumaczone na język polski. Jeżeli natomiast w Polsce nie ma żadnego specjalisty od tego języka, tekst aramejski zostanie przetłumaczony np. na angielski, a następnie na polski. Jest w tym przypadku olbrzymie prawdopodobieństwo, że zostaną utracone jakieś informacje, które są kluczowe w prawidłowym zrozumieniu tekstu w języku oryginalnym.

Ze snami w naszych siedmiu ciałach jest podobny problem, gdyż sen oryginalny, powstający na przykład w ciele mentalnym, musi pokonać barierę ciała astralnego, eterycznego i fizycznego.

Ciało mentalne daje nam możliwość podróżowania w przeszłości, przyszłości i teraźniejszości. Dla tego ciała czas ani odległość nie mają żadnego znaczenia. Na poziomie naszego ciała mentalnego otwiera się kanał, poprzez który możemy otrzymać wiadomość, że umiera bliska osoba, którą kochamy. Wizje i sny ciała mentalnego najczęściej są prorocze, jednak ciało mentalne ma jedną wadę – wszelkie wizje, które otrzymujemy na wibracjach tego ciała są zamazane, niewyraźne, przeplecione przez wizje i sny naszych trzech poprzednich ciał. Istnieją specjalne energetyczne klucze, które pozwalają nam wejść w obszary ciała mentalnego, dzięki czemu obraz naszych wizji staje się wyraźniejszy. Bezpośredni dostęp do tego ciała daje nam możliwość miedzy innymi bardzo skutecznego kreowania swojej przyszłości. Klucze energetyczne, które umożliwiają pracę na poziomie ciała mentalnego, uzyskuje się na seminarium Świadomego Rozwoju podczas przeprowadzania inicjacji II stopnia.

Cztery prywatne ciała

Omówiłem pierwsze cztery podstawowe ciała człowieka. Są to nasze indywidualne ciała, które nie mogą się łączyć z innymi ciałami. Ciało fizyczne, eteryczne, astralne i mentalne dają nam możliwość śnienia, lecz będą to zawsze nasze własne sny. Nie będziemy mogli w tych czterech ciałach łączyć snów, ani wchodzić w sny innych ludzi.

W ciele mentalnym będziemy mogli odbyć podróż do Egiptu, ale nigdy nie będziemy mogli odczytać myśli innych ludzi przebywających pod piramidą w Gizie. Możemy jasnowidzieć, oglądać katastrofy, lecz nie będziemy czuli emocji, jakie towarzyszą konkretnym osobom. Odczuwane emocje będą zawsze tylko naszymi emocjami.

Kolejne trzy ciała: przyczynowe, kosmiczne i nirwaniczne wykraczają poza sferę naszej indywidualności oraz czasu. Do tej pory nasze sny były własnymi i nikt oprócz nas samych nie mógł zweryfikować ich wiarygodności. Nikt nie mógł też mieć takiego samego snu jak my. Wszelkiego rodzaju oceny innych o autentyczności, czy też fantazji snu były niemożliwe i nieprawdziwe.

Ciało przyczynowe – na tym poziomie sny nie dotyczą już nas samych, ale całego świata. Zaczynamy poznawać całą przeszłość na poziomie istnienia. Ciało duchowe daje nam niebywałe możliwości dzielenia się snem z innymi osobami. Możemy świadomie odwiedzać podczas snu drugą osobę i z nią rozmawiać. Oczywiście druga osoba musi również być świadoma zaistniałego faktu, gdyż w przeciwnym wypadku może potraktować sen jako coś nierealnego.

Ciało kosmiczne jak sama nazwa mówi – śni o kosmosie. Do tego ciała można było mówić o niektórych tematach, jak o tabu. Na ciele kosmicznym nie ma już o tym mowy. Ciało to przekracza wszelaką świadomość, wykracza ponad nasz świat materialny, a nawet umysłowy. Nie istnieje w tym świecie ani świadomość subiektywna, ani świadomość obiektywna. OSHO mówił, że: „ci, którzy śnili w wymiarze kosmicznym, są założycielami wielkich systemów, wielkich religii”.

Ciało nirwaniczne to pustka, której nie można sobie w żaden sposób wyobrazić. Ciało nirwaniczne śni o nicości, o przysłowiowym mniej niż zero. W snach tych nie ma dźwięku, kolorów, form. Jest absolutna pustka, totalna nicość, zero.

Tak zakończyliśmy rozważania na temat siedmiu ciał człowieka, w których to powstają nasze sny, a dokładniej mówiąc siedem rodzajów snów. Każdy ze snów, rozpoczynając od snu fizjologicznego w ciele fizycznym a skończywszy na ciele nirwanicznym, wprowadza coraz więcej światła i świadomości w nasze życie. Każde ciało jest bardziej świadome od drugiego, każde wyższe ciało przenika ciało niższe. Miejmy jednak świadomość, że niższe ciała nie mają dostępu do tych wyższych.

https://www.piotrgorski.pl/anatomia-ene ... e-czesc-2/
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11543
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 57
x 550
Podziękował: 26585 razy
Otrzymał podziękowanie: 17257 razy

Re: SEN

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 22 maja 2020, 18:01

cedric pisze:
piątek 22 maja 2020, 14:06

"6. Staramy się zasypiać na lewym boku

W tej pozycji krew i limfa łatwiej spływają do śledziony. Korzysta na tym układ oddechowy.
W śledzionie odbywa się wymiana starych i zużytych krwinek.
Dzięki temu krew lepiej transportuje potrzebne płucom składniki - antyoksydanty, cynk, magnez, potas, selen, witaminy A, C i E. Są też wyłapywane i unieszkodliwiane chorobotwórcze wirusy, bakterie oraz toksyny.
Sięgamy po chrzan


Czytaj więcej na https://kobieta.interia.pl/zdrowie/news ... aign=other
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

ODPOWIEDZ