Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Włosy

Seji
Posty: 473
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 381
x 8
Podziękował: 492 razy
Otrzymał podziękowanie: 380 razy
Kontakt:

Włosy

Nieprzeczytany post autor: Seji » sobota 16 mar 2019, 20:03

Duchowa siła włosów z punktu widzenia jogi
Autor: Self Develop Shop

- 22 lutego 2018 r.

Nasza moda fryzjerska może być tylko pewnym trendem, ale jeśli przyjrzymy się bliżej tej kwesti, to odkryjemy, że sami pozbawiamy się jednego z najcenniejszych źródeł energii wpływającej na witalność człowieka. — Jogin Bhajan

Rozważmy taką możliwość, że włosy na naszej głowie nie są tylko po to, abyśmy dobrze wyglądali, ale po coś więcej. Człowiek jest jedynym stworzeniem, któremu włosy na głowie rosną coraz dłuższe w miarę jak dorasta.
Jeśli nie będą ścinane, wyrosną na pewną - właściwą dla każdego człowieka - długość, po czym same przestaną rosnąć. Z punktu widzenia jogi włosy to niezwykły dar natury, który rzeczywiście może podnosić energię kundalini (twórczą siłę życiową), która wpływa na witalność i intuicję, oraz sprzyja osiąganiu stanu spokoju.

Obcinanie włosów
Dawno temu ludzie w wielu kulturach nie obcinali włosów, gdyż stanowiły one część ich jestestwa. Nie było żadnych zakładów fryzjerskich. Nierzadko zdarzało się, że ludziom pokonanym w walce lub pojmanym do niewoli obcinano włosy, co było znakiem ich zniewolenia. Rozumiano również, że obcięcie włosów może być formą kary, i że może obniżać moc osoby zniewolonej.
Kość czołowa ma porowatą strukturę, która ma za zadanie przekazywanie światła do szyszynki, co ma wpływ na aktywność mózgu, jak również na tarczycę i hormony płciowe. Obcięcie włosów na grzywkę zakrywającą czoło sprawia, że proces ten zostaje zakłócony.

Gdy Czyngis-chan podbił Chiny, zauważył, że Chińczycy są bardzo mądrymi, inteligentnymi ludźmi, którzy nie dadzą się ujarzmić. Dlatego wymagał, aby wszystkie kobiety w tym kraju obcinały swoje włosy i nosiły grzywki, ponieważ wiedział, że to sprawi, iż staną się nieśmiałe, dzięki czemu będzie je można sobie łatwiej podporządkować.

Gdy podbijano całe plemiona i społeczeństwa, obcinanie włosów stało się tak powszechne, że ich znaczenie zatraciło się w ciągu kilku pokoleń, a uwagę zaczęto kierować na fryzury i modę.

Nauka o włosach to jedna z pierwszych technik, jaką przekazał jogin Bhajan, gdy przybył do Ameryki.

Gdy włosom na głowie pozwoli się na osiągnięcie swojej pełnej, dojrzałej długości, to wytwarzają się wówczas fosfor, wapń i witamina D. Dostają się one do limfy i dalej - przez dwa kanały usytuowane na górze mózgu - docierają do płynu mózgowo-rdzeniowego. Dzięki tej zmianie jonowej poprawia się pamięć, zwiększa się energia fizyczna, wytrzymałość i cierpliwość.

Jogin Bhajan wyjaśnił, że jeśli zdecydujesz się obciąć włosy, nie tylko utracisz tę dodatkową energię i zasilanie w składniki odżywcze, ale również twoje ciało będzie musiało teraz tracić dużą ilość energii życiowej i składników odżywczych na ponowny wzrost włosów.

Oprócz tego włosy są antenkami, które kumulują energię słoneczną lub pranę, i przekazują ją do płatów czołowych - części mózgu wykorzystywanych w trakcie medytacji i wizualizacji.

Antenki te pełnią funkcję kanalików, poprzez które organizm zasilany jest większymi ilościami subtelnej, kosmicznej energii. Proces formowania się nowych antenek na końcówkach obciętych włosów trwa około trzech lat.

Prawda ezoteryczna o długich włosach
Kundalini a pielęgnacja włosów
W Indiach ryszi oznacza osobę, która jest mądra, która w ciągu dnia owija swoje włosy wokół głowy, tworząc na niej koronę, aby doenergetyzować komórki mózgowe, a na noc rozpuszcza i rozczesuje je. „Koczek rysziego” wzmacnia pole magnetyczne (aurę) jego właściciela i aktywuje znajdującą się w środku mózgu szyszynkę.

Aktywacja szyszynki skutkuje wydzielaniem przez nią substancji, które są kluczowe w rozwoju wyższych funkcji intelektualnych, jak również szerszej percepcji duchowej. – jogin Bhajan

W ciągu dnia włosy absorbują energię Słońca, w nocy zaś - energię Księżyca. Noszenie za dnia włosów upiętych na głowie i rozpuszczanie ich na noc wspomaga ten proces. Zaplatanie włosów na noc pomaga wyrównywać aurę po całym dniu.

Rozdwojone końcówki
Noszenie rozpuszczonych włosów może sprzyjać rozdwajaniu się ich końcówek. Zamiast je podcinać i tym samym tracić wspomniane antenki, jogin Bhajan zaleca aplikowanie na włosy niewielkiej ilości olejku migdałowego, na noc - aby zdążyły go wchłonąć, zanim umyjesz rano włosy.

Utrzymywanie końcówek w „koronie” na głowie i osłanianie ich nakryciem głowy w ciągu dnia sprzyja odbudowie antenek. Jeśli masz długie włosy, sprawdź, jakie będzie twoje doświadczenie, gdy będziesz nosić włosy czyste i owinięte wokół głowy, i wtedy, gdy będziesz je nosić rozpuszczone.

Mokre włosy
Jednego roku po przesileniu zimowym, gdy jogin Bhajan siedział w naszym salonie z mokrymi włosami, wyjaśnił, że suszy je przed upięciem na głowie, aby uniknąć bólu głowy.

Gdy upniesz mokre włosy, będą miały tendencję do lekkiego kurczenia się i naprężania, a nawet do łamania się po wyschnięciu. Lepiej jest od czasu do czasu posiedzieć w słońcu, by w ten naturalny sposób wysuszyć czyste, mokre włosy, a przy okazji wchłonąć dodatkową dawkę witaminy D.

Jogini zalecają mycie włosy szamponem co 72 godziny (lub częściej, jeśli skóra głowy łatwo się poci). Korzystne jest również mycie włosów po stresujących wydarzeniach - pomaga to oczyścić się z negatywnych emocji.

Do czesania włosów jogini polecają drewniane grzebienie i szczotki, gdyż zapewniają one skórze głowy dobre krążenie krwi i stymulację, drewno zaś nie elektryzuje włosów i tym samym zapobiega utracie energii płynącej z włosów do mózgu.

Jeśli kilka razy przeczeszesz swoje włosy i skórę głowy od przodu do tyłu, od tyłu do przodu, a potem na prawo i lewo, to zobaczysz, jakie to jest odprężające - bez względu na to, jak długie masz włosy.

Zniknie zmęczenie po całym dniu. Jeśli chodzi o kobiety, mówi się, że stosowanie tej techniki czesania włosów dwukrotnie w ciągu dnia pomaga utrzymać młodzieńczy, zdrowy cykl miesiączkowy, jak również dobry wzrok.

Jeśli jesteś łysy bądź łysiejesz, brak energii włosów możesz równoważyć częstszą medytacją. Jeśli znajdziesz na swojej głowie jakieś siwe pasemka, to pamiętaj, że taki srebrzysty lub biały kolor zwiększa pobór witamin i przepływ energii, aby zrekompensować starzenie się organizmu. Aby mózg dobrze funkcjonował mimo starzenia się, staraj się utrzymywać włosy w stanie jak najbardziej naturalnym i zdrowym.

Czy dzięki długim włosom poprawia się nasza intuicja?
Włosy Tagore‘a
Jogin Bhajan opowiedział nam tę historię o włosach wiele lat temu na obozie kobiecym w Nowym Meksyku: Zobaczcie, jakie piękne macie włosy, ile w nich mocy - gdy utrzymujecie je w takim stanie, żyjecie na tym świecie pełnią życia.

Gdy wielki poeta Rabindranath Tagore, który odnalazł Boga w sobie, próbował spotkać się z przyjacielem na statku parowym, przyjaciel ów nie rozpoznał go, zatem napisał do niego list.

Byliśmy na tym samym parowcu, ale Cię nie znalazłem. Byłem tam.

Przyjaciel powiedział: - Rozumiem, że jesteś teraz człowiekiem, który urzeczywistnił Boga w sobie i chciałbym wiedzieć, jaki był twój pierwszy krok, gdy uświadomiłeś sobie Jedność we wszystkim.

Tagore odpowiedział: - Gdy zdałem sobie sprawę z Jedności wszystkiego, wyrzuciłem swój zestaw do golenia do oceanu. Wyzbyłem się ego i poddałem się naturze. Chciałem żyć w tej formie, jaką obdarzył mnie Stwórca.

Gdy ludzie pozwalają włosom rosnąć, stają się dojrzali, biorą odpowiedzialność za swoją dojrzałość i pełną moc. Dlatego też w osobie, która od urodzenia nie miała ścinanych włosów, lecz miała je pielęgnowane, odnajdziesz wdzięk i spokój. Stwórca miał wyraźny powód, aby obdarzyć człowieka włosami.

Można się spotkać z opinią, że, gdy pozwala się włosom wyrosnąć na pełną długość i upina się je w koronę na głowie, to w ten sposób ściąga się energię Słońca - tę praniczną siłę życiową - i przepływa ona po kręgosłupie. Aby zrównoważyć ten ruch w dół, zwiększa się życiowa energia kundalini.

Mówiąc słowami jogina Bhajana: „Włosy na głowie masz nie przez pomyłkę. Mają one określony cel, który święci odkryją, inni zaś będą się z niego śmiać.”

*******
Źródło: Selfdevelopshop.com
Tłumaczenie: Lucyna Długołęcka
0 xAwatar użytkownika
Kiara
Posty: 3779
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 191
Podziękował: 1702 razy
Otrzymał podziękowanie: 3891 razy

Re: Włosy

Nieprzeczytany post autor: Kiara » niedziela 17 mar 2019, 14:20

Dzięki Lucynko za tłumaczenie i nowy temat...

WŁOSY cd....

DUCHOWE ZNACZENIE WŁOSÓW

Obrazek

Osoby duchowe dobrze wiedzą, że bardzo cennym źródłem energii dla ludzkiej witalności są jego włosy. Człowiek ma na głowie dłuższe włosy niż wszystkie inne zwierzęta na globie. Są osoby, które potrafią wyhodować nawet kilkumetrowe włosy, ale z reguły włosy rosną do określonej długości i ich wzrost sam się zatrzymuje, kiedy dochodzą do swoich granic. Włosy na głowie bywają różne: długie, krótkie, proste, kręcone, grube, cienkie, mają również własny kolor... ale mało ludzi zdaje sobie z tego sprawę, że włosy mają potężną duchową moc i energię.

Włosy w życiu człowieka mają duże znaczenie, a każda fryzura reprezentuje inny nastrój. Nasza natura nie umieści ani jednego włosa na naszym ciele bez powodu. Nie urosły tam przez pomyłkę czy przypadek.

Włosy na nogach regulują system gruczołów i stymulują pole elektromagnetyczne człowieka.

Włosy pod pachami chronią bardzo wrażliwe okolice, gdzie przywspólny i współczulny układ nerwowy występują wspólnie, ma to wpływ na nasz mózg i poziom energii w ciele.

Brwi chronią oczy przed słońcem i potem.

Zarost u mężczyzn na brodzie obejmuje centrum księżyca i chroni mężczyznę przed nadmiarem energii księżyca.

Najdłuższe włosy mamy tuż nad mózgiem.

Mało ludzi wie, że włosy zwiększają witalność człowieka, intuicję, spokój i Energię Kundalini, która jest życiową twórczą siłą człowieka.

Nauka o włosach to potężna wiedza, nie tylko anatomiczna, ale i duchowa, która została w naszych czasach poważnie zaniedbana.

Nie bez kozery w dawnych wiekach nie obcinano włosów, szczególnie jest to ważne w okresie dojrzewania. Ważne jest, aby w tym czasie nie obcinać włosów, pozostawić tak jak rosną do osiągnięcia pełnej dojrzałości, ponieważ włosy na głowie to nie tylko ozdoba - to duże zasoby fosforu, wapnia i witaminy D, dodatkowo przepływa przez nie płyn limfatyczny i płyn mózgowo-rdzeniowy. Odpowiednio przepływający płyn mózgowo-rdzeniowy zmienia jony tworząc bardziej wydajną pamięć, zwiększa energię fizyczną, poprawia wytrzymałość i cierpliwość. Kiedy obcinamy włosy ciągle musimy zapewniać organizmowi ogromne ilości energii życiowej i składników odżywczych.

Kości czoła u człowieka są porowate i mają zdolność do przesyłania światła do szyszynki, co oczywiście wpływa na aktywność naszego mózgu, tarczycę i hormony płciowe. Włosy są antenami, które gromadzą w sobie energię słońca i dostarczają ją do płatów czołowych i innych części mózgu, które są używane w czasie medytacji i wizualizacji.

Te anteny jako kanały subtelnej energii wnoszą w nasze ciało większe ilości kosmicznej energii.

Mądrzy ludzie znani jako Rishi wystawiają w ciągu dnia swoje włosy na słońce, a w nocy szczotkują, zasilając w ten sposób własną aurę i stymulując szyszynkę w centrum mózgu. Ta aktywacja szyszynki jest kluczowa dla rozwoju wyższych funkcji intelektualnych a także duchowego rozwoju. W ciągu dnia włosy są karmione energią słońca, w nocy energią księżyca, co daje równowagę pola elektromagnetycznego. Ten proces jest bardzo ważny dla Energii Kundalini.

Jak już wspominałam włosy mają potężną duchową moc i energię. Obejmują czakrę korony, czyli nasze połączenie z Wyższą Jaźnią. Służą jako nasz pomost z Bogiem. Niejedna kultura i religia mocno ceni sobie włosy, które ich zdaniem są darem od Boga i człowiek powinien je szanować. I nie można tego ukryć, że włosy to nasza duchowa energia i intuicja, związane są również z magicznymi mocami, zależy jak je przycinamy, co symbolizuje nasza fryzura: długa czy krótka, wycięte znaki, ale te często pozbawiają człowieka jego siły, w zależności jakiego znaku użyje. I tak kiedy Indianinowi obetnie się włosy, jego umiejętności śledzenia, tropienia gwałtownie maleją.

Podobnie w czasie wojny wietnamskiej amerykańskie wojsko ponosiło ogromne straty z Wietnamczykami, bez wątpienia zwykli Wietnamczycy byli bardziej sprytni niż wyszkolona amerykańska armia. Późniejsze badania wykazały, że Wietnamczycy wygrywali przez długość swoich włosów (na ten temat były prowadzone długie badania) - po prostu mieli lepszy dostęp do swojego szóstego zmysłu, ich intuicja była lepsza i umieli szybko czytać pozazmysłowe informacje. Szybciej reagowali, kiedy zbliżał się do nich wróg, w porę budzili się i uciekali z miejsca zagrożenia, ich uszy były bardziej "słyszalne", a amerykańskie wojsko dostało "wojskowe fryzury", znaczy byli goleni do skóry. A włosy są naszym rozszerzonym układem nerwowym, które służą mu jako anteny, przenoszą ogromną ilość informacji do pnia mózgu, układu limbicznego i kory mózgowej.

Każdy włos to antena, zaś gąszcz włosów na głowie służy jako cały układ anten (niczym HAARP) i w zależności jak są uczesane taką dają nam moc. Włosy są związane z energią aury, wystarczy popatrzeć na fotografie Kirlianowskie (ale te prawdziwe, a nie te podróby jakie po świecie krążą w celach biznesowych), jakie ostatecznie jest widziane pole elektromagnetyczne wokół włosa... kiedy włosy maleją, wypadają pole elektromagnetyczne znacznie słabnie. Włosy przenoszą energię człowieka, brak włosa to brak czujnika, albo nadajnika energii. W ocenie włosów ważny jest ich kolor, połysk, co oznacza w człowieku o wiele więcej, ponieważ włosy są pięknym pomostem z Wyższą Jaźnią. Nasze włosy są naszymi przewodnikami do Wszechświata i zawsze są w człowieku odbiciem jego prawdziwego duchowego blasku, jego związku z Bogiem.

Włosy emitują energię ze środowiska zewnętrznego... i ponownie odwołuję się do fotografii Kirlianowskiej. Tam, gdzie nie ma włosów lub są zbyt mocno przycięte inaczej wygląda transmisja energii ze środowiska... tak jakby była paraliżowana.

Dlatego ludziom w wojsku, w więzieniu i ludom zniewolonym obcinano włosy na głowie w celu ich lepszego kontrolowania. Intuicyjną funkcję włosów znano od starożytności, starożytni władcy chińscy zalecili przymusowe ścinanie włosów na głowie wszystkim swoim poddanym, ponieważ wiedzieli, że jest to mądry i inteligentny naród, a przez ścinanie włosów na głowie będzie można ich łatwiej kontrolować.

Osobom, które pracują nad swoim rozwojem duchowym i chcą zwiększyć w sobie moc energii wskazane będzie nie podcinanie swoich włosów. Natomiast osoby, które mają w sobie przebudzoną Energię Kundalini i moc tej Energii w ciele jest bardzo duża wskazane jest zakrywać głowę lub podcinać włosy, ponieważ czakra korony pęka pod wpływem nadwyżki energii i powoduje gwałtowne rozciąganie się kości czaszki. Tym samym zbyt gwałtownie uruchamiają się następne dwie górne czakry znajdujące się ponad koroną co może spowodować fizyczne uszkodzenie ciała i pola elektromagnetycznego z powodu nadmiernego przeładowania energii (w tym czasie człowiek ma wrażenie, że jego czaszka pęka na tysiąc kawałków).

Dużo joginów umiera nagle po 30-stce ponieważ nie radzą sobie z energią... a wystarczyłoby tylko podciąć włosy, podobnie jak podczas udaru mózgu, człowiekowi ratuje życie zwykłe ukłucie szpilką w jego ucho i upuszczenie paru kropel krwi. Hatha Joga uczy nas tej równowagi energii w ciele.

Włosy są bardzo ważnym elementem tego - kim my jesteśmy... jest to pierwsza rzecz jaką zauważamy w człowieku, kiedy go spotykamy po raz pierwszy.

Zadbane, piękne włosy to zdrowie, witalność, siła, młodość... i dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Włosy to nasze dobre samopoczucie. Ludzie, którzy mają ładne włosy zawsze czują się lepiej, ponieważ włosy wpływają nie tylko na naszą urodę, ale również na wszystkie cztery ciała, fizyczne, emocjonalne, mentalne i duchowe. Kiedy posiadamy emocjonalną równowagę włosy rosną pięknie i są uosobieniem naszej wewnętrznej jaźni. Pod wpływem stresu ludzie gubią włosy lub tracą one swoją strukturę i połysk. Jedną z bardzo częstych chorób w dzisiejszym świecie jest łysienie.

Łysienie jest chorobą autoimmunologiczną skóry, która powoduje utratę włosów na skórze głowy (również w innych miejscach). Inne czynniki, które wpływają na włosy to: choroby narządów, zła dieta, choroby skóry, hormony, a także negatywny wpływ środków chemicznych, w tym szampony, odżywki do włosów itd.

Kiedy człowiek łysieje zostaje zakłócona jego naturalna równowaga... i u starożytnych ludzi było to nie do pomyślenia, aby mógł uzdrawiać chorych łysy uzdrowiciel. Każdy włos na ciele jest energetyczną anteną i to była ważna cecha u kapłanów i kapłanek - długie włosy na głowie, które pracują jako intuicyjne nadajniki i receptory i są bardzo pomocne w przepływie energii. Poza tym starożytni uzdrowiciele nie mogli pić alkoholu, jeść mięsa, zażywać narkotyków. Zanim rozpoczęli uzdrawianie przygotowywali do tego własne ciało przez 7 lat, i jakże to jest dalekie od dzisiejszego społeczeństwa. Już dawno zostały złamane te zasady duchowe, osobiste poświęcenie i cała nasza duchowość została wypaczona.

Utrata włosów w różnych częściach głowy np. plackowate łysienie to znak depresji i różnych zaburzeń psychicznych.

Łamliwe włosy świadczą o niedoborze różnych minerałów w ciele. To włosy przekazują nam najlepiej informacje na temat wielu chorób i analiza włosa pozwala nam najlepiej ustalić jakich minerałów nam brak w ciele i jakich metali ciężkich mamy nadmiar.

Piękne i silne włosy sugerują, że ich właściciel spełnia się w tym życiu.

Srebrne nitki we włosach sugerują, że zwiększa się w ciele przepływ energii, a w tym minerałów i witamin w celu zatrzymania starzenia się organizmu... wiadomo, że srebro zwiększa przepływ energii.

Dla lepszego stanu mózgu znawcy tematu starają się zachować jak najdłużej swoje włosy na głowie, robią wszystko, aby było ich dużo i aby były zdrowe.

Również czesanie włosów jest bardzo ważne, tak jak i rodzaj grzebieni jakie do tego używamy. Najbardziej zdrowe są drewniane grzebienie i srebrne włosiane szczotki.

Mało ludzi wie, że właściwe czesanie włosów poprawia wzrok jak również cykl menstruacyjny.

W czasie menopauzy wiele kobiet jest w depresji, ponieważ tak pracują hormony, oczywiście w tym okresie kobiety cierpią na hormonalne wypadanie włosów... i należy wiedzieć, że dobrze utrzymana fryzura oznacza osobę zrównoważoną, funkcyjną, coś na hasło "mam wszystko pod kontrolą".

Długie proste włosy porównywane są z wodą, przepływem nieświadomości zbiorowej.

Kręcone to ślimak - ruch świadomości.

Kobieta z warkoczem, to lwica gotowa do polowania.

Mężczyźni z długimi włosami to w naszej historii najczęściej postacie duchowe.

Kiedy budzi się Energia Kundalini jej nadmiar powoduje bardzo silne bóle głowy, w tym czasie dobrze jest moczyć wodą swoje włosy na głowie, a nawet chodzić bez nakrycia głowy po deszczu... woda jest bardzo dobrym przewodnikiem energii... poza tym mokre włosy wystawione na słońce zwiększają pobieranie witaminy D.

Najkorzystniej jest myć głowę co 72 godziny, ponieważ włosy wytwarzają swoisty olej, a ten jest głównym źródłem witaminy D - codzienne mycie głowy niszczy ten proces. Długie włosy już czyste najlepiej zwijać w węzeł na czakrze korony co zabezpiecza głowę w ciągu upalnego dnia, dodatkowo energia z włosów przenika do mózgu i kręgosłupa. Włosy na głowie są przedłużeniem Sushumny.

To, że jogini golą głowy świadczy o tym, że mają w sobie zbyt dużo energii i próbują ją wyrównać... natomiast mnisi buddyjscy poprzez golenie głowy podkreślają, że nie przywiązują zbyt dużej uwagi do dbania o własny wygląd w ówczesnym świecie.

Przedwczesne siwienie włosów jest oznaką nadmiernego ciepła w organizmie. Występuje nadmierne tempo metabolizmu w głowie. W takim przypadku zalecane są chłodzące pokarmy np. ogórek, seler, mięta, melon. Chińczycy rzadko przedwcześnie siwieją, ale w ich diecie jest sporo chłodzących ziół i potraw.

W Ajurvedzie znany jest owoc Amli, który jest źródłem witaminy C, używany jest do różnych stanów zapalnych i jest lekarstwem na przedwczesne siwienie. Dobrym wzmacniaczem dla włosów jest krzem, znajdziemy go skrzypie, w słomie owsianej.

To dzięki krzemowi włosy stają się antenami... to nie przypadek, zwróćmy uwagę na nasze komputery i inne urządzenia elektroniczne, dzięki krzemowi te urządzenia mają swoją pamięć. Krzem także jest ważnym elementem naszego mózgu, który jest siedzibą umysłu.

Bardzo dobrze jest używać do pielęgnacji włosów oleje: migdałowy, rycynowy, sezamowy, kokosowy, arganowy, masło ghee. Kilka kropel oleju rycynowego na skórę głowy przed snem poprawi jakość snu, jest to dobra kuracja na bezsenność. Oleje nawilżają skórę i kontrolują powietrze w układzie nerwowym.

Nie można zapominać o naszej tradycyjnej maślance, szczególnie do pielęgnacji suchych włosów, na ich wypadanie i łupież.

Vancouver
3 Aug. 2016

WIESŁAWA

https://www.vismaya-maitreya.pl/swiat_e ... losow.html

Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3779
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 191
Podziękował: 1702 razy
Otrzymał podziękowanie: 3891 razy

Re: Włosy

Nieprzeczytany post autor: Kiara » poniedziałek 18 mar 2019, 12:41

MISTYCZNA WIEDZA O WŁOSACH.... cd.


SŁOWIAŃSKA WIEDZA O WŁOSACH


Obrazek


1972255_652512291482534_2078806684_n
Aby rozwiązać istniejące w naszym świecie problemy, najpierw trzeba przyznać, że wiele naszych podstawowych przekonań o realności jest błędnych. Na przykład, o włosach. Traktujemy je jak coś zupełnie zwyczajnego, coś, z czym można poeksperymentować, co można obciąć, zapuścić, pofarbować, zgolić, a jedyną tego konsekwencją jest to, czy się komuś (oraz sobie) w nowej wersji spodobamy.

Nie rozumiemy podstawowych zasad działania energii, nie mamy na ten temat wiedzy i błądzimy jak we mgle, ustalając sobie zasady sami, często wbrew logice, wygodzie i naturze. Przyjęliśmy na przykład, że w przypadku kobiet włosy na głowie są w porządku, ale już pod pachami czy na nogach nie. Wyśmiewamy też tradycje religijne nakazujące przykrywanie włosów, nie interesując się, co za tym tak naprawdę stoi.

Tradycja natomiast to coś dużo głębszego, niż nam się wydaje. Nie przypadkiem dawniej dziewczęta nosiły długie warkocze i rozpuszczały je tylko przed mężem, nie bez znaczenia jest też fakt, że kiedyś do naszych włosów mógł dotknąć się tylko ktoś bardzo nam bliski. Włosy jak każda inna część ciała mają przyczynę do istnienia. Włosy to nasza siła życiowa, to przedłużenie systemu nerwowego. Są to niejako nerwy na powierzchni ciała, swojego rodzaju wysokorozwinięte wąsiki lub antenki, które przekazują ogromną ilość ważnej informacji do mózgu i układu krwionośnego.


WŁOSY I ENERGETYKA CZŁOWIEKA


Włosy to anteny, które wyłapują strumienie energii z otaczającego nas świata. Odgrywają ważniejszą rolę w życiu niż ręka czy noga. Owłosienie pojawiające się pod pachami czy w okolicach intymnych, a u mężczyzn również zarost na twarzy rozpoczyna dojrzewanie płciowe.

To jest lustro odbijające stan organów płciowych, ich dojrzałość i siłę. Usuwając włosy na twarzy, pod pachami i z organów płciowych, niszczymy strefy projekcyjne i w ten sposób pozbawiamy organy płciowe energetycznego doładowania i osłabiamy ich funkcję. Nie ma projekcji, to znaczy że z czasem nie będzie i tego, kto ją tworzy. Świat jest jak lustro.

Usuwając włosy z głowy zmieniamy kierunek i intensywność głównych energetycznych strumieni swojego ciała, które z kolei zmieniają naszą świadomość, duszę i rozum. Ludzkie włosy (włączając owłosienie na twarzy u mężczyzn) nie tylko bezpośrednio “ładują” mózg informacją, ale także wypromieniowują energię z mózgu do otoczenia. Udowodniono to za pomocą efektu Kirliana, kiedy człowieka fotografowano najpierw z długimi włosami, a potem po strzyżeniu.

Gdy włosy są podcięte to przyjmowanie i wysyłanie sygnałów od i do otoczenia jest utrudnione, człowiek nieświadomie podchodzi do życia, jest mniej wrażliwy w relacjach z innymi i trudniej mu osiągać satysfakcję (również seksualną).


SKUTKI OBCINANIA I FARBOWANIA WŁOSÓW


Włosy rzeczywiście są przewodnikami energii, ale żeby tak się działo powinny mieć min. 7 cm długości. Razem z włosami obcinamy nie tylko swoją intuicję, ale też pamięć i przeżycia emocjonalne. Dlatego właśnie człowiekowi, który przeżył olbrzymi ból radzi się ostrzyc włosy.
Z tej samej przyczyny nie wolno obcinać włosów małym dzieciom. Jest takie wierzenie, że dziecko trzeba koniecznie ostrzyc kiedy ma roczek.

To totalna bzdura. Dziecko aktywnie poznaje świat, uczy się w każdej sekundzie, a my tak po prostu bierzemy i obcinamy mu pamięć. I musi zacząć uczyć się od nowa. Dlaczego dziewczynki rozwijają się szybciej? Dlatego, że zwykle się ich nie strzyże. Włosy na ciele człowieka pełnią te same funkcje, co na głowie. Przy szczególnej konieczności człowiek może usuwać negatywną energię nagromadzoną we włosach strzygąc je i takim sposobem uwalniając się od przeszkadzających jego rozwojowi energii – w tym jest sens strzyżenia zakonników. Ostrzyżone włosy i paznokcie należy spalać, ponieważ jeśli wyrzucone części ciała człowieka gdzieś gniją, to wpływa to na cały organizm.

Współczesna kobieta przestała na poziomie podświadomym widzieć przed sobą mężczyznę – widzi ogoloną głowę, bez wąsów i brody, często z papierosem w ustach i kolczykiem w uchu. Taki nienaturalny wygląd drażni kobietę na poziomie podświadomym, powoduje brak szacunku i niechęć do takiego mężczyzny. Kobieta łatwo pozwala sobie na oskarżanie go i poniżanie.

Taki mężczyzna nie jest w stanie być głową rodziny i czeka, aż kobieta będzie nim zarządzać, tym bardziej, jeśli wyrósł bez ojca i wychowywała go matka. Weźcie koguta, obetnijcie mu ogon, wyskubcie wszystkie najdłuższe odróżniające go od kury pióra. Zobaczycie, że takiego koguta nie dopuści do siebie żadna kura. Zaczną go bić, a inne koguty traktować go jak kurę i włazić na niego. Mężczyzna bez wąsów i brody to ani kobieta ani mężczyzna, to jak chłopczyk z niewykształconymi organami płciowymi.


Włosów w żadnym wypadku nie wolno farbować. Wszyscy uczyliśmy się fizyki w szkole i znany jest nam fakt, że kolor powstaje głównie w procesie absorpcji fal. Czerwone naczynie wygląda na czerwone dlatego, że absorbuje wszystkie pozostałe kolory i odbija tylko czerwony. Kiedy mówimy: ta filiżanka jest czerwona, mamy na myśli, że skład molekularny powierzchni filiżanki jest taki, że absorbuje wszystkie promienie świetlne, oprócz czerwonych.

Tak więc wasze włosy mają określony kolor, jak wiemy czystych kolorów nie ma, odcienie włosów są różnorodne i bardzo złożone. Włosy absorbują strumienie niezbędnej dla nas energii z określonej długości fali. Kiedy farbujemy włosy, organizm zaczyna otrzymywać obcą dla niego energię, co skutkuje zaburzeniami i chorobą. Dobrze więc pomyślmy, zanim pofarbujemy siwiznę.

A przy okazji, Francuzki uchodzące za ideał stylu i smaku nigdy nie farbowały siwizny. Praktycznie wszystkie farby zawierają bardzo silnie działającą chemię, która niszczy strukturę włosów sprawiając, że stają się one martwe, po czym przestają spełniać swoje funkcje związane z gromadzeniem energii.

TROCHĘ HISTORII…

W Europie jako pierwszy strzyżenie włosów nakazał Neron. Kiedy zapytano go o przyczynę tego rozkazu powiedział: “Nie chcę żeby oni myśleli. Wystarczy, że będą wypełniać moje rozkazy”. Na ziemiach ruskich obcinanie włosów zaczęto praktykować wraz z pojawieniem się chrześcijaństwa. Nikt teraz nie może wyjaśnić po co strzyżono wyznawców tej religii, a także kapłanów i duchownych, jeśli nawet w Biblii mówi się o Samsonie, który nigdy się nie strzygł i był silny i niepokonany aż do momentu, kiedy mu obcięto włosy.

Przejście do strzyżenia włosów u mężczyzn na początku XVIII wieku przypieczętował nakaz Piotra I o goleniu bród. Informacja o tajnych badaniach, które wykazały ścisły związek długości włosów z intuicją i zdolnościami nazywanymi przez wielu nadprzyrodzonymi (w istocie są to naturalne dla człowieka umiejętności) była ukryta od czasów wojny w Wietnamie.

Na początku lat 90-tych Sally (imię zmienione) wyszła za mąż za psychologa, który pracował w szpitalu ministerstwa do spraw weteranów. Większość z przebywających tam weteranów służyła w Wietnamie. Sally opowiada: “Pamiętam ten wieczór, kiedy mąż przyszedł do domu trzymając w rękach oficjalnie wyglądającą grubą teczkę. Wewnątrz były setki stron badań.

Mąż był zszokowany zawartością. To, co przeczytał w tych dokumentach całkowicie zmieniło jego życie. Od tego momentu mój konserwatywny, o umiarkowanych poglądach mąż zaczął zapuszczać włosy i brodę i nigdy już się nie strzygł.

Więcej – kilku innych konserwatywnych mężczyzn – jego współpracowników poszło w jego ślady. Kiedy przeczytałam dokument, zrozumiałam dlaczego. Okazało się, że w czasie wojny wietnamskiej specjalne oddziały wojskowe posyłały tajnych agentów do rezerwatów amerykańskich Indian w celu poszukiwań utalentowanych krzepkich młodych mężczyzn z niezwykłymi, wręcz nadprzyrodzonymi umiejętnościami śledzenia. Jednak po tym jak byli zwerbowani, stało się coś zadziwiającego.

Te talenty i umiejętności, które posiadali w rezerwatach, tajemniczym sposobem znikły i podczas zadań bojowych zachowywali się całkowicie inaczej niż tak, jak od nich oczekiwano. Na pytanie o przyczynę fiaska starsi rekruci wszyscy jak jeden mąż odpowiadali, że kiedy ich krótko ostrzyżono po wojskowemu, nie mogli dłużej “czuć wroga”, “odczytywać znaków” czy otrzymywać dostępu do “subtelnej informacji” tak jak wcześniej.

Badania rozszerzono, zwerbowano kolejnych Indian i pozwolono im zostawić długie włosy, a następnie przeprowadzono testy w różnych dziedzinach. Następnie połączono mężczyzn, którzy mieli jednakowe rezultaty we wszystkich testach w pary i jednemu z nich obcięto włosy, a drugiemu nie. Raz za razem mężczyźni z długimi włosami osiągali wysokie rezultaty, a z krótkimi – nie wytrzymywali prób, w których wcześniej mieli dobre wyniki.

Testy były na przykład takie: Rekrut śpi w lesie. Uzbrojony wróg przybliża się do śpiącego. Mężczyźni z długimi włosami budzili się z uczuciem silnego niebezpieczeństwa i uciekali długo przed pojawieniem się wroga i długo przed tym jak słyszalne były jakiekolwiek dźwięki świadczące o zbliżaniu się nieprzyjaciela. W innej wersji tego testu długowłosi mężczyźni czuli przybliżenie i odczuwali intuicyjnie, że wróg zaatakuje.

Ufali szóstemu zmysłowi i pozostawali bez ruchu udając że śpią, potem szybko łapali atakującego i “zabijali” go, jak tylko wróg zbliżał się na tyle, by mógł zaatakować. Tego samego rekruta po przejściu tego i innych testów krótko strzyżono i zaraz potem wszystkie testy zawalał. Dokument zalecał, a nawet wymagał, aby rekrutowanym Indianom pozostawiano długie włosy.”


WŁOSY I MĄDROŚĆ CZŁOWIEKA


Długie włosy dla naszych przodków oznaczały mądrość. Nigdy się nie zastanawialiście, dlaczego w wojsku obowiązkowo goli się na łyso, dlaczego kobiety w świętych miejscach muszą zakładać chustkę na głowę i dlaczego Indianom zdejmowano skalp?

Włosy dają człowiekowi siłę psychiczną, która jest potrzebna do świadomego myślenia, a także siły i umiejętności zwane magicznymi. Im dłuższe włosy, tym więcej sił człowiek otrzymuje. Dowolne zaplecenie włosów chroni od zła i ciemnych sił.

Tymi, kto jest ogolony łatwiej jest rządzić – mają zniszczoną więź z przodkami, swobodę myśli, świadomość. O tym, że włosy są akumulatorami energii życiowej człowieka, wiele kobiet przekonuje się po zamianie długich włosów na krótkie fryzury.Zaraz po obcięciu włosów występuje odczucie podwyższonego stanu energetyki oraz lekkości i przyjemności.

Dlatego wydaje się, że ten stan związany jest z odcięciem niepotrzebnych włosów, ale niestety to dzieje się dlatego, że wyzwolona została energia nagromadzona w długich włosach i teraz jest ona tracona na krótkotrwały “wybuch” energetyczny.

Wiele osób o tym, że włosy są przewodnikami energii przekonuje się w momentach strachu, kiedy włosy dęba stają – przechodzi przez nie silny “wyrzut” energii, który odgrywa rolę ochronną.

Słowianin z nieostrzyżonymi włosami ma realne wyobrażenie o wszystkich zachodzących w społeczeństwie procesach, a ostrzyżony i ogolony wszystko widzi w płaskiej zniekształconej formie i pojawiają się u niego zwierzęce instynkty – pobudzenie i instynkt stadny – życie staje się jakby prostsze i weselsze, nie przychodzą do głowy żadne myśli.

Takich ludzi nie interesują głębokie aspekty polityki, dla nich ważne jest, co powiedział ich lider. Rewolucjoniści, buntownicy, strajkujący, terroryści – to ludzie, którzy z powodu nieświadomości zachodzących procesów w społeczeństwie nie mają możliwości w odpowiednim momencie utrzymać władzy i stają się zwyczajnymi marionetkami w rękach innych.

Ale nie myślcie, że jeśli zapuścicie teraz włosy, to automatycznie przyjdzie też wiedza. Niestety, w świadomości już uformował się zniekształcony światopogląd i zmienić go nie będzie tak łatwo. Trzeba popracować, zrewidować wiele przekonań, które nam narzucono w szkole i poprzez środki masowego przekazu. Zwracajcie się bezpośrednio do przyrody i z niej czerpcie wiedzę i z nią pracujcie nad swoją intuicją.


WŁOSY DLA KOBIETY

Olga Waliajewa, autorka między innymi artykułu “Rok bez spodni” pisze: “Krótka fryzurka jest praktyczna – nie trzeba o nią dbać, układać. Nie jest tak gorąco latem, nie trzeba tak długo czekać aż wyschną po myciu. I w ogóle można wstać z łózka, potargać je i iść. Poza tym modne fryzury mogą wyglądać pięknie, stylowo i efektownie.
Ale wątpię, czy z takim strzyżeniem będziemy się czuły jak damy i będziemy płynęły z prądem życia tak jak kobiety z warkoczami. Nawet jeśli wyglądają one staromodnie, to mają tyle czaru i żeńskości, że oczu nie można od nich oderwać.

Pamiętam swoje odczucia z czasów chłopięcych fryzur – chodziłam nawet do męskiego fryzjera. Pamiętam, że relacje z mężczyznami w ogóle się nie wtedy nie układały. Jak tylko zapuściłam włosy – zaczęli się pojawiać. Teraz moje włosy są mniej więcej do łopatek i nie mam chęci ich obcinać. Wróciłam także do swojego koloru włosów.
Okazuje się, że najbardziej ze wszystkich do mnie pasuje. Po jakimś czasie zaobserwowałam, że z rozpuszczonymi włosami czuję się bardziej seksowna, ale już rozpuszczając włosy poza domem wyraźnie odczuwam, że cała moja żeńska siła wypływa, dosłownie wycieka. Włosy częściowo rozpuszczone sprawiają, że moja “podatność” na wpływ świata zewnętrznego spada.

Ale gromadzenie energii jest mimo wszystko niemożliwe. Nosząc kucyk staję się bardziej oschła, twarda. Siadając do rachunków, wyliczeń związuję włosy w kucyk. To pomaga się skupić, ale z drugiej strony zaraz zaczynam rządzić – mężem, dziećmi. Zaplatając warkocz, czuję się kobietą. Napełniam się miękką i delikatną energią, spokojnie mogę w warkoczu chodzić po mieście, spotykać się. I nie tracę energii, a nawet odwrotnie. I w głowie pojawia się jasność.

Kiedy zaplatam dwa warkocze czuję się od razu dziewczynką, łatwiej mi się bawić i wyrażać gniew w dziecięcy sposób.”
Średnia długość włosów dla kobiety – to długość do pośladków, a normalna, zdolna do zabezpieczenia jej niezbędnego zapasu energii – do kolan. Kobieta z długimi włosami posiada na tyle mocną energetykę, że jest zdolna stworzyć ochronny krąg dla swojego ukochanego mężczyzny i ochronić go swoją energetyką od dowolnych nieszczęść.

Mężczyzna otrzymuje ochronę od kobiety, kiedy rozczesuje jej włosy. U Słowian istniała taka tradycja. Rozpuścić włosy kobieta mogła tylko w domu lub na łonie natury, ponieważ rozpuszczone włosy (a tym bardziej przystrzyżone) wchłaniają całą negatywną energetykę. Również pożądliwe myśli mężczyzn. Wyobraźcie sobie dziewczynę, która całe dzieciństwo chodzi krótko ostrzyżona – a wszyscy się potem dziwią, że gdy podrasta staje się rozpustna. A ile ona wchłonęła tego typu myśli przez całe życie?

Dziewczynkom zaplatano warkocz, który leżąc wzdłuż kręgosłupa, przekazywał energię bezpośrednio do układu nerwowego. Warkocz z 3 kosmyków reprezentował połączenie życiowych sił światów Jawi, Prawi i Nawi. Zamężna kobieta zaplatała 2 warkocze, aby otrzymywać energie również dla swojego przyszłego dziecka. Aby warkocze nie przeszkadzały, zbierano je w kok lub chowano pod chustą.

Przykrywanie głowy przez kobiety w miejscach siły czy świątyniach jest niezbędne, aby osłabić wrażliwość na informację od wszechświata. Kobieta przykrywając włosy staje się słabsza niż z odsłoniętą głową. Aby wzmocnić swoją żeńskość powinnyśmy w ciągu dnia zaplatać warkocz albo zakładać chustę na głowę, a nocą mieć rozpuszczone włosy. Kiedy kobieta idzie w ciągu dnia z rozpuszczonymi włosami po mieście pobiera wszelkie negatywne energie z otoczenia.

Pokutuje u nas przekonanie, że długie włosy to domena młodych kobiet, a starsze powinny mieć włosy krótkie, aby nie sprawiać wrażenia, że na siłę chcą się odmłodzić i przypodobać mężczyznom. Mało kto wie, że starsze kobiety z ostrzyżonymi włosami u wszystkich narodów uważane były za zhańbione. To właśnie u starszych kobiet cała energia życiowych doświadczeń, których przecież jest mnóstwo skupia się we włosach, zapewniając jej i jej rodowi ogromną moc ochronną.

Tak jak mężczyznom nie wolno golić włosów i brody, tak kobiety nie powinny golić też włosów pod pachami i owłosienia łonowego. To osłabia naszą żeńską siłę, a nawet doprowadza do chorób. Przede wszystkim zaś zaburza nasze relacje z mężczyznami.

Dlaczego?

Kobieta bez włosów, w spodniach, pędząca w szalonym rytmie współczesnego miasta sama pozbawia się żeńskiej energii, a to ta energia przecież przyciąga mężczyzn.
Oni mogą mówić, że lubią krótkie fryzury czy zgrabne nogi w obcisłych spodniach. Ale na poziomie podświadomym będziemy dla nich mężczyznami, a po co mężczyznom intymne relacje z innym mężczyzną?

To przeciwieństwa się przyciągają i pociągają
Bądźmy więc żeńskie w tym nowym 2016 roku – a właściwie lecie. Słowiański rok to LATO, a 2016 lato jest latem Carewny Liebiedź, czyli latem rozkwitu żeńskiej energii.
Niech nasze długie piękne włosy dodadzą nam energii, upiększą nasze ciała i napełnią dusze spokojem i miłością!


Zródła: www.rodosvit.org.ua, www.vk.com/ya_slavyankaa, www.pravdu.ru/, www.valyaeva.ru ,www.bhajan.narod.ru
Tłumaczenie: Anna Wrzesińska, www.rosjanka.pl

https://indianchinook.wordpress.com/201 ... i0M8igIVdw


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Seji
Posty: 473
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 381
x 8
Podziękował: 492 razy
Otrzymał podziękowanie: 380 razy
Kontakt:

Re: Włosy

Nieprzeczytany post autor: Seji » poniedziałek 18 mar 2019, 13:24

Wszystko fajnie, ale jednak czasy się zmieniły, no przecież nie mogę zapuszczać owłosienia wszędzie, gdzie mi wyrasta, bo jak to będzie wyglądało?
A nosząc dłuższe włosy i nie farbując ich, co ja się nasłuchałam! Że wyglądam jak wiedźma, czarownica i stara baba. Bardzo wiele osób czuje się upoważnionych do krytykowania cudzych włosów, szczególnie siwych, i do mówienia, co trzeba z nimi zrobić.
A gdy obcięłam na krótko, wzbudziło to zachwyt wielu, choć też nie taki do końca, bo nie ufarbowałam tej nowej fryzury.
Najlepiej to z włosami postępować tak, by się dobrze czuć, a to niestety też częściowo jest uwarunkowane tym, co w społeczeństwie jest postrzegane za właściwe. Nikt nie pragnie ostracyzmu, prawda?
0 xAwatar użytkownika
Kiara
Posty: 3779
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 191
Podziękował: 1702 razy
Otrzymał podziękowanie: 3891 razy

Re: Włosy

Nieprzeczytany post autor: Kiara » poniedziałek 18 mar 2019, 14:42

Ja noszę długie włosy .. czy je farbuję tak.. ale farbą naturalną nie chemiczną na mój naturalny kolor , ona się zmywa szybko , nie jest agresywna , raczej wzmacnia włosy.

Różnie się czeszę ale zgodnie z moim samopoczuciem, nie podobaniem się innym, bo to jest mi akurat obojętne ,co ktoś o mnie pomyśli.

Depilacja u kobiet jest raczej uzasadniona , szczególnie gdy owłosienie jest nadmierne, ale z tego co wiem idzie to w stronę eliminacji włosów na nogach , pod pachami i w miejscach intymnych.

Oczywiście ,że nic na siłę .. trzeba się dobrze czuć ze swoim wyglądem, nie chodzi o modę a o zdrowie i samopoczucie.. wszystkie procesy mają być naturalne..
Zatem rób Seji to, co TY wybierasz dla siebie, a nie to jak , ktoś chciał by Ciebie widzieć... idź za swoją intuicja i własnym odczuciem dobra.

Mnie usiłowano zmieniać na setki razy.... nie jestem kameleonem i osobą chcącą zadowalać wszystkich.. wystarcza mi mój komfort dobrego samopoczucia.

Wiedza jest po to ,żeby ją poznawać.... a mądrość po to ,żeby stosować , TO ,CO NAM SŁUŻY.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Seji
Posty: 473
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 381
x 8
Podziękował: 492 razy
Otrzymał podziękowanie: 380 razy
Kontakt:

Re: Włosy

Nieprzeczytany post autor: Seji » poniedziałek 18 mar 2019, 14:48

Tak postępuję, i gdy obcięłam niedawno włosy, zrobiłam tak, bo sama chciałam. Jeszcze raz może je obetnę, a potem zapuszczę. Ale z długimi jest jeszcze taki kłopot, że mam wtedy pełno włosów po całym mieszkaniu :?
0 xcedric
Posty: 1877
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 40
x 25
Podziękował: 1408 razy
Otrzymał podziękowanie: 2644 razy

Re: Włosy

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 28 mar 2019, 12:19

0 xAwatar użytkownika
sandra
Posty: 2310
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 98
x 169
Podziękował: 1345 razy
Otrzymał podziękowanie: 4823 razy

Re: Włosy

Nieprzeczytany post autor: sandra » czwartek 28 mar 2019, 14:05

@cedric
Artykuł zacny, a czy wiarygodny ? Jeśli tak, to gluten, i to pszenny do czegoś się przysłużył :)
0 xcedric
Posty: 1877
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 40
x 25
Podziękował: 1408 razy
Otrzymał podziękowanie: 2644 razy

Re: Włosy

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 28 mar 2019, 14:55

@sandra
Trudno ocenić . Gluten jest wysokoprolinowy , a przez to trudno strawny w przewodzie pokarmowym. Działanie naskalpowe może być całkiem korzystne , czas pokaże. Ale mam ciekawsze informacje- :idea: wkrótce.
0 xAwatar użytkownika
GRACZ
Posty: 653
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 36
x 56
Podziękował: 2068 razy
Otrzymał podziękowanie: 1241 razy

Re: Włosy

Nieprzeczytany post autor: GRACZ » czwartek 28 mar 2019, 20:31

Uuuu, napięcie rośnie. :D
Naprawdę jeszcze ciekawsze od tego co wklejasz? 8-)
0 x


Gramy po to żeby grać - Jishikamizi.

cedric
Posty: 1877
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 40
x 25
Podziękował: 1408 razy
Otrzymał podziękowanie: 2644 razy

Re: Włosy

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 12 kwie 2019, 09:50

SZOKUJĄCE FAKTY O FARBOWANIU WŁOSÓW

https://www.odkrywamyzakryte.com/farbowanie-wlosow/
0 xcedric
Posty: 1877
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 40
x 25
Podziękował: 1408 razy
Otrzymał podziękowanie: 2644 razy

Re: Włosy

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 12 kwie 2019, 10:29

Czy fenytoina w niskiej dawce będzie odkryciem , jak LDN?
Czas pokaże.

https://www.topicalinnovations.com/news ... in-damage/

Chemioterapia przeciwnowotworowa prowadzi nie tylko do neuropatii i bólu neuropatycznego, ale także prowadzi do utraty włosów: łysienie wywołane chemioterapią (CIA). Najnowsze modele zwierzęce CIA zostały wykorzystane do udokumentowania zmian w morfologii mieszków włosowych po chemioterapii. Modele te mogą również pomóc w analizie wpływu potencjalnych miejscowych lub ogólnoustrojowych środków terapeutycznych w zapobieganiu lub łagodzeniu łysienia. Zbadano skuteczność niektórych leków w modelach zwierzęcych CIA, między innymi przeciwutleniacze, inhibitory apoptozy, czynniki wzrostu i cytokiny.

Wiadomo, że fenytoina wywołuje niepożądany wzrost włosów, jako jeden z ich efektów ubocznych, a w dermatologii fenytoina jest stosowana w leczeniu wrzodów związanych z cukrzycą i pęcherzami naskórkowymi. W tym ostatnim badaniu badano wpływ fenytoiny na łysienie u szczurów leczonych cyklofosfamidem w porównaniu z placebo. Testowano hipotezę, że podawanie fenytoiny może znacząco hamować utratę włosów u szczurów leczonych cyklofosfamidem.

Leczenie fenytoiną doprowadziło do zwiększenia masy ciała, odwrócenia indukowanej cyklofosfamidem peroksydacji lipidów / stresu oksydacyjnego, poprawy wzrostu włosów i zmniejszenia dystroficznych zmian w skórze wywołanych cyklofosfamidem.

Fenytoina doprowadziła również do zwiększenia liczby pęcherzyków. W przeszłości stwierdzono, że miejscowe stosowanie fenytoiny stymuluje proliferację fibroblastów, tworzenie tkanki ziarninowej, tolerancję elastyczności tkanek, hamowanie wytwarzania glukokortykoidów i wzrost mieszków włosowych. Stymulacja wzrostu mieszków włosowych ma korzystny wpływ przeciwdziałający wypadaniu włosów wywołanemu chemioterapią; iw tym badaniu stwierdzono wzrost mieszków włosowych po podaniu fenytoiny. Uzyskane dodatkowe wyniki sugerują, że fenytoina doustna była związana z innymi korzyściami układowymi, takimi jak łagodzenie stresu oksydacyjnego.

Źródło: A.Y Onaolapo i in., Fenytoina doustna chroni przed eksperymentalną utratą włosów wywołaną chemioterapią cyklofosfamidem. Patofizjologia, 2017
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10662
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 438
Podziękował: 22008 razy
Otrzymał podziękowanie: 15462 razy

Re: Włosy

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 12 kwie 2019, 17:00

Kiara pisze:
poniedziałek 18 mar 2019, 14:42
Ostrzyżone włosy i paznokcie należy spalać, ponieważ jeśli wyrzucone części ciała człowieka gdzieś gniją, to wpływa to na cały organizm.

Współczesna kobieta przestała na poziomie podświadomym widzieć przed sobą mężczyznę

– widzi ogoloną głowę, bez wąsów i brody, często z papierosem w ustach i kolczykiem w uchu.

Taki nienaturalny wygląd drażni kobietę na poziomie podświadomym, powoduje brak szacunku i niechęć do takiego mężczyzny.
Kobieta łatwo pozwala sobie na oskarżanie go i poniżanie.

Taki mężczyzna nie jest w stanie być głową rodziny i czeka, aż kobieta będzie nim zarządzać, tym bardziej, jeśli wyrósł bez ojca i wychowywała go matka.

Weźcie koguta, obetnijcie mu ogon, wyskubcie wszystkie najdłuższe odróżniające go od kury pióra.
Zobaczycie, że takiego koguta nie dopuści do siebie żadna kura.
Zaczną go bić, a inne koguty traktować go jak kurę i włazić na niego.
Mężczyzna bez wąsów i brody to ani kobieta ani mężczyzna, to jak chłopczyk z niewykształconymi organami płciowymi.
czy łysi mogą to potwierdzić lub zaprzeczyć ? :lol:
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Seji
Posty: 473
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 381
x 8
Podziękował: 492 razy
Otrzymał podziękowanie: 380 razy
Kontakt:

Re: Włosy

Nieprzeczytany post autor: Seji » sobota 13 kwie 2019, 19:53

grzegorzadam pisze:
piątek 12 kwie 2019, 17:00
Kiara pisze:
poniedziałek 18 mar 2019, 14:42

Mężczyzna bez wąsów i brody to ani kobieta ani mężczyzna, to jak chłopczyk z niewykształconymi organami płciowymi.
czy łysi mogą to potwierdzić lub zaprzeczyć ? :lol:
Mojego łysego brata boję się o to zapytać, ale on wygląda jak macho i samym swoim wyglądem i zachowaniem może wzbudzać lęk u innych ludzi. Jest
bardzo pewny siebie i bardzo męski. Ale emocjonalnie to faktycznie jest w nim coś z chłopczyka. Ale sądzę, że akurat ten aspekt może dotyczyć bardzo wielu mężczyzn, niekoniecznie łysych. Może też dotyczyć kobiet. Włosów mi nie brakuje, ale mam w sobie sporo z dziewczynki - jednak nie przeszkadza mi to, grunt to akceptować siebie.
0 xcedric
Posty: 1877
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 40
x 25
Podziękował: 1408 razy
Otrzymał podziękowanie: 2644 razy

Re: Włosy

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 22 kwie 2019, 18:36

Sandalore-sztuczny zapach imitujący drzewo sandałowe stymuluje komórki mieszków włosowych

"Komórki nabłonka wokół mieszków włosowych wytwarzają receptor węchowy o nazwie OR2AT4, który odgrywa rolę w różnych reakcjach fizjologicznych, m.in. wspomaga namnażanie keratynocytów – komórek naskórka. Naukowcy z Uniwersytetu w Manchesterze odkryli, że OR2AT4 wchodzi w kontakt ze strukturą molekularną syntetycznego aromatu drzewa sandałowego (Sandalore'u), co stymuluje porost włosów. Aromat ten jest szeroko stosowany w kosmetykach i perfumach. Co ciekawe, naturalny zapach drzewa sandałowego ma inną strukturę, więc nie ma takiego samego efektu.[...]
ta cząsteczka zapachowa szczególnie dobrze wiąże się z receptorem OR2AT4, regulując ekspresję i wydzielanie kluczowego czynnika wzrostu włosów zwanego IGF-1."

https://dzienniknaukowy.pl/zdrowie/nowa ... andalowego

https://en.wikipedia.org/wiki/Sandalore

https://shop.perfumersapprentice.com/p- ... mrise.aspx

https://sandalore.blogspot.com/2018/12/ ... manol.html
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10662
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 43
x 438
Podziękował: 22008 razy
Otrzymał podziękowanie: 15462 razy

Re: Włosy

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 22 kwie 2019, 20:00

OR2AT4 wchodzi w kontakt ze strukturą molekularną syntetycznego aromatu drzewa sandałowego (Sandalore'u), co stymuluje porost włosów.
nie lepiej użyć naturalnego olejku z tego drzewa? ;)


łysienie plackowate i nie tylko:

TŁUMACZ GOOGLE:
Naskórnie stosowany jod zlikwidował
ŁYSINĘ W CIĄGU 2 MIESIĘCY!


Obrazek
nalewka jodu na wypadanie włosów

Czy WŁOSY mogą odrosnąć od jodu?
Niedawno natknęliśmy się na tę historię sukcesu faceta, który wyleczył łysienie areata (AA) za pomocą nalewki jodu na wypadanie włosów i musieliśmy podzielić się nią z naszymi czytelnikami. Spójrz na jego ZDUMIEWAJĄCE zdjęcia przed i po (Przewiń w dół, aby zobaczyć zdjęcia) .

Jak większość z was już wie, łysienie plackowate jest objawem utraty włosów, w którym włosy wypadają z jednego lub więcej obszarów w plastry, powodując łysiny na skórze głowy. Co powoduje łysiny na twojej głowie?

Ten typ nierównomiernego wypadania włosów jest spowodowany zaburzeniem autoimmunologicznym i powoduje, że włosy wypadną, ponieważ twój układ odpornościowy atakuje mieszki włosowe, zamiast tego lub je chroni (naukowcy wciąż nie wiedzą, dlaczego tak się dzieje).

Podczas gdy niektóre osoby z łysieniem plackowatym (AA) odczuwają odrastanie włosów w ciągu roku, istnieje wiele innych mężczyzn i kobiet cierpiących z powodu tego objawu od lat, wciąż mając nadzieję na wyleczenie.

Jego historia sukcesu (wiele prób i błędów)
Oto podsumowanie jego różnych eksperymentów i zabiegów (zarówno medycznych, jak i alternatywnych rozwiązań odrastających włosy). Zorganizowaliśmy go przy każdym leczeniu łysienia, którego próbował w porządku chronologicznym:

LECZENIE NR 1:
Był zdiagnozowany z AA i jego pierwszą opcją było wizyta u dermatologa.
Lekarz przepisał mu krem ​​Dithranol (który jest również stosowany w leczeniu łuszczycy), który należy stosować codziennie przez 3 miesiące.
Niestety, nie tylko nie zauważył zbytniej poprawy przy użyciu maści, ale także zobaczył inną łysą łatkę pojawiającą się na jego głowie.

Rozwiązanie wypróbowane? Krem Dithranol (na receptę)
Zadziałało? Nie

LECZENIE NR 2:
Następnie wypróbował spray Hair4U (spray Minoxidil / Aminexil) również przepisany przez lekarza do stosowania miejscowego. Napisał pod koniec drugiego miesiąca, odniósł wymierny sukces, gdy wszystkie jego łysiny zostały wypełnione nowym odrastaniem włosów. Więc postanowił przestać używać sprayu.

Niestety łysiny pojawiły się ponownie po paru miesiącach, gdy przestał używać sprayu. Co gorsza, plamy te były zbyt duże, aby zakamuflować włókna włosów, więc całkowicie ogolił sobie głowę.

Rozwiązanie wypróbowane? Minoxidil / Aminexil spray do stosowania miejscowego (na receptę)

Zadziałało? Nie

LECZENIE NR 3:

Następnie zdecydował się wypróbować lek Naati, który jest podobno mieszaniną różnych ziołowych liści, które mają na celu odrastanie włosów poprzez nakładanie ich na skórę głowy codziennie.
Jednak ten naturalny lek nie zadziałał w ogóle.

Rozwiązanie wypróbowane? Naati medicine (naturalne środki)
Zadziałało? Nie

LECZENIE NR 4:

Z desperacji spróbował wielu popularnych naturalnych środków na wypadanie włosów, w tym oleju rycynowego wymieszanego z proszkiem kajenowym, sokiem z cebuli i olejami odżywiającymi korzenie, z których skorzystało wiele osób. Ale w jego przypadku te też nie działały.

Rozwiązanie wypróbowane? Kilka innych popularnych naturalnych środków na wypadanie włosów (naturalne środki zaradcze)
Zadziałało? Nie

LECZENIE NR 5 (w końcu zadziałało! )

Następnie natknął się na artykuł o odrastaniu włosów po jodzie i o tym, jak odbarwiony jod (znany także jako biały jod lub bezbarwny jod) jest często stosowany w przypadku łysienia plackowatego, a niektórzy ludzie zgłaszali pozytywne wyniki.

Ponieważ nie mógł znaleźć odbarwionej wersji jodu, tam gdzie mieszkał, używał zwykłej nalewki jodowej wraz z mieszaniną oleju kokosowego i witaminy E, aby ukoić swędzenie skóry głowy na tych obszarach, na których nałożono jod.

Rozwiązanie wypróbowane? Nalewka z jodu (naturalne środki)

Zadziałało? tak

Wynik? Jodyna spowodowała odrost włosów.

Te obrazy mówią same za siebie. Po 4-5 miesiącach stosowania jodu jego łysienie areata całkowicie zniknęło,
a włosy gęsto wypełniły wcześniej łyse plamy.


Powiązany post: Marvy Shampoo Brush and Scalp Invigorator Review
Zdjęcia przed i po
Oto kilka zdjęć przed i po jego stronie:

Obrazek
( Źródło ) Duże łyse łaty na karku

Obrazek
Inny kąt

Obrazek
Włosy na tych łysych miejscach powoli wypełniają się (stosując jod miejscowo)

Obrazek
Bardziej widoczne odrastanie włosów

Obrazek
Zbliżanie się do powrotu włosów

Obrazek
Prawie idealnie

Obrazek
Niesamowite wyniki! Łysie, niejednolite plamy całkowicie wypełnione


Porównanie zbliżenia:
Obrazek

Prawdopodobnie będziesz chciał wypróbować tę metodę. Dla tych, którzy są zainteresowani eksperymentowaniem z tym, co zrobił dla odwrócenia utraty włosów, szczegółowo omówimy tę metodę krok po kroku:

UWAGA: Skonsultuj się z lekarzem przed wypróbowaniem alternatywnych środków na wypadanie włosów, takich jak to, co pokazano tutaj.

Jego formuła sukcesu dla alopecia areata
To jest to, co dzieli, aby wyleczyć łysą plamistą łysinę.

Po pierwsze, potrzebna jest odbarwiona nalewka jodowa (znana również jako biały jod), olej kokosowy i olej witaminowy e, który łagodzi wszelkie swędzenie (wspomina, że ​​jod sprawił, że jego skóra była bardzo swędząca, więc jego rozwiązaniem było zmieszanie tych 2 olejów i zastosować go na tych obszarach, aby zapobiec zapaleniu skóry głowy).

Brał także suplementy Supradyn, który jest multiwitaminą dostępną w Indiach. (Jeśli szukasz wysokiej jakości multi-witamin, zaleca się, aby sprawdzić to przez Garden of Life. Wszystkie składniki w tym wielowitaminowych wzoru wykonane są z surowców odżywczych i dietetycznych, NOT syntetyczne chemikalia).

Miejscowy jod do odrastania włosów z łysienia

PRZYGOTOWANIE

Odbarwiona nalewka jodowa (niektórzy używają również zwykłego jodu do wypadania włosów)
Olej kokosowy + olej witaminy E ( opcja do pielęgnacji skóry głowy i zapobiegania swędzeniu skóry głowy )
Multiwitaminy (Aby uzyskać wysokiej jakości rekomendacje, kliknij tutaj )


JAK STOSOWAĆ?

Nakładaj odbarwioną nalewkę jodową co noc do obszarów łysych lub przerzedzonych, używając końcówek Q do precyzyjnego nakładania.

(Opcjonalnie) Stosuj olej kokosowy i mieszankę witaminy E co drugi dzień, jeśli odczuwasz swędzenie skóry głowy spowodowane używaniem jodu. (Zdecydowanie nie chcesz wywoływać żadnych stanów zapalnych przez drapanie tych obszarów)
Wybierz swój PREPARAT multiwitaminy.


1
Related Post: Alopecia Areata Success Story - Leczenie to naturalnie tą metodą
Ile czasu zajmuje wyświetlenie wyników?

Stwierdził, że po 2 miesiącach zaczął dostrzegać nowe plamy rosnące na łysinach.
Dodaje, że po ciągłym stosowaniu tej formuły przez 4-5 miesięcy, jego łysina została całkowicie wypełniona.

Gdzie on teraz jest?

Po ostatniej aktualizacji przestał używać jodu przez dwa miesiące i nie doznał żadnego wypadania włosów przez prawie 2 miesiące.
Dodaje również, że nadal używa oleju kokosowego na skórę głowy 3 razy w tygodniu w nocy (prawdopodobnie w przypadku odżywczych mieszków włosowych) i szamponu rano.


Wniosek
Dopóki naukowcy i badacze nie znajdą trwałego leku na leczenie łysienia plackowatego w przyszłości (miejmy nadzieję, że w "najbliższej" przyszłości), miejscowe stosowanie nalewki jodowej wydaje się dawać pożądane rezultaty jako naturalne rozwiązanie dla osób cierpiących na różne rodzaje utraty włosów.

Są też ludzie używający jodu zamiast wersji nalewki do leczenia utraty włosów z pożądanymi wynikami. Jeśli chcesz trzymać się sposobów, których używał w tej metodzie, użyj nalewki odbarwionego jodu (SSKI) dla tej dodatkowej pewności.
http://www.msfullhair.com/topical-iodin ... eata-cure/

Podobne:
https://www.globalhealingcenter.com/nat ... hair-loss/

https://www.livestrong.com/article/472168-iodine-hair/

http://merrilynhope.com/iodine-scalp-hair-remedy/

+ glutation:
http://www.glutathionediseasecure.com/n ... pecia.html
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 1877
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 40
x 25
Podziękował: 1408 razy
Otrzymał podziękowanie: 2644 razy

Re: Włosy

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 05 maja 2019, 12:04

grzegorzadam pisze:
poniedziałek 22 kwie 2019, 20:00
OR2AT4 wchodzi w kontakt ze strukturą molekularną syntetycznego aromatu drzewa sandałowego (Sandalore'u), co stymuluje porost włosów.
nie lepiej użyć naturalnego olejku z tego drzewa? ;)


łysienie plackowate i nie tylko:


W tamtym doniesieniu informowano, że dotyczy to syntetycznego związku , ale nie lejku z drzewa sandałowego.

Ekstrakt z drożdży

https://www.biochemiaurody.com/slownik/beeryeast.html
0 xcedric
Posty: 1877
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 40
x 25
Podziękował: 1408 razy
Otrzymał podziękowanie: 2644 razy

Re: Włosy

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 05 maja 2019, 12:08

0 xcedric
Posty: 1877
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 40
x 25
Podziękował: 1408 razy
Otrzymał podziękowanie: 2644 razy

Re: Włosy

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 05 maja 2019, 12:13

ECLIPTA, AMLA, BRAHMI I SHIKAKAI W JEDNEJ MASCE NA WŁOSY

http://arsenicmakeup.blogspot.com/2014/ ... ednej.html
0 xcedric
Posty: 1877
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 40
x 25
Podziękował: 1408 razy
Otrzymał podziękowanie: 2644 razy

Re: Włosy

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 05 maja 2019, 12:25

Siwe/białe włosy?Mechanizm siwienia i jego kompleksowe powstrzymanie
Opublikowano Maj 10, 2016

http://zdrowiebeztajemnic.pl/siwebiale- ... trzymanie/
0 xcedric
Posty: 1877
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 40
x 25
Podziękował: 1408 razy
Otrzymał podziękowanie: 2644 razy

Re: Włosy

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 07 cze 2019, 13:50

http://biomag.pl/badania-kliniczne/bada ... etycznego/

Utrata włosów i ich odrastanie a wyniki aplikacji pulsującego pola elektromagnetycznego
J. P. Bureau, MD, PhD, P. Ginouves, MD, J. Guilbaud, MD, PhD, ME. Roux, MD
0 xODPOWIEDZ