Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Instruktorzy z Polski zajmą się szkoleniem ukraińskich SS-manów

slepy77
Posty: 25
Rejestracja: sobota 08 kwie 2017, 10:35
x 5
x 4
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 45 razy

Instruktorzy z Polski zajmą się szkoleniem ukraińskich SS-manów

Nieprzeczytany post autor: slepy77 » wtorek 12 mar 2019, 12:24

Obrazek
Na Lwowszczyźnie w Międzynarodowym Centrum Działalnosci Pokojowej i Bezpieczeństwa odbył się uroczysty apel wojskowy pododdziałów 72.Brygady Zmechanizowanej, które w ciągu dwóch miesięcy mają ćwiczyć pod dowodzeniem obcych instruktorów według standardów NATO – informuje censor.net.ua powoływając się na Służbę prasową Ministerstwa Obrony Ukrainy.

Podczas tych ćwiczeń instruktorzy przede wszystkim z Polski, a również z USA, Kanady, Litwy, Wielkiej Brytanii, Danii i Szwecji planują przekazać swoje doświadczenie według standatdów NATO ukraińskim wojskowym.

Proces kształcenia brygady bojowej będzie trwać stopniowo. Na początku treningi indywidualne, a później w składzie plutonu, kampanii, batalionu i w końcu brygady. Sczególną uwagę podczas treningów będzie zwracano na przygotowanie dowódców wszystkich szczebli. Głównym celem tych ćwiczeń będzie nauczanie dowódców oczytanie i szybko się orientować w warunkach pola walki dla podjęcia właściwej decyzji.

Ukraińskie oddziały otrzymały nowe emblematy

Szef sztabu ukraińskiej armii Wiktor Mużenko zatwierdził nową symbolikę trzech brygad wojsk lądowych – napisał w sobotę ukraiński portal Lewy Brzeg.
Obrazek

Zwraca uwagę czerwono-czarna kolorystyka dwóch z trzech szewronów zatwierdzonych przez Wiktora Mużenkę. Przypomnijmy, że czerwono-czarne barwy nosiła flaga Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów Stepana Bandery. Barwy te nawiązywały do wykorzystywanej w nazizmie ideologii Blut und Boden (Krew i ziemia) – informuje kresy.pl.

Trupia główka na naszywce 72. samodzielnej brygadzie zmechanizowanej im. Czarnych Zaporożców jest nawiązaniem do symboliki SS. Wydaje się to wątpliwe w świetle faktu, iż trupia czaszka znajdowała się na sztandarze patrona brygady – pułku Czarnych Zaporożców, który w latach 1918-20 walczył w składzie armii Ukraińskiej Republiki Ludowej. Dewizą pułku były także słowa „Ukraina albo śmierć”, które znalazły się na szewronie 72. brygady.

Mużenko poinformował o nadaniu nowych emblematów trzem brygadom – 30. samodzielnej brygadzie zmechanizowanej im. księcia Konstantego Ostrogskiego, 58. samodzielnej brygadzie zmotoryzowanej piechoty im. Iwana Wyhowskiego oraz 72. samodzielnej brygadzie zmechanizowanej im. Czarnych Zaporożców. Szef sztabu ukraińskiej armii podkreślał, że decyzję podjął w przeddzień rocznicy urodzin ukraińskiego wieszcza narodowego Tarasa Szewczenki.

Nowe emblematy są naszywkami na rękaw munduru (szewronami). Na naszywce 30. brygady umieszczono godło Ostrogskich na czerwono-czarnym polu oraz łacińską dewizę Dei gratia (Z Bożej łaski). Na naszywce 58. brygady znalazło się godło Wyhowskiego na czerwono-niebieskim tle i dewiza Simul ad victoriam (Razem do zwycięstwa). 72. brygada będzie od teraz rozpoznawana po trupiej czaszce na czerwono-czarnym tle i napisie „Ukraina albo śmierć”. Każda z naszywek ma dwie wersje – pełnokolorową i ochronną.
https://dziennik-polityczny.com/2019/03 ... -ss-manow/
0 xODPOWIEDZ