Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.

/blueray21

Problemy skórne na części ciała.

matata
x 2
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy

Problemy skórne na części ciała.

Nieprzeczytany post autor: matata » czwartek 07 mar 2019, 21:15

Cześć,
Dawno mnie tutaj nie było bo człowiek zapracowany, a że zdrowie dopisuje to też inne rzeczy człowiek robi w wolnym czasie. Tym razem zwracam się z prośbą, może ktoś mógłby coś doradzić mojej siostrze, ma problemy skórne – zdjęcia poniżej.

A teraz krótki opis:
- siostra przez kilka lat miała problemy z poziomem żelaza,
- do tego kilka lat temu miała problem ze skórą na głowie – łuszczyła się, na skórze twarzy pojawały się duże ilości podskórniaków i różnych takich, pewna lekarka już po tym jak nic nie pomagało przepisał jej mocne antybiotyki, które zrobiły niezłe spustoszenie w jelitach tak, że powrót do zdrowia też trwał długo. Potem stwierdzono u niej genetycznie celiake (uczulenie na gluten, nietolerancję glutenu), która objawiła się u niej 2 lata temu w wieku 28 lat.
- z racji tego że w ostatnim czasie nic jej nie pomagało a problemy skórne nie ustępowały, poszła na badanie biorezonansem w październiku, tam wyszło parę rzeczy, w tym lambie – może one odpowiadały za ten brak żelaza od czasów dzieciństwa, problemy z florą jelitowa i braki minerałów i witamin,
- ostatnio na badaniach kontrolnych wyszło, że wszystko wróciło do normy, pojawia się tylko odpowiedź autimunologiczna, ale Pani diagnostka zasugerowała, że mogą to być pozostałości lambi. Do tego brak minerałów i witamin – te teraz uzupełnia.
Siostra jest na diecie bezglutenowej, praktycznie nie je słodyczy i bardzo ograniczyła węglowodany – zaczęła nawet interesować się dietą Kwaśniewskiego.
Miejsca zaczerwienienia to miejsca w których kiedyś stosował maści ze sterydami. Stosuje teraz różne naturalne maści i nic jakoś spektakularnie nie pomaga. W tej chwili dosyć intensywnie się suplementuje. Jeśli chodzi o skórę, to rano jak posmaruje jest ok, ale w ciągu dnia wysusza się i łuszczy.

Największy stres ma z tym, że w połowie czerwca tego roku ma ślub i cichłaby do tego czasu pozbyć się tego zaczerwienienia.

W skrócie, z góry dzięki za pomoc :D
Załączniki
zdj 2.jpg
zdj 2.jpg (34.31 KiB) Przejrzano 509 razy
zdj 1.jpg
zdj 1.jpg (39.47 KiB) Przejrzano 509 razy
0 x

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
x 44
x 316
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 11990 razy

Re: Problemy skórne na części ciała.

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 07 mar 2019, 23:25

O kurcze, ale kobietę urządzili. Jak kitlarze nie wiedzą o co chodzi to odpowiedź autoimmunologiczna, a celiakia też się jej z powietrza wzięła.
Czasu jest za mało. Sterydy doustne zwykle uwidaczniają się jako zatrucie organizmu obrzękiem nóg w kostkach, a i wyżej.
Wpychane w skórę wcale jej nie opuściły, może z czymś przereagowały.
Tak czy owak, widzę potrzebę oczyszczania krwi, bo jak to inaczej usunąć? Nie bardzo są metody aby znaleźć konkretną toksynę odpowiedzialną za taki stan rzeczy. Spróbowałbym szybko analizy pierwiastkowej włosa, może coś podpowie, ale może i nie.
Mam nadzieję, że badanie wszelkich przeciwciał (Ig) jej robili. Sprawdź też jej poziom jodu, bo to wygląda jak typowe zatrucie związkami bromu.
Maści i żele pomagały nie będą, choć może wypróbować jeszcze żel z aloesu. Na skórę chyba stosowałbym roztwór 10% tiosiarczanu sodowego + 10% DMSO, jeśli DMSO wykrystalizuje tiosiarczan, to należy obniżyć jego stężenie do ok. 5%. Zmoczyć skórę i poczekać aż się wchłonie, chwilowo może jeszcze bardziej podrażniać, obserwować po ok 6-ciu godzinach, czy daje to efekty. Umyć skórę gdy wyschnie po posmarowaniu, aby usunąć to co skrystalizuje, choć niczego agresywnego tam nie ma.
Najszybciej krew oczyszcza nafta, ale nie wiem, czy ją do tego przekonasz. Łagodnie i bardzo wolno robi to korzeń mniszka, nieco szybciej protokół buraczkowy.
Muszę przejrzeć dane dotyczące celiakii, a właściwie je znaleźć, nie będzie to łatwe.
Może też spróbować poszukać ratunku u dobrego homeopaty, mają bardzo skuteczne sposoby.
1 x

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
x 44
x 316

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 08 mar 2019, 22:01

Jeśli chodzi o lamblie to na stronie o MSM pisali, że podawanie 3 x 500 mg (0,5g) dziennie powodowało ich usunięcie w czasie do 3- tygodni, natomiast w innych badaniach dr Heshler twierdzi, że MSM jest absolutnie toksyczny dla pasożytów, ale obojętny jeszcze dla człowieka przy dawkach 1 - 2 gram dziennie na 1 kg wagi ciała. To sporo, ale znika ponoć wiele z nich. Informacja jest o tyle istotna, że działa również na pierwotniaki, a nawet owsiki.
Co do "smarowania", oprócz wspomnianego tiosiarczanu, wykonałbym jeszcze próby na podrażnionej skórze - jodku potasu (bezbarwna jodyna u dentystów) w stężeniu do 5% oraz nasyconym roztworem boraksu. Jeżeli to się tak łuszczy to przyczyną mogą być pasożyty, nazywają to molami skórnymi, larwy są bardzo małe.
I trzeci roztwór do spróbowania to wspomniany MSM, myślę że w stężeniu ok. 10%.
Posmarować różne miejsca i obserwować reakcję przez 2 dni. Jodek szybciej wysusza skórę, ale jest najsilniejszy.
na razie nic innego nie wymyśliłem.
0 x

Awatar użytkownika
sandra
x 98
x 169
Podziękował: 1345 razy
Otrzymał podziękowanie: 4823 razy

Nieprzeczytany post autor: sandra » piątek 08 mar 2019, 22:45

W mojej rodzinie jest znany przepis na maskę, która jest dobra nie tylko na skórę twarzy ale również na skórę głowy;
- łyżeczka soku z cytryny,
- łyżeczka oleju rycynowego,
- żółtko
- dwie łyżeczki nafty leczniczej (Petroleum D-5). 
Wymieszaj składniki i wetrzyj lekko w skórę.
Przykryj bawełnianą tkaninę, pieluszka tetrowa, flanela, aby utrzymać ciepło i aby maska nie wyschła.
Pozostaw ok 30 min., a następnie delikatnie zmyj.
Używaj hydrolatów w formie mgiełki aby nawilżać skórę. Może być z czystka lub lawendowy lub taki, po którym skóra będzie się najlepiej regenerować.
Można powtarzać zabieg co kilka dni, tyle razy ile istnieje potrzeba, aż do widocznej poprawy.
0 x

Seji
x 381
x 8
Podziękował: 492 razy
Otrzymał podziękowanie: 380 razy
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Seji » piątek 08 mar 2019, 22:48

A coś na białe plamy starcze? Moja mama ma takie na nogach i narzeka na nie, choć dla mnie są "niewidoczne" (tzn. widzę je, jak mi pokaże, ale w ogóle nie rzucają mi się w oczy, choć są duże).
0 x

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
x 44
x 316

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 08 mar 2019, 23:09

Na starcze brązowe, to i owszem, ale białe? Jest to jakoś zdiagnozowane?
Wiem, że istnieje coś takiego jak bielactwo, ale niczego innego nie kojarzę.
A mama zaopatruje organizm znaczącą ilością D3 z K2 oraz C jako protoplastę kolagenu?
0 x

Seji
x 381
x 8
Podziękował: 492 razy
Otrzymał podziękowanie: 380 razy
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Seji » sobota 09 mar 2019, 10:55

Tak, to wygląda na bielactwo, ale mama nie chodzi do lekarzy, niezwykle ciężko ją zaciągnąć, tylko raz się udało, gdy miała duży rumień na nodze, wskazujący na zakażenie krętkami.
Mama chyba (chyba, bo nie mieszkamy razem, odwiedzam ją raz w miesiącu) żadnych suplementów teraz nie bierze, ale zaczynam opracowywać dla niej kurację na poprawę pamięci, bo zdradza oznaki wczesnego Alzheimera - w tej kuracji przewiduję wit. D3 i C - ale to już nie ten wątek :-)

Edit:
A na starcze brązowe co proponujesz? Takie małe brązowe ciapki mama też ma, głównie na rękach, i u mnie też się już pojawiają, mnie one nie przeszkadzają w niczym, ale uważasz, że należałoby się ich pozbyć?
0 x

Awatar użytkownika
św.anna
x 72
x 76
Podziękował: 2187 razy
Otrzymał podziękowanie: 2540 razy

Nieprzeczytany post autor: św.anna » sobota 09 mar 2019, 12:41

matata,

Moim zdaniem, warto byłoby skupić się na wzmacnianiu bariery ochronnej skóry, łagodzeniu stanu zapalnego. Z gotowych produktów poszukałabym czegoś z kategorii: po zabiegach medycyny estetycznej, itp., np. KORNEO-NAPRAWCZY KREM ŁAGODZĄCY podrażnienia, mikrouszkodzenia, zaczerwienienia CORNEO-SENSILIUM

https://sklep.pharmaceris.com/pl/produc ... -1795.html

może serum - maska z wit E:

https://www.liqpharm.pl/produkt/23/LIQ- ... EEL-30-ml/

Jeśli chodzi o zaczerwienienia, pomocna mogłaby się okazać lukrecja, która ma właściwości m.in. wyciszające, rozjaśniające. Są gotowe produkty, np. tonik z fitomed, mają też chyba i serum. Ewentualnie przemywać twarz naparem z korzenia.
W lukrecji b. dobrym składnikiem jest kwas glicyryzynowy, ale nie tylko, bo i likochalkon, który ma działanie przeciw angiogenetyczne. Pomocny mógłby się okazać i niacynamid, może kwas azelainowy.

Niacynamid:
viewtopic.php?f=17&t=849

Niestety, z własnego doświadczenia wiem, że nie zawsze da się przewidzieć reakcję skóry, zwłaszcza gdy jest naruszona, zaogniona, wtedy właściwie wszystko może ją podrażniać, dlatego tak ważna jest odbudowa jej własnych możliwości obronnych.
Wszelkie nowości najlepiej też sprawdzać na małym fragmencie ciała.

Ps. W ciągu dnia można też spryskiwać twarz wodą termalną, np. uriage, której, z tego co pamiętam, nie trzeba wycierać.
0 x

matata
x 2
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy

Nieprzeczytany post autor: matata » sobota 09 mar 2019, 12:52

@blu dzięki
na ostatnich badaniach biorezonasowych siostrze tak naprawdę nic nie wyszło, tzn nie ma pasożytów, metali ciężkich ani toksyn.

Z oczyszczaniem krwi i piciem nafty nie powinno być problemu bo już kiedyś to stosowała, specyfiki do smarowania przetestujemy, mam w sumie dużo składników w domu z czasów mojego leczenia.

Z tą celiaki to jest też bardzo ciekawy przypadek bo, wyszło jej to po antybiotykach i stresach. Zrobiła badana genetyczne i tam jej to potwierdzili. Siostra poza tymi problemami skórnymi i małym poziomem żelaza nie miała nigdy jakiś typowych objawów celiaki. Pani doktor stwierdziła że te problemy skórne to objawy Choroby Duhringa chociaż nie ma też typowych objawów dla tej choroby i ta skóra jej nie swędzi. Zakręcone.

Będziemy próbować, bo własnie rozumiem że ta skóra w tych miejscach smarowanych kiedyś sterydami jest wrażliwsza coś wychodzi tylko pytanie co?

Jeśli chodzi o homeopatę to jest to jakiś pomysł tylko jak znaleźć dobrego?

Macie jakąś sprawdzoną naftę dostępną w sprzedaży?

@Sandra dzięki za przepis przekażę :)
0 x

Awatar użytkownika
sandra
x 98
x 169
Podziękował: 1345 razy
Otrzymał podziękowanie: 4823 razy

Nieprzeczytany post autor: sandra » sobota 09 mar 2019, 13:51

Petroleum D-5 polecana jest również do stosowania wewnętrznego.
viewtopic.php?f=17&t=723&p=96351&hilit=nafta#p96351
Chyba nic nowego na rynku niema.
Najistotniejszy jest ten zakres wrzenia wg mojego rozeznania ale jak coś nowego namierzysz to daj znać.
0 x

ODPOWIEDZ