Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.

/blueray21

Problem z żołądkiem

Ciekawy
x 2
Otrzymał podziękowanie: 8 razy

Problem z żołądkiem

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy » niedziela 08 lip 2018, 21:35

Witam, kolejny raz zgłaszam się o poradę :-)

Jakieś 2tygodnie wstecz złapała mnie angina więc standardowo witamina C w odpowiednich dawkach i przeszło :-)

Niestety nie stosowałem się do proporcji i piłem nie buforowaną lub zbyt słabo buforowaną i od tamtego czasu mam problem z żołądkiem, a mianowicie rano po przebudzeniu lub jak zrobię się bardzo głodny zaczyna boleć mnie żoładek, takie jakby zaciskanie. Z tego co wyczytałem możliwe jest zapalenie błony śluzowej lub wrzody, znalazłem masę informacji na temat leczenia ale wolę zapytać co najlepiej w takiej sytuacji zastosować ?
Może ktoś miał podobny przypadek, że przesadził z witaminą C ?
0 x

zdro
x 15
x 31
Podziękował: 359 razy
Otrzymał podziękowanie: 264 razy

Re: Problem z żołądkiem

Nieprzeczytany post autor: zdro » niedziela 08 lip 2018, 22:34

Rumianek dziala cuda, tylko w calosci nie sieczka.
0 x

Ciekawy
x 2

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy » niedziela 08 lip 2018, 22:46

zdro pisze:
niedziela 08 lip 2018, 22:34
Rumianek dziala cuda, tylko w calosci nie sieczka.
Suszony w całości czy chodzi o świeżo zerwany ?
0 x

zdro
x 15
x 31

Nieprzeczytany post autor: zdro » niedziela 08 lip 2018, 22:49

Moze byc suszony. Posiekany traci na mocy.
0 x

Awatar użytkownika
euroscan
x 14
Podziękował: 855 razy
Otrzymał podziękowanie: 781 razy

Nieprzeczytany post autor: euroscan » poniedziałek 09 lip 2018, 09:28

- zgodnie z ksiązką "Twoje ciało domaga sie wody" autora Fereydoon Batmanghelid (zakupiłem w sklepie dr j. Zięby) terapia wodna likwiduje problemy żołądkowe.
0 x

"własnymi zębami kopiemy sobie grób" Thomas Maffet

Awatar użytkownika
Jancio
x 2
x 30
Podziękował: 570 razy
Otrzymał podziękowanie: 998 razy

Nieprzeczytany post autor: Jancio » poniedziałek 09 lip 2018, 15:08

Ciekawy pisze:
niedziela 08 lip 2018, 21:35

Jakieś 2tygodnie wstecz złapała mnie angina więc standardowo witamina C w odpowiednich dawkach i przeszło :-)

Niestety nie stosowałem się do proporcji i piłem nie buforowaną lub zbyt słabo buforowaną i od tamtego czasu mam problem z żołądkiem, a mianowicie rano po przebudzeniu lub jak zrobię się bardzo głodny zaczyna boleć mnie żoładek, takie jakby zaciskanie. Z tego co wyczytałem możliwe jest zapalenie błony śluzowej lub wrzody, znalazłem masę informacji na temat leczenia ale wolę zapytać co najlepiej w takiej sytuacji zastosować ?
NIe wierze by przyczyną tego była witamina C. Gdyby były wrzody to problem pojawił by się od razu po wypiciu znacznej dawki wit C. Wypiłem kiklko kg wit c i nie miałem takich problemów. Ziółka nie zaszkodzi a jeszcze spróbował bym gluta z siemienia
0 x

Podążając za stadem podążasz za dupkami.
Warto być przyzwoitym

Ciekawy
x 2

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy » poniedziałek 09 lip 2018, 22:22

Jancio pisze:
poniedziałek 09 lip 2018, 15:08
Ciekawy pisze:
niedziela 08 lip 2018, 21:35

NIe wierze by przyczyną tego była witamina C. Gdyby były wrzody to problem pojawił by się od razu po wypiciu znacznej dawki wit C. Wypiłem kiklko kg wit c i nie miałem takich problemów. Ziółka nie zaszkodzi a jeszcze spróbował bym gluta z siemienia
Być może witamina C uzewnętrzniła coś co już było wcześniej ale nie zwróciłem na to uwagi. Poszukam rumianku w odpowiedniej postaci, semię mam i piję od kilku dni choć efektów brak :-)
0 x

Ciekawy
x 2

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy » poniedziałek 16 lip 2018, 22:40

Po kilku dniach problem minął mimo tego, że rumianku nie piłem. Wczoraj dopadł mnie znów ból gardła więc jak zawsze w ruch poszła wit C i znów problem żołądkowy powrócił...
0 x

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
x 44
x 234
Podziękował: 451 razy
Otrzymał podziękowanie: 10977 razy

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 17 lip 2018, 23:02

Cóż, wszystko wskazuje na to, że masz co najmniej podrażniony żołądek, jeśli nie stan zapalny lub nadżerki.
A nie masz przypadkiem helicobacter pylori?
Zawsze twierdziłem, że nie buforowana wit. C zakwasza organizm.
Jeśli chodzi o żołądek to sprawdź sobie poziom jodu testem jodynowym i pewnie trzeba będzie jodynę (nie lugola) popijać, bo praprzyczyną wspominanych stanów żołądka może być niedobór jodu. I potrzebna jest jego nieorganiczna postać, którą jodyna zapewnia w odpowiednich proporcjach. Jod uzupełnia się powoli i długo.
Dla "uspokojenia" żołądka możesz zastosować terapię marchwiową, o ile dobrze pamiętam również sok z ziemniaków, ale sprawdź no i oczywiście siemię lniane, na początek gluty, czyli parzone.
0 x

Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Ciekawy
x 2

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy » środa 18 lip 2018, 23:07

blueray21 pisze:
wtorek 17 lip 2018, 23:02
Cóż, wszystko wskazuje na to, że masz co najmniej podrażniony żołądek, jeśli nie stan zapalny lub nadżerki.
A nie masz przypadkiem helicobacter pylori?
Zawsze twierdziłem, że nie buforowana wit. C zakwasza organizm.
Jeśli chodzi o żołądek to sprawdź sobie poziom jodu testem jodynowym i pewnie trzeba będzie jodynę (nie lugola) popijać, bo praprzyczyną wspominanych stanów żołądka może być niedobór jodu. I potrzebna jest jego nieorganiczna postać, którą jodyna zapewnia w odpowiednich proporcjach. Jod uzupełnia się powoli i długo.
Dla "uspokojenia" żołądka możesz zastosować terapię marchwiową, o ile dobrze pamiętam również sok z ziemniaków, ale sprawdź no i oczywiście siemię lniane, na początek gluty, czyli parzone.
Helico mam :-)

Jod uzupełniałem kilka miesięcy wstecz. Na chwilę obecną wszystko mineło i pojawiła się pewna wątpliwość czy winowając nie jest napó chłodzacy, który sobie przygotowuję, a mianowicie woda z cytryną, limonką i mięntą bo w tym czasie też to piłem...
0 x

zdro
x 15
x 31

Nieprzeczytany post autor: zdro » sobota 21 lip 2018, 22:39

Kwas askorbinowy jak i zbuforowane postaci tego zwiazku szczegolnie megadawkujac moga doprowadzic do dysproporcji flory bakteryjnej flakow. Sam kiedys megadawkowalem i bez wplywu na zoladek to jednak nie dziala. To jest silny antybiotyk. Jedynie wlewy dozylne i liposomy nie rabia rozpierduchy w tamtych rejonach. Grzyb zjada martwe bakterie i sie rozrasta. Druga sprawa to nieumiejetne stosowanie. Mocne obnizenie dawki lub calkowite odstawienie konczy sie chwilowym szkorbutem. Takie cos oslabia dodatkowo organizm i rozne rzeczy moga sie podczas tego czasu wydarzyc. Gdy kobieta w ciazy biorac kilka gramow C nagle przerwie suplementacje jest bardzo duza szansa, ze po kilku dniach dojdzie do poronienia. Lepiej tez jest brac co godzine mniejszymi dawkami niz rzadziej w wiekszych.
0 x

ODPOWIEDZ