Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Mózg

cedric
Posty: 2196
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 27
Podziękował: 1544 razy
Otrzymał podziękowanie: 3131 razy

Re: Mózg

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 01 maja 2019, 17:06

https://rozanski.li/399/nalewka-sniezyc ... toterapii/
"Nalewka śnieżyczkowa i śnieżycowa – Tinctura Galanthi et Tinctura Leucoji w praktycznej fitoterapii
Galanthamine (galantamina) występuje w różnych gatunkach Galanthus i Leucojum (śnieżyczka i śnieżyca), w tym w krajowym gatunku śnieżyczka przebiśnieg – Galanthus nivalis L. i śnieżyca wiosenna – Leucojum vernum L., obie z rodziny Amaryllidaceae.

leucojum_vernum [1024x768] leucojum_vernum_flos [1024x768]
Śnieżyca wiosenna – Leucojum vernum L.; Swarzędz, marzec 2009 r.

Wymienione rośliny zawierają lektyny, śluzy, alkaloidy 1-2% (likoryna, hemantamina, galantyna, galantamina (0,25-0,7%), fenyloetyloaminę, saponiny.

galanthaminum
Galantamina

hemantamina galantyna Galantyna
Hemantamina

likoryna
Likoryna – Lycorine

Alkaloid likoryna (lycorin) jest inhibitorem translacji (syntezy białka)w komórkach jądrowych Eucaryota, czyli również u człowieka. Występuje w Lycorus radiata L., Amaryllis belladonna L., Clivia miniata Regel oraz w Narcissus pseudonarcissus L. Stwierdzono jej obecność również w 20 innych gatunkach.

Galantamina stymuluje nikotynowe receptory acetylocholinowe. Hamuje rozkład acetylocholiny, bowiem jest inhibitorem esterazy acetylocholinowej (cholinoesterazy). W 1996 r. na szerszą skalę zaczęto ją polecać w leczeniu choroby Alzheimera. Okazała się pomocna w leczeniu demencji. W przypadku otępienia starczego współczesna farmakoterapia dąży do tego, aby nasilić transmisję cholinergiczną, poprzez zahamowanie enzymu rozkładającego acetylocholinę. Jedną z hipotez wyjaśniającą patomechanizm choroby Alzheimera jest niedoczynność układu cholinergicznego, szczególnie w pobliżu jądra podstawnego brzusznego i hipokampa w mózgowiu. W tkance nerwowej pojawiają się ogniska glikoproteinowych blaszek (z beta-amyloidu) i zmiany zwłóknieniowe oraz ziarnisto-wodniczkowe. W przebiegu choroby spada liczba receptorów cholinergicznych M1.

Nalewka i napar z Galanthus i Leucojum pobudza ośrodkowy układ nerwowy, pobudza korę mózgową. Kurczy żołądek, wzmaga perystaltykę przewodu pokarmowego, kurczy macicę, pęcherz moczowy i oskrzela. Zwalnia czynność serca. Obniża ciśnienie krwi. Zwiększa napięcie mięśni prążkowanych, a w wysokich dawkach (górnych) wywołuje drżenie włókienkowe. Wzmaga wydzielanie śliny i potu. Galantamina zwęża naczynia wieńcowe. Kurczy pęcherzyk żółciowy.

Nalewka może znaleźć zastosowanie w leczeniu atonii przewodu pokarmowego. Wzmaga uwagę i koncentrację. Wzrost poziomu acetylocholiny w mózgu (jaki powodują preparaty śnieżyczki i śnieżycy) przyczynia się do wzmocnienia procesów związanych z uwagą i pamięcią krótkotrwałą (powstawanie engramu pamięci krótkotrwałej). Prawdopodobnie galantamina, jak i preparaty galenowe z rośliny mogą potęgować procesy przywoływania engramów pamięci przestrzennej (map pamięciowych). Śnieżyczka i śnieżyca mogą zwiększać zdolności psychiczne związane z wyborem, rozróżnianiem i porównywaniem.

Galantamina znalazła zastosowanie w następujących przypadkach: nużliwość mięśni (osłabienie i zmęczenie mięśni; miastenia); otępienie starcze na tle miażdżycy, choroba Alzheimera; mania (stan psychiczny), miopatie, poliomyelitis, atonia (bezwład) przewodu pokarmowego i pęcherza moczowego.


Czystą galantaminę stosuje się w dawce 8-24 mg/dziennie. Dawka 24 mg jest maksymalną. Istnieją preparaty galantaminy doustne i pozajelitowe (podskórne).

Nalewka ze śnieżyczki lub śnieżycy: Tinctura Galanthi seu Leucoji: 50 g świeżego surowca (stosowałem cebulka+ liście + kwiat), rozdrobnić mikserem (polecam mikser kielichowy lub stopki miksujące wyposażone w odpowiedni pojemnik z nożykami), zalać 250 ml alkoholu 30-40%; odstawić na kilka tygodni, przefiltrować. Zażywać 3-5 ml 1-2 razy dziennie, rano i popołudniu. Nie stosować na noc, bowiem czasem wywołuje objawy gonitwy myśli, wzbudza procesy refleksji i rozrachunku (analizy) swoich poczynań, przywołuje wspomnienia utrudniające spokojny sen. Nie stosować dłużej niż 3 tygodnie. W razie konieczności powtórzenia kuracji uczynić przerwy przynajmniej 2-tygodniowe. Nie zażywać w okresie ciąży i laktacji. Nie stosować przy astmie i dusznicy bolesnej. U niektórych osób powoduje przemijające uczucie “uderzeń gorąca”.

Przedawkowana galantamina oraz przetwory ze śnieżyczki i śnieżycy są bardzo niebezpieczne. Wywołują biegunkę, wymioty, duszności, drgawki, drżenie, ślinotok, zwężenie źrenic, bolesne skurcze jelit i żołądka, spadek ciśnienia krwi i zwolnienie akcji serca. Może wywołać zgon.

Antidotum stanowi atropina. Doustnie podać węgiel aktywny (kilkadziesiąt gram)."
0 xcedric
Posty: 2196
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 27
Podziękował: 1544 razy
Otrzymał podziękowanie: 3131 razy

Re: Mózg

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 05 maja 2019, 10:50

http://luskiewnik.strefa.pl/fitosterole ... ges/p6.htm

" Poziom DHEA jest najwyższy w organizmie około 25-go roku życia, a następnie stopniowo obniża się. W wieku 60-ciu lat osiąga co najwyżej 1/3 poziom 25-ciolatka. Stopniowy spadek poziomu DHEA pozostaje w wyraźnym związku z wiekiem, podobnie jak występowanie takich chorób jak rak, choroba Altzheimera, choroby układu krążenia i cukrzyca. Postępujący z wiekiem rozwój tkanki tłuszczowej i spadek odporności immunologicznej organizmu jest również związany ze spadkiem poziomu DHEA.

Badania naukowe dowodzą że zdrowi ludzie mają znacznie wyższy poziom DHEA w porównaniu z ich chorymi rówieśnikami. Bardzo ważnym rezultatem stałego przyjmowania DHEA jest utrzymujące się dobre samopoczucie. Tkanka mózgowa zawiera sześć razy więcej DHEA niż jakakolwiek inna tkanka w ludzkim organizmie. Ciągły stres powoduje znaczne obniżenie DHEA przy jednoczesnym wzroście poziomu kortyzolu - hormonu stresu. Obniżenie poziomu DHEA w starzejącym się mózgu może spowodować względną przewagę kortyzolu, co może działać neurotoksycznie. Stwierdzono, że pacjenci cierpiący na jadłowstręt psychiczny i ciężką depresję mają niski poziom DHEA w porównaniu z kortyzolem. DHEA może zwiększyć wrażliwość tkanek na insulinę i tym samym obniżyć zapotrzebowanie na ten hormon. Wzmożenie produkcji DHEA może obniżyć frakcję LDL cholesterolu (tzw. "zły cholesterol") nawet o 18 %.Poziom DHEA u osób z chorobą wieńcową jest znacznie niższy niż u zdrowych. Im niższy poziom DHEA u kobiety tym niższe uwapnienie kości i większe ryzyko osteoporozy. Uzupełnianie niedoborów lub wzmożenie syntezy DHEA w znaczny sposób zmniejsza otyłość, wzmacniając jednocześnie mięśnie i to bez restrykcji dietetycznych. Wydaje się że DHEA blokuje enzymy odpowiedzialne za odkładanie się tłuszczu. Zwiększa również efektywność działania hormonów tarczycy i podwyższa poziom metabolizmu organizmu. "
0 xcedric
Posty: 2196
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 27
Podziękował: 1544 razy
Otrzymał podziękowanie: 3131 razy

Re: Mózg

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 06 maja 2019, 14:37

https://www.odkrywamyzakryte.com/smierc-kliniczna/

ŚMIERĆ KLINICZNA – POWRÓT DO ŻYCIA W „MARTWYM” CIELE
ZDROWIE Maj 6, 2019
0 xcedric
Posty: 2196
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 27
Podziękował: 1544 razy
Otrzymał podziękowanie: 3131 razy

Re: Mózg

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 21 maja 2019, 19:15

https://www.apost.com/en/blog/boy-born- ... 7978/?rd=n

"Noah, młody chłopak urodzony w Wielkiej Brytanii, urodził się z zaledwie dwoma procentami mózgu.[..]
Rodzicom powiedziano, że powinni rozważyć przerwanie ciąży co najmniej pięć razy, zanim w końcu się urodzi. [...]
Po zaledwie trzech latach życia jego mózg wzrósł do około osiemdziesięciu procent, co naprawdę jest cudem. Jego mózg nie tylko odzyskał równowagę, ale rodzice stwierdzili, że jest bardzo inteligentnym chłopcem."
0 xAwatar użytkownika
św.anna
Posty: 1141
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 73
x 77
Podziękował: 2215 razy
Otrzymał podziękowanie: 2616 razy

Re: Mózg

Nieprzeczytany post autor: św.anna » niedziela 26 maja 2019, 12:22

Test Bravermana to bardzo ciekawe narzędzie do poznania kondycji własnego mózgu. (...) W książce wydanej w 2005 roku pod tytułem The Edge Effect, Dr. Eric Braverman zamieścił po raz pierwszy swój test, a właściwie "ocenę Bravermana" określającą deficyty neuroprzekaźników w naszym mózgu.
Ten dość skomplikowany test to subiektywna ocena ilości neuroprzekaźników i nie powinna stawać na jednej stopie ze skomplikowanymi badaniami laboratoryjnymi. Jednak czy ktokolwiek z Was pomyślałby, aby wydać kilkaset złotych "od tak" i pójść zbadać ilość serotoniny, gaba, acetylocholiny? - Na pewno nie!

Dużo łatwiejszym i tańszym rozwiązaniem jest wykonanie w pierwszej kolejności testu Bravermana. W sieci pojawiają się informację o wysokiej skuteczności w określaniu deficytów za jego sprawą. O ile łatwo jest określić niedobór za sprawą testu, o tyle trudniej zweryfikować ich dokładny poziom. Dlatego często przy prowadzonej suplementacji, warto ponownie rozwiązać test.
reszta tekstu i test:
https://blog.muscle-zone.pl/test-braver ... wykonywac/
1 xcedric
Posty: 2196
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 27
Podziękował: 1544 razy
Otrzymał podziękowanie: 3131 razy

Re: Mózg

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 28 maja 2019, 15:43

0 xcedric
Posty: 2196
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 27
Podziękował: 1544 razy
Otrzymał podziękowanie: 3131 razy

Re: Mózg

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 13 cze 2019, 23:14

Trombektomia może pomóc nawet po upływie doby od udaru mózgu

https://dobrewiadomosci.net.pl/20755-tr ... aru-mozgu/
0 xcedric
Posty: 2196
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 27
Podziękował: 1544 razy
Otrzymał podziękowanie: 3131 razy

Re: Mózg

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 25 cze 2019, 19:27

Prof. Talar demaskuje niemoralne praktyki lekarzy kwalifikujących pacjentów na dawców organów

https://www.youtube.com/watch?v=TORFzpynsWY
0 xcedric
Posty: 2196
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 27
Podziękował: 1544 razy
Otrzymał podziękowanie: 3131 razy

Re: Mózg

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 27 cze 2019, 14:00

DLACZEGO TWÓJ MÓZG POTRZEBUJE WAKACJI?

https://www.odkrywamyzakryte.com/mozg-p ... e-wakacji/

MOBILIZUJĄCA MUZYKA – WPROWADŹ MÓZG W STAN GAMMA

https://www.odkrywamyzakryte.com/mobilizujaca-muzyka/
0 xcedric
Posty: 2196
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 27
Podziękował: 1544 razy
Otrzymał podziękowanie: 3131 razy

Re: Mózg

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 29 cze 2019, 21:02

0 xcedric
Posty: 2196
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 27
Podziękował: 1544 razy
Otrzymał podziękowanie: 3131 razy

Re: Mózg

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 02 lip 2019, 13:54

EEG wykrywa „ukrytą świadomość” u pacjentów z uszkodzeniami mózgu

https://www.geekweek.pl/news/2019-06-30 ... ami-mozgu/
0 xcedric
Posty: 2196
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 27
Podziękował: 1544 razy
Otrzymał podziękowanie: 3131 razy

Re: Mózg

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 13 lip 2019, 17:35

https://drlwilson.com/Articles/copper_t ... ndrome.htm

"MIEDŹ A UKŁAD NERWOWY


Dr Paul Eck nazwał miedź „minerałem emocjonalnym”. Powodem tego jest to, że ważne jest, aby mieć głęboki wpływ na centralny układ nerwowy. Psychiatryczne implikacje nierównowagi miedzi są ogromne, nawet jeśli nie wpływają na inne układy ciała. Jesteśmy dobrze zorientowani w dziedzinie psychiatrii i psychiatrii.

Ogólny efekt miedzi wydaje się być wszechogarniający u człowieka. Dr Eck uważał, że miedź pobudza napięcie mięśniowe lub stary mózg. Cynk jest potrzebny dla nowego mózgu lub kory mózgowej. Ten mózg jest związany z „wyższymi emocjami”, takimi jak rozumowanie, współczucie i miłość.

Gdy istnieje nierównowaga między nimi, osoba ma tendencję do powrotu do używania starego mózgu, zwanego także mózgiem zwierzęcym lub mózgiem emocjonalnym. Może to prowadzić do tendencji do każdego możliwego stanu emocjonalnego dotykającego ludzi.

Dysfunkcje układu nerwowego. Zaobserwowaliśmy poprawę w 20 lub 30 różnych stanach psychicznych i emocjonalnych, zaburzeniu obsesyjno-kompulsyjnym, chorobie afektywnej dwubiegunowej, fobiach, zespole Tourette'a i schizofrenii. Inne, które zadziwiająco dobrze reagują na równoważenie miedzi, obejmują padaczkę, ADD, ADHD, autyzm, opóźniony rozwój umysłowy lub emocjonalny i wiele innych.

Ataki paniki, migrena, dystans, mgła mózgowa, gonitwa mysli, bezsenność, nerwowość, drażliwość i inne często dotyczą miedzi. Na tej stronie znajdują się liczne artykuły, które szczegółowo opisują te warunki i związek z miedzią.

Przemoc związana z miedzią na świecie. Miedź ma tendencję do wzmacniania wszystkich emocji, więc przemoc może wystąpić w wielu częściach świata.

Ameryka jest rzeczywiście lepsza w tym wyglądzie, ponieważ możemy sobie pozwolić na więcej wołowiny i innych mięs. Te pokarmy należą do najwyższych wcynk na świecie. Narody, które nie mogą pozwolić sobie na więcej mięsa mogą mieć nierównowagę miedzi , ale niekoniecznie tak jest."

Przypomnę, że aluminium obniża poziom cynku , a podwyższa jego antagonisty -miedzi. Warto śledzic doniesienia z rozwijającej się metaloendokrynologii.
0 xcedric
Posty: 2196
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 27
Podziękował: 1544 razy
Otrzymał podziękowanie: 3131 razy

Re: Mózg

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 18 lip 2019, 17:34

https://ciekawe.org/2016/03/19/pacjent- ... ietywania/

"Jest rok 1953, młody mężczyzna – Henry Molaison z Connecticut traci swoje wspomnienia w wyniku ryzykownego zabiegu neurologicznego, który miał mu pomóc wyleczyć się z padaczki. Operacja, która miała poprawić stan zdrowia liczącego 27 lat pacjenta, zakończyła się w nieprzewidziany sposób – mężczyzna stracił swoje wspomnienia oraz możliwość zapamiętywania nowych doświadczeń."
0 xcedric
Posty: 2196
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 27
Podziękował: 1544 razy
Otrzymał podziękowanie: 3131 razy

Re: Mózg

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 18 lip 2019, 19:13

https://kopalniawiedzy.pl/tendencje-sam ... ndin,25023

"Stężenie kwasu pikolinowego, związku wytwarzanego przez ACMSD, jest znacznie obniżone zarówno w osoczu, jak i płynie mózgowo-rdzeniowym pacjentów targających się na własne życie. Dla odmiany poziom innego produktu, kwasu chinolinowego, jest podwyższony. Kwas chinolinowy działa zapalnie i wiąże się z receptorami glutaminianu w mózgu. Zwykle ACMSD wytwarza kwas pikolinowy kosztem kwasu chinolinowego, podtrzymując w ten sposób ich równowagę."

W depresji mamy też niski poziom cynku, dlatego pikolinian cynku, chromu, inne- wydają się sensownym wyborem.
0 xAwatar użytkownika
św.anna
Posty: 1141
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 73
x 77
Podziękował: 2215 razy
Otrzymał podziękowanie: 2616 razy

Re: Mózg

Nieprzeczytany post autor: św.anna » sobota 03 sie 2019, 21:50

„SAMONAPRAWA” MÓZGU JUŻ WKRÓTCE MOŻE STAĆ SIĘ FAKTEM (VIDEO)


https://www.youtube.com/watch?v=6d6oq0zGGmw

Tematem kolejnego odcinka serii Ted jest mózg, a dokładniej jego możliwości regeneracji. Neurochirurg Jocelyn Bloch opowiada o swoich wynikach badań, które polegają na pobraniu i rozmnażaniu komórek zdolnych do przekształcenia się w neurony. Gdy zostały one wszczepione u ludzi chorych, skupiały się w miejscach uszkodzeń. Może to być klucz do naprawy neuronalnej.

http://nootropy.pl/2016/02/28/samonapra ... ie-faktem/
0 xcedric
Posty: 2196
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 27
Podziękował: 1544 razy
Otrzymał podziękowanie: 3131 razy

Re: Mózg

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 16 sie 2019, 10:46

PRĄD I LSD DLA DZIECI – PRZERAŻAJĄCY EKSPERYMENT AMERYKAŃSKIEJ PSYCHIATRY

https://www.odkrywamyzakryte.com/prad-i-lsd-dla-dzieci/
0 xcedric
Posty: 2196
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 27
Podziękował: 1544 razy
Otrzymał podziękowanie: 3131 razy

Re: Mózg

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 16 sie 2019, 10:50

https://www.galaktyka.com.pl/product,,943,6.html#

DALE BREDESEN
» WYGRAJ Z ALZHEIMEREM. PIERWSZY SKUTECZNY PROGRAM W PROFILAKTYCE I LECZENIU ZABURZEŃ FUNKCJI POZNAWCZYCH
0 xcedric
Posty: 2196
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 42
x 27
Podziękował: 1544 razy
Otrzymał podziękowanie: 3131 razy

Re: Mózg

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 20 sie 2019, 12:33

https://kopalniawiedzy.pl/starzenie-moz ... berg,30583

Gdy starzejące się naczynia sztywnieją, mózg przejmuje na siebie większe obciążenie związane z biciem serca
0 xODPOWIEDZ