Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Nasze porady zdrowotne i opinie

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9036
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 366
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 12958 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 31 paź 2019, 23:21

Na poprawę stanu dziąseł i w ogóle jamy ustnej możesz zastosować sposób Bołotowa - płukanie mieszaniną nalewek z tataraku i propolisu. Propolis zakleja wszystkie mikropory i zęby przestają być wrażliwe, tatarak znieczula, a przy okazji mikstura oczyszcza kieszonki zębowe w ogóle robi dużo dobrego, kuracja trwa miesiąc.

Natomiast bóle nerwów międzyżebrowych, ale nie wyłącznie są często powodowane uszkodzeniami ich osłonek - mielin. Pomaga zimnotłoczony olej kokosowy, zarówno doustnie jak i w smarowaniu z dodatkiem DMSO. Samo DMSO "przymula" również końcówki nerwowe. @barneyos gdzieś przywoływał zestaw witamin na regenerację mielin, chyba w temacie o witaminach D-K-A.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 841
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1876 razy
Otrzymał podziękowanie: 884 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: dama » niedziela 03 lis 2019, 13:44

Dziekuje za odpowiedz
Tatarak znam z młodych lat u babci cała łaka oni wiedzieli na co jest i żuli ja stosowałam maceraty i na zeby i włosy itp
Propolis mam .
Z zebami to 3 dolne dwójki i dzwne ze ataki biora sie w nocy w pozycji leżacej a ból az mam wrazenie ze tarz miazdży ne ma ubytku poprostu odsloniete
sa szyjki .Ból sie rozprzestrzenia szczęka, skronl,tarczyca miedzpiersia i miedzyłopatki .


Niestety przy zaniku miesni sa uszkodzone mieliny.
0 xRamzes3
Posty: 528
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 49
Podziękował: 2086 razy
Otrzymał podziękowanie: 1101 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » niedziela 03 lis 2019, 23:16

Dama dolegliwości jakie opisujesz najprawdopodobniej lekarz określiłby mianem neuralgii czyli bólem nerwów niewiadomego pochodzenia co nie jest do końca prawdą bo jedną z głównych przyczyn o ile nie główną jest podłoże wirusowe np. po przebytym półpaścu.
Odnośnie dziąseł i związanymi z tym bólami znakomitą sprawą jest znane powszechnie zioło czyli Glistnik jaskółcze ziele. Kilkudniowa kuracja tym ziołem sprawia, że o bólach zębów można zapomnieć na długi okres czasu. Biorąc pod uwagę pozostałe dolegliwości ze swej strony sugerowałbym:
- picie 2 - 3 szklanek dziennie naparu z glistnika i wrotyczu (po dwie łyżeczki każdego zioła na szklankę). Oba zioła działają przeciwwirusowo, przeciwzapalnie i przeciwbólowo;
- Koenzym Q10 z wit. D ( na dziąsła i regenerację uszkodzonych nerwów);
- dostępny bez recepty specyfik o nazwie Axolan na regenerację nerwów.
Bardzo dużą ulgę w bólach kręgosłupa, stawów, bioder itd. przynosi stosowana zewnętrznie Ziołowa nalewka przeciwreumatyczna O. Grzegorza. Można kupić ją przez internet. Podobne działanie ale wolniejsze wchłanianie ma żel łagodząco kojący z oczaru wirginijskiego.
0 xAwatar użytkownika
dama
Posty: 841
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1876 razy
Otrzymał podziękowanie: 884 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: dama » poniedziałek 04 lis 2019, 20:22

Półpaśćca nie miałam .
Nie wiem czy moja nalewka z glistnika bedzie sie nadawac bo ma bardziej smak octu moze za długo stoi czyli dobe kilka lat
.Wrotycz popijałam ale nie szklankami bo mnie odrzuca ,
Wczoraj wypróbowałam propolis z dobrym skutkiem bo ból sie zaczynał alenie rozwijał.
Q10 biore i PQQ i D3 10 000 biore z grupy B biore do tego magnez , krople na serce :roll:
0 xcedric
Posty: 4533
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2649 razy
Otrzymał podziękowanie: 6878 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 08 lis 2019, 11:40

http://franciszkanskieziola.pl/pesto-z- ... karskiego/

"Duży pęczek świeżych liści mniszka lekarskiego
1/2 szklanki orzechów włoskich
1/2 szklanki orzeszków piniowych
2 łyżeczki oleju rzepakowego tłoczonego na zimno
Sok z 1/4 cytryny
4 ząbki czosnku (opcjonalnie)
Sól morska
Zblendować wszystkie składniki tak, by uzyskać jednolitą konsystencję. Wyrazie potrzeby dodając więcej oleju lub soku z cytryny. Można podawać je nie tylko z makaronem, ale również jako sos do krakersów lub pastę do chleba.

Przechowywać w lodowce lub zamrażalce."


http://franciszkanskieziola.pl/304-2/
Pesto pokrzywowe

Pęczek świeżych liści pokrzywy
Szklanka orzechów włoskich
Olej rzepakowy z tłoczony na zimno
Sól morska
Sok z 1/4 cytryny
4 ząbki czosnku (opcjonalnie)
3-4 suszone na słońcu pomidory (wcześniej trochę namoczone) lub pomidory suszone z oliwy
Zblendować wszystkie składniki na gładką masę. Wyrazie potrzeby dodając więcej oleju lub soku z cytryny.

Przechowywać w lodowce lub zamrażalce.

pesto szczawiowe z parmezanem

http://www.transatlantykblog.com/polski ... szczawiowe

Szczaw

https://www.organicfacts.net/health-ben ... orrel.html

https://www.ekologia.pl/styl-zycia/zdro ... 20819.html

Szczaw , jako roślina z rdestowatych zawiera resweratrol np. w korzeniu

Ying Yong Sheng Tai Xue Bao. 2006 May;17(5):851-4.
[Effects of light intensity on resveratrol and polydatin production in Rumex gmelini root].
[Article in Chinese]
0 xcedric
Posty: 4533
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2649 razy
Otrzymał podziękowanie: 6878 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 08 lis 2019, 13:49

Bukiew

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bukiew

"Bukiew


Owoc zbiorowy buka zwyczajnego
Bukiew – owoc roślin z rodzaju buk (Fagus). Trójgraniasty, brązowy orzeszek, pojedynczy lub zebrany po 2–3 w zdrewniałej okrywie (kupuli). Owoce wraz z okrywą tworzą owoc zbiorowy otwierający się (pękający) po dojrzeniu. Budowa i cechy owoców zbiorowych (trzonek, długość okrywy i budowa wyrostków) mają istotne znaczenie taksonomiczne dla identyfikacji gatunków w obrębie rodzaju[1]. Owoce są jadalne i stanowią pożywienie wielu zwierząt, bywają też spożywane przez ludzi. Wyrabia się z nich olej jadalny i techniczny. Zbierane są i wykorzystywane jako materiał siewny do uprawy buka w gospodarce leśnej.


Owoce buka karbowanego


Budowa
Owoce zbiorowe rozwijają się na grubych, sztywnych i krótkich trzonkach (do 2,5 cm długości), wyjątkowo trzonki bywają cienkie i długie (u gatunku buk Englera F. engleriana osiągają do 10 cm długości). Okrywy mają u większości gatunków od 1,5 do 2,5 cm długości, ale u buka japońskiego F. japonica i F. lucida są krótkie – nie przekraczają 1 cm długości i nie zakrywają orzeszków. Od zewnątrz okrywy pokryte są mniej lub bardziej gęsto kolczastymi wyrostkami, które u niektórych gatunków (np. buk karbowany F. crenata i buk wschodni F. orientalis) są u nasady okrywy wąskolistkowate, a u buka japońskiego F. japonica i F. lucida są trójkątne[1]. Masa 1000 orzeszków u buka zwyczajnego wynosi 250 g[2].

Owoce buka są jednonasienne (rzadko dwunasienne) i bezbielmowe.

Rozwój
Nasiona buka zawiązują się powoli. W przypadku buka zwyczajnego od zapylenia do zapłodnienia zalążków mijają ok. trzy tygodnie. Potem początkowo powoli, z czasem coraz szybciej rozwijają się owoce, dojrzewając po ok. 4 miesiącach. Po dojrzeniu okrywy owocowe pękają i się rozchylają, a orzeszki wypadają. W nieregularnie występujących latach urodzajnych na 1 m² dna lasu bukowego spada od 200 do 600 orzeszków. W warunkach naturalnych bukiew spadając z drzew przemieszczana jest na niewielkie odległości przez wiatr. Istotne znaczenie dla ich rozprzestrzeniania mają zwierzęta (zoochoria): wiewiórkowate, myszowate, niektóre ptaki (np. sójka zwyczajna, zięba zwyczajna i gołąb grzywacz[2]). Urodzaj bukwi jest bardzo nierównomierny w różnych latach – zdarzają się lata tzw. głuche lub bardzo urodzajne. Te ostatnie występują w odstępach od 2 do 21 lat, średnio co 9–10 lat, jednak wystarczający urodzaj dla skutecznego obsiewu i zaspokojenia potrzeb w zakresie nasiennictwa zdarza się co 3–4 lata[2].

Choroby i szkodniki
Bukiew łatwo pleśnieje i dlatego przechowywana musi być odpowiednio podsuszona i w chłodni. Rozwija się na niej też grzybnia takich gatunków jak: płomienniczek owocolubny (też nazywany mięsichą bukową) Flammulaster carpophilus (syn. Naucoria carpphila) i rozszczepka pospolita Schizophyllum commune[3]. Częstym i związanym z nasionami buka owadem jest pachówka bukwióweczka Laspeyresia fagiglandana z rodziny zwójkowatych. Jej gąsienice wyjadają nasiona i opuszczają orzeszek okrągłym otworem zimując w ściółce[4].

Skład, znaczenie i zastosowanie
Orzeszki zawierają dużo tłuszczów (40–52% w stanie podsuszonym) oraz ok. 8 do 29% białek, a poza tym także: węglowodany (ok. 1%), skrobię (0,8%), celulozę, kwas kumarowy, waniliowy, ferulowy[2], jabłkowy i cytrynowy, ok. 6% składników mineralnych i do 16% wody[5]. Orzeszki są jadalne dla ludzi oraz wielu zwierząt (stanowią ulubione pożywienie dzików[4], karmiono nimi świnie). Można z nich wyrabiać olej jadalny i techniczny (tłoczony na zimno)[5].

Owoce jadalne i jako pasza

Prażone orzeszki bukowe
Bukiew, głównie dzięki wysokiej zawartości tłuszczów stanowi ważny składnik pożywienia wielu zwierząt, a w okresach niedostatku pożywienia – także ludzi[2]. Orzeszki są jednak szkodliwe dla zdrowia człowieka w przypadku spożywania ich w dużych ilościach w stanie surowym, z uwagi na obecność szkodliwej faginy[6][7]{fagotyny} (olej z nich jest nieszkodliwy)[2]. Fagina w większych ilościach ma działanie halucynogenne i toksyczne[7]. Przed spożyciem orzeszki należy wyprażyć (fagina szybko rozkłada się w wysokiej temperaturze)[5]. Olej z bukwi w Niemczech dodawano do sałatek i wyrabiano z niego margarynę[8][6]. Olej ten jest jasny, ma przyjemny smak, nie ma zapachu i nie jełczeje podczas przechowywania[5]. We Francji smażone orzeszki stanowiły surogat kawy. Orzeszki amerykańskiego buka wielkolistnego spożywane były przez Indian zarówno surowe, jak i suszone oraz duszone i tłuczone z innymi owocami.

Bukiew była ceniona jako pasza dla świń[6], jest też chętnie zjadana przez dziki i ptaki oraz magazynowana przez myszy i wiewiórki[7], ale dla innych zwierząt nie jest zalecana i uważana jest za szkodliwą[5].

Materiał siewny

Zbiór owoców buka zwyczajnego w Puszczy Bukowej pod Szczecinem
Bukiew jako materiał nasienny zbierana jest po dojrzeniu jesienią (w Polsce owoce buka zwyczajnego zbiera się w październiku, kiedy najintensywniej opadają z drzew). Po zbiorze owoce rozkładane są cienką warstwą w celu podsuszenia. Wysiewa się je jesienią lub wiosną przykrywając warstwą ziemi grubości 2–3 cm. Stosuje się ok. 6 kg orzeszków w celu obsiania 1 ara, co pozwala na uzyskanie z takiej powierzchni od 12 do 20 tysięcy siewek[8]. Dla zabezpieczenia owoców o odpowiednich cechach (pochodzących z wartościowych pod względem genetycznym i produkcyjnym drzew) wyznacza się w lasach bukowych drzewostany nasienne[9]. Orzeszki buka zbiera się ręcznie, zmiata lub zgrabia, ewentualnie zbiera z rozkładanych pod drzewami folii lub siatek[2]."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_kumarowy

Kwas kumarowy – organiczny związek chemiczny z grupy kwasów fenolowych, pochodna kwasu cynamonowego.

Kwas kumarowy jest jednym z głównych budulców lignocelulozy. Znajduje się w wielu gatunkach roślin, m.in. orzeszkach ziemnych, pomidorach, marchwi i czosnku. Ma własności przeciwutleniające[2]. Uważa się, że zmniejsza ryzyka wystąpienia raka żołądka przez ograniczenie powstawania nitrozoamin[3].

https://de.wikipedia.org/wiki/Buchecker
" Surowe orzechy bukowe zawierają dużo kwasu szczawiowego. To kolejny powód, dla którego dolegliwości mogą wystąpić po zjedzeniu większych ilości. Ich niewielka toksyczność wynika z faktu, że surowe orzechy zawierają alkaloidy i trimetyloaminę (zwaną także faginą z łac. Fagus).

Nadmierne spożywanie surowych orzechów bukowych może prowadzić do zatrucia przez aktywny składnik Fagin. Jednak trujące substancje w orzechach bukowych można rozkładać przez prażenie. Ponadto lekkie prażenie prowadzi do lepszego smaku orzechów."

https://fr.wikipedia.org/wiki/Fa%C3%AEne
" Okazuje się jednak, że fagina tak naprawdę zawiera cholinę5, cząsteczke niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, której niedobór jest bardzo szkodliwy i która służy zapobieganiu lub leczeniu niektórych schorzeń neurologicznych, takich jak choroby Tourette'a lub Alzheimer6.

Regulacja konsumpcji: w przeszłości zbiór bukwi (i żołędzi, uprawianych wg orzecznictwo prawnego rozciągnietego na orzechy laskowych i innych produkty lasu) był często regulowany, jak pokazują aukcje buków i / lub żołędzi przechowywanych w archiwach krajowych. i departamentalnych wód i lasy lub cytowane w literaturze.

Spożywanie zwierząt
Orzechy bukowe stanowią pożywienie dla zwierząt leśnych: makrofauny (dziki, sarny, jelenie ...) lub mikrofauny (ptaki: cietrzewi, zięb, i in., gryzoni: , koszatka, wiewiórka, mysz polna, nornica, borsuk ...) na krótko przed zimą w czasie żołędzia7,8. Zwierzęta te uczestniczą w ich rozprzestrzenianiu (zoochoria).

Buki służyły kiedyś jak żołędzie do karmienia świń, które w tym celu prowadzono do lasu.
Pod tym względem we Francji „prawo bukwi” często modelowano wg "prawa żpłędzi"9. Nakaz wydany w 1669 r. Przez Colberta zabrania usuwania (z wyjątkiem zezwolenia króla lub „mistrzów wody i lasów”) niektórych produktów leśnych, w tym „muraw, błotnistych zwierząt lub błota” 10.

Podczas rewolucji świnie nie mogły wypasać się w lasach zawierających buki (były szkodliwe dla regeneracji poprzez zjedzenie wszystkich bukwi), ale ludzie mogli zbierać bukwie, żołędzie i inne dzikie owoce (co może prowadzić do nadmiernej eksploatacji zasobów) w lasach krajowych 11.

Spożycie przez ludzi

Bukwie była częścią diety w starożytnej Grecji. Surowe bukwie zawierają dużą ilość kwasu szczawiowego i trimetyloaminy. Ten ostatni związek jest toksyczny, jeśli jest spożywany w dużych ilościach, ale pieczenie bukwi zmniejsza jego zawartość.

W czasach niedoboru były spożywane na wsi jako żywność uzupełniająca. Można je gotować jak kasztany lub zmielić, aby uzyskać masło o właściwościach odrobaczających lub pasożytobójczych. Nasiona po macerowaniu w wodzie w celu opróżnienia garbników można również zmielić na mąkę. Dzisiaj pieczone bukwie stosuje się jako przystawki lub dodatki do sałatek.

Wytłaczano je również w celu uzyskania oleju jadalnego, a priori wolnego od faginy12 i nie jełczejącego łatwo. Olej ten można również wykorzystać do oświetlenia7."

http://magazyn-kuchnia.pl/magazyn-kuchn ... rects=true

" Indianie starali się odnajdywać spiżarnie gryzoni z orzeszkami buka amerykańskiego, tropiąc myszy na śniegu. Niektóre tropy prowadziły bowiem do miejsc z odpadkami pozostałymi z łuskania orzeszków. Wystarczyło wtedy odkopać śnieg i dobrać się do takiej spiżarni. Podobnie plemiona Syberii tropiły nory, w których gryzonie gromadziły orzeszki jadalnej limby syberyjskiej."

" W średniowieczu w okresie owocowania dębów i buków wpuszczano trzodę do lasu, aby żywiła się sama. Jednym z takich lasów, gdzie wypasano świnie, był Las Bakoński na Węgrzech. Wieprzowina stamtąd cieszyła się taką sławą, że do dziś mamy wędlinę zwaną bekonem..."

https://kuchnia.wp.pl/orzeszki-bukowe-s ... 171600513a

https://youtu.be/pnycuHyC-IA

http://potrawyregionalne.pl/208,3715,NA ... htm&lang=1

https://en.wikipedia.org/wiki/Beech
"Jak zauważył to Pliniusz Starszy w historii naturalnej, to właśnie buk spowodował ocalenie mieszkańców Chios przed głodem, gdy miasto było oblężone.”[28]."

Bukwie zawierają sporo kwasu foliowego.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13520
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 729
Podziękował: 25945 razy
Otrzymał podziękowanie: 21322 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 08 lis 2019, 22:37

ORGANIZM, GENIALNY LEKARZ - HOMEOSTAZA - Tadeusz Miszczak © VTV

https://www.youtube.com/watch?v=BSHXKzSF8Ho&app=desktop

Premiera rozpoczęła się 92 minuty temu
0 xcedric
Posty: 4533
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2649 razy
Otrzymał podziękowanie: 6878 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 10 lis 2019, 23:22

Chris Masterjohn

Astma /alergia salicylanowa moze byc wywolana niedoborem glicyny (salicylan obniza jej poziom) potrzebnej do produkcji glutationu (cysteina -limituje, glicyna +glutamina/glutaminian dodatkowo zwieksza)

https://youtu.be/yGcOHmIFnGc
0 xcedric
Posty: 4533
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2649 razy
Otrzymał podziękowanie: 6878 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 18 lis 2019, 21:06

Z maila

"Jakiś czas temu dzieliłem hack zdrowotny z moim przyjacielem, dr Mercolą, a teraz za każdym razem, gdy się spotykamy, mówi mi, jak bardzo uwielbia ten hack zdrowotny i używa go cały czas.

Widzisz, kilka lat temu, po tym jak naprawiłem wszystkie moje problemy zdrowotne, zacząłem doświadczać poważnych problemów z pamięcią i mgły mózgowej. Gdybym był starszy, pomyślałbym, że cierpię na demencję. Mgła mózgowa różniła się od tego, co dostałbym po zjedzeniu zbóż lub innych potraw, na które byłem wrażliwy.

Było jasne, że nie była to wrażliwość na jedzenie. Co jeszcze może być?

Zrobiłem spis mojej diety i stylu życia i zdałem sobie sprawę, że codziennie jem ryby przez 2 tygodnie.

Być może spożywałem toksyny w rybach.

Wiedząc, że ryby są zanieczyszczone metalami ciężkimi, zacząłem brać kilka suplementów do detoksykacji rtęci (NAC, kwas liponowy, glutation itp.), Ale nie zauważyłem żadnych zmian w mojej funkcji mózgu.

Pomyślałem wtedy, że jeśli to nie są metale ciężkie, to co to jest? Wiedziałem, że ryby mają dużo dioksyn i toksyn z tworzyw sztucznych w oceanie.

Te toksyny z tworzyw sztucznych bardzo dobrze wiążą się z węglem aktywowanym. Próbowałem wcześniej węgla aktywowanego i nie zauważyłem żadnych korzyści z tego.

Ale pomyślałem, że może to pomaga tylko wtedy, gdy jesteś odurzony. Wypróbowałem więc 5 g węgla aktywowanego w postaci proszku (odpowiednik 20 tabletek).

Moja pamięć poprawiła się, a mgła mózgowa zniknęła po około 60-90 minutach!

Węgiel aktywowany to węgiel drzewny o chemicznie zwiększonej powierzchni, co zwiększa jego zdolność do wiązania się z innymi chemikaliami lub ich adsorpcji. Ta zdolność reakcji i absorpcji sprawia, że ​​węgiel aktywowany doskonale nadaje się do detoksykacji!"

Czy to bylo detoks, a może endotoksyna? W każdym razie jest informacja , że węgiel detoksyfikuje tworzywa sztuczne.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13520
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 729
Podziękował: 25945 razy
Otrzymał podziękowanie: 21322 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 01 gru 2019, 22:43

Immunologia, przywracanie prawidłowości układu odpornościowego - Mirosław Biernacki

https://www.youtube.com/watch?v=WbzZMOtaQaU

Opublikowany 1 gru 2019
Andrzejkowy Kongres Zdrowia Anpol 2019
0 xValter
Posty: 47
Rejestracja: środa 19 wrz 2018, 13:46
x 1
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Valter » sobota 07 gru 2019, 00:12

Jeśli to zły temat proszę o przeniesienie posta do prawidłowego. Chciałem moi drodzy prosić Was o poradę w sprawie ojca który miał mieć dzisiaj planowy zabieg "przetykania" żył przez ręke. Niwiem jak to się dokładnie nazywa, do zabiegu nie doszło, gdyż lekarz stwierdził, że nie da rady, złogi za duże, próbkę wysłali do szpitala w mieście wojewódzkim. Powiedziano mu, że może da radę metodą gdzieś przez pachwinę, a jak nie to bajpasy. Tata ma 62 lata i osiem lat temu miał już wykonywany zabieg "przetykania" żył w okolicach pachwiny z tego co pamiętam. Od tego czasu oczywiście bez granicznie ufa swojej pani doktor która faszeruje go statynami, lekami na nad ciśnienie, tarczyce i sedamem. Wiem, że jak nie zmieni tego trybu to.. nawet ciężko mi to pisać. Sama lekarka powiedziała mu nawet, że te mniejsze żyły to już ma konkretnie pozatykane. Jak mu mogę pomóc, próbuje mu przemówić, odwieść od tych leków ale ciężko to idzie, może teraz w końcu zrozumie że nie ma żartów. Tak się zastanawiam czy wdrożenie suplementacji B complex 50 do tego ADEK i Omega 3 i witamina c pomogły by wyjść trochę z tego stanu i zacząć "naprawiać" te naczynia krwionośne? Pomysł podsunął mi się po wykładzie prof. Frydrychowskiego.
Pozdrawiam i dziękuję za każdą wskazówkę, a może ktoś już przechodził podobne sprawy z ojcami i matkami.
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9036
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 366
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 12958 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 07 gru 2019, 09:26

W takim tempie i w takim stanie to tylko kuracja Paulinga - Ratha może pomóc, choć trzeba będzie i tak kilka razy ją powtarzać. Trwa tylko 10 dni.
Przede wszystkim trzeba wzmocnić serce i układ krążenia, bo bierze statyny.
Potrzebuje brać non-stop, codziennie 100 - 200 mg (miligramów) koenzymu Q10 (Ubichinon) razem z 200 mcg (mikrogramów) selenu i 5 mg piperyny.

Powinien podnieść wysoko poziom witaminy D3, uderzeniowo i potem go utrzymywać, oczywiście razem z wit. K2MK7 w ilości minimum 500 mcg dziennie, aby nowa blaszka miażdżycowa się nie tworzyła i nie brać żadnych preparatów wapniowych, bo zgęszczą mu krew, która i tak pewnie jest już gęsta, na amen.

Lepiej myśleć pozytywnie i nie myśleć, co będzie, jeżeli ojciec nic nie zmieni, ale to jest jego decyzja.

Czyszczenie żył polega na ich rozciąganiu, jeśli są kruche, to częściowo pękają i organizm zakleja te pęknięcia płytką miażdżycową, bo tylko taki sposób zna, więc nie jest to działanie trwałe.
Naczynia trzeba uelastycznić. To inny temat.
protokol Paulinga.pdf
(39.94 KiB) Pobrany 47 razy
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Valter
Posty: 47
Rejestracja: środa 19 wrz 2018, 13:46
x 1
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Valter » sobota 07 gru 2019, 10:54

Dziękuje za odpowiedź i poradę. Czy podczas stosowania tego protokołu trzeba odstawić statyny i inne te leki co bierze? Gdzieś chyba spotkałem się z informacją, że nie można przestać brać tego świnstwa z dnia na dzień. A co do wapnia czy tyczy się to też np wód wysoko mineralizowanych gdzie jest dużo wapnia?
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9036
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 366
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 12958 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 07 gru 2019, 15:40

Nie ma potrzeby odstawiania czegokolwiek,te 10 dni nie ma znaczenia, Sterydów nie można odstawić natychmiast, o statynach nie wiem.
Oczywiście lepiej unikać czegokolwiek, co ma znaczące ilości wapnia, w tym mocno zmineralizowanej wody, bo jej używamy mnóstwo w porównaniu z innymi dostawcami wapnia, np. owocami.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Valter
Posty: 47
Rejestracja: środa 19 wrz 2018, 13:46
x 1
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Valter » sobota 07 gru 2019, 16:24

Rozumiem. Czy podczas tego oczyszczania nie ma ryzyka, że np wszystkie te składniki z protokołu ruszą z miejsca te złogi i np zrobią zator w miejscu najwęższym i zablokują całkiem przepływ? Czy źle rozumiem tą machine? Pozdrawiam
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9036
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 366
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 12958 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 07 gru 2019, 17:45

Aż tak szybkie i efektywne to nie jest, a złogi się świetnie trzymają, zwłaszcza w miejscach uszkodzeń naczyń.
Są oczywiście jeszcze inne sposoby, EDTA, tiosiarczan sodu, czy enzymy, ale tu chodzi o czas, a następną kurację należałoby zrobić w miesiąc po pierwszej, skoro układ krążenia jest tak pozatykany, jak piszesz.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

filan1
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2018, 10:22
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: filan1 » sobota 07 gru 2019, 23:08

Co na stan zapalny dziąsła? Gryzłem goździki, teraz trzymam czosnek w tym miejscu, może wyciągnie ten stan zapalny. Spuchło mi dziąsło w okolicy ósemki i nie chce puścić trzeci dzień. Jak tak dalej pójdzie będę musiał odwiedzić jakiegoś rzeźnika w białym fartuchu...
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9036
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 366
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 12958 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 07 gru 2019, 23:56

Mogłaby ci zapewne pomóc mieszanina nalewki propolisowej z tatarakową w/g receptury Bołotowa, tylko nie wiem jak szybko potrafisz to sobie zorganizować. Oprócz goździków ludzie żuli właśnie kłącza tataraku w takich sytuacjach, ale też nawet sama nalewka propolisowa coś powinna pomóc.
Także kuracja antywirusowa z lizyną, treaoniną i glutaminą świetnie likwiduje stany zapalne, ale to trzeba brać równo co godzinę, 4 x do południa, 4 x po południu, na pusty żołądek, bo to są aminokwasy.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Valter
Posty: 47
Rejestracja: środa 19 wrz 2018, 13:46
x 1
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Valter » niedziela 08 gru 2019, 21:36

Mam jeszcze pytanie odnośnie protokołu Paulinga. Czy można stosować lizynę i prolinę z "podkowy"?
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9036
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 366
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 12958 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 08 gru 2019, 22:45

To śmieszne pytanie, czy wiesz, że jest gorsza od innych?
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Valter
Posty: 47
Rejestracja: środa 19 wrz 2018, 13:46
x 1
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 19 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: Valter » poniedziałek 09 gru 2019, 14:31

W czym jest śmieszne to pytanie bo nie rozumiem? Pytam bo na forum nie raz polecaliście, między innymi ty specyfiki z tego sklepu.
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9036
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 366
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 12958 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 09 gru 2019, 21:17

Skoro polecamy specyfiki z tego sklepu, a ty nie masz informacji, że są one gorsze od sprzedawanych gdzie indziej, to takie pytania nie mają sensu, tracimy niepotrzebnie cas.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 11545
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 58
x 550
Podziękował: 26610 razy
Otrzymał podziękowanie: 17260 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 09 gru 2019, 21:21

filan1 pisze:
sobota 07 gru 2019, 23:08
Co na stan zapalny dziąsła? Gryzłem goździki, teraz trzymam czosnek w tym miejscu, może wyciągnie ten stan zapalny. Spuchło mi dziąsło w okolicy ósemki i nie chce puścić trzeci dzień. Jak tak dalej pójdzie będę musiał odwiedzić jakiegoś rzeźnika w białym fartuchu...
Płukanie H2o2 1% doraźnie może pomóc, i nie tylko doraźnie, z solą naturalną naturalnie ;)
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 4533
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2649 razy
Otrzymał podziękowanie: 6878 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 16 gru 2019, 18:25

https://raypeatforum.com/community/thre ... gen.21933/

Gentian Violet Vs Meth Blue:

barwnik antybakteryjny, przeciwnowotworowy, przeciwgrzybiczy, p/patogenom przenoszonym przez krew


Dyskusja w dziale „Poproś o pomoc lub poradę” rozpoczęta przez hiconscience, 16 stycznia 2018 r.

"po przeczytaniu o fiołku goryczki, który jest fioletowym barwnikiem o działaniu przeciwgrzybiczym itp ... właściwości, nie mogłem nie myśleć o błękicie metylenowym i jego podobnych możliwościach. niektóre badania mówią, że jest to czynnik rakotwórczy, który może powodować raka, ale nie odnotowano żadnych przypadków raka związanych ze stosowaniem fiołka goryczki. w rzeczywistości był stosowany w transfuzjach krwi, w których szerzy się choroba Chagasa i inne patogeny pasożytnicze, aby sterylizować transfuzje dawców krwi, po czym wstrzykuje się je pacjentom bez żadnych problemów. oto kilka (spośród licznych) badań, które znalazłem przy renomowanym wsparciu:

FIOLET GENCJANOWY W BANKACH KRWI, LECZENIE RAKA I SZCZEP TRYPANOSOMY CRUZI
http://dna.kdna.ucla.edu/parasite_cours ... banks.aspx
Gentian Violet: XIX-wieczny nlek pojawia się ponownie w XXI wieku
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4396813/
Fiolet goryczki indukuje transaktywację wtp53 w komórkach rakowych
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3977805/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4950449/


„żadne przypadki raka nie zostały ostatecznie powiązane z fioletem goryczki” - opublikował

Zastanawiam się, dlaczego nie używa się więcej? dlaczego tak trudno go znaleźć.
Nie mogę znaleźć fiołka goryczkowego klasy spożywczej USP, tylko goryczki żółtej.


jakieś uwagi lub doświadczenia z tym?

czy ktoś zna dokładną substancję chemiczną występującą w fiołku goryczki,
która zabija patogeny ... i jak to się robi?
dzięki!!"

"Więcej możliwości zmiany koloru siusiu!

To trochę przypomina tamoksyfen Fiolet krystaliczny - Wikipedia"
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13520
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 729
Podziękował: 25945 razy
Otrzymał podziękowanie: 21322 razy

Re: Nasze porady zdrowotne i opinie

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 29 gru 2019, 22:18

BÓL PLECÓW - CHIŃSKIE SPOSOBY NA KAMICĘ NERKOWĄ - lek. Sun Yang © VTV

https://www.youtube.com/watch?v=ppTrbJ6gmFU

Data premiery: 28 gru 2019
0 xODPOWIEDZ