Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Jedzenie ma znaczenie

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16954
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24248 razy

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 23 lut 2019, 18:48

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16954
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24248 razy

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 27 lut 2019, 08:01

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: Seji » środa 27 lut 2019, 12:27

luna pisze:
środa 12 wrz 2018, 13:26
Francuzi zjadają rocznie średnio 24 kg sera i należą do największych konsumentów tego produktu na świecie.
Francuzi też jedzą tłuste mięsa, sery, wątróbki i pasztety, ale rzadziej chorują. Czym jest francuski paradoks?
....
Może odpowiadają za to geny?
0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: Seji » środa 27 lut 2019, 12:37

luna pisze:
piątek 14 wrz 2018, 10:21
cedric pisze:
wtorek 11 wrz 2018, 15:07
DEATH BY CALCIUM

https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiaz ... przez-wapn
Śmierć przez wapń
W swojej książce dr Levy twierdzi. Ponieważ produkty mleczne są bogate w wapń, uważa on, że wapń w mleku działa w taki sam sposób jak suplementy wapnia: jest on obcy i niepotrzebny. Suplementy wapnia i produkty mleczne są uważane za toksyczne przez doktora Levy.
A ja pytam jak to się ma do Francuzów,którzy nie unikają wapnia w pożywieniu.

Przykladowe śniadanie francuskie;


http://www.zsp.tarnow.pl/francuski/kuchnia.html

Francuzi nie przywiązują zbyt wielkiej wagi do porannych posiłków. Klasyczne śniadanie (petit dejeuner) spożywane w domu składa się z kawy / soku / kakao / mleko, chleba lub sucharów, masła, konfitur, miodu.
http://www.pieniadz.pl/Europa,sie,starz ... 163-1.html
Moje śniadania są dość francuskopodobne, np. białe bułki z mascarpone i dżemem + kawa rozpuszczalna z 1 łyżeczką cukru trzcinowego, kokosowego, maltitolu lub erytrolu; albo bułki (w zasadzie 1,5 bułki) z masłem orzechowym 90% + ta kawa, ew. zamiast bułek wafle ryżowe naturalne, a czasem zupełnie inaczej, np. daktyle + orzechy + kawa, albo awokado + coś lub samo + kawa, ale to rzadziej. No i niby jestem zdrowa, ale de facto mam objawy astmatyczne i nadmiar śluzu. Test na candidę, robiony na szklance wody, wyszedł niejednoznacznie. Kiedyś jadałam dużo żółtego sera (dużo, tzn. prawie codziennie na kolację, na kanapkach), mleka od wielu lat unikałam, w ostatnich latach ograniczyłam te sery, a muszę dodać, że zasadniczo wybierałam te droższe, lepszej jakości, teraz częściej jadam ser kozi lub owczy, ograniczyłam też (ale nie wykluczyłam całkowicie) zboża, a i tak problem z tym śluzem nie maleje, raczej wprost przeciwnie... Aha, mięsa nie jadam od 1990 r. Co robię nie tak??
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 27 lut 2019, 17:47

Seji pisze:
środa 27 lut 2019, 12:37
ale de facto mam objawy astmatyczne i nadmiar śluzu.
polecam ;)
Bardzo szybkie leczenie zwykłego przeziębienia
viewtopic.php?f=16&t=952&p=94141&hilit= ... ego#p94141
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: Seji » środa 27 lut 2019, 18:47

Czyli, jak rozumiem, mam ograniczyć bądź zrezygnować całkowicie ze spożywania laktozy? Ja już to spożycie w pewnym stopniu ograniczyłam, ale na razie i tak moje drogi oddechowe produkują tego śluzu więcej niż dawniej, kiedy spożywałam więcej serów, zbóż i cukrów prostych (ale też byłam chyba bardziej aktywna fizycznie).
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 27 lut 2019, 19:29

wcale nie jem serów i żyję- odpadły ode mnie.
Z wiekiem problemy z trawieniem laktozy-galaktozy pogłębiają się, czyli może być mniej
a gorzej.
Z tym zdrowiem Francuzów trochę przesada.
Naukowców zastanowiło, dlaczego Francuzi z regioniu Bordeaux umierają na choroby serca najrzadziej na świecie.
Badania wykazały, że Francuzi zawdzięczają zdrowie miłości do czerwonego wina, które piją systematycznie, ale w niewielkich ilościach.
jakieś statystyki? porównania?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: Seji » środa 27 lut 2019, 19:33

Grzegorzadam, a mięso jadasz?
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 27 lut 2019, 19:39

tak, ryby i jaja też sporo, jaj najwięcej.
Mięso tłuste, podroby, golonki.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: Seji » środa 27 lut 2019, 21:05

No właśnie, a ja nie. I gdy kiedyś mocno odstawiłam sery, otrzymałam we śnie wskazówkę, że mam niedobór witaminy B12! Ponieważ mięso jest nieobecne w mojej diecie przez 2/3 mojego życia, nie potrafię sobie wyobrazić powrotu do niego. Więc jeśli mięso nie, sery nie, to co?

[edit: poprawiłam niezgrabności językowe]
0 x



zdro
Posty: 725
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 802 razy
Otrzymał podziękowanie: 744 razy

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: zdro » niedziela 03 mar 2019, 15:03

Seji poczytaj sobie o Raw Primal Diet.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: Seji » niedziela 03 mar 2019, 15:36

Niczego konkretnego w sieci nie znalazłam na temat tej diety, ale już lata temu czytałam i oglądałam filmiki o raw food diet i powiem tak: wszystko fajnie, ale nie mieszkam w Kalifornii.
I w ogóle jestem człowiekiem, który bardzo niechętnie pije np. zimną wodę. Ja muszę jeść gotowane rzeczy - przynajmniej 1x dziennie.
0 x



zdro
Posty: 725
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 802 razy
Otrzymał podziękowanie: 744 razy

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: zdro » niedziela 03 mar 2019, 15:48

Cos slabo szukalas. Eheh to jest dieta na bazie surowego miesa, a nie hybrydyzowanych owocow. :)
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: Seji » niedziela 03 mar 2019, 16:22

Nie wzięłabym do ust surowego mięsa...
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 03 mar 2019, 21:52

I nie jedz, jeżeli coś odrzuca, nie można tego pakować w żołądek.

ciekawostka:
Kwaśny smak ryzyka

Obrazek

15 czerwca 2018, 09:33 | Psychologia
Lori Greig, CC

Kwaśne smaki skłaniają ludzi do podejmowania większego ryzyka.

Naukowcy z Uniwersytetu Sussex sugerują, że osoby mające awersję do ryzyka, np. cierpiące na zaburzenia lękowe czy depresję, mogłyby skorzystać na diecie wzbogaconej o kwaśne pokarmy i napoje.

W ten sposób można by je "zachęcić" do takich zachowań, jak wychodzenie z domu czy rozmowa z obcym.

Autorzy publikacji z pisma Scientific Reports twierdzą też, że przedstawiciele zawodów, w których podejmowanie ryzyka ma poważne konsekwencje, np. piloci, mogliby dla odmiany skorzystać na ograniczeniu kwaśnego smaku w diecie.

Poszczególne osoby różnie rozumieją podejmowanie ryzyka. Dla jednych będzie to skok z samolotu z dużej wysokości, a dla innych zwykłe wyjście z domu.
Choć niektórzy mają negatywne skojarzenia, de facto podejmowanie ryzyka to jedno z podstawowych działań prowadzących do szczęśliwszego życia - podkreśla dr Chi Thanh Vi.

Dr Marianna Obrist dodaje, że kwaśny nie popycha ludzi do bezmyślnego ryzykowania.

Chodzi raczej o zdolność modulowania zachowań związanych z podejmowaniem ryzyka i zachęcanie osób z awersją do ryzyka do wykorzystywania nowych możliwości, pojawiających się okazji.

Pozostaje to w zgodzie z wcześniejszymi badaniami, które wskazywały, że pacjenci z zaburzeniami psychicznymi, np. lękiem czy depresją [...], mogą odnieść korzyści ze stosowania olejku cytrynowego (co istotne, dodatkowo łagodzi on stres).

W najnowszym studium wzięło udział 168 ochotników z Wielkiej Brytanii i Wietnamu. Dawano im 20 ml roztworu reprezentującego jedną z pięciu podstawowych grup smakowych albo wodę mineralną.

Później wszyscy brali udział w teście balonu BART.
Badanego prosi się o pompowanie serii wirtualnych balonów (liczba ruchów pompki jest wskaźnikiem preferencji ryzyka). Im więcej powietrza w balonie, tym więcej pieniędzy można zdobyć. Jeśli jednak balon pęknie, traci się wszystkie przeliczane na pieniądze punkty.

Ochotnicy mogli w dowolnym momencie wypłacić swoją wygraną albo pompować dalej (o tym, czy kolejne kliknięcie myszą prowadziło do powiększenia balonu i nagrody, czy do pęknięcia, decydował algorytm).

Podczas brytyjskiej części badań, w której wzięło udział 46 kobiet w średnim wieku 25 lat, zauważono, że kwaśny sprzyjał podejmowaniu dużego ryzyka, słodki i umami wspierały niską tendencję do podejmowania ryzyka, a gorzki i słony działały neutralnie (nie wspierały ani ryzykownego, ani bezpiecznego zachowania).

Średnio badane, które wypiły kwas cytrynowy, wykonywały większą liczbę ruchów pompki: dla niepękniętych balonów klikały aż 39,36 razy.

To o wiele więcej niż w przypadku jakiegokolwiek innego smaku: 39,08% więcej niż dla słodkiego (sacharozy), 20,50% więcej niż dla goryczy (kofeiny), 16,03% więcej niż dla słonego (chlorku sodu)
i 40,29% więcej niż dla umami (glutaminianu sodu).

Akademicy zauważyli, że kwaśny sprzyjał ryzykownym zachowaniom bez względu na indywidualny poziom impulsywności i poszukiwania wrażeń oraz na style myślenia (analityczny czy intuicyjny).

By lepiej zrozumieć wpływ smaku na podejmowanie ryzyka, naukowcy wzięli pod uwagę międzykulturowe różnice w zakresie percepcji smaku, a zwłaszcza umami.

Ten sam eksperyment powtórzono więc w Wietnamie, który zajmuje 3. miejsce na świecie pod względem spożycia glutaminianu sodu. Okazało się, że i tutaj smak kwaśny sprzyjał podejmowaniu największego ryzyka. Co zaskakujące, w odróżnieniu od próby brytyjskiej, i słodycz, i umami sprzyjały bardziej ryzykownym decyzjom.

Psycholodzy podkreślają, że eksperymenty sugerują, że wpływ smaku na podejmowanie ryzyka może się utrzymywać do 20 minut. Wg nich, przy większym stężeniu może być jednak jeszcze dłuższy.

Wiemy, co zachodzi w mózgu podczas odczuwania danego smaku. Wiemy też, co się dzieje, gdy ktoś podejmuje decyzję odnośnie do kierunku działania. Brakuje nam jednak szlaku, który by wyjaśnił, jak smak może wpłynąć na proces podejmowania decyzji - podsumowuje Vi.
Autor: Anna Błońska
https://kopalniawiedzy.pl/kwasny-smak-r ... h-Vi,28344
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

zdro
Posty: 725
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 24
x 50
Podziękował: 802 razy
Otrzymał podziękowanie: 744 razy

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: zdro » niedziela 03 mar 2019, 23:33

Surowa wolowinka to delicje. Wszystko sie z tym laczy viewtopic.php?f=17&t=1017&p=32218&hilit ... eur#p32218
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 04 mar 2019, 15:22

Doskonałe zdrowie dzięki drobnej zmianie stylu odżywiania - Sandra Czeszejko-Sochacka

https://www.youtube.com/watch?v=GviWvMXceIQ

Opublikowany 27 lut 2019
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 16 mar 2019, 21:29

MASŁO CZY MARGARYNA? JAJKA - JAK JE SPOŻYWAĆ? (Wykład w Grębocicach 07.03.2019, cz.1)

https://www.youtube.com/watch?v=eHzmJK5AE70

Opublikowany 14 mar 2019
Oto pierwsza część wykładu pt.: "Zdrowe odżywianie: medyczne i naukowe kłamstwa", który odbył sie 07.03.2019 w Grębocicach.
0 x



Kolendra
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek 18 gru 2017, 08:33
x 23
x 19
Podziękował: 309 razy
Otrzymał podziękowanie: 405 razy

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: Kolendra » wtorek 19 mar 2019, 09:40

Mam pytanie-chciałabym wprowadzić do diety ostropest na detoksie wiosennym. Jak go zażywać? Są 2 szkoły - jedni parzą z nasion herbatkę a inni zmielony dodają do potraw. Kiedyś właśnie w tej formie (mielony) zażywałam. Która metoda jest Waszym zdaniem lepsza?
0 x



Jen
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 14 mar 2019, 11:04
x 1
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: Jen » wtorek 19 mar 2019, 14:51

Pytanie za 100pkt. czy biały cukier jest nam potrzebny? Odstawiłam biały cukier w przybliżeniu w 99,9% i zastanawiam się nad tym czy to nie jest powodem mojej bezsenności. Znalazłam taki sposób na bezsenność: łyżka soli + 5 łyżek cukru, wymieszać i zażywać przed snem pół łyżeczki pod język. Co o tym myślicie?
0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: Seji » wtorek 19 mar 2019, 15:07

Organizm potrzebuje węglowodanów, ale niekoniecznie białego cukru. Jednak niewielkie ilości (typu 1-2 łyżeczki dziennie, wliczając w to sacharozę zawartą w produktach, wypiekach itp.) nie powinny zaszkodzić.
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 177
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 19 mar 2019, 15:43

@Kolendra, ostropest plamisty zmielony tuż przed spożyciem wg. mnie jest najlepszą formą do długookresowego detoksu.
Nie pozbawiasz się żadnego ze składników owocni tego ziółka, które jest nie do przecenienia.
Moją wątrobę okresowo wspomagam gotowcami tzn. wyciągi z nasion ostropestu oraz z korzenia mniszka lekarskiego.
Takie formy stosuję gdy odczuwam, że posiadam ten organ, a jego rozmiar nieco się powiększył i uciska na otoczenie ;)

@Jen, jeśli ta mikstura solno-cukrowa przywróci lepszy sen, to pojawia się pytanie. Dlaczego nie ?
Mogłabyś spróbować zamienić biały cukier na palmowy nierafinowany, posiada atrakcyjny skład.
Programujesz swój umysł i to jest jeden z najlepszych sposobów na dobrostan.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13131
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 690
Podziękował: 30184 razy
Otrzymał podziękowanie: 19677 razy

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 19 mar 2019, 17:40

Jen pisze:
wtorek 19 mar 2019, 14:51
czy to nie jest powodem mojej bezsenności.
Dr Clark

BEZSENNOŚĆ
Bezsenność
=========
powoduje działanie bakterii E.coli i salmonella.
Poleca 6 kapsułek kurkumy i 6 kaps. kopru włoskiego,
Przed kolacją, potem dodatkowo przed snem.

Szyszynka (melatonina) kontroluje sen:
9 kapsułek piołunu 3x dziennie przez 2 dni.

Są jeszcze krople szyszynki i krople wyciągające metale z szyszynki.
Jeżeli budzisz się po kilku godzinach, powtarzaj dawkę kurkumy i kopru w nocy.

W skrócie z książki:
PROFILAKTYKA I LECZENIE WSZYSTKICH CHORÓB NOWOTWOROWYCH
Hulda Clark.
(...)
Bezsenność
zawsze łaczy się z poważną inwazją pasożytów i bakterii. Można wyciągnąć
wniosek, że bezsenność jest spowodowana przez produkty ich metabolizmu - konkretnie
amoniak.

Nic tak nie regeneruje jak mocny sen- w nocy przynosi więcej korzyści niż w dzień. Jeśli twój
podopieczny nie może spać w nocy, nie pozwalaj mu na drzemki w ciągu dnia. Magnez pomaga
zasnąć, podobnie jak waleriana (6 kapsułek) i ornityna, podawane z gorącym mlekiem.
(...)
Zażywaj ornitynę na bezsenność, która może się pojawić, kiedy pasożyty znikną.
(...)
Bezsenność
Innym zaburzeniem snu jest budzenie się w nocy i niemożność powrotu do snu przez długie
godziny albo niezdolność do zaśnięcia w ogóle.

Sadzę, że problemy te powoduje wysokie stężenie amoniaku w mózgu. Przekonanie to
oparte jest na dwóch obserwacjach. Ornityna, reduktor amoniaku, wywołuje sen u osób cierpiących
na bezsenność. Zaobserwowano też, że po usunięciu pasożytów, które wytwarzają
amoniak,
sen znacznie się poprawia. Nasz organizm nie produkuje amoniaku. Wytwarzamy
mocznik, który wraz z wodą wydalają nerki i wtedy nazywa się moczem. W przypadku parazytozy
(choroby pasożytniczej), metabolizm organizmu zostaje zaburzony przez amoniak wydzielany
przez pasożyty. Musimy zamienić go w mocznik w watrobie i nerkach, ażeby można
go było wydalić. Ale to nie może mieć miejsca w mózgu! Brakuje tam podstawowego enzymu,
jakim jest transferaza karbomailowo-ornitynowa. Mózg nie został zaprogramowany do
walki z inwazją pasożytniczą czy bakteryjną i nie posiada odpowiedniego mechanizmu obronnego.

Większość pasożytów pochodzi od zwierząt, z którymi przebywamy.
Nie zostaliśmy przystosowani do wspólnego życia z końmi, krowami, owcami, świniami, małpami, świnkami
morskimi, kotami, psami i kurami, ani do kontaktu z wieloma innymi w ZOO.

Czynimy to nawłasne ryzyko.
Wiadomo, że amoniak silnie drażni korę mózgową. W praktyce, człowiek może zostać obudzony
z omdlenia, kiedy da się mu powąchać amoniakowe sole trzeźwiące. Ornityna reaguje
z amoniakiem, nasączajàc mózg jak gąbkę. Arginina, inny aminokwas, również wchodzi w reakcję
z amoniakiem, lecz nie powoduje zasypiania. Tak więc powodem bezsenności jest coś
więcej niż tylko niezdolność do obniżenia poziomu amoniaku. Arginina wzmaga stan czuwania
i dlatego powinna być stosowana rano w razie potrzeby.
Ornityna, podana przed snem,
może zadziałać w ciągu pół godziny.
Oba zwiazki są zupełnie bezpieczne i naturalne dla
ustroju i wchodzą w skład pożywienia.

Zacznij od dwóch kapsulek ornityny (po 500 mg) pierwszej nocy. Zażyj cztery drugiej nocy,
sześć następnej, a później według własnego uznania. Czasem potrzeba pięciu dni, aby mózg
"zaskoczył" i pozwolił ci normalnie zasnąć. W momencie kiedy zlikwidujesz pasożyty, skończysz
z bezsennością w najbardziej efektywny sposób.

Na sen pomóc mogą niektóre zioła np.: waleriana i jarmułka. Mechanizm ich działania nie
jest do końca wyjaśniony, a efekty różne. Niektórzy śpią po nich dobrze, inni nie. Należy jednak
spróbować. Metabolizm poszczególnych osób jest zróżnicowany, i dlatego reagują one
odmiennie na zioła. Jednak to, iż mechanizm ich działania nie jest jasny okazuje się błogosławieństwem.

Ziołolecznictwo - tradycja, która poprzedza współczesną cywilizację, powinna zostać
na zawsze poza ograniczeniami narzucanymi przez agencje rządowe.


Tryptofan, inny aminokwas około dwa razy silniejszy w działaniu niż ornityna wycofano
z rynku dwa lata temu. Przy codziennym dozowaniu u niektórych osób występowały niepożadane
skutki uboczne, łącznie z wypadkami śmiertelnymi. Skoro tryptofan był w poprzednich
latach stosowany bez zauważalnych efektów toksycznych, nalezałoby rozwazyć jednostkowy
czynnik, który do nich doprowadził. Moje testy wykazały wyjątkowe skażenie kapsułek z tryptofanem.
Zawierały dwufenyle polichlorowane (PCB), rtęć, ruten, stront, prazeodym i benzalkonium.

Mogę tylko spekulować, że kadź lekiem pękła, a cenna zawartość rozlała się na posadzkę
i została zebrana, bądź też kadzi dostatecznie nie wyczyszczono po poprzednim użyciu.
U osób chorujazcych z powodu zażywania tryptofanu testy wykazały niezwykle wysoki poziom
granulocytów eozynochłonnych we krwi, co również wskazuje na chorobę pasozytniczą.
Choroba ta może w pierwszym rzędzie prowadzić do bezsenności! Czy ci niefortunni pacjenci
byli ofiarami przyczyn, czy skutków używania tryptofanu?
Ten tragiczny przypadek powinien
był doprowadzić do wykrycia poważnego skażenia, wyjawienia procesu produkcyjnego
i ochrony przed podobnymi sytuacjami. Tak się jednak nie stało.
Procesy produkcyjne w innych krajach [poza USA - przyp. red.] nie podlegaja amerykańskiej
jurysdykcji, chociaż niektóre importowane produkty muszą przejść testy. Nie mamy gwarancji,
że sytuacja z tryptofanem się nie powtórzy. Powinniśmy więc usilnie domagać się bezpiecznych
leków i preparatów. To nie lista składników leku naprawdę nas informuje - dopiero
wyrywkowa analiza całej ich partii po zapakowaniu dałaby nam pewność. Zanieczyszczenia
brudem i toksynami nie da się całkowicie uniknąć, ale konsument ma możliwość świadomego
wyboru, jeżeli o tym wie. Ujawnianie takich informacji jest oczywiście bolączka producentów.
Takie istotne sprawy nie mogą zostać pozostawione samym sobie: konsumenci musza
po prostu domagać się informacji na temat tego, co konsumują.

-Ruby Adair, lat 14, była cała obolała, miała problemy z zatokami, dzwoniło jej w uszach
i ciągle czuła się wyczerpana. W ogóle nie mogła zasnąć. Od pól roku nie uczęszczała do
szkoły. Miała przywry jelitowe w żołądku. W ciągu 3 tygodni zlikwidowała je ziołami odrobaczającymi
i wreszcie mogła naturalnie zasnąć.
spróbować można ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 20 mar 2019, 17:26

0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16954
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1086
x 544
Podziękował: 17173 razy
Otrzymał podziękowanie: 24248 razy

Re: Jedzenie ma znaczenie

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 21 mar 2019, 06:26

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

ODPOWIEDZ