Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Słońce i transformacja!

Awatar użytkownika
Enigma
Posty: 116
Rejestracja: czwartek 03 sty 2013, 19:50
x 3
x 18
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: Enigma » środa 01 cze 2016, 23:49

29.05.2016

Czy istnieje dziura na Słońcu? Ogromna czarna plama wykryta w atmosferze naszej gwiazdy

Obrazek

Na Słońcu w ostatnich godzinach dostrzeżono ogromną czarną dziurę – prosimy się jednak nie obawiać, to nie oznacza końca naszego Układu Słonecznego.

Gigantyczna czarna dziura to luka w koronie słonecznej – jego piekielnie gorącej atmosferze. Dziury w atmosferze słonecznej są zupełnie charakterystycznym zjawiskiem, a NASA Solar Dynamics Observatory (SDO) wykryło szczególnie duży jeden obejmujący północną półkulę naszej gwiazdy.

Dziura koronalna została zauważona za pomocą teleskopu na orbicie, który bez przerwy przygląda się słońcu, stale monitorując jego aktywność. Dziury koronalne są regionami w koronie – obszar plazmy wokół słońca – gdzie pole magnetyczne ucieka w kosmos, zamiast zawijać pętlę z powrotem na powierzchni Słońca. Rezultatem jest wiatr słoneczny o dużej prędkości, który przyczynia się do silnych burz magnetycznych na Ziemi.

Ujęcia zrobione przez Solar Dynamics Observatory przedstawiają część korony, gdzie naładowane cząsteczki plazmy opuszczają Słońce i dlatego obszar ten widoczny jest w postaci ciemnej plamy. Te szybkie wiatry słoneczne mogą wchodzić w interakcje z polem magnetycznym Ziemi, tworząc silne burze magnetyczne – rodzaj energii, który działa jak duży akumulator wokół planety.

Powyższe zdjęcie został schwytane w skrajnym ultrafiolecie ok. 193 nanometrów. To rodzaj światła, który jest zazwyczaj niewidoczny dla naszych oczu, ale może być postrzegany jako fioletowy.

http://krolowa-superstar.blog.pl/2016/0 ... j-gwiazdy/
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6381
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1040
x 311
Podziękował: 11356 razy
Otrzymał podziękowanie: 11852 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 26 wrz 2016, 15:32

Słoneczna karma - film dokumentalny o patrzeniu w słońce (Sun Gazing) - Lektor PL


https://www.youtube.com/watch?v=6i-6KhWSlCk
Opublikowany 16.08.2013
Osiem lat temu ulotka na szkolnej tablicy przykuła uwagę młodego mężczyzny imieniem Mason. Druk obwieszczał wykład sędziwego Hindusa, intrygując hasłem: "I ty możesz być zasilany słońcem". Dzisiaj Mason potrafi przez prawie trzy kwadranse spoglądać wprost w błyszczący dysk na niebie i - jak sam przekonuje - nie czuje w ogóle głodu.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15216
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 25
x 807
Podziękował: 28542 razy
Otrzymał podziękowanie: 22922 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 16 lis 2016, 22:45

Zaburzenia koncentracji i awarie telefonów to nie wszystko. Co jeszcze czeka nas 21 listopada?

Obrazek
Zaburzenia koncentracji i problemy z telefonem to nie wszystko. Co jeszcze czeka nas 21 listopada?

21 listopada nad Ziemią znajdzie się gigantyczna dziura koronalna, która wywoła silną burzę elektromagnetyczną. Co to oznacza? Wzrost zmęczenia, problemy ze snem, a także możliwe przerwy w działaniu urządzeń elektrycznych.

Co to jest burza magnetyczna?

Obrazek
Foto: NASA / wikipedia.org Oddziaływanie wiatru słonecznego na ziemskie pole magnetyczne

Burza magnetyczna to nagłe i intensywne zmiany magnetosfery naszej planety. Zaburzenia te powodowane przez koronalne wyrzuty masy ze Słońca, powstające w czasie trwania rozbłysków. Wywołują one gwałtowne zmiany parametrów fizycznych wiatru słonecznego (wzrost do nawet 800 km/s) i mogą przysporzyć wiele problemów mieszkańcom naszej planety.

Oddziaływanie na człowieka

Specjaliści uważają, że burze magnetyczne silnie oddziałują na organizm człowieka. Lekarze ostrzegają, że zakłócenia snu i zdolności do pracy, rozdrażnienie i nerwowość mogą odczuwać całkowicie zdrowi ludzie. W czasie burz elektromagnetycznych mogą też doskwierać bóle głowy, stawów i kręgosłupa. Specjaliści zapewniają, że takim niedomaganiom można zapobiec, przeznaczając więcej czasu na odpoczynek i sen.

Eksperci Centrum Prognozowania Sytuacji Geofizycznej zaznaczają, że jeśli mała burza magnetyczna rozpoczyna się w nocy, do rana organizm ludzki potrafi się do niej przystosować i łatwiej znosi dalszy wzrost aktywności geomagnetycznej. Doradzają, aby w takich dniach zawczasu przyjmować przepisane przez lekarza preparaty, a także unikać dużych obciążeń fizycznych i emocjonalnych.

Uwaga na smartfony

Obrazek

Burza elektromagnetyczna może także wpłynąć na działanie urządzeń elektrycznych, wykorzystujących komunikację radiową. Smartfony, tablety, nawigacje i dekodery telewizji satelitarnej mogą działać z przerwami.

Krótko po burzach elektromagnetycznych dochodzi do silnych trzęsień ziemi, podnoszenia się poziomu lawy w aktywnych wulkanach i zmian pogody.

Burze magnetyczne i ich skutki

Jedno z najsilniejszych tego typu zjawisk, znane jako "Zdarzenie Carringtona", miało miejsce w 1859 roku. Zaburzenia ziemskiego magnetyzmu spowodowały awarie sieci telegraficznych w całej Europie i Ameryce Północnej. Były też przypadki zapalania się od iskier papieru w telegrafach. Mimo odłączenia baterii indukowany prąd był na tyle silny, iż pozwalał na przesyłanie wiadomości telegraficznych. Niebo rozświetliły olbrzymie zorze w kolorach czerwonym, zielonymi i różowym, widoczne nawet w tak daleko położonych na południe okolicach jak Hawaje czy Panama. Poszukiwacze złota w Górach Skalistych pomylili zorzę ze wschodem słońca, wstali i zaczęli szykować śniadanie.

http://noizz.pl/nauka-i-technologia/21- ... gn=TA_Onet
0 xAwatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9243 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 16 lis 2016, 23:02

art. zamieszczony przez >janusz'a pisze:Burza magnetyczna to nagłe i intensywne zmiany magnetosfery naszej planety. Zaburzenia te powodowane przez koronalne wyrzuty masy ze Słońca, powstające w czasie trwania rozbłysków. Wywołują one gwałtowne zmiany parametrów fizycznych wiatru słonecznego (wzrost do nawet 800 km/s) i mogą przysporzyć wiele problemów mieszkańcom naszej planety.
(Podkreślenie to moja sprawka >abcd<)

Tak sobie kancypuję:
skoro burza magnetyczna jest nagłym zdarzeniem to jak oni (nasi jajogłowi) mogą przewidzieć jej wystąpienie?
Mamy dziś 16 listopada, a oni zapowiadają coś nagłego i nieprzewidywalnego na tydzień do przodu!
Czy ktoś tu nie próbuje nas mamić jakimiś "tanimi" prognozami, za którymi kryją się bardziej przewidywalne bo kreowane przez... ludzi różne dziwne eksperymenty?
Coś mi tu nie halo.
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9263
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 396
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13373 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 16 lis 2016, 23:51

Mogą, ponieważ widzą plamę/ dziurę wcześniej, a ziemia zgodnie z ruchem wokół słońca wejdzie w strumień generowany przez plamę za kilka dni.
Ja nie przejmowałbym się tym. Była już taka potężna flara, dokładnie w kierunku ziemi i NASA po cichu wieściła małą apokalipsę. Gdy zbliżała się do ziemi pojawiło się "na czele" dodatkowe pole ochronne i tylko mieliśmy wielkie i piękne zorze w różnych kolorach, bo ją rozmyło. Do dziś nie wiedzą skąd, co i jak i siedzą cicho.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Oska
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 20:40
x 145
x 24
Podziękował: 131 razy
Otrzymał podziękowanie: 289 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: Oska » środa 23 lis 2016, 19:20

Serio tak, bez echa na tym forum ?
http://www.newsweek.pl/nauka/burza-magnetyczna-wylaczy-komorki-gps,artykuly,400738,1.html
Choć patrząc na to, co się dziś działo w moim mieście - a mianowicie całkowity paraliż w godzinach rannych komunikacji miejskiej, to chyba im się daty pomyliły, i wczoraj miała miejsce ta magnetyczna burza :)
Swoją drogą, ciekawi mnie ile w tym prawdy rzeczywistej, a ile "propagandy masowej" w celu hmmm sprawdzenia łatwowierności ludu ?
Oprócz stojącej komunikacji miejskiej, żadnych innych zmian czy wyłączeń internetu w komórkach czy kompach z rana nie zaobserwowałam. :)
0 x


"Gdy czegoś gorąco pragniesz, cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"
P.C.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9243 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: abcd » czwartek 24 lis 2016, 09:01


Bez echa, bo w pewnym sensie mamy to już za sobą. Piszą, straszą, a życie i tak biegnie swoim torem - dla każdego z nas naszym własnym - i biadolenie, rozczulanie się nad takimi i im podobnymi zjawiskami nie ma sensu, przynajmniej dla niektórych z tu piszących.
Czym innym jest wspomnieć o możliwości zaistnienia takiego czy innego zjawiska - nie ważne czy naturalnego, czy wywołanego przez kogoś na Ziemi - a czym innym "robienie z igły wideł".
Żyjemy swoim życiem, nie panikujemy i niekiedy dzielimy się ze sobą swoimi wnioskami. :)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15216
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 25
x 807
Podziękował: 28542 razy
Otrzymał podziękowanie: 22922 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 22 gru 2016, 16:15

Czysta Nauka - Śmierć Słońca

https://www.youtube.com/watch?v=Kv0gfcb6mM8

Opublikowany 8 gru 2016

Dokument National Geographic. Życie na naszej planecie jest całkowicie uzależnione od Słońca. Z badań naukowych wynika, że gwiazda nie będzie istnieć wiecznie. Historia istnienia gwiazdy od narodzin do dziś oraz wizja przyszłości aż po dzień jej śmierci.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12602
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 879
x 301
Podziękował: 12432 razy
Otrzymał podziękowanie: 18936 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 22 gru 2016, 22:08

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15216
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 25
x 807
Podziękował: 28542 razy
Otrzymał podziękowanie: 22922 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 03 sty 2017, 23:22

Nemezis - Bliźniaczka Słońca

https://www.youtube.com/watch?v=t-sRADO8_LU
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12602
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 879
x 301
Podziękował: 12432 razy
Otrzymał podziękowanie: 18936 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 07 sty 2017, 11:58

coś dziwnego wróciło i jest jeszcze dziwniejsze..
Obrazek
http://beforeitsnews.com/conspiracy-the ... 79335.html
Obrazek
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15216
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 25
x 807
Podziękował: 28542 razy
Otrzymał podziękowanie: 22922 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 07 sty 2017, 14:27

Czarna Przyszłość Słońca

https://www.youtube.com/watch?v=nxYusTM6F3Q
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12602
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 879
x 301
Podziękował: 12432 razy
Otrzymał podziękowanie: 18936 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 20 wrz 2018, 12:24

porobiło się tak dziwnie, o czym mainstream oczywiście milczy- pozamykano nieznane szerszej publiczności,-
obserwatoria słoneczne i nie tylko pewnie.
Oczywiście gładkich wytłumaczeń jest ile trzeba- bo na świnkę pochorowali się, etc.
https://innemedium.pl/wiadomosc/wiadomo ... ne-sunspot
ale niezależne źródła mówią krótko- aktywność wokół słońca wzrosła jak na Marszałkowskiej :shock:
https://kochanezdrowie.blogspot.com/201 ... cay-i.html
Obrazek

Obrazek

Obrazek
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15216
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 25
x 807
Podziękował: 28542 razy
Otrzymał podziękowanie: 22922 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 21 wrz 2018, 00:07

Dlaczego FBI ewakuowało obsługę obserwatorium słonecznego Sunspot?

https://www.youtube.com/watch?v=pA40CH-sFWk

Opublikowany 16 wrz 2018
Świat ufologów stanął w ogniu ekscytacji! Narodowe Obserwatorium Słoneczne w Sunpoint zostało nagle zamknięte przez władze USA. Choć podobne wydarzenia mogą wynikać z różnych powodów, na przykład sanitarnych, problem rozwiązywany jest zwykle przez policję stanową. Tym razem, akcja jest jednak koordynowana przez FBI!
0 xbeadnorsi
Posty: 473
Rejestracja: niedziela 27 maja 2018, 12:06
x 2
x 24
Podziękował: 1125 razy
Otrzymał podziękowanie: 611 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: beadnorsi » poniedziałek 14 sty 2019, 19:31

0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15216
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 25
x 807
Podziękował: 28542 razy
Otrzymał podziękowanie: 22922 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 14 sty 2019, 23:24

Słońce zmienia bieguny magnetyczne. Co to oznacza?
08.08.2013

Do końca roku bieguny magnetyczne Słońca zamienią się miejscami. Wpłynie to niekorzystnie na wszystkie planety Układu Słonecznego. Czy w związku z tym coś nam grozi?

Obrazek

Zamiana biegunów pól magnetycznych odbywa się co 11 lat w szczytach każdego cyklu słonecznego.
- Za ok. 3-4 miesiące dojdzie do całkowitej zamiany biegunów pola magnetycznego Słońca. Wpłynie to na cały Układ Słoneczny - mówi Todd Hoeksema, dyrektor Wilcx Solar Observatory, jednego z niewielu obserwatoriów na świecie, które badają pole magnetyczne słońca.
Wszystko zaczyna się od biegunów. Pole magnetyczne słońca stopniowo słabnie, po czym dochodzi do zera. Następnie znów rośnie - z odwróconą biegunowością. To stała część cyklu słonecznego. Odwrócenie pola magnetycznego Słońca to ogromne wydarzenie.

Zasięg magnetycznego wpływu Słońca (heliosfera) sięga miliardów kilometrów za Pluton. Wpływy pola magnetycznego sięgają od sond Voyager aż do przestrzeni międzygwiezdnej.

Zmiany pól mogą spowodować burze w przestrzeni kosmicznej wokół Ziemi. Ma to wpływ także na promieniowanie kosmiczne. Naładowane cząstki przyspieszają do prędkości światła za sprawą eksplozji supernowy i innych gwałtownych wydarzeń w naszej galaktyce.

Promieniowanie kosmiczne może być niebezpieczne dla astronautów i sond kosmicznych. A niektórzy naukowcy twierdzą, że może mieć wpływ na zachmurzenie i klimat na Ziemi.

Wprowadzenie do magnetyzmu... https://pl.khanacademy.org/science/phys ... -magnetism

Skąd się bierze pole magnetyczne Słońca?

ASTRONOMIA

Mimo iż z oddali Słońce wygląda na oślepiający, intensywnie żółty dysk, jego powierzchnia "tańczy". Potężne pętle i wirujące cyklony, które docierają do górnych warstw słonecznej atmosfery, nie są widoczne w świetle widzialnym. W latach 50. ubiegłego wieku po raz pierwszy odkryliśmy ten kosmiczny balet, kiedy to gwiazda wyemitowała światło o długościach fal niewidocznych dla naszych oczu. Teraz monitorujemy je cały czas. Czy kiedyś uda nam się w pełni zrozumieć magnetyzm Słońca?

Obrazek
Pole magnetyczne Słońca podczas minimalnej aktywności gwiazdy /NASA

Gdy tylko udało się zaobserwować dynamikę procesów zachodzących na Słońcu, kolejny krok prowadził do próby zrozumienia, z czego się ona bierze. W tym celu naukowcy postanowili połączyć obserwacje w czasie rzeczywistym i symulacje komputerowe, aby jak najlepiej przeanalizować zachowanie korony słonecznej. Dzisiaj już wiemy, że za dynamikę Słońca odpowiada fakt, że jest to olbrzymia gwiazda magnetyczna, wykonana z materiału, który porusza się zgodnie z prawami elektromagnetyzmu.

- Nie wiemy dokładnie, w którym miejscu Słońca jest tworzone pole magnetyczne. To może mieć miejsce blisko powierzchni Słońca lub głęboko we wnętrzu gwiazdy. Albo na różnych głębokościach gwiazdy - powiedział Dean Pesnell z Goddard Space Flight Center.

Odkrycie, co napędza magnetyzm Słońca jest kluczowe dla zrozumienia natury przestrzeni kosmicznej w Układzie Słoneczny. Pole magnetyczne Słońca jest odpowiedzialne za wszystko - od wybuchów słonecznych, które powodują zmiany kosmicznej pogody (ziemskie zorze polarne), po międzyplanetarne promieniowanie, przez które musi przebić się każdy statek kosmiczny podróżujący przez nasz układ planetarny.


Jak zatem zobaczyć coś, co niewidzialne? Po pierwsze, poprzez obserwację materiału na Słońcu. Nasza gwiazda jest zbudowana z plazmy, podobnego do gazu stanu materii, w którym elektrony i jony są rozdzielone, tworząc supergorącą mieszankę naładowanych cząstek. Gdy naładowane cząstki poruszają się, naturalnie tworzą pole magnetyczne, które z kolei ma dodatkowy wpływ na trajektorię ich ruchu. Słoneczna plazma tworzy skomplikowany układ przyczynowo-skutkowy, w którym powstająca w Słońcu plazma powoduje powstawanie pola magnetycznego wpływającego na ilość tworzonej plazmy - tzw. mechanizm słonecznego dynama. Ruch plazmy w polu magnetycznym jest opisywany równaniami magnetohydrodynamiki - zmiany tego pola powodują powstanie dodatkowej siły elektromotorycznej, jak w prądnicy, a przepływy plazmy mogą być opisywane jako obwody elektryczne.

Teraz możemy obserwować kształt pola magnetycznego powyżej powierzchni Słońca, ponieważ wpływa on na ruch plazmy. Dodatkowo, pętle magnetyczne mogą być mierzone za pomocą dokładnych instrumentów zwanych magnetografami.

Zebrane dane wykorzystuje się do stworzenia modeli i symulacji, takich jak model Potential Field Source Surface (PFSS), pokazany na załączonym filmie. Dzięki niemu można dokładnie zilustrować jak pole magnetyczne faluje wokół Słońca.

Pełne zrozumienie pola magnetycznego Słońca - jak jest generowane i jak głęboko gwiazdy sięga - to cel heliofizyków na najbliższą dekadę. Informacje te są niezwykle cenne, bo zważywszy na około 11-letnie cykle aktywności słonecznej, to co dzieje się na naszej dziennej gwieździe ma realne przełożenie na życie na Ziemi.

- W maksimum słonecznym, pole magnetyczne ma bardzo skomplikowany kształt z dużą ilością małych struktur. Podczas minimum słonecznego, pole magnetyczne jest słabsze i skoncentrowane na biegunach. Ma wtedy gładką strukturę, która nie tworzy plam - podsumował Pessnell.

INTERIA.PL

Czytaj więcej na https://nt.interia.pl/raporty/raport-ko ... ign=chrome
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12602
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 879
x 301
Podziękował: 12432 razy
Otrzymał podziękowanie: 18936 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 08 lut 2019, 21:39

0 x


panta rhei


Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5771
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 383
x 227
Podziękował: 32225 razy
Otrzymał podziękowanie: 9243 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 02 mar 2019, 04:14

A może Słońce przygotowuje się do "kosmicznego pierdnięcia z przytupem". ;) :)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15216
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 25
x 807
Podziękował: 28542 razy
Otrzymał podziękowanie: 22922 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 23 kwie 2019, 23:58

Jak wygląda Słońce z różnych obiektów w Układzie Słonecznym - AstroLife

https://www.youtube.com/watch?v=1Emvg8L2WFw

Opublikowany 9 kwi 2019
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12602
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 879
x 301
Podziękował: 12432 razy
Otrzymał podziękowanie: 18936 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 06 maja 2019, 16:17

to drugi materiał od wczoraj- mówi o nadchodzącym mega-rozbłysku słonecznym, który:
- wymiecie całe AI
- wymiecie całe negatywne ET
- to będzie przejście do złotego wieku
- ET powiedziały mu lata temu, że dojdzie do tego jak będzie miał 46lat!
teraz jeśli dodamy do tego masowe obserwacje NOL nie tylko nad RP, i to mówi D.Wilcock o wariancie ekstremalnym,-
o konieczności ewakuacji i tych NOL-ach na całym świecie i o wizji choćby chrześcijańskiej o wzięciu do nieba dosłownie ludzi.

https://youtu.be/WJy1rfu4nxA
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12602
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 879
x 301
Podziękował: 12432 razy
Otrzymał podziękowanie: 18936 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 06 maja 2019, 17:54

mamy jeszcze ~10lat extra na poprawe dla wszystkich :)

https://youtu.be/f4nIbzjaWXQ
0 x


panta rhei


Awatar użytkownika
forester
Posty: 422
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 16:34
x 39
x 49
Podziękował: 403 razy
Otrzymał podziękowanie: 1041 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: forester » środa 25 gru 2019, 14:32

abcd pisze:
sobota 02 mar 2019, 04:14
A może Słońce przygotowuje się do "kosmicznego pierdnięcia z przytupem". ;) :)
Zaćmienie obrączkowe – Malezja 2019

2019 rok zakończy się pięknym zaćmieniem obrączkowym widocznym nad Indonezją. 26 grudnia cień Księżyca przykryje Słońce nad Półwyspem Arabskim po czym przebiegnie przez Ocean Indyjski zahaczając o południową krawędź Indii i Sri Lanki. Maksimum zaćmienia będzie miało miejsce na Sumatrze – niedaleko Singapuru. Dalej cień pobiegnie nad Pacyfik. Zaćmienie częściowe tego dnia będzie widoczne w całej Azji i z większości Australii. Wstępnie typujemy okolice miejscowości Sibolga na Sumatrze (tu czas fazy obrączkowej wyniesie 3 minuty i 35 sekund, a zjawisko będzie widoczne bardzo wysoko nad horyzontem – 64.4º o 12:04 czasu lokalnego).

Alternatywą mogą być lokalizacje na Borneo (Singkawang: 3’39”, 61.9º, 13:42), na wyspie Guam (Hagåtña: 3’09”, 13.5º – maksimum o 16:57 czasu lokalnego) lub na Sri Lance (okolice Jaffny: 3’17”, 40.4º – maksimum o 9:37 czasu lokalnego). Być może zorganizujemy dwie lub trzy ekspedycje: pierwszą do Omanu gdzie co prawda nie będzie widoczny pierwszy kontakt, a Słońce w fazie obrączkowej, trwającej 3 minuty, będzie widoczne 10.8º nad horyzontem, ale za to na pustyni są małe szanse na zachmurzenie. Druga wyprawa skieruje się do Indii i na Sri Lankę, a trzecia – na Sumatrę lub Guam, z nurkowaniami na Filipinach i na Guamie.

Tutaj będziemy uzupełniać informacje dotyczące planów wyprawowych. Jednak jeżeli chcesz być na bieżąco informowany, zaprenumeruj nasz newsletter (wysyłamy go zazwyczaj raz na miesiąc).

Więcej informacji na stronach:

http://eclipse.gsfc.nasa.gov/SEgoogle/S ... oogle.html
https://www.timeanddate.com/eclipse/in/ ... o=20191226
https://www.timeanddate.com/eclipse/map ... -26?n=2459

https://eclipses.eu/events/planowane-wy ... ezja-2019/
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 15216
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 25
x 807
Podziękował: 28542 razy
Otrzymał podziękowanie: 22922 razy

Re: Słońce i transformacja!

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 07 sty 2020, 23:48

Wschodzące słońce wyglądało jak rogi diabła. Zdjęcie jest w 100% prawdziwe!
7. stycznia 2020

Obrazek

To zdjęcie stało się popularne wśród internautów na całym świecie. Pewien mężczyzna sfotografował wschód słońca, który wyglądał jak unoszące się rogi diabła. Zdjęcie jest w 100% prawdziwe i nieretuszowane.


Elias Chasiotis, miłośnik fotografowania ostatnie dni 2019 roku spędził w Katarze. Wybrał się tam specjalnie na obrączkowe (zwane również pierścieniowe) zaćmienie Słońca. Mężczyzna wszystko uwiecznił na zdjęciach, które podbijają sieć na całym świecie.

Zaćmienie obrączkowe Słońca występuje wtedy, gdy tarcza Księżyca nie jest w stanie zasłonić w całości Słońca, co obserwujemy jako jasną obrączkę z mniej lub bardziej centralnie położonym czarnym dyskiem Księżyca.

Dlatego, gdy Słońce zaczęło wznosić się nad horyzontem wyglądało jak dwa unoszące się rogi. Mogło się odnieść wrażenie, że diabeł wystaje z morza. Internauci pokochali to zdjęcie, podobnie jak autor.
„Astronomia mnie zafascynowała, odkąd byłem dzieckiem”, powiedział Chasiotis dla Bored Panda. „Od 15 lat jestem amatorskim astro-fotografem. Zrobiłem te zdjęcia w nadmorskim mieście Al Wakra w Katarze rano 26 grudnia 2019 r., gdy trwało zaćmienie pierścieniowe”.
Obrazek

Zdjęcia nie są wynikiem czystego przypadku i szczęścia. Chasiotis celowo wybrał miejsce z otwartym horyzontem, gdzie miał doskonały widok na wschód słońca wyłaniający się z morza. „Warunki pogodowe na początku nie wyglądały dobrze, ponieważ na południowym wschodzie było dużo zamglenia i niskich chmur”.

Obrazek

„Martwiłem się, że z tego nic nie wyjdzie. Jednak gdy słońce w końcu zaczęło wschodzić, wyglądało jak dwa oddzielne kawałki, jakieś czerwone rogi przebijające morze. Wkrótce słońce przybrało formę półksiężyca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

„To był najbardziej oszałamiający wschód słońca, jaki kiedykolwiek widziałem! Jedynym problemem było to, że z powodu chmur przeoczyłem fazę pierścieniową zaćmienia („pierścień ognia”). Kiedy słońce znów się pojawiło, znów było półksiężycem. Pomimo zachmurzenia i tak poczułem się bardzo nagrodzony. Teraz nie mogę się doczekać następnego zaćmienia pierścieniowego w czerwcu 2020 r. I następnego całkowitego zaćmienia słońca w grudniu 2020 r. Całkowite zaćmienia Słońca są najbardziej niesamowitymi widokami w przyrodzie. ”

https://www.f7dobry.com/wschodzace-slon ... 15D3GBORSk
0 xODPOWIEDZ