Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » piątek 14 wrz 2018, 19:58

czytalam o przypadku ran krwawiacych przelyku i zastosowaniu dmso ponoc pomoglo potwierdzone gastro, sam nie mam w tym zadnego doswiadczenia
co zas tyczy sie oplucnej, woda zbiera sie u mnie w roznych miejscach w kolanach np i tam dmso powoduje ze sie wchlania stad analogicznie chcialam zastosowac do smarowania plecow z reszta te i tak mnie bola pewnie od dlugiego lezenia kregoslup, od kilku dni smaruje tez z przodu tam gdzie mnie boli, stosuje tez aloes kapuste seler marchew batat kokos,kombuche oliwe z oliwek, len,nie mam akurat rokitnikowego czy cedrowego
helico nie mam, badania byly, candida trudno wykluczyc bo objawy ibs sa dosc zblizone , co ty bys w takim wypadku jeszcze polecal,
dzis juz ciut lepiej , choc juz bylo kilka dni lepeij i wracalo, widze problem z trawieniem bialka i aminokwasow a ocet podraznia, jak zalecze i seler nie pomoze zaczne betaine
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9739
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14640 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 14 wrz 2018, 20:45

Krwawiące to trochę inny status, niż nadżerki, czy przepuklina zwieracza, ale moim zdaniem spróbować możesz.
Do picia nikt nie próbował, właściwie nie polecał, stężenia większego od 30%.
Moim zdaniem 10% to optimum, można wtedy pić powoli.
W kolanach usuwa wodę, bo DMSO jest w wodzie rozcieńczalne, więc przechodzi z nią do krwi, a potem nerki robią swoje, a po drodze wątroba. Nie wiem czy smarowaniem dotrzesz do płuc, one nie mają ciągłego kontaktu, choć może nieco przy leżeniu na plecach, nie wiem.
Czy próbowałaś robić jakieś inhalacje na te płuca? Wiem, że lekarzy unikasz, ale może ktoś próbował tłumaczyć powody zbierania się tam tej wody. Helico nie wszystkie badania wykrywają skutecznie, candida, możesz wykonać test pierwszej śliny po przebudzeniu do szklanki pełnej wody.
Na razie nie mam skojarzeń, nie widzę całości, muszę przeczytać wcześniejsze posty, bo już nie pamiętam.
Nadżerki masz stwierdzone, czy tylko podejrzewasz?

Edit: sprawdzałem przyczyny takiego stanu płuc. Najczęściej jest to niedrożny system limfatyczny, często występują blokady w węzłach, z powodu niestrawionych do końca białek i tłuszczy (mało żółci), ale też z powodu powstawania włókienek celulozowych w wyniku działania jakichś grzybów lub pleśni.
Na cito może pomóc drenaż limfatyczny, ale przyczyny najlepiej usuwać pobieraniem pankreatyny, powiedziałbym w sporych ilościach.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » sobota 15 wrz 2018, 08:08

ok , ale jesli stosuje juz do smarowania to do picia ile tego moge jeszcze dodac tez bym z aloesem rozcienczala, teraz na skore stosuje gdzies 80-85% taki mi wyszedl i chyba jest ok, bo juz ze 2 tyg stosuje i nic sie nie dzialo "dziwnego"

tak, tlumaczyli ze to od rzs wtedy tez mialam zmainy srodmiazszowe , teraz labo ich nie ma , albo badanie nie wykazalo, lekarz , ktory to robili stwierdzil ze pluca super ideal i nic tam nie ma,

na helico byl i przy gastro ale to dawno i w kale i z krwi to ostatnio, mysle ze u mnie to od refluksu jest po prostu podraznione, a draznic ma co bo roznych supli troche biore, candida w szklance nie wykryta...ale problemy z trawieniem mocne, odstawilam teraz owoce a i tak w jalitach po odrobinie nawet kiszonki czy kombuchy to przelewa sie buczy i gazy, uklad pokarmowy to pierwsze i podstawa u mnie

nie robilam teraz gastro , bol taki ze wsadzenie rury to odpada zrobie jak tylko odrobine zezlzy, bol jest nie tylko przelyku a rowniez w klatce pier tzn nad piersiami jakby te miesnie i kosci i z tylu pod lopatkami i po bokach od zoladka, na glodno i zaraz po jedzeniu sie nasila pozniej przechodzi mniej lub bardziej pojawia sie przy napinaniu, podnoszeniu czegos schylaniu, gardlo zaczerwienione i robia sie choc rzadko te gulki biale w badaniu wymazu i posiewu plwociny nic ani grzyba ani bakterii


inhalacje musze zaczac, nie robilam bo nie dokuczalo a woda sadzilam ze sama sie wchlonie , co na ta limfe mozna zrobic/poczyscic jak? wezly mam w roznych miejscach powiekszone ale nie od dzis byly nawet badane usg niby odczynowe i niepodejrzane, na woreczku byly malenkie polipki 2 , watroba nic w badaniach zlego, ale tak mysle ze refluks mam gorzki a nie kwasny, moj wniosek cos gdzies dalej blokuje a zoladek za malo kwasu, w biorezonansie problem z trawieniem bialek , tluszcze niby ok, grzyb mialam na scianach w dawnym mieszkaniu wtedy tez wyszedl w biorezonansie w ukl oddechowym, tutaj chyba inhalacje moglyby pomoc czym najlepiej?

pankreatyna w sporych ilosciach tzn ile ? i jak dlugo
0 x



wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » sobota 15 wrz 2018, 15:26

a i jeszcze jak sie ma pankreatyna do papainy z bromelaina bo takowy preparat juz biore, choc sporadycznie
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 18 wrz 2018, 08:25

wolzdro pisze:
piątek 14 wrz 2018, 18:13
czy picie dmso pomoze na wrzody nadzerki pieczenie bol refluks przepukline? czy i w jakiej ilosci w takim przypadku zastosowac?
codziennie przed posiłkami sok z surowej kapusty bardzo ładnie leczy te sprawy, tak do miesiąca,
nawet krócej, wystarczy 1/2 szklanki z sokowirówki.
Poczytaj też o jodzie na wrzody w temacie.
viewtopic.php?f=17&t=1472&p=85924&hilit ... ola#p85924
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » środa 19 wrz 2018, 21:42

dziekuje za link, jod przez skore, tylko hashi..
na zoladek swietnie mi robi kleik z lnu, kapusta srednio pomaga , ale pije i sok z batata tez niezle robi, choc len na perwszym miejscu w odczuciach, kapuste znam i owszem dziala ale na efekt np zmniejszenie bolu trzeba poczekac, :)
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 21 wrz 2018, 19:17

wolzdro pisze:
środa 19 wrz 2018, 21:42
jod przez skore, tylko hashi..
Co masz na myśli?
Jod przez skórę to jeden ze sposobów aplikacji, tylko nie 5%, a max 1-2%- rozrzedzony, bo
powoduje te efekty ''uczuleniowe'', które kiedyś omawialiśmy.

Dla ciekawych, niezłe:
Obrazek
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Valter
Posty: 51
Rejestracja: środa 19 wrz 2018, 13:46
x 1
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 20 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: Valter » środa 26 wrz 2018, 09:03

Witam. Mam zamiar zakupić MSM tylko takie pytanie mam, znalazłem tutaj:
https://allegro.pl/msm-metylosulfonylom ... ml#thumb/5 o wzorze chemicznym CH3SO2CH3
i tutaj:
https://www.sklep.biomus.eu/pl/msm-dime ... &results=6 o wzorze C2H6O2S
numer CAS jest taki sam na drugim numeru WE nie ma podanego, jeśli ktoś może rozwiać moją wątpliwość będę wdzięczny ;)
Drugie pytanie, czy ktoś zamawiał na allegro w tej firmie z pierwszego linku? Czytając wątki na forum gdzieś było powiedziane o feralności produktów od nich, ktoś może to potwierdzić? Pytam gdyż różnica niektórych odczynników między pierwszym a drugim sklepem jest duża.
Pozdrawiam.


P.S. Tutaj sprawa ma się inaczej wzór chemiczny taki sam ale numer CAS inny
https://www.sklep.biomus.eu/pl/czterobo ... &results=6
https://allegro.pl/boraks-10h2o-cz-500- ... 00597.html
0 x



wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » środa 26 wrz 2018, 11:00

grzegorzadam pisze:
piątek 21 wrz 2018, 19:17
wolzdro pisze:
środa 19 wrz 2018, 21:42
jod przez skore, tylko hashi..
Co masz na myśli?
Jod przez skórę to jeden ze sposobów aplikacji, tylko nie 5%, a max 1-2%- rozrzedzony, bo
powoduje te efekty ''uczuleniowe'', które kiedyś omawialiśmy.

Dla ciekawych, niezłe:
Obrazek
stosuje jodyne na skore, robie plame, czasami w niektorych miejscach ciut dluzej zaczerwienieni sie utrzymuje innych rzeczy nie zauwazylam, kiedys bralam kelp, ale tera przeciwciala ladnie spadly , a byly juz prawie tysiac i nie chce znow rozhulac tarczycy
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 26 wrz 2018, 13:11

Polecam tę lekturę, tam jest to fajnie omówione.

Uwaga techniczna: nie ma potrzeby cytowania całości z pięterka wyżej ;)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

wolzdro
Posty: 681
Rejestracja: czwartek 09 sie 2018, 10:52
x 18
Podziękował: 270 razy
Otrzymał podziękowanie: 639 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: wolzdro » piątek 28 wrz 2018, 16:00

no tak sie kliknelo, ale takie rzeczy i tysiac razy warto powtorzyc ;)
czasem mysle , ze czasu za malo zeby wszystko doczytac, tyle tego "dobrego"...
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: dama » środa 10 paź 2018, 12:26

grzegorz ja piłam jeden jedyny raz sok z kapusty i wiecej nie bede .
byl paskudny w smaku o zapachu białka jaja kurzego i piekacy
to juz lepiej surówka z kapustki plus nataka ,koperek sol pieprz ,ostropest
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 03 gru 2018, 21:06

dama pisze:
środa 10 paź 2018, 12:26
byl paskudny w smaku o zapachu białka jaja kurzego i piekacy
piołun jeszcze gorszy i też wymiata :)
DMSO
DMSO jest nie tylko samobójczym środkiem bakteriobójczym, ale także bardzo skutecznie przenosi inne środki bakteriobójcze do niedostępnych miejsc i przenika do biofilmów, w których ukrywają się mikroby.

Jest szczególnie skuteczny przeciwko mikoplazmom.

Wcieraj go w skórę na zainfekowanych obszarach.

Możesz również dodać roztwór Lugola , niezakwaszoną MMS, nadtlenek wodoru, chlorek magnezu i inne rozpuszczalne w wodzie środki,

ale nie nafta, terpentyna gumowa, olejki eteryczne lub rozpuszczalne w oleju środki.

W celu wcierania skóry na zainfekowane miejsca należy rozcieńczyć DMSO do 50-70%.

Jest skutecznym lekarstwem przeciwbólowym, a także eliminuje mikroby ze skóry, stawów, zatok, ucha wewnętrznego, kości, zakażonych korzeni zębów, kości szczęk, kawitacji i może zatrzymać wypadanie włosów wywołane grzybem.

Minimalna czystość DMSO powinna wynosić 99%, a najlepiej więcej.
Odpowiednia łączna dzienna i miejscowa dawka dzienna z przewlekłymi chorobami może wynosić od 20 do 30 ml w dawkach podzielonych.

Doustnie można go przyjmować w napoju wraz z konkretnymi suplementami, aby zwiększyć ich wchłanianie.

Jednak niektóre drobnoustroje mogą powodować silny zapach siarki, bardziej w przypadku podawania doustnego niż miejscowego.
Podczas gdy DMSO jest szeroko stosowany w większości krajów jako lek medyczny, w Stanach Zjednoczonych zatwierdzony jest jedynie do leczenia śródmiąższowego zapalenia pęcherza.

W Australii trucizna na receptę nie jest przeznaczona do leczenia ludzi, ale może być sprzedawana do celów weterynaryjnych i jako rozpuszczalnik. Aby uzyskać szczegółowe informacje, patrz MSM i DMSO .
http://www.health-science-spirit.com/msm.html - tekst tłumaczony u nas przez Blu w temacie ;)
http://www.health-science-spirit.com/ul ... eanse.html
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

henryk81
Posty: 6
Rejestracja: piątek 28 wrz 2018, 18:48

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: henryk81 » niedziela 09 gru 2018, 19:48

Witam.
Grzegorz, blu proszę o odpowiedź na pytanie. Stosowałem DMSO doustnie i na skórę (borelioza). Niestety musiałem przerwać z powodu brzydkiego zapachu , który niestety wyczuwały tylko osoby w moim otoczeniu. To jest zadziwiające , że ja nic nie czułem. Dziwnie to działa .Bardzo mi pomagało ,ale pozostaje mi chyba stosowanie na skórę(stawy). Pytanie, czy pozostając przy aplikacji na skórę , też będzie taki brzydki zapach? Czy przez skórę w ogóle nie ma odoru ? Czy znacie osoby,które stosowały dożylnie DMSO ? Na pewno byłby lepszy efekt terapeutyczny .
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9739
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14640 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 09 gru 2018, 20:06

Niestety, "zapach" jest zawsze! Nawet jeśli stosujemy niewielkie ilości, ale długo. Więc nie ma idealnego sposobu z kroplówki też będzie czuć, ale relatywnie do ilości najmniej. I jest to najbardziej efektywny sposób dostarczania DMSO do organizmu.
Ty swojego "zapachu" nie wyczuwasz, lub bardzo słabo, to normalne, ale twoje otoczenie czuje jak nie powiem co...
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

henryk81
Posty: 6
Rejestracja: piątek 28 wrz 2018, 18:48

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: henryk81 » niedziela 09 gru 2018, 20:39

Pisząc zapach jest zawsze , miałeś na myśli też stosowanie na skórę ,czy to się tyczy tylko doustnej terapii?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9739
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14640 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 09 gru 2018, 20:41

Zawsze, to zawsze, niezależnie od sposobu dostarczania, choć z nieco różną intensywnością.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

henryk81
Posty: 6
Rejestracja: piątek 28 wrz 2018, 18:48

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: henryk81 » niedziela 09 gru 2018, 20:44

Ok, dziękuję.
0 x



Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: dama » wtorek 11 gru 2018, 13:29

Biore na skóre i nie ma zadnego czucia ja nie czuje a domownicy gdyby czuli zaraz by mi powiedzieli ,wiec nie czuc.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9739
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14640 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 11 gru 2018, 23:06

Czuć, czuć, a ile ty możesz wetrzeć w skórę tego DMSO? My mówimy o dawkach terapeutycznych, a to jest min 2 x 5 ml DMSO dziennie, a powinno być i więcej. U mnie dawka tylko raz 4 ml dziennie na próbę, po 4-ch dniach była dla żony nie do zaakceptowania.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
dama
Posty: 842
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 20:15
x 2
x 9
Podziękował: 1875 razy
Otrzymał podziękowanie: 886 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: dama » środa 12 gru 2018, 20:42

blue a moze to jest tak,ze żona ma cos wewnetrznie jakis stan zapalny .
Ja kilka lat temu miałam wstret do papryki moja córka jadła jak jabłka ,wziełam ugryzłam
i mówie jak mozesz to jesc przeciez to śmierdzi ,córka ,co ci śmierdzi nic nie smierdzi ,to z toba jest cos nie tak.
Kilka razy podemowałam próby i nie dałam rady ,ale zauwazyłam ,ze czasami podobnie smierdzi mi woda z kranu cos jak ropa.
Juz nie pamietam czy podziałałam czy azulanem czy inne ziola bo to czas przed internetowy czyli dawno temu.
Podbnie jest kiedy ktosze czosnek ja poczuje po kilku dniach ato sa osoby ktore maja problem z watroba ,cos z trawieniem,
bo kiedy ja zjem nikt
nie czuje.
Czy pijecie rozcienczone DMSO np 30% albo 70% ?
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9739
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14640 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 12 gru 2018, 21:20

Wiesz, moja żona, jest całkiem zapalna, wystarczy iskra i wybucha płomieniem.
A na poważnie, "zapach" zależy głównie od tego kto pije, jego metabolizmu przede wszystkim, a nie od tego kto wącha.
Są ludzie, którzy się "nie pocą" i od nich też czuć relatywnie mniej, po prostu mniej wydalają przez gruczoły potowe, ja też do takich należę, potrzeba ekstremalnych warunków abym się spocił, tym nie mniej jednak było mnie czuć.
Prawda, że można mieć pewne preferencje węchowe i niektórych zapachów nie odczuwać jako przykre, ale nie znam nikogo, kto uznałby ten wydzielany zapach u innej osoby, za przyjemny. Wcześniejsze publikacje o DMSO twierdziły, że jest to niejako współbieżne z ilością metali ciężkich i toksyn u pijącego, jednak nie ma nigdzie badań na ten temat. Bo sam zapach (są to węglowodory) pomierzyć można.

Do picia pobieraną dawkę rozcieńcza się w wodzie lub soku (poza jabłkowym) w ilości 1/2 do 1 szklanki. Mnie podchodziło w soku pomidorowym.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 27 gru 2018, 17:08

http://www.medycynawet.edu.pl/images/st ... 158162.pdf

Kliniczne i loboratoryjne zastosowanie tlenosiorczku

DMSO na powierzchnię skóry w dowoJnym
miejscu, odczuwa się juz po kilku minutach
charakterystyczny smak na języku (cyt. za
41). Dowie,d,ziono, że główną drogą przenikania
skóry przez DMSO są mieszki włosowe (47).
Kolb i wsp. (21) używając DMSO znaczonego izotopem siarki określili szczegóŁowo szybkość resorpcji, rozptzestrzenianie się w organizmie i wydzielanie tego preparatu. Między
innymi stwierdzono, że u psów po naskórnym
naniesieniu DMSO już po 4 go.dzinach około
B00/o wnika do skóry, a stą,d tozprzestrzenia się
na cały organizm. DMSO moze ulegać w ustroju ,utlenianiu do DMSO2, a Łakże redukcji do
DMS. Ten ostatni powo,duje nieprzyjernny zapach wy,dychanego powietrza, przypominający
woń ,czosnku lub o,stryg, Wydalanie DMSO następuje głównie z rnoczem. Po 1po,daniu d,ożylnym lub doustnym w ciągu B dni organizm
wydala tą drogą BOOń dawki, a po naskórnym
podaniu około 50%. O,procz DMSO w postaci
niezmienionej, z moczem wydalany jest także
DMSO, (13).
DMSO ,działa moczopędnie. U psów po podaniu ,Cożylnym stwierd,zono podwójne zwiększenie się ilości moczu, a po po,daniu do,ustnym
szczurom 1 mV100 g ciężaru ciaŁa objętość moczu była 26 ,razy większa niż u zwierząt kontrolnych (cyt. za 47).
Stwierdzono, że DMSO chroni komórki żrr.
uitro i ,całe zwier-zęta przed d,ziałanie,m promiedwumelylu (DMSO)
ZeSpół Mikrobiologil Instytutu chorób zakaźnych i Inwazyjnych wsĘ \ĄI olsztynie
Kierownik: prof. dr Z. LAF,ST<I
DNISO, związek otnymany prze,d ponad 100
laty (w 1867 r.) ,przez ,Saytzeffa, stosowany do
niedawna tylko w przemyśle jako rozpuszczalnik, lbu,dzi ostatnio szczególnie duże zainteresowanie lekarzy. Mia,rą tego są międzynarodowe sympozja
-
w 1965 r. w Berlinie oraz w
1966 r, we Wie,Cniu i w Nowym Jorku.
OgóIne właściwoś,ci i działanie
farmakologiczne
Tlenosiarczek dwumetylu (DMSO), o wzorze CH3SOCH3, przedstawiciel tleno,siarczków
(R-SO-R) jest ,cieczą klarowną, bezbarwną,
bezwonną, bipolarną, rozpuszczalną ]M wodzie
(roztwo,ry wykazują reakcję alkaliczną). DMSO
jest rozpuszgzalnikiem wielu związków nieryrganicznych oraz organic,znych, w tym także
ga,zów.
DMso wzmaga możliwości wnikania dc or- ,ganizmu i rozprzestrzeniania się wielu substancji, w tym leków na pr"zykła,d kortyzonu,
test,osteronu, antybiotyków (17, 2B). To ,,wpędzające" ,działanie można lbardzo łatwo wykazać. Jeśli na przykład w g,rzbietową powierz,chnię obu dłoni wetrze się równe ilości jo,dyny
i na je,dną naniesie DMSO, to po krótkim czasie jodyna w o,becności DMSO całkowicie się
resorbuje, po,dczas gdy wchłanianie samej jodyny uwidoczni się dopiero po wielu godzinach. Po naniesieniu kilku kropel 50-900/o
158
Nr3 MEDYC YN A WtrTE}1 YNARYJNA ROK XXVIII
ni Rentgena (3), ptzedłuża nieznacznie czas
krzepnięcia krwi i wzmaga działanie heparyny (cyt. za 47).
Liczne badania potwier,dziły znieczulające i
lprzeciwbólowe,właśaiwości DMSO. Przypaszcza się, że lokalne jego podanie działa hamująco na rniejscowe i obwodowe reakcje zapalne,
co wyjaśnia jego skuteczny efekt w pewnych
stanach bólowych mięśni i stawów (6). Spadek
obzęku tkanki powoduje zŁagadzenie tbóIu (2).
Polegać też ono może na czasowej blokadzie
przewodzenia nerwoweg,o (cyt. za 46). Sams
(40) wykazał to na wyizolowanym kulszowym
nerwie żaby.
Z hadań Klemma i wsp. (19) wynika, że podanie naskórne DMSO powoduje wzrost iioś,ci
komórek tuczrry,ch w tkance Łąunej podskórnej,
co prowa,dzi do zwięks,z,onego wy,dzielania heparyny i wynaża się działaniern przeciwzapalnym, a także pruyśpieszeniem granulacji.
Właściwości toksy czfle
Bardzo szgz,egółowe i ligzne badania wykazaly bardzo niską toksyczność DMSO, Według
Caujol'a i wsp. (7) ś,miertelna dawka dob,owa
na kg cięzaru ciała dla myszy wynosiła po podaniu dootrzewnowym i podskórnym ponad 22
g. U psów stwier,dzono śmiertelne ,zatrucie po
dożylnym wprowadzeniu dopiero olbrzymich
dawek 30-40 glkg ciężaru ciała. P,rzy po,dawaniu dootrzewnowym i podskórnym myszom po
2,5 glkg ciężanu ciała ,codziennie przez 33 dni
nie stwierdzono zaburzeń wzrostu. zarodki kuTz,e zrroszą doomo,czniową dawkę 0,1 ml 300/o
DMSO (24).
U ryb trzymanych w 20lo stę
Nr3 MEDYCYNA WETERYNARYJNA ROK XXVIII
r.łcha zewnętrznego. Autor przytacza jeszcze
wiele schorzeń, ptzy których z pomyśInyrn wynikiem ,stosował DMSO, jednak ilość przypadków jest zbyt rnała, aby wyciągnąć o,dpowiednie wnioski. Preparat stosowano zewnęŁrznie
w wodnym roztworze 750lo l dużych, a w 507o
u rnałych zwierząt; w s,chorzeniach oczu w Toz,
tworze 10-30ło. Lek nanoszono 2-3 razy
dzi,ennie aż do wyzdrowienia. Okres ten wahał
się przy różnych stana,ch chorobowych od kilku ,dni ,do 4 tygodni. Wszystki,e leczone ,zwierzęta znosiły dolbrze naskórne podawanie leku,
za wyjątkiern jednej krowy, u której po na*
niesieniu DMSO na duze powierzchnie skóry
stwie,rdzono w tej częsci wypadanie włosów.
Scheffle,r podaje też, że charakterysty,czny zapach wydy,chanego powietrza występował tylko u psów; u mlecznych krów zmiany smaku
mleka (utrzyrnujące się 24 godziny po pruerwaniu 1eczenia) stwierdzało się tylko po stos,owaniu DMSO bezpośrednio na wymię. Levesque (cyt, za 19) wykazał, że DMSO w 900/o
stężeniu podawany rniejscow,o na rany skóry
,u koni przyśpiesz,a granulację; także u psów i
kotów przy ranach ura,zowych, pooperacyjnych
i wskutek oparzenia, Brunner (cyt. za 19)
stwierdzał po zastosowaniu DMSO zmniejszenie się iloś,ci wysięku przyrannego i przyśpieszenie gojenia. Teigland i Saurino (4B) podkreślają, że u koni przy uszko,dzeniu ,dolnych
nieumięśnionych c,zęści kończyn DMSO daje
lepsze efekty niż jakiekolwiek inne uprzednio
zewnętrznie stosowane preparaty. Dużą skuteczność DI\ISO przy le,czeniu ostrych, zapalnych, aseptycznych, schorzeń kończyn u koni
wyścigowych podkreśIają również Klemm i
wsp. (19). Preparat ten działa jednak lepiej
pr,zy o,strych niż przy chroni,cznych stanach
pourazowych (19, 48).
O pomyśJ,rrych wynikach lokalnego zastosowania DMSO w terapii schorzeń ludzi donosi
wielu autorów. Otrzyrnano pomyślne rezultaty
1eczenia s,chorzeń ścięgno-kostno-mięśniowych
(\6, 27, 29, 32, 4l, ,46, 53), s,chorzeń moczopłciowy,ch (33), twardzin skóry (70, 42) a także
przy uśmierzaniu, ostrych bólów po otwa,rciu
klatki piersiowej i po nacięciu krocza (2).
DMSO podawany równo,cześnie z cytostatykami
zwiększa skute.czność hamowania raka szyjki
macicy (cyt. za 34), Badlania Ramireza i Luza'y (36) przeprowadzone na psy,chicznie ,chorych pacjentaoh wykazały przeciwpsychotyczne i przeciwlękowe ,działanie DMSO. Jest ono
o,dmienne od działania trankwilizator&w głównie w tym, że nie wy,raża się głębokim uspokojeniem, obrriżeniem pobudliwości ośrodków
a przeciwnie, DMSO działa łagodnie pobudzająco.
Dane, doty,czące ,dawkowania DMSO (syn,
Dolicur, Dromisol, Hyadur, Infiltrina, Sornipront) u lu,dzi oTaz przec.iwwskazania pcdają
Podleoki i Chwalibo,gowska-Podtecka (34).
160
Zast o s o wani e l ab o ra t o r y jn e
Liczne badania wykazały bakteriostatyczne,
bakterio|bóljcze t grzybobĄcze właś,ciwości
DMSO, Z d,anycll Pottza i wsp. (35), Bascha i
Gadebuscha (4) oraz Kligmana (20) wynika, że
wid<szość ba,danych rodzajów drobrroustrojów
ulega zabiciu przez DIVISO w stężeniu 20-
307o, niektóre jednak giną już w znacznie niższyrrr i tak na przykład Haemophżlus intluenzae, Mżcrosporum audouźnl, w B0/o, Pasteurella
multocżda w 90lo, Mgcobacteńum tuberculosżs,
var. BCG, Cl. pasteurżanum i Corgnebacterium
sp. w 10ło stężeniu. Natomiast na przykład Neisserl,a catarrhalis i Nocardia asterożd,es giną
dopiero ,w 400h, a Streptococcus Jaecalżs w
40-500/o stężeniu DMSO. Dane w odniesieniu
zdaniem jednych (35) drobnoustrój ten wykazu,je'wrażliwość już na 50/o, z,daniem innych
(4) dopiero na 400lo DMSO; być może, że wahania te zależne są od szczepów.
Z badań właściwości wirusobójczych tego
rpreparatu, wykonanyclt przez Chana i GadebusĆha (B) w;łnika, że DMSO w stężeniu B07o
zabija wirusy grypy A (PR-8), grypy A2, SFV,
krowianki i faga T, E. colż, Nie stwierdz,ono
istobrej zmiany zakaźności wirusa PR-B w stężeniach DMSO powyżej 507o; zdaniem autorów, preparat ten z uwagi na różnice wrażIiwości na niego bakterii i grzybow z jednej,
a wirusów z drugiej strony, rnoże znaleźć zastosowanie do wybiórczego izolowania wirusów
z treści jetit i z wykrztusiny z płuc (eliminacja
zanieczy,szczeń,bakteryjnych i grzybiczych),
a także do steryliza,cji martwych obiektów,
kiedy nie można stosować autoklawowania i inny,ch metod.
Próby dootrze,"rmowego zastosowania DMSO
w ,celach ,chemoterapeutycznych u myszy zakażonych wirusem PR-B lub wifus€lTl SFV nie
dały pozytywnych wyników (8),
Kunze i Klein (23) wykazali, że dootrzewnowe podanie DMSO zwiększa nasilenió procesu
,chordbowego u białych myszy zakażonych tą
samą drogą gronkow,cami. Stwierdzono to również po dootrzewnowym podaniu S. tgphimurżum (7B). Autorom nie udało się wyjaśnić mechanizmu działania DMSO na infekcję, 1ecz sądzą, że może on być następstwem wpływu na
ogólną rprzemianę rnaterii, obniżenie oporności,
d,ziałania miejs,cowego na otrzewną, Iub zwiększenia zjadliwości zarazka, Kunze i Klein (23)
sugerują, że DMSO rnoże znaleźć zastosowanie w pracach diagnosty,cznych, co pozwoli
uzyskać wzrost czułości skrócenie czasu trwania próby biologi,cznej.
Amstey ,oraz Amstey i Parkman (cyt. za 49)
wykazali wzmagające działanie DMSO na za,
kaźność RNA poliowirusa. Ten s€un wynik
otrzymano również pruy działaniu na RNA
wirusa Merrgo (49). Fomin i Alyćeva (12)
stwierdzili, że DMSO w stężeniu końcowym
Nr3 MEDYCYNA WETERYNARYJNA ROK XXVIII
I,50/0 zwiększa penetrację wirusa grypy i
wzmaga jego syntezę w zarodkach kurzych.
Badania takie w odniesieniu do wirusa choroby
Newcastle, r,vykonane przez Latskiego i Wiśniewskiego (24) nie wykazały takiego działania
DMSO przy uży,ciu końcowy,ch stęzeń 1,5010,
\D/o i 200lo. Kun,ze i wsp. (22) wykazali, że arbowirusy w obecności DMSO pobudzają 2-16
krotnie produkcję interferonu (sam DMSO nie
jest stymulatorem); przwllszc-a się, że dziaNanie DMSO może polegać na przyśpieszeniu syntezy interferonu lub powodować szybsze jego
uwalnianie pruez komórkę.
Mikami i Bańkowski (31) stwierdzili, że
DMSO w hodowli komórek nerki kurczęcia zakażonych typem I szczepu Ca1-1 wirusa choroby Mareka zmniejsza liczbę i wielkość łysinek.
Natomiast w hodowlach zakażony.ch typem II
zwiększa liczbę ły,sinek, a wpływa tylko nieznaczenie na ich wielkość. Mechanizm tego działania nie jest jesz,cze dostatecznie wyjaśniony.
Autotzy przytau,ają sugestie innych badaczy
wskazujące, że DMS,O powodować może: zaharnowanie syntezy DNA w hodowli, wzmożenie przeplszczalności błon biologicznych i
zahanowanie reakcji katalizowanych przez
enz}rr11y,
Bardzo cenną właściwość ,stanowi ochronne
działanie DMSO na ,przechowywane w stanie
zamrożony m komórki, pr zezrLaczoTle do hodowli
żn uitro (3, 26). Pozwala to na ekonomiczne i
wygodne dysponowanie materiałem do zakładania hodowli pierwotnych. Istotą działania
kons,erwującego jest ochronny wpływ na ś,cianę
komórkową.
Ten fakt stanowił podstawę do podjęcia badań stabilizującego działania DMSO na po,d,dane zatl,rażaniu wirusy ,otoczkowe (50), które
otrzymują swą otoczkę w końcowej fazie syntezy wiriona właśnie od komórki gospodarza.
Teoretyczne przewidywania okazały się słuszne. Wallis i Melick (50) wykazal| że DMSO
w 109o końcowym stężeniu chroni skutecznie
otoczkowe wirusy opryszczki, odry, stomatitżs
uesżcularźs i Sindbis nawet przy utetokrotnym
zarryrażantu i rozmrażaniu. W kontroJ::ych próbach wir,usy te bez do,datku DMSO ulegały w
tych warunkach inaktywacji, praw,dopodobnie
wskutek denaturacji kornponentów otaczający,ch wirus. U badanych równo,cześnie wirusów
bezoto,czkowych
-
polio typ 1., krowianki i
adenowirusów nie stwierdzono inaktywacji ani
w obecności DMSO ani przy jego braku. Z ha-
,dań Lovetrocka (cyt. za 50) wynika, że DMSO
statbilizuje kompleksy lipoproteinowe bar,dzo
wrażliwe ta zamtażanie i być rnoże to leży u
podstaw,działania ochronnego.
Skurska i wsp, (44) stwierdzili, że DMSO w
stężeniu końcowym 5% wykazuje o,chronne
działanie na wirusy grypy C, opryszezki, parainfluenzy-3 i Sindbis przy przechowywaniu
w temperaturach -259C lub 4"C. Larski i
Wiśniewski (24) wykazali, że DMSO w końcowym 5% stężeniu posiada właściwoś,ci stabilizujące wirus choroby Newcastle przy przechowywaniu go w temperaturze pokojowej; szczepy Roakin i Lasota zachowywały żywotność
,dłużej niż zmieszane z gliceryną, uohodzącą za
dobry preparat stabilizujący.
Schrek i wsp. (43) stwierdzili interesujące
zjawisko większej wrażliwości na DMSO limfocytów osób chorych na chroniczną białaczkę
trimfocytarną n.iż osób normalnych. Być może
znajdzie to zastosowanie w badaniach diagnosty,cznych.
Piśmiennictwo, obejmujące 53 pozycje, u Autora. Adres autor a : m8r -Eie8lna Wróblewska, olsztyn-Kortowo,
0 x



Karusia
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 06 sty 2019, 11:18

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: Karusia » niedziela 06 sty 2019, 11:30

Witam Forumowiczow!
Mam 2 pytania:
1) czy DMSO moge stosowac na lokiec po wstrzyknieciu blokady ze sterydow? Blokada zdecydowanie pomogla m.in. na bol. Nie chcialabym jednak zaprzepascic efektu. Nie chcialabym tez aby oba specyfiki weszly w jakas kolizje ze soba.
2) czy juz rozcienczone DMSO trzeba przechowywac w zamknietym pojemniku,czy mozna tez w niezakreconym tylko czyms przykrytym. Czy ma to jakies znaczenie? Taka porcja na nastepny dzien 😊
0 x



K.K.
Posty: 2
Rejestracja: piątek 11 sty 2019, 10:09
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: K.K. » piątek 11 sty 2019, 10:15

Proszę o pomoc. Zrobiłam okład z nierozcieńczonego DMSO 99% na palec. Zostawiłam około 15 minut. Po odwinięciu skóra wygląda jakbym siedziała 2 lata w wodzie. Tzn jest pomarszczona do granic i bardzo twarda, napięta.Nie boli ale nie chce się "odkształcić".
Cały czas nawilżam ale minęło około 12h odkąd to się stało i nie ma poprawy.
PS Proszę nie komentować "jak mogłam tak zrobić i tak dalej"...wtedy nie miałam świadomości, że tak silnie zadziała.
0 x



ODPOWIEDZ