Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Witamina D - K - A

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » niedziela 25 cze 2017, 11:37

grzegorzadam pisze:Nie biorę antybiotyków od 25 lat, także nie jestem przekonany.
A miałem różne i poważniejsze objawy.. ;)
Abx nie działają na wirusy, to jest pewne, ale wit.C i WU, glutation, selen, cynk owszem.


@Kiszka piszę,że to jednak bakteryjne zakażenie,bo po tabletce czuje się lepiej,mój wujek właśnie leczył sam anginę ropną płukaniem gardła i niestety dostał sepsy i zmarł,więc jestem wyczulona na anginę ropną.Zakażenie wirusowe nie objawia się ropą,ale czerwoną wysypką.W zakażeniu ropnym trzeba działać szybko.Antybiotyk czasem ratuje życie,nie piszę by go nadużywać-NIE! ja nie brałam antybiotyków jakieś 15 lat,ale gdyby zaszła taka potrzeba wezmę,by ratować życie.Ropa to nic innego jak bakterie paciorkowca,czasem gronkowca,to bardzo niebezpieczne bakterie.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 25 cze 2017, 12:38

luna pisze:Ropa to nic innego jak bakterie paciorkowca,czasem gronkowca,to bardzo niebezpieczne bakterie.

Jak mus to mus...

Pozbyłem się ostatnio gronkowca, bez abx.
leczył sam anginę ropną płukaniem gardła i niestety dostał sepsy i zmarł

Błąd lekarzy, sepsę można zlikwidować wlewami C albo WU (0.05%).
Jeden lekarz w karaju to robi, wyniki ma fantastyczne, z bakteriami wszelkimi,
stopami cukrzycowymi itd.
Ostatnio zmieniony niedziela 25 cze 2017, 12:42 przez grzegorzadam, łącznie zmieniany 3 razy.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » niedziela 25 cze 2017, 12:39

@luna ma rację, zapewne @GA także na pewno ma swoje za i przeciw antybiotyków. Wiem doskonale co antybiotyk wyprawia z naszymi małymi przyjaciółmi w jelitach ale jak człowieka ścina z nóg z godziny na godzinę, gorączka wali pod 40, wypite już witaminy C chyba już z 50 g, do tego i WU i takie tam inne i jest gorzej to nic innego nie pozostaje. I tak dałem sobie dobę szansy przed antybiotykiem chociaż wiedziałem, że to się tak skończy bo niestety mam od małego przerośnięte migdały i tak mam z anginami :( :(

a najgorsze to to, że jak by faktycznie było jak LUNA pisze, że przez własną upartość porobiło by komplikacje z sepsą na czele to bym sobie tego do końca nie wybaczył a rodzina by mnie wyklęła na dobre :)

@Luna jaką dokładnie masz tą A , tzn co napisane w składzie bo w mojej jest olej z wątroby ryb 1515mcg, palmitynian retinylu 1515mcg i chya też ok czy nie ok ? :?
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 25 cze 2017, 12:55

wiedziałem, że to się tak skończy bo niestety mam od małego przerośnięte migdały i tak mam z anginami

To masz zaszłości, likwiduj systemowo, Bołotow twierdzi, ze anginy to niezdrowa, chyba lewa nerka..

Problem z abx, to ich coraz mniejsza skuteczność, nawet Lugola jest skuteczniejszy, salmonellę likwiduje w godziny, a u nas sadza się do pierdla kucharki!

O abx, polecam temat ;)
viewtopic.php?f=16&t=304&hilit=strze%C5%BC+si%C4%99

O gronkowcu i paciorkowcu:
viewtopic.php?f=17&t=1184&hilit=gronkowiec
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » niedziela 25 cze 2017, 13:42

grzegorzadam pisze:Błąd lekarzy, sepsę można zlikwidować wlewami C albo WU (0.05%).
Jeden lekarz w karaju to robi, wyniki ma fantastyczne, z bakteriami wszelkimi,
stopami cukrzycowymi itd.


Jaki szpital w Polsce leczy sebse witaminą C, WU ? możemy co najwyżej sobie pomarzyć o takim leczeniu,raka też można leczyć na wiele sposobów, bez chemii,np.dużymi dawkami witaminy E 100% wyleczeń,nie tylko witaminą C i D,ale czy ktoś to robi?
-pobożne życzenie...


@kiszka na pudełku jest napisane

Vitamin A (from fish liver oil) 25,000 IU 500%
Ostatnio zmieniony niedziela 25 cze 2017, 13:48 przez luna, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 25 cze 2017, 13:46

Jaki szpital w Polsce leczy sebse witaminą C, WU ?

Robią to lekarze, nielegalnie, z partyzanta...
Niestety.
dużymi dawkami witaminy E 100% wyleczeń

Ciekawe.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » niedziela 25 cze 2017, 13:54

Vitamin A (from fish liver oil) 25,000 IU 500%


dawka fajna w jednej kapsułce- zatem jak traktować to co ja podałem, ten palmitynian retinolu to jednak sztuczny będzie ? a olej z wątroby ryb to raczej traktować już jak tą właściwą wit. A (retinol)
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 25 cze 2017, 14:01

Nazwa INCI Retinyl palmitate
Witamina A - palmitynian retinolu (palmitynian retinylu) stabilizowana tokoferolem.
Zawartość czystej witaminy w 1 gramie - 1,7 mln IU.
Bezpieczna forma witaminy A do stosowania w produktach kosmetycznych. Jakość farmaceutyczna.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » niedziela 25 cze 2017, 14:14

pięknie o witaminie E napisała Marlena na swoim blogu


http://www.akademiawitalnosci.pl/witami ... -mlodosci/

A tutaj przetłumaczyłam na transalatorze art,Marlena wkleiła go w komentarzach,jak komuś się chce może sobie odszukać.



WYBÓR I TERAPEUTYCZNE WYKORZYSTANIE WITAMIN E
Witamina E to rozpuszczalna w tłuszczu witamina i jest niezwykle bezpieczna. Lekarze dawali na dobę niegroźne ilości do 3200 jednostek międzynarodowych (IU). Jest to ponad 100 razy większy od zalecanego zalecanego dziennego przydziału w Stanach Zjednoczonych (RDA).

Naturalna, najlepsza forma witaminy E nazywana jest tokoferolem D-alfa z mieszanymi naturalnymi tokoferolem i tokotrienolem i jest wytwarzana z oleju roślinnego. Forma syntetyczna to DL-alfa tokoferol. "D" lub "DL"?

To nie jest duża różnica w nazwie, czy to jest. Istnieją dowody na to, że naturalne formy "D" (dextro lub praworęczne) witaminy E są bardziej użyteczne dla organizmu niż syntetyczny formularz "L" (lewostronny lub leworęczny). Naturalna forma jest również droższa. E z tokotrienolemi znacznie wzrosły. Wybierając suplement witaminy E, należy dokładnie przeczytać etykietę ... całą etykietę. To niezwykłe, jak wiele naturalnie wyglądających brązowych butelek o naturalnie brzmiących nazwach firm zawiera syntetyczną L (lewo) witaminę E.


SUKCESYCZNE ZAPISANE ZASTOSOWANIE TERAPEUTYCZNE WITAMIN E

Według Wilfrid Shute, M.D. i Evan Shute, M.D., witamina E w ilości ma wiele zalet. Jednym z nich jest oszczędność tlenu dla mięśnia sercowego. Inną zaletą jest to, że witamina E pomaga stopniowo złamać skrzepy krwi w układzie krążenia i zapobiega tworzeniu się. Witamina E pobudza krążenie w mniejszych naczyniach krwionośnych ciała. Wydaje się, że promuje gojenie się z tworzeniem znacznie mniej blizny. Witamina E pomaga wzmocnić i regulować bicie serca.

Powyższe korzyści, powiedzmy Shutes, oznaczają, że witamina E jest ważna w leczeniu wielu chorób układu krążenia. Ci kardiolodzy cierpieli na zawał serca, dusznicę bolesną, miażdżycę tarczową, gorączkę reumatyczną, ostre i przewlekłe choroby reumatyczne serca, wrodzone choroby serca, chromanie przestankowe, żylaki, zakrzepowe zapalenie żył, wysokie ciśnienie krwi. To całkiem spora lista, do której wkrótce wzbogaciła cukrzycę i oparzenia. Wielu organów medycznych sceptycznie wypowiadało się co najmniej. Witamina E wydawała się zbyt dobra dla zbyt wielu chorób.

Zanim nie można pominąć punktu widzenia Shutes na witaminę E, musimy wziąć pod uwagę, że leczono ponad 30 000 pacjentów z sercem w okresie ponad 30 lat. Ich sukces nie może być łatwo odrzucony. Dziś Instytut Shute w Londynie, Ontario, Kanada, nadal obserwuje pacjentów z sercem z całego świata, zapewniając to, co jest prawdopodobnie najbardziej dokładnym i skutecznym leczeniem witaminy E w przypadku choroby serca w dowolnym miejscu.

Dr. Wilfrid i Evan Shute podają informacje o dawkach w swoich doskonałych książkach, z których wiele jest dostępnych w księgarniach, sklepach ze zdrową żywnością i bibliotece publicznej. Pamiętaj, aby zapytać bibliotekarza i skorzystać z wypożyczalni międzybibliotecznej, jeśli masz jakieś problemy z znalezieniem książki. Ponieważ skuteczna dawka witaminy E różni się w zależności od indywidualnego stanu, zawsze warto mieć nadzór medyczny.


NIEKTÓRE WYTYCZNE

Osoby z wysokim ciśnieniem krwi muszą stopniowo stopniowo zwiększać dzienną ilość witaminy E, powiedzmy Shutes. Dzieje się tak, ponieważ witamina zwiększa siłę uderzenia serca, a stopniowe zwiększanie E zapobiega nagłym wzrostowi ciśnienia krwi. Szorty stwierdziły, że w ciągu kilku miesięcy stopniowa dawka może powodować niższe ciśnienie krwi.

Shutes powiedział, że osoby z przewlekłym reumatycznym sercem nie tolerują dużo witaminy E i potrzebują nadzoru medycznego, jeśli mają go używać.

Osoby biorące leki takie jak Coumadin (warfaryna) często stwierdzają, że ich testy wskazują na mniejsze zapotrzebowanie na leki "rozrzedzające krew". Inteligentnym sposobem radzenia sobie z tym jest współpraca z lekarzem, który jest odpowiedzialny za receptę.

Osoba o dobrym zdrowiu może zacząć od dodatkowej kwoty 200 I.U. Witaminy E dziennie i spróbować od kilku tygodni. Następnie 400 jm można przyjmować codziennie przez kolejne dwa tygodnie. Przez następne dwa tygodnie 600 I.U. Dziennie, a przez następne dwa tygodnie 800 jan. Dziennie i tak dalej. Jedna z nich ma najmniejszą kwotę, która daje najlepsze wyniki. Takie podejście jest zasadniczo opisane w Richard A. Passwater i jest szczegółowo opisane w jego książce Supernutrition (1975, Pocket Books).


ZEWNĘTRZNE UŻYTKOWNIKA

Witamina E jest bardzo skuteczna w przypadku oparzeń. (Pierwsza pomoc jest zimna na skutek oparzenia, a następnie "E" później). Możesz kapać witaminę na wypaloną skórę bezpośrednio z kapsułki. To jest sanitarna, kojąca i bezbolesna. Nawet zapalenia w trzecim stopniu nagrzewają się o wiele łatwiej podczas dwukrotnego stosowania witaminy E. Mniej blizn i znacznie zmniejszonego stanu zapalnego są stale odnotowywane z jego użyciem. Absorpcja witaminy jest najlepsza, jeśli skóra jest sucha przed aplikacją.

Dla dużej powierzchni opalonej skóry, wymieszaj kilka 400 I.U. Kapsułki z jedną lub dwiema łyżkami oliwy z oliwek. Delikatnie przetrzyj to tak szybko, jak to możliwe po ekspozycji. Będzie mało, jeśli peeling, jeśli szybko zastosujesz mieszaninę "E".
0 x



Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » niedziela 25 cze 2017, 14:21

Kiszka pisze:
dawka fajna w jednej kapsułce- zatem jak traktować to co ja podałem, ten palmitynian retinolu to jednak sztuczny będzie ? a olej z wątroby ryb to raczej traktować już jak tą właściwą wit. A (retinol)




To znalazłam na Wikipedii;
W pożywieniu pochodzenia zwierzęcego, podstawową formą w jakiej występuje witamina A jest ester – palmitynian retinolu, który w jelicie cienkim ulega deestryfikacji do alkoholu – retinolu. Inne ważne pochodne związane z aktywnością witaminy A to: retinal (aldehyd) i kwas retinowy (tretynoina).
0 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » niedziela 25 cze 2017, 14:41

czyli wychodzi na to ,że Twoja i moja forma jest właściwa zaś w Twojej jest praktyczniej bo większa dawka w jednej kapsułce :D
akurat dziś będę robił zakupy witaminowe i poszukam tej z now foods wit. A
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: barneyos » niedziela 25 cze 2017, 18:19

Już oficjalnie i nawet Zięba poleca Szpital Uniwersytecki w Olsztynie leczy sepsę wlewami witaminy C w postaci askorbinianu sodu
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » niedziela 25 cze 2017, 20:27

barneyos pisze:Już oficjalnie i nawet Zięba poleca Szpital Uniwersytecki w Olsztynie leczy sepsę wlewami witaminy C w postaci askorbinianu sodu


Jerzy Zięba powiedział,że w tym szpitalu podano witaminę C,a nie że oficjalnie Szpital Uniwersytecki leczy witaminą C raka,na dzień dzisiejszy nie ma takiej możliwości w obecnej rzeczywistości.Witamina C musiałaby być wprowadzona jako lek na raka,a tak nie jest.By tak się stało,muszą być przeprowadzone odpowiednie badania ,procedury i dopiero wtedy można by było leczyć wit C,póki co witamina C nie została zatwierdzona jako lek,w chwili obecnej jest to suplement diety i wg.farmacji nie można nim leczyć raka.Za takie leczenie lekarzowi grozi prokurator,lekarz w Polsce nie może leczyć jak mu się podoba,musi ściśle trzymać się i przestrzegać prawa lekarskiego.Wiadomo dlaczego,resztę sobie dopowiedzcie sami
Jeżeli to się zdarza,jest to ''podziemie''jak napisał @grzegorzadam.


W chwili obecnej na leczenie naturalne,reaguje się w ten oto sposób;


http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35 ... pnoza.html
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: barneyos » środa 28 cze 2017, 21:53

CZĘŚĆ 5 z 5
Link do części 4: http://cheops4.org.pl/cheos/viewtopic.php?f=17&t=1190&p=72451#p72451
-------------------------------------------------------------------------
Wszystkie poniższe cytaty pochodzą z książki:

Jeff T. Bowles – Kuracja Witaminą D3 w wysokich dawkach. Mój roczny eksperyment z wysokimi dawkami D3, od 25 000 j.m. przez 50 000 j.m. do 100 000 j.m. dziennie. Wydawnictwo Purana, Wrocław, 2015.

http://cheops4.org.pl/cheos/viewtopic.php?f=12&t=113&p=63530&#p63530

W nawiasach podano numer strony
-------------------------------------------------------------------------

(47) Podsumowując, 79 wyników badań opublikowanych w bazie PubMed potwierdza moje wcześniejsze prace, w których sugeruję, że osteoporoza nie powstaje wskutek braków w gospodarce hormonalnej, ale zdecydowanego wzrostu stężenia lutropiny, jaki obserwuje się u kobiet i mężczyzn po 40. roku życia. Lutropina atakuje wówczas kości (osteoporoza), mózg (choroba Alzheimera) oraz wiele innych organów.

(51) Bez stosowania jakiejkolwiek diety schudłem 11 kilogramów.
Podsumowując, moje badania dowodzą z dużym prawdopodobieństwem, że niedobór witaminy D3 odpowiada za większość chorób niezwiązanych z wiekiem! Natomiast wszystkie nowe epidemie, jakie obserwujemy od początku lat 80. XX w., takie jak autyzm, otyłość, astma i wiele innych, są efektem przestróg lekarzy przed słońcem i nadmiarem witaminy D3 oraz zaleceniami, aby używać filtrów przeciwsłonecznych. Zalecenia lekarskie mogą być naprawdę groźne w skutkach.

(52) Przyjrzałem się bliżej obu hormonom: D3 i T3. Okazuje się, ze te zarówno hormony, jak i ich receptory często ze sobą współzawodniczą, a kiedy wzrasta poziom jednego z nich, poziom drugiego spada! Ponadto D3 i T3 mają bardzo zbliżoną budowę.
Te informacje naprowadziły mnie na kolejny trop. Czyżby hormon T3 był mniej skutecznym, zimowym odpowiednikiem witaminy D3 i pomagał niwelować objawy Syndromu Snu Zimowego i Syndromu Naprawy Niekompletnej? Wszystko na to wskazuje. Osoby cierpiące na otyłość i depresję często otrzymują suplementację hormonu T3, która korzystnie wpływa na ich samopoczucie. Można jednak chorym zalecić witaminę D3, która nie tylko poprawi samopoczucie, ale też pomoże ich uzdrowić, czego T3 nie zrobi.

(54) Obecnie przy każdej okazji przypomina się o konieczności stosowania kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Jest to absolutnie błędna porada, wystarczy spojrzeć na historię ludzkości i przypomnieć sobie, że od zawsze ludzie żyli i byli aktywni w mocno nasłonecznionych, okołorównikowych rejonach.

(55) Jednak wiedząc dziś, że alergie i astma są wywołane niedoborem witaminy D3, uważam iż suplementacja tą witaminą lub słoneczne wakacje przyniosłyby ten sam efekt.
Na tej podstawie mogę śmiało stwierdzić, że długoterminowe przyjmowanie witaminy D3 leczy alergie! Wygląda na to, że do naprawy układu immunologicznego potrzeba więcej czasu niż do naprawy dawnych kontuzji kości i stawów!

(56) Sprawdziłem hasło „sklerodermia” w medycznej bazie danych PubMed. Co się okazało? Wszyscy cierpiący na tę chorobę mieli także niedobór witaminy D3.
Moim zdaniem dawką optymalną jest 25 000 j.m. – 30 000 j.m. dziennie.

(57-58) Przy moich parametrach – mężczyzna rasy białej o wzroście 180 cm i wadze ok. 90 kg – optymalne dawkowanie wynosiło 25 000 j.m. witaminy D3 dziennie, przy okresowym zwiększaniu dawki do 50 000 j.m. oraz 100 000 j.m. (w wyjątkowych sytuacjach). Każdorazowo przy zwiększaniu dawki bolały mnie stawy oraz miejsca dawnych kontuzji.
Dawka 60 000 j.m., którą brałem w celu zrzucenia wagi, przyczyniła się także do poprawy zdrowia stawów, lewego barku i prawego biodra, czyli miejsc, w których odczuwałem ból podczas terapii
. Zaobserwowałem, że gdy przyjmę wysoką dawkę witaminy D3 (50 000 j.m. i więcej), śpię dużo mocniej i dłużej, do 14 godzin.

(59) Dwie osoby eksperymentujące z wysokimi dawkami witaminy D3 opowiedziały mi ostatnio o ciekawym skutku ubocznym. Od kiedy zażywają zwiększone dawki D3 niezwykle barwnie śnią, a w snach widują dawnych przyjaciół oraz swoich nieżyjących czworonożnych pupili.

(60) Badanie krwi, jakie wykonałem po zakończeniu rocznego eksperymentu z witaminą D3 i kilkumiesięcznym przyjmowaniu dawki 30 000 j.m., wykazało stężenie D3 na poziomie 120 mg/ml, czyli takie jak u ratowników plażowych, którzy nie stosują filtrów słonecznych. Testy potwierdziły także, że moje nerki funkcjonują prawidłowo, a poziom cystatyny C jest w normie. Późniejsze badanie krwi wykazało wzrost zawartości witaminy D3 do 168 ng/ml.

(70) Zapewnia ona sportowcom przewagę nad przeciwnikami zwłaszcza w sportach halowych i zimowych. Witamina D, zwana także witaminą słońca, poprawia siłę mięśni, równowagę, czas reakcji i wytrzymałość fizyczną, a także odporność i ogólną kondycję.

(71-72) W raporcie stwierdzono: „Uczestnicy eksperymentu otrzymywali dawki witaminy D w wysokości 200 000 j.m. i więcej dziennie, przez okres od 7 dni do 5 lat. Nie odnotowano żadnego zgonu”. Oraz: „Jeden z autorów przyjmował 3 000 000 j.m. dziennie przez 15 dni, bez żadnego uszczerbku na zdrowiu”.

(80) Sprawdziłem to i okazało się, że wysokie dawki witaminy D3 powodują niedobór nie tyko witaminy K2, lecz także magnezu.

(101) Aktywne formy witaminy D, czyli D2 i D3, nie są witaminami. W istocie są to bardzo silne hormony. W latach 20. XX w. zostały błędnie sklasyfikowane jako witaminy. Początkowo uważano bowiem, że źródłem witaminy D jest pożywienie. Tymczasem organizmy żywe samodzielnie produkują witaminę D w reakcji na kontakt skóry lub sierści z promieniami UV. Pod wpływem promieni UV pochodna cholesterolu będąca prowitaminą D3 (7-dehydrocholesterol) zamienia się we właściwą witaminę D3. U ludzi reakcja ta zachodzi w skórze, a u zwierząt w sierści – liżąc ją, przyswajają witaminę D3.
Witamina D3 jest hormonem, który pełni w organizmie funkcję informacyjną. Przekazuje bowiem informacje do DNA każdej komórki, aby działała lub nie. Szacuje się, że kontroluje w ten sposób co najmniej 1000 różnych genów, włączają je lub wyłączając za pomocą receptorów witaminy D. Wiadomo dziś, że witamina D tak naprawdę jest hormonem, jednak w powszechnej świadomości nadal funkcjonuje jako witamina. Z tego powodu często jej znaczenie dla zdrowia i życia nie jest doceniane.
Witamina D pełni ważną rolę w przyswajaniu wapnia, poza tym jest niczym innym jak nośnikiem informacji, tak jak większość hormonów. A jednak bez tej informacji organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować i umiera!

(105) W latach 30. XX w. naukowcy i przemysł farmaceutyczny wmawiali ludziom, że dawka witaminy D wyższa niż 400 j.m. dziennie może być szkodliwa dla zdrowia. Jednocześnie ci sami farmaceuci wprowadzili na rynek 3 cudowne lekarstwa służące leczeniu nowotworów: Dalson, Detalin oraz Drisdol, które zawierają nic innego, jak 50 000 j.m. witaminy D2 i substancję pomocniczą. Te „nowe” leki wyciągnęły z zapaści przemysł farmaceutyczny, który słabo radził sobie podczas depresji w latach 30. Przekonywanie, że dawka witaminy D wyższa niż 400 j.m. jest szkodliwa, jest tym bardziej niedorzeczne, iż półgodzinna kąpiel słoneczna generuje w skórze człowieka 10 000 do 20 000 j.m. witaminy D3!

(106) Wreszcie w 1994 r. Amerykanie mieli dość i pod wpływem opinii publicznej Kongres uchwalił ustawę regulującą zagadnienie suplementów diety (DSHEA, Dietary Suplement Health and Education Act). Ustawa klasyfikuje suplementy diety jako artykuły spożywcze i nakłada na FDA ciężar dowiedzenia, że suplementy szkodzą zdrowiu, zdejmując jednocześnie z producentów konieczność dowodzenia, iż nie są szkodliwe.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » czwartek 29 cze 2017, 05:58

dobra robota @barneyos. fajnie to ogarnąłeś. widzę, że książka sama w sobie ciekawa. kiedyś pewnie zakupię chociaż to co tu jest przytoczone w tym konspekcie to już jest wszystko na temat praktycznie
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » czwartek 29 cze 2017, 07:14

już dostałem A 25 tyś w kapsułce, mam D3 10 tyś w kapsułce, czekam na K2 200 mcg, jest bor, jabłczan magnezu i chlorek. Arsenal przygotowany i zaczynam powoli się wdrapywać do 50 tyś D i minimum tyle samo A. K2 zostanie na 1x200 dziennie 8-)
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 29 cze 2017, 09:28

K2 zostanie na 1x200 dziennie

Zięba mówi ostatnio o przyjmowaniu 360 mcg dziennie. (Wuppertal)
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: barneyos » czwartek 29 cze 2017, 09:42

Ja biorę d3/k2 5/0,1. Bowles opisuje że też tak brał. Na każde 10tys.d3 200mcg k2
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 29 cze 2017, 09:57

Stosowanie witaminy D w praktyce klinicznej
...
Oszacowanie serum 25(OH)D jest jedynym sposobem na postawienie diagnozy i upewnienia się, że
leczenie jest stosowne i bezpieczne. Istnieją trzy sposoby uzupełniania deficytu witaminy D: światło
słoneczne, promienie ultrafioletowe (UVB) i suplementacja witaminą D. Uzupełnianie deficytu u
zdrowych pacjentów drogą suplementacji w ilości 2 000-7 000 IU witaminy D. dziennie powinno być
wystarczające do uzyskania poziomu między 40-70 ng/mL przez cały rok. Osoby cierpiące na poważne
schorzenia mające związek z deficytem witaminy D (rak, choroby serca, stwardnienie rozsiane,
cukrzyca, autyzm i gro innych chorób) powinny utrzymywać przez cały rok witaminę D na poziomie
55-70 ng/ mL.
Osoby takie nie tylko powinny być intensywniej suplementowane witaminą D, ale
również powinny mieć częściej monitorowany poziom wapnia oraz 25(OH) D we krwi.
Suplementacja witaminą D powinna być zawsze terapią pomocniczą u pacjentów z ciężkimi schorzeniami i nigdy nie może zastępować standardowego leczenia.

Teoretycznie, farmakologiczne dawki witaminy D (2 000 IU/kg masy ciała przez 3 dni) mogą wytworzyć wystarczającą ilość naturalnego antybiotyku katelicydyny, żeby wyleczyć powszechne schorzenia dróg oddechowych takie jak grypa czy przeziębienie, ale wymaga to przeprowadzenia dalszych badań.
...

viewtopic.php?f=17&t=1190&p=57025&hilit=Stosowanie+witaminy+D+w+praktyce#p57025
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » czwartek 29 cze 2017, 12:17

Piękne dzięki @ barneyos,za streszczenie książki. :) :) :) :) :)
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 29 cze 2017, 12:51

Tran zawiera różną ilość witaminy D i zwykle duże ilości witaminy A.

Spożywanie przetworzonych retinolów, nawet w ilościach znajdujących się w multiwitaminach, może powodować małą procentowo, ale rozległą toksyczność kości. (58)

Witamina A przeciwdziała działaniu witaminy D, (59) a przyjmowanie dużych dawek retinolów niweczy ochronne działanie witaminy D w przypadku raka gruczołowego jelita grubego. (60) Autorzy nie zalecają stosowania tranu.

viewtopic.php?f=17&t=1190&p=57025&hilit=Stosowanie+witaminy+D+w+praktyce#p57025

Dzisiaj kończę eksperyment (I etap) z wit. D, wziąłem 200 tys.
Za tydzień zrobię badanie.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » czwartek 29 cze 2017, 15:27

brałeś 200 tyś dziennie? ciekawe jaki wynik pokaże badanko - obstawiam że koło 170 :D

robimy zakłady :lol:
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 29 cze 2017, 16:07

Nie, ostatnie dni i dzisiaj.
Tak powinno być, zobaczę... ;)

Niedobór witaminy D

Niedobór witaminy D jest często mylnie diagnozowany jako fibromialgia z uwagi na symptomy: słabość mięśni, bóle mięśni, itp

Spora ilość ciężarnych ma niedobór witaminy D, co powoduje niedobory tej witaminy u ich dzieci.


Całość:
http://szczepienia.wybudzeni.com/2016/0 ... itaminy-d/


Witamina D i epidemia grypy – John J Cannell

Witamina D zwiększa produkcję peptydów antydrobnoustrojowych, jednocześnie powstrzymując układ immunologiczny przed wydzielaniem zbyt wielu komórek zapalnych – chemokin i cytokin.
Na początku kwietnia 2005 roku, po wybitnie deszczowej wiośnie, wewnątrz wysoce strzeżonego szpitala dla niepoczytalnych gdzie pracowałem od 10 lat, wybuchła epidemia (gr. „epi” – „na”, „demos” – „ludzie”) grypy. Nie była to pandemia („pan” – „wszyscy”, „demos” – „ludzie”) której boją się wszyscy, tylko epidemia. Świat czeka a rządzący przygotowują się na kolejną pandemię. Ciężka pandemia grypy zabije o wiele więcej Amerykanów niż zginęło w World Trade Center, wojnie w Iraku, Wietnamie i podczas huraganu Katrina łącznie, prawdopodobnie milion osób w samym USA. Tak wielka katastrofa rozdarłaby społeczność amerykańską. Cały nasz kraj może wyglądać jak Superdome albo Bourbon Street po huraganie Katrina.
Witamina D
Pytaniem jest kiedy pandemia nadejdzie, a nie czy nadejdzie.
Pandemia grypy typu A pojawia się co jakieś 30 lat, poważne pandemie co około 100. Ostatnia pandemia – w Hong Kongu – miała miejsce w 1968, zabijając 34000 Amerykanów.
W 1918 roku wielka pandemia grypy („hiszpanka”) zabiła ponad 500000 Amerykanów. Tak wiele milionów osób zginęło w innych krajach, że nie dało się wszystkich pochować.
Młodzi ludzie, rano zdrowi jak koń, popołudniem tonąc we własnym stanie zapalnym, wieczorem umierają, obrzydliwie odbarwieni przez słońce. Ich szeroki wachlarz naturalnych antybiotyków, zwanych peptydami antydrobnoustrojowymi, jakby zupełnie zniknął. Ciężka reakcja układu odpornościowego – białe krwinki uwalniające duże ilości cytokin i chemokin do płuc poszkodowanych, powodując stan zapalny – spowodowała miliony zgonów w 1918 roku.

Całość:
http://szczepienia.wybudzeni.com/2016/0 ... mia-grypy/
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
luna
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 08 lut 2016, 11:52
x 17
x 7
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 329 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: luna » piątek 30 cze 2017, 14:14

grzegorzadam pisze:
Tran zawiera różną ilość witaminy D i zwykle duże ilości witaminy A.

Spożywanie przetworzonych retinolów, nawet w ilościach znajdujących się w multiwitaminach, może powodować małą procentowo, ale rozległą toksyczność kości. (58)




Zgadzam się że Spożywanie przetworzonych retinolów, nawet w ilościach znajdujących się w multiwitaminach, może powodować małą procentowo, ale rozległą [b]toksyczność kości. ''w multiwitaminach jest sztuczna witamina Ai nie ma co jej porównywać z naturalną!!! Były robione badania na palaczach i też się okazało,że sztuczna witamina A jest toksyczna! nikt badań nie prowadzi na naturalnych witaminach! a po to by ludzi przestraszyć,by się nie leczyli witaminami,a chemią,którą zapisze lekarz!
0 x



Awatar użytkownika
Kiszka
Posty: 1163
Rejestracja: niedziela 26 lut 2017, 19:24
x 22
x 57
Podziękował: 2675 razy
Otrzymał podziękowanie: 1203 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: Kiszka » piątek 30 cze 2017, 14:39

czyli naturalna A to ta z ryb czy tak?
0 x


Czołem Wielkiej i wolnej Polsce!

ODPOWIEDZ