Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Umysł - Świadomość -Dusza

Awatar użytkownika
kapustka
Posty: 7
Rejestracja: środa 14 gru 2016, 09:30
x 1
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: kapustka » środa 14 gru 2016, 09:56

Oska pisze: Nasza płaszczyzna w której żyjemy, to trochę taka gra typu The Sims - ludzie, domy, pracowanie, szkolenie, a w obliczu tamtej - nic z naszych spraw nie ma najmniejszego znaczenia....

To przykre, ale niestety to prawda, nic nie ma znaczenia, co robimy, kim jesteśmy. Ale grunt nastawić pozytywnie umysł i powiedzieć sobie : Jestem ważna.
0 x



ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: ex-east » czwartek 15 gru 2016, 09:06

Oska pisze:to ja chyba wiem gdzie,
w miejsce, gdzie znaczenie ma poczucie wspólności i uczucie miłości - to miejsce istnieje, w nie zajrzałam dopiero przez dziurkę od klucza.
Jednocześnie daleko, i blisko. Dosłownie można by rzec inny wymiar rzeczywistości, w której nie liczy się to co widzisz, nie liczy się nawet sam byt, jako byt, właściwie trudno tam dostrzec w ogóle człowieka jako człowieka, bardziej uczucia i emocje ale wyłącznie te dobre i ciepłe.
Póki co jestem ostrożnie ciekawska :))) Ale inny wymiar rzeczywistości - nie jako inny wszechświat - a jako miejsce gdzie "te nasze przyziemne problemy dnia codziennego" - nie mają żadnego znaczenia, bo nie występują. To jakby dosłownie "czarna dziura" w której nie ma nic, a jednocześnie zawiera się wszystko, co dobre i wystarczające.(..) Tylko ta "jakby czarna dziura" to jakby coś więcej, to hmmm, jakby z tamtej płaszczyzny (wymiaru, rzeczywistości itp) dusza hmmm nie chcę powiedzieć że kieruje swoim jestestwem (choć tego jeszcze nie wiem), bardziej chce powiedzieć, że jest to możliwe - ale jednocześnie nasuwa się pytanie : po co? Skoro tamten wymiar ma zupełnie odmienne - zmienne, takie jak zasady, sposób funkcjonowania, sposób patrzenia, odczuwania, przeżywania...

Masz bardzo ciekawe wglady Osiu. Po kobiecemu trafiasz nimi w cos , co nie jest "z tej strony" poznania takie zupelnie obce. Nie wiem czy znasz prace Nassima Harameina , amerykanskiego fizyka ? - w olbrzymim skrocie : Nassim opisuje rzeczywistosc za pomoca rownania uzywajac skali plancka dla protonu w ktorego centralnym miejscu znajduje sie ... czarna dziura.
Chodzi o to , ze ni mniej ni wiecej , ale w kazdym atomie , kazdego pierwiastka ( kazdej materii ) znajduje sie .. czarna dziura , zas dookola niej jest proznia , ktorej jest ponad 97% w atomie. Te malenkie czarne dziury wg Nassima , sa wypelnione potezna energia i to nie jakas energia , ale kazda taka malenka , tyciunienka czarna dziurka zawiera dostep do energii calego .. WSZECHSWIATA. To jest troche tak , jak napisalas , ze w niej nic nie ma , a jednoczesnie zawiera sie wszystko. A gdzie tych czarnych dziur szukac ? - otoz sa wszedzie , rowniez w nas samych , poniewaz jestesmy zbudowani z atomow , a zatem i z protonow wewnatrz nich , a w tych protonach , w samym centrum sa te czarne dziury wlasnie. Sa to Bramy do innych wymiarow , innych wszechswiatow doslownie. To jednoczesnie bardzo daleko , ale i blisko , bo w nas samych i to do czego te bramy prowadza to rowniez "nasz" swiat w takim sensie, ze moglibysmy sie w nim poruszac a fizyka tego swiata by nas nie zabila , bo jest podobna.
0 x



ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: ex-east » czwartek 15 gru 2016, 09:33

kapustka pisze:To przykre, ale niestety to prawda, nic nie ma znaczenia, co robimy, kim jesteśmy. Ale grunt nastawić pozytywnie umysł i powiedzieć sobie : Jestem ważna.

A moze wcale nie taka wazna ? Jak wszystkie inne zjawiska to moje JA jest tylko efektem samego Istnienia - jego czescia , ale wcale nie taka wazna , a na pewno nie najwazniejsza. Jesli tej "waznosci" szukac gdzies to wlasnie poza nami , w tym POMIEDZY, czyli w Duszy ( jak zwal tak zwal ). Najlepsze jest to, ze ten enigmatyczny swiat duchowy, o ktorym tak niewiele wiemy , jest rowniez czescia fizyki naszej rzeczywistosci i sa juz naukowcy - jak wspomniany Nassim Haramein - ktorzy dotarli do granic nauki poza ktorymi nie da sie oderwac rzeczywistosci jaka badamy od Swiadomosci albo tez duchowosci ( jak zwal tak zwal ).
Nie ma znaczenia kim jestesmy , ale ow chwilowy byt ktoremu usilujemy nadac taka wazna Waznosc , jest jakims narzedziem poznania swiata przejawionego i wszystkiego , co w nim sie znajduje, a w tym rowniez uczuc takich , jak milosc, przyjazn , radosc , dobro. To tak , jakbysmy byli awatarami Swiadomosci zanurzonymi w gestej materii tylko po to, aby Dusza mogla doswiadczac i poznawac. Nic nie ma znaczenia , lecz jesli juz pojawilismy sie w swiecie bez znaczen , to jakosc tego poznawania i doznawania jest wazna dla obecnego tu i teraz. To tak naprawde kwestia skali w ktorej umieszczone zostalo postrzeganie poprzez geste JA . W takiej perspektywie smierc ciala fizycznego oraz smierc JA to nie tragedia , tylko powrot do Domu z dalekiej podrozy - do miejsca w ktorym jest tylko milosc wszystkosci, a jednoczesnie nie ma niczego - niczym kropla wracajaca do oceanu staje sie tym oceanem , jedna ,ogromna kipiaca zyciem kropla gigantycznej wody.
0 x



Awatar użytkownika
Oska
Posty: 193
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 20:40
x 161
x 24
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 315 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: Oska » czwartek 15 gru 2016, 18:21

ex-east pisze:Masz bardzo ciekawe wglady Osiu. Po kobiecemu trafiasz nimi w cos , co nie jest "z tej strony" poznania takie zupelnie obce. Nie wiem czy znasz prace Nassima Harameina , amerykanskiego fizyka ? - w olbrzymim skrocie : Nassim opisuje rzeczywistosc za pomoca rownania uzywajac skali plancka dla protonu w ktorego centralnym miejscu znajduje sie ... czarna dziura.


Znam kilka jego najwcześniejszych wykładów - te o drzewie życia :)))


ex-east pisze:To jest troche tak , jak napisalas , ze w niej nic nie ma , a jednoczesnie zawiera sie wszystko. A gdzie tych czarnych dziur szukac ? - otoz sa wszedzie , rowniez w nas samych , poniewaz jestesmy zbudowani z atomow , a zatem i z protonow wewnatrz nich , a w tych protonach , w samym centrum sa te czarne dziury wlasnie. Sa to Bramy do innych wymiarow , innych wszechswiatow doslownie. To jednoczesnie bardzo daleko , ale i blisko , bo w nas samych i to do czego te bramy prowadza to rowniez "nasz" swiat w takim sensie, ze moglibysmy sie w nim poruszac a fizyka tego swiata by nas nie zabila , bo jest podobna.


Dokładnie to miałam na myśli, każdy z nas - bo przecież nawet ja - ma to połączenie - ale podchodzę do tego ostrożnie - jak pisałam "zaglądam przez dziurkę od klucza" ponieważ nie chcę "aż tak popłynąć" - i przypadkiem nie wrócić ;))) a mam tu jeszcze trochę rzeczy do zrobienia :))))
0 x


"Gdy czegoś gorąco pragniesz, cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"
P.C.

ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: ex-east » piątek 16 gru 2016, 09:50

Wierz mi , Osiu , ze ja tez nie chce poplynac. Od wielu lat sledze rozne nurty , szkoly duchowe oraz nowe i stare trendy w nauce i staram sie byc w tym ostrozny. Oczywiscie wpadalem w rozne fascynacje , ale z czasem one mijaly , bo nie mialy mocnego zakorzenienia w otaczajacym mnie swiecie , po prostu sie nie sprawdzaly w rzeczywistosci i w naturalny sposob same gasly. W trakcie tych lat wyrobilem sobie poglad, ze bede uwaznie obserwowal te kierunki rozwoju, ktore maja odzwierciedlenie wokol mnie i przemawiaja do mnie w sposob niewymuszony , spokojny i taki , ktory jest stale obecny w Naturze. Dlatego od lat dobrze trafia do mnie wspomniany Nassim , kregi kamienne i najnowsze doniesienia z zakresu neurofizjologii , genetyki czy badania procesow w Naturze ( ksiazki i artykuly z tych dziedzin doslownie wpadaja mi same do rak :) ) .Sadze, ze kazdy ma jakis swoj zestaw osobistych doswiadczen zyciowych, ktore doprowadzily go do takiego , a nie innego momentu w zyciu , kiedy juz wiadomo ,ze TO JEST TO.

PIszesz
podchodzę do tego ostrożnie - jak pisałam "zaglądam przez dziurkę od klucza" ponieważ nie chcę "aż tak popłynąć" - i przypadkiem nie wrócić ;))) a mam tu jeszcze trochę rzeczy do zrobienia
. W moim przypadku .. nie chce wrocic , bo i dokad mam wracac ? Do przeszlosci ? Ten moment w ktorym jestem teraz stwarza wszystkie potrzebne mi rzeczy do zrobienia ;)
Czasami rzeczywistosc wymaga bardzo pragmatycznego podejscia do niej , ale to, co zakielkowalo we mnie caly czas rosnie i w jakis sposob harmonicznie wspolistnieje we mnie z proza zycia :) Mam nadzieje , ze nie obrazisz sie , ze tego samego zycze i Tobie , oraz kazdemu , kto odczuwa podobnie.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 16 gru 2016, 19:30

@kapustka pisze:
To przykre, ale niestety to prawda, nic nie ma znaczenia, co robimy, kim jesteśmy. Ale grunt nastawić pozytywnie umysł i powiedzieć sobie : Jestem ważna.

To rzeczywiście przykre, co napisałaś, taki sposób myślenia. Ludzie, a Polacy szczególnie mają skłonności do popadania w skrajności, albo czarne, albo białe, światło albo mrok, a przecież jest cała gama stanów pośrednich.
W tym stwierdzeniu prawdziwe są tylko ostatnie dwa słowa. "Jestem ważna". I to nie jest kwestia ego, czy nastawiania się, choć to pomaga.
Jesteś ważna (twoja świadomość) dla ciebie, twojej duszy, ducha, czy matrycy nadprzestrzennej, jak zwał tak zwał, kosmosu, wszechświata. Również dla innych osób na ziemi, w tym dla mnie, jak i każdy inny człowiek.
Masz niepowtarzalne DNA, które można wprawdzie ukraść i sklonować, ale to już się nie uda z twoją sygnaturą energetyczną. Dostałaś swoje poletko do obrobienia, czy kawałek arrasu do utkania i nie możesz tego nie zrobić. Masz tylko wybór kolorów nitek, jakimi to zrobisz. Może na razie ten ziemski arras jest nieco smutny z powodu używania przez ludzi zbyt dużo ciemnych kolorów, ale są też słoneczne oazy na nim.
Jeśli myślisz, że pionek nie ma znaczenia, to wyobraź sobie obraz składającego się domina, zapewne widziałaś bicie rekordów Guinessa w tej dziedzinie i pomyśl, co się stanie na drodze lawiny, gdy jednej kostki zabraknie lub źle zadziała.
Każdy jest ważny! I każdy z nas ma połączenie ze wszystkimi i wszystkim, co istnieje, na tym forum to chyba już nie ulega kwestii. Natomiast sposoby tego połączenia i jego działanie to już zupełnie inny temat o praktycznie nieskończonej ilości możliwości.
Więc się już nie nastawiaj, po prostu, bądź ważna!
1 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: devi » sobota 17 gru 2016, 12:49

0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: ex-east » sobota 17 gru 2016, 23:38

blueray21 pisze:W tym stwierdzeniu prawdziwe są tylko ostatnie dwa słowa. "Jestem ważna". I to nie jest kwestia ego, czy nastawiania się, choć to pomaga.
Jesteś ważna (twoja świadomość) dla ciebie, twojej duszy, ducha, czy matrycy nadprzestrzennej, jak zwał tak zwał, kosmosu, wszechświata. Również dla innych osób na ziemi, w tym dla mnie, jak i każdy inny człowiek.(..) Jeśli myślisz, że pionek nie ma znaczenia, to wyobraź sobie obraz składającego się domina, zapewne widziałaś bicie rekordów Guinessa w tej dziedzinie i pomyśl, co się stanie na drodze lawiny, gdy jednej kostki zabraknie lub źle zadziała.
W kontekscie w ktorym to osadzasz ta waznosc jest oczywista, ale swiat nie dziala tak do konca jak kostki domina. W analogii z dominem
prawdziwa jest przyczynowosc skutkowa, lecz ona jest o wiele bardziej rozbudowana , wielowymiarowa, Wyobraz sobie kostki domina ustawione tak, ze w kazdym momencie wszystkie inne kostki sa od siebie wzajemnie zalezne. To , ze jedna kostka nie upadnie nic tu nie zmieni , bo wszystkie pozostale kostki zadzialaja tak, ze znajda obejscie , a w koncu i ta jedna tez zostanie z ktorejs strony "dotknieta". Jest to domino wielowymiarowe , a nie plaskie . I nie chodzi tu o waznosc pojedyneczego elementu , albo jego niewaznosc ,bo to tak , jakbys warunkowal istnienie Wszechswiata od jednego czynnika ktorego zachowanie jest przypadkowe i nieprzewidywalne. Ow czynnik ma szanse wplesc sie harmonicznie w siec Wszechswiata, ale bez niego tez on bedzie dzialal prawidlowo. Chodzi o to, aby zobaczyc te relacje we wlasciwej dla swojego odczuwania, perspektywie , niekoniecznie poprzez pryzmat waznosci , ale na przyklad uzytecznosci , albo koherencji. Jest wolny wybor - wlaczyc sie w siec , albo pozostac poza nia w skupieniu na sobie.
0 x



Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » wtorek 10 sty 2017, 18:06

Szacowni :D
Jakiś czas temu usłyszałem pytanie: ,,Jak odróżnić co to intelekt i kiedy on się włącza?"
Zatkało mnie wtedy.
No więc najprościej to jest zaufać sobie
Zastosować przysłowie o tym że u kogoś się widzi igłę w stogu siana a u siebie wideł się nie widzi.
No więc jak coś zauważam u kogoś nie tak to sprawdzam jak to co mi się nie podoba u kogoś funkcjonuje u mnie, jak ja sobie z tym radzę.
Jak mam to opanowane przerobione.
pozdrawiam :D

PS
Pozwolę sobie odnośnie tzw podświadomości
Otóż z moich kontaktów z Kobietami Wiedzącymi (Wiedźmami) wywnioskowałem, że na siłę dostosowywały się do normalnych, do tego stopnia, że tak bardzo wycofały się w głąb Siebie, że intelekt hula im jak po hali targowej, kiedyś w ten sposób broniły swoich ciał przed utratą (inkwizycja i wolna wola zrobiły swoje) no zwyczajnie były mało widoczne dla tych tzw z energii przeciwstawnej i miały tzw spokój.
Teraz tak juz się nie da ale to ich cyrk ich małpy boć każdy kowalem swojego losu
Z własnego doświadczenia wiem, że nawet najgorzej przygotowany adept przeciwstawny doskonale rozczyta zapisy z tzw podświadomości i dlatego będzie kogoś z nieopanowanym intelektem wodził jak barana lub owieczke na rzeź i do końca ofiara będzie mu za to wdzięczna.
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 13 sty 2017, 22:56

https://youtu.be/34KeYxe2SPo

-sposoby odkrywania siebie
-czym jest hipnoza
-percepcja podczas hipnozy
-praca z wewnętrznym dzieckiem
-dorosłe dzieci alkoholików
-dorosłe dzieci z domu dziecka
-efekt „acha”
-kim są „pracownicy światła”
-co to znaczy „podnosić świadomość”
-medytacje z ormusem
-tunel i fałszywe światło
-jak sobie radzić z poczuciem winy
-nie nadawaj niczemu ważności
-jak „zasłużyć na miłość”
-skąd się biorą problemy w życiu
-różnica pomiędzy wiedzą a wiarą
-od nadmiaru myśli człowiek wariuje
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » niedziela 15 sty 2017, 12:29

Szacowni :D
Będę się upierał i powtarzał jak mantrę mówmy we własnym imieniu, przekazujmy własne doświadczenia inaczej będzie to nauczanie.
Niczym nie różniące się od tego od tego w kościołach oprócz oprawy.
To co jest dobre i zasadne dla mnie nie koniecznie jest zasadne dla kogoś innego, więc mogę tylko i wyłącznie mówić deklarować na swoim i tylko swoim przykładzie.
Nie mam tez pojęcia co u kogo słychać i co ten ktoś ma do przepracowania.
Dlaczego świadomość się nam...
Nam to znaczy komu?
No komu? poprosiłbym o nazwiska i przykłady uzasadnienie dowody.... :lol:
Nawet jeżeli mówimy o tzw świadomości zbiorowej to i ona jest podzielona na wiele grup i jeszcze podgrup bo gurunów puki co wielu więc proszę...
Nikogo nie oskarżam toć jest powiedzenie: piekło wybrukowane jest dobrymi wręcz szczytnymi intencjami..
Nie mniej jednak albo jestem świadomy tego co czynię a więc i skutków albo lepiej odpuścić bo mimo dobrych intencji może wyjść jak zwykle, czyli w pewnej chwili intelekt przejmie kontrole nad formą fizyczną, następuje zerwanie zablokowanie - jak zwał tak zwał- kontaktu z Całością i jest powrót do Jasia Kowalskiego np.
Szacowni w momencie kiedy przestaje się mówić tylko i wyłącznie ze swojego punktu widzenia czyli np u mnie to wygląda tak na moje ciało działa to tak, dla mojego ciała to doświadczenie wiązało się z takim skutkami to sięgamy do półki guru.
Czyli nawiązaniem łączność z tą czy inna grupą manipulacyjną.
I tak dobre intencje zamieniają się w głoszenie prawd objawionych czyli rekrutacje mniejszej lub większej grupy do owczarni
Szacowni sam osobiście zajmowałem się hipnozą i wiem, ze to co było dobre dla jednego bardzo rzadko było dobre dla drugiego.
Np przychodził pacjent z bólem wątroby.
No więc seans hipnotyczny :
Co ci jest?
zapalenie woreczka żółciowego
Co potrzebujesz?
odstawić produkty mleczne i zbożowe
Następny na to samo
co potrzebujesz?
pić wieczorem pół litra rozmrożonej czystej wody
Następny jeszcze inaczej i jeszcze inaczej
Bardzo rzadko pacjenci ,,potrzebowali" to co w/g mnie by im pomogło czyli oczyszczanie wątroby czy operacje czy jeszcze co tam.
Dodatkowo takie głoszenie nauk w sensie: dlaczego nam ? może skutkować naśladownictwem.
Czyli podoba mojemu intelektowi się że to u tego czy tamtego tak działa i mój intelekt włącza mi pragnienie :,, ja też tak chce, też chce tego też mam to potrafić"
Szacowni intelekt nie zapyta o potrzebę, on włączy naszej fizycznej formie program chcę, pragnę, mażę, pożądam...
Nie opanowany poprowadzi fizyczną formę do miejsca porażki czyli konfrontacji z tzw rzeczywistością.
Oczywiście za porażkę wine będzie ponosić ktoś inny czyli drugi człowiek w dowolnej liczbie lub ten czy inny bóg półbóg itd itd
Szacowni należy jeszcze pamiętać, ze zderzenie z rzeczywistością następuje wtedy kiedy świadomość wewnętrzna podejmuje próbę skierowania intelektu na jego właściwe tory.
To można porównać do próby skierowania wagarowicza do szkoły na zajęcia.
Każdy indywidualnie musi sobie z tym poradzić.
Z własnego doświadczenia mogę wam tylko taki przykład dać.
Jeden z moich znajomych współpracował z adeptem, który miał bardzo potężny potencjał czyli przez fizyczną formę przejawiała się potężna świadomość.
Większość z obecnych na tym zacnym forum wie tzn zna maximę, że w kontaktach obowiązuje zasada silniejszy musi ustąpić.
Tzn w czasie awantury silniejszy jest stroną, która nazwijmy to jest bardziej wyrozumiała no tak to można nazwać w języku normalnych.
No więc miał wypadek oparzył się mocno.
Osoba z która współpracował nie dość, że nie udzieliła mu wsparcia to jeszcze podłączyła się pod takie byty destrukcyjne, że jak to określił wieloletni znajomy tej osoby po rozmowie telefonicznej :,, przestraszyłem się..."
No więc mój znajomy podjął decyzje o zawieszeniu kontaktów kierując się właśnie ta zasadą, że jako słabszy nie da rade nie tylko pomóc tamtej ale i w razie nawiązania kontaktu przepuścić jej.
Po jednym czy drugim telefonie ustąpił ..... :D
Ustąpił rozumiecie zaufał deklaracji że ta osoba będzie pamiętać że jest silniejsza i w razie czego na tyle ma opanowany intelekt, że jak to się mówi, opanuje go na tyle, że jak tamten nie wytrzyma i jej nawtyka to ona go przepuści czyli rozładuje energetycznie.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Albo jest się wierzącym albo wiedzącym
Znajomy nie wytrzymał tamtej intelekt wysłał do podświadomości info, że jest urażony obrażony i jeszcze co tm i koniec kontaktu.
Oczywiście zapomniał dodać , ze tamten ranny leczy swoją fizyczna formę i jest jeszcze jakiś czas słabszy, że jak on był silniejszy to i pomógł zdrowotnie nie nic wtedy się nie liczy.
Wraca się tam skąd się przyszło czyli w podaństwo niewole jak zwał tak zwał
to moze pozdrawiam :D
0 x



Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » niedziela 29 sty 2017, 18:29

Szacowni 8-)
Pozwolę sobie na jeszcze zwrócić uwagę na odpowiedzialność i konsekwencje za swoją działalność.
Osobiście coraz bardziej uważam na to co do Drugiego Człowieka mówię
Dlatego, że za to biorę odpowiedzialność i ponoszę konsekwencje
Ponoszę je osobiście nie ktoś za mnie i nie jest ważne czy powtarzam po kimś nie jest ważne, że nie ja jestem pierwszym autorem twórcą jak zwał tak zwał.
Każde zdanie wypowiedziane w przestrzeń dokonuje materializacji jak to piszą w jednej księdze staje się ciałem.
Jeżeli to co stworzę zasili czyjeś ego i będzie pożywką dla jego intelektu jednym słowem zamiast myśleć zacznie wierzyć to ja za to odpowiem i naprawdę miłe to nie będzie i nie będą to żarty, nie będę mógł się zasłonić, że nie wiedziałem, że pitoliłem dla pitolenia.
Dodatkowo chciał nie chciał musiał skupiając wyznawców jednego dwóch trzech czy ilu tam będę przez nich bombardowany energiami, w których bardzo łatwo można się pogubić czyli zostać gurunem.
Granica miedzy biesem czy czortem a szatanem jest cienka tak jak między wiedźmą a czarownicą.
Między wierzącym w boga czy w jakiegoś guru też.
Osobiście wolę pamiętać i przypominać sobie, że intelekt jest kreatywny i łatwo może stworzyć iluzje która za skutkuje coraz większym oderwaniem od rzeczywistości.
Oczywiście dla każdego co innego.
to moze pozdrawiam :D
1 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 29 sty 2017, 20:00

Bardzo ważne jest, to o czym skreśliłeś zdań kilka, dla mnie ważnym jest :)
Nawet jeżeli zamieszczamy jakieś "wlepy" na forum, to w pewnym sensie składamy podpis pod tymże co ktoś inny stworzył.
Nie słusznym jest twierdzenie, że ...ja tylko wklejam, bo się mieści/pasuje do tematu wątku...
Świadomość treści zawartej we wlepach jest konieczna, jest nawet niezbędna.
Dzisiaj, obowiązkowa.
Ona rozlewa się na na innych, ona, ta treść buduje wizerunek wlepiacza i nie jest juz anonimowy chociaz bardzo się stara.
Staje sie nazwaną energią o określonym zabarwieniu.
Z czasem może nas uwierać jej moc i oddziaływanie, ale gdy staramy sie kontrolować co mówimy, to słowa rzadziej powróca do nas w charakterze woła gdy je wypuścimy wróblem....
Zeznam, że od dwoch dekad z okładem, zaprawiam się w uprzedzeniu słów puszczonych na wolność aby je pierwej naznaczyć myślą kontrolowaną.
Zaczynałam od poprzyklejanych karteczek, przypominajek; "UWAŻAJ O CZYM MYŚLISZ !!"
Myśl, to również wibracja i energia....i juz swoje czyni.
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 29 sty 2017, 20:18

sandra pisze :
Ona rozlewa się na na innych, ona, ta treść buduje wizerunek wlepiacza


Zgadzam się i zdaję sobie sprawę że jestem " wlepiaczem" np .wiadomości o UFO i dlatego mówią na mnie "kosmitka " :D

Wracając do tematu " wlepiacza " ,otóż czasem trzeba coś wstawić ,żeby potem móc przedyskutować . Gdyby nie nasze wstawki ,to zapewne szacowny Przebiśnieg i Ty Sandro nie udzielalibyście się na forum a tak mogliśmy się coś ciekawego od was nauczyć ;) Sorry powinnam napisać za siebie , JA się nauczyłam ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 29 sty 2017, 20:22

Dziękuję @chanell, ze jesteś na forum.
Kocham kosmitki.. :oops:
Moja wypowiedz powinna być szersza.
Niepokojące są "wlepy" bardzo agresywne i bardzo fundamentalne i one wymgają szczególnej rozwagi gdy je zamieszczamy...
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: abcd » niedziela 29 sty 2017, 20:53

"Niepokojące wlepy"?
Nawet jeśli fundamentalne to dla kogoś są obojętne, a dla drugiego kogoś już, powiedzmy, zaczepne.
Dla mnie są one zupełnie obojętne, a że niosą w sobie takie nie inne treści/ładunek, które czytacze odbierają na swój sposób, to już nie mam na to wpływu.
Każdy ma coś do przerobienia i widać to działa.
Mam swój własny stosunek do świata i mało jest już czynników, które potrafią to zmienić co nie zmienia faktu, że mimo wszystko dostrzegam pewne rzeczy, które dla innych są, powiedzmy normalką.
Że odbierają to (czytacze) jak odbierają i niekiedy poprzez to etykietują, no cóż, to już ich, a nie moja sprawa. ;) :D
Taki to ze mnie wywrotowy kosmita. :D
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: sandra » niedziela 29 sty 2017, 21:34

abcd pisze: Każdy ma coś do przerobienia i widać to działa.

...i pod tym się również podpiszę :lol:
Mam wiele do przerobienia i dzięki Bogu, że ta praca u podstaw trwa i trwa.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 29 sty 2017, 21:53

Kochani, odnoszę wrażenie, że to nostalgia za jakimś rodzajem cenzury. "A to se ne da pane Havranek", nie te czasy.
Cenzura jest w Tobie i tylko w Tobie. Nie można wszystkich, w tym wypadku czytelników, osłaniać jakimś rodzajem tarczy, aby czegoś nie doświadczyli, czy nie doznali. Guruny były, są i jeszcze trochę będą. I złapią "naiwnych" i czegoś to ich nauczy. Zawsze mówię i teraz powtarzam: przypadków nie ma! Jeśli ktoś musi się potknąć, to tu albo gdzie indziej się potknie, może ktoś mu jeszcze dla ułatwienia podstawi nogę. Taka jest prawda o szkole na tej ziemi.
Więc bardzo dobrym sposobem są kartki z napisem "uważaj co myślisz", bo każdy ma kontrolować siebie i tylko siebie.
Nie oglądałem powyższego, bo nie mam czasu na filmiki, ale w czasach nawału przekazów ostrzegaliśmy - bez emocji, podchodź do tego z pozycji obserwatora - to zawsze jest aktualne. I to wszystko, co możemy zrobić.
Każdy z pomocą własnego serca i rozumu powinien rozróżnić, co jest dla niego dobre, a co nie. To wcale nie jest trudne, np. zastosowanie kryterium "po owocach ich...".
Ostrzegania jest oczywiście jak najbardziej na miejscu, może przyhamować entuzjastów. Ograniczanie nic nie daje, tylko powiększa późniejsze szkody.
Każda informacja nie jest dobra ani zła, jest informacją, jeżeli w kimś wzbudza negatywne odczucia, to już jego prywatna ocena, rzadko się zdarza, aby takie odczucia wzbudzała u wszystkich, jaskrawy przykład mamy w temacie WOŚP.
Ale to jest jeszcze świat zmanipulowanych informacji i znów kłania się rozróżnianie, jeśli ktoś ma z tym problemy, to dużo pracy przed nim.
Niestety opisy naszych osobistych doświadczeń, w większości byłyby trywialne, bo w rzeczywistości nikt z nas nie robi niczego "wielkiego", to są drobne kroczki w tą lub tamtą stronę i jeszcze nie wszystkie stawiane w świadomości ich skutków.
Ten post ma charakter ogólny, choć w charakterystycznym temacie, ale kiedy w rzeczywistości nauczymy się słuchać głosu duszy - większość, a nawet wszystkie wymienione wyżej problemy znikną. To wymaga olbrzymiej pracy nad sobą, ale już wielu się udało. Wtedy przychodzi zrozumienie swojego istnienia, współistnienia i nie tylko.
Ale dość już mojego przynudzania.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: sandra » poniedziałek 30 sty 2017, 12:29

Przebiśnieg pisze:Osobiście wolę pamiętać i przypominać sobie, że intelekt jest kreatywny i łatwo może stworzyć iluzje która za skutkuje coraz większym oderwaniem od rzeczywistości.
Oczywiście dla każdego co innego.

To jest mi zdecydowanie bliższe i niestety spotykam sie z tym zjawiskiem osobiście....
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 27 mar 2017, 22:02

BOLONTIKU

» Oczyszczenia DZIEWIĘCIU KRĘGÓW PAMIĘCI «
Wdech i wydech ustami minimum 3 razy


► Pierwsza powłoka
– to poziom świadomości; zapisuje dane z codziennego życia, dotyczące szkodliwych powiązań i związków, fałszywych oczekiwań, niesprawiedliwości, dysharmonii.
Tu oczyszczasz codzienne pole napięć, konflikty rodzinne, niechęci, złorzeczenia.
□ UWAGA:
Przed zrobieniem wdechu uczciwie powiedz w myślach, co cię trapi, kto cię skrzywdził itp. Daj upust negatywnym emocjom, nazywaj wszystko tak, jak to czujesz, możesz się wyżalić, osądzać, używać negatywnych epitetów itp. Nie przepraszaj nikogo – ani Boga, ani ludzi.
□ Ćwiczenie:
● WYDECH: wraz z silnym wydechem ustami wyrzuć z siebie tłumioną wrogość, nienawiść, żal, rozczarowanie, poczucie winy, zatargi, konflikty duchowo-emocjonalne z rodzicami, rodzeństwem, dziećmi, znajomymi.
● WDECH: spokojnie wdychaj boską miłość, przebaczenie, oczyszczenie danej sytuacji.


► Druga powłoka
– to poziom pamięci z czasu poczęcia, doznań w łonie matki, momentu narodzin i pierwszych siedmiu lat dzieciństwa:

● WYDECH: z dużą siłą wyrzucasz z siebie bolesne wspomnienia, traumy z dzieciństwa.
● WDECH: łagodnie wdychasz przebaczenie, boską miłość, dogłębne uzdrowienie.


► Trzecia powłoka
to poziom pamięci przodków, dziadków, pradziadków, tradycji rodzinno-kulturowych, które mają wpływ na twoje obecne przekonania, poglądy, zachowanie.

● WYDECH: wyrzucasz z siebie wszystkie ograniczenia i wzorce narzucone kulturowo, kompleksy odziedziczone po przodkach, przymusy i zobowiązania rodzinne,
● WDECH: wdychasz boską miłość, nowe jakości po linii genetycznej.


► Czwarta powłoka
to poziom nieświadomości, wspomnień duszy, negatywnych wrażeń z drogi duszy w procesie reinkarnacji, blokad, konfliktów, negatywnych wzorców duszy, które wciąż ją ograniczają, blokują dalszy rozwój. Dusza błądząc, stwarzała blokady, wywoływała konflikty, pozostawiała negatywne wzorce, które powracały w każdej inkarnacji, potęgowały duchowe ograniczenia i wciąż blokują jej dalszy rozwój.

● WYDECH: wyrzucasz z siebie ból i cierpienie z minionych inkarnacji, wszystkie formacje mentalne, które przyczyniły się do bolesnych przeżyć, tragedii, zrządzeń losu;
● WDECH: przyjmujesz łagodnie czystą wibrację Ducha i boskie Światło, które rozpuszcza blokady, uwalnia cię od bólu, lęku, iluzji życiowych.


► Piąta powłoka
– to poziom kolektywnej pamięci, powiązany z naszą najgłębszą nieświadomą częścią, z biblijną mitologią – historią wygnania Adama i Ewy z raju, poczuciem uwięzienia ducha w ciele, braku ziemskich korzeni, prawspomnieniem grzechu pierworodnego, które nieświadomie w sobie nosimy.

● WYDECH: wyrzucasz prawspomnienie grzechu pierworodnego, cierpienie, poczucie wrogiego świata, wyobcowania, braku zrozumienia.
● WDECH: łagodnie przyjmujesz wszechmiłość, błogość, poczucie bezpieczeństwa.


► Szósta powłoka
to poziom zapisu gwiezdnego pochodzenia, pamięci raju, żywego piękna, harmonii w świecie materii, zaburzony przez Istoty Ciemności. Tu zatopiliśmy się w iluzji zarozumiałości, pychy, lęku. Zamiast raju Światła, stworzyliśmy świat bólu, cierpienia, braków. Przeproś Matkę Ziemię za kolektywne zbłądzenie ludzkości.

● WYDECH: wyrzucasz z siebie – za całą ludzkość, wszystkie odgraniczenia, braki, strach, pokusy, szkodliwe nawyki, choroby.
● WDECH: łagodnie przyjmujesz uniwersalną energię i uniwersalną mądrość, która przenika umysły ludzi, powraca świetlany porządek do świata.


► Siódma powłoka
to poziom głębokiej pamięci, zapis wspomnień z czasów nieskazitelnego piękna Matki Ziemi, RAJU. Tu uzdrawiasz i oczyszczasz Ziemię od mentalnego smogu wywołanego przez negatywne myśli, od cierpienia, emocjonalnego zatrucia stresem, nienawiścią, złością, które pozostawiło ślady w roślinach, zwierzętach, skałach, naturze. Przeproś Matkę Ziemię za energetyczny smog i za fizyczne skażenie środowiska. Pozdrów cztery żywioły – Ogień, Powietrze, Wodę i Ziemię, przywołaj pierwotne piękno Natury.

● WYDECH: wyrzucasz stres, nienawiść, cierpienie.
● WDECH: łagodnie przyjmujesz uniwersalną boską miłość,






































» Odtąd wydechy SĄ WOLNE od intencji, łagodne.


► Ósma powłoka
to poziom zapisu prapoczątku człowieczeństwa. Jesteśmy dziećmi miłości, wyrazem aktu miłosnego Ojca Słońce i Matki Ziemi. Przywołaj transcendentne wspomnienia, że energia żeńska i męska są w harmonijnej równowadze.

● WYDECH SPOKOJNY: odtąd wydechy są wolne od intencji, łagodne.
● WDECH: przyjmujesz całym sobą boską miłość, poczucie równowagi, jedności aspektu męskiego i żeńskiego.

► Dziewiąta powłoka
to poziom duchowego zjednoczenia, centrum centrów – nieskazitelnej energii Pramatki. Jest to najczystsza energia miłości, jaką Matka otacza Dziecko. Tu otwierasz się na poziom Boskiej Świadomości.

● WYDECH: wolny od intencji.
● WDECH: doznajesz zjednoczenia ciała i ducha.

http://maya.net.pl/opinie.php?LANG=pl&s ... arz&id=790
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 28 kwie 2017, 23:03

JAM JEST - świadomość człowieka wyzwolonego - Ryszard Klein - 27.04.2017

https://niezaleznatelewizja.pl/index.ph ... 7-04-2017/

Opublikowany 27 kwi 2017
W programie "Oblicza Duchowości" Krystyna Maciąg rozmawia z Ryszardem Klein, doradcą duchowym, autorem książek pt. "Jam Jest" i "Cisza Umysłu".
0 x



Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: devi » sobota 06 maja 2017, 13:16

1 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » niedziela 07 maja 2017, 13:41

Brawo
pod większością a w uwzględnieniu tego że nazwy tego samego bywają różne podpiszę się pod większością tego co ta ciemnowłosa mówiła
dzięki devi bo miło widzieć taki filmik :D
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 26 maja 2017, 18:36

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Umysł - Świadomość -Dusza

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 31 maja 2017, 23:56

WZNOSIMY SIE NA WYŻSZY POZIOM ŚWIADOMOŚCI - prof. Maciej Adamski - 31.05.2017 r.

https://www.youtube.com/watch?v=xmLzuGT3YtE
0 x



ODPOWIEDZ