Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Ślęża - tajemnicze zjawiska

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » piątek 19 kwie 2013, 20:57

Zakładam ten wątek by dzielić się swymi, nie zawsze "normalnymi" doświadczeniami jakich doznaliśmy podczas pobytu na tej górze.
Jest to kontynuacja wątku ze starego forum, jednak troszkę zmodyfikowałem tytuł gdyż niektórzy twierdzili, że zawęża temat.
Moje doświadczenie z tej góry pozostanie mi w pamięci do końca życia.
Byłem na niej po raz pierwszy w życiu i również pierwszy raz doświadczyłem czegoś takiego.
Osobiście twierdzę, że sfotografowałem ducha (być może opiekuna Ślęży - Bonifacego; czy jest on rzeczywistym opiekunem? Nie wiem. Tak twierdził Enki, ten podszywający się pod En-Ki'ego, a nadający przez panią Lucynę. Nie mnie to roztrząsać. ;) )
Rzecz miała miejsce podczas oględzin kościółka. Jako, że był i chyba do dziś jest zamknięty dla zwiedzających, to wdrapałem się na kraty wrót i przez wypchniętą siatkę nad drzwiami cyknąłem fotki (zamieszczone poniżej), na których coś sfotografowałem. Jak już wspomniałem, moim zdaniem jest to zarys jakiejś postaci. Można nazwać ją duchem i tak ją zowię.
Fotki fotkami ale najciekawszym elementem tej przygody było to co widziałem. Schodząc z kraty kątem oka zauważyłem tuż za drzwiami, wrotami, postać jakiejś osoby o bląd włosach, ale takich jasnych jak u Szwedów, czy Aryjczyków. Stał, a raczej wisiał w powietrzy na mojej wysokości (będąc na kracie wysokość ta mogła wynosić ok. 2,5 m.), no chyba że był tak rosły. Nie powiem, że to anioł, bo nie widziałem u niego/niej (płeć trudno było rozróżnić) skrzydeł. ;) Po prostu w takie aniołki już nie wierzę, ale była to niesamowicie realna postać.

Obrazek

Duch.jpg
(17.43 KiB) Pobrany 698 razy


To praktycznie wszystko.
Dzielcie się swoimi przeżyciami. :D
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 19 kwie 2013, 22:11

Jako pasjonat pewnej osoby ze Ślęży, po przeglądzie zdjęć zrobionych na jej szczycie ujrzałem na kilku z nich coś niesamowitego. :o

Obrazek Obraz na drzewie.

Obrazek
twarz Piotra.jpg
(329.47 KiB) Pobrany 700 razy
Obraz Matejki.

Postać bardzo przypominała komesa Piotra z obrazu Jana Matejki.

Byłem ostatnio w rejonie, tzw.źródła Świerada. Stojąc nad kupką głazów jemu poświęconych, pomyślałem, że może to postać tego Bonifacego, którego duch ponoć przebywa dotąd na Ślęży.
Okazało się, że Świerad to pierwszy polski święty. Według legend mieszkał w rejonie tej góry jako pustelnik, był lekarzem i leczył ziołami. Możliwe, że kościół oczywiście zawłaszczył tą postać dla swoich celów. ;)
Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » piątek 19 kwie 2013, 23:44

To ciekawy i bardzo prawdopodobny trop.
dzięki.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » sobota 20 kwie 2013, 23:14

Teraz, po ponad dwuletniej przerwie w czytaniu sesji dochodzę do wniosku, że ów "Bonifacy" rzeczywiście moze być postacią przez Ciebie wskazaną. Skąd więc miano "Bonifacy".
Czytając kilka pozycji p. Barbary Choroszy dochodzę do wniosku, ze wszelkie informacje historyczne, jakie przekazywał niby Enki przez p. Lucynę były wynikiem obeznania w legendach i historii, jakim może się pochwalić pani Barbara, a moze raczej jej sztab (oczywiście nie mam zamiaru umniejszać wiedzy same p. B. Choroszy, jednak takie przedsięwzięcie musiało skupiać więcej ludzi). Bardzo bystro połączyli te postaci i puścili w eter.
Być moze sam Bonifacy jest wynikiem innej jeszcze układanki, ale taki przebieg dopasowywania jest bardzo prawdopodobny. ;)
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 21 kwie 2013, 10:21

Myślę, że channeling Lucyny Łobos, obecnie Brown sam w sobie nie jest ściemą, o tym świadczy sporo faktów, wtedy "dopasowanie" następuje na innym poziomie. Jest także faktem, że takie byty jak Enki korzystają z informacji nieświadomie prezentowanych przez odbiorców - ich podświadomych zapisów. Sam to zresztą potwierdził w rozbrajający sposób, zapytany dlaczego zaprezentował jakieś "bajki" stwierdził - "bo to chcieliście usłyszeć". Więc tu jest pełne sprzężenie zwrotne. Potwierdził to na starym forum GrzegorzGTI, który zapłacił za prywatne sesje z Enkim przez Lucynę.
Więc jest zupełnie prawdopodobne to, co stwierdziłeś, że prezentowane są informacje "przechowywane" przez użytkowników, a nagromadzone w dowolny sposób.
Dlatego należy dopuścić możliwość, że prezentowane w ten sposób informacje nie muszą być nieprawdziwe, czy wymyślone.
Można byłoby to potwierdzić, przez sesje hipnotyczne z tymi osobami, jednakże tu widzę trudności "techniczne".
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 23 kwie 2013, 23:42

Bonifacy – imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od łacińskich słów bonum - dobro i facere - czynić, czyli oznacza czyniącego dobro.
Świerad natomiast, to jedna z form Wszerada i było polskim imieniem świętego od dzieciństwa, lub przyjęte czy też nadane mu zostało później ze względu na cechy charakteru (rad każdemu).
Widać tutaj podobieństwo w działaniu, czyli byciu dobrym.....i tutaj może być ukryta tajemnica opiekuna Ślęży. ;)
Obrazek Święty Świerad - lekarz uzdrowiciel, pustelnik.
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: barneyos » środa 24 kwie 2013, 08:19

Czy nazwa Świeradów Zdrój pochodzi właśnie od Świerada ?
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: Thotal » środa 24 kwie 2013, 08:30

Chyba nie, w Świeradowie leczą świerzb i tym podobne dolegliwości :D




Pozdrawiam - Thotal :D
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 24 kwie 2013, 22:22

Dzieje Świeradowa-Zdroju i okolic są nierozerwalnie związane z dziejami plemion łużyckich, a osada która powstała prawdopodobnie pod koniec XIII lub na początku XIV w. zawdzięcza im swą pierwszą nazwę ''Flyns'' - (później zniemczoną na Flinsberg).
Flins to bożek przedstawiany po postacią mężczyzny odzianego w luźną szatę trzymający w ręku pochodnię a na ramieniu lwa. Jego kapłan miał przywdziewać białą szatę i występować podczas obrzędów z kogutem – ptakiem związanym z kultem słońca i ognia. Słowiański kult Flinsa przybył w te rejony z zachodu. Kiedy w XI wieku rozpoczął się napór niemiecki na te ziemie, Łużyczanie mieli dwa wyjścia, albo przyjąć nową religię albo uchodzić. Większość wybrała wyjście pierwsze. Pozostali jednak wierni wierze przodków, Ci zabrali figurę, wyobrażającą Flinsa, i przenieśli miejsce kultu w bardziej niedostępne miejsce. Tam na górze Wyrwak oddawano mu cześć. (Wyrwak jest wzgórzem wyjątkowym. Na powierzchnię wychodzą tu, bowiem skały grejzenowe, przeobrażone w kwarc poprzerastany muskowitem) Potem posąg przeniesiono w okolice Świeradowa, by w połowie XII wieku ukryć go w niedostępnych rejonach Gór Izerskich.
W legendach Flins zamiennie występuje z Jarowitem, prawdopodobnie odpowiednikiem Swaroga lub Peruna

Dzisiejszy Świeradów jest miastem dolnośląskim, został po raz pierwszy wzmiankowany pod nazwą Fegebeutel w 1524 r. (według innego źródła w 1550 r.) z uwagi na karczmę zbudowaną przy drodze wiodącej z Mirska na stronę czeską, która w późniejszym okresie otrzymała w języku niemieckim nazwę Fegebeutel. W dosłownym tłumaczeniu tego słowa na język polski, oznacza ona Czyścisakwę. Natomiast z innych publikacji wynika, że niemal równolegle (w 1559 roku po raz pierwszy) funkcjonowała w ówczesnym użyciu nazwa Flinsberg - wykorzystywana do roku 1945. Inna wzmianka dotycząca świeradowskiej karczmy datowana jest na 1559 r.
W sierpniu 1947 roku w ramach ogólnokrajowej akcji repolonizacyjnej odbył się na Ziemiach Odzyskanych plebiscyt onomastyczny, w wyniku którego wprowadzono zmianę nazwy Wieniec Zdrój na Świeradów Zdrój.

Obrazek Flyns - bóg Olbrzym

Góra Ślęża fascynuje ludzi od wieków. Mieli tu także swoją osadę Łużyczanie, którzy stworzyli liczne kręgi kultowe poświęcone bogu Słońca, wskazuje na to wyryty w rzeźbach kultowych, (który znajdziecie podczas wędrówek po tej górze) symbol słońca – krzyż słoneczny.

Obrazek
Jeden ze ślężańskich Olbrzymów.

Świerzb to bardzo przykra choroba, z którą nie ma zartów. Jest bardzo uciążliwa a nieprawidłowo leczona może pozostawić rany. :(
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3252278
0 x



Awatar użytkownika
koliberek333
Posty: 441
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 09:18
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 146 razy

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: koliberek333 » środa 24 kwie 2013, 22:26

Będąc w Świeradowie doświadczyłem paranormalnego zjawiska. Otóż samochód, miast zjeżdżać z góry w pewnym momencie toczył się, ale pod górę...to znane przypadki, ale dokładnie tam można to także przetestować.
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 28 sie 2013, 09:37

Wyjątkowa opiekunka – spotkanie na Ślęży

W pewnym momencie opanowała mnie niesamowita senność, po czym gwałtownie ocknęłam się, odczuwając czyjąś obecność. Jednak byłam sama!
Wyjątkowa opiekunka – spotkanie na Ślęży


Obrazek
fot. Shutterstock

Ślęża to góra-legenda, ośrodek kultu solarnego, miejsce mocy. "Od około 1300 r. p.n.e. istniał na szczycie Ślęży monumentalny kamienny krąg, otaczający miejsce kultu poświęcone bóstwu słonecznemu. Wierzono, że na górze zamieszkują bogowie, dlatego też wykorzystywano ją jako centrum kultowe. Nic dziwnego, że Ślężę zaczęto nazywać w publikacjach śląskim lub słowiańskim Olimpem”.*

Kiedy udało mi się dojechać do Sobótki, a następnie po mozolnej wspinaczce znaleźć na szczycie tej niezwykłej góry odczułam niewyobrażalny spokój i spełnienie. Postanowiłam, że spróbuję nie tyle medytować, co maksymalnie otworzyć się na to miejsce. Mogę śmiało powiedzieć, że los mi sprzyjał. Dwie grupy głośnych kolonistów oddaliły się wraz z opiekunami, a moje własne dzieciątka wyruszyły pod opieką taty na poszukiwanie "świętego źródełka", które podobno posiada szczególne właściwości prozdrowotne. Usiadłam na dużym kamieniu, starając się zrelaksować i zjednoczyć z energią, której bliskość odbierałam. W pewnym momencie opanowała mnie niesamowita senność, po czym gwałtownie ocknęłam się, odczuwając czyjąś obecność. Jednak byłam sama! Ze zdumieniem skonstatowałam, że mój szczególny stan nie trwał kilku minut (jak przypuszczałam), ale przeszło pół godziny. Po chwili w polu widzenia pojawiła się moja kochana gromadka, wszyscy dumni z odnalezienia źródełka. Nota bene pozostającego w opłakanym stanie – zaniedbanego i zaśmieconego. Wróciliśmy wieczorem do domu i zadowoleni z tak owocnego dnia, udaliśmy się na spoczynek.



Tej nocy otrzymałam szczególny przekaz i zakładam, że jest on wart nie tylko mojej uwagi. Ponownie znalazłam się na Ślęży, tuż przy kamiennych schodach prowadzących do starego kościółka. Nagle obok budynku kościoła zmaterializowała się postać kobiety. Szczupła, wysoka, o pięknych długich włosach, ubrana w prostą jasną szatę. Schodziła po schodach, jednocześnie bacznie mnie obserwując. Nie miała skrzydeł ani aureoli, ale emanowała tak wielką siłą i dostojeństwem, że poczułam się bardzo onieśmielona, wręcz niegodna tego spotkania. Nie miałam też cienia wątpliwości, co do tego, że owa Pani ma całkowity wgląd w moją duszę. Kiedy stanęłyśmy twarzą w twarz, jej łagodne oczy dodały mi odwagi – zapytałam, kim jest. Odparła, że opiekunką tego miejsca i przybywających wędrowców. Wspomniałam o swojej obecności w ciągu dnia. Potwierdziła, iż widziała mnie, a nawet sprawdziła (cokolwiek to znaczy). Zapytała, jaka jest moja intencja, czy chcę o coś prosić? Byłam skonsternowana i zaskoczona, ale udało mi się wyartykułować jedno zdanie: "Chciałabym tak kierować energią, aby leczyła". Moja rozmówczyni zastanowiła się przez chwilę i zapytała: "Czy wiesz, że jeśli życzenie się spełni, powinnaś służyć wszystkim, a nie tylko wybranym?". Przytaknęłam. W tej samej chwili doznałam silnego mrowienia w dłoniach. Pani uśmiechnęła się na pożegnanie i zaczęła oddalać. Przebudziłam się niesamowicie spokojna i wypoczęta.

Oczywiście nie stałam się nagle Janem od Boga, ani nie uzyskałam mocy Bruna Groeninga. Otrzymałam jednak dar wiary, która pozwala mi pracować nad sobą i rozwijać pewne potencjały. Jestem głęboko wdzięczna za to piękne spotkanie. Nie ukrywam, że tęsknię za tym szczególnym miejscem i wyjątkową, szlachetną osobą, którą dane mi było ujrzeć.

Serdecznie polecam Państwa uwadze przepiękną okolicę Sobótki, a zwłaszcza Ślężę i Radunię, nie tylko ze względu na możliwe przeżycia duchowe, ale na niewątpliwe walory turystyczne i wypoczynkowe.

* cytat pochodzi z książki autorstwa Pana Leszka Mateli - „Polska magiczna, przewodnik po miejscach mocy”.

Źródło: biuro-duchow.blog.onet.pl
Źródło: Blog
http://strefatajemnic.onet.pl/ezoteryka ... #fp=strefa
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » środa 28 sie 2013, 16:08

chanell pisze:W pewnym momencie opanowała mnie niesamowita senność, po czym gwałtownie ocknęłam się, odczuwając czyjąś obecność. Jednak byłam sama!


:)

Kolejny z pięknych postów wielce szacownej chanell

Pozwoliłbym sobie tylko dodać małe sprecyzowanie
chanell pisze:"Od około 1300 r. p.n.e. istniał na szczycie Ślęży monumentalny kamienny krąg,


Informacje są jak widać czarno na białym na wyciągnięcie ręki.
Jest krąg, istnieje na długo przed zawitaniem jakiejkolwiek religii na ziemiach zasiedlonych przez Słowian.
Ano jak Człowiek Wie to nie musi wierzyć 8-)
Tyle istnieje informacji (np na starym forum) co do znaczenie symbolu Światowida, czy tez klucza (KRZYŻA) Anch, że mimo iż jestem cierpliwy to nie widzę zasadności kopiować tych informacji.
Jasnym więc jest, że ani gaje ani kręgi nie służyły do oddawania czci bogom tym lub innym bo w momencie ich powstawania bogów jeszcze nie wymyślono.
Co za tym idzie jeżeli już mówimy o opiekunie Ślęży to na 1000% święty ten czy inny to nie jest .
Oczywiście po skolonizowaniu naszych ziem przez siepaczy twórców wolnej woli wszystko tu odwrócono do góry głowami i dlatego jak to dziś mówią ,,nasi" rządzący ,,Polska to dziwny kraj"
Zresztą jak mowa o patronach czy też opiekunach to patronem tych ziem jest przecież zdrajca (oczywiście moim skromnym zdaniem) przez kk uznany za świętego męczennika
to może pozdrawiam :D

PS
Jeżeli już mowa o świętych to śmierć jednego ze ,,świętych" ano Piotra pozwolę sobie przypomnieć iż ukrzyżowano go głową do dołu jest m/innymi symbolem ,,rzetelności" informacji w przekazach kk :)
0 x



piotrek434
Posty: 3
Rejestracja: sobota 08 lut 2014, 15:30
Podziękował: 3 razy

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: piotrek434 » niedziela 23 mar 2014, 19:03

Wow. Niesamowite zdjęcia. Czy ktoś z Was badał może moc wyrażoną w BOVISach - ile wynosi to miejsce?
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 23 mar 2014, 21:02

@piotrek, na Twoje pytanie odpowiedź znajdziesz w tym temacie >> (kliknij na ten niebieski napis).
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
gustav
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 15 sty 2013, 21:34
x 5
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: gustav » poniedziałek 24 mar 2014, 12:34

Chanell piekne znalezisko. tzn. tekst znam ta osobę i jest warta wiarygodności !
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » poniedziałek 24 mar 2014, 21:04

Posty @gustav'a i @barneyos'a przeniosłem do tematu: Miejsca mocy w Polsce i na świecie >>
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 08 maja 2014, 22:49

Zjawisko z Gozdnicy
wtorek, 17 września 2013

Długo wahałam się, czy zamieścić te zdjęcia. Przyznam szczerze, że na początku nie zamierzałam ich publikować, jednak pod wpływem relacji z blogu Medarta, a wcześniej Wojtka OKI, postanowiłam je tu zamieścić. Dlaczego zmieniłam zdanie? Może dlatego, żeby unaocznić pewne, nazwijmy to "zjawisko", a może dlatego, że tego typu rzeczy z gatunku niewyjaśnionych coraz częściej występują w naszym otoczeniu, czy tego chcemy, czy też nie? Odpowiedź nie jest tak istotna... Uważam, że jest na tyle zagadkowe i tajemnicze, że zasługuje na "wyjście na światło dzienne".


Zjawisko pochodzi z 14 lipca tego roku, pojawiło się na zdjęciach kamiennego kręgu z góry Gozdnicy, leżącej w Masywie Ślęży. Byłam tam po raz drugi (pierwszy raz zaprowadziła nas tam Agnieszka z Yule), tym razem w towarzystwie dwóch przyjaciół. Jeden z nich posiada pewne paranormalne zdolności, m.in. potrafi odczuwać promieniowanie, jakie emituje dany przedmiot czy miejsce. Przy tym nie posługuje się żadnymi przyrządami, typu różdżka czy wahadełko. Wspomnę tylko, że na górze Gozdnica był pierwszy raz w życiu i nie wiedząc, gdzie znajduje się kamienny krąg, sam poprowadził nas do celu (nie znając drogi) i wskazał miejsca występujących tam anomalii.


Tu muszę zaznaczyć, że to co utrwaliłam na zdjęciu, nie było widoczne, ani dla mnie, ani dla pozostałych uczestników. Zobaczyłam to później, przeglądając zdjęcia. Nie powtórzyło się podczas kolejnych odwiedzin w tym miejscu. Będąc na Gozdnicy kilka razy, zawsze robiłam zdjęcia kręgu, lecz to zjawisko utrwaliłam tylko wtedy, podczas tamtej wycieczki. Aparat, którym robiłam zdjęcia, to standardowa cyfrówka FinePix typu T 350. Wykluczam tu uszkodzenie czy zabrudzenie ekranu, aparat był sprawny w 100 % i działał bez problemów. Dodam jeszcze, że w czasie naszej obecności, na Gozdnicy panowała dziwna, nienaturalna cisza, nie słyszałam żadnych ptaków czy odgłosów z otaczającego nas lasu. W sumie spędziliśmy tam około dwóch godzin, mniej więcej od 18-tej do 20-tej...

To coś, przypominające "świetlistego ptaka" znajdowało się po mojej lewej stronie, niecały metr od kręgu. Wygląda jakby zawisło nieruchomo w powietrzu...

Obrazek

Obrazek
Ten sam obiekt, tylko wykadrowany i powiększony. Tu w ujęciu od tyłu

Obrazek

Obrazek

Nie wiem, czym jest w rzeczywistości ten latający obiekt. Nazwałam go umownie "świetlistym ptakiem", gdyż jego wygląd: obła forma, "skrzydełka", "ogon" kojarzy mi się z żywą, organiczną strukturą. Daleka jestem od wynajdowania fantastycznych teorii dotyczących jego pochodzenia. Według legend Gozdnica nazywana jest "Anielską Górą". Ja nie wierzę w "anioły", tudzież inne nadprzyrodzone istoty. Obiekt ten nie przypomina mi "klasycznych" orbów, jakie fotografuje Stanisław Barski.
Co Wy o tym sądzicie? Jeśli macie jakieś sugestie, piszcie śmiało...

http://tropemzapomnianychmiejsc.blogspo ... dnicy.html
0 x



baba
x 129

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: baba » czwartek 08 maja 2014, 22:58

Według legend Gozdnica nazywana jest "Anielską Górą". Ja nie wierzę w "anioły", tudzież inne nadprzyrodzone istoty.

Czy tylko ja odniosłam wrażenie, że tej miłej i odważnej skądinąd Pani mało jest na własnej skórze doświadczyć, żeby zweryfikować trafność swoich dotychczasowych poglądów? :D

Świetlisty ptak piękny. 8-)
0 x



rafal.zwdh
Posty: 152
Rejestracja: wtorek 13 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Ślęża Sobótka
x 6
x 6
Podziękował: 153 razy
Otrzymał podziękowanie: 308 razy

Re: Tajemnice Śląskiego Olimpu.

Nieprzeczytany post autor: rafal.zwdh » sobota 16 sie 2014, 23:02

Dziwne światło nad Ślężą, zdjęcie robione dzisiaj na szybko telefonem:
Obrazek

A tu zachód słońca nad rynkiem w Sobótce:
Obrazek
0 x


O tym mówili ci co lasem się karmili
Żyli tu, byli, pędzili, przeminęli w jednej chwili

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Tajemnice Śląskiego Olimpu.

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 17 sie 2014, 22:44

wspaniałe zdjęcia :) Rafał daj zbliżenie tego światła ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 12 paź 2014, 17:56

Posty o występie Marysi Sokołowskiej na Ślęży przeniosłem do: Świadome niszczenie Słowiańszczyzny >>
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 01 lip 2015, 13:17

Ostatnia wizyta na Ślęży zaowocowała ciekawymi zdjęciami tzw. UFO. Zdjęcia były robione z nowo udostępnionego balkoniku na wieży kościoła. :D
Podejrzewam, że tajemnicze obiekty pojawiły się z powodu towarzyszącej mi znanej forumowej ufolożki. ;)

Obrazek
Nad dachem w chmurach

Obrazek
W wolnej przestrzeni między chmurami

Obrazek
Górny prawy róg zdjęcia

Obrazek
Po środku kratki

Obrazek
Dwa obiekty: góra - dół
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 01 lip 2015, 19:09

Super ! :shock: :shock: Niestety mi nie udało się upolować takiego obiektu :D
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 15 sie 2015, 14:11

W Tąpadłach się działo..... :o


https://www.youtube.com/watch?v=8kjgTIN ... e=youtu.be

Opublikowany 15.08.2015
Relacja z "Patrolu UFO", który był jednym z nieodłącznych elementów "5 Wczasów z UFO". Nic nie zapowiadało, że zdarzy się coś niezwykłego, a jednak... Przedstawiamy relacje świadków tego niezwykłego spotkania z nieznaną formą zmiennokształtną.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Ślęża - tajemnicze zjawiska

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 19 sie 2015, 00:32

Magiczność góry Ślęży

Obrazek

Mapa z namagnesowaniem szczytu Ślęży, ukazuje niezwykłe zjawisko, gdyż z jednej strony szczytu góry jest maksymalne namagnesowanie (czerwień), a z drugiej strony szczytu - minimalne (zieleń). Niejednokrotnie mówiono, że może to być oznaką "przejścia-bramy - w inne wymiary". Nadszedł czas, gdy zamyka się Brama Starego Czasu i otwierają Wrota Nowego Czasu. ;)

Ciekawostką jest też pentagram ochronny góry Ślęży utworzony przez otaczające ją miejscowości..... :D

Obrazek
0 x



ODPOWIEDZ