Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Starożytne Cywilizacje -Atlanci, Lemurianie i inni ...

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 238
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Atlantis

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 13 gru 2014, 20:02

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:06. EUROPEJSKA ATLANTYDA

Przy budowie autostrady koło Drezna odkryto NAJSTARSZĄ CYWILIZACJĘ EUROPEJSKĄ, ale podobne dzieła ziemne i drewniane badano już w Austrii i Słowacji. Dzieła te są datowane dendrologicznie na ok. 5000 lat pne i były użytkowane przez 200 lat, co suponuje jakąś kolonizację naddunajską, kojarzoną z Lepenskym Virem w Żelaznych Wrotach, gdzie odkryto rzeźby kamienne z VII tysiącl. pne. Archeolodzy znaleźli też część transformatora Elektrycznego sprzed 7 tys lat (Odkopanie starożytnego urządzenia elektrycznego w Bułgarii, Nexus, I-II 2005, s. 59-60).

Odkryta cywilizacja dysponowała dużą siłą wytwórczą, jak PIŁY STALOWE. Po 40 latach zmagań musiałem zawnioskować, że nie było łużyckiej technologii Brązu, tylko BIŻUTERIA BRĄZOWA, a Stalowy Smok Hetycki był bliskowschodnim dystrybutorem żelaza europejskiego. Do ścinania i obróbki wielkich pni nie starczały narzędzia z brązu czy kamienia, a budowa piramid była efektem stalownictwa śląskiego. – Bez żelaza nie było techniki i kapitału.

Byłem w komisji Chudzickiego, który reprezentował lwowsko-wrocławską szkołę archeologiczno-architektoniczną. Ten przedwojenny archeolog uważał, że wiele polskich kościołów zostało wzniesionych przez kulturę łużycką, co mnie trochę dziwiło. Zajmowałem się Wałami Śląskimi, które metrykowałem na kulturę pucharów lejkowatych. Rozmawiałem na ten temat ze znanymi archeologami, ale zostałem wyśmiany przez Antoniewicza i wyszydzony publicznie – a nawet zelżony – we wrocławskim Muzeum Archeologicznym przez dr Trudzika, bo przy badaniu Wałów Śląskich pnie były wprawdzie bardzo zbutwiałe, ale znaleziono ślady PIŁY. Było to po otruciu Haubowicza w Sztokholmie, który głosił, że Halsztat Śląski jest starszy od alpejskiego?

Odpowiednikiem Wałów Śląskich są Wały Łużyckie, ciągnące się lewym brzegiem Nysy, od Zgorzelca do Gubina. Między Nysą a Bobrem była puszcza łużycka, z powodu której Łużyczanie uznali za Nerona protektorat rzymski, o czym mówi Quo vadis. Wały takie budowały silne centralizmy przeciw rozbójnikom i jako granice celne. Wielki Mur Chiński zabezpieczał Chiński Monopol Jedwabiu wobec czego Wał Łużycki strzegł Drogi Śledziowej Szczecin-Triest a Wał Śląski spławu Bobrem, którym transportowano żelazo sudeckie do Szczecina. Zagadką jest, dlaczego Wał Śląski omijał Bolesławiec od wschodu – jakby siedział tam jakiś baron, który lawirował między Śląskiem, Czechami i Łużycami?

Zgadza się to z POLITYCZNĄ granicą między kulturą lendzielską a rosneńską na Odrze i Nysie – co ja tłumaczę reprezentowaniem przez kulturę lendzielską żelaza śląskiego a rosneńską czeskiego. Teraz Wały Śląskie przypisuję Erychtonosowi a Łużyckie wygnanemu Chęsie.

Europejska Atlantyda została POTWIERDZONA przez Heinricha Kusche identyfikacją gęstej siatki na zdjęciach Satelitarnych Europy jako NEOLITYCZNYCH tuneli, co ja zinterpretowałem jako LOCHY ZAMKOWE, które zakopywano w XIII wieku.
http://www.wandaluzja.com/?p=p_229&sNam ... -atlantyda

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:06. EUROPEJSKA ATLANTYDA

Pan

I KATEDRA HRADCZAŃSKA JAKO RELIKT MATRIARCHATU

Jeśli mam rację, że rotunda św. Vita na Hradczanie była grobowcem Chęsy to I katedra hradczańska była sanktuarium MATRIARCHATU. Jedyny wizerunek rotundy hradczańskiej jest w Kronice Schedla PRAGA, który przedstawia miasto podczas budowy gotyckiej katedry HALOWEJ w r. 965.

Gdy w 955 r. zginął nad Regnicą stary witeź to młody złożył zaraz hołd trybutarny dowodzącemu odsieczą Bolesławowi Srogiemu a ten przyrzekł mu pomoc w odzyskaniu Powołża – wobec czego PRAGA Schedla to dowód wypełnienia przez Prawdziców kontraktu trybutarnego, polegającego na zbudowaniu mostu Judyty-Karola, którego tympanon fundacyjny przedstawia hołd młodego witezia z Kurska, oraz zaawansowanie budowy katedry GODNEJ RZYMU, którą zburzyli po bitwie pod Suchymi Krutami Brandenburczycy. Rotundę św. Vita zburzono w r. 1060, budując na jej miejscu obecną wieżę Południową.

Praga była zawsze feministyczna a mit Pana mówi o matriarchalnej Pradze, którą Arabowie nazywali FRAG, ale pierwotnie Praga nazywała się chyba Olimpem. Była to siedziba Wielkiej Bogini Kybele, której PSEM był Pan, którego Grecy przedstawiali jako KOZIOROŻCA a w Sudetach żył koziorożec czeski. Grał na kilku fletach na raz, co nazywano fletnią Pana i pięknie tańczył. Grecy twierdzili, że Pan UWOLNIŁ LUDZI OD GŁODU, co wypada rozumieć, że wprowadził SPRĘŻAJNĄ UPRAWĘ ROLI, co łączy go z metalurgią sudecką.

Pan był synem owdowiałej Dropii u która zatrudnił się jako pasterz Hermes. Ponieważ zapłaty nie przyjął więc ta musiała mu się oddać. Dropia uradziła Pana-Koziorożca, który się Radzie Starszych nie spodobał więc Hermes zaniósł go w zajęczym futerku na Olimp, gdzie się wychował. Tam służył Wielkiej Bogini, ale zakochał się w nimfie, która była tak piękna, że Bogowie zażądali za nią ZBUDOWANIA ŚWIĄTYNI, którą był prawdopodobniei klasztor na Brevnowie, na wzór katedry I we Wrocławiu. Ponieważ świątynia nie spodobała się Bogom więc Pan wyniósł się i założył Jeleniów-Hirsau w Badanii, na przewłoce Dunaju i Renu, który był potrzebny do handlu żelazem sudeckim.

Po zbudowaniu Hirsau, którego świątynie zachowały się, mojry przekonały Pana by wrócił do swej matki, gdzie panował długo i szczęśliwie. We Wrocławiu były 2 świątynie w stylu Hirsau, tylko HALOWE: na zamku Książęcym-Uniwersytecie i Ołbinie, która została rozebrana przez niemiecki patrycjat jako Polska Ściana Płaczu.

Świątynie Pana były z szarego granitu sobótczańskiego, z których nieco jajowate kolumny transportowano torem bobslejowym, natomiast wielka hala kolumnowa z czerwonego granitu kłodzkiego na zamku Królewskim zdaje się być architekturą Chęsy. Odkryto tam prymitywną kolumnę BEZBAZOWĄ – jak na praskim Brevnowie i Lederhofie w Magdeburgu – gdy kolumny Pana w Hirsau i Wrocławiu są bazowe, czyli że zamek Królewski na Nowym Mieście, jak i katedrę I, budowano PRZED PANEM. Z katedrą II we Wrocławiu łączy się też katedrę I w Poznaniu, którą rozebrał Lyrkos by wznieść katedrę OBECNĄ.

Znajomy mówił mi, że Węgrzy i Rumuni uważają Pana za SWEGO herosa, opowiadając o nim różne historie. Nie wiem jednak, czy chodzi tu o Pana z Wrocławia czy o Grakcha Perdyłe, który w Azji Mniejszej wystąpił jako protektor Ptolemeuszy przed Seleucydami i dał się sportretować na latarni Faros jako Pan Lasów w ELEKTRYCZNEJ aureoli? Daina Kolbuszewska (Poznań), NAJSTARSZY POLSKI KOŚCIÓŁ – W Poznaniu zostały odkryte pozostałości kaplicy ufundowanej przez żonę Mieszka I – Dąbrówkę. To najprawdopodobniej pierwsza chrześcijańska świątynia, jaka powstała na ziemiach polskich; Gazeta Wyborcza, 5 maja 2006

W trakcie protestowania przeze mnie odbudowy zamku Staromiejskiego w Poznaniu media ogłosiły znalezienie przez prof. Hannę Koćkę-Krenz na Ostrwie Tumskim w Poznaniu zespołu PALATIALNO-ROTUNDOWEGO, jako pałacu Mieszka I z I polską kaplicą chrześcijańską DOBRAWY. Zaraz oprotestowałem to jako Wartownię z forteczną Sypialnią Chęsy, po wypędzeniu go z Krakowa przez Erychtonosa, czyli że obiekt byłby 5,7 tysiący lat starszy.

Pani Profesor przybył więc z pomocą zespół georadarowy z Wrocławia, pod kierownictwem Prof. Derwicha, jednego z administratorów Stanu Wojennego na UWr, który wnioskowanej rotundy NIE ZNALAZŁ a tylko mały absydion – wobec czego zawnioskowałem, że zespół ten został zbudowany przez Pana z Wrocławia, czyli że jest dużo starszy. Prof. Derwich znalazł jednak rzecz ważniejszą, bo Romańską Kaplicę, zbudowaną po zburzeniu zespołu Pana i rozebraną dla budowy obecnej gotyckiej kaplicy Mariackiej. Wartownię zbudował więc Pan, który jest bohaterem rumuńskim i węgierskim, a rozebrał ją Posejdon, żeby wznieść grobowiec SOBIE, który to grobowiec Posejdona zburzyła Dobrawa, żeby wznieść mauzoleum dla siebie, które STOI.

Po wygnaniu z Krakowa Chęsa uciekł do Poznania, gdzie zbudował rozebraną przez Prusaków wielką farę romańską, zaś Erychtonos wzniósł zespół w Lednicy. Oba zespoły wartownicze miały tynk barwiony lazurytem z Afganistanu, co próbowano tłumaczyć „ukradzeniem przez Piastów skarbca awarskiego Karolowi Wlk”. To jest nonsensem, gdyż Piastowie awansowali monarchicznie dopiero w r. 882.

Prof. Derwicha, SPECJALISTĘ OD ARCHITEKTURY PIASTOWSKIEJ, znam jako komisarza jaruzelskiego, do którego zwróciła się w mej sprawie dr Skowrońska. Jeszcze jako doktorant firmował on SKARB WIŚLAN, który załatwiono formułą „Pies szczeka a karawana idzie dalej” – wobec czego Ali Agca strzelił papieżowi w brzuch, co karawanę ZATRZYMAŁO. Ja tu jestem na prawie, gdyż domagałem się badań dendrologicznych, gdyż Skarb odkryto pod palisadą Okołu.
http://www.wandaluzja.com/?p=p_231&sName=pan
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 238
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Atlantis

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 13 gru 2014, 20:34

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:06. EUROPEJSKA ATLANTYDA

Stolica w Dzielnicy k. Koźla

Anna Piotrowska, NEOLITYCZNE OBSERWATORIUM – Największe ze znanych dotychczas w Polsce NEOLITYCZNYCH OBSERWATORIÓW znaleźli na terenie Górnego Śląska archeolodzy z Uniwersytetu Wrocławskiego. Odkryty przez nich tzw. rondel miał 180 metrów średnicy; Na pytania odpowiada prof. Sławomir Kadrow z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego; Focus HISTORIA, IX/2011, s. 20-21

Gdy kilka lat temu Anglicy ogłosili odkrytą w Dreźnie Europejską Atlantydę – którą wcześniej badano w Austrii i Słowacji – to podano wiek na podstawie badań dendrologicznych 5100-4900 pne. Ja nie byłem tego pewny, gdyż obiekty uznałem za WIELOPOKOLENIOWE, wobec czego potężne bale wymiarowe mogły być wymieniane przy konserwacji czy odbudowie.

Drewniane Obserwatoria Astronomiczne typu STONEHENGE użytkowano u nas w V tysiącl. p.n.e. Budowano je TYLKO w kulturze lendzielskiej i ceramiki wstęgowej kłutej w l. 4900-4500 pne. Były to ośrodki POLITYCZNE, z których tytułowe Pietrowice Wielkie łączą się logicznie z wielką osadą kultury naddunajskiej Dzielnica, między Raciborzem a Koźlem. Dzielnicę mógł założyć Pana z Wrocławia dla podboju Małopolski, budując w tym celu zamki Jurajskie – wobec czego powinien zbudować Centrum Polityczne w Pietrowicach?

Wnosiłem to z katedry II na Wawelu na kolumnach z nefrytu jordanowskiego. Ta chronologia zgadza się z mą datacją Stonehenge jako dzieła wnuka Jura-Uranosa, Chejrona z Płocka.

System Dzielnica-Pietrowice zmienia mój model relacji kultur lendzielskiej i rosneńskiej jako ANTAGONISTYCZNYCH. Ponieważ Czeski Rondel w Pietrowicach jest największym ze znanych mi a Dzielnica jest kultury lendzielskiej więc wypada mi się wycofać z tezy, że podział kultury naddunajskiej na lendzielska i rosneńską był skutkiem wojny Erychonosa z Bratysławy z Chęsą z Krakowa, który wycofał się przez Poznań i Wrocław do Krokowa-Pragi. Z systemu Dzielnica-Pietrowice wynika bowiem, że to Pan z Wrocławia WYODRĘBNIŁ kulturę lendzielską w walce z Olimpem-Pragą jako europejskim centrum MATRIARCHATU.

W takim razie Pan budowałby nową stolicę w Dzielnicy między Koźlem a Raciborzem myśląc jak Fryderyk II o kanale Odra-Dunaj, co stało się osnową kultury lendzielskiej. Kanałem tym – jak w zamyśle Fryderyka – miała płynąć na Bałtyk panońska pszenica i wołowina, co przybliża nas do wniosku, że Pan jako heros węgierski i rumuński był Panem z Wrocławia. Efektem stolicy w Dzielnicy były zamki jurajskie dla METALURGII JURAJSKIEJ jako konkurencji metalurgii sudeckiej.

Ze STOLICY w Dzielnicy nic nie wyszło, gdyż następca Pana Jur-Uranos wybrał na siedzibę Kraków, z myślą prawdopodobnie o kieleckiej rudzie i sokalskim węglu. Wisła nie została jednak Polskim Renem, gdyż Krok, Chęsa i Erychtonos byli SKAZANI na kanał Przemysłowy Sosnowiec-Bydgoszcz a Chejronowi i Posejdonowi wypadało ten system kontynuować. Tu trzeba zwrócić uwagę na uderzające podobieństwo Czeskich Rondli do portów typu ATLANTYDA, i że u ujścia Gwadalkiwiru znaleziono taki port znacznie większy niż na Bahamach. Obrabiane narzędziami OSTRZONYMI megality na Bahamach interpretowałem jako Plażowe Porty Wielorybnicze, co zostało potwierdzone znalezieniem identycznych na Azorach, które były zawsze ośrodkiem przemysłu wielorybniczego.

W tym modelu pozostaje sprawa Wałów Śląskich i Łużyckich, z których Śląskie powinien budować Erychtonos kultury badeńskiej po wygnaniu Chęcy-Hanysa-Hanzy-Hansa-Amfiktiona do Krokowa-Pragi.

Argumentem, że Pan budował nową STOLICĘ w Dzielnicy był zaczynający się tam kanał Odra-Wisła przez Rudę i Pszczynkę. I obiektem tego kanału jest klasztor Rudy Raciborskie, ale nie znam datacji kościoła w Żorach na przekopie tego kanału, który może być starszy. Klasztor w Rudach był budowany przed konwencją Chęsy z Dionizosem z Tartessu-Tangeru, której znamieniem jest LIŚĆ AKANTU, czyli że byłby to pierwszy kościół GURTOWY w ogóle, jeśli takowych nie zaczęto budować na terenie Czech czy Niemiec?

Po niecnym zamordowaniu Kroka-Kronosa Chęsa pobudował na podstawie konwencji z Dionizosem kremliny kieleckie dla dostaw żelaza i stali do Iberii i Berberii, pamiątką czego jest zamek w Toledo jako naśladownictwo zamku Królewskiego w Płocku, będącego naśladownictwem zamku Ateny i Hefajstosa w Bartysławie, bo Toledo jako centrum metalurgii iberyjskiej też powinno powstać na podstawie tej konwencji.

STOLICA musiała być w Dzielnicy, ze względu na kanał Odra-Wisła
http://www.wandaluzja.com/?p=p_299&sNam ... y-k.-kozla

Juliusz Prawdzic-Tell pisze:06. EUROPEJSKA ATLANTYDA

Tunele pomiędzy zamkami

Podziemna sieć tuneli przecina całą Europę - wp.pl | dodano: 2011-08-05 (13:47) 111 opinii; Człowiek z epoki kamienia stworzył ogromną sieć podziemnych tuneli przecinających całą Europę od Szkocji aż po Turcję.

Niemiecki archeolog dr Heinrich Kusch, który zbadał "gęstą siatkę" na zdjęciach SATELITARNYCH Europy, przekonuje, że dowody istnienia tych tuneli zostały odnalezione pod setkami neolitycznych osad na całym kontynencie. W swej książce - „Secrets Of The Underground Door To An Ancient World” - Kusch przekonuje, że fakt, iż tak wiele tuneli przetrwało 12 tysięcy lat, pokazując, że pierwotnie ich sieć musiała być ogromna.

W samej tylko Bawarii, w Niemczech, znaleźliśmy 700-metrowe odcinki tych tuneli – powiedział Kusch. – W austriackiej Styrii znaleźliśmy kolejne 350 metrów.

W Europie były tysiące takich tuneli – od Szkocji na północy po Morze Śródziemne na południu. Większość z nich jest niewielka – mają zaledwie 70 cm szerokości, czyli tyle, ile potrzeba, żeby przecisnął się nimi człowiek. Znajduje się w nich wiele szerszych miejsc, ślepych zaułków i małych zakamarków, ale też większych „pomieszczeń”, w których można było siedzieć albo coś przechowywać.

Oczywiście nie wszystkie tunele są ze sobą połączone, ale gdyby podsumować ich długość – tworzą gigantyczną podziemną sieć.

Niektórzy eksperci uważają, że tunele powstały jako kryjówki przed drapieżnikami, inna grupa naukowców sądzi jednak, że były używane jak dzisiejsze autostrady – służyły ludziom do bezpiecznego przemieszczania się niezależnie od toczących się na powierzchni wojen czy sytuacji związanej z pogodą.

W swojej książce Kusch zaznaczył też, że pierwsze kaplice były często budowane przy wejściach do tuneli, prawdopodobnie dlatego, że Kościół starał się odciąć od pogańskich tradycji, których symbolem były podziemne szlaki.

Zwróciłem kiedyś uwagę na podziemny kanał Trewir-Kolonia, który miał dostarczać doskonałą wodę trewirską. Kanał był uważany za RZYMSKI, ale zwróciłem uwagę na podbieństwo do kanałów ARMEŃSKICH wokół jeziora Wan, które były datowane na II tysiącl. pne.

Kiedyś byłem na odczycie, na którym prelegent mówił, że Gruzini przetrwali SETKI najazdów tureckich i perskich, gdyż pobudowali zamki, połączone TUNELAMI.

Niemcy reklamują się turystycznie jako KRAJ 10 TYSIĘCY ZAMKÓW. Otóż wg mnie tunele te miały sens jako lochy ZAMKOWE – tak ja w Gruzji – ale są to tunele NEOLITYCZNE - ponoć nawet sprzed 12 tysięcy lat. Ja jednak, badając polskie zamki, stwierdziłem ze zdziwieniem, że zdecydowana większość z nich jest NEOLITYCZNA. Neolityczne są wszystkie zamku jurajskie i sudeckie, gdyż do czasu powstania STALOWNICTWA kieleckiego były to ośrodki metalurgiczne.

Nie ja pierwszy to stwierdziłem, gdyż Adam Szelądowski pisze w książce "WSCHÓD I ZACHÓD – Zagadnienia z dziejów cywilizacyi, Lwów 1912", o znajdowanych w ruinach polskich zamków kamiennych siekierach. Dr Krzystof Jaworski mówił mi też, że zglosił się do niego badacz zamku Wleń, z pytaniem, czy znlazioną w warstwie UŻYTKOWEJ kamienną siekierę zamieścić w sprawozdaniu?
http://www.wandaluzja.com/?p=p_346&sNam ... zy-zamkami
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Atlantis

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 16 gru 2014, 00:26

0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7779
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1425
x 407
Podziękował: 14243 razy
Otrzymał podziękowanie: 13844 razy

Re: Atlantis

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 16 gru 2014, 22:31

Bardzo fajnie opowiada pan Witek :) z przyjemnością i zaciekawieniem się tego słucha.No cóż Atlantyda pozostanie chyba za zawsze zagadką,jest wiele teorii na to, gdzie mogła się znajdować ,ale ta jest chyba najbardziej zbizikowana i nieprawdopodobna :


Atlantyda leżała na Marsie a Starożytny Egipt prowadził z nią wymianę handlową

Obrazek

Ślady konstrukcji na Marsie

Poszukiwania Atlantydy na Ziemi mogą nie mieć większego sensu, ponieważ ta mityczna kraina istniała na Marsie. Co więcej wiele rzeczy wskazuje na to, że cywilizacja ta była w stanie podróżować na Ziemię i handlować z zamieszkującą ją wtedy cywilizacją egipską.
Szwajcarscy naukowcy twierdzą, że mają dowody na poparcie tych pozornie absurdalnych tez. CO więcej uważają oni, że mają dowody na to, że legendarny król Tut zginął w katastrofie promu operowanego przez obcych.

"Cywilizacja marsjańska została zniszczona przez meteor gdy cywilizacja egipska była jeszcze w rozkwicie" powiedział dr Stefan Weisz, naukowiec z Bern w Szwajcarii

Obrazek
Według różnych informacji istnieje wiele śladów o potężnej cywilizacji żyjącej na Marsie. Nasze orbitery okrążające tę planetę przekazały wystarczająco dużo informacji potwierdzających taki rozwój wypadków, ale z oczywistych względów odkrycia przez nich poczynione są ukrywane.
Szwajcarscy naukowcy rzekomo odszyfrowali pewne księgi staroegipskie, które literalnie wskazywały na Marsa i tam mieszkających jako źródła wiedzy na temat budowy piramid. Dosłownie marsjańska Atlantyda jest opisyana jako "planeta w próżni ciemnego oceanu przestrzeni".
Oczywiście tak sformułowane tezy spotkały się z radykalną odpowiedzią przyzwyczajonej do normy społeczności naukowej. Jedni uznają to za oczywisty nonsens, a inni stwierdzają, że Atlantyda, o ile istniała, to na Ziemi a nie na innej planecie.
Teoretycznie może być tak, że ktoś celowo utrzymuje nas w nieświadomości na temat tego jak ma się rzeczywiście istota rzeczy. Gdyby Mars był usiany takimi śladami, ewidentnie wskazującymi na jego inteligentną przeszłość powinniśmy o tym wiedzieć. Skoro takie informacje nie docierają to oznacza, że dwie możliwości. Pierwsza, wedle której one po prostu nie istnieją, i druga, wedle której są one ukrywane.





http://innemedium.pl/wiadomosc/atlantyd ... e-handlowa
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 238
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9105 razy

Re: Atlantis

Nieprzeczytany post autor: abcd » wtorek 16 gru 2014, 22:52

Czy mnie się tylko zdaje, czy tę pierwszą fotkę widziałem pośród fotografii księżyca?
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7779
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1425
x 407
Podziękował: 14243 razy
Otrzymał podziękowanie: 13844 razy

Re: Atlantis

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 16 gru 2014, 23:07

abcd pisze:Czy mnie się tylko zdaje, czy tę pierwszą fotkę widziałem pośród fotografii księżyca?


masz rację !! faktycznie teraz trudno dojśc prawdy ,nie wiem czy to pomyłka piszącego artykuł ,czy to dezinformacja :o Sprawdzę to !

edit:

juz sprawdziłam to Księżyc ,no to się wkurzyłam :evil:

tu macie link do strony gdzie jest to zdjęcie http://kosmicznejaja.pl/materialy/ksiezyc
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Atlanci, Lemurianie i inni ...

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 15 maja 2015, 19:38


https://www.youtube.com/watch?v=dLBp9SA-dDs

Kontynent MU (Lemuria) to przykład wysokorozwiniętej i szczęśliwej cywilizacji w dziejach ludzkości. Kluczem jej sukcesu było "głębokie zrozumienie prawa Wszechświata" (głębsza świadomość siebie i wszystkiego co istnieje) oraz zdrowy system polityczny i ekonomiczny.
Brak jakichkolwiek partii politycznych oraz brak materialnego wynagrodzenia dla przywódców
za pełnienie funkcji państwowych przyczyniły się do zbudowania uczciwego I efektywnego ustroju politycznego.
Ekonomia bazowała na prawdziwej wartości jaką stanowią ludzie a nie pieniądze. Służący sobie wzajemnie ludzie, poprzez wymienianie się swoimi towarami, usługami i wiedzą stworzyli w kraju wielki materialny dobrobyt, mimo iż nie posiadali banków i pieniędzy.

Filmik powstał w oparciu o fragmenty fascynującej książki "Misja", która opisuje podróż autora (Michel Desmarquet) i jego wizytę na planecie Thiaoouba, gdzie przebywał w ciele fizycznym. Książka zawiera ponadto bogaty przekaz od Opiekunów Ziemi -- mieszkańców 9-tej planety, na którą autor został zaproszony.
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7779
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1425
x 407
Podziękował: 14243 razy
Otrzymał podziękowanie: 13844 razy

Re: Atlantis

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 13 cze 2015, 22:43


http://niezaleznatelewizja.pl/2015/06/o ... 2-06-2015/

W cyklicznej audycji Studio Czasu i Przestrzeni Michel Rachel rozmawia z poszukiwaczem i badaczem niezwykłości i tajemnic Mirosławem Sieją, a tematem przewodnim jest kwestia Atlantydy.

hm....ciekawa teoria ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Starożytne Cywilizacje

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 25 wrz 2015, 22:46


https://www.youtube.com/watch?v=i6iv0JJ ... TvnP55JeKr

Film okazujący potęgę władcy trackiego króla Odrysów panującego w 4 wieku p.n.e. Jego dochód przekraczał dwukrotnie dochód całych Aten!!!
Dokument przedstawia momenty historii traków z okresy klasycznego od około V wieku p.n.e.
Trakowie jednak zamieszkiwali Bałkany na długo przed tym. Są 2 nurty w nauce pierwszy uważa że są przybyszami ze stepów, a drugi że są autochtonami. Najstarsze wzmianki pochodzą z 2 tysiąclecia p.n.e.
W Bułgarii znajduje się też najstarszy złoty artefakt na świecie, datowany jest na 6 tysiąclecie p.n.e.
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7779
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1425
x 407
Podziękował: 14243 razy
Otrzymał podziękowanie: 13844 razy

Re: Starożytne Cywilizacje

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 26 lis 2015, 21:15

Tajemnicze Bramy Bogów, mogą być przejściami do innych wymiarów

Obrazek
internet

Tajemnicze kamienne monumenty są odnajdywane na całej planecie. Do tej pory nie jest nam znana ani geneza ich powstania ani nawet ich cel. Tym ciekawiej brzmią tajne dotychczas dokumenty, które zakładały, że latające spodki mogły pochodzić z innego wymiaru.W 1996 roku odkryto konstrukcję skalną zwaną Bramami Bogów. Z jej odnalezieniem stał Jose Luis Delgado Mamanu, lokalny przewodnik. W czasie podziwiania krajobrazu Hayu Marca, góskiego regionu w południowym Peru natrafił on na ogromną strukturę przypominającą drzwi wyryte w skale.

Peruwiańskie legendy opowiadają o miejscu znanym jako "Bramy Bogów". Zgodnie z ich przesłaniem inkaski kapłan zwany Amaru Muru uciekał przed konkwistadorami. Jego misją było zabranie ze swojej świątyni złotego dysku zwanego "kluczem siedmiu promieni". Kapłan dotarłszy do Bram Bogów w Hayu Marca pokazał swój klucz kapłanom i szamanom z tamtych rejonów. Po przeprowadzeniu stosownej ceremonii bramy zostały otwarte a z ich wnętrza wydostawało się niebieskie światło. Kapłan Amaru Muru przekazał złoty dysk jednemu z szamanów i przekroczył próg bram. Nigdy więcej już go nie widziano.
Obrazek

cały artykuł tu :
http://innemedium.pl/wiadomosc/tajemnic ... m=facebook
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Starożytne Cywilizacje

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 13 gru 2015, 00:18

Wyznawcy Horusa. Wielka cywilizacja przed panowaniem I dynastii faraonów.
11 grudzień 2015

Obrazek Od dawna dociera do nas wiele przesłanek, że historia ludzkości jest znacznie inna niż podaje to współczesna nauka. Co jakiś czas pojawiają się odkrycia, które wykazują, że przed nami istniały cywilizacje równie zaawansowane co nasza lub nawet znacznie bardziej rozwinięte.

Jedną z takich cywilizacji byli wyznawcy Horusa, którzy pozostają dla naukowców i historyków tajemniczą i niewyjaśnioną zagadką jeśli chodzi o historię Egiptu. Opowieści o nich znajdziemy w Papirusie z Turynu, stelli Palermo i innych starożytnych tekstach. Badacze głównego nurtu nie klasyfikują ich jako wartościowe dane, raczej jako puste mitologiczne opowieści.

To ze starożytnych tekstów dowiadujemy się o istnieniu tajemniczej cywilizacji przed nastaniem pierwszej Dynastii Faraonów. Tak jak już wspominałem historie z tego okresu dla większości to mity lub wyrwane z kontekstu opowieści. Ale niedawne odkrycia dotyczące możliwego wieku Sfinksa, opublikowane na Konferencji Geoarcheologów i Minerałologów, która odbyła się w Sofii i o której już wielokrotnie wspominałem w poprzednich artykułach szacuje jego wiek na co najmniej 800 tyś lat.

Badania te pokazują, że może warto było by zastanowić się nad nasza historią i ją zaktualizować. Może trzeba było by uznać nowe teorie i dowody, wsłuchać się w postulaty naukowców, którzy kwestionują oficjalne historyczne poglądy i szukają alternatywnych wyjaśnień. Ci badacze wierzą, że cywilizacja starożytnego Egiptu jest znacznie starsza niż obecnie zakładamy. Gaston Maspero jedna z bardziej wpływowych osób w egiptologii podnosi istotne kwestie na temat starożytnej historii Egipcjan.

Więc skąd pochodzili starożytni Egipcjanie? Maspero potrafił połączyć fakty i stwierdził, że już dużo wcześniej niż pojawienie się pierwszej dynastii na terenie dzisiejszego Egiptu istniała wielka cywilizacja. Aby to zrozumieć musimy zmienić nasze metody myślenia i spojrzeć na naszą historię zupełnie z innej perspektywy.

Gaston Maspero odwiedził Egipt w 1880 roku podczas francuskiej misji w tym kraju. Maspero uległ niesamowitemu pięknu płaskowyżu Gizy, piramid przede wszystkim zachwycił go Sfinks. Po tej podróży Maspero włożył wiele wysiłku na studiowanie wszystkiego co było związane z cywilizacją starożytnego Egiptu...

"... Wielki Sfinks Harmachisa został umieszczony na straży północnych krańców państwa wyznawców Horusa. Wykuty w litej skale na skrajnym krańcu płaskowyżu, wydaje się podnosić głowę. Wydaje się być pierwszy w dolinie wschodu ojca Słońca. Dolna część z nakryciem głowy odpadła, tak że szyja wydaje się zbyt szczupła, by utrzymać ciężar głowy" - The Dawn of Civilization: Egypt and Chaldea, r. 1894.

Niektóre z wyznań Maspero mogą wydawać się zaskakujące dla wielu archeologów i badaczy, ale Maspero odzwierciedlał przekonania starożytnych Egipcjan w stosunku do swoich przodków. Podkreślał znaczenie przeddynastycznego Egiptu i czasu wyznawców Horusa, czasu półboskich istot, którzy rządzili na Ziemi starożytnego Egiptu przed swoimi śmiertelnymi następcami.

Przed Maspero byli też inni. Manetho (III wiek pne.) był egipskim kapłanem i historykiem, który żył w okresie panowania Ptolemeusza I i Ptolemeusza II. Napisał pracę o bogach i półbogach, którzy rządzili Egiptem. Praca miała tytuł Aegyptiaca (History of Egypt).

Obrazek
Menes (Narmer) źródło: Wikipedia

Założył, że przed Menesem (Narmerem) były cztery dynastie. Pierwsza dynastia to 7 głównych bóstw: Ptah, Ra, Shu, Geb, Ozyrys, Seth i Horus. To oni panowali na ziemiach Egiptu przez okres 12300 lat. Po nich rządziła druga dynastia kierowana przez Totha, składająca się z dwunastu boskich faraonów. Oni rządzili ponad 1500 lat. Kolejna dynastia to półbogowie. Było ich 30, byli oni często utożsamiani jako wyznawcy Horusa i nosili symbol Falcon. Panowali przez okres 6000 lat. Po rządach tych istot, zapanował Chaos i dopiero Menes przywrócił porządek i zjednoczył Egipt.

Najbardziej znane doniesienia o wyznawcach Horusa znajdują się w papirusie z Turynu. To tam znajdziemy informacje o tajemniczych istotach rządzących Egiptem przez około 6000 lat w tzw. okresie przejściowym pomiędzy panowaniem bogów i początkiem dynastii faraonów. Ten bezcenny starożytny tekst jest przechowywany w Muzeum Egipskim w Turynie. Określa się go jako Królewski Papirus z Turynu. Zawiera listę władców starożytnego Egiptu. Niestety początek i koniec listy został zniszczony.

Jedno z najważniejszych pytań brzmi: jak badacze interpretują informację z tego papirusu? Niestety archeolodzy wydają się podważać historyczne znaczenie tego niezwykle cennego tekstu. Ignorują zupełnie jego treść, która nie pasuje do obecnej historii. Powód jest prosty, ludzie reagują w ten sposób, że jak coś zaburza prosty, jasny i wypracowany tok myślenia uważają to coś za mało znaczące lub fałszywe.

Obrazek

Na szczęście pojawiają się coraz odważniej głosy znanych badaczy takich jak Robert Schoch, John Anthony West, Robert Bauval, Graham Hancock i Semir Osmanagic. To oni powoli poddają w wątpliwość historię i kluczowe fundamenty naszego społeczeństwa.

Chociaż dzisiaj, nikt nie może dokładnie powiedzieć, kto wybudował piramidy w Gizie, ani kto wyrzeźbił Sfinksa to proste wytłumaczenia są akceptowane przez wiele osób. Jedno jest pewne zabytki w Gizie są dowodem wielkości cywilizacji zamieszkującej dzisiejszy Egipt przez tysiące lub nawet setki tysięcy lat. Jest bardzo możliwe, że wyznawcy Horusa i ci którzy rządzili przed nimi mogli wybudować niektóre z tych zabytków które podziwiamy do dzisiaj. Możemy tez być pewni, że jeszcze uda się odkryć coś co nas zadziwi lub nawet zmieni nasze postrzeganie historii.

źródła:
https://archive.org/details/dawnofcivilizati00masp
http://www.gigalresearch.com
http://mgu.bg/geoarchmin/naterials/64Manichev.pdf

http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkr ... i-faraonow
2 x



Ramzes3
Posty: 706
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 94
Podziękował: 4945 razy
Otrzymał podziękowanie: 1584 razy

Re: Starożytne Cywilizacje

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » niedziela 13 gru 2015, 23:07

janusz pisze:Wyznawcy Horusa. Wielka cywilizacja przed panowaniem I dynastii faraonów.
11 grudzień 2015


Chociaż dzisiaj, nikt nie może dokładnie powiedzieć, kto wybudował piramidy w Gizie,


O przepraszam to akurat nie polega na prawdzie ;)
1 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7779
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1425
x 407
Podziękował: 14243 razy
Otrzymał podziękowanie: 13844 razy

Re: Starożytne Cywilizacje

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 15 gru 2015, 17:37

ale coś w tym prawdy jest ,poniewaz co niektórzy do dzisiaj zachowali ptasie dzioby ;) np kacze :D
2 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Ramzes3
Posty: 706
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 94
Podziękował: 4945 razy
Otrzymał podziękowanie: 1584 razy

Re: Starożytne Cywilizacje

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » wtorek 15 gru 2015, 22:22

Chyba nie masz na myśli Donalda? Chociaż z drugiej strony reptil z kaczym dziobem czemu nie. Na ten pomysł pewnie nie wpadli nawet najstarsi kapłani egipscy :lol:
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Starożytne Cywilizacje

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 16 gru 2015, 00:11

Na ten pomysł pewnie nie wpadli nawet najstarsi kapłani egipscy

Otóż było takie stworzenie....... :D

Obrazek Ammit miał głowę krokodyla, przód lwa i zad hipopotama.

Ammit (Ammat, Ammemet, Ammut, Pożeraczka, niszczyciel grzesznych dusz) – staroegipski demon przyczajony obok wagi podczas sądu.
Pożerał ludzi grzesznych, skazanych przez Ozyrysa. Wg innych wersji jedynie pożerał ich serca, co już wystarczało by zgubić śmiertelnika.

Obrazek

Obrazek Dzi(o)abanie to przyjemność ;)
1 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Starożytne Cywilizacje

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 16 gru 2015, 22:05

Odkryto starożytną chińską mapę sprzed 4000 lat i są na niej obie Ameryki

https://www.youtube.com/watch?v=0eDkBGAfve8

Opublikowany 08.05.2015
Większość osób interesujących się zapomnianymi cywilizacjami słyszała zapewne o słynnej mapie Piri Reisa, tureckiego korsarza z XVI wieku. Jego mapa zawierała dokładną linię brzegową Antarktydy, czyli kontynentu, który sami odkryliśmy dopiero w XIX wieku. Teraz okazuje się, że istnieje starożytna chińska mapa sprzed 4000 lat i dość dobrze odzwierciedla linię brzegową wszystkich kontynentów.

Obrazek

http://innemedium.pl/wiadomosc/odkryto- ... ie-ameryki
0 x



Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Re: Starożytne Cywilizacje

Nieprzeczytany post autor: Fedon » czwartek 17 gru 2015, 09:29

Ale Morze Bałtyckie nie jest zaznaczone! Widać, że wtedy do nas nie dotarli. :mrgreen:
Wtedy.
0 x



Ramzes3
Posty: 706
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 94
Podziękował: 4945 razy
Otrzymał podziękowanie: 1584 razy

Re: Starożytne Cywilizacje

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » sobota 19 gru 2015, 23:23

Na mapie tej nie jest zaznaczone Morze Bałtyckie ale nie ma też charakterystycznego króliczka pod nazwą Wielka Brytania. Chińczycy co prawda w te rejony mogli nigdy nie dotrzeć ale część mapy dotycząca Europy może być powielona ze znacznie starszej mapy uwzględniającej ten teren z czasów jeszcze na długo przed epoką zlodowacenia, chociażby z czasów mitycznej Hyperborei. W pradawnych czasach tego morza mogło w ogóle nie być jak sugeruje mapa. Odkryte jakiś czas temu na dnie Bałtyku UFO okazało się być budowlą o nie wyjaśnionym jak na razie przeznaczeniu. Ten fakt poniekąd sugeruje, że w miejscu odkrycia musiał kiedyś istnieć ląd. W książce pt. "Piramidy na dnie oceanu" autor powołując się na badania naukowe stwierdził, że kanał La Manche był w przeszłości olbrzymią rzeką a największe dzisiejsze rzeki Europy były zaledwie jej dopływami. Ponadto teren dzisiejszej Wielkiej Brytanii był połączony stałym lądem z półwyspem skandynawskim. Być może rzeka ta była mityczną rzeką Erydan o której wspomina mit o Faetonie a przy okazji o powstaniu bursztynu. Moim zdaniem chińska mapa może pokazywać kształt lądu zanim jeszcze powstała ta rzeka i morze Bałtyckie.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Starożytne Cywilizacje

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 12 sty 2016, 20:30

0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Starożytne Cywilizacje

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 26 sty 2016, 23:50

Inna historia Egiptu

Obrazek

Egiptolodzy są zgodni, że cywilizacja starożytnego Egiptu powstała 3100 – 3000 lat p.n.e. Akademiccy naukowcy twierdzą także, że na ziemi egipskiej nie rozwinęła się żadna inna kultura oprócz tej, która zapoczątkowana została przez faraonów z I dynastii. Jednak czy konwencjonalna nauka po raz kolejny nie popełnia błędu
?

Edgar Cayce

Kiedy przyglądamy się historii starożytnego Egiptu według powszechnie przyjętej formy, napotykamy na masę niewyjaśnionych zagadnień. Weźmy na przykład skomplikowaną budowę piramid, przenoszenie ogromnych, liczących nawet 200 ton bloków kamiennych, czy chociażby znajomość różnorodnych dziedzin nauki: geometrii, astronomii, matematyki, rzemieślnictwa, bądź medycyny, która postrzegana była jako uzdrawianie duchowo – fizyczne ( Egipcjanie widzieli o czakrach i wyższej naturze człowieka). Wszystkie te „wielkie” pytania są obecnie poza zasięgiem poznania przez konwencjonalną naukę. Na szczęście, był w historii świata niezwykły człowiek, który znał prawdziwą historię Egiptu. Mowa o jasnowidzu, mistyku, uzdrowicielu i proroku- Edgarze Cayce ( 18.03.1877 – 03.01.1945 r.). Ponieważ tematem tego artykułu nie jest życie E. Cayce’go, nie odniosę się szerzej do sylwetki tego człowieka. Zamiast tego opowiem nieznaną, tajemniczą i jakże ciekawą przeszłość Egiptu, którą „Śpiący Prorok” podawał podczas ridingów, czyli odczytów przeprowadzanych, gdy mężczyzna wprowadzał się w odmienny stan świadomości.

12 000 lat temu


Planeta Ziemia była zupełnie innym miejscem, niż jest w czasach obecnych. Rozwijały się tutaj najrozmaitsze, zaawansowane cywilizacje, żyły różne stworzenia, na czele z istotami pozaziemskimi. Niestety, wojny i konflikty doprowadziły do ogromnej katastrofy, która 9 500 – 11 000 lat p.n.e. zmieniła oblicze świata; zatopione zostały kontynentu, takie jak Atlantyda i Lemuria. W obliczu klęski, przedstawiciele tych kultur zaczęli migrować na inne lądy. Jednym z nich był Egipt, skolonizowany przez Atlantydów. Jak informują nas ridingi E.Cayce’a, uciekinierzy wraz ze swoim przybyciem, przywieźli kroniki, które mają spoczywać do dnia dzisiejszego w Gizie. Kroniki te, to zbiory pism i dokumentów opisujące całościową historię świata, powstanie życia na Ziemi i pierwszych cywilizacji. Ponadto, zapisy odnoszą się do sfery duchowej, kiedy „duch przybrał formę”.

Tak więc, kiedy 10 500 tysiąca lat p.n.e. Egipt nawiedzili emigranci z zapomnianego królestwa, zastali oni tylko plemiona, które co prawda prowadziły osiadły tryb życia, jednak daleko im było chociażby do budowy skomplikowanych budowli. Jak twierdził Cayce, ponieważ duch na początku świata wcielał się w zwierzęta, koczownicy egipscy przypominali wyglądem bardziej te istoty niż ludzi ( postacie z filmu „Avatar” są dobrym odniesieniem ). Wkrótce do Atlantydów i rdzennych mieszkańców dołączyli wojownicy Ararta, z kraju Ararat. Najeźdźcy postanowili zagarnąć władzę w Egipcie. Koczownicze ludy były oczywiście bezbronne w porównaniu z zaprawionymi w bojach łupieżcami, toteż ich król o imieniu Raai, nie stawiał większego oporu, by w ten sposób zachować przy życiu swój lud. Egipt stał się z czasem domem dla wielu kultur: Greków, Hindusów, Mongołów, Asyryjczyków, Arabów i Persów. Dominującą warstwą społeczną byli jednak najbardziej rozwinięci Atlantydzi. Niestety, większość z przedstawicieli tej rasy zapomnieli już o świętym prawie do wolności każdej istoty. Z tego względu, zaczęli wykorzystywać rdzennych mieszkańców o zwierzęcym wyglądzie jako niewolników, a wręcz przedmioty. Król Arart i jego kapłan Ra- Ta ( wcielenie Cayce’a ) wyraźnie sprzeciwiali się podobnym praktykom. Wkrótce władca Arart zmuszony był abdykować. Powodem takiej decyzji był bunt ówczesnej klasy wyższej, która nie akceptowała nałożenia na nią podatków – dotacji. W miejsce Ararta, nowym królem stał się jego syn- Araaraat, który podzielił władzę z Raai ( przyjął imię Aarat ). Jeszcze do niedawna król tubylców, pełnił rolę skryby, nauczyciela i mędrca. Wspólna praca Aarata, Ra – Ta i Araaraata zaowocowała wprowadzeniem Deklaracji Równości oraz podział kraju na departamenty.

12 000 temu w Egipcie nastąpił niespotykany wcześniej postęp technologiczny. Budowano liczne kopalnie: w Ofir ( Kadesz ), gdzie obecnie znajduje się syryjskie miasto Tel nebih Mend, w Abisynii, a także w górnym odcinku Nilu. Wydobywano: onyks, beryl, diament, złoto, żelazo, ołów, cynk, cynę, srebro, ametyst. Konstruowani maszyny tnące kamień, a nawet stworzony coś, co Cayce nazwał mianem centrum handlowego, służącego do nawiązywania komunikacji z odległymi krajami. Rozwijało się tkactwo, haftowanie, rolnictwo, handel oraz ogrodnictwo. Wynaleziono także elektryczność. W ridingu jasnowidza czytamy:

„Ta istota była szczególnie obdarzona zdolnościami do ściągania z kamieni, z chmur, z różnych elementów oddziaływania, które po zastosowaniu pobudza działanie organów człowieka, obecnie nazywamy to małymi prądami”.


Do podróżowania na znaczną odległość używano gazu, który był lżejszy od samego powietrza ( wykorzystywany do transportu bloków skalnych ). Biblioteka Aleksandryjska założona była nie przez byle kogo, lecz Atlantydę: Apex-el. Ponadto budowano świątynie, których celem było leczenie ludzi oraz przybliżanie ich do mocy samego Stwórcy. Około 10 500 tysiaca lat p.n.e. rozpoczęto prace nad Wielką Piramidą. W budowę zaangażowani byli m.in./: Hermes ( wcielenie Jezusa ), Ra – Ta ( Cayce), jego żona Isis, oraz Atlantydzi: Hept – Supht, i Ajax-ol. Pierwotnym celem Piramidy było odkrycie przed człowiekiem prawdy. Budowla zwana była Świątynią Inicjacji Białego Bractwa, a układ korytarzy, kształt i kierunek określa dzieje ludzkości. Przyglądając się Piramidzie Cheopsa faktycznie dochodzimy do wniosku, że jest ona wyjątkowa, ponieważ wewnątrz niej nie ma absolutnie żadnej inskrypcji naściennej. Po za tym, znajdujący się tam sarkofag był od zawsze pusty, co znaczy że nigdy nie był przeznaczony do pochówku ciała. Dochodzi jeszcze niezwykła aktywność energetyczna obszaru, gdzie zlokalizowana jest Giza- jest tam czakram Ziemi.

Ład wprowadzony przez mądrych królów i kapłana Ra – Ta, został zachwiany. Już za życia mędrzec został wygnany z Egiptu i osiedlił się w Nubii. Po powrocie do Egiptu, który przez pewien okres pogrążał się w chaosie pod nieobecność Ra – Ta ( zwanego później Ra ), znów odzyskał utraconą równowagę. Co ciekawe, analizując historię kraju egipskiego, zauważamy względną harmonię, nawet kiedy krajem rządzili faraonowie, którzy oddali panowanie w ręce wężowych istot. Gadzia istota, widoczna na czole królów egipskich to Ureus. Kiedy modlono się do nakrycia głowy faraona, energia skierowana była właśnie do niego. Jakby nie patrzeć, choć Egipt nie uniknął wojen i podbojów, rozlewu krwi i śmierci niewinnych ludzi, w porównaniu do Sumeru ( Mezopotamia ) uniknął ludobójstwa, na jakie niejednokrotnie narażali swoich poddanych panowie miast sumeryjskich.

Czy ludzkość kiedykolwiek pozna prawdziwe oblicze Egiptu i zgłębi skrywaną przez niego wiedzę? Myślę, ze już czas.

Na podstawie: „Antyczne tajemnice”, Jerzy M. Łatak

https://lukaszkulak92.wordpress.com/201 ... ia-egiptu/
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Starożytne Cywilizacje

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 05 lut 2016, 00:15

Ciekawe znalezisko w Izraelu.

Obrazek Rolnik podczas spaceru odkrył 3500 letnią egipską pieczęć w kształcie skarabeusza. Może to być pieczęć reprezentująca faraona Totmesa III, który zdobył przydomek "Napoleona Egiptu". W czasie swojego 54-letniego panowania w XV wieku p.n.e. zdobył około 350 miast.

Pieczęć znaleziono w Dolnej Galilei na rogach Hattin w Izraelu, nazwa rogi wzięła się od dwóch szczytów wygasłego wulkanu. Pieczęć ponownie ujrzała światło dzienne ponieważ region ten nawiedzają ostatnio częste deszcze, które wypłukują grunt.

Rolnik z Kfar Hittim podczas spaceru który odbywał wraz z rodziną zauważył mały biały artefakt wśród czarnych bazaltowych skał. Z przedmiotem udał się do Izrael Antiquities Authority ponieważ chciał dowiedzieć się co jest na nim napisane. Przedmiot został zidentyfikowany przez dr Dophna Ben-Tor, kurator starożytnego Egiptu w Muzeum Izraela. Po oględzinach doktor stwierdziła, że jest to amulet z czasów Nowego Państwa, które istniało pomiędzy XVI a XI wiekiem p.n.e.

"Skarabeusz pokazuje faraona Totmesa III, który siedzi na tronie, a przed nim znajduje się kartusz - owalny kształt zawierający symbole reprezentujące jego imię." powiedziała Ben-Tor

Totmes rządził przez wiele lat. W tym czasie stworzył system administracji dzięki któremu mógł zarządzać nim w Kanaanie. Stamtąd prowadził wiele wojennych kampanii, z których najsłynniejszą jest bitwa pod Megiddo w Dolinie Jezreel. Jego zwycięstwo zostało zapisane na dużej płaskorzeźbie na ścianach świątyni Karnak w Luksorze.

Obrazek

Fakt, że pieczęć jest w kształcie świętego skarabeusza sugeruje, że miała też ona służyć jako amulet. Skarabeusze były najpopularniejszymi amuletami w starożytnym Egipcie, ponieważ były postrzegane jako symbole niebiańskiego cyklu i idei odrodzenia lub regeneracji. Wynikało to z tego, że chrząszcze zwijały z gnoju kulki w których później składały jaja. W egipskiej religii, boga słońca - Ra był często przedstawiany jako chrząszcz skarabeusz lub człowiek z głową skarabeusza.

Starożytni Egipcjanie wierzyli, że Ra odnawia codziennie słońce przed wyrzuceniem go nad horyzont, a następnie przeprowadza je przez inny świat po zachodzie słońca.

Wiele takich amuletów zostało odkrytych w różnych częściach Egiptu. Naukowcy uważają, że ten jeden jest dość ważny, ponieważ świadczy o wpływie kulturowym, gospodarczym i politycznym Egiptu w Kanaanie w czasach późnej epoki brązu.

Pod koniec tej epoki tzw. rogi Hattin były domem dla warownego zamku na jednym z nich. Zamek został zniszczony prawdopodobnie w XIII wieku p.n.e.

źródło dailymail.co.uk

http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkr ... -w-izraelu
0 x



ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: Starożytne Cywilizacje

Nieprzeczytany post autor: ex-east » czwartek 28 kwie 2016, 05:18

Ten JAROMIR , to zabrzmial swojsko calkiem ... czyzby geny slowianskie ?
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Starożytne Cywilizacje

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 28 kwie 2016, 13:15

Ponoć tam też byliśmy :D
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7779
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1425
x 407
Podziękował: 14243 razy
Otrzymał podziękowanie: 13844 razy

Re: Atlanci, Lemurianie i inni ...

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 19 maja 2016, 12:55

Zaginiona cywilizacja nadludzi

Ludzie od wieków fascynują się poszukiwaniem zaginionych cywilizacji, wysoko rozwiniętych mateczników, które miały być praojczyzną gatunku ludzkiego. W każdej takiej historii rajską, nad wyraz inteligentną rasę nadludzi niszczy kataklizm, kładąc tym samym kres potędze. Resztki ocalałych, w różnych zakątkach świata zakładają nowe podobne do siebie cywilizacje. Taką wysoko rozwiniętą rasą nadludzi mieli być Atlantydzi, których dorobek został pogrzebany przez serię trzęsień ziemi, a w końcu zalany przez morskie wody. Ci, którzy przeżyli kataklizm stworzyli nowe cywilizacje- Majów, Egipcjan, Azteków i Babilończyków. Inną zaginioną- jeszcze o wiele starszą od Atlantydy cywilizacją miała być Lemuria, zwana również Mu.

Obrazek


Lemuria miała znajdować się na południowym Oceanie Spokojnym. Tysiące skalistych wysp rozrzuconych po setkach mil Pacyfiku, m.in Wyspy Wielkanocne, Tahiti, Hawaje i Samoa, uważa się za pozostałości tego rozległego kontynentu. Mu właściwie nie ma długiej historii, nie wspomina się też o niej w żadnej ze starożytnych mitologii, jak również nie wspomina o niej żaden pisarz, historyk, ani filozof przed XIX wiekiem. W połowie XIX wieku teoria Lemurii była chętnie stosowana przez naukowców i badaczy wyjaśniających niezwykłą wymianę rozmaitych zwierząt i roślin w obrębie Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku. Nazwa Mu została nadana przez archeologa-amatora Augusta le Plongeona, który jako pierwszy dokonał fotograficznej archiwizacji ruin Chichen Itza na Jukatanie w Meksyku. Dobre imię Plongeona zostało nadszarpnięte po jego nieudolnej próbie przetłumaczenia księgi Majów znanej jako "Kodeks Troano". Plongeon zinterpretował część tekstu "Kodeksu Troano" i wyciągnął z niego wnioski, że Majowie z Jukatanu byli przodkami Egipcjan oraz wielu innych rozwiniętych cywilizacji. Wierzył też, że starożytny kontynent, który nazwał Mu został zniszczony przez wybuch wulkanu, a ocaleni cudem z katastrofy założyli cywilizację Majów. Plongeon utożsamiał trochę błędnie Mu z Atlantydą i utrzymywał, że Królowa Moo, pierwotnie pochodząca z Atlantydy, podróżowała do Egiptu, gdzie znano ją jako Izis i gdzie założyła cywilizacje egipską. Eksperci od archeologii i historii Majów uznają interpretacje Plonegeona za całkowicie błędną. Wiele z tego co odczytał jako hieroglify, okazało się tylko zwykłym ozdobnym ornamentem.

Ale nie tylko August le Plongeon wierzył i próbował dowieść istnienia starożytnego kontynentu Mu. Lemuria inna nazwa tego samego lądu, też pochodzi z XIX wieku i została nadana w 1864 roku, przez angielskiego zoologa Philipa Sclatera. A wszystko za sprawą niemieckiego przyrodnika i zagorzałego darwinistę Ernsta Heinricha Haeckela, który wysunął teorię, że nasz zaginiony ląd spinał niczym most wybrzeża Oceanu Indyjskiego, a dokładnie łączył Madagaskar z Indiami. Teoria ta miała tłumaczyć rozpowszechnienie się lemurów, które występują w Afryce, na Madagaskarze, na półwyspie Indyjskim i w Indiach Wschodnich. Haeckel tak samo jak Plongeon trochę się zagalopował w swoich teoriach, podając iż lemury są przodkami całego gatunku ludzkiej, a kontynentalny pomost między Madagaskarem a Indiami pełnił zapewne rolę kolebki rasy człowiekowatej. W XIX Haeckel nie był odosobniony w swoich teoriach, bowiem zjawisko dryfu kontynentów było wtedy pojęciem obcym (Zaproponował je dopiero w 1912 roku Alfred Wegner, ale nie zyskał powszechnej akceptacji). Dlatego wielu naukowców-ewolucjonistów na początku i w połowie XIX wieku, wyjaśniali rozprzestrzenianie się fauny i flory w obrębie Oceanu Indyjskiego istnieniem zatopionych lądów, które miały zespalać odległe części...

Gdy wraz z rozwojem nauki i poznawaniem otaczającego świata teoria Lemurii odchodziła w zapomnienie, w 1931 roku wraz z publikacją dziwnej książki pułkownika Jamesa Churchwarda - The Lost Continent of Mu znów temat rozgorzał. Autor utrzymuje, iż zaginiony kontynent Mu rozciągał się kiedyś od obszarów północnych Hawajów na południe aż po Fidżi i Wyspę Wielkanocną. Według pułkownika, Mu początkowo była rajskim ogrodem oraz wysoko rozwiniętą technologicznie cywilizacją liczącą 64 miliony mieszkańców. Około 12 tysięcy lat temu, Mu została zniszczona przez trzęsienie ziemi, a następnie zalana przez zburzone wody Pacyfiku. Atlantyda, kolonia Mu, zniknęła tysiąc lat później w wyniku takiej samej katastrofy. Wszystkie światowe cywilizacje od babilońskiej po egipską, kończąc na cywilizacjach Ameryki były pozostałymi koloniami Mu. Churchward utrzymuje, ze te wszystkie informacje zdobył, gdy w młodości służył w Indiach podczas wielkiego głodu lat osiemdziesiątych XIX wieku. Miał je pozyskać od zaprzyjaźnionego hinduskiego kapłana, który jak opowiadał, był wraz z kuzynem ostatnim, którzy pozostali z liczącego 70 tysięcy lat ezoterycznego zakonu założonego na Mu pod nazwą Bractwo Naacal. Kapłan pokazał Churchwardowi liczne starożytne tabliczki zapisane przez Naacalów w starożytnym zapomnianym języku, prawdopodobnie pierwotnym języku ludzkości, którego odczytywania nauczył młodego oficera. Churchward jednak nigdy nie podał żadnych dowodów na obronę swojej teorii. Nigdy też nie opublikował przekładów zagadkowych tabliczek Naacalów.

Obrazek

Idee Lemurii jako bytu nieistniejącego fizycznie miejsca, a bardziej jako zaginioną duchową krainę, głosiła rosyjska okultystyczna pisarka Helena Bławatska. W 1875 roku wraz z prawnikiem Henrym Steel Olcottem założyła w Nowym Jorku Towarzystwo Teozoficzne. Jest to ezoteryczna organizacja powołana do badań nauk mistycznych zarówno w chrześcijaństwie jak i religiach Wschodu. W swojej książce Doktryna Tajemnic, opisuje historię, której początek dał miliony lat temu Pan Płomieni i opisuje Pięć Podstawowych Ras, istniejących na ziemi, a z których każda oprócz ostatniej wyginęła w kataklizmie. Trzecia z tych podstawowych Ras nazywa Lumurianami. Według niej, żyli oni milion lat temu, byli dziwacznymi olbrzymami o zdolnościach telepatycznych, którzy trzymali dinozaury jako zwierzaki domowe. Lemurianie ostatecznie zniknęli, kiedy ich kontynent zatonął w wodach Pacyfiku. Potomstwo Lemurian było Czwartą Rasą- Atlantydami, którzy doprowadzili do własnego upadku, używając czarnej magii . Ich kontynent zanurzył się w wodach oceanu 850 tysięcy lat temu. Obecnie ludzie są Piątą Rasą i tak na marginesie, również zmierzają do samozagłady. Bławatska utrzymuje, że tego wszystkiego dowiedziała się z Księgi Dzyan, rzekomo napisanej na Atlantydzie. W swoich dziełach często odwoływał się do Philipa Sclatera, to właśnie on wymyślił nazwę Lemurii. Obecnie istnieje grono naukowców, jasnowidzów i zwykłych fascynatów, którzy wierzą i próbują odnaleźć zaginioną krainę Lemurii. Jest wręcz paru rzekomo pamiętających swoje przeszłe życie na zaginionym kontynencie.


W czasie ostatnich dwudziestu pięciu lat temat Lemurii znów wrócił na pierwsze strony gazet, a wyznawcy teorii zaginionego kontynentu wręcz skakali z radości. A to wszystko za sprawą podwodnych odkryć jakich dokonano na Pacyfiku. W 1985 roku u południowych wybrzeży wyspy Yonaguni- najbardziej na zachód wysuniętej wyspy Japonii, organizator wycieczek podwodnych odkrył nieznany wcześniej zatopiony gmach w kształcie piramidy schodkowej. Krótko potem profesor z Uniwersytetu na Okinawie, Masaki Kimura potwierdził odkrycie budowli o 27 metrach wysokości i 182 metrach szerokości. Ten kamienny ziggurat- część podwodnego kompleksu kamiennych budowli datuje się na okres miedzy 3000 a 8000 lat temu. Niektórzy twierdzą, iż mogą być to ruiny zatopionej cywilizacji pokroju Lemurii, a budowle śladem najstarszej odnalezionej architektury.

Obrazek

W 2001 roku dokonano następnego wielkiego odkrycia. Mianowicie, odkryto ruiny ogromnego miasta na głębokości 36 metrów w Zatoce Kambajskiej u zachodnich wybrzeży Indii. Rok później uzyskano obraz metodą akustyczną i znaleziono ślady ludzkiego osadnictwa. Przede wszystkim doszukano się ceramiki, fragmentów murów, korali, fragmentów rzeźb i co najważniejsze znaleziono ludzkie kości. Gdy drewno ze znalezionego budynku poddano badaniu metodą węgla radioaktywnego, dokonano szokującego odkrycia; okazało się, że ma około 9500 lat, czyli zatopiona osada powstała 4000 lat wcześniej niż najstarsza znana w Indiach cywilizacja. Badania w tym miejscy nadal trwają, a wyniki mogą całkowicie wywrócić nasze wyobrażenie o świecie starożytnym, jak i historii naszego gatunku....

Bibliografia:
Ukryta historia- Brian Haughton
infra,org.pl
wikipedia.org

http://zhistorii.blogspot.com/2015/05/z ... ludzi.html
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Starożytne Cywilizacje -Atlanci, Lemurianie i inni ...

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 27 maja 2016, 12:47

https://www.youtube.com/watch?v=9MiBfFSff38

Opublikowany 12.05.2012
Dr Gus Casely-Hayford w poszukiwaniu tajemnic starożytnego Królestwa Aksum.
0 x



ODPOWIEDZ