Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Mars - tajemnicza planeta

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 07 lis 2013, 13:32

Może wam się nie podobać moja informacja, możecie jej wcale nie akceptować, ale wiem i wiem iż wiedza ta jest prawdziwa. Mars , planeta oryginalna nie syntetyczna kopia , stworzona wiele miliardów lat temu nigdy nie była zamieszkała pomimo prób zasiania na niej ziarna kosmicznego życia nie udało się to jeszcze , życie zanikało. Widać nie była to dla niej jeszcze właściwa pora.
Dużo jeszcze szokującej wiedzy przed nami, szeroko otworzą się niektórym ludziom oczy, oj szeroko.
Obecnie Mars jest przygotowany do ponownego zasiania życia na nim z tego co wiem tym razem się uda.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 07 lis 2013, 16:41

Jak zwał tak zwał, ale przyznasz, że próby "skolonizowania" Marsa były, choć może nie był zasiedloną na dłużej planetą.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 07 lis 2013, 18:54

blueray21 pisze:Jak zwał tak zwał, ale przyznasz, że próby "skolonizowania" Marsa były, choć może nie był zasiedloną na dłużej planetą.



Kolonizacja i sianie życia to nie to samo, dla ewolucyjnego procesu życia na jakiejś planecie muszą być spełnione określone warunki biologiczne. kolonizacji można dokonać nawet gdy ich nie ma budując bazy w których można je stworzyć, po za nimi normalnie żyć nie można.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 07 lis 2013, 19:41

Obrazek
kolonizacja, kolonizacją, ale w międzyczasie dzieją się rzeczy dziwne i niezwykłe-
Obrazek
ISON aktywuje wszystko na swojej drodze, zapnijcie pasy :ugeek:
http://kochanezdrowie.blogspot.com/2013 ... dalej.html
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 07 lis 2013, 21:04

To chyba dość proste zjawisko i choć jeszcze nie z ISON to doświadczamy go na ziemi.
Pył komety ( a ISON pyli "niesamowicie) opada na planety i dla nas powstaje efekt halo wokół jasnych obiektów, ostatnio w którymś z miasteczek w USA obserwowano, filmowano i fotografowano, najczęściej 3 , ale nawet 5 "słońc".
Więc dla widzów z zewnątrz pył pochłaniający promienie słoneczne spowoduje rozjaśnienie planety, a nawet ewentualnie coś w rodzaju korony słonecznej, jaśniejszego pasa naokoło planety.
Komet na grudzień mamy zaplanowanych chyba 3 sztuki, nie tylko ISON.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 08 lis 2013, 07:42

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 03 sty 2014, 01:01

Eliminacje dla kandydatów do kolonizacji Marsa startują już w tym roku

Obrazek

Źródło: Mars One

Dwa tygodnie temu pojawiła się informacja, że amerykański koncern zbrojeniowy Lockheed Martin zbuduje marsjański lądownik dla przyszłej kolonizacji Marsa. Natomiast kilka dni temu projekt Mars One spośród 200 tysięcy kandydatów wybrał 1058 osób, które w niedalekiej przyszłości powalczą o bilet w jedną stronę na Czerwoną Planetę.
Jak już wcześniej wspominaliśmy, kierownik projektu Bas Lansdorp chce aby cała misja, począwszy od przygotowań po samo lądowanie na Marsie, miała charakter programu telewizyjnego niczym "Big Brother". Grupa ludzi jaką niedawno wyszczególniono będzie w ciągu następnych dwóch lat przechodzić testy zarówno fizyczne jak i psychologiczne.

Jak informuje The Popular Science, spośród wybranej grupy osób, 55% to mężczyźni, natomiast 45% to kobiety. 65% osób jest w wieku od 26 do 55 lat a jedynie 2% z nich ma powyżej 56 lat. Co więcej, 43% z nich pochodzi z obu Ameryk, 27% z Europy, 21% z Azji i 5% z Afryki.

Spośród 1058 ludzi na drodze przyszłych eliminacji projekt Mars One do 2015 roku wybierze 6-10 grup a każda z nich będzie zawierać czwórkę osób. Po ich wybraniu przejdą oni 7-letnie intensywne treningi. Same eliminacje będą transmitowane w telewizji już w tym roku a widzowie będą mieli okazję wybrać przyszłych astronautów. Jak twierdzi Bas Lansdorp, telewizyjne show zapewni fundusze niezbędne dla wykonania całej misji.





Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/elimi ... w-tym-roku
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 10 lut 2014, 01:06

Sztucznie stworzone obiekty wystają z powierzchni Marsa

Obrazek

Źródło: YouTube

Poszukiwacze marsjańskich anomalii mają kolejny powód do zadowolenia. Oto na zdjęciach wykonanych przez niedziałający już łazik Spirit wypatrzono dziwnie regularne kształty.Jak wiadomo natura raczej nie tworzy struktur, których kształty są pełne linii prostych. Dotyczy to zwłaszcza kamieni, których powstanie powinno być raczej efektem przypadkowego działania. Dlatego gdy znajduje się na Marsie coś, co ewidentnie wygląda na twór sztuczny powoduje to szereg pytań o sposób powstania takich struktur.

Ten konkretny przypadek odkryto dzięki zdjęciom wykonanym za pomocą łazika Spirit. Fotografie przesłano w ciągu dwóch marsjańskich dób, Sol 1401 i Sol 1402. Ich prawdziwość potwierdzają poniższe linki. Nie wiadomo, co przedstawiają te obrazy. Z punktu widzenia naukowców są to zapewne jakieś nietypowe kamienie, ale badacze marsjańskich anomalii widzą w tym pozostałości po technologii istniejącej niegdyś na czerwonej planecie.



http://innemedium.pl/wiadomosc/sztuczni ... chni-marsa
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 08 kwie 2014, 19:48

Wygląda na to, że któryś z pojazdów na marsie zrobił zdjęcie sztucznego światła w terenie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 09 kwie 2014, 01:02

To jest stare zdjęcie ,widziałam go już na stronie Tomka Ferre kosmicznejaja,chyba w 2012 roku. Chciałam to własnie udowodnić ,ale strona nie działa ,włącza się jakiś darmowy hosting.Spróbuję jutro ,może to tylko chwilowe ,a jak się nie uda to napisze do Tomka maila.Hm.... a może to ujęcie z innej strony ?
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

baba
x 129

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: baba » środa 09 kwie 2014, 01:59

Mam duży sentyment do Marsa bo "mam" bardzo smutne wspomnienie z życia a raczej momentu umierania tam. Więc osobiście jestem przekonana, że tam było życie podobne jak na Ziemi, dużo bardziej rozwinięte technologicznie nawet. I nie do końca "ludzkie" raczej humanoidalną postać "pamiętam". Ogólnie jestem przeciwna tzw regresingom bo to według mnie strata czasu i energii w większości (chyba że samoistne w snach czy innych ćwiczeniach oczyszczających) ale jeden sobie zrobiłam bo byłam w ślepym zaułku. No i "wylądowałam" od razu na Marsie. Guzik mi to pomogło w moich problemach. Jak plaster na pupę. :lol:

Ogólnie to ja mam takie zdanie na temat tych wszystkich wspomnień wcześniejszych "inkarnacji", że lepiej jest nie przypisywać ich SOBIE i "używać" do poprawy własnego wizerunku (łohoho jaka to ja stara dusza jestem, z krainy bogów pochodzę :lol: ). Myślę, że one po prostu pochodzą z obszaru wspólnego Świadomości, gdzie wszystkie jednostkowe wspomnienia/myśli/emocje trafiają. Taki ocean świadomości/pamięci. Pamięć zbiorowa. I przywołujemy te niektóre wspomnienia na zasadzie jakiegoś rodzaju energetycznego rezonansu z nimi. To mogą być podobne emocje albo podobne konstrukcje myślowe, jakiś rodzaj podobnej wibracji i wcale niekoniecznie jest to związane z własnym poziomem rozwoju tu i teraz. Choć też może być - kiedy przywołujemy jakieś nowe, nieprzejawione jeszcze w aktualnej ogólnej świadomości rzeczy np odkrycia, nowe wynalazki, nowe idee itd. 8-)

Pamiętam już bardzo dawno temu, że ktoś zdjęcie jednej tej Marsjańskiej twarzy poddał obróbce komputerowej polegającej na tym, że różne odcienie szarości dostały przypisane do nich różne kolory. I ten kolorowy obraz był po prostu niesamowity. Nie było żadnych wątpliwości że to twarz, bardzo starannie wyrzeźbiona, w półotwartych ustach nawet było widać zęby.

Ale te info o tym co teraz się tam być może dzieje to naprawdę intrygujące one są. :P
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 09 kwie 2014, 09:59

Film wstawiono 5-go kwietnia, autor twierdzi, że jest to zdjęcie otrzymane na ziemi w "ubiegłym tygodniu". Link do zdjęcia (lepiej oglądać w programie graficznym):
http://mars.jpl.nasa.gov/msl-raw-images/proj/msl/redops/ods/surface/sol/00589/opgs/edr/ncam/NRB_449790582EDR_F0310000NCAM00262M_.JPG

Nasa tłumaczy zjawisko promieniowaniem kosmicznym.
Jest jeszcze nieoficjalne tłumaczenie, że jest to ulot mieszaniny metanu (których tam ponoć pełno), zapalony elektrycznością statyczną.
Więcej nie szukałem.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » środa 09 kwie 2014, 13:08

Te zdjęcia wywołały dość duże poruszenie.
Dziś jadąc samochodem słuchałem ZET'ki i nawet tam o tym gadali.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 09 kwie 2014, 13:47

Strona dale nie działa ,napisałam do Tomka i dostałam odpowiedź :

Witaj. Niestety przerwa techniczna po stronie serwera ciężko powiedzieć o co chodzi. Działa jeszcze http://ferre777.wix.com/kosmologia Postaramy się aby wróciła i kosmicznejaja.pl 


Myślę że odpowiedź jest jedna - działalność Tomasza komuś przeszkadza i to bardzo !
Tomek ściągał zdjęcia ze strony NASA i to te największe, których nikt nie chciał ruszać ,ponieważ ściąganie ich zajmowało nierzadko 2-3 dni ,ale za to były najciekawsze !
Mogłabym jeszcze przeglądnąć materiały z NTV gdzie Tomek pokazywał i analizował zdjęcia z Marsa ,ale to zabiera mnóstwo czasu a ja go nie mam.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 22 kwie 2014, 11:25

Nareszcie strona działa i sami możecie sprawdzić to zdjęcie.Dla niecierpliwych zamieszczam zrzut z mojego ekranu ale podaje tez link do strony

http://kosmicznejaja.pl/

Obrazek
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 22 kwie 2014, 12:18

Chanell, to nie jest to samo zdjęcie, co we wstawionym przeze mnie filmiku!
Zupełnie inna linia horyzontu.
Wydaje mi się, że forma światła też jest inna, tu w jasnym terenie jest to światło w/g wszelkich danych odbite, tam natomiast w ciemnym terenie (może o zmierzchu) jest sztuczne światło niewiadomego pochodzenia.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 24 kwie 2014, 23:37

blueray21 pisze:Chanell, to nie jest to samo zdjęcie, co we wstawionym przeze mnie filmiku!
Zupełnie inna linia horyzontu.
Wydaje mi się, że forma światła też jest inna, tu w jasnym terenie jest to światło w/g wszelkich danych odbite, tam natomiast w ciemnym terenie (może o zmierzchu) jest sztuczne światło niewiadomego pochodzenia.


faktycznie inny horyzont ,co nie zmienia faktu że zapamiętałam światło :D :D
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 24 kwie 2014, 23:40

Wiesz chanell, ja mam tak samo: dobrą pamięć... ale krótką. Fakt, że te "światła" w powiększeniu są podobne.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 04 maja 2014, 12:19

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 10 lip 2014, 22:09

Intrygująca anomalia. Kwadratowy otwór w marsjańskiej skale?

W historii eksploracji Marsa zdarzały się różne ciekawe obserwacje, które trudno wytłumaczyć. Najnowsza osobliwość to kwadratowe drążenie w jednej z tamtejszych skał.Oczywiście niezwykłą anomalię wypatrzyli nie astronomowie, ale tak zwani wirtualni archeolodzy, którzy od dawna przeczesują oficjalnie udostępnione zdjęcia robione na Marsie za pomocą ziemskich łazików.



Ostatnio łazik Curiosity należący do projektu Mars Science Laboratory, zdołał przesłać przynajmniej kilka zdjęć przedstawiających dziwaczne obserwacje. Jeżdżący w okolicy krateru Gale zdalnie sterowany robot zdołał ostatnio uchwycić nawet coś, co zostało zinterpretowane jako grób z krzyżem, było też kilka skamieniałych jaj, a nawet czyjeś buty.

Obrazek
Najnowsza prostokątna anomalia - źródło: NASA

Na jednym ze zdjęć, entuzjaści zobaczyli kamień z wyraźnie kwadratowym otworem. Były też fragmenty czegoś bardzo podobnego do kamiennej konstrukcji, która miała niegdyś prostokątny rowek.

Obrazek

Natura potrafi zaskoczyć, ale nie potrafi tworzyć naturalnie sześcianów, czy żłobić w kamieniu w sposób, który powoduje powstawanie prostokątnych kanałów. Pojawienie się prostokątnej szczeliny pochodzenia naturalnego, jest możliwe w naturze tylko wtedy, kiedy uwierzymy, że możliwy jest fantastyczny zbieg okoliczności. Oryginalne zdjęcie jest do pobrania tutaj.

Obrazek


Źródło:
http://www.kp.ru/daily/26252.5/3132422/
http://innemedium.pl/wiadomosc/niezwykl ... kiej-skale
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 08 sie 2014, 09:54

Sekretne Terytoria Mars - Ojczyzną Bogów PL

https://www.cda.pl/video/8704678

Jeden z serii ciekawych dokumentów z rosyjskiej telewizji która emitowała go w 2012 roku, w ramach medialnego szumu o zapowiedziach "końca świata".
https://www.facebook.com/HistoriaZiemi/ ... =1&fref=nf
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 25 wrz 2014, 00:12

Idealna kula na Marsie - formacja naturalna czy pozostałość po wymarłej cywilizacji

Obrazek

Źródło: NASA

Praktycznie każdy dzień przynosi nowe rewelacje z Marsa. Nie dalej jak wczoraj donosiliśmy o dziwacznej anomalii, która wyglądała zupełnie inaczej niż typowe marsjańskie skały. Dzisiaj trzeba donieść o kolejnej tego typu obserwacji. Na jednym ze zdjęć widać kulę.Kula zdająca się mieć ślady po obróbce, pojawiła się na zdjęciach z Marsa wykonanych przez łazik Curiosity w dniach SOL 746 i SOL 753. Amerykański pojazd co chwilę natyka się na jakieś dziwne skały, ale teraz z kulą jest to już szczyt wszystkiego.

Obrazek

Niektórzy zwracają uwagę, że sferyczny obiekt to nie jedyna dziwna rzecz na tym konkretnym zdjęciu i wskazują na niezwykły wystający z gruntu obiekt. Jednak jakkolwiek da się w tym wypadku zasugerować jakieś niezwykłe sploty okoliczności, które doprowadziły do powstania takiej długiej wystającej skały, to z idealnie sferyczną kulą jest już problem. Bo jak niby miała powstać taka skała na jałowej planecie, bez technologii obróbki kamienia, ani istot do tego zdolnych?

Obrazek



Dziwny obiekt sfotografowany na Marsie przez łazik Curiosity - być może skamielina

Obrazek

Źródło: NASA

Łazik Curiosity przesłał już na Ziemię bardzo duża ilość zdjęć. Większość z nich jest interesująca głównie dla specjalistów, ale często bywa tak, że niezależni badacze znajdują na oficjalnych zdjęciach z NASA bardzo interesujące rzeczy. Właśnie mamy do czynienia z kolejnym takim przypadkiem.
Skoro zakładamy, że na Marsie istniały kiedyś warunki do istnienia życia, a nawet jak twierdzą niektórzy naukowcy, nie można wykluczyć, że życie na Ziemi zostało przywleczone z Marsa, to zatem należałoby spodziewać się, że wśród skalnego krajobrazu zdewastowanej planety uda się wyłapać kilka kształtów, które mogą być skamielinami.
Od czasu, gdy amerykańskie łaziki wykonały dziesiątki tysięcy zdjęć, które są dostępne publicznie, pojawiła się grupa ludzi, którzy przeczesują archiwa NASA w poszukiwaniu anomalii. Były już skamieniałe czaszki, a nawet deski. Teraz mamy do czynienia z czymś, co rzeczywiście wygląda na wytwór jakiejś technologii.

Obrazek

Dziwny obiekt wystaje z piasku i wydaje się, że mógł być częścią jakiejś większej całości. Zaskakujące są cztery równe zaokrąglenia, z których jedno jest uszkodzone.
Widać wyraźnie ślady działania erozji, ale nie można nią tłumaczyć dziwnego regularnego sferycznego kształtu tej osobliwej skały. Być może jest to skamielina jakiejś istoty, która żyła w marsjańskim oceanie, wtedy, kiedy jeszcze istniał.




Źródło:
http://mars.jpl.nasa.gov/msl-raw-images ... 400001E0...
http://innemedium.pl/wiadomosc/idealna- ... ywilizacji
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 02 paź 2014, 22:49

Mars historia nieznana

Obrazek

źródło: NASA

Mars czwarta planeta układu Słonecznego, zimna pozbawiona niemal całkowicie atmosfery bez pola magnetycznego pustynia skał i piachu, dlaczego wzbudza tak duże zainteresowanie. Czy dlatego że jest naszym najbliższym sąsiadem? Też. A może dlatego że życie Ziemskie i Marsjańskie ma wspólne korzenie. Najważniejsze pytanie to co się stało, że stał się jałową pustynią.
Patrząc na zdjęcia powierzchni Marsa pierwsze, co rzuca nam się w oczy to fakt, że jedna część to poryta kraterami nizina zaś druga to wyżyna z wielkim kanionem. Największym kraterem jest obszar zwany niecką Hellas i to on właśnie stanowi klucz do rozwiązania zagadki dlaczego Mars pozbawiony jest życia. Niecka Hellas o średnicy ponad 2000km wraz z kraterem Argyre ponad 1500km oraz ponad 2000 mniejszymi kraterami stanowi dowód wielkiej katastrofy jaką przeżył Mars.
Jak pokazują badania geologów na podstawie zdjęć ponad 90% kraterów powstało w bardzo krótkim czasie, prawdopodobnie nie przekraczającym kilku lat. Co więcej znając warunki jakie panują przez całą dobę plus skłąd atmosfery udało się obliczyć na podstawie erozji skał czas kiedy nastąpiła ta wielka katastrofa.
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie mając dokładnych zdjęć sądzono, że było to prawdopodobnie 65mln lat temu teraz po wprowadzeniu wszystkich danych udało się ustalić, że uderzenie nastąpiło w skali wszechświata niemal wczoraj, a mianowicie pomiędzy 1 mln a 600 tysiącami lat temu. Tak wiem, że to dosyć duża rozbieżność czasowa ale i tak daje nam dużo do myślenia czy Ziemia rzeczywiście jest bezpieczna.
Pierwszym i niemal natychmiastowym skutkiem takiego uderzenia było pozbawienie Marsa atmosfery jak pokazują badania 99% atmosfery zostało wyrzucone w przestrzeń kosmiczną. Po przeciwnej stronie krateru Hellas leży rejon zwany Arkadią i Tharsis to właśnie te obszary pokazują jak ogromną energię wyzwoliło uderzenie meteorytu-esteroidy.

Arkadia i Tharsis to płaskowyż, wypiętrzenie, które powstało w wyniku przesunięcia skał, to obszar pokryty największymi wulkanami układu Słonecznego jak Olimpus (27km wysokości) czy Alba Patera o średnicy niemal 2 tyś km. To nie wszystko największą szramą uderzenia jest „kanion” Valles Marines szczelina ryftowa o długości 4500km, głębokości do 7km i szerokości do 200km.

Obrazek

Wielką niewiadomą do niedawna było, dlaczego Mars nie posiada pola magnetycznego, dlaczego jego jadro żelazowo-niklowe nagle przestało „bić”. Dziś po kilku wyprawach łazików i badaniach sejsmologicznych wiemy, że jądro zostało przesunięte od osi planety co spowodowało niemal natychmiastowe wstrzymanie ruchu obrotowego a zatem powolne stygnięcie w wyniku zaniku reakcji atomowych.

Tyle na temat historii zagłady życia na Marsie i nie piszę prawdopodobnego życia bo chyba wszyscy astronomowie, kosmologowie ogólnie ludzie nauki zdają sobie sprawę że życie na Marsie istniało. Pytanie gdzie je szukać w miejscach gdzie wysyłane są łaziki i sondy typu Viking
Nie.
Jedynie Viking2 i Phoenix miały szansę trafić na „kości”(laserowy spektrometr potwierdził istnienie organicznych związków) reszta tego kosmicznego badziewia lądowała w jałowych kraterach lub miejscach gdzie w wyniku uderzenia „asteroidy Hellas” został wypchnięty na powierzchnię płaszcz i dodatkowo zalany przez gorącą lawę wulkanów.
Dlaczego mimo wspaniałej mapy jaką posiadamy i wytypowanych miejsc jak Cydonia czy okolice podbiegunowe wysyła się je w miejsca jałowe w życie?? Na to pytanie każdy musi sobie sam odpowiedzieć.





Źródła:

http://science.nasa.gov/

http://www.sciencemag.org/magazine

podziękowania w szukaniu prawdy: prof. Ryszard S. oraz Piotr S.

http://innemedium.pl/wiadomosc/mars-historia-nieznana
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 03 paź 2014, 19:58

Elon Musk: "Piep...ć Ziemię! Mars to nasz ratunek przez wymarciem"

Obrazek
Dragon V2 - nowa załogowa kapsuła kosmiczna SpaceX.


Kolonizacja Marsa nie jest fanaberią czy kolejnym wielkim osiągnięciem do zrealizowania. To jedyna szansa na przetrwanie ludzkości – uważa Elon Musk, prezes amerykańskiego przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego SpaceX.
SpaceX szturmem wdarł się do branży kosmicznej i zrobił w niej niemałe zamieszanie. Jako producent silników, rakiet nośnych i statków kosmicznych chce wynosić w przestrzeń ludzi i ładunki. Nie są to jednak życzenia, a droga pełna sukcesów. Firma ma na koncie udane loty towarowe do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej oraz świeżo podpisany kontrakt z NASA na dalsze misje - również załogowe. W planach ma także przedsięwzięcia typowo turystyczne - dla bogatych i żądnych wrażeń. Jednak najważniejszym i najambitniejszym jest załogowy lot na Marsa i założenie na nim kolonii.

Mogłoby się wydawać, że Musk traktuje Czerwoną Planetę jak wyzwanie, a załogowa misja śmiałków z biletem w jedną stronę to świetny sposób na zarobienie kolejnych miliardów dolarów. Zapytany w jednym z ostatnich wywiadów o przyszłość eksploracji kosmosu udzielił jednak zaskakującej odpowiedzi.

Jego zdaniem kolonizacja Marsa jest dla nas takim "ubezpieczeniem na wypadek wyginięcia". Cały czas jesteśmy bowiem narażeni za zagładę - śmiertelne choroby, kataklizmy, asteroidy. Nie wiadomo co się z nami stanie, ale w przyszłości będzie coraz trudniej. Mars jest idealnym wyjściem z sytuacji, ponieważ może zagwarantować nam przetrwanie.

Obrazek

Czy Mars jest rzeczywiście "wybawieniem" dla ludzkości?
/©123RF/PICSEL

Musk podkreślił, jak ważne znaczenie ma dla niego nasza przyszłość. Zdaje sobie sprawę, że wiele osób postrzega ludzkość jako chorobę trawiącą Ziemię, a przyroda byłaby bez nas zdrowsza i piękniejsza. On jednak nie należy do tego grona i będzie się starał, aby znaleźć nam drugi dom, a na chwilę obecną tylko Mars znajduje się w technologicznym zasięgu.
"Piep...ć Ziemię! Kto by się nią przejmował" - zażartował w wywiadzie opublikowanym na łamach strony aeon.co.

Czerwoną Planetą interesuje się nie tyko Musk i jego SpaceX. Nie tak dawno narodził się pomysł zrealizowania kosmicznego reality show o nazwie Mars One, w ramach którego czwórka pierwszych kolonizatorów miałaby polecieć na Marsa i zostać tam już na zawsze. Po pewnym czasie dołączyłyby do nich kolejne cztery osoby, a potem znowu kolejne. Tak rozrastałaby się kolonia i infrastruktura. Jak podaje Wikipedia: "30 grudnia 2013 spośród 202 586 zgłoszonych kandydatur wstępnie wybrano 1 058 potencjalnych uczestników ze 107 państw, którzy zakwalifikowali się do drugiej rundy. 55 proc. stanowią mężczyźni, a 45 proc. - kobiety. Większość z nich ma mniej niż 36 lat i jest dobrze wyedukowana. Największa liczba kandydatów pochodzi z USA (301), na dalszych miejscach uplasowały się: Kanada (75), Indie (62), Rosja (52), Australia (43) i Chiny (40). Z Polski wybrano 13 osób".


Czytaj więcej na http://nt.interia.pl/raport-kosmos/misj ... gn=firefox

Acha !! pie....ć nasz uklad słoneczny ,lecmy na Oriona :twisted: :mrgreen:
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Mars - tajemnicza planeta

Nieprzeczytany post autor: abcd » piątek 03 paź 2014, 20:09

Gościu jest krótkowzroczny i stąd jego ekstrawagancje.
No cóż, to jego pieniądze i jego problem. ;)
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

ODPOWIEDZ