Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Zdrowie - luźne dyskusje

renwroc
Posty: 56
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 19:21
x 1
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: renwroc » środa 02 lip 2014, 20:46

Wygląda na to, że sprawa równowagi magnez- wapń nie jest do końca rozwiązana, suplementuję magnez, ale trochę rozmyślam, czy nie wyeliminowałam po drodze za dużo wapnia, bo alergia się rozszalała ostatnio, a przecież wapno zawsze poleca się w atakach alergicznych; a propos czosnku- poleca go gorąco dr Dobrowska bodaj, ta od zdrowej diety, podobno na ośrodki dietetyczne objęte jej patronatem z daleka zalatują czosnkiem!
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 02 lip 2014, 21:22

1. Cytrynian magnezu chelat czda przyswajalny - (cena 125 zł).
Cytrynian magnezu jest wysoce przyswajalną formą magnezu , który pozwala na większą absorpcję w organizmie.
Nasz Cytrynian Magnezu zawiera około 15 % zawartości magnezu, Dzięki temu zachowuje znacznie lepsze właściwości i jest dużo wydajniejszy.
Jako suplement diety zaleca się spożywanie 2,6 g cytrynianu magnezu (dostarczenie około 400 mg magnezu)- codziennie.
Najlepiej spożywany z odpowiednią ilością wody lub soku owocowego.

2. Chlorek magnezu sześciowodny czda 1kg + Spray 30ml - (cena 25 zł.)
Chlorek magnezu jest bardzo dobrze przyswajalną formą tego pierwiastka. Stymuluje aktywność enzymów trawiennych i wytwarza kwas solny w żołądku. Dzięki optymalnemu połączeniu ma szerokie zastosowanie w leczeniu chrób neurologicznych (depresja) oraz chorób kardiologicznych (niedobór magnezu powoduje niewydolność i zaburzenie rytmu serca). Zalecana dawka RDI to ok.350-410 mg. Przy problemach ze stresem, starzeniem, problemach naczyniowo-sercowych i oznakach zwapnienia, lekarze zalecają zwiększenie dawki do 1000mg dziennie.

Kupiłem 2. ( cena ! - ale nie wiem czy to dobry wybór''')

Jaka jest różnica pomiędzy tymi produktami ? oprócz ceny oczywiście ? :lol:
a jaka do reklamowanych powszechnie w tv-radio supli ? :?:
Czy można jakoś połączyć to z wapniem ? :?:
a może Wallach znalazł to coś - to właściwe połączenie ?
Tylko tak jak mówisz został źle ''przetłumaczony'' ?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 02 lip 2014, 22:38

Zacznę prawie do końca.
Kupiłeś chlorek magnezu - bardzo dobrze - to składnik znanego preparatu "SlowMag", niestety niezbyt smaczny, gdy pobierany w wersji rozpuszczonej.
Przeczytaj wątek o suplementacji podstawowych pierwiastków - jest tam jak samemu wykonać cytrynian magnezu. Dodam tylko, że nie warto robić dużych ilości, bo z powodu jego kiepskiej rozpuszczalności, osadza się na dnie. Osad możemy potem osuszyć i zjeść, ale potencja roztworu spada z czasem.
Dawka dla chlorku magnezu mówi o magnezie nie o chlorku, chlorek ma zawartość magnezu 12% więc dla zaspokojenia dziennej dawki trzeba połknąć ok 5 g chlorku magnezu rozłożone na co najmniej 3 raty - cytrynian zresztą też bierzemy na raty.
Marketing i reklama, to nie nasza działka, więc szkoda czasu na bezowocne dyskusje, a pieniędzy na najbardziej reklamowane produkty.
O wapniu już tu pisałem, to odrębna sprawa, możesz pobierać jednocześnie z magnezem, to nie ma znaczenia.
@renwroc, tak wapń ale w postaci szybko przyswajalnej pomaga w ataku alergii i należy go brać. takimi doraźnymi pobraniami gospodarki wapniem nie zakłócisz.
Teraz nie tyle o przyswajaniu, co przyswajalności wapnia. Tu jest pewna zależność z magnezem, właściwie zbieżność: żeby organizm przyswajał wapń i magnez potrzebny jest dobry poziom witaminy D!
Bez niej - kicha. Witaminę D trudno przedawkować, ale jej nadmiar prowadzi właśnie do nadmiernego gromadzenia i odkładania się wapnia, tam gdzie nie trzeba. Jeśli ktoś chce poznać zasady gospodarki wapniem w organizmie, to polecam krótki artykuł fachowca, same podstawy:
http://www.endokrynologia.net/content/wap%C5%84-fosfor-parathormon-i-witamina-d-podstawowe-informacje
Wapń w organizmie to skomplikowana sprawa, nawet przy badaniu jego ilości we krwi nie ma normy!
Są tabele ogólne dla grup wiekowych itd., ale nie ma określonego zakresu, jest to sprawa indywidualna.
Na dodatek to badanie nie oddaje sytuacji, ponieważ nikt nie wie skąd ten wapń we krwi pochodzi, może z naszych kości. Określają też poziom hormonu PTH, ale to może być zwodnicze w przypadku zaburzeń. W sumie badania dają tylko orientację i samemu należy uważnie obserwować ewentualne objawy niedoboru lub nadmiaru, dbając o utrzymanie poziomu witaminy D i magnezu. Przy zdrowym organizmie to wystarcza.
Ponieważ wapniem obracamy w sporych ilościach to najczęściej spotykamy niedobory magnezu, bo gleby wyjałowione, a nawozy magnezowe drogie.
Reklamy serwują nam mnóstwo nabiału - serki słodkie, desery, "owocowe" jogurty itd.- powiem tak; dla starszych to trucizna, a dla dzieci też nie obojętne. Ten sposób żywienia preferuje i podtrzymuje niektóre nanobakterie, gdzie indziej zwane mykoplazmą, które czynią wiele szkód z rzeszotowieniem kości włącznie.
Więc jeśli ktoś wie, że potrzebuje wapnia lub ma objawy niedoboru, to polecam formy rozpuszczalne, jak wspomniany cytrynian, bo mamy pewność, że będzie wchłonięty. Liczenie na to, że nierozpuszczalna forma rozłoży się poprzez kwas żołądkowy, ma słabe odzwierciedlenie w badaniach stężenia we krwi.

Krótko o tym tuńczyku - on sobie radzi, ale ta rtęć w nim tkwi nadal, żeby to zadziałało musimy sami mieć własny wysoki poziom selenometioniny. Ale na pozbywanie się rtęci są inne sposoby też, z tego co pamiętam m in. jod - to też istotny minerał w kontekście wapnia, choć na ten temat mało znajdziecie informacji.
A czosnek jest chyba środkiem o najszerszym spektrum działania w dziedzinie zdrowia.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » środa 02 lip 2014, 23:46

dzięki ! trochę jaśniej..
ale:
1. Cytrynian magnezu chelat czda przyswajalny 1kg - zaw. Mg - 15% (cena 125 zł).
2. Chlorek magnezu sześciowodny czda 1kg - zaw, Mg - 12% (cena 25 zł.)

Jeżeli nie pomyliłem zaw. magnezu w ''masie'' - to skąd ta rozbieżność w cenie ??
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 03 lip 2014, 07:57

a siarczan magnezu ?
czy to jest dobre zewnętrznie do np. moczenia stóp ?
Albo coś podobnego ?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 03 lip 2014, 10:07

Siarczan magnezu to "sól gorzka", chyba @goratha gdzieś prezentowała jej właściwości i zastosowania, wyszukaj na forum. Możesz moczyć, ale taniej w chlorku magnezu.
Przywołane ceny preparatów odzwierciedlają nieco nakłady na ich wyprodukowanie, ale głównie chęć zarobku na produkcie mocno reklamowanym, czyli cytrynianie magnezu.
Zawartość magnezu w cytrynianie waha się od 10,5 do ok. 15% w zależności od sposobu produkcji, ale nie bardzo wierzyłbym w to 15% w sprzedaży, zwykle jest bardzo niewielka różnica w zawartości między chlorkiem a cytrynianem, w większości wypadków nie przekracza 13,5% i to jest wymuszone poprzez zwiększenie kwasowości, bo naturalny cytrynian ma zawartość magnezu rzędu 11%, dokładnie nie pamiętam.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » czwartek 03 lip 2014, 16:55

chlorek taniej ?
1. chlorek magnezu sześciowodny czda 1 kg - 24 zł.
2. chlorek magnezu sześciowodny 25 kg farmaceutyczny - 269 zł, czyli niecałe 11 zł. za 1 kg ... :?:
3. Siarczan magnezu CZYSTY 0,9 kg - 10,70 zł.
4. chlorek magnezu farmaceutyczny z norna E511 - 20zł/0,8kg
lub CZ.D.A. 23zł/1kg. .....

- to pierwsze kilka znalezionych ...
nie wiem czy taniej - jak tak patrzę na te ceny - logiki w tym żadnej nie ma :lol:
najlepiej chyba poz. 2 ...?

czy blu@ w portalu KOD CZASU - to @blueray21 ?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

renwroc
Posty: 56
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 19:21
x 1
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: renwroc » czwartek 03 lip 2014, 19:40

o, człowieku, 25 kg, gratuluję dużej willi, bo jak jej nie masz jeszcze , to zaraz zabraknie ci miejsca w domu, magnez, chlorek magnezu raczej wolno schodzi; ja tak na zapas kupiłam tiosiarczan i stoi i stoi...
a chlorek magnezu polecam ten suchy, który wody nie chłonie, w wilgotnym moim regionie, ten chłonący wodę prawie w papkę się zamienia
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 03 lip 2014, 19:58

Gdy czasami przeglądam jakieś strony, czy blogi prozdrowotne widzę wręcz parcie na używanie preparatów chemicznych w wersji cz.d.a. (czysty do analiz), nawet gdy dany preparat ma jeszcze klasę czysty lub spożywczy. W większości przypadków to po prostu wyrzucanie pieniędzy. Są czasami sytuacje, gdzie taka czystość jest potrzebna, ale zwykle nie w zastosowaniach prozdrowotnych.
Przykładowy chlorek magnezu, można nabyć również w wersji naturalnej z Morza Martwego za ok. połowę ceny wersji cz.d.a. Jego największym zanieczyszczeniem jest chlorek potasu (dociekliwi sobie zGooooglują), potem sól, a następnie cała paleta minerałów, których często mamy niedobory. Jak widać żadnej trucizny tam nie ma. Można moczyć nogi i żołądek od środka też, zresztą żadnych znaczących ilości nie pobieramy.
A już gdy ktoś robi cytrynian magnezu, przez pośrednika, czyli węglan magnezu, to wszystko (niestety) odseparuje i wyleje.
Więc zachęcam do rozsądnego spoglądania na te sprawy, bo jak zwykle, każda przesada czemuś źle służy.

E 511 to nie jest norma, tylko numeracja dodatków do żywności.
Oczywiście masowe zakupy są zawsze bardziej opłacalne, ale to jest inwestycja czasowa.

Zbieżność nicków przypadkowa, o zdrowiu nie piszę poza tym forum.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 04 lip 2014, 07:24

willi ? 25 kg to wielkość małego psa.. w bloku też sie zmieści.. ;)
jeżeli szklanka do kąpieli - jak gdzieś czytałem - to dla większej rodziny ''czyścioszków'' nie na długo starczy.. :lol:
Bardziej chodziło mi o nielogiczne-nieuzasadnione niczym(!) różnice w cenach..
Czytałem coś o soli z Morza Martwego- czyli wewnętrznie też można ? ..
- mnie bardziej ''gryzie'' pazerna przedsiębiorczość niektórych sprzedawców, którzy potrafią pod nazwą np. delbet sprzedać chlorek magnezu po 30 zł. za 100 gram !
jeżeli można kupić czda, to ja biorę !
ostatnio wynalazłem 1 kg wit c czda za 28 zł. - tańszej o 6 zł. od spożywczej - po 34 zł. - trzeba poszukać..
a co to ten tiosiarczan ? jak duzy zapas to odkupie ! :lol:
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 04 lip 2014, 10:27

Uważaj, sól z Morza Martwego i chlorek magnezu z Moza martwego to 2 różne rzeczy, choć o tym samym pochodzeniu.
Kąpielą bym tego nie nazwał, a raczej moczeniem, przede wszystkim dla wchłaniania poza jelitowego, ale i tak w ten sposób możliwości organizmu nie przeskoczysz, ale ten sposób ma dobroczynny wpływ na skórę, doceniają zwłaszcza panie.
I do tego zastosowania zdecydowanie polecam ten z minerałami z Morza Martwego. Reszta jak chcesz, to twoje pieniądze.
Gdy pada jakieś hasło jak wspomniany "tiosiarczan" (sodu) to proszę zawsze najpierw przeszukać to forum, abyśmy nie musieli powielać już raz wstawionych informacji.
Chlorek magnezu delbet'em nie był nigdy, ale tu ponoć jest wolność - dla pomysłowych oszustów też.
A dlaczego nie miałbyś używać wewnętrznie soli i chlorku z Morza martwego. Toć to kopalna minerałów.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 04 lip 2014, 12:09

jestem za solą i chlorkiem z tego morza! :lol:
tylko żeby ''ogarnąć" tę wiedzę trzeba czasu !
każdy Twój post - inne też oczywiście- coś mi rozjaśniają..
Już niby coś mam - i od nowa ..
Można przeszukiwać forum, ale trzeba wiedzieć czego szukać. to ''wychodzi'' czasami z bieżących pytań.

do @hall.
- nie wiedziałem, że to choróbsko to taka katorga !!!
- próbowałeś praktycznie wszystkiego !

pozdrawiam
grzegorz
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 04 lip 2014, 12:32

'' Zdrowotne własności chlorku magnezu (DELBET)
Środki lecznicze - Suplementacja

Delbet (33,3 g) Chlorek magnezu ojca Beno
27.00 PLN ''

DELBET = chlorek magnezu .. ?
tak jest napisane..

- ''Kąpielą bym tego nie nazwał, a raczej moczeniem, przede wszystkim dla wchłaniania poza jelitowego, ale i tak w ten sposób możliwości organizmu nie przeskoczysz, ale ten sposób ma dobroczynny wpływ na skórę, doceniają zwłaszcza panie.
I do tego zastosowania zdecydowanie polecam ten z minerałami z Morza Martwego.''
- znaczy się chodzi o chlorek z Morza Martwego do ''moczenia'' w wannie ?
- tzn. do czego sól a do czego chlorek z morza ? - skoro jak mówisz się różnią ..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 04 lip 2014, 13:17

Sól jest solą, czyli do solenia potraw, może moczenia nóg, jeśli ktoś tego potrzebuje, ale są tańsze sole do moczenia nóg.
A chlorek prawie do wszystkiego, mnie osobiście minerały nie przeszkadzają.

A wierzysz we wszystko co ktoś napisze? To mógłbym ci tylko współczuć, jednak wiem, że sprawdzasz, a że ludzie piszą co chcą to już inna i ich sprawa.

Owszem, magnez ma właściwości uspokajające, głównie oczywiście dla tych, którzy mają jego niedobór.
Jednak kojarzenie go z tym, nawet nie wiem jak to nazwać, może zastrzykiem, stosowanym kiedyś głównie w wojsku jest nieporozumieniem, owszem wchodził w jego skład, ale nie był jedynym czynnikiem, ani nawet dominującym.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 04 lip 2014, 13:57

właśnie dlatego że nie wierzę tu jestem..
Twoje cytaty:
1. - Uważaj, sól z Morza Martwego i chlorek magnezu z Moza martwego to 2 różne rzeczy, choć o tym samym pochodzeniu.
- I do tego zastosowania zdecydowanie polecam ten z minerałami z Morza Martwego. Reszta jak chcesz, to twoje pieniądze.
2. - Sól jest solą, czyli do solenia potraw, może moczenia nóg, jeśli ktoś tego potrzebuje, ale są tańsze sole do moczenia nóg.
A chlorek prawie do wszystkiego, mnie osobiście minerały nie przeszkadzają.''

ad1. to który ''ten'' polecasz ? chlorek czy sól ?? - pogubiłem się ...
ad2. czyli sól do wszystkiego a chlorek prawie do wszystkiego ? które sole są tańsze ?
a do zewnętrznego (nogi, kąpiele) co brać ?
kto skojarzył ''delbet'' z zastrzykiem ?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 04 lip 2014, 16:05

dzisiaj połowę tego magnezu (chlorku) oddałem znajomym - chciał kolega do nóg.. powiedziałem, że można też doustnie- zdziwił się..
Ludzie nie wiedzą - bo niby skąd ??
W tv tego ni ma - to i wiedzy ni ma..
wiem że ludzie mają tu poważniejsze problemy- (czytam z uwagą!), ale będę Ci zawracał głowę @blue, bo pewne rzeczy mi nie ''pojaśniały'' jeszcze, jakbyś miał chwilę przez weekend to proszę..
Czy można trochę tego magnezu dodać do buforowanej wit c ( tzn. w formie proszku przed mieszaniem), żeby nie robić kolejnych ''szejków'' ?
- czy w ogóle można te wszystkie proszki łączyć razem bez obaw ? - na wapń uważam, bo to skomplikowana sprawa jest...
- tak myślę ze nowotwór jest prostszy do ''opanowania'' jak borelioza ??!
Przed tym można się zabezpieczyć jakoś ?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 04 lip 2014, 22:07

Ludzie nie wiedzą, przede wszystkim dlatego, że się zupełnie nie interesują, dopiero gdy poważny problem u siebie, albo w najbliższej rodzinie. Niestety system skutecznie dba o to, żebyśmy nie mieli czasu dla siebie ani dla innych.

Niektóre można, niektórych nie można, sama lub dobrze zbuforowana witamina C chlorku magnezu nie naruszy - ale jeśli pozostała tam nadwyżka jakiegoś węglanu, to część chlorku magnezu zostanie zamieniona w zupełnie nieprzyswajalny węglan magnezu.
Bez średniej wiedzy chemicznej lepiej nie eksperymentować z mieszaniem i zachowywać odstępy pomiędzy pobieraniem - co najmniej 15 minut.

Twój wniosek w porównaniu nie do końca jest słuszny, ale rzeczywiście sporo przypadków nowotworów można opanować w znacznie krótszym czasie.

Cóż, najlepszym zabezpieczeniem, jest zabezpieczenie przed ukąszeniem, więc niestety pełne ubrania, różne odstraszające spray'e (chemia, ale stawka wysoka), któraś witamina profilaktycznie, teraz nie pamiętam, daje dla nich przykry odór skóry.
Po ukąszeniu to niestety ruletka, lekarze dają antybiotyk, przy rumieniu, chyba najczęściej doksycyklinę, ale po mojemu warto zastosować ten zestaw, którego teraz @Hal używa, a co najmniej cat's claw i to dość długo.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » piątek 04 lip 2014, 23:47

To chyba wit. B.
Osobiście uważam, że w zapobieganiu kleszczom podobnie jak i komarom, ogromne znaczenie ma odpowiednia dieta.
Unikajmy, do granic możliwości, cukru i wszelkich słodyczy.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 05 lip 2014, 00:12

Tak masz rację, to witamina z grupy B, najlepiej działa B1, tiamina i nieco też B6, na same komary jeszcze B12.
W diecie nie lubią cebuli, surowej oczywiście, ale cebula szybko się trawi, więc działa krótko, lepsza jest przekrojona na 2 połówki, leżąca na kocyku niż zjedzona. Poza tym przekrojoną można smarować ukąszenia komarów - znikają w 10 minut.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 05 lip 2014, 14:32

znalazłem takie coś..
dość jasno opisana jest przewaga magnezu nad wapniem..
I ten chlorek magnezu, który kupiłem przez oszczędność - to chyba to !?..
http://davidicke.pl/forum/chlorek-magnezu-najlepszy-magnez-t7467.html
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 05 lip 2014, 23:36

Kolejny punkt dla Nexusa. To właściwie jest opracowanie, a nie tłumaczenie materiałów ze strony internetowej Australijskiego lekarza dr Waltera Lasta, od którego kilka rzeczy na tym forum wstawialiśmy.
Dr Last należy do tych "nawróconych" na medycynę niekonwencjonalną, a dzięki doskonałej znajomości medycyny konwencjonalnej i jej błędów jest w stanie wyciągnąć właściwe wnioski.
Jednak najważniejszą jego zaletą jest, że używa języka zrozumiałego dla ludzi, a nie tylko lekarzy.
Jego strona jest skarbnicą wiedzy i zawsze tam chętnie zaglądam.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 06 lip 2014, 03:37

skoro tak lubisz tę ''skarbnicę wiedzy'' trzeba było podać link..
na zadane pytania dalej nie otrzymałem odpowiedzi..
pytałem o stosunek magnez-wapń..sam znalazłem.. potem o te z Morza Martwego..
tam są konkretne pytania w nawiązaniu do Twoich cytatów..
odpowiedzi KONKRETNYCH brak..
pozdrawiam
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » niedziela 06 lip 2014, 09:26

@grzegorz, to powtórz proszę te konkretne pytania, bo w tej ilości kolejnych postów zawsze coś mogę pominąć.
O wapniu deklarowałem, że nie podejmuję się do końca wytłumaczyć, a o chlorku z Morza Martwego było tu już tak dużo, że nie wiem, czy coś jeszcze potrafię dodać.

Edit: link do dr Lasta zapewne już był na tym forum, w Googlu wychodzi bezbłędnie, ale proszę:
http://www.health-science-spirit.com/
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 06 lip 2014, 10:36

piątek 13.57 z Twoimi cytatami i poprzednie :lol:
odpowiedziałeś .. ale nie szczegółowo.. nie spieszy mi sie ale gdybyś mógł.. ?
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Zdrowie - luźne dyskusje

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 06 lip 2014, 11:41

to jest chlorek z Morza Martwego (czda, farmaceutyczny, spożywczy..) i zwykły chlorek magnezu (czda, farmaceutyczny, spożywczy..).. skąd ten drugi, a Last który ma na myśli ??
może i było dużo, ale rozchełstane po forum, znaleźć szczegóły trudno..
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ