Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9260
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 395
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13371 razy

DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 08 sty 2014, 17:45

Stwierdziłem kiedyś, że jest wiele "cudownych" substancji uzdrawiających. Te dwie z pewnością zasługują na odrębny temat tak, jak MMS i woda utleniona. Choć pierwsze zastosowania DMSO dla uzdrawiania pochodzą z lat 60-tych to po polsku na ten temat prawie nic nie da się znaleźć. Jakieś drobne dyskusje na forach i gdzie nie gdzie wspominki w alternatywnych metodach uzdrawiania - jak np. protokół 3000 w MMS.
MSM jest utlenionym DMSO i obydwie substancje mają podobne właściwości i zakres zastosowań więc potraktujemy je razem, różnią się formą fizyczną. Ocenia się "siłę" MSM na ok. 15% tej DMSO, ale myślę, że te oceny są dość względne.
Nie będę się tutaj wysilał i zacytuję ogólne opracowanie tematu przez australijskiego lekarza, bo dobrze oddaje stan i jest napisane przystępnym językiem. Tłumaczenie tego tekstu można też spotkać gdzie indziej w necie, ale jest to tłumacz automatyczny, z wieloma przekłamaniami, dlatego przetłumaczyłem to bardziej poprawnie.
Stwierdzę jeszcze tylko, że DMSO warto mieć "pod ręką" w apteczce, jego zakres możliwości uzdrawiających jest oszałamiający, również tych zaliczanych do wypadków.
Dla jasności dodam, że DMSO i MSM są silnymi dość anytutleniaczami, w przeciwieństwie do wymienionych wcześniej substancji. To inny chemicznie sposób działania.


MSM i DMSO - Organiczna siarka jako wszechstronny Uzdrawiacz

by dr Walter Last
http://www.health-science-spirit.com/msm.html

MSM, dimetylosulfon lub metylosulfonylometan o wzorze ( CH3 ) 2SO2 występuje naturalnie w wielu świeżych produktach, ale jest tracony podczas przetwarzania. Jego główne zastosowanie w organizmie jest w syntezie kolagenu, tworzeniu skóry, naczyń krwionośnych, włosów i paznokci. Jego główną zaletą jest utrzymywanie komórek, skóry i naczyń krwionośnych elastycznymi, co jest cechą młodości. Dlatego organiczna siarka jest często uważana za minerał piękna. Utrzymuje ściany komórkowe przepuszczalnymi tak, że substancje odżywcze mogą swobodnie przepływać do komórek i odpady i toksyny mogą być łatwo usuwane.

Łańcuchy aminokwasów są zazwyczaj połączone ze sobą za pomocą giętkich mostków siarkowych. Ponadto utleniająca produkcja energii komórek wymaga reaktywnych związków siarki. Bez wystarczającej ilości siarki organicznej w postaci MSM komórki i struktury ciała tracą sprężystość i elastyczność. Rezultatem są dobrze znane oznaki starzenia : nieelastyczna skóra wraz pogłębiającymi się zmarszczkami, blizny, twarde tętnice, żylaki, a także utwardzone płuca powodujące rozedmę. Wystarczająca ilość MSM jest stanie odwrócić te warunki, w znacznym stopniu, w tym płuc. Uważa się, że MSM w Aloe Vera jest składnikiem aktywnym naprawy uszkodzonej skóry.

MSM jest stosowany przez sportowców w celu zwiększenia wytrzymałości i zminimalizowania bólu mięśni. Jego użycie w tym celu jest jeszcze bardziej rozpowszechnione u koni wyścigowych i chartów. Efekt ten może być przede wszystkim ze względu na zdolność znacznego zwiększenia zdolności organizmu do eliminacji pozostałości, odpadów metabolizmu i toksyn przez komórki. W podobny sposób pomaga tym z chronicznym zmęczeniem. Z tym też pomaga nam odtworzyć się z ciężkiego wyczerpania fizycznego i psychicznego. MSM zmniejsza skutki stresu i częstość zgonów związanych ze stresem u zwierząt

MSM ma tendencję zmniejszenia lub wyeliminowania reakcji alergicznych na żywność, środki chemiczne i wdychane alergeny. Zmniejsza on także reakcje na ukąszenia komarów, pszczół, jadowitych pająków i węży. On zmniejsza stan zapalny, ból, sztywność i obrzęki z powodu zapalenia stawów lub innych zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego i pomaga w normalizacji biochemii krwi w tych warunkach. Zmniejsza on także stany zapalne skóry i błon śluzowych. MSM łagodzi skurcze nóg i pleców i skurcze mięśni, czy to po okresie bezczynności (kurcze nocne) lub w trakcie ćwiczeń sportowych.

Inne przypadki, które często zyskują na suplementacji MSM są uderzenia gorąca (uderzenia gorąca lub zalania gorąca) jak również dyskomfort ze względu na cykl miesięczny, trądziku, astmy, bólu pleców, Candida, zaparć, cukrzycy, biegunki, zapalenia uchyłka, wrzodów żołądkowo -jelitowych, nadciśnienia, wszelkiego rodzaju stanów zapalnych, świądu skóry, migreny, nudności, bólów, stres, oparzeń słonecznych i gojenie się ran. Powinien on także być pomocne w innych przewlekłych zwyrodnieniowych lub zapalnych, zwłaszcza chorobie Alzheimera, nowotworach, chorobie Crohna, myasthenia gravis (miastenii) i chorobie Parkinsona. Komórki czerniaka szczególnie agresywnego szczepu traktowano za pomocą 2% roztworu MSM. Po jednym dniu ekspozycji komórki stały się zupełnie normalne i pozostały tak bez końca.

Paznokcie i włosy mają wysoką zawartość siarki i ogólnie poprawiają się z MSM. Zmniejsza on także infekcje pasożytnicze w przewodzie pokarmowym i moczowo-płciowym. MSM wydaje się normalizować nasz stan psychiczny. Osoby używające MSM często zgłaszają zwiększoną czujność, zmniejszone wahania nastroju i mniej depresji. Wygląda na to, że poprawia (działanie) układu odpornościowego i zmysły smaku i węchu. Ponadto neutralizuje toksyczność antycholinesterazy, zapewniając tym ochronę przed działaniem środka owadobójczego lub przy jego połknięciach. Pomaga on również wątrobie w detoksykacji substancji chemicznych, a przy tym jest użyteczny do złagodzenia objawów odstawienia leków.

W Uniwersytet Oregon Health Service wykazano, że przy wielu latach stosowania klinicznego MSM:

1. hamuje impulsy bólowe wzdłuż włókien nerwowych ( analgezji ),

2. zmniejsza stan zapalny,

3. zwiększa ukrwienie,

4. ogranicza skurcze mięśni

5. zmiękcza blizny.

Jak korzystać z MSM

MSM to naturalny składnik żywności i jest wolny od nieprzyjemnego smaku i zapachu. W/g doniesień jest całkowicie bezpieczny, nawet w bardzo dużych ilościach. Ze względu na jego obojętny skład, zwykle nie powoduje uczuleń i niepożądanych efektów farmakologicznych. Może także być bezpiecznie stosowane w celu rozcieńczenia krwi. Ciało będzie wykorzystywać to, czego potrzebuje, a nadmiar usunie przez nerki. Rozpuszczalny w wodzie MSM jest łatwo absorbowany i zapewnia terapeutycznie ważne źródło organicznie powiązanej siarki.

Dzienne podtrzymujące spożycie zwykle waha się od 5 do 20 g w kilku podzielonych dawkach. Starajcie się dostosować dawkę w zależności od samopoczucia i obserwowanych efektów. Możecie użyć mniej lub więcej z tych powszechnie stosowanych ilości. Początkowo proponuję zacząć od około 1 g, i stopniowo zwiększyć dawkę do pełnej ilości.

Przyczyną powolnej poprawy zwykle jest to, że MSM często powoduje pewne korzystne, ale nieprzyjemne reakcje oczyszczania. To może powodować bóle głowy, nudności, biegunkę lub osłabienie przez kilka dni. Jeśli jesteś już przy dużej dawce, gdy tak się stanie, po prostu ogranicz lub przerwij przyjmowanie, aż się skończy (reakcja). Reakcje oczyszczające są częstym i niezbędnym elementem skutecznych naturalnych metod leczenia.

Jeśli chcesz pokonać szczególny problem zdrowia szybciej możesz eksperymentować z podjęciem większej niż zwykle dawki podtrzymującej. Rozłożyć spożycie bardziej równomiernie w ciągu dnia, można dzienną dawkę rozpuścić w szklance soku owocowego lub herbacie ziołową i biorąc łyk teraz i potem. Dokładne stosowane codziennie, nie jest krytyczne. Można przyjąć zaokrągloną łyżeczkę drobnych, białych kryształów jako ok. 5 g. Korzyści z MSM zostaną wzmocnione przez dietę bogatą w witaminę C lub z dodatkową suplementacją witaminy C.

Możesz także użyć MSM zewnętrznie do wprowadzenia innych składników odżywczych i środków leczniczych przez skórę. Z problemem zapalenia stawów lub tkanki łącznej lub ogólnie dla odmłodzenia skóry, można rozpuścić glukozaminę, salicylan miedzi, askorbinian sodu, chlorek magnezu i MSM w małej ilości wody (ciepła ) i żel aloe vera i wetrzeć w obszar, chociaż DMSO będzie bardziej skuteczne dla absorpcji przez skórę. MSM w ilości od 10 do 20 gramów, oprócz kilku łyżeczek DMSO może być stosowany jako alternatywny system dostarczania tlenu dla znacznego zwiększenia energii. Szczegóły zobacz: „Zwiększ swoją energię.”

Uwaga: Osoby, które są wrażliwe na siarczyny (często używane jako środek konserwujący) mogą także reagować na MSM i DMSO. Zazwyczaj jest to spowodowane niedoborem molibdenu i można to przezwyciężyć suplementacją ( spróbuj 500 mcg ).

DMSO lub dimetylosulfotlenek

DMSO ( CH 3) 2SO jest naturalną substancją pochodzącą z miazgi drzewnej. Jest on wytwarzany podczas normalnego rozkładu roślin, a zatem w niskich stężeniach występuje w wielu produktach żywnościowych. DMSO jest przeciwutleniaczem, poprzez tlen jest przekształcany w MSM. W przeciwieństwie do MSM, który jest sprzedawany w postaci proszku lub drobnych kryształów, DMSO jest bez zapachu, klarownym płynem, który jest całkowicie mieszalny z wodą. Ma wysoką temperaturę wrzenia 189 ° C i zestala się w temperaturze około 18 ° C. Posiada wszystkie korzystne właściwości MSM, ale często w większym stopniu, i ma kilka dodatkowych właściwości leczniczych. Są one oparte na połączeniu jego natury przeciwutleniacza z doskonałymi właściwości rozpuszczalnika dla szerokiej gamy składników odżywczych i leków. Nie ma innego rozpuszczalnika biologicznego, który może tak łatwo przenikać przez skórę i przenosić takie składniki odżywcze i środki do ciała.

Istnieje bardzo długa lista korzyści dla zdrowia poprzez używanie DMSO, główne z nich to:

· Jest to wszechstronny mikrobicyd skuteczny wobec bakterii, grzybów i wirusów, mykoplazmy

· Poprawia (działanie) układu odpornościowego i zmniejsza alergie

· Jest środkiem silnie przeciwzapalnym o dobrych właściwościach przeciwutleniających

· Ono blokuje ból, gdy zastosowane na dotknięte mięśnie lub stawy

· Poprawia krążenie krwi przez hamowanie tworzenia się skrzepów krwi i nadkrzepliwości

· Nawet rozpuszcza nowo utworzone zakrzepy

· Ono rozszerza naczynia krwionośne i poprawia pracę serca

· Ono skutecznie przenosi cząsteczki przez błonę komórkową i przechodzi przez barierę krew -mózg

· Wzmacnia tkankę łączną, zmiękcza kolagen i stymuluje gojenie się ran

· Jest silnym lekiem moczopędnym i bardzo skuteczne w przewlekłym zapaleniu pęcherza moczowego

Równie imponująca jest lista chorób, które korzystnie reagowały na jego używanie, w tym takie, które mogą nie reagować na inne środki, takie jak uszkodzenia mózgu i rdzenia kręgowego, zespół Downa, schizofrenii i ALS ( stwardnienie zanikowe boczne ). Jest on w stanie rozpuścić skrzepy krwi i zapobiec uszkodzeniom po udarze, poprawia stan wobec chorób skóry, takich jak łuszczyca, twardzina skóry i działa na choroby autoimmunologiczne, zapalenie stawów, wrzody, zapalenie pęcherza i inne stany zapalne. Z cukrzycą może poprawić kontrolę insuliny i krążenie krwi. Również problemy z oczami, skutecznie leczono z DMSO, w tym zwyrodnienie plamki żółtej, barwnikowe zwyrodnienie siatkówki, jaskra i zaćma, czasami po prostu przez stosowanie doustne, ale czasami także z dodatkiem środków zaradczych w postaci kropli do oczu.

DMSO jest często stosowany jako nośnik w konwencjonalnej chemioterapii lub w terapii przeciwwirusowych ze względu na jego zdolność do łatwego wnikania do komórek dotkniętych. W przypadku raka jest szczególnie ogniskuje się na komórkach rakowych i może być używany do przenoszenia środków ze sobą, dobry do leczenia guzów mózgu, które w innym przypadku są trudne do osiągnięcia. Istnieją również doniesienia o efekcie przeciwnowotworowym samego DMSO we własnym zakresie. Jest wyraźnie korzystne w wielu nowotworach, takich jak rak sutka, płuc i prostaty, białaczki i chłoniaki. Stosunkowo słabe ( 2 %) roztwory DMSO eliminowały komórki białaczkowe i z dodatkiem odpowiednich środków, indukuwały tak, że różne komórki nowotworowe stawały się normalnymi komórkami. DMSO również staje się przyczyną śmierci komórki nowotworowej naturalnie ( apoptoza ), i wykazano, że ochrania przed uszkodzeniami z racji promieniowania, zwłaszcza w odniesieniu do leczenia nowotworów.

DMSO zabija pleomorficzne mikroby, które są podstawową przyczyną raka i chorób autoimmunologicznych. Jedną z jego najbardziej imponujących funkcji jest możliwość łatwego wprowadzenia do komórki i zabijania wirusów i mykoplazmy, które mogą się tam ukryć. Istnieją patenty łączące DMSO z przeciwwirusowymi środkami, środkami przeciwnowotworowymi, oraz aminokwasami i innymi środkami odżywczymi w celu poprawienia pamięci i innych funkcji mózgu. DMSO jest również doskonałe do leczenia głębokich urazów tkanek, mięśni, oparzeń i inne ran. Jest szeroko stosowane w medycynie sportowej i wyścigach konnych.

Ponieważ jest ono tak szybko wchłaniane – można mieć smak w ustach w kilka minut po zastosowaniu go na skórę - w połączeniu z jego zdolnością do blokowania sygnałów bólowych w mózgu, DMSO działa również bardzo szybko, aby zatrzymać lub znacznie zredukować ból w zapaleniu stawów, urazach mięśni, ukąszeniach owadów i niwelowaniu innych miejsc bólu lub zapalenia. Podczas gdy ból może wrócić po kilku godzinach, ma tendencję do zmniejszenia się z każdym ponownym zastosowaniem DMSO. W przeciwieństwie do innych środków przeciwbólowych, zwłaszcza w rodzaju medycznych, które mogą powodować uszkodzenia stosowane długoterminowo, DMSO znacznie przyspiesza gojenie uszkodzonych obszarów. To ze względu na jego działanie przeciwutleniające, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne i jego zdolność do poprawy krążenia krwi, dostarczania substancji odżywczych, rozpuszczania przeszkód i usuwania stresu.

Po stosowania doustnym lub aplikacji skórnej DMSO przenika nie tylko wszystkie tkanki miękkie, ale także kości. Ono jest nie tylko dobre dla leczenia nowotworów i raka kości, ale także kości szczęki infekcje i kawitacje. Cząsteczkowy lub elementarny jod łatwo rozpuszcza się w DMSO. Dlatego ja rozpuszczam niewielką ilość jodu lub Lugoli w DMSO i często nakładam to z obu stron na zaatakowane dziąsła. Rozcieńczam takim stopniu, aby nie podrażniało. DMSO z jodem jest także skuteczne w przypadku problemów grzybiczych paznokci, skóry lub skóry głowy, np. objawiających się utratą włosów.

DMSO wydaje się hamować Helicobacter pylori i pomaga leczyć wrzody trawienne w stosunkowo małych dawkach, ale wymagane są wyższe dawki dla Candida. Znalazłem badania DMSO i Candida jako nieco zabawne. Różni badacze są niespójni i przedstawiają zmienne wyniki dla badanych fungicydów, aż jeden wpadł niedawno na pomysł, aby przetestować DMSO, który jest powszechnie używany jako rozpuszczalnik do leków przeciwgrzybiczych. Stwierdzono, że im więcej DMSO użyto jako rozpuszczalnik silniejsza była skuteczność badanych środków grzybobójczych. DMSO chroni komórki organizmu przed stresem oksydacyjnym, ale także zwiększa nacisk na grzyby.

Jeżeli podany bezpośrednio po udarze, wykazano, że DMSO rozpuszcza skrzep powodując przywracanie przepływu i zapobiegając paraliżowi. Najlepiej jest rozpocząć leczenie DMSO w ciągu kilku godzin. W jedynym zgłoszonym przypadku mężczyzna z udarem nie chciał iść do szpitala i czekał przez 11 godzin, aż jego żona porozmawiała z dr Jacobsem. Potem dawała mu jedną uncję 50 % DMSO w soku pomarańczowym co 15 minut przez dwie godziny, a potem co pół godziny przez następne dwie godziny. Następny dzień był dla niego lepszy i szybko wrócił do normy.

W innym przypadku16 -letnia dziewczyna złamała kark podczas nurkowania w basenie. i stała się kompletnie sparaliżowana. Była na DMSO przez cały rok i stopniowo jej organy ponownie zaczęły działać, aż w końcu mogła również chodzić. Inny sparaliżowany nie rozpoczął terapii DMSO przez 2 lata po jego wypadku. Sześć miesięcy później mógł podnieść obie ręce nad głową, a czucie zaczęło wracać do jego dolnej piersi i prawego biodra. Później dowiedziałem się, że również podnosi obie nogi. Dr Jacob pomógł odzyskać zdrowie dwóm zupełnie innym sparaliżowanym gdy DMSO rozpoczęto w ciągu jednej godziny po wypadku.

Jak i co używać

DMSO zostało opisane jako przezroczysta bezbarwna, bardzo higroskopijna ciecz, praktycznie bez zapachu i lekkim zapachu czosnku, lekko gorzki smak ze słodkim posmakiem. Ponieważ niskie klasy przemysłowego DMSO mogą zawierać niebezpieczne zanieczyszczenia, tylko dobrej jakości, z co najmniej 99 %, a korzystnie z wyższą czystością, powinno być stosowane. Ponieważ DMSO jest higroskopijny (przyciąga wodę ) głównym zanieczyszczeniem w wyższych klasach jest woda. Powszechnie stosowane są gatunki odczynnika laboratoryjnego i medycznego / farmaceutycznego o czystości około 99,5 do 99,9 %. Chociaż szklane butelki są najlepsze dla sprzedaży detalicznej, nawet najwyższe stopnie DMSO w handlu są przechowywane i wysyłane w pojemnikach z HDPE, które nie wydają się powodować żadnych problemów ługowania (typ 2).

Czyste DMSO nie jest toksyczne i ogólnie bardzo bezpieczne, ale niektóre środki ostrożności należy podjąć. Na przykład w przypadku stosowania DMSO do leczenia poprzez skórę, skóra powinna być czysta i wolna od niepożądanych substancji chemicznych, takich jak płyny handlowe lub filtry przeciwsłoneczne. DMSO można stosować samo i nakładać na zapalenie, sztywność lub ból mięśni i stawów, lub na chore narządy lub może być wykorzystywane do przenoszenia leków lub środków odżywczych przez skórę do organizmu. Niemniej jednak nie przenosi drobnoustrojów, dużych cząsteczek lub substancji chemicznych do ciała, które zwykle nie mogą przenikać przez skórę, ono tylko zwiększa szybkość absorpcji tych, które są w stanie przeniknąć jako takie, ale na o wiele niższym poziomie.

W celu uniknięcia podrażnień skóry stosuje się jedynie DMSO w postaci rozcieńczonej do 70 % lub mniej. Niektóre produkty na rynku są już rozcieńczone. Do wspólnego użytku można zrobić roztwór do stosowania, np. w innej butelce, przez rozcieńczenie wysokoprocentowego DMSO. Aby było to około 70 % mieszamy 2 części 100 % DMSO z 1 częścią wody, a dla słabszego roztworu ( 50 %) zmieszać równe części DMSO i wody. Jeśli również dodajesz inne rozpuszczone środki, takie jak olej magnezowy, gliceryna, MSM i Lugola, to możesz liczyć to jako część wody. To jest w porządku, aby zmieszać DMSO z nie- zakwaszonym chloranem sodu / MMS, ale zakwaszony MMS stanie się prawdopodobnie nieaktywny przez utlenianie DMSO do MSM.

Bądź ostrożny, gdy roztwór staje się ciepły podczas mieszania DMSO z wodą to jednocześnie nie szkodzi skórze, wycieki mogą uszkodzić lakierowane lub plastikowe powierzchnie. Siła potrzebna do miejscowego stosowania może zmieniać się w zależności od wrażliwości skóry. DMSO nie jest zwykle używany na popękaną lub otwartą skórę, ale jest stosowany na świeże cięcia i inne świeże rany i znacznie przyspiesza gojenie, nie powodując bólu lub innych dolegliwości. W zależności od stopnia bólu lub zapalenia DMSO może być stosowane kilka razy w ciągu dnia na obszar bólu, ale potrzeba wielu zastosowań może zmniejszać się przez następne dni. Efekt może być odczuwalny w ciągu kilku minut. Także obrzęki kostek, jak np. przy zwichnięciu szybko znikają, jeśli są pokrywane DMSO.

Podczas gdy DMSO miesza się swobodnie z wodą i gliceryną, to nie miesza się z olejami lub naftą. Nie rozpuszcza chlorku magnezu, ale można poprawić wchłanianie przez rozprowadzenie go wodą, w której rozpuszcza się chlorek magnezu. Wydaje się, że to samo dotyczy też witaminy B12, która nie rozpuszcza się bezpośrednio w DMSO, ale może być lepiej wchłaniana z jego dodaniem. Do ogólnych zastosowań może to być dobre dla skóry, aby dodać niewielką ilość gliceryny.

Kwas alfa -liponowy bardzo dobrze rozpuszcza się w DMSO, a glutation i koenzym Q10 w pewnym stopniu. Ich transdermalna aplikacja może dać lepsze wchłanianie niż doustnie. Generalnie silne utleniacze utleniają DMSO do MSM, podczas gdy drobnoustroje redukują go do dwumetylosiarczku lub DMS, który daje silny zapach siarki. Stwierdzono, że w okresach zakażenia osoby wydzielają zapach znacznie silniejszy zapach czosnku przy użyciu DMSO, niż gdy są zdrowe.

To jest faktycznie główną wadą DMSO, i dlaczego niektórzy ludzie nie lubią go używać - może to prowadzić do problemów społecznych, szczególnie w miejscu pracy. Nie każdy ma ten problem, a każdy może być w stanie zminimalizować stosując jedynie stosunkowo niewielką ilość w godzinach wieczornych lub w eksperymencie ze zwilżaniem lub płukaniem jamy ustnej lub stosowanym na odsłoniętą skórę rozcieńczonym nie zakwaszonym roztworem MMS (Chloryn sodu) (np. 1 łyżeczka MMS na 500 ml wody), który może utleniać i także odwaniać pachnące związki siarki.

Przyjęcie doustne jest inną główną formą stosowania DMSO. Co do jego bezpieczeństwa : dr Stanley Jacob którzy był pionierem medycznego wykorzystania DMSO brał uncję (prawie 30 ml) tego doustnie codziennie przez ponad 40 lat. Jedynym efektem ubocznym wydaje się być, że nie był chory od lat. Inni brali nawet większe dawki przez kilka tygodni lub miesięcy.

DMSO jest skuteczny w ataku serca i dusznicy bolesnej(angina); szybkie użycie go w ataku serca zapobiega uszkodzeniu mięśnia sercowego, ale raczej wysokie dawki powinny być używane. Dr Morton Walker zasugerował 2 gramy na kilogram masy ciała w leczeniu zawałów serca.

Z wyjątkiem sytuacji niebezpiecznych, zawsze najlepiej zacząć od małych dawek, np. pół łyżeczki na drinka i stopniowo zwiększać maksymalnie do zamierzonej dawki lub do czasu gdy zajdą pewne niewyjaśnione reakcje. Ogólnie skuteczne metody lecznicze mają tendencję do wywoływania jakiejś reakcji, czy to skutków mikrobiologicznej śmierci, czy wykwity skórne lub efekty żołądkowo-jelitowe, takie jak biegunka. W takim przypadku tymczasowo przerwać, a gdy reakcja zmaleje stopniowo ponownie podnieść.

Odpowiednia dzienna maksymalna dawka dla przewlekle chorych może wynosić od 20 do 30 ml w podzielonych dawkach, dobrze brać w napoju razem z określonymi suplementami, aby zwiększyć ich wchłanianie. Podobnie jak w przypadku wszystkich dodatków, to jest dobre, aby nie pozostawać na tej samej dawce przez długi czas, ale raczej powoli w cyklu w górę i w dół między maksimum a minimum. Wreszcie, o ile występują problemy w określonych częściach ciała, jest korzystnie stosowanie miejscowe, oprócz stosowania doustnego.

Podczas gdy DMSO jest powszechnie stosowane w wielu krajach jako lek medyczny, w USA jest zatwierdzony tylko do leczenia śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego. W Australii DMSO jest trucizną na receptę i nie może być stosowane do leczenia ludzi, ale może być bez przeszkód stosowane do celów weterynaryjnych i jako rozpuszczalnik. Dla dobrych uwag o DMSO zobacz: http://www.thehealingjournal.com/node/1347.

Z DMSO mającym tak wiele wspaniałych funkcji można się zastanawiać, czy jest jeszcze miejsce dla MSM. Wierzę, że jest. MSM zapewnia wiele korzyści wynikających z wysokiej zawartości siarki do spożycia, odtruwania i regeneracji tkanki łącznej bez widocznego skutku ubocznego, a DMSO może powodować problem z zapachu w relacjach społecznych i związanych z pracą. DMSO może również powodować nadmiar gazów jelitowych i luźne jelita. Posiada zdolność do przenoszenia nie tylko pożądanych, ale także niepożądanych substancji chemicznych przez skórę i do mózgu, więc trzeba być bardziej ostrożnym, bo to może wywoływać reakcje śmierci drobnoustrojów, które są ostatecznie korzystne, ale muszą być rozumiane i zarządzane.

Jako, że MSM, a także DMSO są skuteczne w leczeniu raka, ale w nieco inny sposób, to może być korzystne, aby używać obu razem. MSM można rozpuścić w DMSO w ilości 34 g na 100 ml. W przypadku raka sutka, czerniaka i innych guzów blisko skóry ten roztwór może być rozcieńczony 2 : 1 lub 1:1 przy użyciu wody i trzymana jako zestaw na guz, aż pojawi się normalizacja. Do dostępnych guzów wewnętrznych, takich jak żołądek, macica itp. może być najlepiej wystawiać je często na ten roztwór przez przyjmowanie pozycji, która ma tendencję do otaczania połknietym lub wszczepionym roztworem wokół guza. Jednakże DMSO nie powinno być stosowane doodbytniczo, bo może przenosić toksyny do krwi. W przypadku guzów niedostępnych połączenie wysokiej dawki miejscowej i doustnego spożycia może być próbowane.

Nie wierzę, że istnieje prawdziwa alergia na DMSO. Zamiast tego niektóre osoby reagują z powodu niedoboru mikroelementu molibdenu, który jest wymagany przez enzymy do utleniania związków siarki, takich jak siarczyny na siarczany.


0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5079 razy
Otrzymał podziękowanie: 1625 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » środa 08 sty 2014, 20:13

A wiesz jak się w to zaopatrzyć?
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9260
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 395
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13371 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 08 sty 2014, 21:33

Jak zwykle - uniwersalne i najszybsze Allegro - 0,5 l DMSO to ok. 35 zł, 0,5 kg MSM to najtaniej ok 50 zł + transport. DMSO dostaniesz w hurtowni chemicznej, jeśli masz niezłą w zasięgu i MSM również, choć w niektórych na zamówienie.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5079 razy
Otrzymał podziękowanie: 1625 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » środa 08 sty 2014, 21:49

I występują pod takimi właśnie nazwami, czy mają jakieś "fachowsze"? ;)
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9260
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 395
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13371 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 08 sty 2014, 21:59

Tym razem te nazwy wystarczą, choć te chemiczne też były zapodane.

Jedyny chyba znośny tekst po polsku na ten temat pochodzi z komercjalnej witryny.
Dyskredytuje on mocno DMSO, ale my wiemy swoje - DMSO może sporo więcej niż MSM.
Tym niemniej inne dane dotyczące MSM są w porządku, więc je tu przywołamy (bez zmian w tekście), choć pewne rzeczy się powtórzą.


MSM to skrót od Methyl-Sulfonyl-Methan. Sama nazwa wskazuje już na naturalnie występujący związek siarki. Znaj-duje się on w tkance i w płynach wszystkich istot żywych – roślin, zwierząt i ludzi. Siarka z MSM i jej pokrewne związki składają się na 85% wszystkich związków siarki występujących w żywych organizmach. Wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, że siarka jest podstawowym i niezbędnym składnikiem wszystkich żywych istot. 96% naszego ciała składa się z jedynie pięciu pierwiastków: tlenu, wodoru, azotu, węgla i siarki. Ta ostatnia występuje co prawda w różnych formach, MSM jest jednak szczególnym związkiem, niezbędnym dla każdego procesu przemiany materii.

Siarka, sprawdzony środek uzdrawiający

Od setek lat wiemy, że źródła zawierające siarkę przynoszą ulgę przy wielu rodzajach bólu, artretyzmie i reuma-tyzmie. W dwudziestym wieku było stosowanych wiele preparatów siarkowych (sulfonamidów) do zwalczania infekcji bakteryjnych. Maści i pasty siarkowe były produkowane ze względu na ich właściwości antybakteryjne i przeciw-zapalne. DMSO (dimethylsulfoxid – chemiczny krewny MSM) jest stosowany farmaceutycznie w wielu krajach w przypadku kontuzji sportowych, artretyzmu, stanow zapalnych pęcherza i udarów mózgu

MSM został, w ramach prac badawczych, dokładnie zbadany przez doktorów Stanleya Jacoba i Roberta Herschlera z Portland University w Oregonie, USA. Wspólnie badali oni biologiczne efekty stosowania DMSO na na zwierzę-tach. Po latach naukowych obserwacji rozszerzyli swe badania na ludzi. Zbadali i udokumentowali wiele zadzi-wiających terapeutycznych właściwości DMSO, jak na przykład jego uzdrawiające działanie w przypadku bólów mięśni i stawów, reumatycznego artretyzmu, raka skóry, liszajów, stanów zapalnych kaletki maziowej, emphyzemy i chronicznego stanu zapalnego cewki moczowej. W 1963 roku opublikowali wyniki swoich badań nad DMSO i dzisiaj w ponad 50 krajach produkuje się i stosuje farmaceutyki na bazie tego związku.

DMSO wykazuje jednak znaczne działania uboczne, prowadzące do bardzo nieprzyjemnych, chociaż niezagrażają-cych życiu komplikacji: nieświeży oddech, alergiczne reakcje skóry (pokrzywka), zakłócenia pracy wątroby, niewydol-ność nerek i niestabilność układu krążenia. W trakcie późniejszych studiów Jacob i Herschler wpadli na MSM, krewnego DMSO i odkryli, że właśnie on jest uzdrawiającą substancją czynną występującą w DMSO. Na skutek tego nauka zintensyfikowała kliniczne studia i dzisiaj wiemy już, że pozytywne skutki terapeutyczne MSM są osiągane beż żadnych szkodliwych działań ubocznych, bez względu na wysokość dawkowania.

Naturalne źródła w żywności

Ponieważ w roślinach znajduje się MSM, wszystkie istoty żywe doprowadzają tę substancję poprzez pożywienie. Ma to miejsce albo bezpośrednio poprzez spożywanie roślin lub pośrednio – poprzez jedzenie mięsa. Organizm ludzki przyswaja MSM ze świeżych warzyw, owoców, mięsa i owoców morza. Również świeże mleko krowie zawiera duże jego ilości.

Niestety, zawartość MSM drastycznie spada w procesie ogrzewania i innych technik przeróbki środków spożyw-czych. Również metody nowoczesnego rolnictwa odbierają roślinom duże ilości zawartego w nich MSM.

Uniwersalny środek uzdrawiający

MSM jest białym, krystalicznym proszkiem, bez zapachu i bez smaku. W badaniach laboratoryjnych i klinicznych oka-zał się być niezwykle skutecznym środkiem uzdrawiającym, nieobarczonym ujemnymi działaniami ubocznymi. Dodat-nie skutki zdrowotne były najpierw przez wiele lat wypróbowywane na zwierzętach, potem na ludziach, a ich wyniki zostały opublikowane w czasopismach medycznych. MSM jest niezwykle pożytecznym suplementem żywnościowym, a przeprowadzone badania wykazały, że niedobór MSM w organizmie ma krytyczne skutki na funkcje ciała i stan zdrowia człowieka. Doktor Jacob wypróbował MSM na ponad 15000 pacjentów cierpiących na różne choroby. Stwierdzono przy tym uzdrawiające skutki już przy dawkach wynoszących od 250 mg do 750 mg dziennie. Nie zaobserwowano przy tym żadnych działań ubocznych, nawet przy dawkach 5000 mg dziennie.

MSM ma bardzo wiele zastosowań:

Stosowany doustnie pomaga przy:

chronicznych bólach
chronicznym zmęczeniu
chorobach grzybicznych
infekcjach cewki moczowej
chorobie Alzheimera
zapaleniu płuc
reumatyzmie
migrenach
chorobliwym tyciu
cukrzycy
PMS (syndromie przedmiesiączkowym)
zakłóceniach pracy wątroby
gruźlicy
katarze siennym
porannym znużeniu
wahaniach poziomu hormonów
promieniowaniu

Stosowany zewnętrznie działa przeciwko:

akne
zgnieceniom
egzemie
żylakom
zapaleniu kaletki maziowej i ścięgien
bólom mięśni
oparzeniom
grzybicy stóp
oparzeniom słonecznym
zgadze i obstrukcji

Zgaga i problemy z kwasami żołądkowymi rozprzestrzeniają się dzisiaj coraz bardziej z powodu nieprawidłowego odżywiania. Zbyt często stosowane środki farmaceutyczne (antazidy) do neutralizacji kwasów żołądkowych nieko-niecznie przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia. Regularne ich przyjmowanie zmienia współczynnik PH ciała i jest obarczone skutkami ubocznymi, niszczącymi wątrobę, powodującymi bezsenność, wywołującymi stany zapalne jelit, bóle głowy, etc..

MSM reguluje współczynnik PH bez powodowania żadnych skutków ubocznych. Pacjenci cierpiący na ostrą nadkwa-sotę żołądka byli skutecznie leczeni MSM. Ponieważ nie występowały żadne działania uboczne, dawkowanie mogło być – na życzenie niektórych pacjentów – zwiększone do 2000 mg dziennie.

Alergie

Doktor Jacob opisywał, że leczenie pacjentow alergików za pomocą MSM, bez względu na to, czy chodziło o alergie na środki spożywcze, czy alergie środowiskowe, dawało bardzo zadawalające rezultaty. MSM działało równie dob-rze jak konwencjonalne preparaty antyhistaminowe – jednakże bez działań ubocznych.

Serie badań zostały przeprowadzone na trzech głównych rodzajach alergii, a dawkowanie wahało się między 50 mg i 1000 mg dziennie:

Alergie środowiskowe, spowodowane wpływem środowiska: na kurz, sierść zwierząt, wełnę czy pyłki kwia-towe. Pacjenci stwierdzili tu znaczną poprawę, aż do całkowitego ustąpienia reakcji alergicznych, jak np. stany zapalne, napięcie mięśni, swędzenie i ogólny stan złego samopoczucia. MSM działało także dodatnio w przy-padku astmy i kataru siennego. Pacjenci dono-sili, że dzięki przyjmowaniu MSM mogli znacznie obniżyć dawkowanie syntetycznych lekarstw.

MSM stanowi też skuteczną ochronę przed środkami owadobójczymi, ponieważ neutralizuje znajdujące się w nich – i w gazach nerwowych – trujące substancje (acetylcholinestarazy). Dodatkowo pobudza wydzielanie z moczem substancji powstałych z wodorków węgla.

Alergie na środki spożywcze: Dzięki przyjmowaniu 100 mg do 1000 mg MSM dziennie doszło do drastycz-nego zmniejszenia skutków wszystkich znanych alergii, od na mleko, poprzez ryby aż do zboża.

Uczulenia na lekarstwa: Znacznie zmniejszyły się lub całkiem ustąpiły reakcje alergiczne na aspirynę, lekarstwa przeciwartretyczne i inne doustne antybiotyki. Dawkowanie wynosiło w tym przypadku do 1000 mg dziennie.

Osteoartretyzm

Prawie 70% kobiet i duża liczba mężczyzn cierpią, wraz z postępującym wiekiem, na osteoartretyzm. Ta forma artre-tyzmu zaczyna się zanikiem i denegeracją chrząstek stawowych, prowadząc w ten sposób do bolesnych stanów zapalnych stawów, czasami też do powstawania cyst. Medycyna konwencjonalna stosuje w tym przypadku przeciw-zapalne środki farmaceutyczne i preparaty przeciwbólowe, często wykazujące znaczne działania uboczne.

Podczas prac porównawczych z pacjentami chorymi na osteoartretyzm MSM wykazało takie same właściwości prze-ciwbólowe i przeciwzapalne, nie powodując jednak żadnych skutków ubocznych.

Reumatyczny artretyzm

40% ludzi w wieku ponad 65 lat cierpi na jedną z form reumatycznego artretyzmu. W przypadku specjalnie w tym celu wyhodowanych myszy, podawanie MSM spowodowało prawie całkowite zatrzymanie przebiegu choroby, podczas gdy w grupie porównawczej w dalszym ciągu miała miejsce postępująca degeneracja masy chrząstkowej.

W przypadku ludzi, optymalną dawką początkową jest do 5000 mg MSM dziennie, wraz z równie wysoką dawką (5000 mg) witaminy C. Po około dwóch tygodniach, po ustąpieniu obrzęków i stanu zapalnego, aby całkowicie za-kończyć przebieg choroby, wystarczy przyjmować 250 mg do 750 mg dziennie. Przeprowadzone badania wykazały, że MSM może zwalczyć opuchliznę i stan zapalny, złagodzić w ten sposób ból oraz nie dopuścić do usztywnienia stawów.

Rak piersi i jelit

Doświadczenia ze zwierzętami wykazały, że doustne podawanie MSM opóźnia wystąpienie raka piersi. Przeprowa-dzono w tym celu testy na szczurach. Grupa otrzymująca MSM została tak samo skażona chemikaliami wywołującymi raka jak i grupa porównawcza. W grupie MSM pierwsze ko-mórki nowotworowe stwierdzono o 130 dni później, niż w grupie porównawczej. Transponując to na warunki ludzkie, rak piersi u kobiet wystąpiłby 13 lat później. Podobne rezultaty otrzymano podczas badań nad rakiem jelit.

Choroby płuc

Badania wykazały, że MSM może pomóc w czałym szeregu problemow z płucami. Dzięki jego stosowaniu, w połą-czeniu z odpowiednimi ćwiczeniami i dietą, całkowicie udało się na przyklad wyleczyć bronchit, krótki oddech (za-dyszkę), cysty płuc i kaszel palaczy.

SLE (System Lupus Erythematodes)

SLE jest występującym okresowo stanem zapalnym tkanek, któremu towarzyszy gorączka, zmęczenie, bóle stawów i nieprzyjemne wysypki. Stan zapalny może niekorzystnie wpłynąć na serce, płuca, nerki, żołądek i jelita. Na oddziale Medycyny Uniwersytetu w Portland, Oregon, dodatnie działanie MSM zostało dokładnie zbadane i udokumentowane.

Bóle mięśni

MSM powoduje znaczną poprawę przy bolących mięśniach lub chorobach mięśni szkieletu. Postępy w zdrowieniu są jeszcze szybsze przy jednoczesnym podawaniu witaminy C. Badania kliniczne wykazują, że MSM doskonale nadaje się do terapii skurczów nóg i pleców, napięcia mięśni i ogólnie do gojenia się ran. MSM jest więc często stosowany przez atletow i w medycynie sportowej. Pomaga w przypadku przetrenowanych partii mięśni i przy przeciążeniu. Okres rekonwalescencji skraca się a kontuzje leczą się szybciej.

Pasożyty

MSM może być z bardzo dobrym skutkiem zastosowany do zwalczania infekcji skórnych wywołanych przez pasożyty. Równie skutecznie zwalcza on grzybicę skóry i stóp jak i tineę (epidermiczną chorobę skóry).

MSM działa również wewnętrznie przy giardii, trychninach i robakach jelit (Nematodes, Enterobius, etc.). Naukowcy uważają, że MSM uniemożliwia pasożytom dostęp do receptorów powierzchni błon śluzowych. W doświadczeniach udało się zwalczyć pasożyty w ciągu 120 dni poprzez poda-wanie 750 mg do 1500 mg MSM dziennie.

Blizny

Stosowany zewnętrznie (jako krem lub żel) MSM może zmniejszyć nieatrakcyjne blizny pooperacyjne, oparzeniowe i po zranieniach. Działa przy tym na tkankę, zmiękczając ją i w ten sposób umożliwiając usunięcie zniszczonych ko-mórek. Małe blizny często całkowicie znikają. Krem/żel należy przy tym stosować kilka razy dziennie.

Skóra, włosy i paznokcie

MSM wpływa na proteiny kolagenu, poprawiając w ten sposób elastyczność skóry i tkanki łącznej. Stwierdzono po-prawę w przypadku akne, poparzeniach, grzybicy i wywołanych wiekiem zmian skóry.

Sklerodermia

Sklerodermia to zmiany skóry i tkanki łącznej, występujące głównie u osób starszych, polegające na chorobliwym usztywnieniu tkanek. Może przy tym dojść do unieruchomienia (n.p. palcow) lub do zastygnięcia (jak maska) twarzy. Badania wykazały, że MSM nadaje usztywnionym tkankom ponownie elastyczności.

Dawkowanie

Lekarze zalecają 500-1000mg MSM jako suplementu żywnościowego. W przypadku pobierania terapeutycznego, dawka zależy od rodzaju choroby, stanu zdrowia i funkcji immunologicznych. Pewną rolę odgrywa tu także waga ciała. Aby skutecznie zadziałać, MSM musi być regularnie i codziennie przyjmowane przez dłuższy okres czasu, W cięższych przypadkach można zwiększyć dawkę do 5000 mg dziennie, bez obawy o działania uboczne. Jedno-czesne przyjmowanie witaminy C zwiększa skuteczność MSM.

Pierwsze pozytywne skutki pojawiają się zazwyczaj po około trzech tygodniach, czasami może to jednak potrwać na-wet do ośmiu tygodni. W przypadku przyjmowania wyższych dawek, należy je rozłożyć na cały dzień (n.p. 4 x 500 mg przez cały dzień). Przy stosowaniu zewnętrznym można nakładać krem lub żel według potrzeby.

Źródło:
http://natura.leczy.w.interia.pl/Produkty/Informacje3/MSM/msm.html
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9260
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 395
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13371 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 09 sty 2014, 20:29

To prawda, że niedelikatnie mówiąc odór ciała po zażywaniu DMSO jest okropny. Niestety związki siarki są bardzo śmierdzące od siarkowodoru począwszy. Najgorsze są początki, gdy organizm jest w fazie odtruwania i oczyszczania, wtedy ten zapach, lepiej powiedzieć smród, jest trudny do zidentyfikowania, bo zawiera mnóstwo składników. Potem jest nieco podobny do czosnku i cebuli razem wziętych.
Niestety prysznic pomaga na krótko, pewnie to gdzieś wspomniane opłukanie wodą z nieaktywowanym MMS też. Więc do pracy lub w inne publiczne miejsca po zażyciu tego nie należy się udawać.
W organizmie DMSO pozostaje ponad 4 dni!

Więc moim zdaniem DMSO zachowujemy dla stanów awaryjnych i wypadków oraz do wprowadzania specyfików przez skórę jeśli to konieczne - ale zapach też będzie, choć jego intensywność zależy w od ilości, więc przy małych dawkach nie powinno być strasznie.
Wiem, że przy pobieraniu 5 ml doustnie, żona chciała mnie wyrzucić z domu.
W tym układzie warto, jeśli to możliwe, kuracje przeprowadzać MSM-em, jest łagodniejszy do pobierania i efekty węchowe są znacząco zredukowane. Niestety jego "potencja" w porównaniu z DMSO jest mała, ale w wielu przypadkach wystarczająca. Jeśli okaże się niewystarczający - to powstaje kwestia zorganizowania czasu i miejsca, aby nie zakłócać zbytnio komfortu innych wokół nas, ale po wstępnej kuracji MSM efekt zapachowy będzie nieco mniejszy, bo okres oczyszczania będziemy mieli już zaliczony.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9260
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 395
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13371 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » sobota 25 sty 2014, 20:56

To jest dobra wiadomość o MSM.
MSM został wpisany na naszą, polską listę leków!
Jednak dla nas to jest zła wiadomość, bo nawet jeśli będzie powszechnie dostępny w aptekach, to jego cena będzie kilka do kilkadziesiąt razy wyższa!
Nie będzie już mógł być sprzedawany jako suplement.
Tym, co mają "środki" radzę zrobić zapas - przechowywany prawidłowo nie starzeje się, mimo daty "ważności", czy przydatności, tak jak DMSO, jaką producent był zobligowany mu nadać.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 115

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: baba » środa 12 lut 2014, 11:00

No cóż.... ja sobie kupiłam czysty MSM dla.... koni. :mrgreen:
Kosztuje za pół kilograma tyle co 120 tabletek "z zawartością" MSM między innymi składnikami na Allegro. :D
Gdzie indziej czystego MSM już nie znalazłam. Poszło do produkcji leków i suplementów. :roll:

Kuń się nie otruje to ja tyż. :lol: Przy odpowiednich dawkach oczywiście. ;)
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9260
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 395
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13371 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 12 lut 2014, 11:22

Oczywiście, masz rację, ja też taki kupuję. A swoją drogą konie są o wiele bardziej wrażliwe na wiele "trujących" substancji niż ludzie, mimo że mają zwykle nieco więcej kilogramów, więc bez obaw.
Wspominałem, ze zatwierdzono MSM jako lek, choć nie wiem na co, więc będzie okazja do wyciągnięcia znacznie większej kasy za to samo, niż do tej pory.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 115

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: baba » wtorek 25 lut 2014, 13:03

A tak nawiasem, poza tematem. Też dostałeś gratisa Blu? Bo ja dostałam. Sieczkę. Dla konia. Do tej pory ryczę ze śmiechu jak na nią spojrzę. I się zastanawiam jak i do czego użyć. :lol:
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9260
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 395
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13371 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 25 lut 2014, 13:10

Ty to masz chody! Ja się nie załapałem. Jako naturalny nawóz, jeśli masz działkę lub choćby skrzynki na balkonie. Ale skoro już robisz za konia to zjadaj tylko MSM, sieczkę możesz oddać sąsiadom, jeśli mają jakieś futerkowe zwierzątko, np. królika.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

renwroc
Posty: 56
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 19:21
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: renwroc » wtorek 25 lut 2014, 19:03

z tego wynika, że po okresie oczyszczania zapach już nie będzie się pojawiał i to by oznaczało, że zadanie wykonane? i dalej można zażywać nie płosząc ludzi i zwierząt?
a co z witaminą c, zrobić przerwę, żeby się nawzajem nie wykluczały?
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9260
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 395
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13371 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 25 lut 2014, 20:09

Niezupełnie - zapach się zmieni, ale dla kogoś innego będzie wyraźnie odczuwalny, zwykle jak dziwna mieszanina czosnku z cebulą i czymś jeszcze, ale generalnie też nieprzyjemny.
Na początku oczyszczania jest zazwyczaj bardziej "chemiczny" i trudny do zidentyfikowania ale jeszcze bardziej dokuczliwy.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 115

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: baba » wtorek 25 lut 2014, 20:20

Co mi przypomniało. Choć to znowu offtop. :roll:
Wiecie, że w ZEN przy ślubowaniu na bodhisattwę składa się przyrzeczenie, że nie będzie się jeść jeść czosnku i cebuli? Ciekawe dlaczego. :D
Mistrz współczucia powinien karmić własnym ciałem pasożyty (lub wampiry :mrgreen: ). W tych starych wschodnich jest nawet takie ślubowanie dla adeptów, że będą karmić własnym ciałem głodne duchy.. Ach te religie.. :roll:
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9260
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 395
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13371 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 25 lut 2014, 20:47

Proste - to test na wytrzymałość - jeśli adept nie zostanie zjedzony od środka przez pasożyty - to się nadaje, a przy okazji zbyt mocno go nie czuć.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

renwroc
Posty: 56
Rejestracja: wtorek 18 lut 2014, 19:21
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: renwroc » wtorek 25 lut 2014, 22:20

stanęłam niedawno na życiowym zakręcie, stąd smrody czosnkowe nie straszne mi i już! za parę dni zaczynam roztaczać swojskie aromaty, chętnie podzielę się wrażeniami; ale żebym nie wypiła czegoś, co trzeba wetrzeć, to się upewnię- jak wcierać np. w kolano- to roztwór nie silniejszy niż 70%, a jak pić po 5ml to też roztwór czy na gotowo z zakupionej flaszki z gwinta ?
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9260
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 395
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13371 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 25 lut 2014, 23:08

Na kolano lepiej sprawdzić małą ilością. Po co ma piec, kiedy nie musi. Charakteryzujemy się różną wrażliwością skóry i dla tych najbardziej wrażliwych próg odczuwania nieprzyjemnych efektów zaczyna się od 30% DMSO w roztworze, gruboskórni, jak ja, jeśli rozcieńczany sokiem z aloesu bez efektów przyjmują stężenia nawet 75%.
Najlepiej kilkanaście kropli lub np 1 ml z zakraplacza typu pipeta Pasteura rozcieńczyć do konkretnej wartości i zaaplikować plamkę gdzieś we wrażliwym miejscu. Odczekać ok. 5 minut bez osuszania.
Ja zaczynałem zawsze od pół na pół, jeśli ktoś odczuwał, rozcieńczałem dalej.
Do picia może być 5 ml na początek, ale mocno w czymś rozcieńczone, najwyżej do 10%, ale lepiej do 5% lub jeszcze mniej, ja brałem np. w soku pomidorowym, ale są różne preferencje. "Ojciec" DMSO podawał go pacjentom w soku pomarańczowym, albo grapefruitowym w ilości do 30 ml na szklaneczkę, to nie precyzyjne określenie, ale pewnie ze 150 ml.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

niksfirefly
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 01 kwie 2014, 19:11
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: niksfirefly » wtorek 01 kwie 2014, 20:21

Czy ktos moglby mi podpowiedziec jakie konkretnie - lub gdzie
kupowac dmso i msm ? Nie jestem chemikiem i nie wiem czy udac sie do
apteki czy raczej hurtowni chemicznej?

Znalezione np.
msm
http://www.cefarm24.pl/25800,zel-czarci ... 350-g.html
dmso
http://allegro.pl/dmso-dimetylu-sulfotl ... 09870.html

z<gory dziekuje za<pomoc

cierpie na czeste ataki dny
aktualnie 7 dzien ataku na kolana
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9260
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 395
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13371 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 01 kwie 2014, 20:37

Allegro, jest generalnie dobrym miejscem do nabycia tych specyfików, trzeba tylko zwracać uwagę na sprzedawców. Ten z podanego linka, mimo że ma duży asortyment, jest drogi i w/g naszych forumowiczów nie terminowy. Sprawdź inne oferty, kupuj w firmach, które mają więcej towaru, obroty, pozytywne komentarze, wtedy raczej nie będzie problemów.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

niksfirefly
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 01 kwie 2014, 19:11
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: niksfirefly » środa 02 kwie 2014, 07:57

Podajac te linki z przykładami, bardziej chodziło mi o wasze zweryfikowanie
czy
1.nie przeplacam (rozumiem ze w tym przypadku tak)
i taniej chyba cos dla koni zakupic? :)
http://farnam.pl/produkty/wedlug-uzytku ... arnam-msm/
2.w linkach ktorych podalem sa przedstawione produkty autentyczne, nie podrobki

pozdrawiam
0 xbaba
x 115

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: baba » środa 02 kwie 2014, 08:11

Ja kupiłam tuta MSM, też dla koni, ale można 1/2 kg i cena podobna 8-)

http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/MSM ... t-99,9/634
0 xniksfirefly
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 01 kwie 2014, 19:11
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: niksfirefly » środa 02 kwie 2014, 09:21

jesli sprawdzone i polecasz to tez tam zamowie
czy kupujesz cos jeszcze w tym sklepie?
czytam forum namietnie od wczoraj i jeszcze nie ogarniam co mi sie moze
ewentualnie przydac

aktualnie najwieksze moje zmartwienie to ataki dny
pozdrawiam
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9260
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 395
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13371 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 02 kwie 2014, 09:50

No to potrzeba ci jeszcze nieco czasu, aby w całości zapoznać się z interesującymi cię tematami.
Nie spotkałem się z podróbkami substancji chemicznych. Jeśli ona mają swój numer systematyczny CAS, czy inny, podróbka mogłaby być zupełnie nieopłacalna, biorąc pod uwagę skutki i procesy. Oszukiwane bywają suplementy, różne dodatki spożywcze - głównie w zakresie jakości lub zawartości czynnika aktywnego.
Przeczytaj uważnie cały temat dny moczanowej, a jeśli będziesz miał pytania to wal w temacie, jeśli ktoś z nas potrafi dać odpowiedź, to na pewno ja otrzymasz.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5079 razy
Otrzymał podziękowanie: 1625 razy

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » sobota 05 kwie 2014, 13:30

Posty napisane przez @niksfirefly oraz @blu przeniosłem do: Dna moczanowa >>
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

baba
x 115

Re: DMSO i MSM - wszechstronny uzdrawiacz

Nieprzeczytany post autor: baba » czwartek 17 kwie 2014, 14:34

Blu, składam "reklamację". :D
Popijam DMSO i MSM już ponad dwa tygodnie, po pierwszych burzliwych reakcjach w całym ciele czuję się coraz lepiej coraz mniej mnie "wszystko" boli. Jak dostanę złoto to Cię ozłocę za te wszystkie rewelacje paramedyczne. :lol:

A reklamacja dotyczy tego że nie śmierdzę! Ani nie zaczęłam nawet. Tyle, że nareszcie zaczęłam się pocić na całej powierzchni skóry. Używam już nawet 15 ml DMSO dziennie (nie non stop, z przerwami wedle swoich intuicyjnych "zachcianek") ale smrodku się żadnego nie doczekałam. O czym to może świadczyć?
Np mam zanieczyszczenia głębiej i jeszcze mi nie wyszły? ;)
0 xODPOWIEDZ