Witam wszystkich użytkowników tego forum

16.11.22
Jutro w nocy z 18 na 18 .11 będą prowadzone prace konserwacyjne na hostingu - forum może nie działać lub działac z przerwami.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Przyszedł chyba czas, aby przywrócić pełną funkcjonalność forum, w końcu istnieje ono po to, aby każdy mógł prezentować, czy konfrontować swoje poglądy. Jak jest na Ukrainie, każdy kto ma oczy, to widzi. Przywracam wszystkie tematy wojenno - ukraińskie , czy rosyjskie. Nie jest ważne kto z dyskutantów po której stronie będzie stał, jest ważne, aby prezentował jak najbardziej prawdziwe informacje. Dlatego proszę: absolutnie nie kopiować mediów, ani polskich "ekspertów", to można sobie czytać i oglądać poza forum, szkoda miejsca i czasu. W miarę możliwości będziemy się starali prostować i wyjaśniać znaczenie zdarzeń i ich okoliczności.
Poglądy absolutnie nie są powodem do blokowania, czy banowania kogokolwiek, ale proszę je wyrażać w kulturalny sposób. Proszę też sprawdzać cytowane materiały i filmy, aby nie zawierały nieregulaminowych treści.
Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

ZUS

dsf11
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2022, 02:10
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Zakładanie firmy, ubezpieczenie zdrowotne

Nieprzeczytany post autor: dsf11 » niedziela 07 sie 2022, 22:49

Witam, chciałem się Was zapytać o pewne sprawy. Czy opłaca się zakładać w dzisiejszych czasach w Polsce firmę jednoosobową- samozatrudnienie?

Działam w edukacji, konkretnie jako korepetytor matematyki, mam dużo klientów, ale no... w szarej strefie. Trochę się boję z tymi kontrolami ze skarbówki, dostaje też trochę przelewów no i ogólnie niedługo stracę status bezrobotnego. Nie do końca orientuję się w prawie polskim-w tych kwestiach. Czy jak stracę status bezrobotnego to będę musiał mieć jakiś status? To znaczy czy muszę być gdzieś zatrudniony, albo status uczącego się? Wiem, że wtedy jest problem z dostępem do służby zdrowia. Ale ubezpieczenie prywatne mogę sobie załatwić- kupić jakąś polisę, gorzej z tym NFZ
Też z tą firmą, też dużo biurokracji z tymi i wtedy też może jakieś kontrole będą, bo przecież nie będę wszystkiego wykazywał. Też tego się obawiam.
Wszelkie rady w temacie zakładania firmy w obecnych czasach jak i ubezpieczenia zdrowotnego będą dla mnie bardzo mile widziane. Z góry dzięki za rady.
0 xdsf11
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 17 kwie 2022, 02:10
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Ubezpieczenie zdrowotne

Nieprzeczytany post autor: dsf11 » niedziela 21 sie 2022, 14:35

Jako, że jesteśmy społecznością ludzi, którzy poszukują alternatyw, niektórzy żyją obok systemu chciałem się zapytać jaki macie sposób na ubezpieczenie zdrowotne? Czy raczej NFZ? Czy leczycie się prywatnie. Jestem zdania, że warto mieć na różne wypadki to NFZ, ale często ściśle wiąże się to z byciem nieco zakładnikiem systemu państwa, czyli no odprowadzanie składek, posiadanie firmy w której część dochodów jest zabierana, albo praca na etacie, która często przyjmuje formę niewolnictwa dla swojego pana- właściciela prywatnej firmy lub korporacji. Zatem może istnieją jakieś atrakcyjne prywatne ubezpieczenia, które zapewniają pomoc w razie zagrożenia życia. Może jakieś inne formy. Z chęcią się dowiem Waszych opinii na ten temat.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 21219
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 953
Podziękował: 34101 razy
Otrzymał podziękowanie: 26670 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 21 sie 2022, 16:36

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne - dlaczego warto mieć polisę?

Nawet kilka lat oczekiwania na operację to nie żart, ale smutna rzeczywistość publicznej służby zdrowia. Na wizytę u specjalisty także czekamy długo, bo średnio 100 dni. Rozwiązaniem jest posiadanie polisy zdrowotnej, która nie tylko usprawni korzystanie z usług medycznych, ale także niewiele kosztuje.

Na czym polega prywatna polisa zdrowotna?
Zadaniem prywatnej polisy zdrowotnej jest umożliwienie korzystania z bezgotówkowej opieki zdrowotnej. Ubezpieczenie gwarantuje dostęp do określonej liczby specjalistów oraz wykonania konkretnej liczby badań diagnostycznych.

Polisa zdrowotna może zapewnić także:

wizyty domowe lekarza lub pielęgniarki,
darmowe szczepienia,
badania specjalistyczne, jak rezonans magnetyczny,
rehabilitację,
assistance.
Dzięki prywatnemu ubezpieczeniu zdrowotnemu możemy w szybkim czasie odbyć wizytę u specjalisty, bez konieczności skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Taką wizytę możemy odbyć w ciągu kilku dni roboczych.

Z kolei na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu nie powinniśmy czekać dłużej niż 1-2 dni robocze.
Polisy zdrowotne są najczęściej dostępne w kilku wariantach cenowych, dzięki czemu każdy zainteresowany może wybrać takie ubezpieczenie, które będzie najbardziej pasowało do jego indywidualnych potrzeb.

Ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?
Koszt prywatnego ubezpieczenia zdrowia nie musi być wcale wysoki. W niewysokiej cenie możemy znaleźć korzystne dla nas rozwiązania.

Cena polisy zależy od tego, co dokładnie oferuje (liczba specjalistów, liczba badań diagnostycznych), ale również od tego, w jakim wieku przystępujemy do zakupu ubezpieczenia oraz tego, jaki stan zdrowia przejawiamy na moment zawierania umowy z ubezpieczycielem.

Jak wybrać najlepszą prywatną polisę zdrowotną?
Każdy z nas może mieć zupełnie inne potrzeby względem opieki medycznej. Część osób będzie wymagała regularnych wizyt u endokrynologa i ginekologa, inni z kolei mogą potrzebować kontaktu z gastrologiem, kardiologiem lub okulistą.

Przy wybieraniu odpowiedniej polisy, nie tylko cena powinna mieć dla nas znaczenie, ale przede wszystkim – to, co gwarantuje nam w tej cenie wybrana polisa. Zastanówmy się dobrze, jakie dotychczas problemy zdrowotne nas dotykały, jakie choroby pojawiały się w naszej rodzinie oraz czy istnieje ryzyko konkretnych przypadków w niedalekiej przyszłości. Dobrze jest zatem przeanalizować, czy w najbliższym czasie planujemy odwiedzać stomatologa, zbadać wzrok, chcemy wykonać testy alergologiczne lub inne badania.

Prywatna polisa zdrowotna powinna być dopasowana do naszych indywidualnych preferencji. Dostępne są oferty, które umożliwiają dostęp zarówno do 6, jak i 48 lekarzy różnych specjalizacji. Pomimo tego, że większa liczba specjalizacji może zaoferować nam lepszą ochronę, to pakiet z mniejszą liczbą może być dla wielu osób również wystarczający.

Na co zwrócić uwagę w umowie ubezpieczenia zdrowotnego?
Zanim zdecydujemy się na konkretną polisę i podpiszemy umowę z ubezpieczycielem, zapoznajmy się dobrze z jej treścią. Sprawdźmy dokładnie te parametry, na których najbardziej nam zależało: czy zgadza się liczba specjalistów oraz liczba badań, które możemy wykonać w ramach polisy.

Zwróćmy również uwagę na to, czy polisa zdrowotna posiada wyłączenia odpowiedzialności oraz czego one dotyczą. Oznacza to, że nie w każdej sytuacji możemy uzyskać pomoc, posiadając wybraną polisę.

Warto również sprawdzić, ile świadczeń przewiduje ubezpieczyciel w roku polisowym. Przykładowo: polisa w wybranym wariancie może gwarantować do 2 wizyt pediatry na rok polisowy. Oznacza to, że wizyty domowe uwzględniają wyłącznie pediatrę, a ponadto taka usługa będzie wykonywana w ciągu roku maksymalnie dwukrotnie.

Przy wyborze prywatnej polisy zdrowotnej warto sprawdzić, czy placówki współpracujące z towarzystwem ubezpieczeniowym znajdują się w naszej okolicy. Duże sieci prywatnych przychodni zdrowotnych znajdują się najczęściej w większych miastach. W takiej sytuacji towarzystwa ubezpieczeniowe mogą zaoferować zwrot kosztów prywatnego leczenia lub wskazać, gdzie najbliżej naszego miejsca zamieszkania można wykonać potrzebne badania.

W znalezieniu odpowiedniej oferty może pomóc porównywarka ubezpieczeniowa. Wystarczy, że wypełnimy krótką ankietę i oznaczamy cechy szukanego przez nas produktu, a narzędzie dokona selekcji wielu dostępnych ofert.

Takie rozwiązanie zapewni nam kilka korzyści – przede wszystkim zaoszczędzimy swój czas, który musielibyśmy poświęcić na wnikliwe wczytywanie się w szczegóły różnych ofert, ale zaoszczędzić możemy również pieniądze. Dzięki porównywarce możemy dotrzeć do niedrogich i atrakcyjnych ofert ubezpieczeniowych.

PAMIĘTAJ!
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne nie zastępuje świadczeń gwarantowanych przez NFZ, za to jest najtańszym sposobem na dostęp do wielu kosztownych świadczeń medycznych.

https://rankomat.pl/ubezpieczenia-zdrow ... gICyPD_BwE
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 15277
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1033
x 463
Podziękował: 16571 razy
Otrzymał podziękowanie: 23381 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 07 lis 2022, 16:27

0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 15277
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1033
x 463
Podziękował: 16571 razy
Otrzymał podziękowanie: 23381 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 17 lis 2022, 09:59

0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 15277
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1033
x 463
Podziękował: 16571 razy
Otrzymał podziękowanie: 23381 razy

Re: ZUS

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 29 lis 2022, 09:35

e-obywatel(GC) czyli Homo-Zus :lol:

PUE ZUS – obowiązek założenia profilu dla płatników składek
zeus.jpg
zeus.jpg (22.98 KiB) Przejrzano 19 razy
-
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

ODPOWIEDZ