Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Witamina D - K - A

monika
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 11:45
x 6
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: monika » wtorek 21 sty 2020, 13:33

blueray21 pisze:
poniedziałek 20 sty 2020, 20:36
Nie przesadziłaś, to całkiem niewiele, dr Czerniak w takiej sytuacji zaleciłby poziom ponad 600 ng/ml.
ale ponad 100 to już nieźle o ile pamiętasz aby brać K2MK7 w ilości minimum 500 mcg lecz maks, 1000 mcg.
tak biorę razem z K2, czyli mogę dalej brać i nie muszę obniżać?
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 23 sty 2020, 23:23

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... tn__=EHH-R

4. Witamina K. Konakion;

Według dr. Ceesa Vermeera, PhD, profesora biochemii na Uniwersytecie Maastricht w Holandii, wiodącego światowego specjalisty zajmującego się witaminą K, „zastrzyki z witaminą K są noworodkom całkowicie niepotrzebne”.
Siły przyrody koncentrują się na udanym porodzie tak mocno, że wydaje się mało prawdopodobne, aby wszystkie niemowlęta cierpiały na niedobór witaminy K. Jeśli chodzi o mnie, zamiast po prostu przyjąć, że natura popełniła błąd co do czynników pobudzających proces krzepnięcia u noworodków, zastanowiłem się nad wszystkimi sposobami, w jakie ingeruje się w normalny fizjologiczny proces rodzenia poprzez okołoporodowe interwencje, mające wpływ na krzepnięcie krwi.

Interwencją w najbardziej oczywisty sposób zaburzającą ten mechanizm jest
przedwczesne odcięcie pępowiny,
które pozbawia noworodka od 25% do 40% objętości krwi fizjologicznej, a więc od 25% do 40% fizjologicznych czynników krzepnięcia zaplanowanych przez naturę. Jako osoba nakłuwająca – w celu wykonania badań przesiewowych – pięty noworodków, którym nie odcięto przedwcześnie pępowiny (i którym ponadto, w niektórych przypadkach, nie podano sztucznej witaminy K), mogę stwierdzić, że takie dzieci nie mają kłopotów z krzepnięciem krwi. To rozwiązuje problem wczesnej lub klasycznej choroby krwotocznej płodu/noworodka.

Przeciwwskazania:
Konakion MM Paediatric jest przeciwwskazany u pacjentów z nadwrażliwością na
którykolwiek ze składników preparatu.

Działania niepożądane:
Odnotowano rzadkie przypadki reakcji anafilaktoidalnych po zastosowaniu pozajelitowym
preparatu Konakion MM Paediatric. W przypadku wystąpienia reakcji anafilaktoidalnej należy
natychmiast podjąć standardowe środki (np. podawanie adrenaliny i środków wspomagających
zgodnie z wymogami).
Odnotowano bardzo rzadko reakcje w miejscu wstrzyknięcia, tj. podrażnienie lub zapalenie żył,
w połączeniu z pozajelitowym podawaniem roztworu Konakion MM u osób dorosłych. Taka
reakcja jest mało prawdopodobna u noworodków z uwagi na niewielką objętość iniekcji (0,2
ml). W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje w miejscu wstrzyknięcia, które mogą być
ciężkie, w tym zapalenie, zanik i martwica tkanki.
Zgłaszano zaczerwienienie twarzy, pocenie się, zaburzenia smaku (nietypowy smak).

Brak chpl i rejestracji prepartu na terenie polski, tłumaczenie chpl na jęz. polski:
https://www.google.com/url
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 24 sty 2020, 22:35

http://www.restauracjabracka.pl/page/2/

"Witamina A magazynuje się głównie w wątrobie – wątroba dobrze odżywionego mężczyzny zawiera około 10 mg % witaminy A w postaci estrów, wątroba noworodka tylko 0,5-2,5 mg % .
Ta ograniczona zawartość witaminy A w wątrobie płodu zależy częściowo od małej przepuszczalności łożyska dla tej witaminy."
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 28 sty 2020, 22:12

cedric pisze:
wtorek 19 mar 2019, 21:13
https://eternityandfingerprints.wordpre ... itamina-a/
...Jak sprawdzić czy nie brakuje mi witaminy A?

Możemy się tego dowiedzieć jeżeli przejdziemy szybko z oświetlonego do ciemnego pokoju.

Jeżeli w ciemnym pokoju po kilku sekundach

uda nam się rozróżnić kontury przedmiotów to znaczy,

że z naszym poziomem witaminy A jest ok.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » sobota 01 lut 2020, 09:07

SZUMY W USZACH

Pani Lauter (54) zaczęła w ciągu kilku dni odczuwać bardzo silne narastające szumy w uszach. Przez rok
zbadało ją wielu lekarzy, także otolaryngologów z kliniki uniwersyteckiej. Ale żadne badania nie
przyniosły konkretnej diagnozy.

Dopiero gdy pacjentka przyjęła

duże dawki witaminy D przez cztery dni,
zauważyła znaczącą poprawę.


Z dnia na dzień szumy uszne ustępowały. W ciągu trzech tygodni całkowicie uwolniła się
od tych dolegliwości


Dalej przyjmowała witaminę D, aby utrzymać jej stały, optymalny poziom w
organizmie. Nie wróciły żadne objawy choroby.


Najwyraźniej istnieje typ szumów usznych

zależny od poziomu witaminy D w organizmie.


Nic nie przemawia przeciwko usunięciu niedoboru witaminy D u pacjentów z
takimi dolegliwościami.
Zdrowie W 7 Dni. Sukces Terapii Witaminą D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 01 lut 2020, 09:09

https://articles.mercola.com/sites/arti ... -loss.aspx
Anthony Samsel ( wspóautor prac z S.Seneff)-komentarz pod artykułem
"samsel
Zarejestrowany 10/7/2009 09:32:55

Witamina A jest niezbędna w połączeniu z witaminą D

do wchłaniania cynku.


Korzyści z witaminy D nie można przecenić, ale niepokojący jest rosnący brak odpowiedniego poziomu tej witaminy w populacji ogólnej. Słońce i bogata w minerały dieta zawierająca cynk są ważnymi czynnikami dla utrzymania odpowiedniego poziomu witaminy D. www.ncbi.nlm.nih.gov/.../17171460

W 2008 r. w konsensusie kopenhaskim odnotowano proste rozwiązanie piątego wiodącego czynnika ryzyka chorób na świecie, niedobór cynku, który można rozwiązać, dostarczając ludziom mikroelementy zawierające cynk. Niedobór cynku może być główną przyczyną niedoboru witaminy D. Obie witaminy A i D są niezbędne do wchłaniania cynku. W 2008 r. Interesujące badanie wykazało powtarzalne wyniki w celu zwiększenia poziomów cynku. „Poziom cynku w osoczu znacznie wzrósł (p <0,02) z 11,82 (+/- 2,60) do 13,32 (+/- 3,04) mum / L tylko w grupie otrzymującej kombinację cynku i witamin A i D.

Ta nowatorska metoda zwiększania poziomu cynku w osoczu poprzez zwiększenie zawartości witamin A i D może mieć wpływ na zmniejszenie obciążenia chorobą. ”Istnieje niezaprzeczalny związek między cynkiem a witaminami A i D, ale pozostaje pytanie, jakie mogą być inne przyczyny powodując niedobory cynku w ciele? Pierwsze dwa i prawdopodobnie oczywiste przyczyny złego wchłaniania to zastąpienie cynku metaloidami, metalami takimi jak kadm, arsen i genetycznie modyfikowana żywność zawierająca geny Roundup Ready, znane jako chelatory manganu i innych minerałów takich jak cynk.

Jeśli nie masz wystarczającej ilości słońca, aby wytworzyć odpowiedni poziom witaminy D3, możesz również mieć niedobór cynku. Pre-witamina D jest wytwarzana ze światła UVB reagującego z 7-dehydocholesterolem, który ulega reakcji termicznej z cholekalcyferolem (witamina D3). To jest jak zsyntetyzowana forma materiału D3 w twoim suplemencie witaminowym. Cholekalcyferol trafia teraz do wątroby, gdzie otrzymuje rodnik hydroksylowy (OH), stając się 25-hydroksywitaminą D."
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 11 lut 2020, 22:19

Poglądy są zawsze osobiste i szkoda czasu na dyskusje z nimi.
Jeśli coś piszę, to z doświadczenia swojego i / lub lekarzy medycyny alternatywnej, czy naturalnej..
Owszem wysoki poziom wit. D3 bez pobierania K2 jest nieporozumieniem, z drugiej strony biochemicy twierdzą, że przy niskich poziomach wit, D3, wit. K2 w zasadzie nie działa, ale lepiej ją "dla zasady" brać razem z D3.
Jedno jest pewne, jeśli organizm nie przyswaja pobieranego wapnia z pożywienia i / lub suplementacji - musi pobierać go z kości, a robi to zawsze, gdy nie ma dość wit. K2.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
limonka
Posty: 32
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 14:53
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: limonka » środa 12 lut 2020, 09:03

Ależ ja nie wchodzę w polemikę dotyczącą witamin,ale skoro wywołałeś mnie do tablicy...mam swoje osobiste doświadczenia tak jak ty,a dla mnie najważniejszą miarką jest dobre samopoczucie.Nie chciałam o tym pisać gdyż zaraz zaczyna się larum,że ja akurat nie łykam końskich dawek witaminy D3.No bo wszyscy ale to wszyscy muszą mieć co najmniej 150 lub nawet więcej witaminy D 3 we krwi,a jeżeli ktoś ma mniej i czuje się bardzo dobrze przy niższej to jest problem? moim zdaniem nie.Biorę w odpowiednich dawkach witaminę k2, ale też k1,oprócz prawidłowego krzepnięcia jest również bardzo istotna dla kości,a niestety zapomniana,a witaminy D wcale nie potrzebuję końskich dawek pobierać...jeżeli ktoś chce proszę bardzo.
O witaminach wiem sporo i zapewniam cię że o witaminie k2 i D 3 również:D i dlatego nie zadałam tego pytania.Oczywiście,że możesz pisać o swoich doświadczeniach tak samo jak ja mogę o swoich.Opisując swoje doświadczenia,wcale nie znaczy by narzucać je innym. ;) Jeżeli ktoś zechce skorzysta. ;)
Pozdrawiam.


Wklejam link do badań nad witaminą k1 by nie być gołosłowną,bo jak znam ,życie zaraz zacznie się ''nagonka''że witamina k1 wcale nie ma nić wspólnego z kośćmi....

Wniosek:
Nasze wyniki sugerują, że witamina K1 może przyczyniać się do utrzymania gęstości mineralnej kości. Witamina K1 może odgrywać rolę w diagnozowaniu osteoporozy pomenopauzalnej. Witamina K1 może być cennym markerem diagnostycznym i terapeutycznym w osteoporozie pomenopauzalnej.

Moim zdaniem dobrze jest brać razem witaminę k1 z k2


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5842378/

link po angielsku,więc na transalator i można czytać ;)
0 x



Awatar użytkownika
limonka
Posty: 32
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 14:53
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: limonka » środa 12 lut 2020, 09:53

A tu co producent pisze na swojej stronie o witaminie k1,jest napisane,że witamina k1 bierze udział w krzepnięciu krwi,ale również wpływa na powstawanie białek kości i prawidłowy metabolizm wapnia
Moim zdaniem ,należy łączyć te dwie witaminy.

https://tanie-odzywki.pl/pl/zdrowie-i-u ... 19949.html


W wielu preparatach można spotkać te dwie witaminy,np.w preparacie

Life Extension, Super K, 90 Softgels,która to zażywał Jeff T.Bowles w książce ''Kuracja witaminą d3 w wysokich dawkach''

https://www.sklepzycia.pl/pl/p/Super-K- ... sulek/1495

skład;
Vitamin K1 (as phytonadione) 1500 mcg
Vitamin K2 (as menaquinone-4) 1000 mcg
Vitamin K2 (as all-trans menaquinone-7) 100 mcg

witaminy k1 jest nawet więcej niż k2 :o



Jakoś nikt nie wspomina o witaminie k1 na tym forum.
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 12 lut 2020, 10:35

Nie wiem, czy zauważyłaś, ale było wyraźnie napisane K2MK7, a potem w skrócie K2.
To są zupełnie inne właściwości niż K1.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
limonka
Posty: 32
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 14:53
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: limonka » środa 12 lut 2020, 11:31

@blu
O jezu wiem jakie właściwości ma witamina k2 mk7 i jakie właściwości ma witamina k1 czyli filochinon pozyskiwana głównie z zielonych warzyw liściastych,witaminę k2 pozyskuje się z natto i z produktów fermentowanych,coś jeszcze?Wiem,że niebo jest niebieskie @blu,nie musisz mi tego udowadniać. :lol:
Ty myslisz,że tylko ty wszystko wiesz? i taka dyskusja z tobą. Obie witaminy są bardzo ważne dla naszych kości i witamina k2 MK7 i witamina k1. Przeczytaj dokładnie co napisałam,nigdzie nie napisałam,że witamina K2 to nie witamina k2mk7,ale też napisałam ,że witamina k1 czyli filochinon jest istotny dla naszych kości.
Ja rozróżniam te witaminki.Ale witamina k1 też jest ważna dla naszych kości,są na to badania wkleiłam link,czytaj ze zrozumieniem kolego.
I lepiej już mi nie odpowiadaj,bo szkoda mojego cennego czasu...Pytałam o GLICYNIAN MAGNEZU,a dyskusja niepotrzebnie zeszła na rzeczy ,o których doskonale wiem,a wałkujesz i wałkujesz niepotrzebnie temat.
Jeszcze raz (ale czy ty zrozumiesz,wątpię) Napisałam,że k2 czyli k2 MK7 jest tak samo ważna jak k1 i wiem,że są to dwie różne witaminki,ale tak samo ważna dla kości,w linku badania.
Paaaa @blu i proszę nie odpowiadaj mi więcej na zadawane pytania,bo ty ciągle nie na temat,już nie pierwszy raz.
Ostatnio zmieniony środa 12 lut 2020, 11:43 przez limonka, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 12 lut 2020, 11:42

https://polish.mercola.com/sites/articl ... ywami.aspx
Dlaczego należy przyjmować suplement wapnia z zielonymi warzywami?
0 x



Awatar użytkownika
limonka
Posty: 32
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 14:53
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: limonka » środa 12 lut 2020, 11:51

limonka pisze:
środa 12 lut 2020, 09:03
Biorę w odpowiednich dawkach witaminę k2, ale też k1,oprócz prawidłowego krzepnięcia jest również bardzo istotna dla kości,a niestety zapomniana.


Wklejam link do badań nad witaminą k1 by nie być gołosłowną,bo jak znam ,życie zaraz zacznie się ''nagonka''że witamina k1 wcale nie ma nić wspólnego z kośćmi....

Wniosek:
Nasze wyniki sugerują, że witamina K1 może przyczyniać się do utrzymania gęstości mineralnej kości. Witamina K1 może odgrywać rolę w diagnozowaniu osteoporozy pomenopauzalnej. Witamina K1 może być cennym markerem diagnostycznym i terapeutycznym w osteoporozie pomenopauzalnej.

Moim zdaniem dobrze jest brać razem witaminę k1 z k2


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5842378/

link po angielsku,więc na transalator i można czytać ;)


@blu jeszcze jedno i znikam;Tu masz napisane jak byk,że biorę k2 i k1.
K2,którą biorę to K2MK7 z natto ,a K1 to filochinon
a niżej rozwinęłam temat co do witaminy K1 filochinon i to wszystko.Ale ty nie słyszałeś o witaminie k1,że też może mieć coś wspólnego z prawidłowym metabolizmem wapnia,więc nie zrozumiałeś o co ''kaman'' ;)z tą K1 .Wszyscy K2 i k2 ,a ta wyskakuje z k1,coś tu nie tak.... :lol: :lol: :lol: :lol:
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 12 lut 2020, 16:02

Bo większość populacji dokucza sobie biorąc K1 w słusznym już wieku. Im trzeba rozrzedzać krew, a 0oni ją sami sobie jeszcze zagęszczają.
Ty bierzesz sobie , co chcesz, jeśli ci służy, to jest w porządku. A nawet jak ci nie służy, to nie mój wybór i nie mój problem.
Wiem, że bierzesz K1, powinnaś wtedy regularnie sprawdzać poziom fibrynogenu we krwi, chyba, że jesteś nastolatką, to za kilka lat.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
limonka
Posty: 32
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 14:53
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: limonka » środa 12 lut 2020, 16:38

Witamina K1 nie powoduje krzepnięcia krwi na siłę,odpowiedzialna jest za prawidłowe krzepnięcie,czyli reguluje krzepnięcie, a to duża różnica!


Witamina K1 to witamina, która odpowiada za właściwą krzepliwość krwi.

Witamina K to związek o ogromnym wpływie na funkcjonowanie układu sercowo – naczyniowego. Ma ona korzystny wpływ na krzepliwość krwi, a także na ochronne działanie na serce i naczynia krwionośne. Dzięki temu witamina K może być stosowana w profilaktyce chorób cywilizacyjnych. Mowa zarówno o witaminie K1, jak i K2.


Witamina K to substancja, która naturalnie występuje w dwóch postaciach: jako wit. K1, czyli syntetyzowany przez rośliny fitochinon oraz jako wit. K2 (menachinon), wytwarzany przez bakterie naszej flory jelitowej. Obydwa związki są niezbędne do właściwej gospodarki białkowej niektórych białek, służących budowaniu tkanki kostnej oraz w procesie homeostazy, czyli zdolności organizmu do samoistnego tamowania krwawienia. np.przy skaleczeniu!

Witamina K1 przede wszystkim uszczelnia naczynia krwionośne, a tym samym zapobiega ich pękaniu oraz zapewnia prawidłową krzepliwość krwi.

https://cheers.com.pl/wiedza/witamina-k-zastosowanie/
0 x



Awatar użytkownika
limonka
Posty: 32
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 14:53
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy

Re: MAGNEZ ...i wszystko na ten temat

Nieprzeczytany post autor: limonka » środa 12 lut 2020, 16:45

limonka pisze:
środa 12 lut 2020, 09:03



Wklejam link do badań nad witaminą k1 by nie być gołosłowną,bo jak znam ,życie zaraz zacznie się ''nagonka''że witamina k1 wcale nie ma nić wspólnego z kośćmi....

Wniosek:
Nasze wyniki sugerują, że witamina K1 może przyczyniać się do utrzymania gęstości mineralnej kości. Witamina K1 może odgrywać rolę w diagnozowaniu osteoporozy pomenopauzalnej. Witamina K1 może być cennym markerem diagnostycznym i terapeutycznym w osteoporozie pomenopauzalnej.



https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5842378/

Były badania robione i witamina K1,MOŻE SIĘ PRZYCZYNIAĆ DO UTRZYMANIA GĘSTOŚCI KOŚCI czyli rola witaminy K1 to nie tylko prawidłowa krzepliwość.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 12 lut 2020, 17:31

https://testosterone.pl/wiedza/witamina ... um-wiedzy/

Paulina Szydlik
"Aktywność witaminy A wykazuje także β-karoten, określany jako prowitamina A, występujący w żółtych, czerwonych i zielonych produktach roślinnych (morele suszone i świeże, suszone i świeże śliwki, brzoskwinie, mango, papaja, czerwony grejpfrut, porzeczki, maliny, marchew, pietruszka, szpinak, botwinka, dynia, ziemniaki, jarmuż, papryka, brokuły, pomidory, kukurydza, kapusta, sałata).

Obecne w nich karotenoidy muszą być przekształcone w retinol, by witamina A była przyswojona. Pomaga w tym obecność chlorofilu, który sprawia, że pokarmy zielone zamieniają dwukrotnie więcej swojego karotenu na witaminę A niż pokarmy żółte. Przede wszystkim jednak o wchłanianiu się witaminy A z warzyw i owoców decyduje obecność tłuszczu. Zdrowe oleje wchodzą w synergiczną reakcję z betakarotenem: aktywują w przewodzie pokarmowym witaminę A, która z kolei poprawia wchłanianie żelaza zawartego w pożywieniu.

Ponadto witaminę A znajdziemy w mikroalagach (dunaliella, spirulina, chlorella, sinica), trawie pszenicznej i jęczmiennej, owocach dzikiej róży i czarnego bzu oraz w pokrzywie."

[...]

Należy jednak pamiętać, aby długotrwałe stosowanie witaminy A fotouczula skórę, a więc jest ona bardzo wrażliwa na światło. Jeśli więcej planujemy intensywne opalanie w lecie, to lepiej zaplanować kurację retinoidami na miesiące zimowe czy jesienne (z drugiej strony, dieta bogata w witaminę A pozwala utrzymać opaleniznę w tym czasie)."
0 x



Awatar użytkownika
limonka
Posty: 32
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 14:53
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: limonka » wtorek 18 lut 2020, 10:23

A czy zdajecie sobie sprawę,że oprócz K2 MK7 jest jeszcze kilka grup witaminy K2 niezbędnej dla naszego zdrowia.

Jest więcej niż jeden rodzaj witaminy K, a każda forma pomaga wesprzeć nasze zdrowie na różne sposoby. Super K Elite dostarcza różnorodne formy witaminy K, które współpracują ze sobą, aby utrzymać optymalny bilans wapnia, wytrzymałość kości i zdrowie tętnic. Ten suplement raz dziennie jest naszym najbardziej kompletnym sposobem na uzyskanie witaminy K. Uzyskaj wsparcie dla kości i serca dzięki naszej najlepszej w swojej klasie, supergwiazdie witaminy K dziennie.

Korzyści Super K Elite
Wspiera naczyniowe i szkieletowe samopoczucie
Dostarcza 4 biologicznie aktywne formy K2
Zachęca do zdrowej siły i gęstości kości
Pomaga utrzymać zdrowie serca i tętnic
Nasz najbardziej wszechstronny suplement witaminy K.

Witamina K, choć dobra dla utrzymania zdrowia układu sercowo-naczyniowego i kości, nie zawsze jest łatwo wchłaniana. Trudno też uzyskać optymalne ilości z samej diety. Dlatego nasza formuła zawiera nie tylko witaminę K1, która wspomaga zdrowy bilans wapnia, ale także cztery inne silne formy witaminy K2, w naszym najbardziej wszechstronnym suplemencie witaminy K. Wykorzystując MK-4, MK-6, MK-7 i MK-9, Super K Elite pomaga utrzymać zdrową gęstość kości, stymuluje zdrowie tętnic i wspiera ogólne zdrowie serca.

Szczegóły produktu

Witamina K wspiera zdrowie tętnic i kości, a ta nowa formuła witaminy K zawiera K1 wraz z czterema formami witaminy K2 (MK-4, MK-6, MK-7 i MK-9). To sprawia, że ​​Super K Elite jest naszym najbardziej kompletnym suplementem witaminy K.

Więcej faktów na temat Super K Elite

Istnieje więcej niż jeden rodzaj witaminy K. Pokarmy bogate w witaminę K często mają kilka z tych postaci, takich jak zdrowe dla serca podtypy witaminy K2 zwane menachinonami. Super K Elite dostarcza różnorodne formy witaminy K bliżej tego, co można znaleźć w żywności, w klinicznie przebadanych dawkach zaprojektowanych w celu zapewnienia optymalnych korzyści zdrowotnych.

Witamina K promuje zdrowy bilans wapnia

Witamina K pomaga hamować zwapnienie w tętnicach i promuje zdrowe wchłanianie wapnia do kości. To właśnie nazywamy zdrowym bilansem wapnia. Nasza formuła zawiera 2000 mikrogramów witaminy K1, która poprawia zdrowie serca w randomizowanym badaniu kontrolowanym placebo. Ponadto wykazano, że witamina K2 wspiera zarówno zdrowie kości, jak i serca.

Witamina K2 - czym są menachinony?

Podtypy rodziny witaminy K2 nazywane są menachinonami. Pochodząca głównie z wysokotłuszczowych produktów spożywczych witamina K2, która obejmuje formy MK-4, MK-6, MK-7 i MK-9, wspomaga zdrowie kości, serca i tętnic.

Według ośmioletniego badania epidemiologicznego na ponad 16 000 kobiet MK-9 promuje zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Suplement ten zapewnia 11 mcg MK-6 i 43 mcg MK-9, witaminy K2 są skuteczne w bardzo małych ilościach.

MK-4 promuje zdrowie tętnic i kości. Suplement ten dostarcza 1500 mikrogramów, w tej samej dawce wykazano promowanie zdrowej gęstości kości w badaniu kliniczny

Trans-MK-7 pomaga utrzymać wytrzymałość kości i elastyczność tętnic. Suplement ten dostarcza 181 mikrogramów, tej samej dawki badanej w badaniach z podwójnie ślepą próbą, kontrolowanych placebo, mierzących zdrowie kości i układu sercowo-naczyniowe

Life Extension, Super K Elite, 30 Softgels

Skład ;


Vitamin C (as Ascorbyl palmitate) 10 mg 11%
Vitamin K activity
From:
Vitamin K1 (as phytonadione)
Vitamin K2 (as menaquinone-4)
Vitamin K2 (as menaquinone-6)
Vitamin K2 (as all-trans menaquinone-7)
Vitamin K2 (as menaquinone-9) 3735 mcg

2000 mcg
1500 mcg
11 mcg
181 mcg
43 mcg 3113%


https://www.iherb.com/pr/Life-Extension ... 0-Softgels

Fragment opisu przetłumaczony przez transalator
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 18 lut 2020, 21:37

Chlorowanie wody a wit. A i D

viewtopic.php?f=16&t=2610
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 18 lut 2020, 21:47

@limonka, zdajemy sobie sprawę, owszem, ale raczej nie przywołujemy marketingowych tekstów producentów suplementów, bo utonęlibyśmy z kretesem w powodzi słów. z translatora.
I tak ten temat sięga już 50 stron po 25 postów na każdej, więc gdy ktoś nowy przychodzi to przeczytać, to najpierw się załamuje.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
limonka
Posty: 32
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 14:53
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: limonka » środa 19 lut 2020, 00:17

@blu

Myślałam,że może kogoś zainteresuje preparat,który zawiera szerokie spektrum witamin K,czyli zawiera je wszystkie.
...a cóż takiego producent napisał? że organizm potrzebuje wszystkie witaminy z grupy K czy to źle? ...Nie jest to jakiś antybiotyk! ani szczepionka,są to WITAMINY @blu to tylko witaminy!Jeżeli forum ma ograniczoną przepustowość... usuń!Skoro uważasz,że tekst,który wkleiłam jest nieprzydatny i niewłaściwy.Mnie jest to obojętne.
Pozdrawiam.
0 x



Awatar użytkownika
limonka
Posty: 32
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 14:53
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: limonka » poniedziałek 24 lut 2020, 10:08

cedric pisze:
czwartek 23 sty 2020, 23:23


4. Witamina K. Konakion;
Działania niepożądane:
Odnotowano rzadkie przypadki reakcji anafilaktoidalnych po zastosowaniu pozajelitowym
preparatu Konakion MM Paediatric. W przypadku wystąpienia reakcji anafilaktoidalnej należy
natychmiast podjąć standardowe środki (np. podawanie adrenaliny i środków wspomagających
zgodnie z wymogami).
Odnotowano bardzo rzadko reakcje w miejscu wstrzyknięcia, tj. podrażnienie lub zapalenie żył,
w połączeniu z pozajelitowym podawaniem roztworu Konakion MM u osób dorosłych. Taka
reakcja jest mało prawdopodobna u noworodków z uwagi na niewielką objętość iniekcji (0,2
ml).

No to według profesora dr. Ceesa Vermeera,dzieciom ,które miały zbyt wcześnie odciętą pępowinę należałoby podać zastrzyk z witaminą k1,ponieważ u noworodków raczej nie następuje negatywna reakcja na podanie zastrzyku,gdyż jest to mała dawka(0,2
ml)płynu .
Jednak profesor nie pisze,że w tej małej dawce witaminy K1 w zastrzyku znajdują konserwanty.W szpitalach pępowina odcinana jest standardowo,nikt nie czeka,aż przestanie tętnić,to jaki wniosek wg.profesora? wszystkie dzieci mają niedobór witaminy k1 po urodzeniu?Według mnie, jeżeli zajdzie potrzeba by podać dziecku witaminę K1 to tylko doustnie!

Wg doktora Mercoli witamina K jest jednak potrzebna, ale najbardziej bezpieczną formą jej podania będzie zapodanie doustne, co da taką samą ochronę przed VDKB jak zastrzyk. Rekomendowane dawki to 1 miligram płynnej witaminy K na tydzień lub 0,25 miligrama witaminy K na dobę. Dawka podana doustnie będzie znacznie bezpieczniejsza niż megadawka podana poprzez wstrzyknięcie.
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 24 lut 2020, 10:44

0 x



Awatar użytkownika
limonka
Posty: 32
Rejestracja: sobota 02 sty 2016, 14:53
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: limonka » poniedziałek 24 lut 2020, 10:48

Megadawka witaminy k1 w zastrzyku noworodków!

Ilość witaminy K jaką wstrzykuje się noworodkowi jest 500 razy większa niż możliwe faktyczne zapotrzebowanie.


Kiedyś dzieciom podawano witaminę k1 w kropelkach doustnie,małe dawki,komu to przeszkadzało?
0 x



cedric
Posty: 7191
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 95
x 179
Podziękował: 4035 razy
Otrzymał podziękowanie: 11142 razy

Re: Witamina D - K - A

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 24 lut 2020, 12:58

Lekarz wypisujący receptę ze zniżką na Devikap lub antybiotyk jest ścigany , jesli nie zmierzy poziomu witaminy d3 albo nie zleci antybiotykooporności.
Wszyscy sa straszeni toksycznością wit. D3, na forum lekarskim wyśmiewano wit. K2. Te same osoby z kolei gardłowały za koniecznością podawania końskich dawek wit. K1 u noworodków bez badania poziomów, nawet nie wiadomo jakie sa dokładne normy dla noworodka.
Ruki pa szwam, wszystkim jednakowo.
0 x



ODPOWIEDZ