Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Medytacja ....od podstaw

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1451
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 87
x 119
Podziękował: 2624 razy
Otrzymał podziękowanie: 3256 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: św.anna » piątek 14 gru 2018, 22:20

https://youtu.be/w9ZD9WaPcDI

Opublikowany 27 lis 2017

Prezentacja Dawida Lyncha na temat Transcendentalnej Medytacji. Film jest dokumentacją spotkania towarzyszącego Camerimage 2017 r, z okazji wystawy Dawida Lyncha w CSW w Toruniu. Hasłem działalności Fundacji Dawida Lyncha jest: "Zmiana zaczyna się od wewnątrz".
Więcej o Transcendentalnej Medytacji na naszej stronie internetowej
www.tm.net.pl

***
Tłumacz momentami nie nadąża.
Nie zawsze też oddaje sens wypowiedzi Lyncha, a te nigdy nie są powierzchowne.
Może i ja spróbuję 8-)
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: abcd » sobota 23 lut 2019, 21:43

Poniższy filmik zamieściłem również w temacie o depresji ale większa jego część skupia się na temacie medytacji więc postanowiłem zamieścić go i tu:

O depresji, uważności i mądrości - Bhante Vimalaramsi [LEKTOR PL]
https://youtu.be/sDxg4UBVeaQ
https://www.youtube.com/watch?v=sDxg4UBVeaQ
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 711 razy
Otrzymał podziękowanie: 2662 razy

Re: Medytacja od podstaw...

Nieprzeczytany post autor: devi » sobota 09 mar 2019, 17:32

Medytacja / praktyka uważności / praca z emocjami

https://www.youtube.com/watch?v=M_39JuXnh_0
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 29 mar 2019, 22:31

Tragedia na seansie medytacji. Mężczyzna z zawałem czakry serca odwieziony do szpitala

Obrazek

Chciał tylko otworzyć się na miłość do każdego boskiego stworzenia, karetka odwiozła go na OIOM. Groźnym urazem i hospitalizacją skończyła się pierwsza w życiu medytacja 32-letniego Michała P. z Warszawy - dowiaduje się ASZdziennik. Lekarze podejrzewają zawał czakry serca, stan mężczyzny jest ciężki.

– Po gwałtownej afirmacji dobrej energii doszło do zatoru na odcinku empatii i wybaczania - twierdzi prof. Janusz Kołodziej ze szpitala na Solcu w Warszawie. – Wszystko wskazuje na to, że pacjent uczył się medytacji z tutoriali na YouTubie i próbował wprowadzić do czakry serca zbyt dużą dawkę karmy na raz, bez rozgrzewki choćby sutrami Pradżniaparamity.

Jogini, którzy czuwają nad łóżkiem Michała, nie udają zaskoczenia.

Z badań wynika, że dla 32-latka było to pierwsze tak intensywne przeżycie duchowe od dnia pierwszej komunii świętej. Od tego czasu pacjent wyszedł z formy i unikał regularnej zadumy nad pytaniami skąd pochodzi i dokąd zmierza.

– Pacjent prowadził fatalny tryb życia duchowego i jego osłabiony atman nie wytrzymał nagłego obciążenia refleksją – mówią jogini, kręcąc głową z niedowierzaniem.

I dodają, że jeden asan więcej, a dziś rozmawialibyśmy z Michałem już po reinkarnacji.

https://aszdziennik.pl/124655,tragedia- ... UK3DkQyIaY
0 x



Seji
Posty: 472
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 379
x 8
Podziękował: 488 razy
Otrzymał podziękowanie: 391 razy
Kontakt:

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: Seji » piątek 29 mar 2019, 22:48

Fajna historia, ale przypomnę, że "To jest ASZdziennik. Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały tylko trochę zmyślone." :-)
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: sandra » wtorek 02 kwie 2019, 20:26

Materiał zamieszczony przez @cedric jest b. interesujący i zawiera b. ciekawy wątek, który wklejam aby nie zaginął;
http://alternatywnezycie.com/sekret-dlu ... olaczeniu/
Medytacja serca
Ćwiczenie to jest bardzo proste, wystarczy wygodnie usiąść, zamknąć oczy, zacząć oddychać bardzo wolno (wdech i wydech powinny trwać przynajmniej po 5 sekund każde), jedną z dłoni położyć w okolice serca, po to aby wzmocnić odczuwanie tego organu przez świadomość, i podobnie jak w klasycznych medytacjach obserwować przez chwilę swoje myśli, a potem należy odczuwać pozytywną emocję, mantrować sercem, poprzez odczuwanie, w czym może oczywiście pomóc mantra w myślach. Trwaj w stanie odczuwania tej emocji, poprzez serce właśnie, przez kilka minut. Połączenie tworzące się pomiędzy sercem, które samo w sobie zawiera komórki nerwowe identyczne z tymi w mózgu, a mózgiem, ma doskonały wpływ na intuicję. Z czasem tworzenie takiego połączenia stanie się łatwiejsze i bardziej osiągalne, a odczuwanie dobrych emocji może wejść w bardzo zdrowotny, jak udowadnia współczesna nauka nawyk.
Uważam zresztą, iż każda forma medytacji ma zbawienne działanie.
Ostatnio buszując po nie przebranych zasobach internetu natrafiłem na zaskakujący artykuł. Opisane tam były wyniki badań nad wpływem kawy i alkoholu na telomery. Okazało się, że kawa skraca telomery natomiast alkohol powoduje wzrost poziomu telomerazy. To by wyjaśniało dlaczego moja prababka raczyła się codziennie odrobiną spirytusu. Dożyła 98 lat.
mój komentarz; zawsze podświadomie wiedziałam, że człowiekowi dla ogólnej zdrowotności jest potrzebny dobry napitek
:lol:
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: azo » poniedziałek 08 kwie 2019, 17:51

Szacowny Ajahn Brahm ma taki niesamowity stan umysłu, że mało nie zasnęłam słuchając Go. Cholerna empatia... To nie znaczy, że wykład jest nudny, wręcz przeciwnie, wykładowca jest nie tylko bardzo inteligentny i ma wielką wiedzę, ale jest też z ogromnym poczuciem humoru i tworzonego nim dystansu, co bardzo wysoko cenię. Po prostu Ja zawsze kiedy medytuję zasypiam. Albo Mi ślina na brodę kapie z luźno opuszczonej paszczęki. Bezmyślny debilizm Mi się uruchamia. :D
Z tego wniosek, że raczej powinnam trenować sztukę koncentracji niż medytację. 8-)

Cztery sposoby na to, jak odpuścić - Ajahn Brahm

https://www.youtube.com/watch?v=GXR9emyoJlA

Ajahn Brahm to jeden z najbardziej przekonujących (Moim zdaniem) Nauczycieli, który ładnie obrazując to co chce przekazać w nadzwyczaj prosty i precyzyjny sposób trafia w samo sedno rzeczy. 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 19 wrz 2019, 23:39

Medytacja Przywracania Wewnętrznej Harmonii

https://www.youtube.com/watch?v=Eom0kPZIHMA

Premiera rozpoczęła się 22 godziny temu
W tle medytacji nagrane przeze mnie odgłosy natury z miejsca bardzo wysoko energetycznego... wg badań radiestetów Według skali Bovisa promieniowanie nawet około 120 000 ! gdzie promieniowanie ciał fizycznych nie przekracza 10 000 jednostek.
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16908
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 11 lis 2019, 02:45

0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 06 sty 2020, 23:12

Medytacja-"modlitwa o pokój"

https://www.youtube.com/watch?v=ysZijd1vCVk

Premiera rozpoczęła się 3 godziny temu
Film zrealizowany w ramach
Projektu edukacyjno-społecznego.
Wiedza dla Wszystkich.
kontakt: wdwinfo.kanal@gma
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 08 sty 2020, 21:41

MEDYTACJA - ERA WODNIKA 11/12 STYCZNIA 2020 r

Opublikowane 2019-12-11 przez galacticjoel
ROZPRZESTRZENIAJCIE TO WIRUSOWO! ERA WODNIKA 11/12 STYCZNIA 2020 ROKU




Nadszedł czas aby ponownie podjąć działanie! Nadszedł czas aby wziąć losy świata w swoje ręce! Wszyscy zgadzają się z tym, że proces wyzwolenia planetarnego trwa zbyt długo. Oto nasza szansa aby wspólnie przyspieszyć ten proces. Dlatego wykorzystamy możliwość ogromnej astrologicznej konfiguracji 11-12 stycznia aby stworzyć portal, przez który zjednoczymy naszą świadomość i uruchomimy proces, który doprowadzi nas do Ery Wodnika.

Rozprzestrzeniajcie to wirusowo! Podzielcie się tym na całym świecie! Proszę, opublikujcie to na swoich stronach internetowych i blogach. Zaproście duchowe grupy aby dołączyły do nas. Jeśli znacie alternatywne środki masowego przekazu możecie wysłać to do nich. Możecie utworzyć wydarzenie na Facebooku dla lokalnej grupy ludzi, którzy robią to w waszej części świata. Potrzebna również jest jedna główna grupa na Facebooku dla tego wydarzenia. Możecie stworzyć film o tym i umieścić go na Youtube.

Badania naukowe potwierdziły pozytywny wpływ masowych medytacji i aktywacji na społeczeństwo ludzkie, tak więc każdy z was kto będzie uczestniczył w tej aktywacji może naprawdę pomóc przybliżyć do nas Erę Wodnika:

http://thespiritscience.net/2015/06/18/ ... ing-areas/

http://www.worldpeacegroup.org/washingt ... study.html



Ta aktywacja pomoże Siłom Światła uziemić energię Światła na powierzchni planety by w końcu uruchomić proces, który rozpocznie długo oczekiwaną Erę Wodnika. Liczba osób wykonujących tę aktywację jest jednym z najbardziej wpływowych czynników w mocy populacji ludzkiej na powierzchni dla przyspieszenia procesu.

Możemy osiągnąć masę krytyczną 144 000 osób wykonujących tę aktywację! To stworzy ogromną uzdrawiającą reakcję łańcuchową w polu energetycznym na całym świecie.

Będzie miało miejsce wiele ogromnych astrologicznych konfiguracji od 10 do 12 stycznia. To zdecydowanie najmocniejszy astrologiczny czas od czasu zaćmienia Wielkiego Krzyża 11 sierpnia 1999 roku.

Po pierwsze, 10 stycznia nastąpi półcieniowe zaćmienie Księżyca, tworząc bardzo napięty i sztywny energetyczną wzór:

cały tekst i filmiki w tym linku

https://meditation539.com/?p=11329&fbcl ... ikWor4bT8I
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 10 sty 2020, 18:30

Australia: niemal dwustu podpalaczy zatrzymanych.

Czy pożary to wynik „zmian klimatu”?


Australijskie służby zatrzymały już 183 osoby podejrzane o związki z trwającymi pożarami buszów, które od długich tygodni nękają kraj. Komentatorzy już zauważają, że trwająca katastrofa może nie być wynikiem jedynie „zmian klimatu”, ale umyślnego działania człowieka.
https://www.pch24.pl/australia--niemal- ... 241,i.html
za wszystkie pożary w Australii odpowiadają tak naprawdę ekolodzy, którzy podstępnie podpalili te wszystkie lasy chcąc zwrócić uwagę na problem, jakim są coraz szybciej postępujące zmiany klimatyczne.
https://www.spidersweb.pl/2020/01/pozar ... newsy.html

tu nie medytacji a policji potrzeba i surowych kar dla idiotów!
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 11 sty 2020, 01:09

Obrazek

Era Wodnika 11/12 Stycznia 2020 - Medytacja z przewodnikiem / Age of Aquarius (Polish)
https://www.youtube.com/watch?v=pWdk581lNPo&fbclid=IwAR1YFE-GbQjqo_8Zi48m6yh6wSiSJ3Sxv37WpQq0FiBu7GycM_5oE0LJCRU

Opublikowany 6 sty 2020

Badania naukowe potwierdziły pozytywny wpływ masowych medytacji i aktywacji na społeczeństwo ludzkie. Tak więc każdy z Was, kto będzie uczestniczyć w tej aktywacji może naprawdę pomóc przybliżyć do nas Erę Wodnika.
Ta aktywacja pomoże Siłom Światła uziemić energię Światła na powierzchni planety, by w końcu uruchomić proces, który rozpocznie długo oczekiwaną Erę Wodnika.
Liczba osób wykonujących tę aktywację jest jednym z najbardziej wpływowych czynników mocy populacji ludzkiej na powierzchni dla przyspieszenia procesu.
Możemy osiągnąć masę krytyczną 144 000 osób, wykonujących tę aktywację! To stworzy ogromną, uzdrawiającą reakcję łańcuchową w polu energetycznym na całym świecie.
Będzie miało miejsce wiele ogromnych astrologicznych konfiguracji od 10 do 12 stycznia. To zdecydowanie najmocniejszy astrologiczny czas, od czasu zaćmienia Wielkiego Krzyża 11 sierpnia 1999 r.
Po pierwsze – 10 stycznia nastąpi półcieniowe zaćmienie Księżyca, tworząc bardzo napięty i sztywny energetyczny wzór. Następnie – 11 stycznia, zarówno Uran jak i Eris staną się niezakryte, To wyzwoli wiele wcześniej stłumionej planetarnej energii kundalini.
11 stycznia, to bardzo potężny dzień na linii czasowe, a w ciągu ostatnich kilku dekad nastąpiły cztery potężne wydarzenia, które miały miejsce 11 stycznia, a które zmieniły losy tej planety. Dwa z nich mogę wymienić i są to: otwarcie bramy 1:11 – 11 stycznia 1992r. i inwazja Archontów 11 stycznia 1996r.
Następie, 12 stycznia możemy mieć niezwykle potężne połączenie Saturn – Pluton, które roztrzaska globalny system finansowy. To nie będzie zwykła koniunkcja Saturn/Pluton, to będzie majstersztyk koniunkcji Słońca – Ceres – Saturna – Plutona , z Saturnem i Plutonem na ich południowych węzłach, co jeszcze bardziej wzmocni połączenie. Ta konfiguracja będzie szpilką, która przebije bańkę bieżącego systemu finansowego, opartego na zadłużeniu. Opowiem więcej, co dzieje się za kulisami systemu finansowego w pierwszej aktualizacji Ery Wodnika, za ok. tydzień.
Po aktywacji Ery Wodnika, w ciągu roku będzie wiele astrologicznych konfiguracji, które doprowadzą nasze społeczeństwo do transformacji, która oficjalnie rozpocznie Erę Wodnika w momencie koniunkcji Jowisza i Saturna w 0 stopniu Wodnika w dzień przesilenia zimowego 21 grudnia 2020r.
0 x



kudłatek
Posty: 72
Rejestracja: piątek 03 sty 2020, 09:29
x 16
x 23
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: kudłatek » sobota 11 sty 2020, 18:51

BABA pisze:
poniedziałek 08 kwie 2019, 17:51
Ajahn Brahm to jeden z najbardziej przekonujących (Moim zdaniem) Nauczycieli, który ładnie obrazując to co chce przekazać w nadzwyczaj prosty i precyzyjny sposób trafia w samo sedno rzeczy. 8-)
Wyszła nowa książka Ajahna Brahma o pretensjonalnym tytule "Sekretne techniki medytacyjne buddyjskiego mnicha".
Tytuł oryginalny jest inny,jest to podręcznik medytacji .
Nie mam tej książki,bo mi nie jest potrzebna ;)
Tzn.mam inne :D
Może powinnaś mimo tej śliny ,która czasem udaje się na wycieczkę ;) spróbować jeszcze raz czy dwa ?
Sugeruję medytację z obiektem,czyli obserwowanie oddechu -liczenie do dziesięciu lub od dziesięciu w dół.
I nie katować się,czyli zamiast walczyć o rekord w długości opadającej śliny :lol:
to raczej krótko a konkretnie .
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: azo » niedziela 12 sty 2020, 09:45

Nie miałam wczoraj czasu odpisywać. Dostałeś lajka za dobre chęci a nie za rady. Dobre chęci wykazuje "Wewnętrzne Dziecko". Rad udziela "Ego". ;)

Mam wątpliwości co do cudów medytacji. Prowadzi do niebezpiecznego etapu przebudzenia pozbawionej wątpliwości integracji na pewnym poziomie. Które to przebudzenie jak się chyba zgadzamy ma swoje kolejne stopnie bo poziomów jest nieskończona liczba. To co po Mnie "chodzi" jest ciągle jeszcze niewyraźne i nieokreślone. Mogę mówić mętnie bo tak jest na etapie wątpliwości. Nikt tego nie lubi bo wątpliwości = słabość którą jakaś "pewność siebie" (ego) z pewnością będzie chciało zdominować. Jak ekspansywny chwast puste pole. :D

Kiedy słuchamy oświeconych widzimy tylko jedną stronę medalu i zachwycamy się nią. Ale medal ZAWSZE ma dwie strony. "Budując dobro - budujesz zło". To odczucie jakie mam to coś w rodzaju: medytacja prowadzi do punktu, miejsca gdzie ukryta "energia" (inteligencja) zaczyna wykorzystywać, używać Człowieka do swoich celów niekoniecznie dbając o cele i interesy samego Człowieka. Powiedzmy tak - to ma swoje dobre strony. Ta "inteligencja", żeby być wiarygodną udziela bardzo wielu prawdziwych wskazówek. Ale jednak jest to tylko etap poza który trzeba w końcu wyjść. Bo wśród tych pożytecznych wskazówek brakuje tej najistotniejszej - nie potrzebujesz Mnie do niczego i całą wiedzę masz w Sobie. Inaczej mówiąc. Kiedy nie wiemy co zrobić i zadajemy sobie jakieś pytanie a potem medytujemy i przychodzi odpowiedź, to ta odpowiedź może być podpowiedzią manipulanta, którzy działa w swoim interesie a nie Naszym.

Czasami odnoszę wrażenie, że złotouści oświeceni mają najbardziej nieżyczliwe spojrzenie. Nie chcę nikogo za to "winić", to też jest potrzebny etap. Ale jednak: we wszystkich dookoła widzą: błądzenie, iluzję, gniew, problemy itdp. Z większym lub mniejszym zaangażowaniem starają się naprawiać ten świat (Ludzi). Co w ten sposób pomnażają? To przecież tylko inna forma negatywnej oceny. O której już wiemy, że zawsze jest samospełniającą się "przepowiednią" przy odpowiednio długiej i silnej ekspozycji. Mówiąc "bądź dobry" mówimy tym samym "jesteś zły".

Wyjściem jest inny rodzaj spostrzegania. To coś jakby zobaczyć rozumiejącym Rozumem działanie Doskonałości w niedoskonałych przejawach tego jej działania. Jednocześnie stosując większy dystans do Siebie i swojej "nieomylności". Bardzo trudne balansowanie pewności i niepewności. Chyba drogą środka jest niczego nie oceniająca ciekawość. To etap ekspansji. Potem jest faza powrotu kiedy trzeba przetrawić zebrane informacje i wyciągnąć wnioski.

Zmęczyłam się, przerywam te rozważania, żeby odsapnąć. 8-)

Co do samej medytacji z wyżej omawianych przyczyn nie chcę się podłączać pod żaden stary nurt ani stosować starych technik. Wymyśliłam Sobie własną ale też jej używam tylko wtedy kiedy czuję taką potrzebę i mam na to chęć. Uważam, że w samej medytacji (dla Mnie przynajmniej) najważniejszą rzeczą jest uspokojenie i pogłębienie oddechu. Co faktycznie się wiąże z wyciszeniem emocji (myśli). Sama medytacja to tylko ćwiczenie oddechowe, którego zadaniem jest poszerzanie samoświadomości przez lepsze dotlenienie całego ciała. Cała reszta to ideologia, która się pod to ćwiczenie podłączyła. Starożytni specjalnie wymyślili i nadali wagę pewnym rytuałom bo w ten sposób przekazywali ważność ćwiczenia. Z czasem rytuały stały się celem samym w sobie bo jakiś "intelekt" (być może) próbuje Nam wcisnąć swoją "świadomość" w miejsce Naszej własnej. Każdy chce żyć i tyle. A najlepiej wiecznie. A jak jeszcze nie trzeba osobiście ponosić konsekwencji bo one spadną na Człowieka zaś "mnie nic nie boli" to już cymes. :lol:
1 x


Ascezo minD

lukaszk
Posty: 25
Rejestracja: środa 25 gru 2019, 20:22
x 1
x 5
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: lukaszk » poniedziałek 13 sty 2020, 20:18

Od całkiem dawna miałem niezłe opory przed medytacją. Przynajmniej w "domu". Dzisiaj zaś, przemedytowałem ponad godzinę w poczekalni, bez objawów znudzenia i niecierpliwości. Moją pozycję medytacyjną wyśmiałby niejeden nauczyciel medytacji, najbardziej byłem skupiony na tym by mnie nikt nie okradł gdy ja medytowałem z zamkniętymi oczami :lol: Nie wiem sam co o tym wszystkim myśleć.
0 x



kudłatek
Posty: 72
Rejestracja: piątek 03 sty 2020, 09:29
x 16
x 23
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: kudłatek » wtorek 14 sty 2020, 20:01

lukaszk pisze:
poniedziałek 13 sty 2020, 20:18
Nie wiem sam co o tym wszystkim myśleć.
Dwa cytaty uznanych mistrzów >>>

Dla rzetelnego poszukiwacza Prawdy istnieje tylko jedna medytacja -
kategoryczna odmowa ulegania myślom !
Nisargadatta Maharaj
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Nie szukaj Prawdy w świecie,który sam jest fałszem.
Ramana Maharishi
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Takie to są proszę Państwa jaja -to już przypisek własny ;)
0 x



lukaszk
Posty: 25
Rejestracja: środa 25 gru 2019, 20:22
x 1
x 5
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: lukaszk » wtorek 14 sty 2020, 20:33

kudłatek pisze:
wtorek 14 sty 2020, 20:01
lukaszk pisze:
poniedziałek 13 sty 2020, 20:18
Nie wiem sam co o tym wszystkim myśleć.
Dwa cytaty uznanych mistrzów >>>

Dla rzetelnego poszukiwacza Prawdy istnieje tylko jedna medytacja -
kategoryczna odmowa ulegania myślom !
Nisargadatta Maharaj
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Nie szukaj Prawdy w świecie,który sam jest fałszem.
Ramana Maharishi
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Takie to są proszę Państwa jaja -to już przypisek własny ;)
Sorry, ale nie kupuję kota w worku :)
Tzn. sam muszę do wszystkiego dojść, inaczej będzie to tylko bycie jeszcze większym ślepcem, który utknął w miejscu tylko dlatego że zaakceptował to, co ktoś powiedział czy to na temat myśli, czy na temat świata.
0 x



Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 679
Podziękował: 30186 razy
Otrzymał podziękowanie: 19674 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 14 sty 2020, 21:31

nie cytujcie całych postów poprzednika powyżej, po co?!
ewentualnie konkretny fragment, wystarczy.
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: azo » środa 15 sty 2020, 01:04

sam muszę do wszystkiego dojść, inaczej będzie to tylko bycie jeszcze większym ślepcem, który utknął w miejscu tylko dlatego że zaakceptował to, co ktoś powiedział
To co ktoś mówi zawsze jest tylko wskazówką i tak to trzeba traktować Lukaszk. Nie da się w żaden zupełnie sposób przekazać doświadczenia. Tak czy siak naprawdę musisz sam do tego dojść. "Zaakceptować" w sensie spróbować możesz wyłącznie sposobu który ktoś Ci podpowiada. Tak to widzę. :)
0 x


Ascezo minD

lukaszk
Posty: 25
Rejestracja: środa 25 gru 2019, 20:22
x 1
x 5
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: lukaszk » środa 15 sty 2020, 17:23

@BABA
nie zgadzam się, zamiast przyjmować wskazówki, powinienem zająć się odrzuceniem wszystkiego tego, czym byłem programowany przez całe swoje życie. Dlatego chyba nadszedł czas by opuścić wszelkie fora. Potrzebowałem najwyraźniej tutaj wizyty, by sobie to uświadomić. Budzę się :)
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 15 sty 2020, 18:26

Krótka piłka: jeśli nie potrafisz się uczyć na cudzych błędach, będziesz się uczył na własnych.
Doświadczenia nie da się przekazać, ale wiedzę już tak.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: azo » czwartek 16 sty 2020, 06:53

Cóż. Odróżnienie wskazówek od szkodliwych programów to rzeczywiście trudna sztuka, rozumiem Twoje rozczarowanie, frustrację i bunt. Wystarczy stosować zasadę ograniczonego zaufania Lukaszk. "Słuchaj się lekarza a Swój rozum miej". Zasada ograniczonego zaufania obowiązuje WE WSZYSTKIM i NIE JEST TOŻSAMA z nieufnością i odrzucaniem wszystkiego. Kiedy stosujesz zasadę ograniczonego zaufania programy nie są groźne, kiedy zaś jej nie stosujesz wpadniesz w pułapkę WŁASNYCH programów. Pierwsza rzecz z którą MUSISZ się pogodzić to ta, że żadnego sukcesu nie osiąga się bez popełnienia wcześniej wielu błędów. "Sukces jest jak ciąża, wszyscy Ci go gratulują ale nikt nie wie ile razy dałeś d. żeby go osiągnąć". Jak słusznie Blu zauważył są dwa rodzaje nauki: na cudzych błędach lub na własnej skórze. Ten drugi sposób jest bolesny ale też Cię doprowadzi tam gdzie chcesz dojść więc tak czy siak życzę powodzenia i szerokiej drogi. :)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 20 mar 2020, 16:29

ZAPOWIEDŹ MEDYTACJI -PIĄTEK 20,00
18 mar 2020.

https://www.youtube.com/watch?v=Kf4Lh_BLAfA

Wiedza dla Wszystkich.
Projekt edukacyjno-społeczny.
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: MEDYTACJA...

Nieprzeczytany post autor: azo » piątek 27 mar 2020, 11:08

MEDYTACJA ODPUSZCZANIA (PROWADZONA) Gracjan (Twoja Nowa świadomość)

https://youtu.be/Tmq7hidvQ18
0 x


Ascezo minD

ODPOWIEDZ