Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Mądrość.

Mówili Kiedyś?
x 129

Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: Mówili Kiedyś? » sobota 28 lis 2015, 17:48

Czy mądry człowiek musi być koniecznie biedny?
Czy bogaty człowiek nie ma szans, aby osiągnąć mądrość?
Nie ma takiej reguły. Każdy jeden człowiek na świecie bez względu na status społeczny, bogactwo i znaczenie może i ma obowiązek wyruszyć w podróż po rozum do głowy. Droga ta jest długa, więc po drodze może wszystko się zdarzyć. Najważniejsze jednak jest to, aby mieć oczy do patrzenia i uszy do słuchania, a ponadto umieć wyciągać wnioski z tego co się widzi i co się słyszy.
Przykładem bogatych ludzi, którzy osiągnęli sukces, lub obrali dobry kierunek drogi życiowej jest Budda, a także, Młodzieniec, który znalazł Perłę, wrócił do domu, sprzedał wszystko co posiadał i kupił tę Perłę. Człowiekiem bogatym, który w pewnym okresie swego życia zmądrzał jest także Syn Marnotrawny, który roztrwonił cały swój majątek, poznał życie bez pieniędzy i zaczął poważnie myśleć, że coś jest nie tak, na pewno nie tak, jak myślał dotychczas. Postanowił powrócić on do swojego ojca, który nigdy nie żałował jemu niczego, a o którym wiedział, że przyjmie go z otwartymi ramionami.
Budda, też pochodził z bardzo bogatej rodziny, mieszkał w pałacu w którym jemu niczego nigdy nie brakowało. Budda był ciekawy dlaczego życie w pałacu jest lekkie, łatwe i przyjemne, a poza pałacem dzieją się prawdziwe horrory. Postanowił on porzucić swoje wygodne życie i wyruszył w świat w przebraniu ubogiego mnicha, aby zrozumieć nurtującą go sprzeczność.

Powraca do was wasza przyjaciółka ze starego forum [b]sfinks Pamiętacie mnie?
Załączniki
zdjęcia domowe (27).jpg
(31.95 KiB) Pobrany 28 razy
0 x



Awatar użytkownika
sandra
Posty: 2315
Rejestracja: sobota 27 gru 2014, 19:20
x 96
x 176
Podziękował: 1352 razy
Otrzymał podziękowanie: 4878 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 18 sty 2017, 18:13

Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
abcd
Posty: 5651
Rejestracja: środa 17 wrz 2014, 20:13
x 372
x 227
Podziękował: 30572 razy
Otrzymał podziękowanie: 9104 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 18 sty 2017, 19:21

Moim zdaniem nawet tej godziny szkoda czyli pozbyć się mola z głowy jak najszybciej i cieszyć się życiem. ;) :D
0 x


Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Oska
Posty: 193
Rejestracja: wtorek 22 mar 2016, 20:40
x 161
x 24
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 315 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: Oska » sobota 21 sty 2017, 06:14

Mówili Kiedyś? pisze:Czy mądry człowiek musi być koniecznie biedny?
Czy bogaty człowiek nie ma szans, aby osiągnąć mądrość?
Nie ma takiej reguły. Każdy jeden człowiek na świecie bez względu na status społeczny, bogactwo i znaczenie może i ma obowiązek wyruszyć w podróż po rozum do głowy. Droga ta jest długa, więc po drodze może wszystko się zdarzyć. Najważniejsze jednak jest to, aby mieć oczy do patrzenia i uszy do słuchania, a ponadto umieć wyciągać wnioski z tego co się widzi i co się słyszy.


zgadzam się w 200% z tym sformułowaniem oznaczenia słowa mądrość.
Kiedyś już nie pamiętam gdzie, ani kiedy :roll: spotkałam się ze sformułowaniem że mądrość nie bierze się ze stosu przeczytanych książek, tylko z umiejętności wykorzystania posiadanej wiedzy, w określonym celu, czy to pogawędka, czy to określone działanie typu przykręcenie gniazdka.
Jednak z bólem serca należy stwierdzić że umiejętność logicznego myślenia, zanika w dzisiejszym świecie, na co przykładów tylko z moich małych przygód z różnymi ludźmi, jest sporo. Logiczne myślenie w dobie wszechwiedzącego telewizora, zwyczajnie stało się "towarem" deficytowym, przykre, jednak prawdziwe...
0 x


"Gdy czegoś gorąco pragniesz, cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"
P.C.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 15 lis 2017, 23:26

18 Życiowych Mądrości Sokratesa

Jeśli udało mi się wyciągnąć lekcję z nauk Sokratesa, to pierwszym elementem, który głęboko zapadł mi w pamięć był (i jest) tekst o tym, że tak naprawdę nie można nauczyć ludzi wszystkiego; można jedynie zachęcić ich do samodzielnego myślenia. Każdy z nas jest inny, dlatego samodzielne dążenie do zdobywania wiedzy i doskonalenia umysłu nie przez wszystkich jest osiągane w jednakowym tempie. Wszyscy jednak posiadamy nieograniczone możliwości, i tylko od nas zależy jak zostaną one wykorzystane. W dzisiejszym artykule poznasz 18 życiowych mądrości, których chce Cię nauczyć Sokrates.

1. Prawdziwą mądrością jest wiedza, że tak naprawdę nic nie wiesz
„Jestem najmądrzejszym mędrcem świata, a jedyną rzeczą którą wiem to to, że nic nie wiem”
„Wiedzieć, to wiedzieć, że nic nie wiesz. To jest znaczenie prawdziwej wiedzy.”
„Wiem, że jestem inteligentny, ponieważ wiem, że nic nie wiem.”
„Prawdziwa wiedza przychodzi do nas, kiedy zdamy sobie sprawę jak niewiele wiemy o życiu,, nas oraz otaczającym świecie.”
2. Bądź tą osobą, za jaką chcesz uchodzić
„Najkrótszą i najpewniejszą drogą życia z szacunkiem dla świata, to pozostawanie w rzeczywistości, w której szczerze chcesz się znaleźć; zauważ, że wszystkie ludzkie cechy nabierają większej wartości właśnie przez praktykę.”
3. Nic nie zmieni się dopóki Ty nie będziesz pierwszy
Zapamiętaj, że nie ma nic pewnego w kontaktach międzyludzkich; unikaj nadmiernej ekscytacji w dobrobycie i nieuzasadnionej depresji w nieszczęściu.”
4. Cnoty nie dają pieniądze, ale to dzięki niej pojawia się dobrobyt zarówno prywatny, jak i publiczny
„Moim celem jest przekazanie Wam, aby nie pogrążać się w myślach o materialnych dobrach tego świata, ale przede wszystkim dbać o największy rozwój duszy. Mówię Wam, że cnoty nie dają pieniądze, ale to dzięki niej pojawia się dobrobyt zarówno prywatny, jak i publiczny. To właśnie jest moja nauka, a jeśli uważana jest za doktrynę, która deprawuje młodzież – jestem złośliwcem.”
5.Poświęć swój czas na studiowanie pism mędrców
„Poświęć swój wolny czas na samorozwój przez studiowanie pism mędrców; dzięki temu z łatwością przyswoisz to, na co inni ciężko pracowali”
6. Ci, którzy wiedzą, że mają wystarczająco wszystkiego są naprawdę bogaci
„Najbogatszym jest ten, kto cieszy się z drobnostek, ponieważ w tym zawiera się bogactwo natury.”
„Szczęście tkwi w naturalnym bogactwie; luksus to sztuczna bieda.”
7.Powinieneś jeść, aby żyć – nie odwrotnie
„Bezwartościowi są ci, którzy żyją jedynie aby jeść i pić; prawdziwi czynią to jedynie, aby żyć”
8.Nie samo życie, ale dobre życie to to, co powinno być cenione
„Życie bez rozpoznania nie jest warte życia”
„Bardzo ważną kwestią jest nie to, aby żyć, ale to by żyć dobrze. Znaczy to tyle, co poświęcać czas na rzeczy, które przynoszą nam szczęście; aby żyć zgodnie z własnymi przekonaniami.”
9.Wszystko się zmienia, nic nie pozostaje takie samo
„Jeśli nie otrzymujesz tego,czego pragniesz – cierpisz; jeśli jest odwrotnie – cierpisz również; nawet, jeśli otrzymasz, dokładnie to, o co prosiłeś – będziesz dalej cierpiał, ponieważ nie utrzymasz tego przez wieczność. Umysł jest Twoim problemem; chce być wolnym od zmiany, wolnym od bólu, życiowych obowiązków i śmierci. Zmiana jest jednak prawem i żadna dawka symulacji nie zmieni tej rzeczywistości.”
10.Bycie zajętym nie jest sztuką. Jest nią to, czym wypełniasz swój czas
„Bądź świadomy jałowości aktywnego życia”
11.Bóg wie co najlepiej co jest dla nas dobre
„Nasze modlitwy powinny skupiać się na dziękczynieniu; Bóg wie najlepiej, co jest dla nas dobre”
12.Nie ograniczaj się do konkretnych miejsc świata – odkryj je wszystkie
„Nie jestem Ateńczykiem, czy Grekiem. Jestem obywatelem świata”
13.Nie pozwól, aby inni myśleli za Ciebie
„Aby w pełni poznać siebie, musisz zacząć samodzielnie myśleć”
14.Nie śpiesz się z przyjaźniami
„Nie śpiesz się z przyjaźniami; ale kiedy już ich doświadczasz, niech będą stałe i mocne”
15.Nie rzucaj słów na wiatr
„Kłamstwa są nie tylko złem samym w sobie; zatruwają one duszę złem”
16.Nigdy nie odpłacaj złem za zło, ponieważ to właśnie Ty, koniec końców ucierpisz najbardziej.
„Ten kto jest zraniony, nie powinien szukać zemsty; w żadnym wypadku nie może być dobrem czynienie niesprawiedliwości; nie jest nim również odpłacanie złem lub czynienie krzywdy niezależnie od otrzymanego bólu”
„Życie powinno zbliżać do Boga a dusza podążać za Nim”
17.Wszystkie dusze są nieśmiertelne
„Wszystkie dusze są nieśmiertelne, ale dusze sprawiedliwych są nieśmiertelne i wspaniałe”
18.Nigdy nie przestawaj dociekać prawdy

„Dociekanie to początek mądrości”
Mały bonus ☺
“Najłatwiejszą drogą nie jest oczernianie innych, ale doskonalenie własnego ja”
„Jeśli chcesz być dobrym jeźdźcem; dosiadaj najgorszego konia. Jeśli go okiełznasz, okiełznasz wszystkie.”
Mamy nadzieję, że z tymi kilkunastoma cytatami mądrość Sokratesa spłynie na Ciebie i sprawi, że osiągniesz zamierzone rezultaty.
Źródło:
http://www.omsica.pl/blog/sokrates/
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 14 maja 2018, 23:43

Dr. Jan Pająk - Filozofia totalizmu

https://www.youtube.com/watch?v=sILT99clBIE

Opublikowany 10 gru 2016
Rozmowa z dr Janem Pająkiem, na temat stworzonej przez niego najmoralniejszej filozofii na ziemi - filozofii totalizmu.
Nagrania dokonano 26 listopada 2016r NZ (Nowa Zelandia)
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 06 sie 2018, 00:22

CZŁOWIEK, KTÓRY DAJE NADZIEJE LUDZKOŚCI - ELON MUSK

https://www.youtube.com/watch?v=OU6e4ef91bM

Opublikowany 25 wrz 2016
Potrzebujesz inspiracji? Odwiedź https://progresywni.eu i rozwijaj się z nami!

Jako dzieci mamy głowy pełne pomysłów. Niestety z biegiem lat coraz bardziej podcinamy sobie skrzydła, bo ktoś uznaje nasze marzenia za niemożliwe.

Na szczęście czasem znajdą się osoby, które wychodzą temu na przeciw. Przed wami historia człowieka, który tworzy rzeczy "nie z tej ziemi".

Nazywa się Elon Musk


ELON MUSK - FAKTY NIE MITY
Wybitny człowiek, filantrop, geniusz, prekursor wielu technologii...

https://www.youtube.com/watch?v=LhiuZXRYMM0

Opublikowany 20 lip 2018
Wszystko to kim był, kim jest i co ma w planach. Zapraszam.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 05 gru 2020, 13:58

Sfera Dysona, Wieczny rozum oraz inne pomysły Freemana Dysona.
22 mar 2020

https://www.youtube.com/watch?v=IiRLchZ-udg

Smartgasm

Sfera Dysona, Wieczny Rozum Dysona, Drzewo Dysona i inne koncepcje oraz momenty z biografii Freemana Dysona.
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 14 kwie 2021, 18:07

Obrazek

| ✠ 𝐍𝐨𝐭𝐚𝐭𝐤𝐢 𝐍𝐞𝐰𝐭𝐨𝐧𝐚 ✍️👩💻
BibliotekaAleksandryjska
▸ Niepublikowane notatki Isaaka Newtona dotyczące Wielkiej Piramidy w Gizie, starożytnych jednostek miar (łokcia królewskiego) , alchemii i proroctw biblijnych, z ok 1680 r. Częściowo zniszczone w pożarze , podobno pies 🐕 naukowca skoczył na stół i przewrócił świecę.🔥
▸ Newton próbował odkodować 🙆‍♂️ starożytne tajemnice. Uważał, że starożytni mieli dostęp do wiedzy, która została utracona. Interesowała go nie tylko nauka ale również wiedza okultystyczna i alchemia. 🧙‍♂🧝‍♀ Po śmierci Newtona odkryto wiele zapisków, które próbował ukryć przed światem.
▸ „Pracował nad znalezieniem dowodów na swoją własną teorię grawitacji. W tym samym czasie starożytni Egipcjanie byli uważani za strzegących sekretów alchemii, które później zaginęły ”- powiedział Gabriel Heaton, ekspert od rękopisów w Sotheby's. Natomiast Sarah Dry, autorka książki o Newtonie napisała :
„… Jego dokumenty pękały w szwach od dowodów na to, jak heretyckie były jego poglądy ”.
▸ Piramidy jak kiedy tak i dziś, budzą ogromne zainteresowanie również wśród naukowców. ale czy odkryto już wszystkie tajemnice? 🤔🤭🤫
żródło : Sotheby's

https://www.facebook.com/BibliotekaAleksandryjska
0 x



Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » piątek 16 kwie 2021, 18:06

Mądrość innych nie jest nasza, lecz dopóki potrafimy czerpać wiedzę z refleksji innych, wyciągać własne wnioski i czynić swoje życie dzięki temu lepszym, można nazywać nas istotą myślącą. Baba napisała że gniewa się na Dalajlamę, nie bardzo wiem czemu. W pierwszej myśli jestem człowiekiem, w następnej kobietą, pomijając obie opcje nie jest dla mnie ujmą, że jestem homo sapiens. ;)
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » niedziela 18 kwie 2021, 18:01

Ma prawie 80 lat, jest mi inspiracją, wciąż chce się uczyć. Cierpliwa jest prawdziwa mądrość, pokorna i ciekawa.
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » sobota 24 kwie 2021, 18:33

Owszem, taka jest. Ma też inną zaletę. Nigdy nie odpuszcza. :D
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: azo » piątek 07 maja 2021, 08:39

Dla Mnie prawdziwa mądrość = skuteczność. Zwierzęta i rośliny żyją w środowisku biologicznym - w zależności jak to spostrzegamy jest to środowisko współpracy lub rywalizacji i walki o przetrwanie. Niektóre zwierzęta a także Ludzie będąc Istotami społecznymi żyją też w środowisku społecznym gdzie inni Ludzie są Naszym środowiskiem i ważne są wzajemne relacje - cd podobnie. Maszyny i urządzenia działają (w pewnym sensie żyją) w środowisku matematycznym czyli abstrakcyjnym - jaki jest cd i z czym "walczą" urządzenia - chyba tylko z entropią czyli też ze swoją "śmiercią". Człowiek jako jedyna Istota ma możliwość połączenia w Sobie tych elementów bo wszystkie je posiadamy - jesteśmy biologicznie uwarunkowani, podobnie jak zwierzęta, społecznie i oczywiście podróżujemy w świecie filozofii oraz abstrakcyjnych wyobrażeń tworząc kolejne abstrakcje. Potrzeby biologiczne są dość oczywiste, potrzeby społeczne niosą w sobie wewnętrzny konflikt pomiędzy dwiema głównymi potrzebami: potrzebą bezpieczeństwa i potrzebą indywidualizmu koniecznego w procesie twórczym (choćby wymienionych abstrakcji). W tym kontekście skuteczność jest harmonijnym połączeniem trzech wymienionych środowisk.. lub stworzeniem własnego środowiska. Zastanawiam się czy istnieje czwarty element, czwarte środowisko czy może to sposób ich wzajemnych interakcji jest tym czwartym elementem i "środowiskiem". Jeśli jest to sposób połączenia to co je łączy najlepiej? Intencja? Wiara? Miłość? Rozum? Wszystko razem? A czym to się między sobą różni? Wyłącznie częstotliwością wibracji.

Po prostu nie lubię Dalaj Lamy i tyle. Pewnie dlatego, że Go nie znam osobiście. Ale też nie czuję chęci poznawania skutkiem tego braku sympatii do Niego. Nie potrzebuję znać wszystkich ani się ze wszystkimi zgadzać. 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 07 maja 2021, 08:56

Mówili Kiedyś? pisze:
sobota 28 lis 2015, 17:48

Budda, też pochodził z bardzo bogatej rodziny, mieszkał w pałacu w którym jemu niczego nigdy nie brakowało. Budda był ciekawy dlaczego życie w pałacu jest lekkie, łatwe i przyjemne, a poza pałacem dzieją się prawdziwe horrory. Postanowił on porzucić swoje wygodne życie i wyruszył w świat w przebraniu ubogiego mnicha, aby zrozumieć nurtującą go sprzeczność.

Powraca do was wasza przyjaciółka ze starego forum sfinks Pamiętacie mnie?


..gdzieś w innym temacie ktoś nawiązał do takich decyzji życiowych, a mianowicie,-
w średniowieczu niektórzy królowie przebierali się za ubogich poddanych aby ,-
samemu przekonać się co lud myśli o ich królu.
W czasach obecnych wielu właścicieli swoich korporacji robi podobnie,-
też zmienia tożsamość i kiedy chce się przekonać jak działają poszczególne,-
oddziały firmy- zatrudnia się w nich jako szeregowi pracownicy.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: azo » piątek 07 maja 2021, 13:56

Jeśli się nad tym zastanowić to w pewnym sensie (biorąc pod uwagę obszar duchowy) każdy z Nas to robi i tym właśnie jest życie - kiedy się je poświęca rozwojowi. Dusza sama Siebie "zatrudnia" w świecie realnym jako żebraka (król i żebrak) bądź szeregowego pracownika (niezależnie od ludzkiego statusu w kategoriach duchowych) - gdzie ma możliwość poznać jak funkcjonuje, dowiedzieć się co chce w Sobie poprawić i nauczyć się to robić. Nie wiem czy to nie jest zbyt ambitne zadanie dla Mnie bo od dawna mam już dość. A co by było gdyby poświęcić życie zupełnie innemu celowi? Każdy obrany cel jest formą rozwoju - rozwój sam w sobie jest celem zbyt szerokim - jak pazerność na wszystko bez żadnego umiaru... :(
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » piątek 07 maja 2021, 19:07

BABA pisze:
piątek 07 maja 2021, 08:39
Dla Mnie prawdziwa mądrość = skuteczność. Zwierzęta i rośliny żyją w środowisku biologicznym - w zależności jak to spostrzegamy jest to środowisko współpracy lub rywalizacji i walki o przetrwanie. Niektóre zwierzęta a także Ludzie będąc Istotami społecznymi żyją też w środowisku społecznym gdzie inni Ludzie są Naszym środowiskiem i ważne są wzajemne relacje - cd podobnie. Maszyny i urządzenia działają (w pewnym sensie żyją) w środowisku matematycznym czyli abstrakcyjnym - jaki jest cd i z czym "walczą" urządzenia - chyba tylko z entropią czyli też ze swoją "śmiercią". Człowiek jako jedyna Istota ma możliwość połączenia w Sobie tych elementów bo wszystkie je posiadamy - jesteśmy biologicznie uwarunkowani, podobnie jak zwierzęta, społecznie i oczywiście podróżujemy w świecie filozofii oraz abstrakcyjnych wyobrażeń tworząc kolejne abstrakcje. Potrzeby biologiczne są dość oczywiste, potrzeby społeczne niosą w sobie wewnętrzny konflikt pomiędzy dwiema głównymi potrzebami: potrzebą bezpieczeństwa i potrzebą indywidualizmu koniecznego w procesie twórczym (choćby wymienionych abstrakcji). W tym kontekście skuteczność jest harmonijnym połączeniem trzech wymienionych środowisk.. lub stworzeniem własnego środowiska. Zastanawiam się czy istnieje czwarty element, czwarte środowisko czy może to sposób ich wzajemnych interakcji jest tym czwartym elementem i "środowiskiem". Jeśli jest to sposób połączenia to co je łączy najlepiej? Intencja? Wiara? Miłość? Rozum? Wszystko razem? A czym to się między sobą różni? Wyłącznie częstotliwością wibracji.

Wymieniłaś ten element kilka razy. Lecz to nie czwarty a pierwszy.
Potrzeba- poznania, zrozumienia, wyjaśnienia, zaakceptowania...
tak myślę.
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: azo » sobota 08 maja 2021, 10:04

Ano. "Myślę więc jestem" albo jak to jeden znajomy parafrazował: Kobito oto Sum (taką miał "ksywkę" z powodu wąsów... :D ). A Ja się właśnie pogodziłam z mądrymi, starymi naukami. To jaki wynik daje jakakolwiek praktyka - duchowa, rozwojowa, teoria taka lub siaka zależy od środowiska w którym się ona rozwija. Więc mogę starym mistrzom się głęboko pokłonić z wdzięcznością i lepiej zadbać o Swoje własne środowisko - jeśli chcę pójść dalej. A kto by nie chciał niech rzuci we Mnie kamieniem. Ino bez przesady bo niektórym mogę "odrzucić" - to nie jest zaproszenie rodem z autoagresji. ;) :D

Mam nadzieję, że to nie będzie zbyt optymistyczna prognoza ale dziś Mnie rano obudziło silne przekonanie: diagnostyka zakończona. I taka cisza, spokój, ulga i optymizm. Że teraz już "z górki" w sensie będzie coraz lżej. Chyba wczoraj był ostatni rzut tego całego gotowania = wyciskania. Oby faktycznie - bo wczoraj myślałam, że eksploduję albo się pochlastam z bezsilnej rozpaczy, obłęd jakiś dosłownie. Mnóstwo znajomych tak miało wczoraj, nawet Ci (podobno ;) ) zdrowi. Czyli raczej w dość dobrej kondycji w odróżnieniu do Mnie. 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » niedziela 09 maja 2021, 08:32

Twoje środowisko to miejsce gdzie powinnaś czuć się komfortowo, więc tak, dbaj o nie. ;)
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: azo » czwartek 13 maja 2021, 18:40

Ciekawa sprawa NGC6960 - Twój post w pierwszym momencie wzbudził we Mnie złość. Czasem mam uczucie jakby mówił do Mnie (przez Ciebie) przemądrzały, zadufany w Sobie Mężczyzna - taki patriarcha - "nieomylny, zero dyskusji i w ogóle tzw władza absolutna"... Niczego nie insynuuję to odczucie może wynikać z czegoś całkiem innego. Moim zdaniem droga Kobiety i Mężczyzny to są dwie różne drogi i kiedy Kobieta pójdzie drogą Mężczyzny w pewnym sensie gubi gdzieś część Swojej kobiecości stając się bardziej męska. Niekoniecznie w widzialnym obszarze. W innym temacie pisałaś w stylu: najpierw jestem Człowiekiem a potem Kobietą. Też Mi tu coś dziwnie brzmi. To Kobieta sama w sobie nie jest jeszcze Człowiekiem? Jest czymś "mniej"?

Systemy to tylko systemy, każdy ma swoje zalety i wady. Nie warto się do nich przywiązywać zbyt mocno bo to też utrata wolności i możliwości. Niezależnie od tego czy systemy są religijne czy tradycyjne zawsze tworzą jakieś ramy, potem ramy zamieniają się w płotki a na końcu w najeżone włóczniami mury warowne... Systemy patriarchalne jak dla Mnie są przeżytkiem - każdy z nich z czasem prowadzi do coraz bardziej ostrego konfliktu Ojciec/Syn i daje coraz słabsze pokolenia. Dodatkowo w przeważającej większości jest w nich zerwana zdrowa więź z Matką co jeszcze bardziej osłabia. Nie wspominając już o patologiach na ich obrzeżach... I jest to wszystko bardzo logiczne jak dla Mnie przynajmniej.

Do chodzenia mamy dwie nogi, kiedy jedna się porusza druga daje jej oparcie. Jak się chce iść na jednej to w pewnym sensie ta jedna musi spełniać obie role i w efekcie wychodzi z tego jakaś kaleka dziwadełko na trzech nogach, z czego jedna choćby nawet była zdrowa tylko przeszkadza a dwie "męskie" ciągle rywalizują między sobą...

A Ja Sobie na to wszystko dzisiaj tylko bimbam i tyle w temacie. Zbyt ładna pogoda, żeby się złościć. :D
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » czwartek 13 maja 2021, 19:47

Nic złego na myśli nie miałam ale przepraszam jeśli takie wrażenie odniosłaś. To że stawiam człowieczeństwo na pierwszym miejscu nie uwłacza mojej kobiecości. Ale to tylko moje odczucia.
Jeśli zaś mowa o budowaniu komfortowej dla siebie przestrzeni, to dam Ci taki mój przykład.
Lubię swój dom, lubię do niego wracać. Ale latem nie czuliśmy się komfortowo przebywając w ogrodzie. Sąsiad ciągle nas podglądał. Musiałam coś z tym zrobić. Zapytałam sąsiada (chociaż nie musiałam)czy nie będzie miał nic przeciw jeżeli na swojej części działki postawię drugi płot. Odpowiedział że nie. Postawiliśmy wspólnymi siłami, taki by nie mógł nas podglądać. Nie obraził się. A my teraz czujemy się swobodnie we własnym ogrodzie.
Czy to sfera duchowa, czy fizyczna to nie ma znaczenia. Każda praca włożona w strefę naszego komfortu opłaca się.
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: azo » piątek 14 maja 2021, 16:12

Za Moje wrażenia nie ma potrzeby przepraszania. W końcu są Moje. ;) :)

Co do reszty. Temat kobiecy na razie ominę, nie bardzo Mi się dzisiaj chce w to wnikać. A co do reszty Twojej wypowiedzi całkowicie się zgadzam. Obszar duchowy niczym nie różni się od innych obszarów. O tym w co wchodzimy decyduje intencja, o tym co tam znajdujemy decyduje świadome i nie nastawienie (czego szukamy), a o tym jak go zwiedzamy - Nasz charakter, stan zdrowia i osobowość. Też możemy tam dbać o Siebie albo nie. Dzisiaj np obejrzałam kawałek filmu (podobno na faktach) o pewnej psycholog, której zamordowano męża (też psychologa) w trakcie jakichś badań. Film bardzo mrocznie się rozwijał i nie umiałam zdecydować czy chcę to oglądać dopóki nie zdałam Sobie sprawy na co patrzę. Typowy przykład nawiązywania komunikacji z ponurą wersją rzeczywistości spowodowany złym stanem psychicznym i emocjonalnym osoby, która się tym zajęła. Dalej nie oglądałam bo po co skoro Mi to żadnej przyjemności nie sprawia? Wystarczy, że Oni tam tą wersję zasilili i przywołali w Swoim życiu.
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » piątek 14 maja 2021, 19:39

Dla wiedzy warto. Lecz jeżeli TO oglądanie wywołuje mocno negatywne emocje nie jesteś gotowa by przyjąć tę wiedzę. Też tak miewam, związane jest to głównie z polityką którą uważam za wyjątkowo brudny temat. Wywołuje u mnie tylko negatywne emocje. W swojej istocie jest zła.
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: azo » sobota 15 maja 2021, 04:27

Dla Mnie to co mówisz o Mnie brzmi jak diagnoza więc mam dystans. I mam wrażenie też, że mówimy o zupełnie innych rzeczach. Ja mówię o dostrajaniu się do różnych wersji rzeczywistości. Rozumiem, że Ty mówisz o "odwadze" potrzebnej do zwiedzania tej konkretnej rzeczywistości do której teraz jesteś dostrojona. Moim zdaniem to dwie różne rzeczy. Odwagę zaś można też inaczej realizować, np kwestionując prawdziwość Swoich przekonań. Nie wszystko co myślę jest prawdą, nawet kiedy wzbudza silne emocje. Ale zasilanie tego uwagą może sprawić że prawdą się stanie. Uwaga jest formą akceptacji również gdy jest wyrażana jako sprzeciw. Tak to widzę. 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » sobota 15 maja 2021, 07:54

BABA pisze:
sobota 15 maja 2021, 04:27
Dla Mnie to co mówisz o Mnie brzmi jak diagnoza więc mam dystans. I mam wrażenie też, że mówimy o zupełnie innych rzeczach. Ja mówię o dostrajaniu się do różnych wersji rzeczywistości. Rozumiem, że Ty mówisz o "odwadze" potrzebnej do zwiedzania tej konkretnej rzeczywistości do której teraz jesteś dostrojona. Moim zdaniem to dwie różne rzeczy. Odwagę zaś można też inaczej realizować, np kwestionując prawdziwość Swoich przekonań. Nie wszystko co myślę jest prawdą, nawet kiedy wzbudza silne emocje. Ale zasilanie tego uwagą może sprawić że prawdą się stanie. Uwaga jest formą akceptacji również gdy jest wyrażana jako sprzeciw. Tak to widzę. 8-)
A jeśli zderzysz się z rzeczywistością do której nie było czasu żeby się dostroić, co zrobisz?

Wreszcie wyszło Słońce idę się dosłonecznić :D
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: azo » sobota 15 maja 2021, 09:07

I o to chodzi. Zderzenie zawsze występuje (paradoksalnie nie tylko na minus) bo "twarda rzeczywistość" po to jest i tyle. Nigdy nie będzie dokładnie taką jak Ja tego chcę. W pewnym sensie owa rzeczywistość rozmawia ze Mną. Czasem Mnie o czymś informuje, czasem coś proponuje, czasem koryguje. Rozmowa z rzeczywistością to rozmowa z wyższym rozumem, który ją kreuje. Gdyby zawsze miała być dokładnie taka jak tego chcę oznaczałoby, że "wiem o niej wszystko" = jestem martwa i już się nie rozwijam. To by było wystąpienie przeciwko najważniejszemu chyba prawu tego Wszechświata. Natomiast od Mojej decyzji, od tego jakie wyciągam wnioski a potem robię korekty po kolejnych zderzeniach, zależy czy one będą mniej czy bardziej bolesne, czy może będą mniej lub bardziej fajnymi niespodziankami. To są efekty dostrajania się do tego czego chcę. Moim zdaniem zwłaszcza w obszarze duchowym trzeba na to uważać bo obszar nieprzejawiony jest wiele razy większy od przejawionego - z Naszej perspektywy śmiało można go nazwać nieskończonością. I WSZYSTKO (bez wyjątku) co w nim istnieje niczego bardziej nie pragnie od tego, żeby się przejawić i zaistnieć. Więc stara się przyciągać Naszą uwagę. Kiedy już do tego dojdzie zawsze jeszcze, w każdym momencie mamy wybór. W jaki sposób sama chcę i zdecyduję się przejawić to co Mnie "ciśnie" (natchnęło lub opętało) lub w jaki sposób zareaguję na to co przychodzi z zewnątrz.

Przykładowo. Jeśli jakiś "głos w głowie" przekonuje Mnie, że jestem robotem i muszę wykonać rozkaz bo nie ma innej opcji - mogę w to uwierzyć lub nie. Kiedy mam dystans do tego w co wierzę i wiem, że nie wszystko jest prawdą do takiego "głosu" też mam dystans i mogę kierować się bardziej tym czy CHCĘ wykonać jakiś tam "rozkaz" > np czy będę się z tym dobrze czuć bo to jest zgodne z Moimi wartościami czy nie. W odpowiedzi na to co przychodzi z zewnątrz mam podobny wybór - mogę wybrać jeden konkretny aspekt jakiegoś zdarzenia i jemu nadać większe znaczenie niż innym. Mama w furii była bliska przekroczenia granicy bezpieczeństwa? Albo kładę nacisk na tą bliskość granicy i wzmacniam w Sobie lęk przed jej przekroczeniem, albo kładę nacisk na fakt, że Mama jednak nigdy jej nie przekroczyła i buduję większe poczucie bezpieczeństwa.
0 x


Ascezo minD

ODPOWIEDZ