Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Mądrość.

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » sobota 15 maja 2021, 18:47

To nie jest odpowiedź na moje pytanie.
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: azo » niedziela 16 maja 2021, 06:16

Nie znam odpowiedzi NGC6960. Prawdziwe zderzenie z rzeczywistością - tą prawdziwą a nie wyprojektowaną przez Siebie i Swoje lęki czy innego rodzaju wkręty jest nieprzewidywalne. Moim zdaniem oczywiście - mówię to z poziomu "płaszczaka", którym przecież jestem w 99% jednak. Nigdy nie wiadomo w jakim momencie ono nastąpi i czego będzie dotyczyło. W Moim życiu przynajmniej tak dotąd zawsze było. Prawdziwe zagrożenia przychodziły znienacka, a nie wtedy kiedy się czegoś obawiałam czy próbowałam przez czymś zabezpieczyć.. Być może "strzelam Sobie w kolano", że Ci to mówię bo w końcu nie znam Cię i nie wiem kim jesteś a w necie można sporo udawać (bez urazy to są fakty, z którymi trzeba się liczyć, a nie żadne oskarżenia pod Twoim adresem). A Ja jednak już tego doświadczyłam, że jakiś "ktoś" o nieznanych Mi intencjach się Mną interesował w nieznanym Mi celu więc chcę czy nie - liczę się z tym.

Wracając do pytania - skoro nie wiem co, kiedy i jak - więc też nie wiem co, kiedy i jak zrobię. Ani nawet tego czy dam radę, czy polegnę jak plaskacz. Takie jest życie i tyle. Nie szukam niebezpieczeństw i staram się postępować rozsądnie. Ale zastraszającym lękom Mojej wyobraźni też nie mogę ulegać, nawet te dyktowane przez "rozsądek" trzeba czasem przekraczać. Nie ma żadnej gwarancji i taka jest prawda. No, może oprócz "ubezpieczenia na wypadek życia". :lol: To jest pewna gwarancja a czy jest prawdziwa czy tylko jest pocieszającą iluzją? A kto to wie i jakie to ma znaczenie? Czy bardziej należy się martwić tym, że po śmierci "nie ma nic" czy tym, że jednak "coś jest dalej"? Jak sądzisz? 8-)

Osobiście wcale nie przekonują Mnie żadnego rodzaju regresy w których "jestem, umiem, pamiętam, znam schemat"... itdp. Z Własnego doświadczenia wiem, że czytanie z Pola może się odbywać wyłącznie drogą identyfikacji z tym co się czyta - więc te identyfikacje jak dla Mnie o niczym nie świadczą oprócz tego właśnie, że ktoś się dostroił do info takiego lub innego - istniejącego w formie zapisu w Polu Świadomości. W taki sposób oczywiście i Ja też jestem "nieśmiertelna" i Moje wszystkie doświadczenia się w Polu zapisują. Być może to całkowicie wystarczy? Żeby chcieć tam wnieść coś fajnego? 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » niedziela 16 maja 2021, 11:13

Owszem, nie sposób przewidzieć, więc i ja nie wiem jak się zachowam. Ale mam świadomość jednego, postaram się nie bać, bo strach odbiera rozum.

Dziękuję Ci za tą pouczającą dyskusję.
Miłego dnia
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: azo » wtorek 18 maja 2021, 13:36

Strach odbiera rozum bo krew odpływa z płatów czołowych w głąb mózgu i kiedy to się dzieje można wpaść w panikę - pożar lękowy. Zaś decyzje rozsądne podejmuje się korą przedczołową. Tu dużo zależy od tego co kto robi z paniką - czy ma odruch zamierania czy walki/ucieczki. Więc głęboko ukryte lęki dobrze jest rozbrajać po troszeczku i w miarę możliwości w komfortowych warunkach. Nie za dużo od razu i w międzyczasie też dobrze jest wracać do równowagi - tak zwana proza życia bardzo dobrze pomaga. Takie przynajmniej są Moje doświadczenia. Strachy jakie by nie były - trzeba zrobić pranie i nakarmić dzieci ewentualnie psa/kota. :D

Ja też Ci dziękuję i wzajemnie - dużo spokoju. 8-)
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 436
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 6
x 19
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podziękowanie: 569 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » wtorek 18 maja 2021, 18:21

Babo, przypominasz mi o starych szufladach mojego umysłu które już pokryła gruba warstwa kurzu, dziękuję :D

Biochemia mózgu to element szczególny.
Miałam napisać coś jeszcze ale dziś wystarczy.
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 01 cze 2021, 19:56

Odkrywamy wielkość polskiej filozofii - cz. 1 - o Józefie Hoene Wrońskim - prof. W. Korab-Karpowicz

https://www.facebook.com/niezaleznatele ... 2722880432

Niezależna telewizja
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 19 lut 2022, 21:18

Prof. Paweł Wieczorkiewicz. Mikołaj Kopernik. Człowiek, który wstrzymał Słońce
19 lut 2022

https://www.youtube.com/watch?v=OEkVaFIj5kc

Z P B P

- Jest najbardziej znanym Polakiem na świecie - mówił prof. Paweł Wieczorkiewicz na antenie Polskiego Radia.

Mikołaj Kopernik urodził się 19 lutego 1473 roku. Był astronomem, kanonikiem, prawnikiem, matematykiem, lekarzem i ekonomistą. Jego najważniejszym dziełem jest traktat "O obrotach sfer niebieskich", w którym opisał heliocentryczną wizję wszechświata.
0 x



Pragmatysta
x 129

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: Pragmatysta » poniedziałek 21 lut 2022, 02:01

Mówili Kiedyś? pisze:
sobota 28 lis 2015, 17:48
Czy mądry człowiek musi być koniecznie biedny?
Czy bogaty człowiek nie ma szans, aby osiągnąć mądrość?
Nie ma takiej reguły. Każdy jeden człowiek na świecie bez względu na status społeczny, bogactwo i znaczenie może i ma obowiązek wyruszyć w podróż po rozum do głowy. Droga ta jest długa, więc po drodze może wszystko się zdarzyć. Najważniejsze jednak jest to, aby mieć oczy do patrzenia i uszy do słuchania, a ponadto umieć wyciągać wnioski z tego co się widzi i co się słyszy.
Przykładem bogatych ludzi, którzy osiągnęli sukces, lub obrali dobry kierunek drogi życiowej jest Budda, a także, Młodzieniec, który znalazł Perłę, wrócił do domu, sprzedał wszystko co posiadał i kupił tę Perłę. Człowiekiem bogatym, który w pewnym okresie swego życia zmądrzał jest także Syn Marnotrawny, który roztrwonił cały swój majątek, poznał życie bez pieniędzy i zaczął poważnie myśleć, że coś jest nie tak, na pewno nie tak, jak myślał dotychczas. Postanowił powrócić on do swojego ojca, który nigdy nie żałował jemu niczego, a o którym wiedział, że przyjmie go z otwartymi ramionami.
Budda, też pochodził z bardzo bogatej rodziny, mieszkał w pałacu w którym jemu niczego nigdy nie brakowało. Budda był ciekawy dlaczego życie w pałacu jest lekkie, łatwe i przyjemne, a poza pałacem dzieją się prawdziwe horrory. Postanowił on porzucić swoje wygodne życie i wyruszył w świat w przebraniu ubogiego mnicha, aby zrozumieć nurtującą go sprzeczność.

Powraca do was wasza przyjaciółka ze starego forum sfinks Pamiętacie mnie?


I dlatego sam rozumiesz, że Bogiem jest Człowiek. Nie ma ani "Diabła" ani "Boga" jest tylko człowiek i jego wybaczenie bądź pomsta. Rozumiesz ?
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 26 lut 2022, 16:52

Barbara Krafftówna i Jerzy Wasowski — Najwyższa Mądrość (official video)
23 sty 2020

https://www.youtube.com/watch?v=odEg9O0vEbE

Mystic Production TV
0 x



Awatar użytkownika
azo
Posty: 1484
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 256
x 153
Podziękował: 4441 razy
Otrzymał podziękowanie: 2805 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: azo » środa 16 mar 2022, 08:23

Zbyt skomplikowane dla Mnie jeszcze w tym momencie. Definiując mądrość - to umiejętność wykorzystania posiadanej wiedzy dla tak zwanego dobra powszechnego czyli wzrostu ogólnego dobrostanu bo kiedy wzrasta tylko Mój... będę otoczona zazdrosnymi "wrogami" (tymi, którzy go nie mają w takiej ilości jak Ja) i też się nim raczej nie nacieszę.... Ciekawe jakiego to jeszcze elementu tej wiedzy Mi brakuje, że nie mogę jej zamienić na mądrość i dalej chodzę na targ próbując choć tyle sprzedać ile mam sama? Jakiś pomysł na ten brakujący element? :(
0 x


Ascezo minD

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 23 maja 2022, 17:23

Arystoteles | Myśl polityczna
Data premiery: 7 sie 2021

https://www.youtube.com/watch?v=gT1e0kmGUzc

Redakcja Erudyta

Za jednego z największych filozofów starożytnej Grecji uważa się Arystotelesa. Był on twórcą myśli politycznej, którą spisał w swoim dziele "Polityka". Określił tam zbiór poglądów na życie polityczne oraz przedstawił jakie według niego powinno być idealne państwo i w jaki sposób funkcjonować. W tym materiale w sposób skrócony przedstawię jego doktrynę, której znajomość może okazać się bardzo cenna przy tworzeniu przyszłych systemów państwowych.

O co nas pytaja wielcy filozofowie Arystoteles, odc 4, cz 1 wideo
2 lis 2009

https://www.youtube.com/watch?v=F-znm2KYdmU

Elzenberg
0 x



ODPOWIEDZ