Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.

/blueray21

Mądrość.

Awatar użytkownika
BABA
x 237
x 135
Podziękował: 4346 razy
Otrzymał podziękowanie: 2630 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: BABA » sobota 15 maja 2021, 09:07

I o to chodzi. Zderzenie zawsze występuje (paradoksalnie nie tylko na minus) bo "twarda rzeczywistość" po to jest i tyle. Nigdy nie będzie dokładnie taką jak Ja tego chcę. W pewnym sensie owa rzeczywistość rozmawia ze Mną. Czasem Mnie o czymś informuje, czasem coś proponuje, czasem koryguje. Rozmowa z rzeczywistością to rozmowa z wyższym rozumem, który ją kreuje. Gdyby zawsze miała być dokładnie taka jak tego chcę oznaczałoby, że "wiem o niej wszystko" = jestem martwa i już się nie rozwijam. To by było wystąpienie przeciwko najważniejszemu chyba prawu tego Wszechświata. Natomiast od Mojej decyzji, od tego jakie wyciągam wnioski a potem robię korekty po kolejnych zderzeniach, zależy czy one będą mniej czy bardziej bolesne, czy może będą mniej lub bardziej fajnymi niespodziankami. To są efekty dostrajania się do tego czego chcę. Moim zdaniem zwłaszcza w obszarze duchowym trzeba na to uważać bo obszar nieprzejawiony jest wiele razy większy od przejawionego - z Naszej perspektywy śmiało można go nazwać nieskończonością. I WSZYSTKO (bez wyjątku) co w nim istnieje niczego bardziej nie pragnie od tego, żeby się przejawić i zaistnieć. Więc stara się przyciągać Naszą uwagę. Kiedy już do tego dojdzie zawsze jeszcze, w każdym momencie mamy wybór. W jaki sposób sama chcę i zdecyduję się przejawić to co Mnie "ciśnie" (natchnęło lub opętało) lub w jaki sposób zareaguję na to co przychodzi z zewnątrz.

Przykładowo. Jeśli jakiś "głos w głowie" przekonuje Mnie, że jestem robotem i muszę wykonać rozkaz bo nie ma innej opcji - mogę w to uwierzyć lub nie. Kiedy mam dystans do tego w co wierzę i wiem, że nie wszystko jest prawdą do takiego "głosu" też mam dystans i mogę kierować się bardziej tym czy CHCĘ wykonać jakiś tam "rozkaz" > np czy będę się z tym dobrze czuć bo to jest zgodne z Moimi wartościami czy nie. W odpowiedzi na to co przychodzi z zewnątrz mam podobny wybór - mogę wybrać jeden konkretny aspekt jakiegoś zdarzenia i jemu nadać większe znaczenie niż innym. Mama w furii była bliska przekroczenia granicy bezpieczeństwa? Albo kładę nacisk na tą bliskość granicy i wzmacniam w Sobie lęk przed jej przekroczeniem, albo kładę nacisk na fakt, że Mama jednak nigdy jej nie przekroczyła i buduję większe poczucie bezpieczeństwa.
0 x

Niepowodzenie może złamać tylko tego, kto dał się zwieść powodzeniu - Seneka

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
x 4
x 11
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowanie: 367 razy

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » sobota 15 maja 2021, 18:47

To nie jest odpowiedź na moje pytanie.
0 x

Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

Awatar użytkownika
BABA
x 237
x 135

Nieprzeczytany post autor: BABA » niedziela 16 maja 2021, 06:16

Nie znam odpowiedzi NGC6960. Prawdziwe zderzenie z rzeczywistością - tą prawdziwą a nie wyprojektowaną przez Siebie i Swoje lęki czy innego rodzaju wkręty jest nieprzewidywalne. Moim zdaniem oczywiście - mówię to z poziomu "płaszczaka", którym przecież jestem w 99% jednak. Nigdy nie wiadomo w jakim momencie ono nastąpi i czego będzie dotyczyło. W Moim życiu przynajmniej tak dotąd zawsze było. Prawdziwe zagrożenia przychodziły znienacka, a nie wtedy kiedy się czegoś obawiałam czy próbowałam przez czymś zabezpieczyć.. Być może "strzelam Sobie w kolano", że Ci to mówię bo w końcu nie znam Cię i nie wiem kim jesteś a w necie można sporo udawać (bez urazy to są fakty, z którymi trzeba się liczyć, a nie żadne oskarżenia pod Twoim adresem). A Ja jednak już tego doświadczyłam, że jakiś "ktoś" o nieznanych Mi intencjach się Mną interesował w nieznanym Mi celu więc chcę czy nie - liczę się z tym.

Wracając do pytania - skoro nie wiem co, kiedy i jak - więc też nie wiem co, kiedy i jak zrobię. Ani nawet tego czy dam radę, czy polegnę jak plaskacz. Takie jest życie i tyle. Nie szukam niebezpieczeństw i staram się postępować rozsądnie. Ale zastraszającym lękom Mojej wyobraźni też nie mogę ulegać, nawet te dyktowane przez "rozsądek" trzeba czasem przekraczać. Nie ma żadnej gwarancji i taka jest prawda. No, może oprócz "ubezpieczenia na wypadek życia". :lol: To jest pewna gwarancja a czy jest prawdziwa czy tylko jest pocieszającą iluzją? A kto to wie i jakie to ma znaczenie? Czy bardziej należy się martwić tym, że po śmierci "nie ma nic" czy tym, że jednak "coś jest dalej"? Jak sądzisz? 8-)

Osobiście wcale nie przekonują Mnie żadnego rodzaju regresy w których "jestem, umiem, pamiętam, znam schemat"... itdp. Z Własnego doświadczenia wiem, że czytanie z Pola może się odbywać wyłącznie drogą identyfikacji z tym co się czyta - więc te identyfikacje jak dla Mnie o niczym nie świadczą oprócz tego właśnie, że ktoś się dostroił do info takiego lub innego - istniejącego w formie zapisu w Polu Świadomości. W taki sposób oczywiście i Ja też jestem "nieśmiertelna" i Moje wszystkie doświadczenia się w Polu zapisują. Być może to całkowicie wystarczy? Żeby chcieć tam wnieść coś fajnego? 8-)
0 x

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
x 4
x 11

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » niedziela 16 maja 2021, 11:13

Owszem, nie sposób przewidzieć, więc i ja nie wiem jak się zachowam. Ale mam świadomość jednego, postaram się nie bać, bo strach odbiera rozum.

Dziękuję Ci za tą pouczającą dyskusję.
Miłego dnia
0 x

K.P.

Awatar użytkownika
BABA
x 237
x 135

Nieprzeczytany post autor: BABA » wtorek 18 maja 2021, 13:36

Strach odbiera rozum bo krew odpływa z płatów czołowych w głąb mózgu i kiedy to się dzieje można wpaść w panikę - pożar lękowy. Zaś decyzje rozsądne podejmuje się korą przedczołową. Tu dużo zależy od tego co kto robi z paniką - czy ma odruch zamierania czy walki/ucieczki. Więc głęboko ukryte lęki dobrze jest rozbrajać po troszeczku i w miarę możliwości w komfortowych warunkach. Nie za dużo od razu i w międzyczasie też dobrze jest wracać do równowagi - tak zwana proza życia bardzo dobrze pomaga. Takie przynajmniej są Moje doświadczenia. Strachy jakie by nie były - trzeba zrobić pranie i nakarmić dzieci ewentualnie psa/kota. :D

Ja też Ci dziękuję i wzajemnie - dużo spokoju. 8-)
0 x

Awatar użytkownika
Mgławica NGC6960
x 4
x 11

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » wtorek 18 maja 2021, 18:21

Babo, przypominasz mi o starych szufladach mojego umysłu które już pokryła gruba warstwa kurzu, dziękuję :D

Biochemia mózgu to element szczególny.
Miałam napisać coś jeszcze ale dziś wystarczy.
0 x

K.P.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 932
Podziękował: 32184 razy
Otrzymał podziękowanie: 25788 razy

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 01 cze 2021, 19:56

Odkrywamy wielkość polskiej filozofii - cz. 1 - o Józefie Hoene Wrońskim - prof. W. Korab-Karpowicz

https://www.facebook.com/niezaleznatele ... 2722880432

Niezależna telewizja
0 x

ODPOWIEDZ