Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.

/blueray21

Mądrość.

Mówili Kiedyś?
x 66

Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: Mówili Kiedyś? » sobota 28 lis 2015, 17:48

Czy mądry człowiek musi być koniecznie biedny?
Czy bogaty człowiek nie ma szans, aby osiągnąć mądrość?
Nie ma takiej reguły. Każdy jeden człowiek na świecie bez względu na status społeczny, bogactwo i znaczenie może i ma obowiązek wyruszyć w podróż po rozum do głowy. Droga ta jest długa, więc po drodze może wszystko się zdarzyć. Najważniejsze jednak jest to, aby mieć oczy do patrzenia i uszy do słuchania, a ponadto umieć wyciągać wnioski z tego co się widzi i co się słyszy.
Przykładem bogatych ludzi, którzy osiągnęli sukces, lub obrali dobry kierunek drogi życiowej jest Budda, a także, Młodzieniec, który znalazł Perłę, wrócił do domu, sprzedał wszystko co posiadał i kupił tę Perłę. Człowiekiem bogatym, który w pewnym okresie swego życia zmądrzał jest także Syn Marnotrawny, który roztrwonił cały swój majątek, poznał życie bez pieniędzy i zaczął poważnie myśleć, że coś jest nie tak, na pewno nie tak, jak myślał dotychczas. Postanowił powrócić on do swojego ojca, który nigdy nie żałował jemu niczego, a o którym wiedział, że przyjmie go z otwartymi ramionami.
Budda, też pochodził z bardzo bogatej rodziny, mieszkał w pałacu w którym jemu niczego nigdy nie brakowało. Budda był ciekawy dlaczego życie w pałacu jest lekkie, łatwe i przyjemne, a poza pałacem dzieją się prawdziwe horrory. Postanowił on porzucić swoje wygodne życie i wyruszył w świat w przebraniu ubogiego mnicha, aby zrozumieć nurtującą go sprzeczność.

Powraca do was wasza przyjaciółka ze starego forum [b]sfinks Pamiętacie mnie?
Załączniki
zdjęcia domowe (27).jpg
(31.95 KiB) Pobrany 28 razy
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 404
Podziękował: 16321 razy
Otrzymał podziękowanie: 14243 razy

Re: Mądrość.

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 25 gru 2016, 19:23

0 x

Awatar użytkownika
sandra
x 98
x 114
Podziękował: 1026 razy
Otrzymał podziękowanie: 3909 razy

Nieprzeczytany post autor: sandra » środa 18 sty 2017, 18:13

Obrazek
0 x

Awatar użytkownika
abcd
x 343
x 193
Podziękował: 29430 razy
Otrzymał podziękowanie: 8714 razy

Nieprzeczytany post autor: abcd » środa 18 sty 2017, 19:21

Moim zdaniem nawet tej godziny szkoda czyli pozbyć się mola z głowy jak najszybciej i cieszyć się życiem. ;) :D
0 x

Gdzie rodzi się wiara, tam umiera mózg.

Awatar użytkownika
Oska
x 144
x 20
Podziękował: 111 razy
Otrzymał podziękowanie: 262 razy

Nieprzeczytany post autor: Oska » sobota 21 sty 2017, 06:14

Mówili Kiedyś? pisze:Czy mądry człowiek musi być koniecznie biedny?
Czy bogaty człowiek nie ma szans, aby osiągnąć mądrość?
Nie ma takiej reguły. Każdy jeden człowiek na świecie bez względu na status społeczny, bogactwo i znaczenie może i ma obowiązek wyruszyć w podróż po rozum do głowy. Droga ta jest długa, więc po drodze może wszystko się zdarzyć. Najważniejsze jednak jest to, aby mieć oczy do patrzenia i uszy do słuchania, a ponadto umieć wyciągać wnioski z tego co się widzi i co się słyszy.

zgadzam się w 200% z tym sformułowaniem oznaczenia słowa mądrość.
Kiedyś już nie pamiętam gdzie, ani kiedy :roll: spotkałam się ze sformułowaniem że mądrość nie bierze się ze stosu przeczytanych książek, tylko z umiejętności wykorzystania posiadanej wiedzy, w określonym celu, czy to pogawędka, czy to określone działanie typu przykręcenie gniazdka.
Jednak z bólem serca należy stwierdzić że umiejętność logicznego myślenia, zanika w dzisiejszym świecie, na co przykładów tylko z moich małych przygód z różnymi ludźmi, jest sporo. Logiczne myślenie w dobie wszechwiedzącego telewizora, zwyczajnie stało się "towarem" deficytowym, przykre, jednak prawdziwe...
0 x

"Gdy czegoś gorąco pragniesz, cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"
P.C.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 404

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 15 lis 2017, 23:26

18 Życiowych Mądrości Sokratesa

Jeśli udało mi się wyciągnąć lekcję z nauk Sokratesa, to pierwszym elementem, który głęboko zapadł mi w pamięć był (i jest) tekst o tym, że tak naprawdę nie można nauczyć ludzi wszystkiego; można jedynie zachęcić ich do samodzielnego myślenia. Każdy z nas jest inny, dlatego samodzielne dążenie do zdobywania wiedzy i doskonalenia umysłu nie przez wszystkich jest osiągane w jednakowym tempie. Wszyscy jednak posiadamy nieograniczone możliwości, i tylko od nas zależy jak zostaną one wykorzystane. W dzisiejszym artykule poznasz 18 życiowych mądrości, których chce Cię nauczyć Sokrates.

1. Prawdziwą mądrością jest wiedza, że tak naprawdę nic nie wiesz
„Jestem najmądrzejszym mędrcem świata, a jedyną rzeczą którą wiem to to, że nic nie wiem”
„Wiedzieć, to wiedzieć, że nic nie wiesz. To jest znaczenie prawdziwej wiedzy.”
„Wiem, że jestem inteligentny, ponieważ wiem, że nic nie wiem.”
„Prawdziwa wiedza przychodzi do nas, kiedy zdamy sobie sprawę jak niewiele wiemy o życiu,, nas oraz otaczającym świecie.”
2. Bądź tą osobą, za jaką chcesz uchodzić
„Najkrótszą i najpewniejszą drogą życia z szacunkiem dla świata, to pozostawanie w rzeczywistości, w której szczerze chcesz się znaleźć; zauważ, że wszystkie ludzkie cechy nabierają większej wartości właśnie przez praktykę.”
3. Nic nie zmieni się dopóki Ty nie będziesz pierwszy
Zapamiętaj, że nie ma nic pewnego w kontaktach międzyludzkich; unikaj nadmiernej ekscytacji w dobrobycie i nieuzasadnionej depresji w nieszczęściu.”
4. Cnoty nie dają pieniądze, ale to dzięki niej pojawia się dobrobyt zarówno prywatny, jak i publiczny
„Moim celem jest przekazanie Wam, aby nie pogrążać się w myślach o materialnych dobrach tego świata, ale przede wszystkim dbać o największy rozwój duszy. Mówię Wam, że cnoty nie dają pieniądze, ale to dzięki niej pojawia się dobrobyt zarówno prywatny, jak i publiczny. To właśnie jest moja nauka, a jeśli uważana jest za doktrynę, która deprawuje młodzież – jestem złośliwcem.”
5.Poświęć swój czas na studiowanie pism mędrców
„Poświęć swój wolny czas na samorozwój przez studiowanie pism mędrców; dzięki temu z łatwością przyswoisz to, na co inni ciężko pracowali”
6. Ci, którzy wiedzą, że mają wystarczająco wszystkiego są naprawdę bogaci
„Najbogatszym jest ten, kto cieszy się z drobnostek, ponieważ w tym zawiera się bogactwo natury.”
„Szczęście tkwi w naturalnym bogactwie; luksus to sztuczna bieda.”
7.Powinieneś jeść, aby żyć – nie odwrotnie
„Bezwartościowi są ci, którzy żyją jedynie aby jeść i pić; prawdziwi czynią to jedynie, aby żyć”
8.Nie samo życie, ale dobre życie to to, co powinno być cenione
„Życie bez rozpoznania nie jest warte życia”
„Bardzo ważną kwestią jest nie to, aby żyć, ale to by żyć dobrze. Znaczy to tyle, co poświęcać czas na rzeczy, które przynoszą nam szczęście; aby żyć zgodnie z własnymi przekonaniami.”
9.Wszystko się zmienia, nic nie pozostaje takie samo
„Jeśli nie otrzymujesz tego,czego pragniesz – cierpisz; jeśli jest odwrotnie – cierpisz również; nawet, jeśli otrzymasz, dokładnie to, o co prosiłeś – będziesz dalej cierpiał, ponieważ nie utrzymasz tego przez wieczność. Umysł jest Twoim problemem; chce być wolnym od zmiany, wolnym od bólu, życiowych obowiązków i śmierci. Zmiana jest jednak prawem i żadna dawka symulacji nie zmieni tej rzeczywistości.”
10.Bycie zajętym nie jest sztuką. Jest nią to, czym wypełniasz swój czas
„Bądź świadomy jałowości aktywnego życia”
11.Bóg wie co najlepiej co jest dla nas dobre
„Nasze modlitwy powinny skupiać się na dziękczynieniu; Bóg wie najlepiej, co jest dla nas dobre”
12.Nie ograniczaj się do konkretnych miejsc świata – odkryj je wszystkie
„Nie jestem Ateńczykiem, czy Grekiem. Jestem obywatelem świata”
13.Nie pozwól, aby inni myśleli za Ciebie
„Aby w pełni poznać siebie, musisz zacząć samodzielnie myśleć”
14.Nie śpiesz się z przyjaźniami
„Nie śpiesz się z przyjaźniami; ale kiedy już ich doświadczasz, niech będą stałe i mocne”
15.Nie rzucaj słów na wiatr
„Kłamstwa są nie tylko złem samym w sobie; zatruwają one duszę złem”
16.Nigdy nie odpłacaj złem za zło, ponieważ to właśnie Ty, koniec końców ucierpisz najbardziej.
„Ten kto jest zraniony, nie powinien szukać zemsty; w żadnym wypadku nie może być dobrem czynienie niesprawiedliwości; nie jest nim również odpłacanie złem lub czynienie krzywdy niezależnie od otrzymanego bólu”
„Życie powinno zbliżać do Boga a dusza podążać za Nim”
17.Wszystkie dusze są nieśmiertelne
„Wszystkie dusze są nieśmiertelne, ale dusze sprawiedliwych są nieśmiertelne i wspaniałe”
18.Nigdy nie przestawaj dociekać prawdy

„Dociekanie to początek mądrości”
Mały bonus ☺
“Najłatwiejszą drogą nie jest oczernianie innych, ale doskonalenie własnego ja”
„Jeśli chcesz być dobrym jeźdźcem; dosiadaj najgorszego konia. Jeśli go okiełznasz, okiełznasz wszystkie.”
Mamy nadzieję, że z tymi kilkunastoma cytatami mądrość Sokratesa spłynie na Ciebie i sprawi, że osiągniesz zamierzone rezultaty.
Źródło:
http://www.omsica.pl/blog/sokrates/
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 404

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 22 mar 2018, 23:56

Poglądy Stephena Hawkinga - Agnieszka Zell

https://www.youtube.com/watch?v=0RHiNok4ETQ

Nadawane na żywo 21 mar 2018
Nagranie zrealizowane w studio NTV w Sobótce.
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 404

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 14 maja 2018, 23:43

Dr. Jan Pająk - Filozofia totalizmu

https://www.youtube.com/watch?v=sILT99clBIE

Opublikowany 10 gru 2016
Rozmowa z dr Janem Pająkiem, na temat stworzonej przez niego najmoralniejszej filozofii na ziemi - filozofii totalizmu.
Nagrania dokonano 26 listopada 2016r NZ (Nowa Zelandia)
0 x

ODPOWIEDZ