Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Umysł - Świadomość -Dusza

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7782
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1425
x 407
Podziękował: 14244 razy
Otrzymał podziękowanie: 13844 razy

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 10 mar 2014, 15:04

Ufff !!!!! ale się naczytałam ! Przyznam się bez bicia ,że nie zaglądałam do tego tematu od roku :? Jestem mile zaskoczona ! Jaka ciekawa dyskusja ,a zaczęła się niewinnie od tajemniczej przygody Kiary w lutym tego roku ;)

baba
Sztuka polega na tym żeby z każdym rozmawiać na JEGO poziomie rozumienia z szacunkiem dla niego bez narzucania własnego własnego "poziomu" bo to niestety jest przemoc.


baba jesteś the beast !! Wniosłaś "świeży powiew " na to forum ,dziękuję ci :) Oczywiście dziękuję wszystkim uczestnikom tej dyskusji ,daliście mi dużo do myślenia.

hm......tylko co było pierwsze ,umysł czy świadomość ? :?

edit:
oczywiście powinno być the best ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

baba
x 129

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: baba » poniedziałek 10 mar 2014, 15:20

Odwieczne pytanie, jajo czy kura? :mrgreen:
0 x



Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » poniedziałek 10 mar 2014, 15:40

Odpowiedz prosta :

Swiadomosc i jajo byly pierwsze.
0 x



Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » poniedziałek 10 mar 2014, 16:59

baba pisze:I wiesz, naprawdę nie musisz nas kobiet bronić rycerzu szlachetny. Wbrew pozorom my dobrze wiemy co robimy


Szacowna dzięki za miłe słowo boć to i zawsze mile widziane :D
Spieszę jednak Cię powiadomić, że w rycerza nie bawię się już od dawna :D
Oprócz oczywiście z tego co tam się z gniazda rodzinnego wyniosło boć słabszych kiedyś tam za dzidziusia broniłem :D
Ale proszę wcale nie uważam, że kobiety trzeba bronić oj naprawdę :D
Wiem z doświadczeń nie tylko swoich, nawet bym powiedział z doświadczeń brata rodzonego (jeżeli chodzi o predyspozycje ciała fizycznego to hm można pozazdrościć, a szczególnie odbioru). :D
To tyle jeżeli chodzi o obronę.
Dodam też, że nauczyłem się jakiś czas temu że bronienie tzw swojej racji uniemożliwia słuchanie siebie a więc i słuchanie wszechświata :D
Na tym forum i nie tylko staram się przekazywać informacje i jednocześnie korzystać z informacji innych.
Stosuje Syntezę a przynajmniej uczę się stosować Syntezę :D
Dodaje do Drugiego i tego Drugiego staram się Słuchać bo dzięki niemu Słysze siebie :D
Wypada mi się też raz jeszcze zgodzić z szacowną Fair Lady iż najpierw była Świadomość później jajko :D
to może pozdrawiam :D
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 10 mar 2014, 17:30

Najpierw były jaja (jak berety ) :D , potem doszła świadomość, a umysł na koniec wszystko to sobie logicznie poukładał... i mamy to co mamy :lol:



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » poniedziałek 10 mar 2014, 17:37

hm myślałem, że zielona herbatka była pierwsza :D
0 x



ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: ex-east » poniedziałek 10 mar 2014, 17:58

baba pisze:
To, co zostało zainstalowane nie jest mną, chyba, żeby się tego mocno trzymać.

To właśnie ta moja wątpliwość co do Ciebie, którą próbuję wyjaśnić. Czy Ty to sobie zainstalowałeś czy naprawdę tego chcesz. Jesteśmy tym z czym się utożsamiamy a utożsamić się można ze wszystkim, również z pewną koncepcją. I to jest OK, tylko trzeba mieć pewność że to moja droga.

Kolejne założenia. Nawet nie zastanowisz się nad tym co piszesz, tylko ... piszesz. Ale to fajnie , gdyż to teraz jest na świetle dziennym.
To, co teraz przepływa przez tzw "mnie" po prostu przepływa. Nie ma komu instalować cokolwiek, a nowe instalki nie mają o co zaczepić, gdzie się wpiąć, bo musiałyby mieć interfejs , czyli to, o czym piszesz wyżej, o tej PEWNOŚCI, ŻE TO MOJA DROGA. Jak zaskoczy to przyjmujesz to jako swoje i wtedy WSZYSTKO, dosłownie wszystko co piszesz będzie się filtrowało przez tą tzw " TWOJĄ DROGĘ" , tą uznaną przez Ciebie za OK , zwykłą KONCEPCJĘ.
I oczywiście, że wszyscy przyjmujemy jakieś koncepcje w określonych relacjach, np mąż-żona , szef-pracownik, relacje koleżeńskie , przyjaciel-przyjaciel itede itepe. Chwilowo przyjmujemy różne tożsamości i to zamiennie, czyli raz jesteśmy górą, raz na dole. Wszystko się zgadza, ale to tylko chwilowe, to są narzędzia, interfejsy do komunikacji w przestrzeni wykreowanej sztucznie, umownie. Dotąd wszystko OK.
Tyle, że to jedynie powierzchnia rzeczy, jedynie pomarszczone fale na morzu. Już parę metrów głębiej powierzchnia wygląda zupełnie inaczej. Przestaje mieć tak wielkie znaczenie.

Gdybyś miał CAŁKOWITĄ pewność to po co byś się inkarnował skoro nie chcesz w człowieku zobaczyć przejawu "boskości" a jednocześnie czujesz miłość do wszystkich ludzi. 8-)
To nie JA się inkarnowałem. Tożsamość przyszła później, nie urodziła się , nie zaplanowała przyjścia na świat, nie poganiała komórek , aby się dzieliły i rozwijały poprzez różne etapy rozwoju. Tego JA po prostu nie było wcześniej. To co piszesz z tego tu punktu widzenia nie trzyma się kupy, a pytanie nie ma zupełnie sensu.
( To nie Twoja wina, nie Twój błąd i nie bierz tego osobiście do siebie , po prostu inaczej z tej strony wygląda to co piszesz i o co pytasz. Nie gorzej - inaczej . Mam nadzieję ,że nie trzeba Ci o tym przypominać ciągle ? )
MIłość do ludzi , współodczuwanie , to też NIE JA TO ROBIĘ, NIE JA TO CZUJĘ. Takie odczucia się pojawiają, przychodzą i dopiero w reakcji na nie następuje działanie. "Boskość" się przejawia. Chcenie czy nie chcenie nie ma tu nic do rzeczy. Tak, ta boskość przepływa przez Twój organizm, przez Przebiśniega i przez tzw "mój" - to jest nieoddzielenie, nie mój i nie Twój punkt widzenia. Podobnie przepływają chmury po niebie - nie Twoim niebie, bo ono do Ciebie nie należy. Ani słońce. Dzięki temu wszyscy mogą się cieszyć promieniami słonecznymi i błękitnym niebem.

Przejawia się w naszym życiu TYLKO to czego chcemy już bez żadnego cienia wątpliwości.

Skoro tak sobie wmawiasz.... to po co potrzebujesz terapeutki, skoro wystarczy , że sobie zachcesz i wymyślisz jakąś cudowną, wspaniałą siebie ? No przecież bez żadnego cienia wątpliwości dostaniesz to co chcesz, czyż nie ?

To coś, co zawsze było i nie da się tego zmienić , można tylko przesłonić ( ale PO CO ?? )

No właśnie po co, albo dlaczego? Albo czym? Co jest przesłoną a co światłem? Widzisz "swoją" iluzję?
Tak, BINGO !! -JA TO MOJA ILUZJA. Filtry za pomocą których oceniam , to MOJA ILUZJA. Widać MNIE - iluzję. Nie ma walki z nią, ale jest rozpoznanie. To wystarczy.

Czuję się jednak bliżej nieba

Bingo! :mrgreen: Czyli jak CZUJESZ (po to masz emocje) to wiesz gdzie chcesz iść
Odczucia są, porównania się pojawiają, palce przepisują. Nie ma sensu teraz porzucania zaimków, bo na tym etapie komunikacji są po prostu bardziej zrozumiałe, ale - że użyję ulubionego zwrotu Przebiśnieg a - to tylko podpórki .

Bo jeszcze jedno mamy "wspólne" Ty "już" trochę nie istniejesz a ja "jeszcze". :mrgreen:
Tak czy inaczej , będziemy używać różnych "podpórek" , ale wszystkie one są chwilowe. Pewnie jak nacieszysz się już jedną , to ją porzucisz i przedzierzgniesz się w inną. Normalka. To tylko mundurki, nic stałego. A Ty szukasz teraz najbardziej skrojonego na miarę .. na tę chwilę.

Tylko prośbę mam nieśmiałą żebyś mnie już nie prowokował do gniewu
Nie wiem co Ciebie zagniewa .. ale jeśli się tak zdarzy, to nie projektuj tego na wszystkich dookoła, tylko zobacz co w Tobie się wzburzyło.

Czasem jakiś kamień kopnąć trzeba to co zrobię jak sobie nogę odetnę?
A czegoś ubędzie Ci jak rozpoznasz co jest co ?
Czy nogi Ci znikną nagle ? No ale jak wmówisz sobie, że sobie coś odcinasz, to pewnie w to uwierzysz nawet ;)

channell napisałaś
baba jesteś the beast !!

Ty nie wywołuj bestii z lasu , channell :lol: ( beast = bestia )
0 x



baba
x 129

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: baba » poniedziałek 10 mar 2014, 19:40

No cóż East, skoro Ty go nie chcesz to ja biorę. Twój gniew, pychę, pogardę. Mnie się wszystko przydaje, pokorne cielę nie dwie ale wszelkie możliwe "matki" ssie. Ja tam nie mam problemu z tym żeby to przekuć boć to tylko energia. Dziękuję. :D
0 x



Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » poniedziałek 10 mar 2014, 19:55

Szacowni pozwolę sobie tylko dodać tak odbierając ostatnie Wasze posty, że te same sprawy nazywacie inaczej i tylko lub aż tyle :D
Ano będziemy pracować by nie bronić swoich racji bo ja osobiście widzę, że wielu z nas na tym zacnym forum nie broni swoich racji nie choć uparty nie jestem to raczej tak mi się wydaje.
Otóż większość z nas broni swoich nazw :D :D
Ale oczywiście nie upieram się :D
to może pifko :D
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7782
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1425
x 407
Podziękował: 14244 razy
Otrzymał podziękowanie: 13844 razy

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 10 mar 2014, 21:23

east pisze
Ty nie wywołuj bestii z lasu , channell :lol: ( beast = bestia )


oj tam ,oj tam czepiasz się gorączkującej i zakatarzonej kobiety :? to tylko jedna literka :P oczywiście że powinno być the best :P :P ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » środa 12 mar 2014, 18:08

baba pisze:Ja tam nie mam problemu z tym żeby to przekuć boć to tylko energia. Dziękuję.


Szacowna pozwolę sobie tylko wyjaśnić, że szacowny ex -east iluzją nazywa ja czyli tak w uproszczeniu osobowość, choć może się mylę uparty nie jestem :D
Bardziej czuję :D
Zwykle takie określenie spotyka się u ludzi, którzy nie dopuszczają istnienia siata energii ewentualnie niczego czego tym przysłowiowym rozumem nie można sprawdzić ogarnąć 8-)
Co za tym idzie dla tych ludzi człowiek to jest ciało fizyczne i u tych religijnych dusza :D
Cóż każdy kowalem swojego losu :D
Co do przekucia ja to pozwolę sobie nazwać przepuszczeniem :D
to może pozdrawiam :D
0 x



ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: ex-east » środa 12 mar 2014, 18:34

Alez przeciwnie , Przebisniegu. To, czego rozumem nie da sie ogarnac , jest wszystkim, skad pochodzi materia, cialo, swiadomosc i energia, no, prawie wszystko.... bo jak sam zauwazyles, rozum tego nie ogarnia, a rozum, jak sama nazwa wskazuje, jest scisly i logiczny i nalezy do JA. Czyli w skrocie - Ty, Ja, nie ogarniamy, bo te nakladki nie sa czescia DOMU. One zyja w swiecie koncepcji i nawet teraz porozumiewaja sie za pomoca koncepcji. Wkladajac mnie do worka pt "tacy ludzie co to nie czuja energii" robisz dokladnie to samo ze soba :-D . I nie ma sie o co obrazac poniewaz tak jest. Konceptualnie mozna probowac ponazywac, ale prawda jest taka, ze tylko w bezposrednim doswiadczeniu te koncepcje sie weryfikuja. Tylko, ze niektorzy ludzie i tego nie widza, choc patrza niby .... hmmm "bardziej" . ;-)
0 x



Awatar użytkownika
Przebiśnieg
Posty: 1191
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 16:41
x 2
x 24
Podziękował: 786 razy
Otrzymał podziękowanie: 1314 razy

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » środa 12 mar 2014, 20:05

ex-east pisze:, a rozum, jak sama nazwa wskazuje, jest scisly i logiczny i nalezy do JA. Czyli w skrocie - Ty, Ja, nie ogarniamy, bo te nakladki nie sa czescia DOMU. One zyja w swiecie koncepcji i nawet teraz porozumiewaja sie za pomoca koncepcji.


Widzisz szacowny dokładnie zgadzam się z Tobą choć zamiast rozum wole używać słowa intelekt. :D
Zresztą zgodziliśmy się jakiś czas temu, że zbiór mający początek i koniec ograniczony znaczy się nie ma szans objąć zbioru nieskończonego, który być może jakiś tam początek ma ale końca to chyba nie choć uparty nie jestem i się nie upieram. :D
Pozwolę sobie jednak zwrócić Tobie szacowny na jeden mały jak mawia szacowny Dariusz myk :D :D
Ten myk to informacja.
Informacja, która przychodzi z zewnątrz i z wewnątrz.
Bowiem ponieważ każdy jest inny nie każdemu dane( bo nie każdy zresztą tego potrzebuje) widzieć świat energii,
Nie do każdego też przychodzi informacja senna.
Często jest tak że w snach różni ludzi dostają informacje nt toczących się procesów w świecie energii też.
Często ale nie każdemu się śni przebieg zmian w świecie energii. :)
Jednak każdy człowiek dostaje informacje, która zawsze jest odpowiedzią na zadane przez niego pytanie.
Wystarczy podjąć decyzje by to pytanie zadać.
Jeżeli tylko podejmie decyzję to odpowiedź usłyszy i ta odpowiedź będzie na tyle czytelne, że intelekt nie będzie miał problemu by umieścić ją w odpowiedniej szufladce.
Później stopniowo intelekt będzie funkcjonował zgodnie z potrzebą czyli do tego do czego został powołany.
Tzn do odbioru informacji, pozwolę sobie powtórzyć do odbioru nie do odbioru i interpretacji.

ex-east pisze: Wkladajac mnie do worka pt "tacy ludzie co to nie czuja energii" robisz dokladnie to samo ze soba


Prawda najprawdziwsza bo gdybym ja bracie usiłował Cię ocenić to z za przeproszeniem do życi z taką pracą nad rozwojem własnej świadomości. :D
Dlatego pozwoliłem sobie napisać
Przebiśnieg pisze:Zwykle takie określenie

W moim rozumieniu większość ludzi na tym forum to tak w uproszczeniu ezoterycy :D
Ciebie szacowny ja (zresztą wielokrotnie to podkreślałem) tak bym nazwał :D
A ponieważ znam Cię dłużej niż szacowna baba więc pozwoliłem sobie zważywszy iż nazwy tego samego bywają różne stwierdzić, że to co ja wklejam do rubryczki osobowość Ty szacowny wklejasz do rubryczki iluzja i choć piszemy o tym samym inaczej to rozpoznaliśmy, czy też inaczej to postrzegamy.
Kurcze no spokojnie jak widzę panią w stroju toples to spokojnie mówię, że widziałem gołe piersi więc jak coś tam nabazgrzesz jak kura łapą to ponieważ znamy się już trochę pozwolę sobie napisać to w prosty czytelny sposób bo wiem, że zrobisz tak samo, gdyż mimo, żeś specjalistą od analizy i może nie gramy w tej samej drużynie to gramy w tej samej lidze :D
Ta, że spoko euro koko :D
Spokojny też bądź o moje tzw obrażanie :D
No oczywiście jak byś tam no wiesz miąchem przysolił tak dla przysolenia jak jakiś zakapior to mimo, że pewnie tak na udeptanej ziemi bym z Tobą przegrał to pewnie rękawice bym Ci rzucił.
W przypadku jeżeli piszesz co odbierasz to hm wierz nie wierz pochylam się nad tym bo jak inaczej bym Słuchał Siebie :D
to może pozdrawiam :D

PS
Więcej już nie będę tu pisał ,że Cie lubię i uważam za wspaniałego Człowieka bo leniewy jestem i nie lubię się bez potrzeby powtarzać :D
0 x



Awatar użytkownika
Angelrage
Posty: 81
Rejestracja: niedziela 18 sie 2013, 12:20
Lokalizacja: Alpha-Ori
Podziękował: 112 razy
Otrzymał podziękowanie: 152 razy
Kontakt:

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: Angelrage » środa 12 mar 2014, 21:08

Było sobie Było i by chętnie coś stworzyło- więc dla zabawy "głowę" wymyśliło
W głowie zwierciadło, poprzez które JESTEM obraz świata utworzyło

JESTEM, poprzez zwierciadło, może patrzeć- ale nie BYĆ WIDZENIEM bez patrzącego, może słyszeć- ale nie BYĆ SŁUCHEM bez słuchającego)

Cokolwiek JESTEM MOŻE MÓC poprzez zwierciadło- nie będzie TYM CO JUŻ JEST bez zwierciadła...
0 x


Et lux in tenebris lucet et tenebrae eam non comprehenderunt

ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: ex-east » środa 12 mar 2014, 22:47

Angelrage pisze:Było sobie Było i by chętnie coś stworzyło- więc dla zabawy "głowę" wymyśliło
W głowie zwierciadło, poprzez które JESTEM obraz świata utworzyło

Do mnie bardziej przemawia geneza oparta na Castaniedowym latawcu-drapieżcy. Obcy-Ósmy-Pasażer-Nostromo :lol:

JESTEM, poprzez zwierciadło, może patrzeć- ale nie BYĆ WIDZENIEM bez patrzącego, może słyszeć- ale nie BYĆ SŁUCHEM bez słuchającego)

Można to inaczej nieco zabrzmi tak : JEST WIDZENIE , patrzenie ,postrzeganie, ale NIE MA PATRZĄCEGO, WIDZĄCEGO, POSTRZEGAJĄCEGO ani ZWIERCIADEŁ. Jest SŁYSZENIE, nawet bez udziału słuchającego.
Bo słuchający jest w stanie rozpoznać to , co słyszy, a widzący opisuje to co widzi. To są ich interpretacje. A co człowiek , to inna interpretacja tego, co widać i słychać i czuć.

Latawiec też nie znalazł "ofiary" przypadkowo. Nie ma przypadków.


Cokolwiek JESTEM MOŻE MÓC poprzez zwierciadło- nie będzie TYM CO JUŻ JEST bez zwierciadła...
a To Co Jest - istnieje bez żadnych zwierciadeł, zawsze istniało, nie będąc niczym konkretnym jedynym, ale będąc jednocześnie wszystkim konkretnym.... to zamieszało się co nie ? :lol:
0 x



quetzalcoatl888
x 129

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » środa 12 mar 2014, 23:23

cos w tym jest...ale umysl powinien sam sobie ksztaltowac przestrzen chociaz poza 3d :)

http://illuminatimatrix.wordpress.com/about/
0 x



baba
x 129

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: baba » czwartek 13 mar 2014, 06:08

Cóż, być może z tą świadomością i rzeczywistością po prostu jest tak jak do tego fizycy kwantowi dochodzą. Oni już zapodają że jest taki poziom na którym istnienie i forma tych najmniejszych elementów materii zależy od istnienia obserwatora. Jeśli jest obserwator to i one są a jak nie to nie. Czyli ta świadomość, która kreuje i stwarza rzeczywistość. Wczoraj o tym z przyjacielem ględziłam. Ciągle zamulona jestem to trudno mi powtórzyć ale warto poszukać chyba w tych ich teoriach czy tam czegoś nie ma. 8-)
Mnie najbardziej zaintrygowała ciemna materia. Nie ma bezpośrednich dowodów jej istnienia ale jest tak dużo pośrednich że właściwie fizycy uznają jej istnienie. Według nich ciemna materia jest tym elementem np który powoduje ekspansję Wszechświata. I wcale nie jest rozproszona równomiernie tylko ma swoje skupiska, które właśnie uczą się znajdywać i robią taki obraz Wszechświata z jej gromadami. No i NAZWA!!!!! Ciemność to w naszym języku taki synonim "zła". A tutaj akurat chodzi o to że ona jest ciemna=ZASŁONIĘTA. Niewidoczna. Na razie. :D
0 x



ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: ex-east » czwartek 13 mar 2014, 09:31

Nie tyle potrzebny jest Obserwator, co sam akt obserwacji, mierzenia. Tak, jak w slynnym eksperymencie z podwoja szczelina, przez ktora "strzelano" elektron. Nie bylo przy tym fizycznie obserwatora, ale bylo urzadzenie dokonujace rejestracji (obserwacji). I to wystarczylo. Czemu tak ? Bo moze wszystkie tzw obiekty w jakis sposob uporzadkowane, "dokonuja obserwacji" ? . Bo Swiadomosc jest we wszystkim i nie ma niczego, co nie byloby Nia.
0 x



baba
x 129

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: baba » czwartek 13 mar 2014, 10:55

Dokładnie East, o tym też gawędziliśmy z tym moim kumplem. Gdzie ta świadomość właściwie jest i co jest tym spojrzeniem. Czy np komórki w naszym ciele "widzą" siebie nawzajem? Czy tylko ja widzę swój komputer czy on też mnie "widzi" i rozpoznaje? Są takie tam różne eksperymenty gdzie ludzie zmieniają świadomością jakieś statystyczne wyniki tego co komputer "powinien" wyświetlać. Nie pamiętam dokładnie o co tam chodzi czy o wolę, czy jakiś rodzaj ukierunkowania, przekonanie, czy tzw "oczekiwaniem" (spodziewam się czegoś) czy coś tam innego jeszcze.
Mój komp np to kompletnie czasem wariuje razem ze mną. :lol:
Takie psikusy mi robi bez żadnego realnego powodu że cyrk. A czasem z powodem. Ale zawsze kiedy dobrze zinterpretuję jaka to jest dla mnie informacja to problem znika sam. Niczego nie trzeba naprawiać albo pojawia się możliwość naprawy. Nie tylko komp cała elektronika mi takie numery wycina, zegarki się przestawiają do przodu albo do tyłu, programy się blokują albo uruchamiają u mamy w TV itdp. :lol:
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 13 mar 2014, 11:36

Ja ci @baba powiem co to jest. W średniowieczu nazywano to rzucaniem uroku, a krótko mówiąc jest to wpływ świadomości wiedźmy na urządzenie, zwierzę, czy sytuację. Nie używam słowa w sensie obraźliwym, wszak u nas wiedźma pochodzi o wiedzy.
Najczęściej jest to wpływ podświadomy, nie zauważony i nie kojarzony przez zainteresowanych, ale to dokładnie dotyczy "obserwacji", o której dyskutowaliście.
U mnie jest zwykle odwrotnie - gdy przychodzę do niedziałającego urządzenia, komputera itp. to w mojej obecności pracuje poprawnie, no chyba że już jest trupem. Ale często bywają "złośliwe" i po moim odejściu wywijają jakiś numer znowu. Np, ostatnio u jakiejś "babci" wymieniłem automat napełniający spłuczkę wodą, bo przeciekał ze starości. Na drugi dzień babcia zwaliła po raz pierwszy w życiu pokrywę tej spłuczki, podnosząc pływak. Woda lała się do sedesu strumieniem non stop, bo babcia nie dała rady zakręcić odcinającego kranu. Ciekawe czy ta spłuczka "wymyśli" jeszcze coś nowego.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

baba
x 129

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: baba » czwartek 13 mar 2014, 11:43

Blu: U mnie jest zwykle odwrotnie - gdy przychodzę do niedziałającego urządzenia, komputera itp. to w mojej obecności pracuje poprawnie

Boć Ty uzdrowiciel jesteś na wszystkich poziomach przecie. Masz uzgodnione to Cię słuchają. :D
Ja uzgadniam swoje to może i mnie zaczną słuchać kiedyś. :P
A z babciami to tak jest, nigdy im dość. Takie wiedźmy co lecą pewnie na full kontakt. :lol:
0 x



Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » piątek 14 mar 2014, 10:36

bluray21 -

U mnie jest zwykle odwrotnie - gdy przychodzę do niedziałającego urządzenia, komputera itp. to w mojej obecności pracuje poprawnie, no chyba że już jest trupem. Ale często bywają "złośliwe" i po moim odejściu wywijają jakiś numer znowu.


Dokonales bardzo trafnej samooceny. Czyli, gdy Ty cos obserwujesz to "chodzi" jak w zegareczku, bo tak sobie to wymysliles, wmowiles, uznales za wlasciwe i sluszne. Po oddaleniu sie z miejsca oddzialywania Twego pola zaczyna (niestety) wracac do stanu pierwotnego. I dlatego spluczka babci nie dziala, bo jej wogole nie naprawiles (tak sie tylko Tobie wydawalo). A moze nawet ... zepsules :lol:
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9759
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 500
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14683 razy

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 14 mar 2014, 11:22

Widzisz Lady, spłuczka jak najbardziej działa, przynajmniej jeszcze i to nie ja wymyśliłem, że ją trzeba naprawiać, tylko "babcia", bo jej woda przeciekała. Natomiast jest faktem, że potrzebne były dwie moje "wizyty", aby spłuczkę przekonać całkiem i na dobre. Jednak chyba nie doczytałaś, a wyciągasz wnioski.
Wymieniony zawór / automat działa bez zastrzeżeń - to tylko "babcia" wykonała inny rodzaj awarii. Zrobiła to zaraz na drugi dzień, choć mogła za rok, albo nigdy, jak do tej pory było.
Bywa też, że gdy przychodzę urządzenie działa i nie mogę go postawić w stan usterki, więc żadnej naprawy nie wykonuję i zapewne kiedyś działać przestanie.
Żeby nie offtopować zbyt wiele - w tym miejscu powstaje kłopotliwe pytanie:
Czy nieożywiona materia (tak przez nas nazywana umownie) może posiadać jakiś rodzaj świadomości?
Jak choćby te obserwowane elektrony, których nie ma, gdy nie są obserwowane.
Tylko, że tu wchodzimy w zakres logiki. Skąd wiadomo, że tych elektronów tam nie ma - skoro nie są obserwowane, ani rejestrowane, no skąd? Potrafi ktoś odpowiedzieć?
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Fair Lady
Posty: 1526
Rejestracja: czwartek 25 kwie 2013, 10:12
x 1
x 14
Podziękował: 576 razy
Otrzymał podziękowanie: 952 razy

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » piątek 14 mar 2014, 11:48

bluray21

Czy nieożywiona materia (tak przez nas nazywana umownie) może posiadać jakiś rodzaj świadomości?
Jak choćby te obserwowane elektrony, których nie ma, gdy nie są obserwowane.
Tylko, że tu wchodzimy w zakres logiki. Skąd wiadomo, że tych elektronów tam nie ma - skoro nie są obserwowane, ani rejestrowane, no skąd? Potrafi ktoś odpowiedzieć?


Jak najbardziej "nieozywiona materia" w istocie jest swiadomoscia. Dawno juz zauwazylam bledne nazwenictwo "chemia ozywiona" i "nieozywiona" :shock: , a dzis wiemy, ze wszystko jest swiadome i tu trafnie okresliles, bo jest jedna forma (ani ozywiona, ani nie-ozywiona), to geometria ksztaltu.

Czy elektrony (lub neutrina, lub inne [tu niech kazdy sobie sam wstawi co]) sa, czy ich nie ma zalezy od REJESTRACJI odbiornikow. Zarejstrowal cos, wiec jest, inny nie zarejestrowal, wiec go nie ma.
Stad tak latwo mozna bylo na wieki cale wcisnac ludzkosci bzdury o budowie Wszechswiata :lol:
Bo kto to tak na prawde moze sprawdzic. Nie ma niestety NIC innego - jestesmy uwiezieni tu i teraz, na wieki wiekow.
Dookola co najwyzej porozstawiane sa stacje kosmiczne, pisze o tym obszernie w watku o "space tethers".

viewtopic.php?f=26&t=637
0 x



baba
x 129

Re: Umysł Świadomość

Nieprzeczytany post autor: baba » piątek 14 mar 2014, 11:53

Skąd wiadomo, że tych elektronów tam nie ma - skoro nie są obserwowane, ani rejestrowane, no skąd?

Dowody pośrednie jak myślę. 8-)
Coś zachowuje się inaczej niż powinno i można to wytłumaczyć tylko obecnością czegoś czego nie dostrzegamy. Podobnie jest z tą ciemną/zasłoniętą materią, Wszechświat "za mało" waży, za szybko się rozbiega itd pewnie jest ich masę tych pośrednich dowodów.

Ja mam podobnie z synem Blu, przychodzi naprawić komp i wszystko działa na tip top. Każe mi wtedy pokazać co nie działa, zamieniamy się miejscami, pokazuję mu a on łapie trop i szuka dalej. Też czasem wymięka bo dalej nie może znaleźć przyczyny ale to oznacza że ta informacja jest nie dla niego tylko dla mnie i usterka nie ustąpi dopóki jej nie zrozumiem. Ostatnio tak było ze sterownikiem. No sorek ale on jest fachowcem takiej klasy że brak sterownika urządzenia systemowego powinien znaleźć a nie znalazł, tyle że powiedział mi jakiego problemu szukać to już ja z kolei pociągnęłam dalej i sama znalazłam. 8-)
0 x



ODPOWIEDZ