Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.

/blueray21

Czakry

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
x 17
Podziękował: 5078 razy
Otrzymał podziękowanie: 1627 razy

Czakry

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 03 lut 2013, 16:49

0 x

Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
x 2
x 24
Podziękował: 790 razy
Otrzymał podziękowanie: 1322 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » niedziela 03 lut 2013, 19:18

Pozwolę sobie tylko na mały komentarz. :)
Ano większość - duża większość tych informacji jest OK i rzeczowa, ale to jest już historia, że zacytuje braciaka czas retro
to pa :D

PS
Jeszcze pozwolę sobie na zamieszczenie małej informacji, że oczywiście tzw kundalini miała kolor karminowy ale są ludzie u których jej kolor był czarny np mój kuzyn moja znajoma ta co ma tą dziwna sukę, napewno i jeszcze trochę by się znalazło, a jakoś na ten temat żadnej informacji nigdy nie wyczytałem, stąd mój wniosek, że to zjawisko dotyczyło Polaków tak jak gen dzięki któremu tylko nam ewentualnie ,,naszym krzyżówkom" szybciej przechodzi zmęczenie - informacja potwierdzona przez oficjalną naukę - znaczy ta o genie :lol:
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 930
Podziękował: 32112 razy
Otrzymał podziękowanie: 25741 razy

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 08 lut 2013, 01:32

Obrazek

Siedem czakramów związanych jest z siedmioma gruczołami hormonalnymi w ciele człowieka.
Są nimi: przysadka mózgowa, szyszynka, gruczoł tarczycowy, grasica, nadnercze, lyden i gruczoły płciowe. W czasie medytacji energia, zwana kundalini, wznosi się z lyden i gruczołów płciowych poprzez centra nerwowe wzdłuż kręgosłupa do mózgu, aż do szyszynki i przysadki mózgowej. Ten przepływ energii w górę umożliwia ludziom nawiązanie kontaktu ze swoim duchowym wnętrzem.

Obrazek

1. Przysadka mózgowa — fiolet — najwyższe centrum.
2. Szyszynka — indygo — trzecie oko.
3. Gruczoł tarczowy — niebieskoszary — wola.
4. Grasica — zielony — wyniosłość.
5. Nadnercze — żółty — samozachowawczość.
6. Lyden — pomarańczowy — zachowawczość.
7. Gruczoły płciowe — czerwony — zachowanie gatunku.
Jak na razie bioenergoterapeuci mają wgląd w system energetyczny człowieka i pomagają w usuwaniu problemów zdrowotnych związanych z zaburzeniami energetyki ciała. Dotąd dopóki mamy jeszcze gruczoły działamy w ''starym'' systemie biologiczno-energetycznym. ;)
Siedem gruczołów harmonizuje z tzw. prawem oktawy. W muzyce, przed przejściem do następnej oktawy, odliczamy siedem nut: do, re, mi, fa, so, la, si, do. Podobne prawo obowiązuje w systemie hormonalnym. Musi się przejść przez ich cały zespół, żeby móc opuścić, jak my to nazywamy, świat fizyczny. :idea:
To prawo oktawy można zauważyć w naturze w tzw. kodzie genetycznym, który przenosi cechy dziedziczne i zawiera 64 (8x8) cząstki informacji.
0 x

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
x 17

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » sobota 09 lut 2013, 13:15

Przebiśnieg pisze:Pozwolę sobie tylko na mały komentarz. :)
Ano większość - duża większość tych informacji jest OK i rzeczowa, ale to jest już historia, że zacytuje braciaka czas retro
...

Może i masz rację, ale to nie oznacza, że się zdezaktualizowało.
Łatwo nam przychodzi coś umniejszyć ( nie piję do Ciebie) bo to stare, już zapewne nieaktualne, a nowe, które próbuje się przebić na wierzch jest jeszcze bardziej piętnowane, tępione i to żeby przez "religiantów", ale przez tych mieniących się rozwiniętymi duchowo.
"Konia z rzędem" temu,kto choć w części opanował techniki podane w tych materiałach i w będzie prezentował takie "hasła". ;)
0 x

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
x 2
x 24

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » sobota 09 lut 2013, 14:17

Dariusz pisze:Konia z rzędem" temu,kto choć w części opanował techniki podane w tych materiałach i w będzie prezentował takie "hasła"

Szacowny Dariuszu zapewniam Cię, że powoli i z wielkim mozołem nauczyłem swój intelekt ciszy i oczywiście zdaję sobie sprawę, że czasem gdy stracę czujność np po wypiciu zbyt dużej ilości złotego trunku coś tam palne jak nie przymierzając łysy warkoczem o beton ale jeżeli chodzi o wiedzę a techniki relaksacyjne kiedyś moim skromnym zdaniem były bardzo przydatne w sprawdzaniu informacji i samoleczeniu ciała to zachowuje ostrożność a nawet bym rzekł pokorę bo na pewno nie wszystkie ale dużo z tych technik dotknąłem :)
Skutki ich działania doświadczyłem.
Podobnie jak różdżki, wahadełka, kart tarota itd itd.
Wiem taż że każdy człowiek jest inny i dla każdego co innego więc dziękując Ci szacowny za delikatnie zwrócona uwagę pozwolę sobie stwierdzić, że oczywiście jak ktoś chce to niech próbuje bo na pewno nie zaszkodzą zdrowiu też ale ja osobiście już spokojnie się bez tej czy tamtej techniki obchodzę
Więc z mojego punktu widzenie techniki tak jak i kolory czakr to czas retro, gdyż te czakry czy też skupiska mocy teraz często się zlewają w ciele ludzkim w dwa lub trzy punkty, ale oczywiście dowodów na to nie mam więc jak to mawia braciak dobrej nowiny głosić nie zamierzam :D
Niemniej jednak te ,,czakramy" to moim skromnym zdaniem i nie tylko czas retro na 100% :D
Oczywiście dla każdego co innego :D
0 x

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
x 17

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » sobota 09 lut 2013, 20:13

Przebiśnieg pisze:...
jeżeli chodzi o wiedzę a techniki relaksacyjne
...

Chciałbym delikatnie tylko napomknąć, że praca z czakrami, a techniki relaksacyjne mają się do siebie jak - może trochę przesadzę - pięść do oka.
To diametralnie różne sprawy. W przedmiotowej sprawie idzie o nasze DNA.
W pozostałej części ogólnie zgadzam się z Tobą. ;)
0 x

kobra8
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podziękowanie: 172 razy

Nieprzeczytany post autor: kobra8 » sobota 09 lut 2013, 21:08

Nie pojmuję, jak czakry mogą być "głuche" na Ciszę. Skoro wszystko jest współzależne. Wytłumacz proszę, Dariuszu. Na DNA tak, a na czakry już nie? Jeśli zmienia się DNA, to nie ma ten fakt wpływu na zachowanie poszczególnych czakr? Chciałabym być tak jasnowidząca, żeby to widzieć. :idea:
0 x

Awatar użytkownika
barneyos
Moderator
x 20
x 71
Podziękował: 142 razy
Otrzymał podziękowanie: 1843 razy

Nieprzeczytany post autor: barneyos » niedziela 10 lut 2013, 10:56

W moim skromnym przypadku sprzyjałbym idei Przebiśniega - od jakiegoś czasu rozpracowuję pomysł typu "jestem jedną wielką czakrą" albo "jestem cały w środku wielkiej czakry".

I podobnież różne poznane nazwane techniki mnie nie kręcą każda w osobności, ale raczej takie wspólne zsumowane "płynięcie".

Obaczym, co z tego wyjdzie ...
0 x

======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
x 17

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 10 lut 2013, 12:45

Kobra'o, nie wiem com takiego napisał, żeś mnie tak odebrała ale może uda mi się co nieco wyjaśnić, bom fachowiec nijaki.

Kobra8 pisze:Nie pojmuję, jak czakry mogą być "głuche" na Ciszę. Skoro wszystko jest współzależne. Wytłumacz proszę, Dariuszu. Na DNA tak, a na czakry już nie? Jeśli zmienia się DNA, to nie ma ten fakt wpływu na zachowanie poszczególnych czakr? ...

Nigdzie takiej kolejności i zależności nawet nie starałem się przedstawić. Wspomniałem tylko, że praca z czakrami prowadzi do rozwoju naszego DNA i w tej materii nie do końca zgadzam się z Przebiśniegiem, bo te techniki to nie sama w sobie relaksacji, a konkretna, ukierunkowana i co by nie mówić, żmudna praca.
Za to już w pozostałych zagadnieniach w większości się z nim zgadzam.
Choć nie użyję terminu "przestarzałe", to są inne i skuteczniejsze metody pracy z tymi ośrodkami energetycznymi, które polecam wszystkim. :D
0 x

kobra8

Nieprzeczytany post autor: kobra8 » niedziela 10 lut 2013, 17:51

...i sęk w tym, że i że mnie fachowiec żaden, wiec się pytam. :) :?: Jednak relaksacja to rozluźnienie zupełne, to spowodowanie większej przestrzeni wewnątrz ciał, komórek... ( od fizycznego począwszy...) I cóż wtedy? Ano, tak przemyśliwuję sobie, że istnieje wówczas możliwość wnikania tych subtelniejszych warstw, co powoduje nie tylko przemiany na rożnych poziomach, ale i większy wgląd.

Wystarczy zupełnie rozluźnić się w tańcu, wpaść w trans, a można doznać takiej iluminacji; a nawet w danym momencie niesamowitego jasnowidzenia. Jak to mówią mądrzy, gdy tańczysz tak jak czujesz, wtedy energia boska jest z Tobą. Masz do niej o wiele łatwiejszy dostęp. Wiem, bo sprawdziłam. Niesamowite doznania!

I śmiem nawet przypuszczać: iż takim świadomym "tańcem ze sobą" są techniki relaksacyjne. Czyli może nie takie spektakularne praktyki, jak konkretne praca nad konkretną czakrą, niemniej chyba skuteczne, jeśli nie bardziej, a może nawet o wiele bardziej. :D
0 x

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
x 17

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 10 lut 2013, 18:26

Moim skromnym zdaniem, w pewnym sensie masz rację, ale w pewnym. Gdyby tak było, jak domniemywasz to nie mielibyśmy "zbzikowanych cudotwórców', a niestety są tacy. Skąd się biorą?
Dumam sobie, że wybrali drogę na skróty, czyli miast najpierw naprawić swoje czakry, to zaczęli kierować się na czynienie "cudów", a stąd już droga niedaleka albo do zbzikowania, albo do skrajnego ukierunkowania się.
Ściąganie na siebie "boskiej energii", powiadasz?
Tak, "jestem za, a nawet przeciw" - cytując klasyka. ;)
Tylko po co tak się męczyć? Taniec powinien służyć przyjemności, a takie derwiszowskie tańczenie to raczej katorga. Ale, jak pisze nasz Przebiśnieg, dla każdego co innego.
Osobiście znam lżejsze i skuteczniejsze metody posługiwania się tą energią, a trzeba przyznać, ze ona właśnie w ogromnym stopniu pomaga nam w budowie naszego DNA. :D
0 x

kobra8

Nieprzeczytany post autor: kobra8 » niedziela 10 lut 2013, 19:39

Ależ żadne tam derwiszowskie tańce, bo to już konkretna, ustawiona na cel praktyka. I dyscyplina nawet. A radośnie i do zapomnienia się, tańczyć, to wszystkie ludy tak potrafią. Gdzie z przyjemności rodzi się połączenie z tą "boską" energią( jak zwał, tak po staremu zwał, gdyż to było tylko przytoczenie, ale wiadomo o co chodzi). :|

Zresztą, co tam gadać, lepiej sprawdzić, zapraszam zatem do bluesa, albo do afrykańskich bębnów etc... Dobry koncercik, otwarcie się i wio koniku! :lol:
0 x

Awatar użytkownika
Przebiśnieg
x 2
x 24

Nieprzeczytany post autor: Przebiśnieg » poniedziałek 11 lut 2013, 16:33

Pozwolę sobie dodać do tego co piszecie szacowni, że hm można sobie potrenować jeżeli chodzi o dna dlaczego nie ? :D
Tylko czy to jest zasadne tzn czy to się jeszcze opłaca 8-)
No ale Każdy Człowiek jest Inny .... :)
Dodam też szacowny Dariuszu, że mówiąc o technikach relaksacyjnych nie mam na myśli medytacji w tym standardowym schemacie buddyjskim tylko właśnie wyciszenie intelektu by inne moje składowe ciała fizycznego też hm ,,dopuścić do głosu" :D
Cisza intelektu też moim i nie tylko moim jak widzę zdaniem pozwala łatwiej nawiązać kontakt ze światem energii, choć oczywiście dla każdego co innego :)
Dodam też , że Ci co Widzą działają podobnie lub tak samo jak wielce szacowny barneyos i Widzą tak jak on więc rodzi się pytanie jak działać po staremu jak teraz te hm ,,czakry" to co innego no kurcze inaczej się je widzi i nie ma już fajnych kolorowych punkcików mocy tylko tak jakby słońce w okolicach serca, no ale oczywiście ,,dobrej nowiny" głosić nie zamierzam :D
Niemiec chyba też nie bo abdykuje :D
Co do boska energia to tak sobie myślę na podstawie tego jak odbieram wielce szacowna kobra8, że boska w sensie doskonała :D więc :lol:
0 x

kobra8

Nieprzeczytany post autor: kobra8 » poniedziałek 11 lut 2013, 17:18

ta, o to mi chodziło, dlatego powiedziałam, że to po staremu i że to przytoczenie nie mojej opinii.

Natomiast, jeśli będą się przejawiać w pełnej harmonii wszystkie czakry, a więc kolory też, które są nimi nasycone, to czakr pojedynczych nie będzie już widać, bo wszystko stanie się całością, a więc stanie się jedna barwą z dwunastu (zdaje się) składawych kolorów. Czy to o to chodzi, czy jeszcze inaczej ma to ma wyglądać, gdyż pewne funkcje (seks, pokarm fizyczne emocje) nie będą już więcej realizowane.
0 x

Awatar użytkownika
barneyos
Moderator
x 20
x 71
Podziękował: 142 razy
Otrzymał podziękowanie: 1843 razy

Nieprzeczytany post autor: barneyos » poniedziałek 11 lut 2013, 19:37

Zdaje się, że jesteśmy w miejscu, w którym definicje stają się nieaktualne, ponieważ są one zbyt wąskie, nie definiują tego nowego kawałka, który nam się pojawia przed oczami

Skoro wznosimy się wyżej, to z góry widać więcej.

Chyba musimy redefiniować zjawiska nas otaczające. Ale taka kolej rzeczy - to się nazywa postęp albo ewolucja.
0 x

======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 29
x 930
Podziękował: 32112 razy
Otrzymał podziękowanie: 25741 razy

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 11 lut 2013, 21:59

Panta rhei - wszystko płynie i nic nie stoi w miejscu, więc i dzisiejsza 100% pewność jutro może nią już nie być. ;)

Dla przypomnienia indyjska droga wzrostu świadomości.

Czakry, odrodzenie i duchowość
Duchowość to przebudzenie w świadomości boskości. To summum bonum świadomości w ludzkim wcieleniu, które uwalnia świadomość z pułapki umysłu. Wolność ta zostaje osiągnięta poprzez transformację świadomości zmysłowej (umysłu).
To świadomość zmysłowa postrzega świat i nieustannie produkuje niekontrolowane myśli. Pożąda, odczuwa przyjemność i ból, myśli, postanawia, a czasami, w swym poszukującym przyjemności aspekcie, przesadza. Można być wielkim myślicielem, naukowcem, artystą czy pedagogiem bez transformacji świadomości zmysłowej. Jednak doświadczając jednego tylko przejawu swojego bytu, reprezentowanego przez egoizm, otoczonego przez świat zmysłowy, pozostajemy wciągnięci w oddawanie czci zmysłom, poruszając się bez celu w towarzystwie żądzy i chciwości w oceanie samsary. Poprzez transformację świadomości zmysłowej doświadczyć możemy tego drugiego aspektu swojego bytu, w którym umysł pozostaje zupełnie obojętny na świat zmysłów, nie myśli, nie pożąda ani nie postanawia. W tym aspekcie egoizm łączy się z wyższą świadomością, a człowiek wyrywa się z cyklu narodzin i śmierci.

Świadomość „ja" wciąga umysł w niezliczone wzorce poszukiwania przyjemności, a te przyjemne doświadczenia rozwijają w umyśle sympatię dla świadomości zmysłowej. Umysł w takim przypadku błąka się i traci główny cel. Umysł „nieskupiony" dostaje się następnie w pułapkę przedmiotów świata zmysłowego, który jest grą żywiołów i gun. Nieczysty umysł, bądź też umysł nieskupiony złapany w pułapkę przez żądze, prowadzi do więzów, a jeśli poprzez ciągłą praktykę koncentracji wspomaganą przez mantrę nie zostaje osiągnięta czystość umysłu, świadomość „ja" trwa, nawet po opuszczeniu ciała. Przebywa ona na różnych płaszczyznach (loka). Te płaszczyzny, czyli loki, są bezpośrednio połączone z ludzkim ciałem poprzez czakry.
Pierwszych pięć czakr połączonych jest z pięcioma żywiołami, a loki połączone z tymi czakrami są również związane z tymi żywiołami. Wszystkie czynności psychiczne i fizjologiczne, wszystkie potrzeby i żądze związane są z tymi żywiołami. Ponieważ podczas przepływu powietrza przez oba nozdrza żywioły te powstają i rządzą według ustalonej kolejności, świadomość zmysłowa przechodzi nieustanną przemianę. Żywioły - ziemia, woda, ogień i akasza - są czynnikami zasady pierwotnej inercji świadomości. Należą one do sfery materialnej, która tworzy metamaterię i materię, stanowiąc jednocześnie continuum energii od jej najbardziej subtelnego poziomu wibracyjnego po najbardziej zagęszczony.
To nie planeta Ziemia zwana jest żywiołem ziemi, ale żywioł ziemi dominuje na planecie Ziemia. Ta planeta Ziemia zwana jest Bhu Loka. Jej siedzibą jest Muladhara Czakra. Kości, ciało, skóra, nadi i włosy na ciele zbudowane są z żywiołu ziemi. Jego atrybutami są cierpliwość i chciwość, jego pragnieniem przetrwanie; zbieranie i oszczędzanie to czynności wykonywane podczas dominacji tego żywiołu, a jego natura jest stabilna.

Obrazek

W każdym trwającym sześćdziesiąt minut cyklu oddechowym (kiedy oddech działa w lewym bądź prawym nozdrzu) żywioł ten dominuje przez dwadzieścia minut, a człowiek przechodzi przez żądze i czynności, naturę i atrybuty związane z żywiołem ziemi. Jeśli potrzeba przetrwania pozostaje nie spełniona, człowiek przebywa na Bhu Loka po śmierci i wciąż na nowo się rodzi, tak jak zwvkły przedstawiciel gatunku.

Nasienie, krew, tłuszcz, mocz i śluz (ślina i płyny limfatyczne) w ciele należą do żywiołu wody. Czystość i przywiązanie stanowią jej atrybuty, poznawanie ludzi to jej pragnienie (rodzina), spokojne zajęcia to czynność tego żywiołu, a chłód stanowi jego naturę. W każdym sześćdziesięciominutowym cyklu żywioł ten dominuje przez szesnaście minut. Jeśli żądze drugiej czakry nie zostają zrealizowane, człowiek po śmierci przebywa na Bhuvar Lok (płaszczyźnie astralnej). Kiedy okres przebywania na Bhu-var Loka dobiega końca, człowiek rodzi się ponownie na Ziemi aby spełnić to pragnienie - na przykład jako artysta, muzyk, tancerz czy poeta.
Głód, pragnienie, sen, letarg i blask (oja, promieniowanie) powiązane są z żywiołem ognia. Gniew stanowi jego atrybut. Osoba zdominowana przez ogień obdarzona jest temperamentem i zdominowana przez żądzę osiągnięć. Ciężka praca stanowi czynność tego żywiołu. W każdym cyklu oddechowym trwającym sześćdziesiąt minut żywioł ten dominuje przez dwanaście minut. Jeśli żądza osiągnięć - nazwiska, sławy, nieśmiertelności, władzy itp., które powiązane są z trzecią czakrą - pozostają po śmierci nie spełnione, człowiek przebywa na Svarga Loka (płaszczyźnie niebiańskiej) dzięki dobrym karmom (uczynkom) dokonanym na Ziemi. Po okresie przebywania na Svarga Loka człowiek ponownie rodzi się na Ziemi, jako król lub jakiegoś rodzaju zarządca.
Bieganie, polowanie, używanie siły, kurczenie się (skurcz) i rozrost ciała (rozszerzanie) powiązane są z żywiołem powietrza. Powoduje on niepokój, działanie, ruch i pragnienie czynienia czegoś. Powietrze odpowiedzialne jest za wszelkiego rodzaju ruch wewnątrz i na zewnątrz ciała, w tym krążenie krwi,
fluidów, limfy i sygnałów neuro-motorycznych w układzie nerwowym. Powietrze to prana, energia pod postacią siły życiowej, która czyni z nas żywe i świadome istoty. W każdym sześćdziesięciominutowym cyklu oddechowym żywioł ten dominuje przez osiem minut. Jeśli pragnienia czwartej czakry nie zostaną zrealizowane w czyimś życiu, po śmierci osoba taka przebywa na Maha Loka (płaszczyźnie równowagi) dzięki dobrym karmom miłości, dzielenia się, oddania, bezinteresownej służby i współczucia dokonanym na Ziemi. Po Maha Loka człowiek ponownie rodzi się na Ziemi, jako reformator, święta osoba, wierny wyznawca, uzdrowiciel, bądź też jakiegoś rodzaju artysta duchowy.

Obrazek

Miłość, wrogość, wstyd, strach i przywiązanie związane są żywiołem akaszy. Jego atrybutem jest ego, czyli „ja", jego naturą pustka, pragnieniem samotność, czynnością myśli i idee. W każdym trwającym sześćdziesiąt minut cyklu oddechowym żywioł ten dominuje przez cztery minuty. W ciągu ostatnich dziesięciu oddechów działa Sushumna, a wtedy następuje zamiana nozdrza. Jeśli w ciągu życia nie zostaną spełnione żądze piątej czakry, po śmierci człowiek przebywa na Jana Loka (płaszczyźnie ludzkiej) przez okres, na jaki zasłużył sobie dzięki dobrym uczynkom za życia na Ziemi. Po Jana Loka człowiek taki rodzi się ponownie na planecie Ziemi jako nauczyciel, mędrzec lub też interpretator świętych pism.
Kiedy człowiek dzięki praktyce jakiejkolwiek odmiany jogi wykracza poza elementy, osiąga Tapas Lokę. i wykonuje tapas (umartwianie się), oczyszcza umysł, a poprzez transformację świadomości zmysłowej doświadcza innych aspektów swojego bytu. Przestaje być zachłanny, staje się czysty, zadowolony, zostaje neutralnym obserwatorem życia z jego psychodramą. Miłosierdzie, szczerość, dar przebaczania i stałość wzbogacają życie takiej osoby, a ta doświadcza wspaniałej, wewnętrznej siły boskiej, która usuwa ciężar świadomości cielesnej. Przejmuje całkowitą kontrolę nad swoim oddechem i umysłem, jednak jeśli zadanie samospełnienia - scalenia „ja" z wyższą świadomością - nie zostało osiągnięte, może się ponownie narodzić. Rodzi się wtedy jako asceta, jogin, awatar, bodhisattva lub prorok. Wykroczył poza żywioły lecz ciągle jeszcze musi wyjść poza guny, a jest to możliwe jedynie poprzez praktykowanie przebudzenia Kundalini.
Kundalini to duchowa energia, która leży w uśpieniu w Muladhara Czakrze. Ciało funkcjonować może wraz z jego chemiczną, mechaniczną i elektryczną energią, umysł natomiast jako świadomość zmysłowa, nie budząc energii duchowej ale obiektywne obrazy będą zawsze wiązać świadomość, a „ja" będzie przywracało nas na powrót do cyklu życia i śmierci. Wszystkie istoty poddane są prawu karmy. Dobre karmy prowadzą do dobrych lok, a złe karmy do światów podziemnych, naraka. Są one połączone z siedmioma czakrami poniżej Muladhary. Kundalini to energia, która podtrzymuje życie i świadomość w stanie zwiniętym, kiedy jednak zostaje rozbudzona, przynosi uduchowioną nadświadomość. Umysł zmysłowy ulega transformacji i staje się czystym umysłem, wchłanianym przez strumień świadomości pod postacią Kundalini Shakti. Umysł wykracza poza wszelkie sprzeczności i doprowadza do spełnienia czystego bytu, niezmiennej i jedynej prawdy w postaci nirvikalpa samadhi.

Obrazek

Po osiągnięciu Sahasrara Czakry i zjednoczeniu się z jej przeciwieństwem, SZIWĄ, Kundalini pozostaje przez jakiś czas w unii. Następnie zstępuje do Muladhary i ponownie się zwija. Podczas procesu zstąpienia moce czakr i zamieszkujących w nich istot boskich zostają przywrócone. Człowiek żyje w rozszerzonym stanie świadomości. Żyje w ciele i wyczerpuje swoje karmy, lecz jako odmieniona osoba, osiągając nirwanę po opuszczeniu ciała.
Ciało, oczyszczone w ten sposób poprzez jogę, nie rozkłada się i łatwo się nie rozpada, jak ciało kogoś trzymającego się materialnego świata i żądz przyziemnych uciech.
Autor - Harish Johari
Załączniki
2013-02-09 20;45;14.jpg
(464 KiB) Pobrany 3037 razy
2013-02-09 20;35;41.jpg
(648.15 KiB) Pobrany 3037 razy
0 x

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
x 991
x 400
Podziękował: 15132 razy
Otrzymał podziękowanie: 22072 razy

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 21 cze 2013, 09:55

polecam wszystkie 4 części, ale w tym temacie- tą

szczególnie od 12:25 lub dalej 14:25, to wyjaśnia zdaję się związek tych 3 dni ciemności z przebudzeniem wewnętrznej świadomości,-
i jeszcze celibat aby to osiągnąć ;) 8-)
0 x

Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
Thotal
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12147 razy

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 21 cze 2013, 10:39

Szkoda że bez tłumacza :(

Pozdrawiam - Thotal :)
0 x

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
x 991
x 400

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 21 cze 2013, 10:53

Thotal pisze:Szkoda że bez tłumacza :(

Pozdrawiam - Thotal :)

wystarczy przełączyć język napisów w "CC"
0 x

Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Fair Lady
x 1
x 11
Podziękował: 579 razy
Otrzymał podziękowanie: 957 razy

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » piątek 21 cze 2013, 12:56

songo -
3 dni ciemności z przebudzeniem wewnętrznej świadomości,-
i jeszcze celibat aby to osiągnąć

... uderzyles w czuly punkt ;) w istocie jest to prawda, ten celibat osiagaja kaplani, czyli pozbawieni juz "ciagot" do igraszek dolnych czakr :oops:
Wyzsza kasta duchowna, ci prawdziwi! Reszta to podroba.

Co do czakr, to mysle, ze to niezwykle uproszczenie, przedstawiajac 7 glownych ognisk energetycznych. Osobiscie uwazam, ze chodzi tu o caly kregoslup (glownie materialny), czyli to:

Obrazek

Kregoslup jest obudowa zwojow nerwowych i rdzenia. U 70-80% populacji ludzkiej ... nie funkcjonuje prawidlowo :(
0 x

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
x 991
x 400

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 21 cze 2013, 13:06

Fair Lady pisze:ten celibat osiagaja kaplani, czyli pozbawieni juz "ciagot" do igraszek dolnych czakr :oops:

..to chyba lekka przesada, biorąc pod uwagę chociażby wiek samego Buddy,-
a reszta w filmie, kluczowe chyba jest spojrzenie w samego siebie, świat zewnętrzny musi zostać odcięty,-
dlatego te medytacje w ciemności aby aktywować szyszynkę.
;)
Obrazek
0 x

Fair Lady
x 1
x 11

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » piątek 21 cze 2013, 13:12

songo
dlatego te medytacje w ciemności aby aktywować szyszynkę.

No... wlasnie tak to zrozumialam ;) celibat, czyli odlaczenie sie od innych, praca wylacznie dla ... Boga :shock:

jak np. sw. Teresa z Avilii

Obrazek

Uchwycona scena z przed, w trakcie, lub po ... medytacji ;)
0 x

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
x 991
x 400

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 21 cze 2013, 13:15

FL. obejrzyj filmik powyżej, KRK wszystko pokręciło na swoją modłę (nomen omen) ;)
0 x

Ramzes3
x 13
x 72
Podziękował: 3330 razy
Otrzymał podziękowanie: 1371 razy

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » sobota 22 cze 2013, 22:37

Fair Lady pisze:songo -

Co do czakr, to mysle, ze to niezwykle uproszczenie, przedstawiajac 7 glownych ognisk energetycznych.

Przedstawianie siedmiu głównych ognisk energetycznych czy też siedmiu głównych czakr jest nie tyle uproszczeniem co pewnego rodzaju oszustwem, ponieważ czakr głównych jest nieco więcej. Najczęściej uzasadnieniem takiej teorii jest odpowiadająca im liczba gruczołów ale to też nie jest do końca prawdą. O ile przysadka mózgowa jest energetyzowana i powiązana bezpośrednio z czakrą adźnią (czakrą trzeciego oka) to z kolei szyszynka jest energetyzowana przez czakrę czołową (czakra czwartego oka) o której praktycznie nic się nie mówi. Czakra ta znajduje się pośrodku czoła, określana jest też jako ośrodek niższej świadomości kosmicznej czy też ośrodek niższej świadomości Buddy. Czakra czołowa pełni też podobną funkcję jak czakra trzeciego oka w odniesieniu do widzenia pozazmysłowego (jasnowidzenia).
Dość często na rysunkach czakra splotu słonecznego całkowicie błędnie umieszczana jest na wysokości pępka gdzie akurat znajduje się jedna z czakr głównych czyli czakra pępkowa pełniąca inną funkcję niż ta poprzednia. Czakra ta energetyzuje jelito cienkie i grube jak również odpowiada za wytwarzanie syntetycznej energii Ki ułatwiającej wchłanianie naturalnej energii przez nasze ciało. Warto też wspomnieć o czakrze meng - mein znajdującej się po przeciwnej stronie czakry pępkowej. Jest ona mniejsza od pozostałych czakr głównych ale też pełni bardzo ważne funkcje z punktu widzenia naszego organizmu. Poza "przepompowywaniem" energii z czakry podstawy w górę kręgosłupa energetyzuje nasze nerki i nadnercza a co najważniejsze odpowiada za nasze ciśnienie krwi. Mówiąc krótko wersja z siedmioma czakrami głównymi jest " wersją uproszczoną" i jak mi się wydaje nie bez powodu.
0 x

Fair Lady
x 1
x 11

Nieprzeczytany post autor: Fair Lady » środa 03 lip 2013, 13:29

Dziekuje za interesujace rozwiniecie tematu. Dopuszczam nawet taka sugestie, ze ilosc czakr jest nieskonczona, gdyz dotyczy czlowieka jako energii, a nie tylko humanoida. Czesto pytalam w srodowisku ezoterycznym wlasnie o te ilosc czakr i najwieksza liczba bylo 24.
Najlepiej wyobrazic to sobie jako rozszczepienie wiazki swiatla, takie spektrum barw.

Jeszcze inna wersja na te czakry jako osrodki energetyczne jest postrzeganie ich jako odbiorniki i nadajniki, a wiec pewnego rodzaju "urzadzenia", ktore sa kompatybilne ze srodowiskiem. Wlasnie to srodowisko jest zupelnie pomijane podczas omawiania tematu. A tu rowniez zachodza interferencje i wymiana energetyczna. Wszystko jest w ciaglym ruchu i dostrajaniu.
0 x

ODPOWIEDZ