Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

PRADZWIĘK A........

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3729
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 148
Podziękował: 1656 razy
Otrzymał podziękowanie: 3771 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: Kiara » niedziela 10 gru 2017, 14:02Dlaczego KOBIETA musi intonować samogłoski stwórcze.... bo mężczyzna nie ma takiej skali głosu i nie jest w stanie osiągnąć w czasie intonacji wystarczającego poziomu drgań.. wibracji dźwięku, a zatem nie może przemienić go w światło ..
To ZAWSZE dokonuje kobieta!
Obecny trzeci wymiar ,epoka dominacji mężczyzny zablokowała intonację obniżonym dźwiękiem 5 samogłosek możliwość przemiany dźwięku w światło. .. czyli podniesienia wibracji naszych komórek , do poziomu świetlistości.

Rożnica w budowie kobiecego i męskiego aparatu dźwiękowego udowadnia ten fakt..
Otworzenia bramy między wymiarowej MUSI DOKONAĆ KOBIETA , ONA REAGUJE WYŁĄCZNIE NA WŁAŚCIWA CZĘSTOTLIWOŚĆ DŹWIĘKU.. KTÓRY ZAMIENIA SIĘ W ŚWIATŁO.

To jest PRADAWNY KOD .. KLUCZ DŹWIĘKOWY, który ma niepowtarzalną identyfikowaną wibracyjną osobowość energetyczną , ZAWSZE TĄ SAMĄ.
zatem nie ma obawy zastąpienia go kimś innym i użycia gdy nie osiągnął wystarczającej wibracji lub wbrew jej woli.. bo nie zadziała.
To perfekcyjne zestrojenie wszystkich elementów jest gwarancją dokonania się wydarzenia we właściwym czasie.

Kiara.

Właściwości głosu

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska2006-03-11

Właściwości głosu
Głos jako zjawisko akustyczne, efekt skoordynowanych czynności psychofizjologicznych, posiada kilka specyficznych właściwości.Są to: wysokość, głośność, natężęnie, barwa i czas trwania.
Przeczytaj też:

Rodzaje głosów
Rozgrzewka głosu
Rozszerzanie skali głosu - ćwiczenia
Skala głosu

WYSOKOŚĆ GŁOSU

To wrażenie słuchowe, które wiąże się z częstotliwością wydobywanego dźwięku.

Wysokość dźwięku zależy od:

najniższego tonu składowego, czyli tonu podstawowego

ilości drgań na sekundę (częstotliwości drgań)

Im większe wychylenie fali głosowej z położenia spoczynkowego (na skutek drgań wiązadeł głosowych), tym wyższy dźwięk.Oznacza to, że wyższe dźwięki cechuje większa częstotliwość drgań, dźwięki niższe zaś posiadają niższe częstotliwości. Wrażenie wysokości zależy również od natężenia dźwięku.

budowy krtani

Budowa krtani decyduje o długości wiązadeł głosowych. Długość ta z kolei determinuje podstawowe możliwości głosowe (dłuższe więzadła głosowe są charakterystyczne dla głosów niskich, krótsze- dla głosów wysokich). To właśnie dlatego inne wysokości głosu są charakterystyczne dla kobiet, inne dla mężczyzn.

Obrazują to wartości przytoczone przez Zygmunta Pawłowskiego (Foniatryczna diagnostyka wykonawstwa emisji głosu śpiewaczego i mówionego), który podaje, że:

zakres częstotliwości podstawowej w fonacji, to jest zakres skali głosu, wynosi przeciętnie:

-u kobiet: od 130 do 1000 Hz (c-c3)

-u mężczyzn: od 65 do 500 Hz (C-c2)

Natomiast częstość wibracji więzadeł głosowych w czasie mowy, określająca średnie położenie głosu wynosi:

-u kobiet: od 200 do 260 Hz (g-c1)

-u mężczyzn: od 100 do 130 Hz (G-c)

kształtu więzadeł głosowych w czasie tworzenia dźwięku i ich napięcia

Wzrost częstotliwości drgań (dźwięk wyższy) powoduje, że więzadła głosowe wydłużają się, stają się wąskie i cienkie, tworzą ostre brzegi na krawędziach. Jednoczenie zmniejsza się ich masa i wzrasta ich napięcie.

Gdy częstotliwość drgań obniża się, więzadła głosowe skracają się, zwiększa się ich masa, stają się grube,a co za tym idzie spada ich napięcie.

Wysokość głosu jest cechą, która dotyczy samogłosek i spółgłosek dźwięcznych. Spółgłoski bezdźwięczne tej właściwości nie posiadają, ponieważ w proces ich tworzenia nie są zaangażowane więzadła głosowe.

Według H. Sobierajskiej ("Uczymy się śpiewać") granice drgań dla głosu ludzkiego wynoszą od ok. 66 do ok. 2300 drgań/sekundę (Hz).

GŁOŚNOŚĆ

Głośność to siła dźwięku jaka odpowiada wrażeniom odbieranym przez narząd słuchu człowieka. Zależy ona od amplitudy drgań i umiejętności wykorzystania rezonatorów.

Fon jest jednostką określająca głośność.

Nie wszystkie dźwięki o tym samym poziomie głośności są jednakowo dobrze słyszane. Człowiek o zdrowym narządzie słuchu odbiera dźwięki o natężeniu od 0 do 120 dB, w zakresie częstotliwości od 16Hz do 20 000 Hz. Wartości te wyznaczają tzw. obszar słyszalności. Dźwięki poniżej tego obszaru są zbyt ciche, aby mogły być usłyszane. Natomiast dźwięki powyżej niego są tak głośne, że powodują ból narządu słuchu.

Najlepiej słyszalne są dla ludzkiego ucha dźwięki znajdujące się w zakresie mowy ludzkiej (ok. 500- 2500 Hz, to zakres największej wrażliwości słuchu).

NATĘŻENIE GŁOSU

To siła lub dynamika dźwięku, a więc moc fali, jaka przypada na jednostkę powierzchni. Inaczej- ilość energii akustycznej przepływającej w jednostce czasu przez jednostkę powierzchni. Im większa powierzchnia tym mniejsze będzie natężenie głosu.

Natężenie głosu mierzone jest w decybelach i uzależnione jest od amplitudy drgań strun głosowych oraz związanej z tym amplitudy fali głosowej.Jest to uwarunkowane ciśnieniem powietrza pod zwartymi strunami głosowymi .Im większa siła parcia powietrza pod zwartymi strunami głosowymi, tym większa siła wydobytego dźwięku.

Wrażliwość ucha ludzkiego na częstotliwość drgań nie jest jednakowa. Im niższy dźwięk , tym jego natężenie musi być większe, by został usłyszany.

BARWA GŁOSU

Jest właściwością dzięki której możemy odróżniać głosy poszczególnych osób. Barwa decyduje o indywidualnym brzmieniu głosu każdego człowieka.

Zależy od wysokości oraz ilości i natężenia słyszalnych tonów składowych tworzących dźwięk. Narząd słuchu nie rejestruje wszystkich tonów składowych- tylko te, które mieszczą się w granicach słyszalności.

O zabarwieniu głosu decyduje również kształt i wielkość komór rezonacyjnych, które mają zdolność wzmacniania i osłabiania tonów składowych tworzących dźwięk.

CZAS TRWANIA

To cecha określająca czas trwania fali wydechowej i drgań strun głosowych.

Właściwość ta mierzona jest w sekundach.

Szybkość rozchodzenia się dźwięku w powietrzu o temperaturze O stopni Celsjusza wynosi ok. 330 m/s.

https://www.easyvoice.pl/czytelnia/anat ... osci-glosu


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

quetzalcoatl888
Posty: 853
Rejestracja: środa 17 kwie 2013, 21:21
x 1
x 3
Podziękował: 255 razy
Otrzymał podziękowanie: 644 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » poniedziałek 11 gru 2017, 10:00

https://translate.google.pl/translate?h ... rev=search

https://en.wikipedia.org/wiki/Dzogchen

white A symboloizuje pierwotna czysta natura umyslu kazdej istoty

Obrazek
0 xAwatar użytkownika
Kiara
Posty: 3729
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 148
Podziękował: 1656 razy
Otrzymał podziękowanie: 3771 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: Kiara » poniedziałek 11 gru 2017, 21:49

Szczerze.... nie interesuje mnie Buddyzm, prawie 18 tys lat sa na Ziemi .. i co? I nic.. dalej kręcą te same lody w tym samym miejscu.

Ich wiedza jest nie pełna i mocno zmanipulowana, działa tylko w pewnych obrębach nie idzie do przodu.. to zamknięte ramy kręcenia się w koło.

Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

quetzalcoatl888
Posty: 853
Rejestracja: środa 17 kwie 2013, 21:21
x 1
x 3
Podziękował: 255 razy
Otrzymał podziękowanie: 644 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » poniedziałek 11 gru 2017, 22:34

hm a co mozna zrobic poza pozbycie sie ego, wyzwoleniem albo zostaniem i staniem sie bodhistwata i dbaniem o pokoj? :)
0 xAwatar użytkownika
Kiara
Posty: 3729
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 148
Podziękował: 1656 razy
Otrzymał podziękowanie: 3771 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: Kiara » środa 13 gru 2017, 22:36

Kręcenie się w kółko jak koń w kieracie.. to nie moja bajka! Nawijanie makaronu na uszy... mało się zmieści, a pokoju i obiecanek cacanek... jak nie było tak nie ma przez te 18 tys. lat.... ile czasu można być naiwnym?

Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

quetzalcoatl888
Posty: 853
Rejestracja: środa 17 kwie 2013, 21:21
x 1
x 3
Podziękował: 255 razy
Otrzymał podziękowanie: 644 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » środa 13 gru 2017, 22:55

coz buddysci sa pokojowi najbardziej (chyba nigdy nie byli jakimis agresorami), czy ja wiem czy to krecenie sie w kolko..no oni uwazaja ze tak odradzanie, powstawanie swiatow i niszczenie itd...wiec rozpoznanie tego jako zludzenia i uwiklania w to wlasnego ego to chyba wszystko.., maja bardzo dobre nauki, sztuke, budowle co wiecej mozna..
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9785
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 484
Podziękował: 18668 razy
Otrzymał podziękowanie: 16094 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 28 gru 2017, 23:37

ZNACZENIE DŹWIĘKU cz.1 - prof Maciej Adamski - 27.12.2017 r.

https://www.youtube.com/watch?v=DLbPBfuPuh4

Opublikowany 26 gru 2017
Pierwsza część spotkania z profesorem Maciejem Adamskim i wykład na temat znaczenia i magii dźwięku na ludzki organizm
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 9785
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 484
Podziękował: 18668 razy
Otrzymał podziękowanie: 16094 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 29 maja 2018, 23:21

O co chodzi w świecie dźwięków

https://www.youtube.com/watch?v=3teSiM2kWgw

Opublikowany 29 maj 2018
Idealne odtworzenie dźwięków nie jest możliwe - ale możemy dążyć do doskonałości. Najważniejsze aby doskonałość ta wzbudzała w nas emocje bo one są falą życia.
0 xODPOWIEDZ