Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

PRADZWIĘK A........

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3847
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 206
Podziękował: 1753 razy
Otrzymał podziękowanie: 4038 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: Kiara » niedziela 10 gru 2017, 14:02Dlaczego KOBIETA musi intonować samogłoski stwórcze.... bo mężczyzna nie ma takiej skali głosu i nie jest w stanie osiągnąć w czasie intonacji wystarczającego poziomu drgań.. wibracji dźwięku, a zatem nie może przemienić go w światło ..
To ZAWSZE dokonuje kobieta!
Obecny trzeci wymiar ,epoka dominacji mężczyzny zablokowała intonację obniżonym dźwiękiem 5 samogłosek możliwość przemiany dźwięku w światło. .. czyli podniesienia wibracji naszych komórek , do poziomu świetlistości.

Rożnica w budowie kobiecego i męskiego aparatu dźwiękowego udowadnia ten fakt..
Otworzenia bramy między wymiarowej MUSI DOKONAĆ KOBIETA , ONA REAGUJE WYŁĄCZNIE NA WŁAŚCIWA CZĘSTOTLIWOŚĆ DŹWIĘKU.. KTÓRY ZAMIENIA SIĘ W ŚWIATŁO.

To jest PRADAWNY KOD .. KLUCZ DŹWIĘKOWY, który ma niepowtarzalną identyfikowaną wibracyjną osobowość energetyczną , ZAWSZE TĄ SAMĄ.
zatem nie ma obawy zastąpienia go kimś innym i użycia gdy nie osiągnął wystarczającej wibracji lub wbrew jej woli.. bo nie zadziała.
To perfekcyjne zestrojenie wszystkich elementów jest gwarancją dokonania się wydarzenia we właściwym czasie.

Kiara.

Właściwości głosu

Sylwia Prusakiewicz-Kucharska2006-03-11

Właściwości głosu
Głos jako zjawisko akustyczne, efekt skoordynowanych czynności psychofizjologicznych, posiada kilka specyficznych właściwości.Są to: wysokość, głośność, natężęnie, barwa i czas trwania.
Przeczytaj też:

Rodzaje głosów
Rozgrzewka głosu
Rozszerzanie skali głosu - ćwiczenia
Skala głosu

WYSOKOŚĆ GŁOSU

To wrażenie słuchowe, które wiąże się z częstotliwością wydobywanego dźwięku.

Wysokość dźwięku zależy od:

najniższego tonu składowego, czyli tonu podstawowego

ilości drgań na sekundę (częstotliwości drgań)

Im większe wychylenie fali głosowej z położenia spoczynkowego (na skutek drgań wiązadeł głosowych), tym wyższy dźwięk.Oznacza to, że wyższe dźwięki cechuje większa częstotliwość drgań, dźwięki niższe zaś posiadają niższe częstotliwości. Wrażenie wysokości zależy również od natężenia dźwięku.

budowy krtani

Budowa krtani decyduje o długości wiązadeł głosowych. Długość ta z kolei determinuje podstawowe możliwości głosowe (dłuższe więzadła głosowe są charakterystyczne dla głosów niskich, krótsze- dla głosów wysokich). To właśnie dlatego inne wysokości głosu są charakterystyczne dla kobiet, inne dla mężczyzn.

Obrazują to wartości przytoczone przez Zygmunta Pawłowskiego (Foniatryczna diagnostyka wykonawstwa emisji głosu śpiewaczego i mówionego), który podaje, że:

zakres częstotliwości podstawowej w fonacji, to jest zakres skali głosu, wynosi przeciętnie:

-u kobiet: od 130 do 1000 Hz (c-c3)

-u mężczyzn: od 65 do 500 Hz (C-c2)

Natomiast częstość wibracji więzadeł głosowych w czasie mowy, określająca średnie położenie głosu wynosi:

-u kobiet: od 200 do 260 Hz (g-c1)

-u mężczyzn: od 100 do 130 Hz (G-c)

kształtu więzadeł głosowych w czasie tworzenia dźwięku i ich napięcia

Wzrost częstotliwości drgań (dźwięk wyższy) powoduje, że więzadła głosowe wydłużają się, stają się wąskie i cienkie, tworzą ostre brzegi na krawędziach. Jednoczenie zmniejsza się ich masa i wzrasta ich napięcie.

Gdy częstotliwość drgań obniża się, więzadła głosowe skracają się, zwiększa się ich masa, stają się grube,a co za tym idzie spada ich napięcie.

Wysokość głosu jest cechą, która dotyczy samogłosek i spółgłosek dźwięcznych. Spółgłoski bezdźwięczne tej właściwości nie posiadają, ponieważ w proces ich tworzenia nie są zaangażowane więzadła głosowe.

Według H. Sobierajskiej ("Uczymy się śpiewać") granice drgań dla głosu ludzkiego wynoszą od ok. 66 do ok. 2300 drgań/sekundę (Hz).

GŁOŚNOŚĆ

Głośność to siła dźwięku jaka odpowiada wrażeniom odbieranym przez narząd słuchu człowieka. Zależy ona od amplitudy drgań i umiejętności wykorzystania rezonatorów.

Fon jest jednostką określająca głośność.

Nie wszystkie dźwięki o tym samym poziomie głośności są jednakowo dobrze słyszane. Człowiek o zdrowym narządzie słuchu odbiera dźwięki o natężeniu od 0 do 120 dB, w zakresie częstotliwości od 16Hz do 20 000 Hz. Wartości te wyznaczają tzw. obszar słyszalności. Dźwięki poniżej tego obszaru są zbyt ciche, aby mogły być usłyszane. Natomiast dźwięki powyżej niego są tak głośne, że powodują ból narządu słuchu.

Najlepiej słyszalne są dla ludzkiego ucha dźwięki znajdujące się w zakresie mowy ludzkiej (ok. 500- 2500 Hz, to zakres największej wrażliwości słuchu).

NATĘŻENIE GŁOSU

To siła lub dynamika dźwięku, a więc moc fali, jaka przypada na jednostkę powierzchni. Inaczej- ilość energii akustycznej przepływającej w jednostce czasu przez jednostkę powierzchni. Im większa powierzchnia tym mniejsze będzie natężenie głosu.

Natężenie głosu mierzone jest w decybelach i uzależnione jest od amplitudy drgań strun głosowych oraz związanej z tym amplitudy fali głosowej.Jest to uwarunkowane ciśnieniem powietrza pod zwartymi strunami głosowymi .Im większa siła parcia powietrza pod zwartymi strunami głosowymi, tym większa siła wydobytego dźwięku.

Wrażliwość ucha ludzkiego na częstotliwość drgań nie jest jednakowa. Im niższy dźwięk , tym jego natężenie musi być większe, by został usłyszany.

BARWA GŁOSU

Jest właściwością dzięki której możemy odróżniać głosy poszczególnych osób. Barwa decyduje o indywidualnym brzmieniu głosu każdego człowieka.

Zależy od wysokości oraz ilości i natężenia słyszalnych tonów składowych tworzących dźwięk. Narząd słuchu nie rejestruje wszystkich tonów składowych- tylko te, które mieszczą się w granicach słyszalności.

O zabarwieniu głosu decyduje również kształt i wielkość komór rezonacyjnych, które mają zdolność wzmacniania i osłabiania tonów składowych tworzących dźwięk.

CZAS TRWANIA

To cecha określająca czas trwania fali wydechowej i drgań strun głosowych.

Właściwość ta mierzona jest w sekundach.

Szybkość rozchodzenia się dźwięku w powietrzu o temperaturze O stopni Celsjusza wynosi ok. 330 m/s.

https://www.easyvoice.pl/czytelnia/anat ... osci-glosu


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

quetzalcoatl888
Posty: 1217
Rejestracja: środa 17 kwie 2013, 21:21
x 1
x 8
Podziękował: 466 razy
Otrzymał podziękowanie: 941 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » poniedziałek 11 gru 2017, 10:00

https://translate.google.pl/translate?h ... rev=search

https://en.wikipedia.org/wiki/Dzogchen

white A symboloizuje pierwotna czysta natura umyslu kazdej istoty

Obrazek
0 xAwatar użytkownika
Kiara
Posty: 3847
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 206
Podziękował: 1753 razy
Otrzymał podziękowanie: 4038 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: Kiara » poniedziałek 11 gru 2017, 21:49

Szczerze.... nie interesuje mnie Buddyzm, prawie 18 tys lat sa na Ziemi .. i co? I nic.. dalej kręcą te same lody w tym samym miejscu.

Ich wiedza jest nie pełna i mocno zmanipulowana, działa tylko w pewnych obrębach nie idzie do przodu.. to zamknięte ramy kręcenia się w koło.

Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

quetzalcoatl888
Posty: 1217
Rejestracja: środa 17 kwie 2013, 21:21
x 1
x 8
Podziękował: 466 razy
Otrzymał podziękowanie: 941 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » poniedziałek 11 gru 2017, 22:34

hm a co mozna zrobic poza pozbycie sie ego, wyzwoleniem albo zostaniem i staniem sie bodhistwata i dbaniem o pokoj? :)
0 xAwatar użytkownika
Kiara
Posty: 3847
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 206
Podziękował: 1753 razy
Otrzymał podziękowanie: 4038 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: Kiara » środa 13 gru 2017, 22:36

Kręcenie się w kółko jak koń w kieracie.. to nie moja bajka! Nawijanie makaronu na uszy... mało się zmieści, a pokoju i obiecanek cacanek... jak nie było tak nie ma przez te 18 tys. lat.... ile czasu można być naiwnym?

Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

quetzalcoatl888
Posty: 1217
Rejestracja: środa 17 kwie 2013, 21:21
x 1
x 8
Podziękował: 466 razy
Otrzymał podziękowanie: 941 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » środa 13 gru 2017, 22:55

coz buddysci sa pokojowi najbardziej (chyba nigdy nie byli jakimis agresorami), czy ja wiem czy to krecenie sie w kolko..no oni uwazaja ze tak odradzanie, powstawanie swiatow i niszczenie itd...wiec rozpoznanie tego jako zludzenia i uwiklania w to wlasnego ego to chyba wszystko.., maja bardzo dobre nauki, sztuke, budowle co wiecej mozna..
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13520
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 729
Podziękował: 25944 razy
Otrzymał podziękowanie: 21320 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 28 gru 2017, 23:37

ZNACZENIE DŹWIĘKU cz.1 - prof Maciej Adamski - 27.12.2017 r.

https://www.youtube.com/watch?v=DLbPBfuPuh4

Opublikowany 26 gru 2017
Pierwsza część spotkania z profesorem Maciejem Adamskim i wykład na temat znaczenia i magii dźwięku na ludzki organizm
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13520
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 729
Podziękował: 25944 razy
Otrzymał podziękowanie: 21320 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 29 maja 2018, 23:21

O co chodzi w świecie dźwięków

https://www.youtube.com/watch?v=3teSiM2kWgw

Opublikowany 29 maj 2018
Idealne odtworzenie dźwięków nie jest możliwe - ale możemy dążyć do doskonałości. Najważniejsze aby doskonałość ta wzbudzała w nas emocje bo one są falą życia.
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 17 mar 2019, 20:09

https://eternityandfingerprints.wordpre ... solfezowe/

http://pharmacistben.com/health/melanin ... ant-stuff/

Melaniny absorbują fale elektromagnetyczne bądź dźwięk i zamieniają je w energię użyteczną. Być może niedosłuch po antybiotykach , czy starczy związany jest z niedoborem melaniny w stria vascularis ucha wewnętrznego. Uważa się , że melaniny stoją u podstaw życia.
Melaniny w OUN powstają z L-DOPA . Suplementację zapewnia Mucuna pruriens. Innym suplementem /prekursorem jest N-acetylotyrozyna.

Stres azotowy nitrozuje tyrozynę i to może prowadzić do uszkodzeń wzroku /słuchu przez wyczerpanie melanin. Poza tym melaniny mogą ulegać utlenieniu.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13520
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 729
Podziękował: 25944 razy
Otrzymał podziękowanie: 21320 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 04 kwie 2019, 23:46

0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 11140
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 799
x 248
Podziękował: 10715 razy
Otrzymał podziękowanie: 16875 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 06 maja 2019, 23:13

Neurobiologia śpiewu
06 MAJ 2019
Dodaj komentarz
by krystal28 in Inne kategorie

.
Obrazek
.

Neurobiologia śpiewu pokazuje, że kiedy śpiewamy, nasze neuroprzekaźniki łączą się na nowe i różne sposoby. Aktywizuje się wtedy prawy płat skroniowy naszego mózgu, uwalniając endorfiny, które czynią nas mądrzejszymi, zdrowszymi, szczęśliwszymi i bardziej kreatywnymi. Kiedy śpiewamy z innymi ludźmi, efekt ten jest znacznie wzmocniony. ”

Nauka potwierdza siłę śpiewu. Śpiewanie jest naprawdę zdrowe, a najnowsze badania sugerują, że śpiew w grupie jest najbardziej transformacyjny, ożywczy i podnoszący na duchu ze wszystkich. Dobre uczucia, które czerpiemy ze śpiewania w grupie, są rodzajem ewolucyjnej nagrody za podjętą przez nas i zgodną współpracę. Badania sugerują, że wspólne tworzenie muzyki ewoluowało jako narzędzie życia społecznego. Grupy i plemiona śpiewały i tańczyły razem, co pozwalało budować wspólnotę i lojalność, przekazywać istotne informacje oraz skutecznie odpierać wrogów.

Wspólne śpiewanie harmonizuje bicie serca

Do niedawna nie rozumiano, że śpiewanie w grupie wyzwala uwalnianie jednocześnie serotoniny i oksytocyny, a nawet synchronizuje bicie naszych serc. Śpiew grupowy dosłownie zachęcał społeczność do podejścia „jeden jaskiniowiec za wszystkich…” Ci, którzy śpiewali razem, byli mocno zżyci i wspólnie dali radę przetrwać. W swojej książce Imperfect Harmony: Finding Happiness Singing with Others, Stacy Horn nazywa śpiewanie: “Naparem z doskonałego środka uspokajającego – takiego, który jednocześnie koi nerwy i podnosi na duchu.”

Śpiewanie czyni cię szczęśliwym

Przez ponad dekadę naukowcy ciężko pracowali nad znalezieniem wyjaśnienia, tłumaczącego dlaczego śpiew ma tak uspokajający, ale jednocześnie energetyzujący wpływ na ludzi. Liczne badania pokazują, że śpiew uwalnia endorfiny i oksytocynę – które z kolei łagodzą niepokój i stres i są silnie powiązane z poczuciem zaufania i poczucia jedności. Śpiew pomaga ludziom cierpiącym na depresję, zmniejszając poczucie samotności i pozostawiając ich zrelaksowanych, szczęśliwych i zjednoczonych. Co więcej, korzyści płynących z regularnego śpiewania można zebrać znacznie więcej. Ludzie regularnie śpiewający mają obniżony poziom kortyzolu, co wskazuje na występowanie mniejszego poziomu stresu. Brytyjska wokalistka, nauczycielka śpiewu i liderka chóru Sophia Efthimiou opisuje śpiew jako “proces świadomego kontrolowania naszego oddechu i krtani w celu tworzenia i podtrzymywania pewnych dźwięków, które łączymy razem z rytmem i poezją, tak by tworzyć piosenki.” W grupie każdy jej członek czuje wibracje muzyki, częstotliwości poruszające się symultanicznie w ich ciele. Bicie serc zostaje zsynchronizowane. Sophia wyjaśnia:“Wszyscy tworzymy dosłownie jedno zjednoczone bicie serca.”

Śpiewać każdy może

Jedną ze wspaniałych rzeczy związanych ze śpiewaniem jest fakt, że możesz skorzystać z korzyści zdrowotnych, nawet jeśli nie masz dobrego głosu. Jedno z badań wykazało, że:
“Śpiew w grupie może dawać satysfakcjonujące i terapeutyczne doznania, nawet jeśli dźwięk wytwarzany przez instrument wokalny ma wątpliwą jakość.”
Tania de Jong, piosenkarka i założycielka Creativity Australia, skutecznie wykorzystała korzyści płynące ze śpiewania grupowego, tak by podnieść na duchu członków grupy, bez względu na ich umiejętności śpiewania. Projekt organizacji “With One Voice” regularnie łączy ludzi w śpiewaniu pomimo ich wielkiej różnorodności. Euforia związana ze śpiewaniem grupowym jest wykorzystywana, w celu obudzenia naturalnej kreatywności ludzi, wywołana sesją śpiewu grupowego, wytworzyła nowe poziomy wsparcia w społeczności, poczucia jedności i nowych możliwości. Tania twierdzi:

“Jedną ze wspaniałych rzeczy związanych ze śpiewaniem jest fakt, że łączy cię z prawą stroną mózgu. To strona odpowiedzialna za intuicję, wyobraźnię i wszystkie nasze funkcje twórcze. Łączy nas ze światem możliwości. We współczesnym świecie jesteśmy nieustannie bombardowani ogromną ilością informacji, które stale przetwarzamy i analizujemy. Mamy tendencję do trzymania się lewej, przetwarzającej strony naszego mózgu. Stąd fundamentalne znaczenie ma pielęgnowanie atrybutów istot ludzkich, które odróżniają nas od maszyn. Najlepszym na to sposobem jest śpiewanie.”

Śpiewaj w dowolnym miejscu i czasie

Korzyści ze śpiewania są bezpłatne i powszechnie dostępne. Wszyscy mamy głos. Wszyscy możemy śpiewać, nawet jeśli sądzimy, że nie możemy, albo, że nie powinniśmy. Był taki czas, kiedy wszyscy śpiewaliśmy. Śpiewaliśmy w kościele, wokół ognisk, czy podczas zajęć w szkole. Teraz gdy wraca powoli moda na grupowe śpiewanie, niewielu z nas ma wyrobiony taki nawyk. Ktoś kiedyś powiedział nam pewnie, żebyśmy zachowali swój śpiew dla siebie albo zwyczajnie skrytykowali nasz nie do końca doskonały głos. To mogło nas zniechęcić. Sophia Efthimiou twierdzi, że śpiew jest sprawą bardzo osobistą, jest wyrazem pochodzącym z naszego środka, nie możemy więc udawać, że krytyka sposobu w jaki śpiewamy nas nie dotyczy. Zwykle przyjmujemy ją, więc bardzo osobiście.

Są jednak ludzie, którzy twierdzą, że nie potrafią śpiewać, bo są pozbawieni słuchu muzycznego, podczas gdy ich “brak muzycznego talentu” jest zwykle spowodowany brakiem praktyki i odpowiedniego treningu głosu. Głuchota jest stosunkowo rzadka i oznacza, że nie byłbyś w stanie rozpoznać danej piosenki. Jeśli potrafisz rozpoznać konkretny utwór, nie jesteś głuchy, jesteś po prostu niewyćwiczony. Zatem – jeśli potrafisz mówić, potrafisz też śpiewać.”

Podnieś głos

Katie Kat, amerykańska śpiewaczka operowa, pragnie zachęcić wszystkich do częstszego śpiewania, bez względu na to jak postrzegamy swoje umiejętności.“Śpiew zwiększa samoświadomość, pewność siebie i naszą zdolność komunikowania się z innymi. Zmniejsza stres, podnosi na duchu i pomaga kształtować nam własną tożsamość. Wpływa też na to jak postrzegamy nasz świat.”
Kiedy śpiewasz, przez twoje ciało przechodzi swego rodzaju muzyczna wibracja, zmieniająca twój stan fizyczny i emocjonalny. Śpiew jest tak stary jak góry. Mamy go od urodzenia, jest starożytny i znajduje się wewnątrz nas wszystkich. To naprawdę jedna ze skuteczniejszych terapii, którą warto stosować. Katie kontynuuje:“Społeczeństwo wypacza jednak poglądy na temat wartości śpiewu. Śpiew stał się czymś zarezerwowanym dla elitarnych grup lub wielkich gwiazd ze swoimi producentami, zarządem, datami koncertów.“ Katie twierdzi, że śpiew jest instynktowny i konieczny dla naszego istnienia. Nie trzeba być niesamowitym piosenkarzem, żeby czerpać korzyści z podstawowych funkcji biologicznych naszego ciała.
https://krystal28.wordpress.com/2019/05 ... ia-spiewu/
0 x


panta rhei


cedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 03 cze 2019, 14:16

https://www.odkrywamyzakryte.com/figury-chladniego/

FIGURY CHLADNIEGO – CZY MOŻEMY „ZOBACZYĆ” DŹWIĘK?
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 18 cze 2019, 11:24

Niezwykłe korzyści płynące ze śpiewania. Koniecznie wróćmy do tej praktyki

https://dobrewiadomosci.net.pl/31496-ni ... -praktyki/
0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 18 cze 2019, 16:24

0 xcedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 02 lip 2019, 13:48

NEWSY GAŚNICA BASOWA, CZYLI UGAŚ POŻAR DŹWIĘKIEM
07:46 // 02.04.2015
Gaśnica basowa, czyli ugaś pożar dźwiękiem

https://www.geekweek.pl/news/2015-04-02 ... m_1654708/
0 xAwatar użytkownika
BABA
Posty: 1184
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 207
x 117
Podziękował: 3978 razy
Otrzymał podziękowanie: 2346 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: BABA » środa 03 lip 2019, 17:50

Trochę nie na temat i można by sporo podyskutować z wieloma tezami - np tą, że Sumerowie są najstarszą cywilizacją i że wszyscy zostaliśmy "stworzeni" przez tych samych "bogów". Ale wklejam tutaj bo Mnie zainteresowało w kontekście prototypu Ewa, która dała Adamowi jabłko czyli wprowadziła ogranicznik dźwięku w postaci krtani i grdyki - wyłącznie ludzkiego organu nie występującego u żadnego zwierzęcia - więc skąd się wziął u Ludzi? Do tego jak wyczytałam praktycznie nie jest do niczego potrzebny bo Ludzie, którzy skutkiem raka mają usuniętą krtań mogą połykać pokarmy tak samo. Więc. Ogranicza czy stwarza możliwości w określonych okolicznościach? Bo również należy wziąć pod uwagę, że Nasze "rozumienie" i spostrzeganie wszelkich "bogów" razem z Ich działaniami i intencjami może przypominać rozumienie Dziecka podglądającego Dorosłych przy Ich różnych dorosłych zajęciach... a potem Dzieci całymi latami Sobie opowiadają o tym co to Oni i po co to wyprawiali... tzw głuchy telefon jeśli ktoś pamięta taką zabawę. ;) 8-)

Sumeryjskie kroniki - najstarsza historia powstania ludzkości

https://youtu.be/yuWMPR0w2Og

W kwestii dawnych "bogów" Sumeryjskich czy innych patrząc na to Swoimi "oczami Dziecka" chciałam jeszcze dopowiedzieć, że najwyraźniej byli bardziej rozwinięci technologicznie niż moralnie i etycznie skoro jeszcze prowadzili pomiędzy Sobą wojny więc na pewno nie ma się co tak bardzo Nimi wszystkimi zachwycać. Coś jak współcześnie, prawda? ;) 8-)
0 x


Wielu jest powołanych, lecz niewielu wybranych. Albowiem każdy wybiera Sam Siebie.

cedric
Posty: 4532
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2648 razy
Otrzymał podziękowanie: 6875 razy

Re: PRADZWIĘK A........

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 18 lip 2019, 22:05

http://www.nutao.pl/2017/05/26/wplyw-in ... /#more-671

Wpływ infradźwięków i ultradźwięków na nasze zdrowie
Posted on 26 maja 2017

http://www.nutao.pl/2017/06/23/oddzialy ... omorkowym/

Oddziaływanie muzyki na poziomie komórkowym
Posted on 23 czerwca 2017

http://www.nutao.pl/2017/08/03/wplyw-ha ... e-zdrowie/

Wpływ hałasu na nasze zdrowie
Posted on 3 sierpnia 2017

http://www.nutao.pl/2017/08/06/mruczacy-lekarz/

Mruczący lekarz
Posted on 6 sierpnia 2017

http://www.nutao.pl/2017/05/26/misy-dzw ... dzwiekiem/

Misy dźwiękowe i terapia dźwiękiem
Posted on 26 maja 2017
0 xODPOWIEDZ