Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

PROCES STARZENIA SIĘ.....

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4060 razy

Re: PROCES STARZENIA SIĘ.....

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 12 wrz 2013, 09:24

Ambitne etapy projektu

Zapoczątkowany w Rosji projekt Avatar ma przenieść ludzką świadomość do ciała robota....

.....Pierwszy etap - Avatar A - zaplanowano na lata 2015 - 2020. Obejmuje on stworzenie humanoidalnego robota, sterowanego za pomocą myśli. Ten cel wcale nie jest taki nierealny, jakby mogło się wydawać. Znana z zaawansowanych projektów dla wojska, amerykańska agencja DARPA już od dłuższego czasu pracuje nad stworzeniem podobnego robota wojskowego, który będzie sterowany zdalnie, za pomocą myśli.


Czyjej myśli ???? kto ma zdalnie sterować robotem do ktorego przeniesiona ( uwieziona w nim ) zostanie świadomość Czlowieka?

Doskonała pułapka dla zniewolenia niepokornych i nieposłusznych , którym zachciało się wolności i wiedzy " Bogów!".......

Taki projekt juz dawno zrealizowała cywilizacja ziemska w biologicznym ciele umieszczono programy, ale.... wolna wola na ziemi dala im margines indywidualności przez emocjonalne odczucia. nie do końca można eksperymentem władać, zatem wymaga on zamiany prawdziwa Dusza, świadomość i ciała robotów , które maja ograniczone mozliwosci działania i mogą być sterowane zewnętrznie przez dostęp do funkcji mózgu.

A idioci ludzi, czy Ludzie jak stado baranów da się zagonić do nowej zagrody bo machają im przed nosami marchewka długowieczności!!!!

Co za naiwność,niesubordynacja wobec sterującego programisty , wyłączenie programu i do widzenia, albo wymuszanie wpływem na doznania fizyczne projektowane w mózgu i finito!

Nie ma szans ten program przy obecnych zmianach świadomości na ziemi, a gdyby jeszcze komuś coś świtało ponownie zniewolić naiwnych i nieświadomych, to ja mowie NIE! NIE! NIE! STOP! i BASTA!

Ostatni krok to Avatar D - zaplanowany na lata 2040 - 2045 finalny etap, który zakłada przenoszenie osobowości do naszych hologramów. W ten sposób wejdziemy na nowy poziom egzystencji, gdzie ciało – ani prawdziwe, ani sztuczne – nie będzie nam już potrzebne.


No to mamy zapowiedz stworzenia kolejnego astralu, bowiem astral przestrzeń wokół ziemi ( znana rowniez pod nazwa PARK) działa na tej samej zasadzie przejmowania fragmentów Dusz, czyli kolejnych inkarnacji i wiezienia ich tam , by nie mogły się połączyć ze swoja Matryca/ Duchem nad przestrzennym. Ponieważ tej przestrzeni potrzebna jest energia do istnienia , muszą następować wcielenia w materie bo tylko w ten sposób twórcy tego kolorowego piekła uzyskuj ja od ludzi.

Nieźle projektują nasi sąsiedzi z za miedzy, on nieźle, ale to juz było i se ne wrati.... my juz to znamy i się nie damy!Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

quetzalcoatl888
x 129

Re: PROCES STARZENIA SIĘ.....

Nieprzeczytany post autor: quetzalcoatl888 » czwartek 12 wrz 2013, 18:54

jedyna mozliwoscia na stworzenie swojego hologramu jest wiara...zalezy w co sie wierzy tym bedzie ten hologram :mrgreen: ja nie wierze w jakies biolgiczne manipulacje annanuaki (nie spotkalem biorobotow i nie wiem kim sa..) sprawa jest dosyc prosta wiara w mesjasza - brzytwa ockhama :) a caly fizyczny swiat sam w sobie jest manipulacja i pulapka - gnoza :)
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19181
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 903
Podziękował: 33160 razy
Otrzymał podziękowanie: 24269 razy

Re: PROCES STARZENIA SIĘ.....

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 02 paź 2013, 23:49

Transfer świadomości to sposób na nieśmiertelność. Chce go Stephen Hawking
Śmierć to nieodłączny element życia. Nie ma przed nią ucieczki. Ale czy na pewno? Jeden z najwybitniejszych naukowców naszego pokolenia, astrofizyk Stephen Hawking, przekonuje, że śmierć można pokonać. Wystarczy swoją świadomość skopiować do komputera.

Obrazek

Stephen Hawking od lat zmaga się z ciężką chorobą - stwardnieniem zanikowym bocznym - której postęp spowodował uszkodzenia obwodowego i ośrodkowego neuronu ruchowego, przez co nie może się samodzielnie poruszać. Brytyjczyk ze światem porozumiewa się za pośrednictwem syntezatora mowy, a jednocześnie jest uznawany za jednego z najwybitniejszych współczesnych naukowców.

Hawking w ciągu trwającej już ponad 40 lat kariery zajmował się głównie czarnymi dziurami i grawitacją kwantową. Jego ostatnia koncepcja wymyka się jednak precyzyjnej nomenklaturze naukowej. Dotyczy bowiem śmierci i tego, co po niej.

Kopiuj-wklej

Zdaniem Hawkinga, w niedalekiej przyszłości świat zmieni się nie do poznania. Nie tylko w sferze naszego odbioru rzeczywistości, ale i przekraczania dotąd nieprzekraczalnych granic. Kosmolog podczas premierowego pokazu filmu dokumentalnego "Hawking" znowu zaskoczył. Hawking uważa, że nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości ludzkie życie wydłużyć poza ramy czasowe, w jakich funkcjonuje ciało. W praktyce będzie to oznaczać przeniesienie świadomości człowieka do komputera. Porzuciwszy pełne biologicznych ograniczeń ciało, możliwe będzie dalsze funkcjonowanie w rzeczywistości wirtualnej.

Koncepcja Hawkinga nie jest wyssana z palca. Według niego, już teraz istnieją naukowe przesłanki potwierdzające, że mózg jest w stanie funkcjonować poza ciałem. Neurobiolodzy wydają się potwierdzać tę tezę, choć nikt tak naprawdę głośno nie przyzna się do tego typu eksperymentów na ludzkich mózgach. W odróżnieniu od życia pozagrobowego, które jest domeną religii, osiągnięcie "życia po śmierci" powinno być jednym z głównych celów medycyny. Przynajmniej według Hawkinga.

"Wierzę, że mózg jest jak program, który znajduje się w umyśle, który jest jak komputer. Teoretycznie możliwe jest zatem skopiowanie mózgu na komputer i zapewnienie w ten sposób życia po śmierci. Chciałbym, by moim kolegom udało się osiągnąć to jeszcze przed moją śmiercią, ale to na razie melodia przyszłości" - wypowiedział się brytyjski astrofizyk.

Hawking nie ujawnił, kiedy według niego koncepcja transferu świadomości do komputera mogłaby wejść w życie.

Lepszy, trwalszy, plastikowy
Obrazek
Świadomość zamknięta w komputerze? Za kilkanaście lat być może będzie dało się to zrobić jednym przyciskiem.

W walce o nieśmiertelność Stephen Hawking nie jest sam. Jednym z najodważniejszych zwolenników transferu świadomości jest, jak już wiemy 32-letni rosyjski miliarder, Dmitrij Itskow, który kilka miesięcy temu przedstawił projekt "Ewolucja 2045". Rosyjski oligarcha, który jest podobno wspierany przez samego Władimira Putina, chce, by przed 2045 r. nieśmiertelność była dostępna dla każdego.

W przeciwieństwie do Hawkinga, który chce podłączyć swój mózg do komputera, Itskow planuje przenieść swoją świadomość do specjalnie zaprojektowanego ciała humanoidalnego robota. W ten sposób powstanie nowy, lepszy gatunek człowieka. Pomijając moralne wątpliwości takiej operacji, projekt jest jak najbardziej możliwy do realizacji. Itskow zaangażował w "Ewolucję 2045" już ponad 100 naukowców z całego świata.

"Ewolucja 2045" ma przebiegać w kilku etapach:

- lata 2015-2020: stworzenie syntetycznej kopii ciała człowieka i jego kontrola przy pomocy komputerowego interfejsu połączonego z mózgiem;

- lata 2020-2025: stworzenie awatara, do którego będzie mógł być przeniesiony mózg człowieka;

- lata 2030-2035: opracowanie sztucznego mózgu, który zostanie wszczepiony do awatara, a następnie transfer do niego ludzkiej świadomości;

- lata 2040-2045: powstanie holograficznych awatarów.

Itskow osobiście chce być jednym z pierwszych ochotników, którzy przeniosą swoją świadomość do ciała robota. Patrząc na determinację Rosjanina i mocne wsparcie jednego z najpotężniejszych ludzi świata, jego projekt ma szanse na realizację.

Wizja Itskowa jest bardzo podobna do tej zaproponowanej przez Hawkinga. Najbliższe 30 lat powinno wystarczyć na transfer świadomości do komputera, a być może nawet poza niego...


Czytaj więcej na http://nt.interia.pl/technauka/news-tra ... paign=msie

http://nt.interia.pl/technauka/news-sza ... Id=1035423

http://nt.interia.pl/technauka/news-por ... t_zdj_lead
0 xAwatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4060 razy

Re: PROCES STARZENIA SIĘ.....

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 03 paź 2013, 11:02

Taka teoria , którą można przenieść w wirtualne istnienie, to nic innego jak kopia astralnych inkarnacji, które są uwiezione ( większość już nie ] w wirtualnej matrycy.
Naprawdę to żadna nowość i długowieczność, ale .... jest to absolutna blokada rozwojowa, bo niby życie opiera się jedynie na multiplikacji zaistniałych do tej pory wersji życia. My to juz znamy aż nadto dobrze, plan bodajże Archanioła Michała z przed kilku lat chciał doprowadzić ludzi do takiego stanu uwiezienia w holograficznym komputerze, gdzie świadomość zamknięta w swojej klatce pułapce , ogląda film zdarzeń i na tym tle przeżywa swoje fikcyjne życie , tworząc tylko niezbędną energie dla systemu!
Znamy, znamy ... aż nadto dobrze tą wersje i mówimy jej NIE! NIE! NIE! STO! I BASTA!, wówczas wcale nie jest potrzebna ziemia ludziom , wystarczy maleńki zapis na dysku i podłączenie do wirtualnej gry symulującej życie. O tym dosyć długo opowiadał ten zakulisowy archanioł , twierdził iż tylko początkowo świadomość będzie miała problemy , bo, to nie ona będzie w ruchu ,a świat obok niej.... ;) :D , ale i do tego się przyzwyczai... :idea:

Nie , nie, moi mili, nie tak , bo nie na takim absurdzie polega życie! Nie będziemy hodowani w wirtualnych klatkach , które będą udawały świat i wszechświat!
Dziękuję ale nie! Jak ten pan zrozumie iż jest nieśmiertelny i może tworzyć sobie sam kolejne ciało fizyczne,( od warunkiem iż jest to posiadacz Duszy] wyparują mu z głowy takie idee szybko.
Nie tym tokiem myślowym prowadzi nasza droga istnienia i rozwoju, o nie! My mamy uwolnić naszą myśl z ograniczeń materii by nią władała, a nie uzależnić ją od materialnych klatek , by one władały jej poczuciem wolności i pokazywaną jej fikcją życia!

Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7541
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1379
x 393
Podziękował: 13844 razy
Otrzymał podziękowanie: 13636 razy

Re: PROCES STARZENIA SIĘ.....

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 03 paź 2013, 11:58

Moim zdaniem ,normalny prosty człowiek na pewno nie da zamknąć swojego umysłu w maszynie.Może jakiś szalony naukowiec ,lub milioner który nie ma co zrobić z kasą. Siłą tego nie wprowadzą ,a ja podobnie jak Kiara ,mówię NIE !
Może jednak naukowcy popracuja nad procesem starzenia i przedłużą nam piękny wygląd ciała i sprawność fizyczną ,a nie wpakują nas w roboty.Chcę żyć długo ,ale nie wiecznie i mam tu na myśli ciało ,nie duszę. Śmierć jest nierozłączną częścią życia i tego powinniśmy się trzymać.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16404
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1065
x 515
Podziękował: 16946 razy
Otrzymał podziękowanie: 23906 razy

Re: PROCES STARZENIA SIĘ.....

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 03 paź 2013, 12:16

Świadomość to nie woda w szklance,-
nie da się jej przelać wbrew jej woli, bo ten "matrix" jest właśnie odbiciem tej Świadomości..
:lol:
Obrazek

PS. nie dziwię się jednak S.Hawking-owi.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4060 razy

Re: PROCES STARZENIA SIĘ.....

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 03 paź 2013, 15:16

chanell pisze:Moim zdaniem ,normalny prosty człowiek na pewno nie da zamknąć swojego umysłu w maszynie.Może jakiś szalony naukowiec ,lub milioner który nie ma co zrobić z kasą. Siłą tego nie wprowadzą ,a ja podobnie jak Kiara ,mówię NIE !
Może jednak naukowcy popracuja nad procesem starzenia i przedłużą nam piękny wygląd ciała i sprawność fizyczną ,a nie wpakują nas w roboty.Chcę żyć długo ,ale nie wiecznie i mam tu na myśli ciało ,nie duszę. Śmierć jest nierozłączną częścią życia i tego powinniśmy się trzymać.Naukowcy nie muszą robić takich rzeczy, była by to ingerencja w naturalny proces ewolucyjny każdego z nas, to Energia Dusza włada materia i to ONA sama ma bezpośredni wpływ na materie czyli nasz wygląd i cały proces starzenia się! Jak to się dzieje. Ano zwyczajnie tak samo jak z balonikiem nie dopompowanym, brak energii i napompowanym dużo energii ,prawda że są inne... ;) Tak samo jest z nami, o wszystkim decyduje ilość energii , a, o niej nasza świadomość, nic więcej. Jednak wiedzieć trzeba iż ta energia , to nic innego jak orgon !


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

ex-east
Posty: 1144
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 20:57
x 2
x 93
Podziękował: 390 razy
Otrzymał podziękowanie: 1528 razy

Re: PROCES STARZENIA SIĘ.....

Nieprzeczytany post autor: ex-east » czwartek 31 paź 2013, 01:28

Kiara napisała
"Jak ten pan zrozumie iż jest nieśmiertelny i może tworzyć sobie sam kolejne ciało fizyczne,( od warunkiem iż jest to posiadacz Duszy] wyparują mu z głowy takie idee szybko."


Nie ma kogoś takiego jak POSIADACZ DUSZY. Jeśli bowiem oddajemy duszę posiadaczowi to ... umieranie jest faktem. I to szybkim. Co więcej - TWORZENIE SOBIE ciala niczym sie nie rózni od tranferu świadomości do maszyny, czy tam innego biologicznego zamiennika. Tworzenie SOBIE samemu kolejnego ciała fizycznego (uwarunkowane posiadaniem) jest dokładnie tym ,przed czym Kiara chciałaby przestrzec.

Kiedy odpuścisz posiadacza, a nawet siebie , wtedy ciałem zaczynają żyć procesy dla umysłu niezrozumiałe - wymagające zaufania - które prowadzą do niezwykłych zdarzeń : Odnowienia komórek , odżycia ciała , cofnięcia biologicznego zegara . I nie ma tu znaczenia co jesz.
Znaczenie ma pełne Zaufanie Życiu.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Posty: 19181
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 903
Podziękował: 33160 razy
Otrzymał podziękowanie: 24269 razy

Re: PROCES STARZENIA SIĘ.....

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 09 sty 2014, 22:20Jak zatrzymać starzenie się? Cały film dokumentalny - lektor PL. Jak powstrzymać starość. Dokument poruszający najnowsze badania dotyczące starzenia się naszego organizmu i pokazuje dowody na to, że można starzenie się naszego ciała powstrzymać.

Starzenie się -- zmniejszenie zdolności do odpowiedzi na stres środowiskowy, które pojawia się w organizmach wraz z upływem czasu, naturalne i nieodwracalne nagromadzenie się uszkodzeń wewnątrzkomórkowych, przerastające zdolności organizmu do samonaprawy. Starzenie się powoduje utratę równowagi wewnętrznej organizmu, co zwiększa ryzyko wystąpienia chorób. Prowadzi do upośledzenia funkcjonowania komórek, tkanek, narządów i układów, zwiększa podatność na choroby (np. choroby krążenia, Alzheimera, nowotwory), wreszcie prowadzi do śmierci.
Nauka zajmująca się starzeniem to gerontologia. Gerontologii nie należy mylić z geriatrią, która jest nauką o chorobach wieku podeszłego.
Charakterystyczne objawy starzenia:
utrata masy mięśni i kości,
zanik komórek funkcjonalnie czynnych różnych narządów i zastępowanie ich przez tkankę łączną (stłuszczanie wątroby)
przekształcenie budowy i czynności skóry prowadzące do osłabienia jej roli jako bariery ochronnej organizmu
pogorszenie ostrości wzroku i słuchu,
wydłużony czas reakcji powodowany spadkiem średniej szybkości przewodzenia w komórkach ze 100% w wieku 40 lat do 85% powyżej 80 roku życia
spadek podstawowej przemiany materii ze 100% w wieku 40 lat do ok. 80% powyżej 80 roku życia, upośledzenie czynność wątroby, spadek aktywności enzymów
procentowy wzrost zawartości tłuszczu w organizmie, a spadek zawartości wody
spadek maksymalnej pojemności wydechowej ze 100% w wieku ok. 30 lat do ok. 40% powyżej 80 roku życia
spadek przepływu nerkowego osocza ze 100% w wieku ok. 30 lat do ok. 50% powyżej 80 roku życia; zmniejsza się też przepływ krwi przez inne narządy
obniżenie kwasowości soku żołądkowego,
zmniejszenie perystaltyki jelitowej,
zmniejszenie powierzchni całkowitej błon śluzowych przewodu pokarmowego, a co za tym idzie zmniejsza się wchłanianie z jelit
obniżenie stężenia albumin w osoczu
Wpływ środowiska może znacznie zmienić długość życia większości organizmów. Usunięcie negatywnych czynników z otoczenia oraz zmiany w fizjologii mogą znacznie wydłużyć oczekiwany wiek, w którym dany osobnik umrze ze starości. Przykładem może być wydłużenie życia ludzi w XX wieku oraz eksperymenty dokonane na długowiecznych nicieniach.
Okres starzenia trudno jest precyzyjnie oddzielić od rozwoju z uwagi na zapętlenie i nierozłączność tych procesów.
0 xAwatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9638
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 467
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14336 razy

Re: PROCES STARZENIA SIĘ.....

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » poniedziałek 20 sty 2014, 19:20

Posty @chmurki i okoliczne przeniosłem zgodnie z życzeniem autorki.
A techniczne w inne miejsce.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1448
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 70
Podziękował: 153 razy
Otrzymał podziękowanie: 1879 razy

Re: PROCES STARZENIA SIĘ.....

Nieprzeczytany post autor: barneyos » czwartek 30 sty 2014, 08:02

W styczniowym numerze Nieznanego Świata jest właśnie artykuł o prof.Butejce i jego moetodzie oddychania.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19181
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 903
Podziękował: 33160 razy
Otrzymał podziękowanie: 24269 razy

Re: PROCES STARZENIA SIĘ.....

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 29 sie 2016, 18:13

Najskuteczniejsze przepisy...

Jak zachować wieczną młodość

Jak świat światem ludzie zawsze marzyli o tym, aby jak najdłużej zachować wieczną młodość. Za eliksir gwarantujący gładką buzie, jędrne ciało i sprawność fizyczną, kobiety, a i niejeden mężczyna, byli/są w stanie zapłacić każdą cenę. Nic więc dziwnego, że przez stulecia poszukiwano magicznej mikstury dającej jednym szczęście, drugim bogactwo.

Odnalezienie eliksiru życia stało się życiową misją pewnego alchemika - Cagliostra, pracującego pod opieką króla Ludwika XVI. Wielki Mistrz z uporem utrzymywał, że pochodzi ze związku anioła ze śmiertelną kobietą, a jego życiową misją jest udoskonalenie rodzaju ludzkiego. Obiecywał odmłodzenie moralne i fizyczne. Wprawdzie pierwsza obietnica nie wzbudziła entuzjazmu, ale za to drugą powitano z radością. Co zalecał ów mędrzec?

Recepta wydawała się dość prosta, krótka (trwała 40 dni) i niezwykle skuteczna (gwarantowano odmłodzenie aż o 50 lat). Kurację należało przeprowadzić na wsi, w towarzystwie wiernego przyjaciela. Przez pierwsze 30 dni zalecano zachowanie ścisłej diety i stawianie baniek dla oczyszczenia krwi. 32 dzień delikwent miał spędzić w łóżku i zażyć maleńkie ziarnko magicznej substancji. Nosiła ona tajemniczą nazwę Materia Prima, a jej skład znał wyłącznie Cagliostro. Działanie tego kosztownego specyfiku miało wywołać dłuższe omdlenie, trwające nawet i pięć dni; nie powinno to jednak stanowić powodu do alarmu. Ziarnko specyfiku należało zażyć także następnego dnia. Tym razem nieuniknionym następstwem miała być wysoka gorączka, delirium, wypadnięcie włosów i zębów, jak również łuszczenie się skóry. Trzecią dozę tego cudownego lekarstwa należało zażyć 36 dnia, po czym pacjent zapadał w głęboki, długi sen bez marzeń, podczas którego miały mu odrosnąć zęby i włosy, a całe ciało pokryć nową skórą. Trzydziestego dziewiątego dnia pacjent miał wypić szklankę wina, do którego uprzednio wpuszczono dziesięć kropel życiodajnego balsamu Cagliostra. Kuracją kończyła letnia kąpiel, a czterdziestego dnia po obudzeniu się ze zbawiennego snu, pacjent był odmłodzony o pięćdziesiąt lat opisuje Istvan Rath-Vegh, autor książki „Historia ludzkiego szaleństwa". Można ją było powtarzać co pół wieku, ale po upływie 5557 lat traciła swa czarodziejska moc. :D
0 xAwatar użytkownika
św.anna
Posty: 1447
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 84
x 116
Podziękował: 2618 razy
Otrzymał podziękowanie: 3246 razy

Re: PROCES STARZENIA SIĘ.....

Nieprzeczytany post autor: św.anna » niedziela 13 lis 2016, 14:21

O poszukiwaniu eliksiru młodości i wynalezieniu ekstraktu z jąder.
Co ma mózg do wszystkich tych gruczołów wydzielających hormony?

Kiedyś ludzie myśleli, że nic. Zakładano, że takie gruczoły, jak trzustka, nadnercza, jajniki, jądra i tak dalej - w jakiś tajemniczy sposób "wiedziały" co mają robić, miały coś w rodzaju "własnych umysłów". To one "decydowały", kiedy wydzielać substancje przekaźnikowe, bez jakichkolwiek wytycznych z innego narządu. To błędne przypuszczenie przyczyniło się na początku XX wieku do powstania dość niemądrej mody. Naukowcy odkryli, że popęd płciowy mężczyzn obniża się z wiekiem i założyli, że spadek libido jest skutkiem mniejszej ilości testosteronu wydzielanego przez jądra starzejącego się mężczyzny.
(Ściśle rzecz ujmując, wtedy jeszcze nikt nie wiedział o istnieniu testosteronu; odwoływano się do tajemniczych "czynników męskości" w jądrach. W rzeczywistości poziomy testosteronu nie lecą w dół wraz z wiekiem. Ich obniżenie się jest umiarkowane i bardzo zróżnicowane u poszczególnych mężczyzn, poza tym nawet spadek poziomu testosteronu do 10% poziomu normalnego nie wpływa zasadniczo na zachowania seksualne.)
Czyniąc kolejne pochopne założenie, uznano, że starzenie się jest skutkiem obniżonego popędu seksualnego i niższych poziomów czynników męskich. (Można się zastanawiać, dlaczego kobiety nieposiadające jąder były w stanie się zestarzeć, ale żeńskiej części populacji nie poświęcano w tamtych czasach wiele uwagi.)

Jak w takim razie odwrócić proces starzenia?
Dajmy starzejącym się samcom trochę ekstraktu z jąder.


W niedługim czasie starsi, zamożni panowie meldowali się w znamienitym szwajcarskim sanatorium na codzienne zastrzyki w tylne części ciała, których zawartość stanowiły wyciągi z jąder psów, kogutów, małp. Można było nawet przejść się do tej części sanatorium, w której znajdowały się klatki ze zwierzętami, i osobiście wybrać kozła - jak na przykład homara w restauracji (a niejeden dżentelmen stawiał się na wizytę, wlokąc ze sobą własne, obsypane nagrodami zwierzę).
Praktyki te szybko doprowadziły do powstania kolejnej odmiany terapii odmładzających, a mianowicie "terapii narządowej" ("organoterapii") - przeszczepiania małych fragmentów samych jąder.
I tak narodziło się szaleństwo "małpiego gruczołu". Pojęcie gruczoł pojawiło się po tym, jak dziennikarzom zabroniono używania pikantnego słowa jądra.
Przedsiębiorcy, głowy państw i przynajmniej jeden papież - wszyscy się zapisywali. Pokłosiem rzezi I wojny światowej były niedobory młodych mężczyzn i nadmiar małżeństw zawieranych między młodymi kobietami a starszymi mężczyznami, więc tego typu terapia zdawała się być istotna.
Co oczywiste, zasadniczym problemem był fakt, że terapia nie działała. W ekstraktach z jąder nie było żadnego testosteronu - pacjentom wstrzykiwano wyciąg wodny, a testosteron nie rozpuszcza się w wodzie. Odrobinki przeszczepianych narządów natychmiast obumierały, a tkankę bliznowatą błędnie uznawano za oznakę udanego przeszczepu. Nawet jeśli kawałeczki jąder nie obumarły ,to i tak nie miały szansy działać.

Jeśli starzejące się jądra wydzielają mniej testosteronu, to nie dlatego, że to właśnie one przestały działać, ale dlatego, że inny narząd (uwaga, uwaga!) przestał im mówić, że mają go wydzielać.
Zamontowana para świeżych jąder też zawiedzie, gdyż zabraknie sygnału stymulującego jej pracę. Ale, o dziwo, to nie był problem. Prawie wszyscy zgłaszali fenomenalne efekty terapii. Jeśli płacisz fortunę za bolesne codzienne zastrzyki, zawierające wyciąg z jąder jakiegoś zwierza, to możesz uwierzyć, że czujesz się jak młody byk. Jeden wielki efekt placebo.

Z czasem naukowcy odkryli, że jądra i inne położone obwodowo gruczoły wydzielające hormony nie działają w sposób autonomiczny, ale znajdują się pod jakąś kontrolą.
(...)
Dziś wiadomo, że struktura leżąca u podstawy mózgu, to jest →podwzgórze←zawiera ogromną ilość owych uwalniających i hamujących hormonów, które instruują przysadkę, a ta z kolei reguluje wydzielanie hormonów w gruczołach leżących obwodowo.
Sapolsky R., Dlaczego zebry nie mają wrzodów? Psychofizjologia stresu.
0 xAwatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 712 razy
Otrzymał podziękowanie: 2660 razy

Re: PROCES STARZENIA SIĘ.....

Nieprzeczytany post autor: devi » środa 05 lip 2017, 13:35

Podczas długiej głodówki - co udowodniono naukowo - komórki niektórych narządów odnawiają się kilkakrotnie, umacnia się w nich zdrowy aparat genetyczny oraz zanika zdolność do rozmaitych chorób i zwyrodnień. To z kolei niesamowicie odmładza - człowiek pod względem fizjologicznym zaczyna mieć 20 - 25 lat, choć jego wiek kalendarzowy może wynosić dobrych kilka razy tyle (!!!). W czasie głodówki organizm odpoczywa (zwłaszcza organy wewnętrzne: serce, żołądek, przewód pokarmowy) i regeneruje się w sposób praktycznie nieosiągalny żadną inną metodą. Badania na zwierzętach potwierdzają zbawienne działanie głodu na każdy praktycznie organizm, tak w sferze zauważalnego odmłodnienia, jak i wydłużenia życia (nawet do 19-krotnego w przypadku dżdżownic). Co prawda niektórzy twierdzą, że człowiek to nie zwierzę (a już na pewno nie robak - ciężko z tym polemizować) - ma tendencję do zatracania instynktownych zachowań i np. ciągłego przejadania się czy niedojadania (niewłaściwego żywienia), przemęczania, prowadzenia nieregularnego trybu życia, rozleniwiania się, a ponadto więcej niż inne organizmy przebywa w szkodliwych warunkach (stres, zanieczyszczenia, szkodliwe substancje, promieniowanie itp.) - jednakże trudno jest wątpić w to, że postępując przynajmniej w miarę rozsądnie w sprawach zdrowotnych, nie odniesie się dużych korzyści z okresowego stosowania głodu (w końcu aż tak bardzo od zwierząt się nie różnimy).

W każdej sekundzie 50 milionów (spośród trylionów, jakimi dysponuje każdy człowiek) komórek naszego ciała ginie, by w ich miejsce powstały nowe (kopie starych) - swoją drogą człowiek nieustannie w ciągu życia obumiera i odradza się na nowo. Ci, co "zawodowo" zajmują się głodówkami, twierdzą, że te właśnie obumarłe komórki mogą zalegać dłuższy czas w organizmie i wydzielać jad trupi, który jest zgubny dla organizmu. Jedyną skuteczną metodą walki z tym problemem jest wg nich regularne oczyszczanie organizmu poprzez głód, wysiłek fizyczny i zdrowe odżywianie (produktami naturalnymi, nieprzetworzonymi, roślinnymi - bez przejadania się).

http://cialopodkontrola.republika.pl/glodowka.html


Jak zwykle odsyłam do Małachowa ;)
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1447
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 84
x 116
Podziękował: 2618 razy
Otrzymał podziękowanie: 3246 razy

Re: PROCES STARZENIA SIĘ.....

Nieprzeczytany post autor: św.anna » środa 05 lip 2017, 14:19

Jak opóźnić starzenie. Tajemnicze telomery a przerwy od jedzenia:

viewtopic.php?f=16&t=847&p=73043&hilit=telomery#p73043
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16404
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1065
x 515
Podziękował: 16946 razy
Otrzymał podziękowanie: 23906 razy

Re: PROCES STARZENIA SIĘ.....

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 05 lip 2017, 14:37

no wlasnie O2 a przynajmniej jego nadmiar moze przyspieszac proces stazenia/uposledzenia komorek:
REAKTYWNE FORMY TLENU I WOLNORODNIKOWA TEORIA STARZENIA
Tlen jest pierwiastkiem niezbędnym komórkom organizmów tlenowych do szeregu
reakcji enzymatycznych, w wyniku których substancje organiczne utleniane
są ostatecznie do dwutlenku węgla i wody z uwolnieniem energii niezbędnej do
przeprowadzania licznych procesów metabolicznych. Są to reakcje znane jako oddychanie
komórkowe. Z drugiej strony tlen jest dla komórek w pewnym stopniu
związkiem toksycznym — wolne rodniki, powstające jako produkty uboczne reakcji
tlenowych, uszkadzają składniki komórkowe [3].

http://www.postepybiochemii.pl/pdf/2_2014/240-247.pdf
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 712 razy
Otrzymał podziękowanie: 2660 razy

Re: PROCES STARZENIA SIĘ.....

Nieprzeczytany post autor: devi » piątek 24 lis 2017, 10:50

Jak opóźnić proces starzenia się ciała?

https://www.youtube.com/watch?v=iywjTnCq6Nw
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

Awatar użytkownika
św.anna
Posty: 1447
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 12:41
x 84
x 116
Podziękował: 2618 razy
Otrzymał podziękowanie: 3246 razy

Re: PROCES STARZENIA SIĘ.....

Nieprzeczytany post autor: św.anna » sobota 16 gru 2017, 12:14

Hormon wzrostu – skutki niedoborów u dorosłych, jak zwiększyć poziom

Hormon wzrostu (HGH) inaczej somatotropina wbrew powszechnym do niedawna poglądom pełni fundamentalną rolę nie tylko w okresie rozwoju i wzrostu organizmu, ale w czasie całego życia wpływając na szereg istotnych procesów fizjologicznych.

Jest wytwarzany przez przysadkę mózgową w ilości około 0,5 mg na dobę, wrzucany do krwiobiegu pulsacyjne w rytmie dobowym, przy czym największa częstość i amplituda występuje w nocy. Jego ilość zmniejsza się wraz z wiekiem.

Obrazek

Hormon wzrostu odpowiada między innymi za procesy metaboliczne, syntezę białek, węglowodanów, tłuszczów, ma wypływ na układ krwionośny, tkankę kostną, mięśniową, układ odpornościowy, szybkość starzenia się.
Ale to nie wszystko.
Oddziałuje na psychikę i emocje. Jego niedobór przyczynia się do braku wewnętrznego spokoju i równowagi, braku pewności siebie, trudności w relacjach z otoczeniem, zamykaniu się w sobie, braku przedsiębiorczości, zaradności w życiu.

TEST
Sprawdź swój poziom hormonu wzrostu

Odpowiedz na poniższe pytania, za każdą
odpowiedź TAK przyznaj 2 punkty
odpowiedź ani TAK ani NIE przyznaj 1 punkt
odpowiedź NIE przyznaj 0 punktów,

Czy kilka godzin snu po wysiłku wystarcza ci na pełną regenerację organizmu?
Czy odczuwasz głęboki spokój wewnętrzny?
Czy łatwo dostosowujesz się do nowych sytuacji, okoliczności?
Czy uważasz swoje życie za bogate w niespodzianki, odkrycia, doświadczenia duchowe?
Czy stając przed problemem znajdujesz rozwiązania nie zniechęcając się?
Czy masz proporcjonalnie duże dłonie?
Czy chętnie jesz posiłki bogate w białko np. mięso?

Twój wynik
powyżej 11 punktów – bardzo dobry poziom
od 7-10 punktów – średni
poniżej 7 punktów – niedobór hormonu wzrostu

Hormon wzrostu u dzieci jak wiadomo stymuluje wzrost i rozwój organizmu, natomiast u dorosłych spowalnia proces starzenia, może nawet odmłodzić.
Odpowiada za jędrność skóry, elastyczność organów wewnętrznych, tkanek i mięśni, silną sylwetkę, proste plecy, wyraźnie zarysowaną linię bioder, ładnie umięśniony brzuch, uda, siłę i energię, dobrą pamięć.
Zmniejsza tkankę tłuszczową, zwiększa muskulaturę.
Bez prawidłowego poziomu hormonu wzrostu żadna dieta nie przyniesie satysfakcjonujących rezultatów. Hormon wzrostu bowiem ma wpływ na przemianę materii w tym gospodarkę węglowodanową, pobudza i przyspiesza glikogenolizę. Zwiększa wydzielanie glukozy wytwarzanej przez wątrobę i pobudza trzustkę do większego wydzielania insuliny. I co ważne zwiększa lipolizę czyli rozkład tłuszczu w tkance tłuszczowej.

Zbyt niski poziom hormonu wzrostu ma więc wpływ na rozrost tkanki tłuszczowej szczególnie w okolicach brzucha cellulit, nadwagę, skłonność do obrzęków. Jego niedobór powoduje wczesne starzenie się, powstaje sieć drobnych zmarszczek, skóra staje się cienka, pergaminowa, mało elastyczna, tak samo włosy cienkie i słabe. Inne symptomy niedoboru tego hormonu to opadające powieki i policzki, miękki, lejący się brzuch, „bułki” tłuszczu w okolicach kolan, mało elastyczne dłonie, tworzące się fałdy skóry na plecach. Mężczyzn dodatkowo wyróżnia brak muskulatury i powiększone gruczoły piersiowe.

Niski poziom HGH przyczynia się do uczucia ciągłego zmęczenia, w tym porannego nawet po solidnym nocnym odpoczynku, fibromialgii, odczuwania niepokoju i stanów depresyjnych. Według badań osoby cierpiące na chroniczne depresje i przewlekłe zmęczenie niezależnie od wieku mają zwykle jego niedobór.

Niski poziom hormonu wzrostu również zwiększa ryzyko osteoporozy, problemów kardiologicznych, reumatycznych, metabolicznych. Oznacza szybkie starzenie się i krótszą długość życia.

Hormon wzrostu jak zwiększyć jego produkcję?

Według przeprowadzonych badań, na wzrost HGH znaczny wpływ ma dieta, codzienna umiarkowana aktywność fizyczna i korzystanie ze słońca (witamina D) oraz unikanie stresu.
Codzienne posiłki powinny zawierać odpowiednią ilość kalorii w stosunku do potrzeb, w tym dużo białka, produkty stymulujące wydzielanie serotoniny, melatoniny. Odpowiednim typem jest dieta paleo obfitująca w warzywa, owoce, mięso, ryby, jaja. Produkty szczególnie zwiększające poziom HGH to ananas, olej kokosowy, wołowina, fasolka szparagowa, maliny, płatki owsiane
Alkohol, kofeina, cukier, ocet, produkty mączne i mleczne blokują absorpcję z pożywienia tych składników, które są niezbędne do produkcji hormonu wzrostu.

Suplementy pobudzające przysadkę do produkcji hormonu wzrostu
Arganina, lizyna, niacyna, witamina PP, glutamina, tryptofan z witaminą B6, witamina C.

Ciekawostki

Człowiek, u którego nie brakuje hormonu wzrostu w pełni cieszy się życiem, ma dużo energii, jest odporny na wysiłek a jego organizm jest w stanie zregenerować się w ciągu 5-6 godzin. Ma zapał do pracy, czuje swój potencjał, jest ambitny, stawia sobie cele i wyzwania i ma siły by je realizować.

Mężczyzna z odpowiednim poziomem hormonu wzrostu jest idealnym szefem – dynamiczny, logiczny, przedsiębiorczy, zdecydowany, łatwo podejmuje decyzje, umiejętnie ustawia priorytety, znajduje skuteczne rozwiązania problemów i w tym wszystkim odnajduje spokój – nie jest ofiarą stresu. Logicznie przekazuje komunikaty, nie jest agresywny, a odprężony, pewny siebie, nie ma potrzeby udowadniać niczego nikomu a jednocześnie jest wrażliwy. Jego wewnętrzny spokój tonuje otoczenie.

Pod względem fizycznym jest muskularny, ma pełny podbródek i usta, wysokie czoło.

Z kolei kobieta jest silna o zdecydowanym temperamencie, pracowita, charyzmatyczna, cieszy się naturalnym autorytetem, doskonale i bez wysiłku zarządza domem, cechuje ją mądrość życiowa i głęboki spokój wewnętrzny.
Ma wyraźny podbródek, szczękę, kwadratowe ramiona co odejmuje jej nieco kobiecości, ale ma ładną skórę, spokojny regularny oddech, lubi mięso, ryby, warzywa – nie specjalnie przepada za słodyczami.

Sandrine Regiec
Bogusia della Porta
Na podstawie:
Le Régime hormone, dr Thierry Hertoghe, Margherita Enrico, Random House 2005
http://sekrety-zdrowia.org/hormon-wzrostu-niedobor/
0 xAwatar użytkownika
devi
Posty: 1562
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 14:17
x 1
x 73
Podziękował: 712 razy
Otrzymał podziękowanie: 2660 razy

Re: PROCES STARZENIA SIĘ.....

Nieprzeczytany post autor: devi » niedziela 25 mar 2018, 21:28

Hormon wzrostu - jak zwiększyć jego produkcję?
Najprościej - przeprowadzając głodówki, poziom hormonu wzrostu rośnie już podczas 24-36 godzinnego postu!
0 x


Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. /C.G. Jung

cedric
Posty: 7195
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 91
x 179
Podziękował: 3968 razy
Otrzymał podziękowanie: 11083 razy

Re: PROCES STARZENIA SIĘ.....

Nieprzeczytany post autor: cedric » wtorek 01 sty 2019, 13:17

Sekret długowieczności, telomery i telomeraza oraz cała prawda o naszym POŁĄCZENIU
http://alternatywnezycie.com/sekret-dlu ... olaczeniu/

Serce – wyjątkowo czuły organ
http://bioenergonauka.pl/serce-wyjatkowo-czuly-organ/
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12810
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 662
Podziękował: 29944 razy
Otrzymał podziękowanie: 19349 razy

Re: PROCES STARZENIA SIĘ.....

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 28 maja 2023, 12:19

devi pisze:
środa 05 lip 2017, 13:35
Podczas długiej głodówki - co udowodniono naukowo - komórki niektórych narządów odnawiają się kilkakrotnie, umacnia się w nich zdrowy aparat genetyczny oraz zanika zdolność do rozmaitych chorób i zwyrodnień.
To z kolei niesamowicie odmładza - człowiek pod względem fizjologicznym zaczyna mieć 20 - 25 lat, choć jego wiek kalendarzowy może wynosić dobrych kilka razy tyle (!!!).

Jak zwykle odsyłam do Małachowa ;)
bardzo ciekawe 8-)
chyba dojrzałem do tego w końcu, Małachow w robocie :D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

Awatar użytkownika
ZbyniuZbynio
Posty: 142
Rejestracja: niedziela 11 gru 2022, 16:36
Lokalizacja: Trójmiasto
x 2
x 21
Otrzymał podziękowanie: 80 razy

NIE - STARZENIE SIĘ

Nieprzeczytany post autor: ZbyniuZbynio » czwartek 01 cze 2023, 18:28

PROCES STARZENIA
...jest wielowątkowy, ale można go zneutralizować, wręcz odwrócić, nawet w naturalny sposób.
Cz. I


Regresja to proces regeneracyjny ludzkiego ciała, czyli biologicznego organizmu. Proces ten ma później wpływ na odczuwanie i postrzeganie wyższych wymiarów, co łączy się ze zmianami w samym ciele biologicznym.
Można to porównać do zamiany ciała fizycznego w ciało świetliste...

DNA jest segmentem przenoszącym genetyczne informacje. Niestety, obecnie człowiek wykorzystuje ułamek tego, co posiada w DNA. Aby zwiększyć możliwość wykorzystywania tego, co kryje się w naszym genotypie, powinniśmy w końcu postawić siebie i własne ciało na piedestale. Zwyczajnie uważać je za najcenniejsze i dbać o nie z ogromną uwagą. I nie chodzi tu o systemowe dbanie czy zwyczajny blichtr...

W trójwymiarowej ziemskiej rzeczywistości ciało ludzkie niestety poddane jest procesowi starzenia się komórek.
Ludzkie komórki posiadają swoisty licznik, którego zadaniem jest obliczanie wszystkich molekularnych nadpisów i podziałów. Jednak istnieje pewna linia tych podziałów i dotyczy ona zarówno wszystkich komórek ludzkich, jak i pozostałych organizmów wielokomórkowych.

Komórka w zależności od warunków wybiera nieśmiertelność i samowystarczalność albo reprodukcję oraz przekazywanie genów i informacji. Jest to tzw. pamięć podkomórkowa i komórkowa.

Starzenie się ciała biologicznego jest skutkiem niepełnego kopiowania się sekwencji DNA na końcach chromosomów, które po każdym kolejnym podziale komórkowym doprowadzają do tego, że telomery znajdujące się na zakończeniach chromosomów skracają się. Im krótszy ogon telomerowy DNA, tym do większej ilości podziałów doszło. Dzięki temu dowiadujemy się, jak stara jest już komórka.
Gdy dojdzie do określonej liczby podziałów i licznik nie będzie mógł już dalej iść, wówczas komórka, nie mogąc dalej się dzielić, ulega samozniszczeniu.
Ten proces nazywany jest apoptozą, ale można go zatrzymać, a nawet odwrócić. Cdn...

Źródło: Anna Głowacz
Załączniki
komórka.jpg
komórka.jpg (55.99 KiB) Przejrzano 502 razy
0 xAwatar użytkownika
ZbyniuZbynio
Posty: 142
Rejestracja: niedziela 11 gru 2022, 16:36
Lokalizacja: Trójmiasto
x 2
x 21
Otrzymał podziękowanie: 80 razy

PROCES STARZENIA SIĘ II

Nieprzeczytany post autor: ZbyniuZbynio » wtorek 20 cze 2023, 09:44

PROCES STARZENIA
...jest wielowątkowy, ale można go zneutralizować, wręcz odwrócić, nawet w naturalny sposób.
Cz. II


Proces apoptozy można odwrócić poprzez telomery, która można wydłużyć, a ma na to wpływ enzym o nazwie telomeraza, aktywny głównie w macierzystych komórkach płciowych, dzięki czemu są one praktycznie nieśmiertelne.
Mimo, że przez samego człowieka oraz mutacje doszło do rozłączenia DNA i cząsteczek światła, są one nadal połączone, jednakże nieaktywne.

Pomiędzy żywymi tkankami istnieje pewna subtelna forma energii, dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie aktywacji telomerazy w komórkach.
W tym procesie chromosomy są chronione i kontrolowane przez telomery i telomerazę, która jako enzym odpowiedzialna jest za odbudowę telomerów. W efekcie telomery po zastosowaniu zmodyfikowanego RNA ulegają wydłużeniu, aż o tysiąc nukleotydów. To jednak nie wszystko.
Komórki takie mają czterdziestokrotnie dłuższą żywotność dzięki zwiększeniu się skali licznika podziałów i przy okazji nie ma możliwości, by takie komórki mogły przekształcić się w komórki nowotworowe.

Opisany powyżej proces jest dostępny i znany, ale nie wolno go stosować powszechnie, gdyż farmacja na tak innowacyjną i nieinwazyjną metodę zwyczajnie się nie zgodzą w imię utrzymania zysków.

Do uaktywnienia powyższego procesu potrzebne jest zastosowanie biologii telomerowej. Telomeraza może być wstrzykiwana do organizmu. Zatem istnieje sposób na kontrolowanie starzenia się organizmu za pomocą preparatów zawierających telomerazę. Dzięki czemu komórki ciała biologicznego są wstanie odmłodnieć o około 30 lat w zaledwie 3 lata! Cdn...
Załączniki
Telomery.jpg
Telomery.jpg (45.26 KiB) Przejrzano 327 razy
0 xAwatar użytkownika
ZbyniuZbynio
Posty: 142
Rejestracja: niedziela 11 gru 2022, 16:36
Lokalizacja: Trójmiasto
x 2
x 21
Otrzymał podziękowanie: 80 razy

PROCES STARZENIA SIĘ III

Nieprzeczytany post autor: ZbyniuZbynio » wtorek 08 sie 2023, 14:28

PROCES STARZENIA
...jest wielowątkowy, ale można go zneutralizować, wręcz odwrócić, nawet w naturalny sposób.
Cz. III

Proces starzenia się nie polega jedynie na skracaniu się telomerów. Równolegle dochodzi również do innych procesów, w tym związanych z cząsteczkami redumerów, znajdującymi się w strukturach naszego DNA.

Miedzy telomerami i redumerami występuje pewna zależność. Redumery skracają się w taki sam sposób jak telomery i to one de facto odpowiadają za proces starzenia się. Telomery są wyznacznikiem zmian, tj. w jakim konkretnym miejscu jesteśmy w procesie owego starzenia się. Tak więc rozległy proces starzenia się uwarunkowany jest skracaniem się redumerów.
Redumery niestety mają wpływ na starzenie się pewnych obszarów naszego mózgu, który jest naszym głównym organem.
W mózgu większość komórek nie ulega podziałowi. Cały proces odbywa się w podwzgórzu, w specjalnej strukturze mózgu, która odpowiada za przysadkę mózgową i ją nadzoruje. To właśnie ta część mózgu człowieka odpowiada za regulację endokrynną całego organizmu.

W mózgu do skracania się redumerów dochodzi na skutek pęknięć nici DNA w czasie syntezy cząsteczek RNA i DNA. Do tych pęknięć dochodzi, gdy komórka jest nadmiernie stymulowana przez niektóre chromosomy!

Jednakże nasz mózg posiada system fizjologiczny, który jest współzależny od wielu zewnętrznych wpływów. Reaguje on na zmiany w przestrzeni i zmiany pola przestrzennego, w tym także grawitacyjnego. Są to oddziaływania fali energii fotonów światła. To sprawia, że w szyszynce pojawiają się ziarenka wapnia. Jej nadmierne zwapnienie blokuje umiejętność człowieka w pełnym połączeniu z świadomością duszy i nie tylko. Cdn...
Załączniki
Ludzka komórka.png
Ludzka komórka.png (342.14 KiB) Przejrzano 159 razy
0 xAwatar użytkownika
ZbyniuZbynio
Posty: 142
Rejestracja: niedziela 11 gru 2022, 16:36
Lokalizacja: Trójmiasto
x 2
x 21
Otrzymał podziękowanie: 80 razy

PROCES STARZENIA SIĘ IV

Nieprzeczytany post autor: ZbyniuZbynio » wtorek 22 sie 2023, 11:12

PROCES STARZENIA
...jest wielowątkowy, ale można go zneutralizować, wręcz odwrócić, nawet w naturalny sposób.
Cz. IV


Szyszynka odpowiedzialna jest za zintegrowanie zmian natężenia fal fotonów światła oraz promieniowania kosmicznego, w zależności od wibracji i częstotliwości, jakie dochodzą z przestrzeni, dlatego powinna być odwapniona i czysta.

Przepływy pomiędzy energią światła a światem materialnym oraz innymi wszechświatami dokonują się w polu torsyjno – wibracyjnym. Można to porównać do strumienia wody, który swobodnie przepływa przez różne przestrzenie. Prędkość przepływu tych energii jest niewidzialna.
Zatem widma i fale tego światła i energii powodują sprężenie i nacisk na sąsiadujące ze sobą komórki szyszynki, dzięki czemu uwalniane są aktywne chromosomy. najczęściej i najintensywniej ten proces odbywa się podczas nowiu księżyca.
Chromosomy szyszynki w wyniku emisji fal światła docierają do podwzgórza i gwałtownie aktywują syntezę RNA, a telomery i redumery zaczynają pękać. Jest to jakby comiesięczny regulacyjny biologiczny cykl człowieka. Ten proces jest niezbędny do prawidłowego rozwoju organizmu, niczym biologiczny zegar, zadaniem które, gdyż choroby przyspieszają starzenie się organizmu jest odmierzanie rytmu życia człowieka.
Telomery i redumery są odpowiedzialne za długość i jakość życia. U zdrowej osoby będą dłuższe niż u osoby schorowanej.

Jednak proces można cofnąć nawet bez wcześniej opisanej terapii telomerowej. Przyczyni się do tego medycyna molekularna oraz żywienie molekularne.
W „tradycyjny sposób” można je wydłużyć poprzez spożywanie ziół jak bajkalina i astragalus. Cdn...
Załączniki
komorki-nerwowe.jpg
komorki-nerwowe.jpg (32.6 KiB) Przejrzano 92 razy
0 xODPOWIEDZ