Witam wszystkich użytkowników tego forum

Przyszedł chyba czas, aby przywrócić pełną funkcjonalność forum, w końcu istnieje ono po to, aby każdy mógł prezentować, czy konfrontować swoje poglądy. Jak jest na Ukrainie, każdy kto ma oczy, to widzi. Przywracam wszystkie tematy wojenno - ukraińskie , czy rosyjskie. Nie jest ważne kto z dyskutantów po której stronie będzie stał, jest ważne, aby prezentował jak najbardziej prawdziwe informacje. Dlatego proszę: absolutnie nie kopiować mediów, ani polskich "ekspertów", to można sobie czytać i oglądać poza forum, szkoda miejsca i czasu. W miarę możliwości będziemy się starali prostować i wyjaśniać znaczenie zdarzeń i ich okoliczności.
Poglądy absolutnie nie są powodem do blokowania, czy banowania kogokolwiek, ale proszę je wyrażać w kulturalny sposób. Proszę też sprawdzać cytowane materiały i filmy, aby nie zawierały nieregulaminowych treści.
Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Czakry

SonKuncol
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 12 sie 2018, 21:47

Kula jasnego fioletowego światła lub ognia z ciemną otoczką

Nieprzeczytany post autor: SonKuncol » niedziela 12 sie 2018, 21:51

"Kula jasnego fioletowego światła lub ognia z ciemną otoczką " Witajcie to mój pierwszy post chciał bym się dowiedzieć co to bo widziałem "to" bez roznicy czy mialem zamkniete oczy czy otwarte :D to zwyczajnie aktywacja szyszynki? :?: :?: :?: :mrgreen:
0 xbejot
Posty: 19
Rejestracja: sobota 11 lis 2017, 10:41
x 1
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: bejot » piątek 17 sie 2018, 11:54

Odnośnie czakry serca.

Co mogę polecić, bo "praktykuję" na sobie. Hridaya Mudra:
Obrazek
Działanie?
-"Otwiera serce"
-Otwiera na ludzi
Jak wykonać?
1. Ręce ułożyć na kolanach, dłońmi do góry.
2. Zgiąć palce wskazujące by końcami dotykały swoich podstaw
3. Następnie należy zwinąć je do środka dłoni i dotknąć knykciami podstaw kciuków.
4. Opuszki kciuków zetknąć z końcami palców serdecznych i środkowych
5. Małe palce mają zostać wolne i rozluźnione.
Utrzymywać wedle uznania, ja póki co wykonuję max 50 minut na dzień (łącznie).

Odnośnie czakry korony według niektórych źródeł, zaś według L. Mateli odnośnie czakry podstawy.
Adi mudra:
Obrazek
Działanie?
-W moim przypadku gdy powstanie pożądanie natury seksualnej, wykonanie tej mudry je niweluje.
-Uspokaja myśli
Jak wykonać?
1. Czubkiem kciuka dotknąć podstawy małego palca.
2. Zacisnąć pozostałe palce.

Zacząłem też wykonywać mudrę trzeciego oka, ale wykonuję ją tylko łącznie 4 minuty dziennie (2 razy dziennie po 2 minuty), bo być może ona zaszkodzić w nadmiarze.
Jeżeli ktoś ma inne doświadczenia co do mudr, ewentualnie chce coś poprawić, dodać, to zapraszam :)
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 15285
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1035
x 445
Podziękował: 16646 razy
Otrzymał podziękowanie: 23482 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 30 sie 2018, 10:01

CZY DZIECKO RODZI SIĘ Z
PRZEBUDZONYMI CZAKRAMI?Niemowlę świeżo urodzone rozpoczyna proces swojego przebudzenia zaraz po urodzeniu… ale wprzódy do świata fizycznego. Dziecko dużo śpi, a jego dusza przebywa wówczas w innym energetycznym polu… dla niemowlęcia najważniejsza jest budowa ciała fizycznego. Dusza dziecka często zagląda do małego ciałka poprzez czakrę korony, ale w tym okresie zaczyna dopiero budować czakrę korzenia. Dziecko jako tako musi zaistnieć na planie fizycznym, a następnie może przejawić się duchowo.

I wystarczy zobaczyć jak wygląda u dziecka czakra korony, która przypomina szeroki lejek, a pozostałe czakry to tylko małe ziarenka, które ledwo zaczynają kiełkować. I dlatego dziecko jest jeszcze bez aury, bazuje na aurze matki lub opiekunów. Jego pole jest z reguły koloru niebieskiego lub szarego. Dziecko jest chronione przez pole rodzica i jeśli ten rodzic jest spokojny to i dziecko będzie spokojne. Jeśli rodzicem miota wściekłość będzie to szokiem dla dziecka i różnie może na to zareagować, toteż szczególnie matki muszą bardzo uważać jak postępować w pierwszych miesiącach ich życia, kiedy te są szczególnie wrażliwe na otoczenie.

Ważne czy matka karmi dziecko piersią, nie tylko dla budowy jego ciała fizycznego i lepszej odporności, ale również w każdym sutku matki znajduje się mała czakra, która dostarcza dziecku dodatkowej energii, ponieważ jego czakry są jeszcze nie rozwinięte i nie potrafią czerpać energii z uniwersalnego pola energetycznego.

Dopiero w wieku około 7 lat tworzy się u dziecka jego ekran ochronny, jego czakry będą już zdolne czerpać energię z pola energetycznego. Wiedzieli o tym już starożytni, dziecko do tego czasu pozostawało w polu matki… u Sławian w 7 roku życia były podstrzyżyny i dziecko-chłopczyk mógł już przejść pod skrzydła ojca. Dopiero wówczas jest pora na kształtowanie nowego człowieka… ale jak go ukształtujemy to już inna sprawa. Zobaczymy to wówczas, kiedy objawi nam swój rozum.

I również daje nam dużo do myślenia, dopiero w wieku 14 lat eteryczna pępowina dziecka jest rozpuszczana od ciała matki. Dopiero wówczas powinna rozpocząć się samodzielna wędrówka nowego człowieka.

Tak jak nie wolno zbyt wcześnie odcinać pępowiny nowonarodzonego dziecka, która ciągle pulsuje, podobnie nie wolno odcinać od duchowego sznura, jakim jest ciągle powiązany ze swoją matką, ponieważ to zepsuje stosunki dziecka i rodziców. Dziecko poczuje się niekochane, odcięte, zostaje zakłócone jego bezpieczeństwo. Ale już 14 lat to jest najwyższy czas, aby tę eteryczną pępowinę odciąć... to tylko poprawi nasze relacje z naszymi dziećmi. Jeśli tego nie uczynimy przytłoczymy świat własnego dziecka i to będzie z nami walczyć. A dzisiaj niektóre mamusie trzymają swoje dzieci aż do 40-stki pod swoimi skrzydełkami... albo zbyt wcześnie przekazują ich pod opiekę państwowych instytucji... jedno i drugie nie jest właściwe, wszystko musi mieć swój czas. I nie martwcie się o swoje dziecko, kiedy to już jest dojrzałe, odcinajcie tę pępowinę we właściwej porze... niech wasze dzieci wylatują z gniazda i uczą się samodzielnego życia.

Toteż nietrudno zauważyć, że dziecko nie może urodzić się z Energią Kundalini, jak to wiele osób bajdurzy… to jest taki sam proces jak proces chodzenia, mówienia, z którymi dziecko się nie rodzi, wszystko przychodzi w swoim czasie, nawet i u tych najbardziej wybitnych dzieci….. ząbkują, uczą się mówić, chodzić.

Ważne w życiu duchowym dziecka jest wychować go bez urazów, te na pewno wpłyną na niego nie tylko fizycznie, ale i na jego duchowy rozwój. Wszystko zależy jak te dzieci zareagują na nie… jedne szybciej uleczą swoje emocjonalne kontuzje… inne niestety nie, co w dużej mierze utrudni ich życie na wszystkich polach… i te dzieci mogą daleko odejść od swojego przeznaczenia.Ważna jest mądra integracja w ciele, umyśle, duchu dziecka. Właściwa dla danego wieku, nie należy kłaść na barki dziecka zbyt dużo, co może być dla niego bardzo trudne, nawet dla tego wyjątkowego, ponieważ nasze ziemskie pomysły czasami bywają nie do ogarnięcia dla takich małych istot.

Dzisiaj za wcześnie kształci się dzieci, niektóre od 3 roku życia, kiedy ich pola energetyczne są jeszcze niegotowe. Czakra splotu słonecznego jeszcze nie wykształciła się na przyjęcie zewnętrznej, niejednokrotnie zbyt wielkiej wiedzy, jaką się dzieciom już serwuje i nie jest uporządkowana na polu emocjonalnym. Szkoły biorą się za naukę wówczas, kiedy dziecko powinno jeszcze się bawić, żyć w swoim świecie. Ale tu jest duża wina rodziców, którzy bywają zbyt ambitni i chcą udowodnić światu, że mają pod swoim dachem geniusza. A ten geniusz jest tylko dzieckiem. Nie można kształcić dziecka, kiedy to ma jeszcze niedojrzałe emocje… to nie ta kolejność. Takie dziecko zmusza się do pisania, czytania, kiedy jeszcze brak mu zrozumienia, a gdzie tam mu jeszcze do spraw duchowych…

a ileż to rodziców już w tym okresie zmusza dzieci do katechizacji i innych religijnych rytuałów… toteż należy się liczyć z tym, że ich dzieci mogą popaść w duże problemy zdrowotne, nie tylko na ciele, również na umyśle. I tu znowu przypominam, nasz ludzki system czakr dojrzewa stopniowo… żadne dziecko nie rodzi się na tym polu w pełni gotowe, ponieważ jego fizyczne ciało nie jest jeszcze do tego przystosowane i tak jak nie jest w stanie wykonać wielu spraw dorosłych ludzi na polu fizycznym, tak również nie będzie mogło dorównać im na polu duchowym. Na wszystko przychodzi swój czas, nawet u dzieci tych najbardziej wyjątkowych.

Co rodzic może dla takiego dziecka zrobić… a nawet powinien.

Pomóc jego duszy wejść w jego ciało w okresie niemowlęcym.

Jak to zrobić?

Często dziecko nosić, pielęgnować, mówić do niego, masować jego rączki, nóżki, brzuszek, zaspokajać przede wszystkim jego fizyczne potrzeby. Kiedy już dorasta stworzyć mu odpowiednie środowisko do obserwacji, zabawy i stworzyć pozytywny świat zewnętrzny.

Podstawą dla dziecka w pierwszym okresie jego życia jest jego matka / ojciec, którzy powinni wybudować to pole zaufania dziecka do siebie i jego pewności siebie do zewnętrznego świata.

Świadomość tego, że ten rodzic jest przy dziecku, kiedy go potrzebuje jest bardzo ważna dla jego rozwoju. Kiedy nasze dziecko kształtuje własną niezależność należy mu się bardziej przyjrzeć, zobaczyć co wyświetla jego dusza na zewnątrz, co daje z siebie… co go intryguje… jak lubi się ubierać, bawić, na co jest bardziej wrażliwy, czy obojętny.Dziecko kształtuje tożsamość ego i to ono wskaże ci drogę, na którą zmierza jego dusza. Jeśli nalega mocno na wykonanie jakiegoś zadania, które nawet przekracza jego możliwości, trzeba mu pomóc, ale nie zniechęcać. Przy okazji wyjaśnić z czym się mierzy i czy to jest dla niego dobre czy złe… oczywiście jeśli to zadanie jest dla niego nie do wykonania cierpliwie wskazać inne łatwiejsze rzeczy, które mogą go zainteresować. To nie ty masz tresować dziecko, to dziecko daje ci sygnał, kiedy jest gotowe na naukę większych rzeczy, czy głębszy trening, a nie jak ja słyszę, że dzieci 5-6 letnie prowadza się na medytacje czy ćwiczenia jogi… hello!!!... rodzice, obudźcie się!!! ... bo tylko niszczycie własne dziecko… a już na pewno nie wolno na dziecku nic wymuszać i stosować kary, że sobie z życiem wymarzonym przez was nie radzi, bo to są tylko wasze upodobania i wymysły a nie droga tego dziecka. Tu należy dziecko wzmocnić i wspierać, ale na jego drodze.

Dziecko powinno mieć i swoje pewne ograniczenia… musimy mu wyjaśnić, że może go potrącić samochód… że mocno na tym ucierpi, że może się oparzyć, że pies może go pogryźć, chociaż wygląda tak niewinnie… ale oczywiście nie straszyć, tylko obudzić w nim strefę ostrożności i bezpieczeństwa, aby nieopatrznie nie zrobiło sobie krzywdy. Ale nie robimy tego na zasadzie krzyku, kiedy już coś się wydarza, bo to hamuje rozwój trzeciej czakry.

Dzieci są bardzo wrażliwe, szczególnie kiedy chodzi o akceptację rodziców, toteż bądźmy mądrymi rodzicami i nie ubierajmy własnych dzieci w milowe buty, w których sami ledwo co się poruszamy… nie wymagajmy od nich Bóg wie czego.

Przychodzi czas, dzieci same się znajdą według własnego energetycznego szablonu, który każdy z nas posiada… i dostroją do niego własne życie. I nie róbmy na siłę geniuszy z własnych dzieci, które mają po 5 lat a nawet mniej… bo jednak jak życie później pokazuje, kiedy mają po 20 lat ich geniusz gdzieś zanika, bo tak mocno rozpuszcza się w codziennym życiu, że trudno go znaleźć.

Czasami maleńki krok w życiu bywa tym najważniejszym…
i trzeba także wiedzieć, że nie wiedza człowieka czyni go wielkim… bardziej ważne bywają emocje i ich zrozumienie, to na tym polu powinniśmy sobie najlepiej radzić, ponieważ to daje nam duży akces w nowe życie i umiejętność poruszania się po nim.

Zrozumienie emocji jest kluczem do otwarcia ważnych drzwi w naszym życiu. Często zmuszanie na siłę do wiedzy może zatrzymać nie tylko dziecko, ale i nas samych na naszej drodze.

A ile zrobimy takiemu dziecku krzywdy, jeśli to utknie na wiele lat, ponieważ nie może przekroczyć swojej bariery mentalnej, jaką żeśmy mu sami zainstalowali. Może dziś dlatego mamy tak dużo młodych ludzi z problemami mentalnymi.

Nasze życie to nie tylko szkoła, która najczęściej tresuje nasze dzieci wg. własnych prawd… nasze życie to nasze myśli, działania, intencja, intuicja, którą szkoła tak często gubi. W dzisiejszym świecie ważne jest, jak się zainstalujemy w tym chaosie życia, w tym strachu, lęku, dalece od miłości i co się z takiego naszego dziecka w tym chaosie wynurzy: strach czy miłość?

To te emocje wpłyną na jego umysł, ciało, serce, energię i duszę. I czasami kiedy nie zrozumiemy dobrze życia, nie umiemy przekształcić własnych emocji, zmieniamy całe swoje przeznaczenie, poddajemy się smutnemu losowi, który robi z nami co chce… ponieważ nasze życie to nasze wybory i musimy mieć wolną wolę i wolność, aby nasza dusza rozwijała się w tym świecie i nie ominęła tej drogi, którą powinna wybrać.Zawsze tak było na świecie, nasze dzieci rodzą się już z wyższej półki, wyższego pola świadomości niż rodzice. I zawsze na świecie przychodziły te wybitne jednostki - dzieci, które zadziwiały dorosłych. Cechą charakterystyczną tych dzieci jest, że rodzą się z innego poziomu duchowego. Już w ich dzieciństwie obserwuje się u nich większe miłosierdzie, inny stosunek do świata, inne głębsze talenty, w przyszłości będą poszukiwaczami Prawdy. Dzisiaj znamy już dzieci: indygo, kryształowe, tęczowe. Mają inny zdrowszy stosunek do własnych rodziców, opiekunów, wyższą intuicję i co obserwujemy, kiedy ich aura zacznie się rozwijać… jest dużo większa niż ich rodziców i osób z ich otoczenia, składa się w dużej mierze z energii duchowej. Te dzieci bywają również problematyczne i to od najmłodszych lat... walczą o swoje, nie bardzo chcą podążać za pomysłami rodziców, szkoły, wyznaczają własne granice.

Podobnie jak to czynią dorośli z kryształową energią w ich świadomości… osoby, które się krystalizują mają podniesione duchowe energie do wyższej strefy.

Wszystkie dzieci: indygo, kryształowe, tęczowe są dziećmi gwiazd. Mają wspólne cechy, którym brakuje innym dzieciom, są wyjątkowe na swój sposób.

Kobiety, które noszą w swoim łonie wyjątkowe dziecko też przechodzą ten proces. Dziecko już w ich łonie podnosi ich świadomość, ponieważ jego dusza jest mocno połączona z jego wyższym polem świadomości.

Zwykle takie dzieci nie mają żadnych wymagań, lubią naturę, piękno tego świata. Już od najmłodszych lat interesują się kamieniami szlachetnymi, próbują leczyć zwierzęta czy chorych ludzi. Przejawiają się u nich talenty, które zadziwiają świat.

Tęczowe dzieci są już nowymi dziećmi, które rozpoczęły wędrówkę po tej Ziemi. To one poprawią dzieci indygo i kryształowe, są bardziej zaawansowane w specjalne umiejętności. Obdarzą ludzi specjalną energią i bezwarunkową miłością.

Są kochający, chojni, dbający o innych, odważni, wytrzymują wszelkie trudności, walczą o wolność dla przyszłych pokoleń… i żeby nie było nieporozumień, takie dzieci zawsze rodziły się na tym świecie jako jednostki, które podnosiły świadomość naszej planety i ludzkości.

Jak dzieci indygo bywają buntownikami tak tęczowe są dobrej natury, cierpliwe, wyrozumiałe i wyjątkowe. U dzieci indygo pojawia się więcej w ich aurze koloru indygo… tęczowe dzieci mają przejrzystą aurę, wchłaniają aurę pochodzącą z tęczy. Ale i bywa tak z tymi wszystkimi wyjątkowymi dziećmi, że często zapominają, po co przyszły na ten świat… jednak nie tracą swoich wyjątkowych cech, które mogą im posłużyć do różnych celów na Ziemi. Ci co pójdą właściwą drogą są otwartą księgą dla tajemnic świata.

Vancouver
27 Aug. 2018

WIESŁAWA
https://www.vismaya-maitreya.pl/kryzys_ ... krami.html
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 15285
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1035
x 445
Podziękował: 16646 razy
Otrzymał podziękowanie: 23482 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 30 sie 2018, 11:11

..z tego prosty wniosek, że dzieci powinny iść do szkoły od 7 roku życia.
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 21520
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 983
Podziękował: 34332 razy
Otrzymał podziękowanie: 27314 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 24 paź 2018, 22:39

Budowa i funkcjonowanie ciał subtelnych, aury i czakramów - Jerzy Ireneusz Opara

https://www.youtube.com/watch?v=Dcl3kbzbIeo

Opublikowany 24 paź 2018
0 xcedric
Posty: 6857
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 167
Podziękował: 4286 razy
Otrzymał podziękowanie: 10759 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 23 lis 2018, 23:47

0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 21520
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 983
Podziękował: 34332 razy
Otrzymał podziękowanie: 27314 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 18 sty 2019, 00:05

https://www.facebook.com/PrekognicjaPL/videos/689142104814685/

Prekognicja.pl - Paweł R. Stań: medytacja, afirmacje mp3, trening autogenny
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 21520
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 983
Podziękował: 34332 razy
Otrzymał podziękowanie: 27314 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 06 lut 2019, 23:26

Odkrycie Calligarisa - punkty mocy na ciele człowieka

https://www.youtube.com/watch?v=OThnXuDGIjI

Opublikowany 6 lut 2019
Gdyby odkrycia Calligarisa nie zostały brutalnie zniszczone, dzisiaj bylibyśmy innymi ludźmi posiadającymi umiejętności, o których możemy tylko pomarzyć. Jednak istnieją książki, które w prosty sposób przybliżają te odkrycia. Już dzisiaj, każdy z człowiek na Ziemi, może w zaciszu swojego pokoju powtórzyć wszystkie doświadczenia profesora Calligarisa i nabyć nieograniczone umiejętności. Zapraszamy do oglądania.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 21520
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 983
Podziękował: 34332 razy
Otrzymał podziękowanie: 27314 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 01 mar 2019, 23:56

Cztery Typy Aury Człowieka

https://www.youtube.com/watch?v=3w36NdboG2Q

Opublikowany 11 maj 2015
Zobacz co oznaczają cztery główne typy aury wytwarzanej przez człowieka i jak wpływają one na otoczenie. Oryginalny tytuł: The Aura Types - Ra Uru Hu - Human Design System. http://www.aumakkua.pl/
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 21520
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 983
Podziękował: 34332 razy
Otrzymał podziękowanie: 27314 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 01 maja 2019, 21:06

Harmonia i spokój w Twojej aurze - Regina Sidorkiewicz.

https://www.youtube.com/watch?v=h7Cxk8rmzJ4

Opublikowany 1 maj 2019
Powitanie Wiosny, 29 - 31 marca 2019r., Sobótka.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 21520
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 983
Podziękował: 34332 razy
Otrzymał podziękowanie: 27314 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 23 wrz 2019, 22:23

Moc Czakr -Karolina Brzezinska- Konwent Wiedzy Alternatywnej Gdańsk 2019

https://www.youtube.com/watch?v=XiN7OT2sezM

Opublikowany 23 wrz 2019
Moc Czakr -Wykład -Karolina Brzezinska

Konwent Wiedzy Alternatywnej Gdańsk 2019
0 xDominika2783
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 27 paź 2019, 20:04
Otrzymał podziękowanie: 6 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: Dominika2783 » niedziela 27 paź 2019, 20:13

Masa informacji o czakrach, widzę jednak, że zdania są podzielone. Z jednej strony wydaje się to tylko wymyślonym mitem ale patrząc z drugiej strony cała koncepcja ma setki lat i są ludzie którzy twierdzą, że praca z nimi naprawdę odmieniła ich życie. Ze swojej strony mogę polecić bardzo czytelny artykuł opisujący 7 czakr i sposoby ich odblokowywania.
0 xAwatar użytkownika
BABA
Posty: 1504
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 259
x 152
Podziękował: 4566 razy
Otrzymał podziękowanie: 2837 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: BABA » niedziela 08 gru 2019, 16:23

Polecam to wideo bo bardzo się zgadzam tutaj z Gracjanem. W tzw rozwoju spora część Ludzi poszła kursem złudnego wzrostu i rozbudowywania "wyższych" czakr kosztem "niższych". Tymczasem do osiągnięcia pełni Naszych możliwości WSZYSTKIE czakry (czy jak tam zwać poziomy Naszych wibracji) i ich jak największa współpraca są Nam jednakowo potrzebne. Nie tylko do wzrostu korzenie są Nam potrzebne ale też w drugą stronę. O wszystkie obszary trzeba jednakowo dbać, żeby móc "sprowadzić" moc Ducha w materię. Niestety pęd w górę bez dbałości o niższe poziomy może spowodować "przedwczesne" otwarcie czakry korony..... i "opętanie" bo przyciągamy równie niezdrowego ducha jakim jest Nasze ciało i niższa energetyka. Jak samo przysłowie Nam to uświadamia. Też mam tu jeszcze sporo do zrobienia bo zaniedbałam te "niższe obszary". Takie traumy i tyle. Wszystko w swoim czasie. Na razie ciągle jeszcze pracuję nad ciałem i pomimo wielu zachęt na szczęście w posty jeszcze nie weszłam. :D :)

JAK UWOLNIĆ SWÓJ UMYSŁ OTWIERAJĄC CZAKRY

https://youtu.be/7rqSUYMj1YU
0 x


Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili gdy zdamy Sobie sprawę, że mamy tylko jedno. Konfucjusz

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 21520
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 983
Podziękował: 34332 razy
Otrzymał podziękowanie: 27314 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 02 lut 2020, 19:34

Rysowanie aury człowieka - Regina Sidorkiewicz- Harmonia Kosmosu 2019
2 lut 2020

https://www.youtube.com/watch?v=3TRZtrfKipg

XVII Harmonia Kosmosu - Zlot Wolnych Ludzi, Sulistrowice 2019
Niezależna Telewizja
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 21520
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 983
Podziękował: 34332 razy
Otrzymał podziękowanie: 27314 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 04 maja 2020, 20:30

Prawda o czakrach. Aktywacja Kryształu Duszy i geneza czakr.

https://www.facebook.com/krysztalowydomduszy/videos/234797480953275/

Film ten przedstawia pochodzenie czakr u człowieka, wyjaśnia ich funkcjonowanie oraz opisuje techniki przywracania Kryształu Duszy : (SCA- Soul Crystal Activation) oraz technikę uzdrawiania Kryształem (SCH- Soul Crystal Healing)
0 xAwatar użytkownika
ZdecydowanieWitam
Posty: 224
Rejestracja: środa 13 lis 2019, 21:29
Lokalizacja: Kraków
x 5
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 164 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: ZdecydowanieWitam » niedziela 29 lis 2020, 19:07

mam 9 czakr wszystkie podkręcone na ful. Moje czakry, mnie ładuje cały czas Dysk Sabu. Jeżeli kogo interesują skany czakr i organów wewnętrznych służę pomocą. Ja osobiście czakr nie skanuję jestem tylko pośrednikiem i tłumaczem.
Na zdjęciach przykład skanów. Na pierwszym skan chorego na raka krwi. Na drugim zdjęciu skan chorego prawdopodobnie na c19, na dole powtórny skan następnego dnia po naładowaniu czakr i aury. Objawu ustąpiły leczenia nie zdążyli rozpocząć.
brazylia.jpg
brazylia.jpg (82.78 KiB) Przejrzano 6550 razy
krakow.jpg
krakow.jpg (76.89 KiB) Przejrzano 6549 razy
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 21520
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 983
Podziękował: 34332 razy
Otrzymał podziękowanie: 27314 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 30 lis 2020, 13:33

Zacznij od energii w sobie. Moc czakr - poczuj przepływ.
22 lis 2020

https://www.youtube.com/watch?v=6yXnf52_uvE

Klaudia Pingot SpecBabka

Zapraszam Cię do Quantum Mocy - to podróż w siebie i moc metafizycznych doznań: https://klaudiapingot.pl/produkt/quan...

Poznaj moc ośrodków energetycznych. Dowiedz się, jak poczuć przepływ.
Jak nie ma przepływu, to nie ma zasilania. Jak nie ma zasilania, to:
- chorujemy
- brakuje nam silnej woli
- brakuje nam wiary w swoje możliwości,
- czerpiemy z zasobów energetycznych trzech pierwszych czakr,
- nie ma przestrzeni na miłość i wdzięczność (koherencja serca)
- nie mamy energii, by zmieniać swoje życie lub by uporać się z problemami.

Gdy jest przepływ, doświadczamy niemożliwego.

Energia płynie w dwóch kierunkach wzdłuż rdzenia kręgowego, tworząc ładunek dodatni i ujemny.
Polaryzacja pomiędzy biegunami tworzy pole elektromagnetyczne. Im silniejsza polaryzacja między polami, tym większe pole elektromagnetyczne.
0 xAwatar użytkownika
ZdecydowanieWitam
Posty: 224
Rejestracja: środa 13 lis 2019, 21:29
Lokalizacja: Kraków
x 5
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 164 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: ZdecydowanieWitam » poniedziałek 30 lis 2020, 18:58

Moim zdaniem Klaudia ślepa uliczka, jeśli jesteś w harmonii z samym sobą to nic więcej ci nie potrzeba i energia i co tam sobie życzysz same przyjdą i się poproszą o opiekę:) Lśnij a świat przyjdzie popatrzyć co tak świeci i sam rozbłyśnie:) Jeżeli swoją świadomością jesteś na poziomie małpy to żadne energie które w ciebie wpompują i czakry które naprawią tobie nie posłużą długo.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 21520
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 983
Podziękował: 34332 razy
Otrzymał podziękowanie: 27314 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 09 kwie 2021, 17:07

Wzmocnienie pola aury w czasach plandemii

https://www.facebook.com/niezaleznatele ... 9231837494

Niezależna telewizja
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 21520
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 983
Podziękował: 34332 razy
Otrzymał podziękowanie: 27314 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 17 cze 2021, 18:01

Aura człowieka w czasach "covidozy"

https://www.facebook.com/niezaleznatele ... 7801511703

Niezależna telewizja
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 15285
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1035
x 445
Podziękował: 16646 razy
Otrzymał podziękowanie: 23482 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 15 sie 2021, 17:47

KRYSZTAŁ DUSZY. TRANSCENDENCJA CZAKRALNA. Krzysztof Bartoszewicz i Ewa Rożnowska
https://youtu.be/ShmV34CZKYI
0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 21520
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 983
Podziękował: 34332 razy
Otrzymał podziękowanie: 27314 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 22 maja 2022, 14:31

OPRACOWAŁEM AUTORSKĄ METODĘ Z CZAKRAMI -Krzysztof Bartoszewicz © 2022 VTV
Data premiery: 20 maj 2022

https://www.youtube.com/watch?v=JdU0po9Fus4

STUDIO - VTV1
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 21520
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 983
Podziękował: 34332 razy
Otrzymał podziękowanie: 27314 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 28 maja 2022, 19:54

Czym jest "Pieśń nad Pieśniami"

Tytuł „Pieśń nad pieśniami” wskazuje na to, że została uznana ona za jedną z najlepszych pieśni, która wyróżnia się na tle innych swą wyjątkowością. Składa się ona z sześciu pieśni, które – w formie dialogu - opisują miłość Oblubieńca i Oblubienicy.
W księdze tej, jako w jedynej w całym Piśmie Świętym, nie zostaje wymienione imię Boga. Niegdyś zastanawiano się także, czy „Pieśń nad pieśniami” w ogóle nadaje się do włączenia w kanon biblijny.
„Pieśń nad pieśniami” uznana jest za dzieło symboliczne, gdyż odnaleźć w nim możemy mnóstwo symboli, m.in.: lilię, cierń, jabłoń, ściany z cedru.

Obrazek
W Starym Testamencie znajduje się Pieśń nad Pieśniami. Dzieło napisał nieznany twórca (choć długi czas za autora uważano króla Salomona) prawdopodobnie między VI a III w. p.n.e. W czym tkwi wyjątkowość Pieśni nad Pieśniami? Kontrowersje wokół Pieśni nad Pieśniami są po części wytłumaczalne, ponieważ jest ona poematem lirycznym o tematyce miłosnej. Ukazuje miłość mężczyzny i kobiety, przeżywaną w całej gamie uczuć, obrazowością i żarem, ale też z godnością i szacunkiem, jakich wymaga czystość owej miłości. Nie pasuje więc do niej określenie „pieśń erotyczna” we współczesnym znaczeniu tego słowa. Jednakże przenośne tylko rozumienie treści Pieśni nad Pieśniami nie zadowala dzisiaj wielu jej interpretatorów. Sięgają oni głębiej w znaczenie literalne tej księgi i przyjmują je również dosłownie: jako pochwałę ludzkiej miłości, biorącej swój początek w Bogu. […] W Pieśni nad Pieśniami należy widzieć również przypomnienie pierwotnej prawdy o mężczyźnie i kobiecie, którzy mogą się sobie wzajemnie oddać tylko w miłości. Inne księgi mądrościowe nie podkreślają tego znaczenia, a rolę kobiety ukazują w zadaniu rodzenia potomstwa i prowadzenia domu […]. Pieśń nad Pieśniami wzbogaciła więc pojęcie małżeństwa, w którym miłość jest najwyższą wartością, tworzącą prawdziwą równość między mężczyzną a kobietą. […] Pieśń nad Pieśniami ukazuje nierozerwalny związek mężczyzny i kobiety oraz ich wyłączną wierność. W czasach poligamii – która występowała nawet w Izraelu – było to ukazanie prawdy zawartej w stworzeniu człowieka.
Zenon Ziółkowski, Najtrudniejsze stronice Biblii, Warszawa 1989, s. 104–106
W „Pieśni nad Pieśniami” głównym motywem jest tęsknota za wspólnym przebywaniem, wyrażana głównie w słowach Oblubienicy. Opisuje ona także zalety ukochanego – zwinność, urodę, dbałość o stada. Oblubieniec także pochlebnie wypowiada się o wybrance. Nazywa ją przyjaciółką swego serca, księżniczką, gołąbką.

Według ezoteryków Pieśń nad Pieśniami opisuje Moc duchową miłości. To energia, opisywana jednocześnie pod postacią węża, bogini i „siły” określana też jest jako Kundalini, uznawana jest za moc i potęgę twórczą, kreatywną, stąd odpowiedzialna jest za wszelkie zdolności i talenty twórcze, artystyczne, architektoniczne oraz wynalazcze. Podstawowe wyobrażenia kundalini to moc uśpiona u podstawy kręgosłupa, jasna jak tysiąc słońc, podobna do ognistego, wężowego zwoju, gdy spoczywa, lub do słupa ognia, gdy się wznosi. Kundalini jako żeńska boska moc wewnętrzna budzi się do życia u podstawy kręgosłupa, w ośrodku korzeniowym zwanym muladharą. Poruszając się w kanale (nadi) suszumny stopniowo przebija kolejne czakry i wznosi aż ponad szczyt głowy do ośrodka sahasrara, gdzie znajduje swe ujście (opisywane także jako połączenie dwóch boskich aspektów, bogini Śakti i boga Śiwy), w efekcie prowadząc do zjednoczenia z kosmosem, wyzwolenia. Ten proces budzenia kundalini i siedmiostopniowego wznoszenia opisywany jest jako siedmiostopniowa ścieżka mistycznego rozwoju duchowego. W każdym człowieku jest ona uśpiona i zwinięta w trzy i pół zwoju w kości krzyżowej (łac. os sacrum). W kulturze chińskiej nazywana jest dao. Od powstania sahadźa jogi naucza się, że aby ją przebudzić, wystarczy regularnie przez kilka minut dziennie medytować. Kundalini spontanicznie będzie coraz silniejsza. Jej przebudzenie nazywa się samorealizacją. Gdy kundalini budzi się i unosi w systemie subtelnym człowieka, uzdrawia i otwiera czakry oraz harmonizuje działanie kanałów, lecząc wszelkie choroby i eliminując efekty negatywnych wpływów. Kundalini uważana jest za wewnętrzną personifikację mocy kosmicznej Bogini, żeńskiego pierwiastka Boga, absolutu. Osoby zdolne do wielkich, bohaterskich czy twórczych, odkrywczych czynów uważane są za posiadające wielką moc kundalini.

Obrazek

Warto zapamiętać, że Kundalini może obudzić się jedynie w obecności innej Kundalini, innymi słowy w obecności innej duchowej osoby. Wznosi się ona aż ponad szczyt głowy, po drodze otwierając tzw łabędzia, czyli czakram świadomości 😉

Obrazek

Lubelska Federacja Bardów "Pieśń Nad Pieśniami"

https://www.youtube.com/watch?v=U8OxSPEaOFg
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 21520
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 983
Podziękował: 34332 razy
Otrzymał podziękowanie: 27314 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 15 cze 2022, 18:28

Czakry: ile ich jest? Czy rytuały kościelne je zamykają? Czy trzeba je otworzyć? Jak to zrobić?
15 cze 2022 Witajcie drodzy widzowie!

https://www.youtube.com/watch?v=Wba4nj8fOzU

Aleksander Czeszkiewicz Polska
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 21520
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 983
Podziękował: 34332 razy
Otrzymał podziękowanie: 27314 razy

Re: Czakry

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 18 wrz 2022, 18:03

#1 | Czakry początek | layah.org | @Cris
Data premiery: 3 wrz 2022

https://www.youtube.com/watch?v=I_Dc9I3MmII

@Cris

Ćakramy (w błędnym bardzo spolszczeniu Czakramy) to jeden z bardzo popularnych i od stuleci nieco tajemniczych tematów w każdej szkole czy tradycji duchowego rozwoju, hermetyzmu czy ezoteryki, a najlepiej znanym symbolem zagadnienia jest siedmioramienny świecznik doskonale znany ludziom także z Biblii! Duchowość euroazjatycka oparta jest na symbolice siedmiu stopni uczniowskiego wtajemniczenia oraz na symbolice siedmioducha i siedmiu ośrodków mocy! W swej istocie to, co przyjęto z sanskryckiej terminologii nazywać Ćakramami to pewne obszary wewnątrz fizycznego ciała ukryte, ale na wyższych planach świadomości jako rzeczywiste organy wewnętrzne duszy, w sposób symboliczny zobrazowane na użytek bardzo głębokiej praktyki duchowej. Dosłownie pojęcie Ćakram oznacza Krąg lub Okrąg, Koło i ma głębokie symboliczne znaczenie, zarówno w znaczeniu doskonałości jak i wartości hermetycznego kręgu wtajemniczenia. Siedem miejsc skupienia zwanych Ćakramami jest najlepiej znanych w ludzkim ciele, a promieniowania Ćakr jako suma tworzą całe biopole człowieka popularnie zwane aurą.
Starożytni przywiązywali wielką wagę do sześciu ośrodków w ciele człowieka i siódmego, który jest ponad głową, ponad szczytem głowy, a wśród całej siódemki szczególnie mocno w praktykach duchowych używane są ośrodki w podbrzuszu poniżej pępka, w piersi pod środkiem mostka, oraz wewnątrz głowy ponad linią brwi! Ośrodek brzucha, serca i trzeciego oka to prawdopodobnie najczęściej poruszane Ćakramy we wszystkich grupach i ruchach rozwoju wewnętrznego, psychotroniki czy w mistycznych, głębokich ruchach religijnej odnowy duchowej, psychicznej i fizycznej. Sześć ośrodków energii w ciele odpowiada w kolejności sześciu zmysłom, a za szósty zmysł, percepcję poza fizyczną odpowiada Ćakra wewnątrz głowy zwana Okiem Śiwa albo Okiem Horusa, postawionym w pionie w stosunku do fizycznych oczu, pod czołem, gdzie jest symbolicznie malowane. Ludziom różnych typów częstokroć jeden z Ćakramów odpowiada jako główne miejsce skupienia świadomości i poczucia siebie. Percepcja, czucie własnego środka ciężkości w podbrzuszu pod pępkiem wykorzystywane jest we wschodnich sztukach walki, także w indyjskiej Kalaŗpayat, matce duchowych sztuk walki. Głównym tematem medytacyjnym ośrodka w podbrzuszu jest żywioł wody, a także artyzm, smak i gust. Ludzie o usposobieniu religijnym i intuicyjnym najczęściej skupiają się w ośrodku sercowym, na środku piersi gdzieś od poziomu linii sutek w górę, a tematem kontemplacyjnym jest tu wiatr, oddech i czucie sytuacji, oraz miłosierdzie czy współczucie. Osoby o wybitnej umysłowości, pracujące rozumem, najczęściej spontanicznie koncentrują się wewnątrz głowy w obszarze Trzeciego, a raczej Pojedynczego Oka, bo tak ten szósty ośrodek zasadniczy zwykł był nazywać Mistrz Jezus, czego ślady zachowały się w Ewangeliach kanonicznych i apokryfach.
Sześć ośrodków w ciele to sześć miejsc skupienia się i koncentracji, które pasują do żywiołów, zmysłów, cech oraz wibracji liczb, gdyż Ćakramy w podstawowym zobrazowaniu opisywane są jako subtelne organy duszy o wyglądzie pięknych kwiatów Lotosu o określonej liczbie płatków. Padma, czyli Lotos to elementarne wyobrażenie Ćakramów i każda szkoła Jogi, Tantry czy Ajurwedy niewątpliwie od obrazu kwiatu o określonej liczbie płatków, kwiatu rosnącego ku górze, gdy stoimy lub siedzimy prosto zawsze poleca swoim uczniom wizualizowanie, wyobrażanie kwiatu z liczbową wibracją, gdy rozpoczyna się uczyć cośkolwiek o Ćakramach. Ilość płatków, wibracja dźwiękowa wnętrza, centrum Lotosu, blask światła a nade wszystko właściwe umiejscowienie jednego z głównych Lotosów wzdłuż centralnej pionowej linii ciała łączącej obszar łonowy ze szczytem głowy to nektar elementarnych podstaw. Główne Ćakramy ciała położone są wzdłuż centralnego, pionowego kanału ciała znanego dobrze jako Suśumna albo Wadźra, który zaczyna się pomiędzy odbytem, a zewnętrznym narządem płciowym (łechtaczką u kobiet), a w ciele kończy na środku kopuły czaszki i skupiskami odpowiednich drobniejszych kanałów energii symbolizowanych płatkami kwiatu, w istocie aurami wibracji, które tam płyną.
0 xODPOWIEDZ