Witam wszystkich użytkowników tego forum

Niestety nie mam pozytywnych informacji, od czasu rozpoczęcia walk na Ukrainie, to forum generuje olbrzymi strumień negatywnej energii. Powszechne kosmiczne prawo przyciągania / karma mówi: co siejesz – to zbierasz.
Nie mogę nie reagować, będąc tego świadomym.
Nie życzę sobie, ani swoim rodakom, aby te enegie spadły na nas w jakiejkolwiek formie, indywidualnej, grupowej, narodowej, czy globalnej.

Dlatego pozamykam tematy związane z Ukrainą, właściwie ze zmaganiami na jej terenie, na miesiąc i proszę nie zakładać nowych tematów, ani nie wstawiać takich postów w inne tematy, gdyż będą usuwane, a ich posterzy – blokowani. Dotyczy to także wszystkich osób „funkcyjnych” na tym forum.

Myślałem nawet o wyłączeniu forum na miesiąc, ale byłby to jednak „strzał w swoją stopę”, bo mamy dobrze ponad tysiąc innych interesujących wątków.

Krótkie uzasadnienie. Pisałem wielokrotnie, że nic nie jest takim na ziemi takim, jakim wydaje się być. Nie można osądzać czegokolwiek tylko za pomocą rozumu, bo rozum nie rozróżnia prawdy od kłamstwa, jeśli nie ma dowodów własnych (na własnie oczy) w danej sytuacji, to polega na opiniach innych ludzi, a ci, nawet jeśli udają „niezależnych”, to też podlegają tej samej zasadzie dotyczącej rozumu. Prawdę od kłamstwa można rozróżnić tylko na podstawie energii, jakie za daną sytuacją się kryją, Stąd ludzie pracujący z energiami na co dzień, to „wiedzą” lub „widzą”. Ale też są tacy, co nie wiedzą skąd wizja pochodzi, to kwestia techniczna.
Brakuje nam ś.p. @Kiary, która miała szybkie „wglądy” w świat energii. Jednak sami też możemy tak mieć, bo „wyposażono” wszystkich nas w intuicję i sumienie. Reszta to kwestia dość długiego treningu / pracy. Wszechświat odpowiada na wszelkie zapytania, tylko na swój sposób i w swoim czasie. W każdym razie trzeba budzić w sobie intuicję i nauczyć się jej słuchać, bo jest to nasze połączenie ze światem duchowym / energetycznym, a bez tego połączenia nie posuniemy się dalej w ewolucji do „złotego wieku”. A po drodze do niego czeka nas jeszcze duża ilość „wstrząsów”, Ukraina jest jednym z nich, następne mogą być dla nas o wiele trudniejsze, zwłaszcza dla tych, którzy nie skorzystają z okazji do „przebudzenia się”.

Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia, bo będzie wam bardzo potrzebne.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Szyszynka

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 15349
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1035
x 448
Podziękował: 16658 razy
Otrzymał podziękowanie: 23546 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 25 lip 2019, 13:10

0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Posty: 12132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 613
Podziękował: 29338 razy
Otrzymał podziękowanie: 18611 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 14 sty 2020, 21:43

cedric pisze:
wtorek 14 sty 2020, 09:47
https://www.lumennatura.com/2012/05/31/ ... -appendix/ 
" MELATONINA W SZYSZYNCE I WYROSTKU

31 maja 2012 r. | Wystawić opinię "
TEMATY: DODATEK, WAPŃ, CSF, Trawienie, EMF, Jelito, ILEOCECAL, Jelita, MELATONINA, SZYSZYNKA, KRĘGOSŁUP, KOMORY, BEZPRZEWODOWYNiedawno stałem się bardziej świadomy związku wyrostka robaczkowego z szyszynką, w rzeczywistości zacząłem myśleć o wyrostku robaczkowym jako o szyszynce „mózgu jelitowego”. Oba wydają się być ustawione w taki sposób, aby wibrować i wzmacniać przychodzące częstotliwości podobnie jak anteny. Doszedłem do tego przez zastawkę jelita krętego, z którą osobiście miałem problemy z powodu problemów z jelitami. W moich badaniach interesujące było odkrycie następującego artykułu Johna Upledgera na temat ilości melatoniny wytwarzanej i wydzielanej zarówno przez szyszynkę, jak i wyrostek robaczkowy.

Badałem również wpływ niskich częstotliwości elektromagnetycznych na ciało, ponieważ mieszkamy w mieszkaniu otoczonym dziesiątkami anten komórkowych. Okazuje się, że te pola elektromagnetyczne powodują dryf wapnia w błonach komórkowych (między innymi takie jak redukcja melatoniny), a brak wapnia powoduje nieprawidłowe funkcjonowanie zastawki krętniczo-kątniczej. Zauważyłem także zastawkę jelita krętego podczas sesji z klientami, którzy mają problemy z trawieniem, problemy z oczami i zaburzenia snu. Niektóre z tych problemów mogły wynikać z uszkodzenia zastawki podczas operacji  wyrostka robaczkowego. (Więcej o tym, jak źle funkcjonująca zastawka krętniczo-kątnicza wpływa na nasze zdrowie tutaj). Jestem ciekawy, jak inni doświadczają terapeutów czaszkowo-krzyżowych wokół tych związków.


NATURALNE SKUTKI MELATONINY
John Upledger, DO, OMM (sierpień 2005)

Jako terapeuci manualni ważne jest, abyśmy nadal badali ludzki organizm - wewnątrz i na zewnątrz - aby w pełni zrozumieć naszą rolę w pomaganiu osobom w osiągnięciu optymalnego zdrowia i dobrego samopoczucia. W ramach tego poszukiwania badałem pomocną naturalną substancję chemiczną o nazwie melatonina. Ten lipofilowy indol, chemicznie znany jako 5-metoksy-N-acetylo-tryptamina, jest pochodną serotoniny, która z kolei pochodzi z aminokwasu tryptofanu.

Do niedawna naukowcy sądzili, że melatonina jest wydzielana tylko przez szyszynkę.

Ponieważ został zsyntetyzowany i wydzielany przez gruczoł, stał się znany jako hormon.

Naukowcy spekulują również, że melatonina jest wydzielana tylko w nocy i przede wszystkim w celu wywołania snu, oraz że sztuczne światło może zmniejszyć ilość melatoniny wydzielanej przez szyszynkę.

Od tego czasu dowiedzieliśmy się znacznie więcej o mocach melatoniny.

Tak, potwierdzono: szyszynka jest głównym źródłem melatoniny, która rzeczywiście wywołuje sen. I tak, kiedy oczy przyjmują sztuczne światło, sen jest nieco zahamowany.

Około 30 lat temu odkryliśmy, że wyrostek również hojnie syntetyzuje i wydziela melatoninę,

co sugeruje, że brak wyrostka robaczkowego może obniżać poziomy melatoniny.

Od tego czasu odkryliśmy, że melatonina jest również wytwarzana przez jelita, dno żołądka, jądra, rdzeń kręgowy, jądro szwu pnia mózgu i  prążkowie mózgu.

Rozumiemy teraz również, że znaczna ilość melatoniny jest syntetyzowana w komórkach organizmu. Wiele z tych cząsteczek melatoniny nawet nie opuszcza komórek pochodzenia, lecz pozostaje w nich, aby chronić je przed uszkodzeniem przez rodniki tlenu i azotu oraz inne substancje toksyczne.

Możesz nawet nazwać melatoninę obrońcą „podwójnego uderzenia”.

Po zneutralizowaniu szkodliwych związków reaktywnych metabolity wytwarzane w tym procesie są jeszcze bardziej skuteczne w ochronie komórek niż oryginalne cząsteczki melatoniny.

Ogólnie melatonina wydaje się szczególnie chronić DNA w jądrach i mitochondriach. Chroni także lipidy błon komórkowych i białka zawierające cytosol.

Osobiście uważam, że każda komórka w naszym ciele zawiera melatoninę, niezależnie od tego, czy została wyprodukowana w tej komórce, czy, co mniej prawdopodobne, dostała się przez zewnątrzkomórkowe płyny ustrojowe. Jednak istnieją również inne miejsca w ciele o wysokim poziomie melatoniny. Poziom melatoniny w żółci wątroby i pęcherzyka żółciowego przewyższa poziom krwi i szpiku kostnego.

A poziom melatoniny w płynie mózgowo-rdzeniowym (CSF) jest znacznie wyższy niż we krwi.

W płynie mózgowo-rdzeniowym melatonina jest największa w trzeciej komorze mózgu i wokół niej, prawdopodobnie z powodu wydzielania szyszynki.

Poziomy melatoniny w płynie mózgowo-rdzeniowym są również większe w nocy, podobnie jak produkcja melatoniny w szyszynce. Warto również zauważyć, że płyn w pęcherzyku Graafa jest wyższy niż poziom melatoniny we krwi.

Przyjrzyjmy się teraz niektórym pozytywnym efektom, jakie melatonina oferuje w określonych procesach leczenia.
Prawdopodobnie najważniejszym w tym czasie jest fakt, że melatonina zmniejsza czynności zwyrodnieniowe w mózgu, rdzeniu kręgowym i korzeniach nerwów rdzeniowych. Degeneracja tych tkanek i komórek nerwowych często występuje na skutek działania reaktywnych form tlenu i reaktywnych form azotu, a także nadmiernego lub przedłużonego stanu zapalnego.

Peptydy beta-amyloidowe (BAP) są metabolicznymi produktami ubocznymi degradacji białek prekursorowych amyloidu (APP). Kiedy te białka (które zwykle są częścią błon komórkowych) są metabolizowane, gdy zużywają się i tracą zdolności funkcjonalne, rozkładają się na BAP. Gdy te peptydy nie są skutecznie usuwane przez naturalne płukanie Terapii CranioSacral (CST) lub innymi technikami przenoszenia płynów, mogą tworzyć płytki i splątania, które powodują dysfunkcję neuronów i śmierć. Wynik? Zwiększone zapalenie tkanek, które prowadzi do zwyrodnienia mózgu i / lub rdzenia kręgowego. Nazwa każdej powstałej choroby zależy od lokalizacji zwyrodnienia.

Kiedy ma miejsce w hipokampie i przodomózgowiu mózgowym, nazywa się to chorobą Alzheimera. Kiedy ma miejsce w dolnym aspekcie mózgu (istocie czarnej), nazywa się to chorobą Parkinsona.

Melatonina pomaga neutralizować BAP, aby peptydy nie tworzyły płytki i splątków wywołujących choroby. Usuwa również metale, które mogą być zaangażowane w płytki i sploty. Metale te obejmują kobalt (często występujący na wyższych poziomach w chorobie Alzheimera) i aluminium.
Czasami wysoki poziom żelaza może uszkodzić mózg lub rdzeń kręgowy, podczas gdy nadmiar miedzi może w podobny sposób wpływać na ośrodkowy układ nerwowy (OUN). Melatonina w razie potrzeby usuwa nadmiar żelaza i miedzi.

Po przeciwnej stronie ogrodzenia melatonina może łączyć się z cynkiem. Ta kombinacja wydaje się wzmacniać wtórnie funkcję grasicy i całego układu odpornościowego. Gdy neurony OUN zostaną uszkodzone, melatonina promuje również produkcję neuronalnego czynnika wzrostu, co może pomóc w przywróceniu uszkodzonych lub przerwanych obwodów neuronalnych. (Udało mi się również nawiązać związak z komórkami macierzystymi i zmusić je do zastąpienia uszkodzonych lub martwych neuronów w razie potrzeby).

Inne warunki, na które moim zdaniem pomaga melatonina:

uszkodzenie po udarze; uszkodzenia spowodowane promieniowaniem jonizującym; neuropatia cukrzycowa; toksyczność metali ciężkich; toksyczność niemetaliczna; infekcje wirusowe; drgawki; ekscytotoksyczność; uszkodzenie homocysteiny; uszkodzenie niedokrwienne; uszkodzenie reperfuzyjne; zwyrodnieniowe choroby OUN, takie jak choroba Alzheimera, Parkinsona, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne, starość i tak dalej."
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

cedric
Posty: 6745
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 165
Podziękował: 4264 razy
Otrzymał podziękowanie: 10639 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: cedric » czwartek 16 sty 2020, 17:18

Lepiej , gdy sodowa uderzy do głowy, niż LED-owa

https://www.sott.net/article/234876-Whi ... -Melatonin
"„Białe” światło hamuje produkcję melatoniny przez organizm

Medicalxpress.com
Pn, 12 września 2011 20:06 UTC

Okazuje się, że ekspozycja na światło białych żarówek LED tłumi melatoninę 5 razy więcej niż ekspozycja na światło wysokoprężnych żarówek sodowych, które emitują pomarańczowo-żółte światło.

„Tak jak istnieją regulacje i normy dotyczące„ klasycznych ”zanieczyszczeń, tak samo powinny istnieć przepisy i zasady dotyczące zanieczyszczeń pochodzących ze sztucznego światła w nocy”
- mówi prof. Abraham Haim z Uniwersytetu w Hajfie.

Nowe międzynarodowe badanie ujawniło, że „białe” żarówki, które emitują światło przy krótszych długościach fal, są silniejszymi supresorami produkcji melatoniny w organizmie niż żarówki emitujące pomarańczowo-żółte światło.

Melatonina jest związkiem, który reguluje nasz zegar biologiczny i jest znana ze swoich właściwości przeciwutleniających i przeciwrakowych.

W badaniu zbadano wpływ różnych rodzajów żarówek na „zanieczyszczenie światłem” i tłumienie melatoniny, a naukowcy zalecili kilka kroków, które należy podjąć, aby zrównoważyć potrzebę oszczędzania energii i ochrony zdrowia publicznego.

„Tak jak istnieją regulacje i standardy dotyczące„ klasycznych ”zanieczyszczeń, tak samo powinny obowiązywać przepisy i zasady dotyczące zanieczyszczeń pochodzących ze sztucznego światła w nocy” - mówi prof. Abraham Haim, kierownik Centrum Interdyscyplinarnych Badań Chronobiologicznych na Uniwersytecie w Hajfie i izraelski partner w badaniach.

Badanie, zatytułowane „Ograniczanie wpływu zanieczyszczenia światłem na zdrowie ludzi, środowisko i widoczność gwiazd” Fabio Falchi, Pierantonio Cinzano, Christophera D. Elvidge, Davida M. Keitha i Abrahama Haima, zostało niedawno opublikowane w Journal of Environmental Management.

Fakt, że „białe” sztuczne światło (które w rzeczywistości jest niebieskim światłem w widmie, emitowanym przy długościach fal od 440-500 nanometrów) tłumi wytwarzanie melatoniny w szyszynce mózgu. Znany jest również fakt, że tłumienie produkcji melatoniny, która odpowiada między innymi za regulację naszego zegara biologicznego, powoduje zaburzenia zachowania i problemy zdrowotne.

W tym badaniu, przeprowadzonym przez astronomów, fizyków i biologów z ISTIL - Light Pollution Science and Technology Institute we Włoszech, National Geophysical Data Center w Boulder, Kolorado i University of Haifa, naukowcy po raz pierwszy zbadali różnice w tłumieniu melatoniny w różnych rodzajach żarówek, głównie tych używanych do oświetlenia zewnętrznego, takich jak latarnie uliczne, oświetlenie dróg, oświetlenie centrów handlowych i tym podobne.

W pierwszej analitycznej części badania naukowcy, opierając się na różnych danych, obliczyli długość fali i moc wyjściową żarówek, które są zwykle używane do oświetlenia zewnętrznego. Następnie porównali tę informację z istniejącymi badaniami dotyczącymi supresji melatoniny, aby określić poziom supresji melatoniny dla każdego typu żarówki.

Biorąc pod uwagę konieczność sztucznego oświetlenia w miastach, a także znaczenie energooszczędnych żarówek, zespół badawczy wziął za punkt odniesienia poziom tłumienia melatoniny przez wysokoprężną żarówkę sodową (HPS), która daje wyłączone pomarańczowo-żółte światło i jest często używane do oświetlenia ulic i dróg, i porównywał dane z innych żarówek do tej.

Z tego porównania wynika, że ​​metalohalogenkowa żarówka, która emituje białe światło i jest używana między innymi do oświetlenia stadionu, tłumi melatoninę w tempie ponad 3 razy większym niż żarówka HPS, podczas gdy dioda elektroluminescencyjna ( Żarówka LED), która również emituje białe światło, tłumi melatoninę w tempie ponad 5 razy wyższym niż żarówka HPS.

„Obecna migracja z obecnie powszechnie stosowanych lamp sodowych do białych lamp zwiększy tłumienie melatoniny u ludzi i zwierząt” - twierdzą naukowcy.

Naukowcy przedstawiają konkretne sugestie, które mogłyby zmienić sytuację bez pogrążania naszego świata w całkowitej ciemności, ale przede wszystkim twierdzą, że należy zrozumieć, że sztuczne światło powoduje „zanieczyszczenie światłem”, którym należy się zająć w dziedzinie regulacji i ustawodawstwo.

Ich pierwszą sugestią jest oczywiście ograniczenie użycia „białego” światła do przypadków, w których jest to absolutnie konieczne. Inną sugestią jest takie dostosowanie słupów lamp, aby ich światło nie było skierowane poza horyzont, co znacznie zmniejszyłoby zanieczyszczenie światłem. Odradzają także „nadmierne oświetlenie”, wykorzystując tylko ilość światła potrzebną do wykonania zadania i, oczywiście, po prostu wyłączają oświetlenie, gdy nie jest używane - „Tak jak wszyscy, wyłączamy światło, gdy wychodzimy z pokoju Jest to pierwszy i podstawowy sposób oszczędzania energii ”- twierdzą naukowcy.

„Większość włoskich regionów ma ustawodawstwo mające na celu zmniejszenie wpływu zanieczyszczenia światłem, ale nadal brakuje regulacji dotyczącej widma emitowanego przez lampy. Chyba że ustawodawstwo zostanie wkrótce zaktualizowane, z obecną tendencją do źródeł jako białych diod LED, które emitują huge Jeśli ilość niebieskiego światła wejdzie w okres podwyższonego negatywnego wpływu światła w nocy na ludzkie zdrowie i środowisko. Producenci lamp nie mogą twierdzić, że nie wiedzą o skutkach sztucznego światła w nocy ”- mówi dr Fabio Falchi z ISTIL.

„Na przykład w Izraelu jako pierwszy krok Izraelska Organizacja Normalizacyjna powinna zobowiązać importerów żarówek do wyraźnego podania na opakowaniach, jakie długości fali są wytwarzane przez każdą żarówkę. Jeśli długość fali rzeczywiście wpływa na produkcję melatoniny, należy podać te informacje uwagę opinii publicznej, aby konsumenci mogli zdecydować, czy kupić to oświetlenie, czy nie ”- mówi prof. Haim."
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 15349
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1035
x 448
Podziękował: 16658 razy
Otrzymał podziękowanie: 23546 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 21 sty 2020, 18:24

0 x


"Węgry są po stronie Węgier!"
"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 20881
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 30
x 983
Podziękował: 34216 razy
Otrzymał podziękowanie: 27274 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 25 kwie 2020, 18:38

DMT Szyszynka i Super Świadomość 🎇 wyjaśnione w jednym filmie. Dr Dispenza.
SynergiaEnergii

https://www.youtube.com/watch?v=ulXnwl1X5qs&feature=share&fbclid=IwAR3MV70ITMizHyS7PWFHA85iw5EtbgU8HJyJMvlEqMd2u_Siyu9ccx9zdJY

Opublikowany 23 kwi 2020
WIĘCEJ INFORMACJI W OPISIE - ROZWIŃ GO SOBIE! ⬇️ ⬇️ ⬇️

WAŻNE LINKI 🔗

👉 17 Sprawdzonych sposobów które wystrzelą Twoją Energię Życiową na Wyższy Poziom 👈 https://synergiaenergii.pl/17-sposobow/ ✅💪

Oryginalny film źródłowy znajdziesz tutaj:📀

https://www.youtube.com/watch?v=TkQ6z...
0 xcedric
Posty: 6745
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 165
Podziękował: 4264 razy
Otrzymał podziękowanie: 10639 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 11 maja 2020, 11:37

https://veterinary-practice.com/article ... -alopecias
"Melatonina i łysienie sezonowe

Melatonina jest hormonem syntetyzowanym przez szyszynkę w odpowiedzi na ciemność. Jest to produkt wieloetapowej konwersji aminokwasu trypofanu do serotoniny, a następnie poprzez acetylację i metylację do melatoniny.

Melatonina ma istotny wpływ na integrację fotoperiodu i wpływ na rytmy okołodobowe. W wyniku tej aktywności wykazano, że ma znaczący wpływ na cykle snu i czuwania i był stosowany w leczeniu zaburzeń snu u ludzi, często sprzedawany jako „naturalna” pomoc snu.

Melatonina jest stosowana w leczeniu psów z fobiami związanymi z hałasem, takimi jak te, które stają się zestresowane z powodu burz i fajerwerków. U psów z padaczką, które atakują w nocy między 23:00 a 6:00, wykazano zmniejszenie aktywności napadów podczas leczenia melatoniną.

Wykazano również, że melatonina wpływa na poprawę kondycji sierści, co prowadzi do jej zastosowania w leczeniu łysienia zatrzymującego cykl włosów, takiego jak łysienie cykliczne na boku i łysienie wzoru.

Jej działanie hamujące wydzielanie hormonu luteinizującego i hormonu folikulotropowego może być powodem, dla którego był on użyteczny w niektórych bardziej niezwykłych łysieniach typu „endokrynnego” u psów, takich jak łysienie X.

Badania nad jego zastosowaniem w leczeniu czerniaka u człowieka koncentrowały się na jego zdolności do zmiany wydzielania hormonu stymulującego melanocyty i modulowania aktywności IL2. Wykazano również, że ma działanie stymulujące układ odpornościowy, a autor użyje go jako niespecyficznego stymulatora układu odpornościowego w niektórych przypadkach nużycy.

Chociaż niewątpliwie ma wiele potencjalnych korzyści, należy go stosować wyłącznie pod nadzorem weterynaryjnym i należy go stosować ostrożnie u zwierząt z chorobą autoimmunologiczną oraz u zwierząt przeznaczonych do hodowli.

Wpływ na rytmy dobowe i wzorce snu

Wydzielanie melatoniny każdego dnia jest wprost proporcjonalne do długości nocy i jest regulowane przez szyszynkę poprzez wystawienie na działanie światła. Dlatego poziomy melatoniny rosną przez całą jesień, osiągają szczyt podczas przesilenia zimowego, a następnie maleją w miarę zbliżania się wiosny.

Codzienna praca u ludzi pokazuje, że poziomy melatoniny gwałtownie wzrastają w okresach ciemności i są zasadniczo niewykrywalne w ciągu dnia. Bardzo podobne wzorce występują u innych gatunków. To z powodu tego rytmu dobowego poziomy melatoniny są powiązane z zaburzeniami snu u człowieka.

Chociaż melatonina nie jest jedynym regulatorem prawidłowych wzorców snu, była stosowana z fototerapią w leczeniu zaburzeń snu i jest szeroko stosowana w leczeniu jet lagu.

Stwierdzono, że poziomy melatoniny zmniejszają się z wiekiem. Istnieją dowody sugerujące, że osoby cierpiące na bezsenność w podeszłym wieku mają niższy poziom melatoniny niż grupa kontrolna dopasowana do wieku.

Z tego powodu dlatego zaleca się melatoninę jako pomoc do spania u starszych psów, które są niespokojne w nocy i wędrują po domu, a także u psów niewidomych, które tracą wskazówki wizualne, które promują zmiany w melatoninie, a zatem postrzegają dzień i dzień noc

Melatonina podawana w nocy może pomóc przywrócić normalny rytm dobowy i promować sen.

Wpływ na sierść włosów

Melatonina bierze udział w neuroendokrynnej kontroli pierzenia zależnego od fotoperiodu u wielu różnych ssaków. Chociaż rola, jaką odgrywa, jest bezdyskusyjna, mechanizm, dzięki któremu wywołuje ona swoje efekty, jest słabo poznany.

Melatonina może działać na poziomie komórkowym bezpośrednio na mieszki włosowe lub centralnie poprzez modulację wydzielania takich hormonów, jak hormon stymulujący melanocyty lub prolaktyna.

Jednym z najlepszych przykładów wpływu melatoniny na jakość włosów jest norka. Norka wykazuje sezonowy cykl wzrostu, który jest regulowany przez fotoperiod. W miesiącach zimowych, zaczynając od północnych szerokości geograficznych około września, gdy długość dnia zmniejsza się, wzrasta poziom melatoniny, zapoczątkowując wzrost grubego płaszcza zimowego.

Wiosną wraz ze wzrostem długości światła ponownie spada poziom melatoniny i następuje pierzenie. Ten efekt melatoniny wykorzystano do manipulowania wzrostem sierści norek.

Implanty melatoninowe są stosowane od wielu lat w gospodarstwach hodujących norek do produkcji wysokiej jakości „zimowych” płaszczy poza sezonem.

Leczenie łysienia zatrzymującego cykl włosów

Melatonina była stosowana w leczeniu szeregu różnych łysień zatrzymujących cykl włosów u psów (Tabela 1). Są to choroby, w których normalny, uporządkowany postęp wzrostu włosów w różnych fazach - anagen, katagen i telogen - zostaje zatrzymany, co prowadzi do wypadania włosów.

Wykazano również, że melatonina jest korzystna w niektórych z późnych dysplazji pęcherzykowych specyficznych dla rasy (Tabela 2). Odpowiedź tej ostatniej grupy chorób na melatoninę jest prawdopodobnie spowodowana skrzyżowaniem prawdziwych chorób dysplastycznych, w których włosy są tracone z powodu powstawania nieprawidłowych włosów i łysienia zatrzymującego cykl włosów.

Podczas gdy zarówno łysienie zatrzymujące cykl włosów, jak i dysplazja pęcherzyków są chorobami kosmetycznymi, bez równoczesnego układowego
zaangażowania, są niedopuszczalnymi objawami klinicznymi dla wielu właścicieli, szczególnie w rasach pluszowych, takich jak chow chow i pomorskie.

Chociaż terapia jest preferowaną opcją dla wielu właścicieli, powinna ona uwzględniać łagodny charakter choroby, aby skutki uboczne terapii nigdy nie były bardziej szkodliwe niż sama choroba.

Zalecano wiele różnych metod leczenia łysienia X, w tym kastrowanie całych zwierząt, melatoninę, testosteron metylu, hormon wzrostu, trilostan, octan desloreliny lub monitorowanie bez specjalnej terapii.

Wiele z tych leków, takich jak trilostan, hormon wzrostu i metylotestosteron, nie jest pozbawionych potencjalnych skutków ubocznych, podczas gdy melatonina wydaje się bezpieczna i skuteczna w około 40% przypadków, gdy jest stosowana w dawce 3 mg dziennie podawanej w nocy dla małych ras i 6-12 mg dla większych psów. Wiele późnych dysplazji pęcherzykowych również korzysta z podobnego schematu dawkowania z melatoniną.

Cykliczne łysienie boczne (CFA) jest, jak sama nazwa wskazuje, chorobą, która narasta i zanika wraz ze zmieniającym się fotoperiodem. W związku z tym trudno jest ocenić korzyści z jakiejkolwiek terapii, ponieważ włosy odrastają spontanicznie w ciągu 3-8 miesięcy, w większości przypadków.

Najlepszym dowodem na korzyść terapeutyczną jakiegokolwiek leku są badania na psach z historią CFA przez ponad trzy lata, w których ryzyko nawrotu w następnym roku wynosi 80%. Każdy lek zapobiegający nawrotowi choroby można uznać za korzystny.

W jednym badaniu (Paradis, 2000) dziewięciu psów, którym podano melatoninę dwa miesiące przed normalnym początkiem ich choroby, żaden nie wykazał znacznego wypadania włosów, tak jak to miało miejsce w poprzednich latach. Dawki melatoniny dla CFA są podobne do tych stosowanych w przypadku łysienia X.

Łysienie wzorca jest kolejną chorobą, która może korzystać z melatoniny. Chociaż wykazano, że u psów histopatologicznych miniaturyzacja włosów sugeruje jakąś nieprawidłowość pęcherzykową, wiele psów wykazuje cykliczność swojej choroby, co sugeruje, że może ona zawierać składniki łysienia zatrzymującego cykl włosów.

Praca Paradisa (1996) wykazała, że ​​melatonina jest korzystna u niektórych ras, w tym jamników, terierów bostońskich i miniaturowych pinczerów z łysieniem wzorca."
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 20881
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 30
x 983
Podziękował: 34216 razy
Otrzymał podziękowanie: 27274 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 01 lis 2020, 16:58

Ujawniono: Aktywacja szyszynki za czterdzieści pięć minut
19 paź 2020

https://www.youtube.com/watch?v=QDLqM_tktM8

neobeats
0 xcedric
Posty: 6745
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 165
Podziękował: 4264 razy
Otrzymał podziękowanie: 10639 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 27 lis 2020, 15:53

http://www.breastcancerchoices.org/melatonin.html
"Strategia suplementacji raka piersi - podnoszenie poziomu melatoniny?

Eksperymenty laboratoryjne wykazały, że niski poziom melatoniny stymuluje wzrost
niektórych typów komórek raka piersi. Naukowcy odkryli dodanie melatoniny do tych komórek
hamuje ich wzrost. Melatonina jest powszechnie zalecana, ponieważ ma kilka korzystnych
metod działania.

Duża liczba kobiet z guzami dodatnimi receptora estrogenowego ma niskie
melatoniny we krwi.


Melatonina wydaje się działać jako anty-estrogen na komórkach nowotworowych. Chociaż
inaczej niż Tamoksyfen po połączeniu tych dwóch
niż tamoksyfen. (Lissoni et'al., 1995.)

A 2006 Badania wykazały, melatonina może działać jako rodzaj inhibitor aromatazy. (Cos i wsp.)

Niskie poziomy melatoniny były związane z występowaniem i rozwojem raka piersi . Kobiety, które pracują głównie w nocy
i są narażone na działanie światła, co hamuje produkcję melatoniny i zmianę
rytmu dobowego, mają zwiększone ryzyko raka piersi
(Schernhammer et al. 2003).

Sam rytm dobowy jest istotnym czynnikiem predykacyjnym czasu przeżycia
pacjentów z rakiem piersi (Sephton i wsp. 2000).

Melatonina wykazuje działanie hamujące wzrost poprzez wywoływanie
różnicowania ("normalizacja" komórek nowotworowych)(Cos i in. 1996), a także bezpośrednio
hamuje proliferację komórek raka piersi (Ram et al. 2000) i zwiększa
wytwarzanie składników odpornościowych, w tym naturalnych komórek zabójczych (komórek NK)
które mają zdolność do zabijania przerzutów komórek nowotworowych.

Melatonina może być bezpiecznie podjęta na czas nieokreślony.
Melatonina u pacjentów z rakiem piersi wynosi 3-50 mg w dawce przed
snem. Niektórzy ludzie początkowo doświadczają wyrazistych snów lub senności o poranku. Aby uniknąć tych drobnych działań niepożądanych melatonina musi być stosowana w małych dawkach w nocy, a dawka powoli wzrastała w ciągu kilku tygodni. Skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem tego lub jakiegokolwiek dodatku."
0 xcedric
Posty: 6745
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 165
Podziękował: 4264 razy
Otrzymał podziękowanie: 10639 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: cedric » niedziela 09 maja 2021, 10:34

http://medycyna-komorkowa.com/slonce-i- ... mnica-268/
" Spójrzmy teraz na starożytny kemet
Kiedy patrzysz na słońce, stymuluje to szyszynkę, ponieważ energia słoneczna przepływa przez oko, ładując podwzgórze, które jest drogą prowadzącą do tylnej części siatkówki i prowadzącą do mózgu."

http://medycyna-komorkowa.com/20-sposob ... zynki-280/
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Posty: 12132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 613
Podziękował: 29338 razy
Otrzymał podziękowanie: 18611 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 09 maja 2021, 16:29

z linków:
Praktycznie od urodzenia wmawia się nam, że nie wolno patrzeć na słońce,
na dworze trzeba stosować krem ​​przeciwsłoneczny albo pozostawać w domu,
gdyż słońce powoduje raka skóry.

Pozwólcie, że zapytam Was, dlaczego u licha słońce,
które daje życie wszystkim istotom
w przyrodzie i pomaga im rosnąć,
wyrządza krzywdę ludziom,
oraz dlaczego Egipcjanie w starożytnym kemecie patrzyli na słońce?


Obrazek
Słońce również zasila mózg i zwiększa produkcję serotoniny i uwalnia melatoninę, która reguluje sen i zapewnia, że ​​jesteś szczęśliwy, a organizm ma się dobrze.

Obecnie wmawia nam się, że musimy nosić okulary, aby chronić oczy przed słońcem, ale Twoje oczy potrzebują światła słonecznego.

W starożytnym Egipcie nie nosili okularów przeciwsłonecznych, ani nie powstrzymywali się od bezpośredniego patrzenia na słońce. Twoje ciało jest organizmem, które do funkcjonowania potrzebuje energii słonecznej.

Główną zaletą słońca jest aktywacja szyszynki, która jest Twoim trzecim okiem.
To ludzki umysł. Jeśli otworzysz swoje trzecie oko, pozyskasz ogromną wiedzę – będziesz wiedział wszystko i widział wszystko.
20 sposobów odwapnienia szyszynki i otwarcia trzeciego oka

21 lutego, 2021 - Szyszynka

Szyszynka jest głównym gruczołem dokrewnym organizmu. Produkuje głównie melatoninę, hormon pochodzący z serotoniny, którego głównym zadaniem jest regulacja rytmu snu i rytmu dobowego.

Szyszynka działa w ludzkim mózgu jako trzecie oko:

Jest połączona z oczami poprzez podwzgórze, aby wykrywać światło.
Zawiera komórki wzrokowe podobne do tych w oku.
Uwalnia melatoninę w odpowiedzi na ciemność.
Otwieranie trzeciego oka w starożytnej medycynie
Otwieranie trzeciego oka było powszechną praktyką stosowaną w medycynie ajurwedyjskiej. Te praktyki były najprawdopodobniej skierowane na odwapnianie szyszynki.


Shirodhara jest masażem twarzy z wykorzystaniem ciepłych olejków eterycznych, która ma na celu otwarcie trzeciego oka. Ponadto jest terapią stosowaną w przypadku chorób związanych z głową, szyją, układem nerwowym, wzrokiem i słuchem.


20 sposobów odwapnienia szyszynki i otwarcia trzeciego oka

Codziennie spędzaj czas na słońcu.
Najważniejszą korzyścią płynącą ze słońca jest to, że stymuluje szyszynkę.

Śpij w całkowitej ciemności.
Wieczorem, gdy nastaje ciemność, rozpoczyna się czterogodzinny cykl uwalniania melatoniny. Sztuczne światło może zakłócać ten proces.

Zmniejsz ekspozycję na światło niebieskie.
Telewizor i telefon komórkowy emitują światło niebieskie, które może zakłócać naturalny proces uwalniania melatoniny z szyszynki. Nie korzystaj z tych urządzeń przed snem.

Wykonuj codziennie medytację.
Badania pokazują, że medytacja może usprawnić procesy mózgowe w celu wyleczenia szyszynki. Medytacja pomaga wytwarzać głębokie fale mózgowe i stymulować układ nerwowy. Zamknięcie oczu pomaga stymulować ciemność, niezbędny proces dla szyszynki.

Wykonuj jogę.
Pozycje do góry nogami mogą być pomocne w odwapnianiu szyszynki, ponieważ zwiększają do niej przepływ krwi.

Ćwicz głębokie oddychanie przez nos.
Głębokie oddychanie przez nos, z dłuższym wydechem, stymuluje układ nerwowy. Spróbuj wykonywać 3-sekundowy wdech i 5-sekundowy wydech przez 5-10 minut.

Codziennie ćwicz.
Wykonywanie codziennych ćwiczeń uwalnia hormony, które wspomagają prawidłowy rytm dobowy. niezbędny do zachowania zdrowia oraz prawidłowe wydzielanie melatoniny, które zapewnia prawidłowy sen.

Śpij w całkowitej ciemności.
Szyszynka jest wrażliwa na światło.

Weź suplement witaminy D3.
Witamina D3 pomaga regulować rytm dobowy. Przyjmuj dawkę 5000-10000 IU witaminy D3 dziennie w zależności od pory roku. Zawsze przyjmuj z witaminą K2.

Weź suplement witaminy K2.
Witamina K2 (MK-7) pomaga w usuwaniu wapnia z tkanek miękkich i może odwapniać szyszynkę. Działa razem z witaminą D3 i witaminą A (retinol). Przyjmuj 600mcg dziennie.

Weź suplement witaminy B-12.
Wspomaga ona przemianę melatoniny w szyszynce. Najlepiej przyswajalny suplement witaminy B12 jest podjęzykowy.

Weź suplement jodu.
Jod jest minerałem występującym w warzywach morskich, takich jak wodorosty. Ten niezbędny minerał wspomaga tarczycę w regulacji hormonów i jest jednym z najbardziej skutecznych środków usuwających metale ciężkie z organizmu, takie jak rtęć, ołów, kadm i aluminium, a także fluor.

Weź suplement kurkumy.
Badanie pokazuje, że kurkumina, aktywny składnik kurkumy, może zapobiegać i potencjalnie odwracać szkody spowodowane ekspozycją na fluor.

Ogranicz stres.
Jeśli Twoja praca lub życie domowe jest stresujące, może spowodować chroniczne uwalnianie hormonu stresu i prowadzić do zwapnienia szyszynki.

Ogranicz spożywanie żywności przetworzonej i GMO.
Pakowana i przetworzona żywność oraz żywność modyfikowana genetycznie zakłóca florę bakteryjną jelit i powoduje stany zapalne w organizmie.

Wylecz nieszczelne jelito.
Przepuszczalność jelit zwiększa ryzyko powstawania stanów zapalnych w organizmie i osłabia barierę krew-mózg. Poddanie się procesowi gojeniu jelita pomoże w odwapnieniu szyszynki i otwarciu trzeciego oka.

Unikaj fluoru.
Powiązanych z nim zostało wiele komplikacji zdrowotnych, w tym osłabienie kości i zwiększone ryzyko chorób układu krążenia. Stwierdzono również, że fluor sprzyja zwapnieniu szyszynki.

Pij wodę alkaliczną. Pijąc wodę alkaliczną możesz przywrócić równowagę kwasowo-zasodową, która może być zaburzona.
Stwierdzono również, że skutecznie eliminuje toksyny z organizmu, a także pomaga przyspieszyć metabolizm i lepsze wchłanianie składników odżywczych.

Ogranicz spożycie mięsa. Mięso takie jak wołowina czy wieprzowina, ma odczyn kwaśny. Powoduje zaburzenia równowagi pH w organizmie, co dodatkowo zwapnia szyszynkę.

Używaj olejków eterycznych. Niektóre z olejków stymulują szyszynkę.


Źródła: https://humanoriginproject.com/ways-to- ... third-eye/
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

soma
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1011 razy
Otrzymał podziękowanie: 1051 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: soma » czwartek 13 maja 2021, 17:37

Ciekawa sola Szhusslera jest zlota sol, Sól Schüßlera nr 25 - Aurum chloratum natronatum, ktora dziala na szyszynke.
Wpływ soli Schüßler nr 25

Aurum chloratum natronatum działa na szyszynkę (narząd nabłonka międzymózgowia), który wytwarza hormon melatoninę. Ta melatonina jest odpowiedzialna za biorytm człowieka, a tym samym kontroluje rytm czuwania i snu. Melatonina wpływa również na kobiecy cykl menstruacyjny. Dlatego każdy rodzaj biologicznego zaburzenia rytmu można leczyć solą Schüssler nr 25. W ten sposób można kontrolować lunatykowanie, zaburzenia snu i nieregularne miesiączki. Dlatego ogólnie przyjmuje się, że ma wpływ na zaburzenia płodności kobiet, co często zostało potwierdzone. Nawet słabe wartości PAP, które są związane z problemami macicy, można regulować za pomocą Aurum chloratum natronatum dzięki stymulacji szyszynki.W przypadku rozpatrzenia wniosku można spróbować kilkumiesięcznego leczenia w porozumieniu z lekarzem prowadzącym.
Aurum chloratum natronatum służy do:

tłusta skóra
Zależność (ogólne)
wysokie ciśnienie krwi
Niewydolność serca
Niemiarowość
guz
Megalomania (psychologiczna)
Skurcze menstruacyjne
Wypadanie włosów
zaburzenia snu
Lunatykowanie
Zmęczenie spowodowane różnicą czasu
Choroba macicy
Problemy z jajnikami (cysty, stany zapalne, ropnie)
Problemy z płodnością
Zapalenie macicy
Osiadanie macicy
Niedobór hormonu lutealnego
Nadmiar kwasu moczowego
Narośla skórne
kaszleć
seplenienie
nudności
Owrzodzenia jamy ustnej
Ból fantomowy
Dyskomfort prostaty
Zwapnienia
Łysa głowa
nadciśnienie
Miłość z miłości
Fobie
Problemy z dojrzewaniem
Obrzęk piersi
wrażliwość
Wybuchy złości
wytrzymałość
strach przed lataniem
dna
lęki
Tak mi sie skojarzylo, ze kobiety zglaszaja zaburzenia cyklu miesiaczkowego. Czy to nie jest atak na nasza szyszynke za pomoca szczepien i testow?
Wlasnie zamowilam sobie ta sol, moze pomoze przywrocic prawidlowe/lepsze jej dzialanie.

https://translate.google.com/translate? ... &sandbox=1
0 xcedric
Posty: 6745
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 165
Podziękował: 4264 razy
Otrzymał podziękowanie: 10639 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 14 maja 2021, 11:19

Ta procedura moze mieć znaczenie w krajach wysokiego nasłonecznienia, jeśli np. indukuje podczerwień dla OUN
https://fantour.eu/tajemnica-trzeciego-oka/
" W przeszłości bindi miało znaczenie zdrowotne. Z punktu widzenia ajurwedy pomiędzy brwiami znajduje się najważniejsze czakra, którą bindi zakrywa, by zapobiec ubytkom dobrej energii. Wierzono też, że namalowana w tym miejscu kropka uspakaja nerwy. Z medycznego punktu widzenia znajduje się tam szyszynka – gruczoł odpowiedzialny za produkcje melatoniny, hormonu snu.

Niegdyś bindi było robione z żółtego i czerwonego drzewa sandałowego, żółtej i czerwonej kurkumy, szafranu, rozmaitych kwiatów i popiołu. Wszystkie te składniki mają właściwości ochładzające."

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bindi
" Bindi – znak na czole noszony przez kobiety na terenach znajdujących się pod wpływem hinduizmu. Czasami zwany "świętą kropką" lub "czerwoną kropką" ; symbolizuje ochronę kobiety przez jej męża lub ojca i przyjmuje postać czerwonej kropki z mineralnego pigmentu. Zwyczaje związane z bindi różnią się w zależności od regionu – na północy Indii tradycyjnie są oznaką kobiety zamężnej, podczas gdy na Południu bindi stanowi bardziej ozdobę i noszone jest często przez młode, niezamężne dziewczyny[1].

Z punktu widzenia ajurwedy, nie bez znaczenia jest umiejscowienie znaku. Pomiędzy brwiami znajduje się bowiem najważniejsza ćakra, a bindi ma chronić przed ubytkami energii poprzez to miejsce.

Współcześnie spotyka się również bindi w postaci papierowych naklejek w różnych kolorach i kształtach."

https://en.wikipedia.org/wiki/Bindi_(decoration)
" Bindi w hinduizmie, buddyzmie i dżinizmie jest związane z czakrą ajna, a Bindu [4] jest znane jako czakra trzeciego oka.
0 xcedric
Posty: 6745
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 165
Podziękował: 4264 razy
Otrzymał podziękowanie: 10639 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 14 maja 2021, 15:12

“High Melatonin Milk”- Milk with Intrinsic
Health Benefit
Richa Singh*, Priyanka Singh Rao
Dairy Chemistry Division, National Dairy Research Institute, Karnal, Haryana, India
" Abstrakt
Melatonina C13H16N2O2 (masa cząsteczkowa: 232) lub N-acetylo-5-metoksytryptamina, to
chemicznie indoloamina i pochodzi z egzogennego aminokwasu tryptofanu. To jest
hormon, a ze względu na wydzielanie z szyszynki nazywany jest również aktywnym czynnikiem szyszynki. Jego
Nazwa IUPAC to N- [2- (5-metoksy-1H-indol-3-ilo) etylo] acetamid. Pierścień indolowy działa jako
chromofor wykazujący maksymalną absorbancję przy 223 nm, a przyczyniają się do tego grupy funkcyjne
do właściwości fluorescencji. Lerner i in.
W 1959 roku podano, że wyciąg z szyszynki wołowej
są w stanie rozjaśnić skórę żab poprzez odwrócenie ciemniejącego efektu stymulacji melanocytów
hormonu i dlatego nazwał ten związek „melatoniną”, ponieważ powodował on agregację
granulki melaniny.
Hormon melatoniny jest bardziej skuteczny i aktywny w porównaniu z innymi
hormony, takie jak adrenalina i nor-adrenalina (100 razy), trójjodotyronina (200 razy) i
serotonina (5000 razy) w zapobieganiu ciemnieniu skóry żaby poprzez kurczenie się melanoforów. To jest
biały proszek o temperaturze topnienia 117 ° C. Jest to cząsteczka amfifilowa (posiadająca
rozpuszczalność zarówno w wodzie, jak i lipidach), co ułatwia jego przemieszczanie się przez błonę komórkową
i różnych płynów ustrojowych i sprawia, że ​​melatonina jest ważną cząsteczką w prawie wszystkich tkankach
ssaków

[...]
4. Produkcja mleka bogatego w melatoninę:
Melatonina to naturalny związek występujący w mleku. Stężenie melatoniny wykazuje wyraźny rytm dnia, wraz ze wzrostem stężenia w mleku produkowanym w nocy. Zjawisko to wydaje się być uniwersalne wśród ssaków. Nocne dojenie krów zawiera 100 razy więcej melatoniny niz zwykłe mleko. Jeśli dzienny cykl ssaka jest podzielony na światło i ciemny okres i zwierzęta są dojone w pod koniec ciemnej fazy, będą wydzielać więcej melatoniny w mleku. Różne dostępne są różne marki mleka bogatego w melatoninę na całym świecie. Mają 20–25 razy więcej melatoniny w porównaniu do zwykłego mleka a ich koszt jest również 20–30 razy wyższy niż dostępne zwykłe mleko.

Natchmilch kristalle (nocne kryształki mleka)
Rozwinęła się niemiecka firma milchkristalle sposób na produkcję mleka bogatego w melatoninę
Może być wprowadzane do obrotu jako naturalne krystaliczne źródło „hormonu snu”, który pomaga regulować cykle snu ciała. Produkują mleko
proszek zawierający 100 razy więcej melatoniny niż normalna. Po udoju od krów w nocy mleko jest liofilizowane, pakowane i
sprzedawane w postaci krystalicznej do mieszania mleko lub jogurt.


Ser Cheddar Coolattin
W Irlandii cheddar Coolattin jest wyjątkowy rodzaj sera, który wspomaga relaks i zasypianie
ponieważ jest przygotowywany z mleka o dużej zawartości melatoniny (ryc. 1).


Biodostępność egzogennej melatoniny
Melatonina będąca cząsteczką amfifilową jest łatwo wchłaniany w przewodzie pokarmowym gdy jest przyjmowany doustnie w czystej postaci i wpływa stężenie w osoczu krwi. Ustne spożycie pokarmów bogatych w melatoninę zgłoszono, że zwiększa poziom melatoniny w surowicy stężenie. Jego absolutna biodostępność jest zgłoszono na 15%. Jest to cząsteczka krótkotrwała o średniej żywotności od około 20 do 40 minut, w zależności od warunków. Dezaktywacja melatonina występuje głównie w wątrobie, gdzie jest przekształcony w 6-hydroksymelatoninę.

Czynniki wpływające na zawartość melatoniny w mleku krowim
Czynniki wpływające na zawartość melatoniny w mleku obejmują obecność światła podczas dojenia, wiek krowy, laktacji, pory roku i diety. Nocna pora mleko, mleko zimowe i późna laktacja mają większa zdolność do gromadzenia melatoniny w mleko [1].

Przetwarzanie mleka bogatego w melatoninę
Mleko bogate w melatoninę musi zostać przetworzone normalny sposób produktu mlecznego. Hormon melatonina jest związany z cząsteczkami białka w mleku, a nie jest zniszczone przez ciśnienie, ciepło lub zamrażanie. Po redukcji tłuszczu i laktozy w mleko, następuje względny wzrost proporcji melatoniny.

Potencjał terapeutyczny mleka bogatego w melatoninę
Do produktu „mleko bogate w melatoninę” dołącza się rozwijający się rynek międzynarodowy, który tworzy
zyskowny nowy segment sektora mleczarskiego. Z tak wielką uwagą skierowaną na żywność
zwalcza cholesterol, cukrzycę, osteoporozę i innych chorób często się o tym zapomina
najbardziej udanymi produktami żywieniowymi są nie te, które walczą z chorobami, ale te, które
zająć się kwestiami stylu życia - problemami zdrowotnymi obniżają jakość życia ludzi, ale nimi nie są -groźne choroby. Jedną z takich jest bezsenność kwestia stylu życia i jest to ważna kwestia dla znaczący odsetek konsumentów w wieku powyżej
45 lat - prawie jedna czwarta starszych kobiet 45 regularnie ma trudności z zaśnięciem
noc. Problem dotyczy dalszych 50% do a mniejszy stopień.
Mleka wysokiej melatoniny
, które pojawiły się w ostatnich latach są doskonałym przykładem tego, jak konsumenci
są skłonni płacić wyższe ceny za produkty które poprawią ich styl życia.
Melatonina to naturalny środek nasenny i stosowany do naturalnego leczenia bezsenności. Melatonina jest
produkowanym wielofunkcyjnym hormonem naturalnie przez ludzkie ciało, ale nie tylko
w cyklach snu i czuwania. Wykazano, że:
 Pomóż regulować rozrodczość samic
cyklu i może również kontrolować początek
pokwitanie.
 Dzieci, które przyjmują melatoninę, mogą
opóźnić rozwoj seksualny.
W szczególności rola w regulacji przepływu krwi
w zwężaniu tętnic wieńcowych.


Melatonina i starzenie się
Poziom melatoniny w osoczu u ssaków spada znacznie ze starzeniem się po wczesnym dzieciństwie,
co może być czynnikiem w większym podatność osób starszych na deficyty oraz
choroby związane ze starzeniem się. Ludzie nad wiek 60 lat może nie wykazywać wzrostu poziomu melatoniny
produkcja w nocy. U dzieci nocna produkcja melatoniny znacznie spada w okresie dojrzewania. Spadek jest silniejszy związane z etapem dojrzewania niż z wiek chronologiczny [4].

Działania przeciwutleniające
Melatonina jest bardzo silnym przeciwutleniaczem. W przeciwieństwie do witaminy C czy glutationu, które są
aktywny tylko w fazie wodnej (wodnistej) i witamina E, która jest aktywna tylko w lipidach (oleista) melatonina jest skuteczna w obu
fazach- wodnej i lipidowej. W przeciwieństwie do witaminy E i witaminy C, której nie można łatwo przekroczyć
bariery krew-mózg, łatwo melatonina przekracza barierę krew-mózg [5]. Główny metabolit melatoniny, 6-hydroksymelatonina
(powstały w wątrobie) ma tyle samo przeciwutleniaczy działa jak melatonina [6]. Witamina C może po wystawieniu na działanie wolnego żelaza staje się toksycznym prooksydantem i większość przeciwutleniaczy staje się wolny rodnikiem po zneutralizowaniu wolnych rodników
. Ale działanie przeciwutleniające melatoniny polega na oddaniu dwóch elektronów, a nie jednego elektronu, zapewniając w ten sposób, że melatonina nie staje się wolnym rodnikiem. Melatonina prowadzi do zwiększonej ekspresji ponadtlenkowych enzymów przeciwutleniających: dysmutazy i peroksydazy glutationowej [7].


Cite this Article
Richa Singh, Priyanka Singh Rao. “High
Melatonin Milk” - Milk with Intrinsic
Health Benefit. Research & Reviews:
Journal of Dairy Science and
Technology. 2016; 5(1): 13–16p.
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Posty: 12132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 613
Podziękował: 29338 razy
Otrzymał podziękowanie: 18611 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » niedziela 16 maja 2021, 22:59

soma pisze:
czwartek 13 maja 2021, 17:37
Tak mi sie skojarzylo, ze kobiety zglaszaja zaburzenia cyklu miesiaczkowego. Czy to nie jest atak na nasza szyszynke za pomoca szczepien i testow?
całość:
https://pubmedinfo.org/2021/05/16/zmian ... -na-covid/
Doniesienia o zmianach cyklu miesiączkowego po szczepionce na COVID
zwracają uwagę na problemy związane z badaniami klinicznymi.

utworzone przez admin | Maj 16, 2021 | EBM | 0 komentarzy

Zmiany cyklu miesiączkowego po szczepionce na COVID zwracają uwagę na problemy związane z badaniami klinicznymi.

29 kwiecień 2021

Obrazek

Zmiany cyklu miesiączkowego po szczepionce na COVID

SAN FRANCISCO (KGO) — W poniedziałek 27 kwietnia, ABC7 News poinformowało, że niektóre kobiety zauważają zmiany w swoich cyklach menstruacyjnych po otrzymaniu szczepionki COVID-19.

Kobiety pisały na przykład:

„Przyjęłam pierwszą dawkę szczepionki na COVID-19 w styczniu, a następnie drugą w lutym i od tego czasu mam krwotoczne krwawienia ze skrzepami. Ten miesiąc, kwiecień był najcięższy.”

„Myślałam, że zwariuję i nawet posunęłam się tak daleko, jak wizyta u lekarza i odstawienie pigułek antykoncepcyjnych, ponieważ mój okres jest tak ciężki obecnie i trwa już miesiąc”.

„Otrzymałam szczepionkę firma Moderna w styczniu i lutym,

nie dostałam okresu przez 3 miesiące,
zrobili mi wiele badań krwi, test ciążowy i USG ale wszystko wróciło do normy.

W końcu 4 kwietnia dostałam okres i był on bardzo obfity,

przez ostatnie 22 dni bez przerwy.”

A niektóre kobiety zgłaszają inne zmiany: „Moja miesiączka była najlżejsza od lat przez ostatnie 2 cykle. Zaczęłam się zastanawiać, czy nie popchnęło mnie to w kierunku premenopauzy. Również moje objawy PMS nie były tak złe, z tego co mogę powiedzieć.”

Zmiany cyklu miesiączkowego po szczepionce na COVID

.................
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

zdro
Posty: 672
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 23
x 49
Podziękował: 720 razy
Otrzymał podziękowanie: 626 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: zdro » poniedziałek 17 maja 2021, 00:00

Nie trzeba samemu sie poddawac tej eksperymentalnej terapii genowej, zeby takie jaja byly.
Na zagraniczych forach kobiety pisza, ze takie cyrki sie z nimi zaczely dziac od samego kontaktu z osobami ktore wziely w tym udzial.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Posty: 12132
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 102
x 613
Podziękował: 29338 razy
Otrzymał podziękowanie: 18611 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » poniedziałek 17 maja 2021, 00:08

zdro pisze:
poniedziałek 17 maja 2021, 00:00
ze takie cyrki sie z nimi zaczely dziac od samego kontaktu z osobami ktore wziely w tym udzial.
tak, to dalekosiężny, sprytny plan, oj, będzie się działo, .............
0 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

zdro
Posty: 672
Rejestracja: wtorek 31 sty 2017, 11:56
x 23
x 49
Podziękował: 720 razy
Otrzymał podziękowanie: 626 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: zdro » poniedziałek 17 maja 2021, 00:51

Badania trwaja juz od ponad 70 lat.
Teraz przyszedl czas na zniwa.
0 x


We're living in an open air asylum and the inmates are in charge.

cedric
Posty: 6745
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 165
Podziękował: 4264 razy
Otrzymał podziękowanie: 10639 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 17 maja 2021, 12:03

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9468114/

Interakcja melatoniny i jej prekursorów z glinem, kadmem, miedzią, żelazem, ołowiem i cynkiem: woltamperometryczne badanie adsorpcyjne
J Limson 1, T Nyokong, S Daya

PMID: 9468114 DOI: 10.1111 / j.1600-079x.1998.tb00361.x
Abstrakt
Melatonina, produkt wydzielniczy szyszynki, i jej prekursory, tryptofan i serotonina, zostały przebadane pod kątem ich powinowactwa wiązania metali zarówno z metalami niezbędnymi, jak i toksycznymi: aluminium, kadmem, miedzią, żelazem, ołowiem i cynkiem. Technika elektrochemiczna, adsorpcyjna woltamperometria , wykazała różne zdolności melatoniny i jej prekursorów do wiązania metali in situ. Wyniki pokazują, że powstały następujące kompleksy metali: glin z melatoniną, tryptofanem i serotoniną; kadm z melatoniną i tryptofanem; miedź z melatoniną i serotoniną; żelazo (III) z melatoniną i serotoniną; ołów z melatoniną, tryptofanem i serotoniną; oraz cynk z melatoniną i tryptofanem. Żelazo (II) wykazało tworzenie się kompleksu in situ tylko z tryptofanem. Badania te sugerują dalszą rolę melatoniny w ograniczaniu powstawania wolnych rodników i detoksykacji metali, a także mogą wyjaśniać gromadzenie się glinu w chorobie Alzheimera.
0 xcedric
Posty: 6745
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 165
Podziękował: 4264 razy
Otrzymał podziękowanie: 10639 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 17 maja 2021, 12:22

https://sarahcarnesnd.com/blog/2016/9/2 ... -melatonin
Detoksykacja mózgu poprzez liposomalną melatoninę
Nasza formuła liposomalnej melatoniny jest skuteczna i smakuje tak, jak powinna być na babeczce. ALE, już nie polecam tego pacjentom. Stworzyliśmy formułę, gdy nie był dostępny podobny produkt komercyjny. Jest teraz jeden (Davinci Liposomal Melatonin) i chociaż formuła w domu jest świetna i może dać siłę do stworzenia własnego leku, czasami wspaniale jest mieć o jedną rzecz mniej na liście do zrobienia.

Nadal zdecydowanie polecam melatoninę i nie bez powodu. Melatonina to jeden z dwóch sposobów, w jaki mózg sam się odtruwa (drugi to ruch szczęki podczas żucia i mówienia przez cały dzień, który wywiera nacisk mięśni na czaszkę i delikatnie, ale prawie stale ściska ją w trakcie pompowania). Nawet jeśli nie byliśmy narażeni na absurdalną liczbę, ilość i rodzaj substancji toksycznych, na co dzień i wszędzie, gdzie idziemy (szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Tox Town), nasze systemy detoksykacji nie ewoluowały, wszystkie nasze komórki zachowują się jak małe zwierzęta, ponieważ muszą pobierać nowe składniki odżywcze (jeść) i odrzucać to, co przetworzyły (kupa). Wyobraź sobie, że Twoja toaleta przestała działać, śmieciarka przestała przyjeżdżać, a Ty nie masz innego sposobu na usunięcie odpadów. Ile czasu minie, zanim zacznie gromadzić się w Twoim domu i okolicy i powodować poważne problemy?

Tak dzieje się, gdy mózg ma niedobór melatoniny. Odpady metaboliczne i substancje toksyczne pobierane z naszego środowiska gromadzą się w mózgu, ponieważ nie można ich usunąć tak szybko, jak są produkowane lub wchłaniane, i wszędzie tam, gdzie występuje duża ilość toksyn, z którymi organizm nie może skutecznie zrobić zbyt wiele , zaczynają się rozwijać różnego rodzaju infekcje. Ostatecznie funkcja mózgu pogarsza się w coraz bardziej zauważalny sposób: słaba pamięć, mgła mózgowa, dzwonienie w uszach, bezsenność, lęk, depresja, drgawki i choroby neurodegeneracyjne, takie jak choroba Alzheimera i inne. (Niedobór melatoniny jest tylko jedną z wielu możliwych przyczyn tych objawów, ale nawet jeśli są one spowodowane czymś innym, niedobór zaostrzy je).

Niedobór melatoniny jest niezwykle powszechny. Dwie najczęstsze rzeczy, które go wyłączają, to ekspozycja na niebieskie światło (ekrany komputerów i telefonów oraz inne chłodne / wysoko kelwinowe oświetlenie, takie jak żarówki „zimne białe” lub „światło dzienne”; zamiast tego używaj takich rzeczy, jak ciepłe żarówki, świece z wosku pszczelego zknotami bez ołowiu, aplikacja f.lux na komputer i tryb nocnej zmiany iPhone'a) oraz niektóre częstotliwości elektromagnetyczne wytwarzane przez człowieka (powszechnie określane jako EMF): te, które pochodzą z WiFi, telefonów komórkowych i wież komórkowych, telefonów bezprzewodowych , elektroniczne nianie, brudna elektryczność w ścianach budynków, mierniki mediów radiowych itp. Bardzo trudno jest znaleźć miejsce do życia, które nie zawiera znaczących ilości redukującej melatoninę ekspozycjy na pola elektromagnetyczne. Może być łatwiej kontrolować naszą ekspozycję na niebieskie światło wieczorem, kiedy nasze ciała, jeśli to możliwe, zaczynają naturalnie zwiększać produkcję melatoniny w oczekiwaniu na sen, ale biorąc pod uwagę współczesne nawyki dotyczące telefonu, telewizora lub ekranu komputera jako ostatniego. rzeczy, które widzimy przed pójściem spać lub nawet zamykamy oczy, być może jest to wyzwanie w inny sposób.

Jest to niebezpieczna spirala spadkowa: ponieważ melatonina jest blokowana, gromadzi się toksyczna materia, co utrudnia szyszynce uzyskanie tego, czego potrzebuje do wytworzenia melatoniny, więc produkowanych jest jeszcze mniej i gromadzi się więcej substancji toksycznych itp. … aż do momentu, w którym mózg jest toksyczny i poza punkt, w którym może się oczyścić bez pomocy.

W tym miejscu możemy zobaczyć wzrost drugiego sposobu, w jaki mózg sam się odtruwa: osoba zaczyna zgrzytać zębami w nocy. Organizm próbuje na siłę wycisnąć toksyczny materiał, zwiększając ciśnienie pompowania w czaszce (może się to zmniejszyć, gdy melatonina normalizuje się, a mózg powraca do prawidłowego dopływu i odpływu składników odżywczych i odpadów).

Ale dlaczego melatonina liposomalna? Wiele osób próbowało wcześniej przyjmować melatoninę na bezsenność i wiele osób zgłasza, że ​​to nie działa. Dzieje się tak, ponieważ kwas żołądkowy często go rozkłada, zanim większość może zostać wchłonięta, więc nigdy nie dostaje się do mózgu. Dobry produkt liposomalny jest wchłaniany doustnie i przenosi się do mózgu, u większości osób zauważalny efekt w ciągu 20-30 minut.


Najczęstszy zestaw pytań, które otrzymuję na ten temat, brzmi: czy to nie może uzależniać? Czy suplementacja hormonów nie jest niebezpieczna lub zaburzona?

Myślę, że to są naprawdę dobre pytania i zgadzam się z większością innych recept na hormony (zawsze są wyjątki). Jednak z powodu spirali opisanej powyżej może być bardzo trudno, gdy dana osoba dojdzie do punktu, w którym występują objawy neurologiczne, aby organizm zaczął wytwarzać wystarczającą ilość melatoniny, którą może sam regulować.

Co więcej, moja obserwacja kliniczna jest taka, że ​​po tym, jak ludzie byli na melatoninie i innych odpowiednich terapiach wspomagających (ponieważ sama melatonina nie wystarczy: co robi twoje ciało z toksynami, gdy są poza domem)
mózgu i do krwiobiegu? Zwłaszcza jeśli masz nagromadzone stare zaległości śmieci. Bez naturalnych systemów detoksykacji, które byłyby na miejscu i dobrze wspierane, nie byłoby trudno wywołać nudności przy przyjmowaniu melatoniny), że ostatecznie pacjent, który nie ma już objawów i może znowu dobrze spać, nawet jeśli nie przyjmuje melatoniny , po prostu stopniowo zaczną zapominać o przyjmowaniu go każdej nocy, co rozciąga się na dni, a następnie tygodnie, kiedy go nie przyjmują - ponieważ już go nie potrzebują.

Wygląda na to, że po usunięciu wystarczającej ilości materiału z mózgu, naturalna produkcja melatoniny ponownie wzrasta i tak długo, jak dana osoba przestrzega dobrego schematu konserwacji, aby utrzymać codzienny odpływ toksyn, nie ma już potrzeby suplementacji. to."
0 xcedric
Posty: 6745
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 165
Podziękował: 4264 razy
Otrzymał podziękowanie: 10639 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: cedric » poniedziałek 17 maja 2021, 12:52

Sól na spanie-przekształcanie serotoniny w melatoninę zależy od jonu sodowego.

biznes się sypie, będą pozwy?
http://haidut.me/?p=1514
Depresja ustępuje, gdy spada poziom serotoniny
10 maja 2021 r. Przez haidut
Bardzo, bardzo niewygodne badanie dla medycyny głównego nurtu i jej zbirów z Wielkiej Farmacji. Tak zwana „hipoteza serotoninowa” powoli się rozpada, a wyniki najnowszych badań są tak jednoznaczne, że oszustwa dotyczące serotoniny jako „hormonu szczęścia” mogą przejść do historii jako jeden z najbardziej otwartych i groteskowych przykładów ludobójstwa w medycynie . Wydaje się, że w tym momencie nawet media głównego nurtu (MSM) boją się przekręcić wyniki badania i przekazać je w sposób, który przedstawia serotoninę w pozytywnym świetle. Mianowicie, poniższe badanie mówi o tak zwanym transporcie serotoniny (STT), który jest odpowiedzialny za dezaktywację serotoniny w sposób zależny od sodu (to kolejny powód, aby nie ograniczać spożycia soli). Jako taki, wysoki poziom STT oznacza niski poziom (zewnątrzkomórkowej) serotoniny. Leki z grupy SSRI hamują STT, a tym samym podnoszą poziom serotoniny. We wcześniejszych badaniach z podobnymi wynikami MSM fałszywie informował, że „niski poziom serotoniny” był powiązany z depresją, podczas gdy te inne badania również mówiły o niskim poziomie STT (tj. Wysokim poziomie serotoniny). Tym razem nawet prasa „naukowa” trafnie donosi, że wyniki badań bezpośrednio „podważają” (IMO, „unieważnić” jest bardziej odpowiednim słowem) tak zwaną „hipotezę serotoninową”, a co za tym idzie, cały miliard dolarów przemysłu SSRI. Zastanawiam się, czy w końcu zobaczymy pozew zbiorowy kwestionujący to medyczne oszustwo, które trwa od ponad pół wieku… Dowody są teraz zbyt mocne, aby je stłumić, i zbyt duże, aby je usunąć.

https://www.nature.com/articles/s41398-021-01376-w

https://www.sciencedaily.com/releases/2 ... 085851.htm
0 xsoma
Posty: 602
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 55
Podziękował: 1011 razy
Otrzymał podziękowanie: 1051 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: soma » piątek 21 maja 2021, 11:36

Od poniedzialku zazywam sol Nr 25 na poprawe pracy szyszynki. Mialam spac lepiej, a spie duzo gorzej, ale mnie to nie przeraza, bo czesto jest pogorszenie zanim sie poprawi. Czuje lekka poprawe w kobiecych narzadach. Zwykle nie mam snow, ani wizji a dzisiaj w polsnie pojawila sie wizja jak ja jako nastolatka jestem wsciekla na moja mame: "Nigdy nie moge powiedzec co mysle, bo zaraz sie obraza". To chyba znak, ze trzeba popracowac z wyparta zloscia na mame.
Chyba nie ma zadnych srodkow, ktore rozpuszcza zablokowania, bez stania sie swiadomym co spowodowalo to zablokowanie. Moze ta sol bedzie pomocna w uswiadomieniu emocjonalnych zablokowan.
0 xAwatar użytkownika
Mgławica NGC6960
Posty: 385
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 07:44
x 4
x 16
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podziękowanie: 513 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: Mgławica NGC6960 » sobota 10 lip 2021, 20:35

Wspaniały wykład. Obejrzałam całość w ratach, ale obejrzałam. Prosty język, większość zrozumiałam, resztę doczytałam.
Ale nasuwa się pytanie. Dlaczego.
Bo przychodzi taki moment w życiu człowieka.
Czy potrafi żyć bez tego pytania.
0 x


Instynkt idzie, refleksja wędruje.
K.P.

cedric
Posty: 6745
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 165
Podziękował: 4264 razy
Otrzymał podziękowanie: 10639 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: cedric » środa 19 sty 2022, 11:42

NAS
N-acetyloserotonina(normelatonina)
https://wikipredia.net/pl/N-Acetylserotonin
https://en.wikipedia.org/wiki/N-Acetylserotonin
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3422380/
N-Acetylserotonin: Neuroprotection, Neurogenesis, and the Sleepy Brain
https://nanomood.pl/?
0 xcedric
Posty: 6745
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 94
x 165
Podziękował: 4264 razy
Otrzymał podziękowanie: 10639 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: cedric » sobota 23 lip 2022, 11:51

https://www.stlukes-stl.com/health-cont ... 000970.htm
" Możliwe Interakcje z: Melatoniną
Melatonina
Jeśli pacjent jest leczony którymś z poniższych leków, nie powinien stosować melatoniny bez uprzedniego omówienia tego z lekarzem.

Leki przeciwdepresyjne -- W badaniach na zwierzętach suplementy melatoniny zmniejszały działanie przeciwdepresyjne desipraminy i fluoksetyny. Potrzeba więcej badań, aby określić, czy takie efekty wystąpiłyby u ludzi. Ponadto fluoksetyna (należąca do klasy leków zwanych selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny, lub SSRI) doprowadziła do mierzalnego uszczuplenia melatoniny u ludzi.

Leki przeciwpsychotyczne -- Częstym skutkiem ubocznym leków przeciwpsychotycznych stosowanych w leczeniu schizofrenii jest stan zwany dyskinezą tardywną, czyli zaburzenie ruchowe jamy ustnej charakteryzujące się ciągłym ruchem żucia i rzutkim działaniem języka. W badaniu 22 osób ze schizofrenią i dyskinezą tardywną spowodowaną lekami przeciwpsychotycznymi, osoby przyjmujące suplementy melatoniny miały znacznie zmniejszone ruchy ust w porównaniu z osobami, które nie przyjmowały suplementów.

Benzodiazepiny -- Połączenie melatoniny i triazolamu (leku z grupy benzodiazepin stosowanego w leczeniu zaburzeń lękowych i snu) poprawiło jakość snu w jednym badaniu. Ponadto, kilka raportów sugerowało, że suplementy melatoniny mogą pomóc osobom w zaprzestaniu stosowania długotrwałej terapii benzodiazepinami. (Benzodiazepiny są silnie uzależniające).

Leki na ciśnienie krwi -- Melatonina może zmniejszyć skuteczność leków na ciśnienie krwi, takich jak metoksamina i klonidyna. Ponadto leki z klasy zwanej blokerami kanału wapniowego (takie jak nifedypina, werapamil, diltiazem, amlodypina, nimodypina, felodypina, nisoldypina i bepridil) mogą zmniejszać poziom melatoniny.

Stosowanie beta-blokerów (inna klasa leków na wysokie ciśnienie krwi, która obejmuje propranolol, acebutolol, atenolol, labetolol, metoprolol, pindolol, nadolol, sotalol i timolol) może zmniejszyć produkcję melatoniny w organizmie.

Leki rozrzedzające krew, leki przeciwzakrzepowe -- Melatonina może zwiększać ryzyko krwawienia z leków przeciwzakrzepowych, takich jak warfaryna.

Interleukina-2 -- W jednym z badań z udziałem 80 pacjentów chorych na raka, stosowanie melatoniny w połączeniu z interleukiną-2 prowadziło do większej regresji guza i lepszych wskaźników przeżycia niż leczenie samą interleukiną-2.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) -- NLPZ takie jak ibuprofen mogą zmniejszać poziom melatoniny we krwi.

Sterydy i leki immunosupresyjne -- Ludzie nie powinni przyjmować melatoniny z kortykosteroidami lub innymi lekami stosowanymi do tłumienia układu odpornościowego, ponieważ suplement może spowodować ich nieskuteczność.

Tamoxifen -- Wstępne badania sugerują, że połączenie tamoxifenu (leku stosowanego w chemioterapii) i melatoniny może przynieść korzyści niektórym pacjentkom z rakiem piersi i innymi nowotworami. Potrzeba więcej badań, aby potwierdzić te wyniki.

Inne substancje -- Kofeina, tytoń i alkohol mogą zmniejszać poziom melatoniny w organizmie, natomiast kokaina i amfetamina mogą zwiększać jej produkcję."
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 20881
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 30
x 983
Podziękował: 34216 razy
Otrzymał podziękowanie: 27274 razy

Re: Szyszynka

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 03 sie 2022, 16:59

Tajna wiedza – Co się dzieje, gdy aktywowane jest trzecie oko?
3 sie 2022

https://www.youtube.com/watch?v=oMZmX-mburw

Jeśli posłuchasz ekscytującej nauki hinduizmu, to każdy człowiek ma nie tylko dwoje, ale troje oczu! Problem: u większości z nas trzecie, tajemne oko jest zablokowane –zapomnieliśmy, jak się na nim skupić, a wewnętrzne połączenie z naszą czakrą brwiową zostało zerwane! Ale jak możemy aktywować trzecie oko? Co, zgodnie z wierzeniami religijnymi dzieje się, gdy nasze ukryte oko zostanie otwarte? Razem z Wami chcielibyśmy dziś poruszyć ten ekscytujący temat!

Nieznana Lista
0 xODPOWIEDZ