Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

UZIEMIENIE CIAŁA

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7649
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 253
Podziękował: 6007 razy
Otrzymał podziękowanie: 12028 razy

UZIEMIENIE CIAŁA

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 26 mar 2019, 06:30

Uziemienie ciała: alternatywna metoda leczenia wielu chorób17 lat temu pewien technik dokonał zdumiewającego odkrycia: ludzie, jako naturalne przewodniki prądu, powinni mieć uziemienie podobne do tego, jakie zapewnia się urządzeniom elektrycznym.

Pewnego dnia podczas odpoczynku na parkowej ławce Clinton Ober, fachowiec od montowania telewizji kablowej, doznał oświecenia godnego okrzyku "eureka", które uznał później za "najważniejsze odkrycie w historii dotyczące ludzkiego zdrowia". Jego zwolennicy są pewni, że jest to brakujące ogniwo w naszym postrzeganiu procesów chorobotwórczych. Liczne anegdoty i historie dotyczące nagłych ozdrowień potwierdzają tę tezę, podobnie jak wyniki wielu badań.

Obserwacja poczyniona przez Obera była bardzo prosta: większość przechodniów wokół niego miała na nogach różnego rodzaju sportowe buty na gumowej podeszwie. Jako fachowiec od kabli zastanawiał się więc, czy taki brak uziemienia ma jakiś związek z częstym występowaniem chorób.

Ludzkie ciało zbudowane jest głównie z wody i minerałów, dlatego też stanowi naturalny przewodnik prądu.


https://oczymlekarze.pl/profilaktyka-i- ... elu-chorob
Pozdrawiam - THotal :)
0 xAwatar użytkownika
BABA
Posty: 1184
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 207
x 116
Podziękował: 3978 razy
Otrzymał podziękowanie: 2345 razy

Re: UZIEMIENIE CIAŁA

Nieprzeczytany post autor: BABA » wtorek 26 mar 2019, 08:13

Już była o tym mowa kiedyś. Że chodzenie boso nie tylko ze względu na masaż podeszwy jest zdrowe ale i na energetykę. Popieram w całej rozciągłości i bardzo często zdejmuję buty wszędzie gdzie się da. Latem czasem nawet po Wawie zasuwam boso. :mrgreen:
0 x


Wielu jest powołanych, lecz niewielu wybranych. Albowiem każdy wybiera Sam Siebie.

Seji
Posty: 473
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 381
x 8
Podziękował: 492 razy
Otrzymał podziękowanie: 388 razy
Kontakt:

Re: UZIEMIENIE CIAŁA

Nieprzeczytany post autor: Seji » wtorek 26 mar 2019, 09:29

GRACZ pisze:
wtorek 26 mar 2019, 08:13
Latem czasem nawet po Wawie zasuwam boso. :mrgreen:
Po betonie? :mrgreen:
0 xAwatar użytkownika
BABA
Posty: 1184
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 207
x 116
Podziękował: 3978 razy
Otrzymał podziękowanie: 2345 razy

Re: UZIEMIENIE CIAŁA

Nieprzeczytany post autor: BABA » wtorek 26 mar 2019, 12:56

Wszędzie. Wychodzę z domu boso i lecę do sklepu albo jadę autobusem czy tramwajem gdzieś tam po coś tam. Albo idę z Koleżanką na długi spacer z Jej piesem. Chodniki w Wawie są na ogół bardzo przyjemne - równiutka kosteczka, śmieci nie ma bo sprzątają albo wiatr zwiewa, nie wiem. Nigdy nikogo nie widziałam, żeby chodniki zamiatał a jednak są jak zamiecione. No i tylko Ludzie co nieco zdziwieni bo żebym chociaż buty w ręku niosła można by to jakoś wytłumaczyć - uwierają albo co. A tak to nie wiadomo co się stało. :mrgreen:

I wcale nie jestem sama. Natchnął Mnie taki młody Chłopak, którego kiedyś w tramwaju widziałam. Elegancko i czyściutko ubrany i boso. Pomyślałam - genialny po prostu, też tak chcę. Nie wiem jak to było, może akurat Mu gdzieś w saunie czy siłowni buty zginęły a może też dla zdrowia. 8-)
0 x


Wielu jest powołanych, lecz niewielu wybranych. Albowiem każdy wybiera Sam Siebie.

Seji
Posty: 473
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 381
x 8
Podziękował: 492 razy
Otrzymał podziękowanie: 388 razy
Kontakt:

Re: UZIEMIENIE CIAŁA

Nieprzeczytany post autor: Seji » wtorek 26 mar 2019, 13:04

Tak, znam warszawskie chodniki, bo tam kiedyś mieszkałam i od czasu do czasu tam bywam, faktycznie jest czysto, myślę, że sprzątają od ok. 6 rano. Ale ja bym się bała, że nadepnę na jakieś drobinki szkła czy coś (niby nie ma, bo czysto, ale mogą być jakieś trudno zauważalne). W mieście może w jakimś parku bym pochodziła boso, ale raczej takim, gdzie ludzie nie chodzą z psami :-)
Ja może zacznę od tego, że będę sobie popołudniami robić - w ramach przerwy w pracy - wypady rowerem na łono natury (mam blisko) i potem mały relaksik na kocu, przy kawce z termosu i lekturze jakiejś, i przy okazji trochę bym pochodziła boso, a może i jakiegoś ziółka się narwie :mrgreen:
0 xSeji
Posty: 473
Rejestracja: niedziela 20 sty 2019, 13:42
x 381
x 8
Podziękował: 492 razy
Otrzymał podziękowanie: 388 razy
Kontakt:

Re: UZIEMIENIE CIAŁA

Nieprzeczytany post autor: Seji » wtorek 26 mar 2019, 16:25

Ach! Trzeba będzie pomyśleć o zabezpieczeniu stóp przed kleszczami! :?
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7649
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 253
Podziękował: 6007 razy
Otrzymał podziękowanie: 12028 razy

Re: UZIEMIENIE CIAŁA

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 26 mar 2019, 20:39

Temat pozornie stary, ale inspiracją do aktywacji była opowieść spotkanej przypadkowo istoty o człowieku który zainstalował sobie w domu płytkę/i z miedzi z podłączonym i wyprowadzonym przewodem elektrycznym do ogródka - UZIEMIENIE !
Na takiej płytce, dla zdrowotności przez kolejne pory roku, bez zakładania zimą ciężkiej kapoty człek się uziemia... :)


chyba spróbuję...
Pozdrawiam - THotal :)
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 13505
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 729
Podziękował: 25925 razy
Otrzymał podziękowanie: 21311 razy

Re: UZIEMIENIE CIAŁA

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 08 cze 2019, 23:57

Chodzenie boso to znakomita terapia – zrzuć buty dla zdrowia
2 MAJA 2019

Obrazek

Hipokrates już 4 wieki temu powiedział „najlepsze obuwie to brak obuwia”


Chodzenie boso należy najprzyjemniejszych terapii leczniczych. Pole magnetyczne ziemi ma ogromny wpływ na nasze zdrowie.

Ludzkie ciało i wszystko co żyje funkcjonuje jest nierozerwalnie związane z prądem elektrycznym, jonami ładunkach dodatnich i ujemnych, polami elektromagnetycznymi. Praca organów jest zasilana elektrycznie z układu nerwowego i sterowana przez chemiczne neuroprzekaźniki.

Wśród wszystkich ssaków żyjących na planecie tylko człowiek chodzi na dwóch nogach. Nie jest to przypadek, bo organizm ludzki jest jak „bateria” o przeciwnych biegunach. Po jednej stronie wytwarza się potencjał dodatni, po drugiej ujemny. Z energią ziemi i jej polem elektromagnetycznym łączymy się poprzez stopy.

Energia ziemi
Z chwilą pojawienia się obuwia zmniejszył się kontakt człowieka z ładunkami elektrycznymi ziemi. Odizolowaliśmy się od ziemi asfaltem, betonem, obuwiem na gumowych podeszwach. Na co dzień otoczeni elektroniką, tkaninami i tworzywami sztucznymi jesteśmy nieustannie naładowani dodatnio. Dla istot żywych jest to zabójcze.

Za życie w cywilizacyjnym komforcie płacimy zaburzeniami na poziomie fizycznym i psychicznym:

rozregulowaniem rytmu biologicznego
nerwicami, bezsennością
stanami zapalnymi w organizmie
utratą sił, energii
napięciami mięśni, kości, bólami głowy
chorobami i przedwczesnym starzeniem.

Na szczęście ziemia gromadzi na swojej powierzchni ujemny ładunek elektryczny. Poprzez bezpośredni kontakt stóp z ziemią przejmujemy elektrony równoważąc ładunki w ciele. Chodzenie boso po trawie, ściółce leśnej, piasku, kamieniach jest doskonałą darmową terapią. Dosłownie ładuje nasze akumulatory. Poprzez gołe stopy osiągamy naturalny, najbardziej dla nas korzystny potencjał elektromagnetyczny.

Obrazek


Chodzenie boso dla zdrowia

Uziemienie
Uziemiamy się poprzez bezpośredni kontakt podeszwy stóp z ziemią. Wymieniamy ładunki elektryczne i łączymy się z częstotliwościami ziemi. Rozładowujemy ciało z nadmiaru ładunków dodatnich. Powstają korzystne zmiany elektrofizjologiczne i organizm zaczyna się regenerować.

Ujemne naładowane elektrony pochłaniają wolne rodniki
Regulują się pracę serca i układu krążenia
Spada produkcja kortyzolu, układ nerwowy wycisza
Poprawia się jakość krwi, organizm się dotlenia
Zmniejszają stany zapalne, stymuluje organizm do samo naprawy
Zasila w energię, pobudza, dodaje sił

Wystarczy 10-20 minutowy spacer na bosaka by nastąpiła wymiana ładunków. Im częściej i dłużej będziemy chodzić na boso tym więcej energii życiowej otrzymamy. Najszybciej wymiana ładunków następuje na mokrym, wilgotnym podłożu.

Obrazek

Masaż receptorów na stopach

Na stopach mamy 72 tysiące zakończeń nerwowych. Chodzenie boso to masaż stóp stymulujący pracę organów wewnętrznych. Podczas chodzenia po nierównych powierzchniach silny nacisk na receptory wzbudza pobudza procesy naprawcze w całym ciele.

Hartownie

Chodzenie boso hartuje i ogólnie wzmacnia. Ks. Kneipp chodzenie boso zaliczał do najdoskonalszych sposobów hartujących organizm. Brodzenie w strumyku, chodzenie boso po mokrej trawie, ziemi to przyjemność i trening systemu odpornościowego. Często widzimy na ulicach żebrzące rumuńskie dzieci. Lekko ubrane chodzą boso w deszcz czasem mróz. Nawet jak wszyscy kichają nie dotyka je grypa i przeziębienie.

Wzmocnienie stóp i kostek

Obuwie wiąże stopy i dolne mięśnie, uniemożliwia prawidłowe zginanie palców co powoduje zmiany morfologiczne. Chodzenie boso nie ogranicza stóp, pozwala poruszać się w sposób naturalny. Aktywuje połączenia między stopami i mózgiem co zwiększa poczucie równowagi i świadomość. Chodzenie po piasku ściera zrogowaciały naskórek.

Obrazek

Prawidłowa postawa

Chodzenie boso wspomaga kręgosłup. Obcasy, gumowe podeszwy i amortyzacja w butach zniekształcają naszą postawę. Chodzenie boso wymusza prawidłową postawę. Wzmacnia kręgosłup, mięśnie, stawy, redukuje bóle.

Relaks

Już samo samo zdjęcie obuwia i zanurzenie stóp w piasku lub miękkich źdźbłach trawy to niemal euforyczne doświadczenie. Ciało i umysł spowalniają, doświadczamy bycia tu i teraz. Chodzenie boso rozładowuje napięcie przywraca równowagę elektromagnetyczną, pobudza wydzielanie endorfin. Wymiernie pomaga przy nerwicach, depresji, problemach emocjonalnych. Pomaga w bezsenności, bólach głowy, napięciach w ciele. Będąc w lesie połączmy chodzenie boso z przytulaniem się do drzew.

Związek z naturą

Chodzenie boso wzmacnia połączenie z Matką Ziemią. Przypomina, że jesteśmy częścią tej planety, która nas żywi i utrzymuje przy życiu. Na boso pobieramy przez stopy energię ziemi razem z informacjami środowiskowymi. Podwyższamy poczucie świadomości, czujemy się wolni i zaczynamy stąpać mocno po ziemi. Bez kontaktu z ziemią i jej polem informacyjnym nie wiemy kim jesteśmy, nie umiemy się konfrontować z realiami życia, codziennością. Mamy problem ze złapaniem równowagi dosłownie i życiowo.

Obrazek

Chodzenie na boso przynosi długą listę korzyści dla zdrowia. Badania to potwierdzają. [1] Łagodzi objawy przewlekłych chorób neurodegeneracyjnych, obniża ciśnienie krwi, łagodzi migreny, cukrzycę, poprawia krążenie. zmniejsza ryzyko chorób serca i udarów mózgu. To doskonała profilaktyka przeciw bólom w plecach, krzyżu, ramionach i mięśniach nóg. Dłuższe spacerowanie na boso zmniejsza nadmierny apetyt i wspomaga odchudzanie. Nic dziwnego, przecież energię czerpiemy też z ziemi i słońca.

Małe dzieci instynktownie zdejmują podczas zabawy buty i skarpetki. Bierzmy z nich przykład, dajmy stopom poodpychać i pozwólmy sobie na kontakt z energią Ziemi.

https://sekrety-zdrowia.org/chodzenie-b ... nquc-Ima5c
2 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6098
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 912
x 292
Podziękował: 10712 razy
Otrzymał podziękowanie: 11289 razy

Re: UZIEMIENIE CIAŁA

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 09 cze 2019, 10:04

uwielbiam chodzić boso ,zwłaszcza po kamieniach otoczakach :)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

soma
Posty: 365
Rejestracja: niedziela 04 mar 2018, 20:26
x 33
Podziękował: 537 razy
Otrzymał podziękowanie: 559 razy

Re: UZIEMIENIE CIAŁA

Nieprzeczytany post autor: soma » niedziela 05 sty 2020, 15:02

Zafascynowalo mnie to uziemianie, jego wplyw na zdrowie i samopoczucie. Wlasciwie to jak czesto chodzimy boso? Nawet w lecie nie zawsze sa warunki do takiego chodzenia. A co z jesienia i zima, gdy nie mozna chodzic boso po trawie? Nosze sie z zamiarem zakupu przescieradla uziemiajacego, bo jak czytam to wiekszosc ludzi doslownie pieje z zachwytu. Nawet ci, ktorzy probowali juz duzo sposobow i aparatow to to czego zaluja to to, ze nie kupili tego wczesniej. Na razie zrobilam sobie domowym sposobem z elektrod tens, kabelka miedzianego i doczepilam do kaloryfera. Nie moge powiedziec ze bylo to jakies wow odczucie, ale jakby zrobilo sie spokojniej, ale spokojniej moglo sie zrobic i tak. No i po pol godzinie nie mozna mowic o jakich szalonych rezultatach. Poprobuje dalej.

Tutaj jest wideo jak zrobic uziemianie domowym sposobem:https://www.youtube.com/watch?v=tp1Si0xSA7I
1 xAwatar użytkownika
Basia7
Posty: 940
Rejestracja: niedziela 15 mar 2015, 01:06
x 40
x 83
Podziękował: 2163 razy
Otrzymał podziękowanie: 2090 razy

Re: UZIEMIENIE CIAŁA

Nieprzeczytany post autor: Basia7 » piątek 24 kwie 2020, 00:57

0 xcedric
Posty: 4498
Rejestracja: sobota 10 mar 2018, 21:53
x 76
x 112
Podziękował: 2644 razy
Otrzymał podziękowanie: 6838 razy

Re: UZIEMIENIE CIAŁA

Nieprzeczytany post autor: cedric » piątek 24 kwie 2020, 18:01

Dobrym uziemiaczem może być wanna, pod warunkiem , że jest dopływ elektronów wodą lub metalowymi rurami. Można też dociągnąć kablem przyłączonym krokodylkiem do uziemienia.
0 xDevana
Posty: 179
Rejestracja: środa 01 sty 2020, 19:03
x 106
x 22
Podziękował: 1175 razy
Otrzymał podziękowanie: 439 razy

Re: UZIEMIENIE CIAŁA

Nieprzeczytany post autor: Devana » czwartek 14 maja 2020, 11:34

Wkładki uziemiające do trepek. Bezpiecznik 2mA.
https://www.youtube.com/watch?v=8CrxUqkJu7k&feature=youtu.be
1 lis 2019
Parę ciekawych komentów pod filmem dla nietechnicznych...
0 xODPOWIEDZ