Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Delfinoterapia

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7713
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1415
x 402
Podziękował: 14120 razy
Otrzymał podziękowanie: 13763 razy

Delfinoterapia

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 25 kwie 2019, 09:59

Nie jest to petycja ,ale bardzo szlachetna inicjatywa . Mam nadzieję ,że pomogą nie tylko fani zespołu Queen ;)

Zespół Queen wspiera Górnośląskie Centrum Delfinoterapii

Twórcy Górnośląskiego Centrum Delfinoterapii otrzymali wsparcie od zespołu Queen w postaci okolicznościowej płyty, która trafiła na aukcję.
Informacje od organizatorów:
Grupa lekarzy, rehabilitantów i zootechników uruchamia pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacyjny z delfinami – Górnośląskie Centrum Delfinoterapii. Za pomocą 5 delfinów-butlonosów będą w nim leczone dzieci oraz osoby dorosłe cierpiące na choroby: neurologiczne, onkologiczne, psychiczne oraz kobiety z nieprawidłowym przebiegiem ciąży. Przy obiekcie ma działać mały hotel i restauracja. Organizatorzy mają m.in. biznes plan, cash flow, podpisaną wstępną umowę o dzierżawie delfinów, opracowane systemy: filtracji, zasalania i odsalania wody, cały schemat koncepcyjno-funkcjonalny ośrodka zrobiony przez architektów, kadrę medyczną przeszkoloną do pracy z delfinami oraz kadrę medyczna dla delfinów. Zwierzęta, które otrzymają już w 3 pokoleniu urodziły się w delfinarium i nie mają żadnych szans na powrót do życia w naturalnym środowisku. Ich inicjatywę poprał m.in Zespół Queen. Organizatorzy trzymali nawet od Zespołu pamiątkową, złotą płytę, którą sprzedali na aukcji.
Szanowni Fani Zespołu Queen – banki nie chcą dać kredytu na budowę ośrodka ponieważ organizatorzy mają za mały wkład własny i za mały obrót firmy. Aby zdobyć kolejne fundusze zorganizowano więc tzw. finansowanie społecznościowe, czyli zrzutkę. Polega ona na wpłacaniu na specjalne konto bankowe drobnych datków. Ludzie o dobrym sercu wpłacają im m.in. 2 zł, 5 zł lub 10 zł. Organizatorzy zapraszam również i Was do wpłacenia choćby 2 zł. Twierdzą, że jeden z delfinów może nazywać się Freddie lub Queen. Więcej informacji o tym przedsięwzięciu jest na www.delfinoterapia.cuprum.plInformacji udziela też Aleksandra Piaścik, tel. kom. 604 611-128, e-mail: delfinoterapia@op.pl
LINK DO ZRZUTKI

https://zrzutka.pl/jn9kdx


https://queen.pl/zespol-queen-wspiera-g ... Eebeqh8nF0

Szanowni Internauci

Od wielu miesięcy staramy się uruchomić pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacyjny z delfinami, czyli Górnośląskie Centrum Delfinoterapii. Za pomocą 5 delfinów butlonosów będą w nim leczone osoby cierpiące na choroby: psychiczne, neurologiczne, onkologiczne oraz kobiety z nieprawidłowym przebiegiem ciąży. Wieczorami chętni będą mogli popływać z tymi sympatycznymi ssakami oraz je nakarmić. Przy obiekcie ma działać mały hotel i restauracja. Niestety banki nie udzieliły nam kredytu na budowę delfinarium ponieważ mamy za mały wkład własny. Dlatego szukamy współwłaścicieli, inwestorów oraz sponsorów.Szanowni Internauci

Aby zebrać potrzebne pieniądze, które będą stanowiły wkład własny dla banku zorganizowaliśmy na portalu Zrzutka.pl zbiórkę pieniędzy. Nie jest to zbiórka charytatywna. Od każdej otrzymanej kwoty odprowadzamy podatek. Zapraszamy do wpłacania chociaż niewielkich sum. W zamian zamieścimy Wasze zdjęcie, logo lub baner na naszej stronie internetowej.

http://www.delfinoterapia.cuprum.pl
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

dzialka
Posty: 14
Rejestracja: wtorek 23 kwie 2019, 15:01
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Kontakt:

Re: Delfinoterapia

Nieprzeczytany post autor: dzialka » niedziela 28 kwie 2019, 09:54

Terapia z delfinami na pewno nie będzie tania. NFZ może sfinansuje część kwoty za zabiegi albo i nie. Terapia będzie chyba tylko dla bogatych.
0 x


Ciekawe blogi o ogrodach http://dzialka.bazafirmy.pl/ aktualne porady dla ogrodników i działkowców

Yurek
Posty: 117
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 23:08
x 1
x 2
Podziękował: 358 razy
Otrzymał podziękowanie: 122 razy

Re: Delfinoterapia

Nieprzeczytany post autor: Yurek » wtorek 12 gru 2023, 08:12

Delfinoterapia jest dosyć droga i nie każdemu dostępna. Nawet nie wiem gdzie w Polsce można popływać z delfinami.

Znam jej zamiennik. Niedrogi bo 108 zł + przesyłka.

Wygląda tak:
Obrazek

Jest do nabycia tutaj: https://spinor-m.com/product/emitters/pendant-dolphin/ lub tutaj http://cem-altermed.ru/produkcia-sem-te ... -sem-tesn/

Opis:
WISIOREK NA GRZEJNIK "DOLPHIN"

Ten emiter pozwala doświadczyć dobroczynnych efektów delfinoterapii w domu. Kryształ zastosowany wewnątrz emitera jest w stanie rejestrować częstotliwości elektromagnetyczne dowolnego żywego obiektu. Dzięki tej zdolności wykonaliśmy zawieszkę z zapisem częstotliwości delfinów (prace zostały wykonane na bazie delfinarium w Hurghadzie w Republice Egiptu).

Odpowiedni na:
porażenie mózgowe;
autyzm wczesnodziecięcy;
Zespół Downa;
minimalna dysfunkcja mózgu;
zaburzenia czynnościowe ośrodkowego układu nerwowego;
upośledzenie umysłowe;
zaburzenia mowy, słuchu, utrata słuchu;
nerwice, stres;
zaburzenia depresyjne;
Choroba Alzheimera;
zaburzenia pamięci, trudności w uczeniu się;
maksymalna skuteczność przejawia się w leczeniu schorzeń związanych z zaburzeniami czynnościowymi różnych układów organizmu, zaburzeniami metabolicznymi itp.

Emiter może być używany indywidualnie i zbiorowo. Możesz go nosić jako wisiorek, zawieszając go w okolicy mostka lub w dowolnym miejscu problemowym. Osobom starszym zaleca się rozpoczęcie od 5 minut (przyzwyczajanie się do wysokich wibracji) do 3 godzin dziennie do 3 tygodni. Możesz schować go pod poduszkę na noc. Następnie, jeśli konieczne jest kontynuowanie leczenia, robi się tygodniową przerwę i cykl się powtarza.

Podczas stosowania emitera „Dolphin” obserwuje się stopniowe równoważenie układu nerwowego - zanikają nerwice i depresja, wyrównuje się nastrój, poprawia się sen. Obserwuje się wzrost wydolności, zwiększa się próg zmęczenia i znużenia oraz poprawia się pamięć.
Mam go, jednak na razie nie mogę potwierdzić jego skuteczność bo nie mam kiedy stosować. Kupiłem jako część większego zakupu. Mogę jedynie potwierdzić, że inne wynalazki (emitery) z tego sklepu działają. Widzę to na sobie i na żonie.

Jeżeli ktoś spodziewał by się efektu leczniczego po delfinoterapii to niewiele ryzykuje. Jest tani.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16823
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1082
x 537
Podziękował: 17121 razy
Otrzymał podziękowanie: 24151 razy

Re: Delfinoterapia

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 12 gru 2023, 09:38

@chanell przegapiłem ten wątek, czy te delfiny są rzeczywiście na Śląsku?
Hipoterapia czy Alpaki są bardziej dostępne.
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7713
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1415
x 402
Podziękował: 14120 razy
Otrzymał podziękowanie: 13763 razy

Re: Delfinoterapia

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 12 gru 2023, 20:29

Były ale teraz to już nie wiem . Strona zniknęła ale profil na FB jest :shock: Tylko ostatni wpis na niej jest z 2019 roku . Miałam tam pojechać ale wtedy plandemia się obudziła i zapomniałam o tym .


https://www.facebook.com/people/Górnośl ... rxTi8&_rdr

Znalazłam jeszcze taką stronę http://delfinoterapiawpolsce.pl
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 13118
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 677
Podziękował: 30165 razy
Otrzymał podziękowanie: 19658 razy

Re: Delfinoterapia

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 12 gru 2023, 22:55

z http://niedladelfinarium.pl/fakty-i-mit ... -delfinow/
Czy delfiny cierpia w delfinarium?
Fakty i mity na temat niewoli delfinów |

NIE! dla delfinarium

FAKT: Żadne delfinarium nie jest w stanie zapewnić delfinom warunków, które umożliwiają im zdrowie, zrównoważone życie.

W niewoli, zwierzęta te cierpią fizycznie i psychicznie z powodu ograniczonej przestrzeni, ustawicznego hałasu muzyki i urządzeń filtracyjnych, szkodliwego składu chemicznego wody i braku stymulacji.
Fakty i mity na temat niewoli delfinów

MIT: Nowoczesne delfinaria to dobre miejsce dla delfinów.
MIT: Delfiny mogą żyć w niewoli, tak jak lwy, tygrysy, słonie czy surykatki.
MIT: Pokazy delfinów prezentują naturalne zachowania i mają wartość edukacyjną.
MIT: Delfiny w naturze przepływają duże dystanse w poszukiwaniu pożywienia. W delfinarium karmione są przez opiekunów, dlatego nie potrzebują aż tyle ruchu.
MIT: Delfinów urodzonych w niewoli nie można wypuścić na wolność, dlatego jedyną możliwością jest trzymanie ich w niewoli do końca życia.
MIT: Delfiny żyją w niewoli na całym świecie. Otwarcie kolejnego delfinarium nie zmieni ich sytuacji.
MIT: Delfiny z powodzeniem rozmnażają się w niewoli.
MIT: MIT: Delfiny w niewoli żyją tak samo długo lub dłużej niż delfiny na wolności.
MIT: Delfiny uśmiechają się i są towarzyskie, czyli są szczęśliwe w niewoli.
“W sporze wokół tematu delfinarium w Mszczonowie padło już wiele stwierdzeń.
A ja chciałbym zostawić Państwa z kilkoma pytaniami…

Czy wiecie Państwo, że już w 2007 r. Betsy Smith – pionierka stosowania delfinoterapii w autyzmie wycofała się z badań nad terapią z udziałem delfinów, po 20 latach badań twierdząc otwarcie, że delfinoterapia jest nieefektywna i zorientowana przede wszystkim na zarabianie pieniędzy kosztem pacjentów i ich rodzin? Kuriozalne jest to, że wiele ośrodków delfinoterapii do dziś powołuje się na jej pierwsze rozprawy naukowe z lat dziewięćdziesiątych, nie bacząc na to, że ich autorka dziś jest zdecydowanie przeciw delfinoterapii.

Czy wiecie, że „ojciec amerykańskiej delfinoterapii” David Nathanson zrezygnował ze swojego ośrodka delfinoterapii, gdy sam, na bazie własnych badań naukowych, stwierdził, iż zastosowanie sztucznego delfina, stworzonego do potrzeb filmowych, daje dokładnie takie same efekty, co praca z żywym stworzeniem?

Czy rozmawialiście z rodzinami, które zapożyczyły się, aby ich chore pociechy skorzystały z delfinoterapii, a potem nie były w stanie przez wiele kolejnych miesięcy finansować dalszej bieżącej pracy z dzieckiem, gdy już dawno minęły chwilowe efekty poprawy samopoczucia, relaksu i lepszego funkcjonowania?

Czy widzieliście Państwo co się dzieje z delfinami, gdy delfinarium zamyka swoje podwoje? Dlaczego zwierzęta w niewoli są tak odwodnione? Dlaczego zamyka się je w najmniejszych basenach? Do czego służy gumowy wąż i lejek? Jakie są sposoby na nieposłuszne delfiny?

Czy wiecie, dlaczego największy delfinowy potentat – amerykański SeaWorld – ma tyle wytoczonych procesów, ponosi wielomiliardowe straty, odkąd kulisy jego działalności ujawniono m.in. w dokumencie „Blackfish”? I dlaczego w takiej panice próbuje przenosić swoje biznesy do krajów, gdzie życie ludzi i zwierząt ma zdecydowanie mniejszą wartość?

I wreszcie – czy stać nas na odwagę, żeby nazywać rzeczy naprawdę po imieniu?
Bez względu jak bardzo byśmy chcieli mieć za rogiem własne polskie delfinarium?”
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ