Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

*BDP*

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16404
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1065
x 515
Podziękował: 16946 razy
Otrzymał podziękowanie: 23906 razy

Re: *BDP*

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 03 cze 2023, 15:03

STAŁO SIĘ. OGŁOSZONO BEZWARUNKOWY DOCHÓD PODSTAWOWY. 1300 ZŁOTYCH CO MIESIĄC DLA KAŻDEGO!

Zapadła decyzja. która będzie miała znaczący wpływ na politykę społeczną naszego kraju. Zdecydowano się pilotażowo wprowadzić bezwarunkowy dochód podstawowy, który zapewni każdemu obywatelowi 1300 złotych miesięcznie. W założeniu ma zapewnić utrzymanie obywatelom i wyeliminować ubóstwo. Jak podaje serwis edziecko.pl: „W fazie testowej nowego programu wezmą udział wszyscy mieszkańcy dziewięciu gmin z północnej części województwa warmińsko – mazurskiego, które zarazem należą do Stowarzyszenia Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza”.

Czym jest bezwarunkowy dochód podstawowy?

Bezwarunkowy dochód podstawowy (BDP) to społeczno-polityczny model finansów publicznych zakładający, że każdy obywatel, niezależnie od swojej sytuacji materialnej, otrzymuje od państwa jednakową, określoną ustawowo, kwotę pieniędzy, za którą nie jest wymagane jakiekolwiek świadczenie wzajemne (płatność transferowa). Dochód ten, bez innych form zarobku czy pomocy społecznej, zapewniałby możliwość minimum egzystencji. Idea ta ma zapewnić każdemu członkowi społeczeństwa pieniężny udział w całkowitym dochodzie tego społeczeństwa, bez sprawdzania jego potrzeb. Dochód bezwarunkowy wskazuje się jako sposób rozwiązania problemów wynikających z robotyzacji (większość produkcji może być wykonywana przez maszyny).

Założenia programu. o jakich można przeczytać w mediach są takie. że każdy mieszkaniec naszego kraju, niezależnie od tego, czy pracuje czy jest bezrobotny, będzie otrzymywał regularne świadczenie w wysokości 1300 złotych co miesiąc, dzięki temu będzie mógł spełniać swoje podstawowe potrzeby.

Bezwarunkowy dochód podstawowy (BDP) to idea polityki społecznej polegająca na regularnym wypłacaniu każdemu obywatelowi lub mieszkańcowi kraju określonej sumy pieniędzy, bez względu na jego sytuację ekonomiczną, zatrudnienie czy status społeczny. Jest to forma świadczenia socjalnego, które jest udzielane bez żadnych warunków, takich jak wymóg posiadania pracy, dochodów, czy udziału w szkoleniach.

Główną ideą bezwarunkowego dochodu podstawowego jest zapewnienie każdemu członkowi społeczeństwa minimalnej, wystarczającej do życia sumy pieniędzy, która pozwoliłaby na pokrycie podstawowych potrzeb takich jak żywność, mieszkanie, opieka zdrowotna i edukacja. BDP ma na celu zagwarantowanie godziwego standardu życia dla wszystkich, eliminując bariery ubóstwa i niedostatku.

Zwolennicy BDP argumentują, że wprowadzenie tego rodzaju świadczenia może przynieść wiele korzyści społeczeństwu. Może zmniejszyć nierówności społeczne, zwiększyć poczucie bezpieczeństwa finansowego, zwiększyć mobilność społeczną, promować przedsiębiorczość i innowacje oraz uprościć systemy pomocy społecznej, redukując koszty administracyjne.

Jest wiele wariantów bezwarunkowego dochodu podstawowego, różniących się kwotą wypłacaną jednostce oraz finansowaniem programu. W praktyce BDP jest stosowane w różnych formach w niektórych krajach i eksperymentalnie testowane w innych, ale nie ma jeszcze szerokiego zastosowania na skalę globalną.

Aktualnie nie została jeszcze podjęta decyzja odnośnie momentu wprowadzenia takiego rozwiązania. Jednakże, wkrótce województwo warmińsko-mazurskie planuje wprowadzić to świadczenie w części regionu. Wszystkie niezbędne przygotowania zostały już zrealizowane i obecnie oczekuje się na środki finansowe potrzebne do uruchomienia programu.


https://warszawawpigulce.pl/ogloszono-b ... o-miesiac/


@songo70 ,pozwoliłam sobie wstawić tekst ze strony . Tutaj będzie lepiej go czytać ,ponieważ nie ma wkurzających reklam .- chanell
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7541
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1379
x 393
Podziękował: 13844 razy
Otrzymał podziękowanie: 13636 razy

Re: *BDP*

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 03 cze 2023, 19:32

Wszystko pięknie i ładnie .Jednak jestem ciekawa skąd wezmą na to kasę . Jak na razie to tylko parę gmin i jakoś to będzie ale skąd wezmą pieniądze dla reszty społeczeństwa ?
Czy dzieci do 18-tego roku życia też będą objęte tym programem ?
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16404
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1065
x 515
Podziękował: 16946 razy
Otrzymał podziękowanie: 23906 razy

Re: *BDP*

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 03 cze 2023, 19:58

dzięki @chanell, pisałem z telefonu, czy teraz pieniądze to jakiś problem,-
tzn dodruk bez opamiętania na cokolwiek a potem 70% inflacji tj w Turcji. :P
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16404
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1065
x 515
Podziękował: 16946 razy
Otrzymał podziękowanie: 23906 razy

Re: *BDP*

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 06 cze 2023, 10:06

również na wyspach rusza program próbny 1600 funtów na życie:

Brytyjczycy po raz pierwszy otrzymają powszechny dochód podstawowy

bdp.jpg
bdp.jpg (42.94 KiB) Przejrzano 92 razy
PS. też się dodrukuje :P
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 12810
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 108
x 662
Podziękował: 29944 razy
Otrzymał podziękowanie: 19349 razy

Re: *BDP*

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » wtorek 06 cze 2023, 12:08

to jest pułapka, po co wstawać rano do tyrki, jak i tak jest 1600 ? :mrgreen:

oni nic nie dają za darmo, a więc? :D
0 x


życie ma tylko dożywotnią gwarancję, przeżyj je ciekawie,
jak nie może być mądrze, niech chociaż będzie wesoło :D

ODPOWIEDZ