Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Jak to z trzecim forum bywało

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14627 razy

Jak to z trzecim forum bywało

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » środa 18 lis 2015, 22:17

Witamy w 4-ej odsłonie Niezależnego Forum Cheops


Jesteśmy winni użytkownikom i czytelnikom wyjaśnienie długiej przerwy w działaniu forum.

W naszej ocenie sytuacja była / jest kuriozalna. "Atak" nastąpił z najmniej oczekiwanej strony.
Z sobie wiadomych powodów nasza administratorka "Janneth" postanowiła unicestwić 3-cią odsłonę forum i powoli wbijała nóż w plecy tamtej odsłony, a 01.11.2015 przecięła aortę.
Trzeba nadmienić, że jako jedyna posiadała dostęp do serwera plików (hostingu) i serwera nazw DNS, których mimo próśb nie chciała udostępnić, choć pomysłodawcą i organizatorem tamtego przedsięwzięcia, czyli "ojcem" był "Dariusz". Jej wielomiesięczne zwlekanie z wszelkimi koniecznymi dla forum pracami powodowało czerwone płachty, czy "brain" - choć czas wykonania zmian wpisów serwerów DNS, to 5 minut w najgorszym przypadku. Forum padło całkiem 01.11 ponieważ nie wniesiono opłaty za domenę (43,03 zł), a my nie mogliśmy tego zrobić bez udostępnienia dostępu do dostawcy domen, czy faktury proforma. Jednak domena ma okres karencji i wykupić jej na nowo też w tym okresie nie można - więc tamtego forum dzięki blokadzie "Janneth" dziś nie ma.
Jeżeli ktoś sądzi, że przeniesienie forum na inny serwer, gdy ma się pełny dostęp trwa długo - to jest w błędzie - 2 godziny maks. z odtworzeniem bazy danych, a inne prace to minuty - więc twierdzenia naszej byłej już administratorki nie mają pokrycia w rzeczywistości, tym bardziej, że nieporównywalnie więcej godzin spędziła na polskim Facebook-u.

Odtworzyliśmy to forum z kopii zapasowej bazy danych, bez dostępu do plików ze starego serwera, więc straciliśmy załączniki, awatary i niektóre mniej ważne funkcje. Prawda jest taka, że gdybyśmy, dzięki Opatrzności, tych kopii nie zrobili - olbrzymia wiedza zawarta w tamtym forum (teraz tym) zniknęłaby bezpowrotnie! Z powodu kaprysu osoby, która jak widać nie liczy się ani z dużą ilością użytkowników i czytelników, ani z innymi założycielami. O odpowiedzialności z tytułu pełnionej funkcji trudno nie wspomnieć.

Otwieramy tą odsłonę forum z nadzieją, że okres kłopotów technicznych mamy za sobą.
Obecnie grupa 4 administratorów docelowo będzie miała wszystkie nazwy, kody, hasła i inne dane dostępowe, więc nawet w przypadku "powtórki", czego nie bierzemy już pod uwagę, każdy z nich będzie mógł odtworzyć forum w krótkim czasie. Jest jeszcze trochę do zrobienia, bo skrypt forum nie był nigdy aktualizowany.
Wybaczcie ten dość długi tekst, ale chcemy, abyście znali prawdę, a nie zasłonę dymną np. w postaci hackerów, choć i takie ataki na tamto forum się zdarzały.

Życzymy wszystkim bezprzerwowego surfowania po bazie wiedzy naszego forum.
Problemy prosimy zgłaszać mailem: cheops4.pl@gmail.com lub na PW czterem pierwszym administratorom.

Pozdrawiamy - administracja Niezależnego Forum - Cheops.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14627 razy

Re: Jak to z trzecim forum bywało

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 19 lis 2015, 08:56

Tutaj mamy bardziej delikatną wersję wydarzeń zaprezentowaną przez jednego z administratorów.
Wiemy już, że problemy z poprzednim forum były spowodowane całkowitym brakiem zainteresowania i chęci pomocy ze strony głównej administratorki Janneth.
Nie odbierała od nas telefonów, sms-ów, poczty, a gdy łaskawie raczyła odebrać, obiecywała, ze już jutro, niedługo, nasze forum postawi, czego oczywiście do dzisiaj nie zrobiła.
Rozumiem, że miała jakieś problemy, kłopoty, ale chociaż pięć minut mogła znaleźć na krótką, konkretną odpowiedź. Zamiast szczerej rozmowy były jakieś obiecanki cacanki i długie, nasze oczekiwanie na nic, z jej strony.
Przywracając forum pomogłaby nam w szybszym przejściu na inny serwer, ale jej działania wyglądają na celowe usunięcie nas ze stron internetowych i nie liczenie się w ten sposób z wieloma użytkownikami NF- CH.
Przykre jest to, że wiele czasu z nami działała, a na koniec potraktowała nas delikatnie mówiąc, lekceważąco jakbyśmy nigdy nie istnieli. :(
1 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19115
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 902
Podziękował: 33081 razy
Otrzymał podziękowanie: 24146 razy

Re: Jak to z trzecim forum bywało

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 20 lis 2015, 23:02

Ten ''delikatny tekst'' napisany przeze mnie, potwierdza celowe działania, dążące do całkowitej blokady naszego forum. :(
Dlatego Drogi Blu Wielkie Dzięki za Twoją Pracę i przywrócenie tego co wydawało się już utracone. :D
0 xZablokowany