Drodzy forumowicze i goście!

25.11.2021
Wszystko wskazuje na to, że nasze forum działa już na nowym hostingu, tu nie powinniśmy już minutami oczekiwać na załadowanie się strony. Jest to nowoczesny hosting, gdzie zasoby są skalowalne, więc nie będzie blokad i zahamowań. Ponoć nie ma też limitów dla baz danych, więc możemy znów spokojnie wszystko pisać i wstawiać, ale kopiowanie poprzednich postów i blisko z góry nie będzie tolerowane, bo szkoda czasu czytających.
Będziemy jeszcze robić upgrade skryptu forum, więc jakieś przerwy będą, jeszcze nie wiem kiedy.
Życzę forumowiczom i gościom przyjemnego surfowania i odnalezienia tego, co was interesuje. No i zdrówka dla wszystkich!

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14560
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1004
x 414
Podziękował: 15532 razy
Otrzymał podziękowanie: 22489 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 29 gru 2019, 20:11

Anunnaki i Sumer.Fakty i mity. Część 1- Zapasy w błocie czyli złoty interes.

https://youtu.be/q_USRZqjhG0
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18003
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32631 razy
Otrzymał podziękowanie: 26064 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 01 sty 2020, 23:10

Anunnaki i Sumer.Fakty i mity. Część 2. Laboratorium, czyli jak wyprodukowano człowieka.

https://www.youtube.com/watch?v=NZFlJrYMdDs

Premiera rozpoczęła się 15 godzin temu
Film zrealizowany w ramach
Projektu edukacyjno-społecznego.
Wiedza dla Wszystkich.
0 xAwatar użytkownika
Kiara
Posty: 3847
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 207
Podziękował: 1752 razy
Otrzymał podziękowanie: 4051 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: Kiara » piątek 03 sty 2020, 20:01

Mam uzupełnienie informacji do tej prelekcji....

https://www.youtube.com/watch?v=NZFlJrYMdDs&fbclid=IwAR21DsCu1X3hH9Uk6H2rbtcgGsUd-HOk8CmliAbOs1AimUUs_rd5u7nCpdc


No cóż.... wycofał się z komentarzy... z powodu "wielkiego brata.... " więc nie będę tego robiła.

Temat uzupełniłam nieco moją wiedzą.

Ale ... dodam iż Anu... = ojciec
Ana = matka...
ki = ziemia
N przy imieniu to symbol pochodzenia kobiety z królewskiego rodu Nieirańskiego.

Były zawsze dwa rody Nibirańskie jednego królem był Enlil drugiego Enki ,
E ma swoje znaczenie ma związek z III Wymiarem .. jest jego identyfikatorem . Kiedyś używano liter z nich zbudowano sylaby komunikacyjne następnie słowa.

Te dwa rody walczyły ze sobą,zawsze o dominację miały czasową zmienną jurysdykcję na Nibiru.. a, co za tym idzie rodzaj podejmowanych decyzji w sprawach planety .

Pierwotna nazwa ANUNAKI .. to nazwa stworzonych na ziemi istot z plemnika Enki i jajeczka afrykańskiej małpy ... bowiem nie tylko nie dostał Enki zgody na swój eksperyment ale również jajeczka od swojej siostry PANI ŻYCIA.. która jest strażniczką kodu genetycznego i bez jej zgody coś takiego nie może zaistnieć.

Eksperyment z małpą częściowo był w Afryce , ale główne laboratorium powołania do życia nowej istoty, bo nie CZŁOWIEKA, CZŁOWIEK W TYM CZASIE BYŁ JUŻ NA ZIEMI było w SUMERZE w tzw "Ogrodzie E DEN.. co jest anagramem skrótowym od nazwy eksperymentu tworzenia nowego kombinezonu biologicznego dla istoty nie posiadającej DUSZY !

Gdzie to było w Sumerze , obecnej Turcji ... http://czastajemnic.blogspot.com/…/gobe ... ajstarsza-

Ale .. ciutkę prawdziwych informacji dotyczących tego tematu możecie znaleźć również w thrillerze https://polter.pl/ksiazki/Sekret-Genezi ... nox-c22028

Razem daje to dosyć czytelny obraz GENEZIS z nie aż tak odległego czasu jak chce to przedstawić P. Jacek, chociaż nie zapominajmy że ten eksperyment był robiony w KAŻDEJ z minionych 3 cywilizacji ( jesteśmy już IV cywilizacją, która ma dokończyć to dzieło poprzez całkowitą hybrydyzację CZŁOWIEKA DUCHOWEGO) Enki chciał stać się Panem Życia na Ziemi , a tak naprawdę sam siebie uwięził poprzez użycie własnego plemnika w w tworzeniu nowej matrycy życia dla stworzonych hybryd. Po przez ten akt nie może ewoluować poza III wymiar .. przestrzeń E.

Gobekli-tepe kompleks "świątynny " to nie jest miejsce "EDEN" ono było dużo dalej , obecnie jest zalane wodą ( czyli absolutnie niedostępne dla archeologii ) jak zwykle stoją za tym Rothschildowie.. w Egipcie zrobili to samo zalewając całe kompleksy świątynne by zbudować Kanał Sueski..a jezioro pod wodami którego jest najistotniejsza świątynia wypełnili krokodylami .

W obecnej Turcji zbudowano zaporę wodną dla elektrowni.. wszystkie artefakty wieloletnich doświadczeń genetycznych są ukryte pod nimi.

Jedynie niektóre rody Kurdyjskie znają doskonale tą prawdę , jest ona przekazywana w ich ustnej tradycji religijnej ... za to że nie chcieli i nie chcą się zasymilować z dominującymi na ziemi genetycznie tworzonych Anunaki ... są systematycznie i programowo depopulowani od dawna.

Dla P. Jacka... nie zawsze Pana tok logicznych analiz idzie w dobrą stronę, moim zdaniem zbyt mało elementów prawdziwych kieruje go w stronę prawdopodobieństwa.. co nie jest prawdą.

Złoto na Nibiru było potrzebne opcji Enki do zatrzymania zablokowania postępującej tam ewolucji planety .. chodziło o odbicie energii fotonowych , by nie dotarły do jądra Nibiru...podobnie robi się teraz na Ziemi rozpylając w powietrzu różne świństwa ... usiłując zablokować jej i naszą ewolucję.

Pozdrawiam .... mam nadzieję że "wielki brat ..." nie skasuje tego postu w szybkim czasie.

Kiara.

Ps . Dlaczego Gobekli-tepe i z czym ma związek to miejsce... jak chcecie wiedzieć.. musicie mnie zapytać... nie będę się wtrącała do wykładów P. Jacka


Obrazek


ps. Uzupełnię ten temat o dalszą dyskusję na Fb. łatwiej będzie zrozumieć cel kasowania moich informacji.... wojska USA w Polsce i niby manewry najcięższego ataku u nas! Powszechna mobilizacja i na siłę oraz bardzo szybko ciężka broń bojowa system 5G !

Tu nie ma przypadków .. tu jest ukryty plan depopulacji POLAKÓW oraz całkowite przejęcie naszego państwa!


Jan Rusek

Pięknie pani Kiaro! Jakoś od pewnego czasu nie mogę słuchać tego pana może dlatego, że.... No właśnie, to co pani napisała bardzo do mnie przemawia, dowodzi to że bardzo mało jest na ziemi prawdziwych ludzi❤️
1

Malgorzata Kiara
Niestety moje informacje uzupełniające temat od wykładami na stronie "wiedza dla wszystkich " są kasowane bardzo szybko... zatem moim zdaniem nie jest to wiedza , a ukierunkowana dezinformacja.

Jan Rusek
Malgorzata Kiara zawsze to co boli jest kasowane, są osoby które uznają tylko swoje racje
1
Malgorzata Kiara
Wiesz, to jest długi wykład nie na fb. nie mam tyle czasu na pisanie o wszystkim. Ale powiem w skrócie w określonym miejscu i czasie otwierają się portale energetyczne umożliwiające wpisywanie eksperymentalnych matryc życia inaczej myślokształty/egrego…Zobacz więcej
Jan Rusek
Malgorzata Kiara dzięki, zawsze, coś
Malgorzata Kiara
Niebawem taki PORTAL otworzy się w POLSCE to nie tylko możliwość w kodowania zaprojektowanego PLANU PRZYSZŁOŚCI ZIEMI NA KOLEJNY ROK GALAKTYCZNY , ale zarazem Główny Port GALAKTYCZNY I MIĘDZY WYMIAROWY DLA ZIEMI I KOSMOSU... innymi słowy GŁOWNA PLATFORMA KOSMICZNA ZIEMI za moment będzie zlokalizowana w POLSCE!

Czy łatwiej jest Ci teraz zrozumieć dlaczego rozpętała się taka walka o nasze ziemi? Wszyscy chcą je mieć... a elita żydowska z z Ameryki dostaje wręcz opętani .. nasze ziemie już od dawna są podzielone w ukryciu między wschód i zachód...Tylko nasi bezmózgowi politycy przekupieni przez różne układy weszli w ten korowód i robią wszystko co im każą... ufff.. jaka szkoda ,że jedni i drudzy nie rozumieją PRZEZNACZENIA .. oraz faktu że nad nim są DECYZJE STWÓRCÓW ZIEMI.. CZYLI EMINENCJI MYŚLICIELSKICH.

Tak.. czy siak.... PRZEZNACZENIE SIĘ WYPEŁNI NIE TAK JAK CHCE SKORUMPOWANA CZARNA ELITA...

A, TAK JAK ZAPLANOWALI MYŚLICIELE STWÓRCY ZIEMI W PLANIE STWORZENIA I JEGO EWOLUCJI DUCHOWEJ.

STOP! STOP! STOP! BASTA!
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3847
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 207
Podziękował: 1752 razy
Otrzymał podziękowanie: 4051 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: Kiara » piątek 03 sty 2020, 22:16

Ponieważ wykasowano dostęp do tej informacji na podanym prze zemnie linku .. wstawiam całą informację . Jej autor Philip Coppens 5 lat temu dziennikarz śledczy za nią i podobne zapłacił życiem.

Göbekli Tepe: najstarsza na świecie świątynia
Licząca 12 000 lat świątynia, którą odkopano w Turcji, wydaje się być częścią znacznie większej, nieznanej dotąd starożytnej kultury, która stopniowo wyłania się z mroku dziejów — jej odkrycie zmusza do rewizji dotychczasowych poglądów na temat przeszłości naszej cywilizacji.


Ta archeologicznie sklasyfikowana jako należąca do przedceramicznego neolitu A (ok. 9600-7300 p.n.e.) najstarsza świątynia świata umiejscowiona została na początku tej ery, zaś jej określony metodą radiowęglową wiek ustalono na 9500 rok p.n.e. Jest to czas, w którym zniknęła podobno platońska cywilizacja Atlantydy. Wzniesiono ją 5000 lat przed powstaniem Sumeru uważanego przez wielu za „najstarszą cywilizację", która rozkwitła niezbyt daleko na południe od Göbekli Tepe nad brzegami Eufratu.

Göbekli Tepe to niesamowite miejsca w całym tego słowa znaczeniu. David Lewis – Williams, prof. Archeologii z Witwatersrand Uniwersytetu w Johannesburgu, powiedział niekgdyś, że ,,jest to najważniejszy archeologiczny ośrodek na świecie” i z całą pewnością miał rację. Göbekli Tepe to zespół głównie okrągłych i owalnych budowli wzniesionych na zboczu wzgórza zwanego Göbekli Tepe Ziyaret, około 15 km na północny – zachód od miasta Sanliurfa, bardziej znanego jako Urfa. Miasto to było (i nadal jest) oazą, co może tłumaczyć dlaczego Gobekli Tepe powstało w jej pobliżu.
Słowo „Ziyaret" oznacza „odwiedziny" i jest często opuszczane, w związku z czym niektórzy tłumaczą nazwę „Göbekli Tepe" jako „Pępek Świata", gdzie „Gobek" znaczy „pępek" lub „brzuch" a „Tepe" - „wzgórze". Stąd najbardziej prawidłowe tłumaczenie nazwy tego stanowiska powinno brzmieć „wybrzuszone wzgórze" lub „wydęte wzgórze".

Bardziej żądne sensacji media usiłowały połączyć Göbekli Tepe z biblijnym rajskim ogrodem. Göbekli Tepe jest rzeczywiście stare, ale nie jest ani unikalne, ani nigdy nie było ogrodem. Tym niemniej w ostatnich 50 latach ramy określające początki cywilizacji zostały przesunięte w czasie wstecz z okresu początków cywilizacji Sumeru do czasów budowy Göbekli Tepe. Niestety, to przesunięcie nie zwróciło na siebie należytej uwagi, na jaką zasługuje.

Powrót do przeszłości; narodzin ludzkiej cywilizacji

Odkrycie biblijnego Jerycha i jego kamiennych murów datowanych na około 8000 rok p.n.e. było pierwszym przesunięciem daty narodzin „cywilizacji". Ain Ghazal jest często postrzegane jako siostrzane miasto Jerycha i z 15 hektarami powierzchni jest obecnie największym neolitycznym stanowiskiem na Środkowym Wschodzie, czterokrotnie większym od Jerycha. Jego główny archeolog, Amerykanin Gary O. Rollefson, ustalił datę jego powstania na 7250 rok p.n.e. Są tam również ślady uprawiania rolnictwa datowane na 6000 rok p.n.e. - późniejsze od założenia samego miasta. W okresie rozkwitu Ain Ghazal mieszkało w nim około 2000 ludzi. Jednak już w roku 5000 p.n.e. było całkowicie opuszczone. Znaleziono tam trzydzieści posągów mierzących od 35 do 90 cm wysokości przedstawiających ludzkie postacie, które mogą być wyobrażeniami bóstw lub duchów przodków.


Odkrycie Jerycha uwiarygodniło pogląd, że Biblia jest opisem historycznych wydarzeń a nie zbiorem mitów. Kiedy jednak później dowiedziano się, że są jeszcze starsze od niego osady, położone „niestety" poza Palestyną, dalej na północ, w Anatolii, w południowo-wschodniej Turcji, zainteresowanie mediów tymi nowymi odkryciami osłabło.

Najbardziej znanym z tych miejsc jest Catal Hoyuk. Zostało one odkryte w 1958 roku przez brytyjskiego archeologa, Jamesa Mellaart’a, który rozpoczął wykopaliska w 1961 r. i ostatecznie określił wiek tego miejsca na 7500 – 5700 r. pne. Jest to największy i najlepiej zachowany ośrodek neolityczny z tego okresu. Mellaart ochrzcił go mianem ,,Neolitycznego Rzymu” i zdecydowanie jego ogrom zasługuje na miano sporej aglomeracji. Konstrukcje zachowanych budynków wskazują jednoznacznie, że jej mieszkańcy byli czcicielami kultu Matki Bogini, choć ta teoria była przedmiotem wielu kontrowersji. Wiadomo jednak, że zmarłych chowano pod podłogą budynków, a wiele z tych struktur zawiera zachowane wizerunki byków. Niektórzy badacze w swoich odważnych dysputach naukowych posunęli się na tyle daleko, że doszukali się analogii do kreteńskiej cywilizacji minojskiej, mimo faktu, iż obydwie cywilizacje dzieli przepaść historyczna rzędu 3 tyś. lat.

Catal Hoyuk był jednym z pierwszych miejsc odkrytych w tym obszarze tureckim, które nieco naświetliły prehistoryczną historię tego regionu archeologom. Ale to miejscu znanym pod nazwą Göbekli Tepe przypisuje się najstarsze świadectwo kultury neolitycznej. Ogólnie odkrycie obydwu tych miejsc przeszło bez większego echa w środowisku archeologicznym.

Odsłonięcie stanowiska Göbekli Tepe

Göbekli Tepe – w porównaniu z innymi stanowiskami archeologicznymi w okolicy – jest stosunkowo małe. Brytyjski pisarz Andrew Collins porównał jego rozmiar do ,,trzech kortów tenisowych”. Jego ekskawatorami był Klaus Schmidt i Harald Hauptmann z niemieckiego Instytutu Archeologicznego w Stambule. Wszystkie kompleksy w Göbekli Tepe, które do tej pory zostały odkryte charakteryzuje struktura zawierająca tzw. T – filary.

Filary te są wykorzystane w charakterze „desek kreślarskich" i na wielu z nich widnieją wizerunki niedźwiedzi, lisów, gadów, lwów, krokodyli oraz ptaków, a także pająków i innych insektów. Większość z nich wyryto na płaskich powierzchniach filarów. Niektóre z nich są trójwymiarowe, w tym jeden, odkryty w czasie wykopalisk prowadzonych w sezonie wykopaliskowym roku 2006, przedstawia jakiegoś gada opuszczającego się po jednej stronie filara-T, dowodząc, że ten, kto stworzył to dzieło, opanował sztukę rzeźbienia w kamieniu w stopniu porównywalnym z tym, co osiągnięto tysiące lat później w Sumerze i Egipcie.

Jak dotąd udało się odkopać cztery koliste/owalne kompleksy. Ich ściany są wykonane z nie obrobionego, surowego kamienia a podłogi z lastryko. Wewnątrz murów znajdowało się zwykle kilka filarów-T ustawionych promieniście wzdłuż nich, tak że dwie ich główne powierzchnie mogły być pokryte rzeźbami i każdy, kto znajdował się w obrębie murów, mógł je oglądać. Wzdłuż zewnętrznej ściany każdego kompleksu biegnie niska ława.

Budowle te znajdują się na południowym stoku wzgórza i są zorientowane z grubsza w kierunku północ-południe z wejściami od południa. Wszystkie filary-T wydobyto z kamieniołomu w dolnej części południowo-zachodniego stoku wzgórza. Jeden z nich wciąż pozostaje w swoim pierwotnym miejscu w kamieniołomie - ma siedem metrów długości i trzy metry szerokości i gdyby go ukończono ważyłby około 50 ton. Tak więc budowanie z kamieni ważących wiele ton nie rozpoczęło się w Egipcie ani w angielskim Stonehenge.

Kompleksowi A, pierwszej okrągłej konstrukcji, jaką odkopano, nadano przydomek „budowla wężowych kolumn" ze względu na dominujące na tamtejszych filarach-T wizerunki węży. Na jednym z nich jest „sieć" zawierająca węże. Na innym filarze przedstawiono triadę złożoną z byka, lisa i żurawia umieszczonych jeden nad drugim. Na niektórych filarach wyryty jest tylko byk, na innych lis itd.

Kompleks B ma średnicę dziewięciu metrów mierzoną ze wschodu na zachód i od 10 do 15 metrów z północy na południe (części jeszcze nie odkopano). Jest to jedyny kompleks odkopany do poziomu podłogi ujawniający jej lastrykową powierzchnię. Na dwóch centralnych filarach przedstawione są duże lisy. Jeden z centralnych filarów, oznaczony numerem 9, ma 3,4 metra wysokości, a filar numer 10 - 3,6 metra, z kolei ich wagi wynoszą odpowiednio 7,1 i 7,2 tony. Kompleks najwyraźniej został zbudowany jako pomieszczenie dla tych monolitycznych filarów, co dowodzi, jak dobrymi specjalistami w zakresie obróbki gigantycznych bloków kamiennych byli nasi przodkowie, którzy nie tylko potrafili je wydobywać z kamieniołomów, ale też nadawać im kształt i ozdabiać.

Archeolodzy uważają, że początkowo w Göbekli Tepe było 200 filarów-T. Jeśli każdy z nich waży tylko 5 ton, to oznacza to, że łączna waga wydobytych i ozdobionych filarów wynosi 1000 ton, co podkreśla znaczenie tego miejsca i wysiłek, jaki włożono w jego budowę.

Kompleks C ma przydomek „koło odyńca", jako że zdobią go wizerunki dzikich świń. Jest tam jeszcze dziewięć filarów usytuowanych przy murze, ale wiele z nich usunięto w jakimś momencie w przeszłości. Na jednym z nich są przedstawione ptaki w sieci. Jak wiadomo, późniejsze kultury chwytały w sieci migrujące żurawie. Czyżby więc był to praktykowany znacznie wcześniej, niż dotychczas zakładano, zwyczaj? Kompleks C jest również interesujący z tego względu, że znaleziono w nim kamień w kształcie litery „U", który uważa się za wejściowy. Ma on w środku otwór o szerokości 70 cm. Na jednym z jego ramion znajduje się wizerunek dzika, drugiej strony, niestety, brak. Uformowanie tego kamienia na kształt litery „U" oraz dzik stanowią dowód technicznej biegłości budowniczych tego kompleksu. Jeszcze dobitniej widać to na przykładzie filaru nr 27, na którym znajduje się wspomniane już stworzenie przypominające gada. Tę skomplikowaną rzeźbę można uznać za dorównującą posągowi Dawida autorstwa Michała Anioła.

Kompleksowi D nadano przydomek „zoo z epoki kamiennej". Na filarze nr 43 umieszczono wizerunki skorpionów. Niektóre filary są tak obficie zdobione - znacznie bardziej niż w pozostałych kompleksach - że określenie „zoo" wydaje się całkiem trafne. Niektóre z tamtejszych filarów opatrzone są symbolami - jeden na kształt litery „H" a drugi litery „H" obróconej o 90 stopni. Są tam też inne symbole, na przykład krzyża, leżącego półksiężyca i poziomych kresek, co prowadzi do wniosku, że początki pisma sięgają znacznie dalej w czasie, niż się obecnie zakłada. Filar nr 33 to „gwiazda" tego kompleksu. Schmidt twierdzi, że przestawione na nim kształty bardzo przypominają egipskie hieroglify, i zakłada istnienie piktograficznego języka w 10 tysiącleciu p.n.e.

Te cztery kompleksy i te jeszcze nie odkopane to seria owali, które przypominają układem owalne kompleksy pochodzące z epoki kamiennej znajdujące się na Malcie.

Wszystko to jest tym bardziej doniosłe, że maltańskie owalne formacje były uważane za coś unikalnego, mimo iż niektóre megality z Sardynii również posiadają owalny kształt, aczkolwiek nie tak wyraźny jak w Göbekli Tepe.

Położona niżej na zboczu „skalna świątynia" również ma owalny kształt, a także wejście do „komory grzebalnej". Podczas gdy na innych stanowiskach te otwory są tak wąskie, że żaden człowiek nie dostałby się do środka, tutaj jest on wystarczająco szeroki, by można było przezeń przejść.

W innym miejscu stanowiska, na północnym stoku wzgórza, znajduje się prostokątny kompleks nazwany „budynkiem lwich kolumn". Jego cztery filary ozdobione są wizerunkami podobnych do lwów stworzeń, które równie dobrze mogą być tygrysami lub lampartami. Na jednym z filarów znajduje się trzydziestocentymetrowy wizerunek siedzącej w kucki kobiety, która wydaje się rodzić.

Spekulacje na temat Göbekli Tepe

Wykopaliska w Gobekli Tepe wciąż trwają; tylko czwarta część interesujących 200 T – filarów została odkryta i nie wszystkie struktury zostały jeszcze odkopane. Po drodze archeolodzy wciąż mogą natknąć się na nowe niespodzianki. Zdecydowanie za wcześnie jeszcze na rysowanie pierwszych wniosków, ale co to wszystko może oznaczać ? Wszystko wskazuje na to, że miejsc to jest znacznie starsze niż dotychczas sądzono. Cywilizacja, która zamieszkiwała niegdyś ten region istniała tutaj już 10 tysiącleciu pne.

Klaus Schmidt określił Göbekli Tepe jako „pierwszą świątynię" i „sanktuarium łowcy epoki kamiennej". Uważa on, że to miejsce było częścią kultu śmierci, niekoniecznie związanego z jakąś osiadłą grupą, być może rodzajem centralnego sanktuarium kilku mieszkających w tym regionie plemion.

Uważa się, że wyryte tam zwierzęta miały chronić zmarłych. W Çayönü, jak już wcześniej wspominaliśmy, jedna z budowli ma piwnicę zawierającą ludzkie czaszki i kości. Z kolei w Göbekli Tepe nie natrafiono jak dotąd na ślady osadnictwa i stąd wniosek, że miało ono charakter czysto religijny.

Wydaje się, że tak jak w przypadku starożytnych Egipcjan, cywilizacja, która zbudowała Göbekli Tepe, darzyła znacznie większym szacunkiem swoje religijne budowle niż budowle o „praktycznym", związanym z życiem codziennym przeznaczeniu. Jednak przy kompleksie B, jedynym odkopanym do poziomu podłogi, do dziś nie znaleziono żadnych nagrobków lub grobów.

Niektórzy wątpią, czy myśliwi-zbieracze mogli stworzyć coś takiego jak Göbekli Tepe. Te wątpliwości zdają się wspierać krzemienne groty strzał (i brak narzędzi służących do budowy) znalezione wokół tego stanowiska. Równie dobrze można wyobrazić sobie te artefakty jako część świętych łowów, a nie jako element działalności, której celem było dostarczenie jadła na stół, jeśli w ogóle posiadano tam stoły.

Schmidt utrzymuje, że myśliwi-zbieracze gromadzili się tam w określonych porach roku. Można się jedynie domyślać, czy te spotkania wyznaczano na podstawie cykli słonecznych lub księżycowych. Można też założyć, że budowniczowie tego miejsca mieszkali tam i stanowili oddzielną grupę wspieraną przez innych, którzy zaspokajali jej potrzeby żywnościowe i mieszkalne. Archeolodzy szacują, że do wydobywania filarów ważących od 10 do 20 ton i przemieszczania ich na odległość od 100 do 500 metrów z kamieniołomu na miejsce ich przeznaczenia potrzeba było około 500 osób. Schmidt uważa, że utrzymanie zespołu budowniczych stało się faktycznym powodem „wynalezienia" przez naszych przodków rolnictwa: zaczęli uprawiać dzikie trawy na wzgórzach, aby zapewnić byt tej osiadłej populacji. Krótko mówiąc, według niego „religia zmotywowała ludzi do zajęcia się rolnictwem".


Göbekli Tepe z jego dużymi i nienagannie ozdobionymi kamiennymi blokami dowodzi, że jego twórcy posiadali nadzwyczajną zdolność obróbki kamienia i rzeźbienia w nim. To, że nasi przodkowie byli w roku 10000 p.n.e. tak zręczni, czyni z tego archeologicznego odkrycia coś, co rozbija w pył od dawna hołubione przekonania o początkach cywilizacji.

Jeśli chodzi o wizerunki, dlaczego wybrano akurat te a nie inne zwierzęta? Dlaczego nie są jasno i wyraźnie uporządkowane i zamiast tego sprawiają wrażenie przypadkowego zbioru? Tak naprawdę nie wiemy, dlaczego tak jest. Wszystkie późniejsze kultury nadawały tym zwierzętom atrybuty boskości. Pewne kultury wybrały węże, ponieważ zrzucają one skórę, co traktowano jako symbol odradzania. Inni woleli inne zwierzęta z innych powodów. Jak dotąd nie wiemy, jak poznać wierzenia budowniczych i użytkowników Göbekli Tepe.

Część obserwatorów podkreśla, że niektóre żurawie są przedstawione z podobnymi do ludzkich kolanami i sugerują, że w tej świątyni praktykowano jakąś formę szamanizmu. Na siostrzanych stanowiskach odkryto rzeźby będące mieszaniną cech ludzkich i zwierzęcych, z których najbardziej wyróżniają się te, które przedstawiają ptaki o ludzkich głowach. Tak się złożyło, że tysiące lat później starożytni Egipcjanie wykorzystali ten symbol jako hieroglif oznaczający ba, ludzkiego ducha uwolnionego z ciała w momencie śmierci lub w czasie szamańskiego lotu.
Kolebka cywilizacji

Göbekli Tepe i jego siostrzane stanowiska cofnęły mocno w czasie okres wznoszenia monolitycznych budowli. Dotychczas skupialiśmy naszą uwagę na Stonehenge i egipskich piramidach, ale teraz możemy śmiało twierdzić, że nasi prehistoryczni przodkowie zaciągali ociosane, masywne kamienie do budowy kosntruckcji ponad 12 tyś. lat temu. Nawet jeśli statua Sfinksa okaże się mieć 10 tyś lat, to możemy teraz powiedzieć: ,,no i co z tego ?”. Co więcej, w sytuacji, gdy datowanie tych stanowisk w Turcji poprzedza zakładane ramy czasowe takich wydarzeń, jak zniknięcie Atlantydy i Wielki Potop, trudno będzie uznać bez zgrzytów ich starożytnych budowniczych za „ocalałych z potopu".

Trudno oprzeć się pokusie przypisania temu regionowi etykietki „kolebka cywilizacji", choć jest też dowiedzionym faktem, że mniej więcej w tym samym czasie w Meksyku wyhodowano kukurydzę, co pokazuje, że granica początku „cywilizacji" jest stale cofana w czasie na obu kontynentach. Prawdę mówiąc, są dowody hodowania przez naszych przodków w północnej Afryce owcy grzywiastej już 20000 lat temu. Co więcej, na palestyńskim stanowisku Nahal Oren znaleziono kilka ziaren pszenicy płaskurki, co sugeruje, że to zboże uprawiano już 16000 lat temu.

Na razie jest zbyt wcześnie, aby na podstawie tych stanowisk wyciągać jakieś daleko idące wnioski, poza tym, że nasza historia nie jest już taka, jaką znamy. Tak jak Jerycho udowodniło, że Biblia opisuje historyczne zdarzenia, tak te stanowiska mogą potwierdzić niektóre sumeryjskie mity, które głoszą, że rolnictwo, hodowla zwierząt i tkactwo zostały przekazane ludzkości na świętej górze Du-Ku, na której osiedliły się bóstwa Anunna. Chociaż jest mało prawdopodobne, że tą górą było Göbekli Tepe, to jednak jest możliwe, że jesteśmy we właściwej okolicy.

Około roku 8000 p.n.e. potomkowie budowniczych Göbekli Tepe zakopali wzniesioną przez swoich przodków świątynię, pokrywając ją tysiącami ton ziemi, w wyniku czego powstało sztuczne wzgórze - „brzuch" - które możemy oglądać po dziś dzień. Nie wiemy, dlaczego to zrobili, niemniej ta decyzja pozwoliła zachować ten pomnik dla przyszłych pokoleń, mimo iż wymagało to ogromnego nakładu pracy i czasu. Schmidt przekonuje, że w tym czasie zaczął zmieniać się lokalny krajobraz: wraz z wycinaniem drzew ziemia zaczęła tracić żyzność, okolica stała się jałowa i ludzie musieli przenieść się gdzie indziej. Czy jest możliwe, że to oni zaczęli schodzić (z gór w doliny) i po wielu wiekach stworzyli to, co znamy dzisiaj jako cywilizację sumeryjską? Taki scenariusz jest możliwy.

Nawet religijne budowle starożytnego Egiptu bywały po pewnym czasie opuszczane, a nawet rozbierane, ponieważ należały do szczególnego „cyklu" czasu, który przeminął. Jeśli tak właśnie było w przypadku Göbekli Tepe, oznaczałoby to, że wiedza astronomiczna liczy wiele tysięcy lat. Ostatnie pięćdziesiąt lat tak radykalnie zmieniło nasze poglądy na okres między 12000 a 6000 lat temu, a zwłaszcza na poziom „cywilizacji", jaki udało się naszym przodkom w tamtym czasie osiągnąć, że nie powinno to być dla nikogo zaskoczeniem. Wydaje się też niemal pewne, że na odkopanie czekają gdzieś jeszcze starsze miasta.

Autor: Philip Coppens
Źródło: http://philipcoppens.com/gobekli.html
Przekład i tłumaczenie: DK


http://czastajemnic.blogspot.com/2014/0 ... iecie.html

Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3847
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 207
Podziękował: 1752 razy
Otrzymał podziękowanie: 4051 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: Kiara » niedziela 05 sty 2020, 21:42

@darek niczman...

To nie chodzi o to żeby ktoś był czy nie był wyrocznią.. a jak najbardziej o czysty odczyt wiedzy przeszłości.
Dobrze ,że ten temat jest poruszany, bo ma związek ze zrozumieniem dziejących się teraz rzeczy.


Enki i Marduk to dokładnie ta sama Energia .. On ma wiele imion , którymi się posługuje, jest ojcem Rodu Ciemności z którego wywodzi się większość LUDZI / wcielonych dusz na Ziemi.

Ojciec Rodu Ciemności .. to Książę kłamstw.... od niego nigdy nie oczekujmy że pozostawiona przez niego informacja jest prawdziwa!


Jednak trzeba zrozumieć iż moment wydzielenia z JEDNI .. czyli uzyskania samoświadomości przez Energię , oraz jej potencjał energetyczny narodzinowy .. plus lub minus nikogo nie determinuje w tej grupie na stałe!


W Zaświatach bycie plusowym , czy minusowym nie jest czymś co wynosi kogoś lub poniża... to są TYLKO dwa aspekty wiedzy .. jednak zawarte w wiedzy CAŁOŚCI... zatem , ktoś kto posiada WIEDZĘ MUSI PRZEJŚĆ PRZEZ OBYDWIE PRZESTRZENIE I JĄ POZNAĆ.


Tak w przybliżeniu istotna jest i potrzebna wiedza o wysokich temperaturach jak i o niskich.. chyba to jest logiczne i normalne?


Enki reprezentuje wiedzę ciemności, zimna ...Enlil reprezentuje wiedzę jasności, ciepła..


Po środku między nimi jest cała wiedza , jej wzorzec .. ich siostra ,, czyli aspekt żeński , który nie wyraża zgody na eksperyment tworzenia NIEWOLNIKA .. znanego pod różnymi nazwami ale ANUNAKI , to jego pierwotna nazwa... co znaczy dokładnie syn .. dziecko ziemskie ojca z Nibiru.


Enki otrzymał czasowe prawo do korzystania z Ziemi na czas podniesienia wibracji swojego Rodu... bo jak pisałam, każda Energia jeżeli chce może dokonywać samorozwoju , czyli ewolucji duchowej przez podnoszenie swojej wibracji ..


Z tego powodu warunki życia na Ziemi bardzo dawno temu były przygotowane do możliwości życia i doświadczania RODU MROKU.. bo oni nie mogli by żyć w wysokich wibracjach.. sami musieli je zmieniać w sobie, a tym samym podnosić je na Ziemi .. przez swój rozwój.
Enki poniekąd jest "STRAŻNIKIEM PROGU" czyli momentu przekraczania wymiaru Energii swojego rodu.


Otrzymał całą wiedzę o tworzeniu i zasadach życia w materii, nie otrzymał jedynie WIEDZY STWARZANIA.. ponieważ jest doskonałym kopistą... skopiował LUDZKIE ciało fizyczne na poziomie teoretycznym.. ale nie mógł go ożywić , bo brakowało mu jajeczka PANI ŻYCIA czyli tej neutralnej żeńskiej energii.


Ona , oraz STWÓRCA WSZECHRZECZY I EMINENCJE ZAŚWIATOWE, KTÓRZY STWORZYLI ZIEMIĘ , kategorycznie odmówili zgody na ten eksperyment, bo wiedzieli dokładnie jakie będą tego konsekwencje w przyszłości!


Jednak zasada wolnej woli umożliwiała mu eksperyment twórczy ..skorzystał z niej .. jego jeszcze niski system wartości i chęć władzy ponad wszystko ... doprowadziła do stanu, który jest teraz na Ziemi .


Co zrobił? Otóż znalazł w Afryce małpę , której jajeczko po długim czasie doświadczeń udało mu się zapłodnić swoim plemnikiem... czyli inwitro znane było tysiące lat wcześniej.


Ponieważ był tak zafascynowany swoim dziełem.. nie wziął pod uwagę ,że w ten sposób uwięził sam siebie w tym eksperymencie.. i praktycznie do tej pory ma on ograniczone możliwości osobistej ewolucji.. bo jest niewolnikiem w matrycy , którą stworzył.


W dawnym Sumerze istniały dwie drogi i dwa kierunki przyszłości.. jedna w dól .. Enki , druga w górę .. Enlil..Między tymi opcjami doszło do wielkich walk czego efektem był kolejny "POTOP" .


To jest długa opowieść, naprawdę nie na post, jednak efektem dziań Enki są nasze blokady ewolucyjne.. bo "zło", czyli istoty o niskich wibracjach , niskim poziomie etyczno , moralnym zdominowały nie tylko przestrzeń Bliskiego Wschodu ale całej Ziemi..Istoty dobra musiały opuścić czasowo Ziemię , aż do momentu kolejnego wyboru drogi przyszłości Ziemi .. który to zaistniał ostatecznie w naszych czasach.. realizuje się na naszych oczach i naprawdę jest dowodem na wygranie batalii naszego wyjścia z niewoli istot mroku.


Wiadomym jest że jeszcze chcą coś ugrać dla siebie.. ale ich czas dobiegł końca. data 2020 .. czyli 4 , to krzyż kardynalny ustawiań kosmicznych Ziemi . On zeruje wszystko co było nieprawidłowe... i wprowadza pierwotne prawdziwe ustawienia na półkoli północnej i południowej .. czyli ustawia wszystkie parametry według stwórczego ustawienia energii Ziemi.. czyli pierwowzoru GWIAZDY OŚMIORAMIENNEJ.


To jest wiedza podstawowa .. służąca jedynie do zrozumienia tego co było nie tylko w Sumerze i jest teraz... z nią wszystkie odczyty mogą być prostsze.


Jasne że nie przekażę w tym poście całej mojej wiedzy.. bo musiała bym chyba książkę napisać i to wielowątkową...
Na to nie mam czasu.. więc jeżeli komuś w czymś pomoże to info... to ok.
Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18003
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32631 razy
Otrzymał podziękowanie: 26064 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 05 sty 2020, 21:55

Anunnaki i Sumer.Fakty i mity. Część 3.Marduk i Anu czyli hodowla trzody.

https://www.youtube.com/watch?v=2PBZdfl1Xss

Premiera rozpoczęła się 13 godzin temu
Film zrealizowany w ramach
Projektu edukacyjno-społecznego.
Wiedza dla Wszystkich.
kontakt: wdwinfo.kanal@
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18003
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32631 razy
Otrzymał podziękowanie: 26064 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 08 sty 2020, 23:58

Anunnaki i Sumerowie - Naukowe Fakty

https://www.youtube.com/watch?v=PHfy8MJ_glA

Opublikowany 6 gru 2019
W dzisiejszym odcinku dokonamy czegoś wyjątkowego. Wiele rzeczy zostało powiedzianych na temat Anunnaki, boskich istot czczonych przez Sumerów, czyli przedstawicieli najstarszej cywilizacji w historii ludzkości. Filmy czy artykuły na temat Anunnaki zawierają informacje pochodzące z jednego źródła, a mianowicie z książek popularnego amerykańskiego pisarza Zecharii Sitchina. Dziś zrobimy jednak coś innego, a mianowicie przytoczę wam same naukowe fakty na temat Anunnaki, pochodzące wyłącznie ze źródeł naukowych. Poznamy zatem same twarde fakty, a widz dostanie same sprawdzone informacje. Dowiemy się przy tym bardzo interesujących kwestii.
0 xAwatar użytkownika
Kriestovo Nysian
Posty: 757
Rejestracja: wtorek 20 sie 2019, 20:30
Lokalizacja: Nysa
x 23
x 56
Podziękował: 455 razy
Otrzymał podziękowanie: 1707 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » sobota 11 sty 2020, 01:32

W Egipcie znaleziono działający kamień gromowy Marduka/Peruna, nie widać go w lustrze ma działanie rendgena i gotuje wodę natychmiastowo - 4:45 - 6:30. Zaś same złote talizmany na rękę jak nareliefie, które nosił Marduk/Perun znaleziono tylko i wyłącznie w wielmożnych grobach Sarmackich na Ukrainie.

Wideo z Gromowym Kamieniem: http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... 53#p112653

Złote talizmany Sarmatów: http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtop ... =60&t=2596
Załączniki
Thunder god Marduk-Perun with Water Bucket Grom Stone And Watch styled talisman on hand.jpg
Thunder god Marduk-Perun with Water Bucket Grom Stone And Watch styled talisman on hand.jpg (116.36 KiB) Przejrzano 5922 razy
3 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12149 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: Thotal » sobota 11 sty 2020, 11:44

Mnie interesuje zawartość "walizki", mam nadzieję że nie służyła do noszenia grzebienia.Pozdrawiam - THoTal :)
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14560
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1004
x 414
Podziękował: 15532 razy
Otrzymał podziękowanie: 22489 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 12 sty 2020, 07:55

pewnie ba(k)teria/aku. do tego "skanera" w drugiej ręce ;)
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1275
x 354
Podziękował: 12762 razy
Otrzymał podziękowanie: 13058 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 12 sty 2020, 09:52

Koledzy ,to nie "walizka" ale torebka :D a w niej zapewne napój bogów a "zegarek" na ręce zapewne przypominał ,że trzeba się napić :D

Tak na poważnie to sama jestem bardzo ciekawa do czego to służyło ,tak jak coś na kształt " laptopa" na innej płaskorzeźbie ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Ramzes3
Posty: 618
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 73
Podziękował: 3449 razy
Otrzymał podziękowanie: 1385 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » poniedziałek 20 sty 2020, 00:31

Kiara pisze:
piątek 03 sty 2020, 20:01

Temat uzupełniłam nieco moją wiedzą.

Ale ... dodam iż Anu... = ojciec
Ana = matka...
ki = ziemia
N przy imieniu to symbol pochodzenia kobiety z królewskiego rodu Nieirańskiego.
Były zawsze dwa rody Nibirańskie jednego królem był Enlil drugiego Enki ,
E ma swoje znaczenie ma związek z III Wymiarem .. jest jego identyfikatorem . Kiedyś używano liter z nich zbudowano sylaby komunikacyjne następnie słowa.

Te dwa rody walczyły ze sobą,zawsze o dominację miały czasową zmienną jurysdykcję na Nibiru..
Postaram się może uzupełnić trochę tę wiedzę opartą na książkach Zecharii Sitchina ale przerobioną, że się tak wyrażę na własne kopyto. W pierwszej kolejności należałoby wyjaśnić zwroty:
An = niebiański
En = Pan
Nin = Pani
Ti = życie
Nin-Ti = Pani życia a samo słowo "Ti" czytane dłużej oznacza żebro stąd kapłani żydowscy kopiując dzieła Chaldei oparte zapewne na sumeryjskich przetłumaczyli, że Bóg stworzył Ewę z żebra Adama.
Litera "N" nie oznacza kobiety z rodu Nieirańskiego czy też Nibiriańskiego. Litera ta jest symbolem człowieka z Plejad. Wspominałem o tym na poprzednim forum ale Kiara jak zwykle przerobiła to na własną modłę. Wspominałem też, że określenia takie jak EN-li (Pan Słowa) czy En-ki (Pan Ziemi) nie są imionami lecz tytułami. Jakie to ma znaczenie? Dokładnie takie, że przez okres 450 tyś. lat (jak wynika z książek Sitchina) taki tytuł mogła nosić całkiem spora liczba istot mających zapewne swoje imiona, których niestety ale nie znamy. Dlatego też jeżeli ktoś pisze, że En-ki klonował jakieś bioroboty - demony to zgodnie z deklarowaną wiedzą powinien przynajmniej wskazać o którym En-ki mowa.
Przy okazji należałoby również wyjaśnić kwestię planety Nibiru na temat której napisano mnóstwo artykułów i tysiące postów na różnych fortach. Okazuje się, że ta planeta "widmo" jest jedynie wynikiem całkowicie dowolnej interpretacji tekstów sumeryjskich ze strony wymienionego autora. W swoich książkach Sitchin słowu "Nibir"przypisał co najmniej trzy znaczenia:
- Nibir - miejsce przejścia,
- Nibir - jako pętla (w podróżach kosmicznych),
- Nibir-u jako planeta przejścia.
Być może jak każdy czytelnik jego książek przyjąłbym to wszystko jako pewnik gdyby mojej uwagi nie przykuł pewien szczegół zawarty w książce "Zaginiona Księga EN-ki". W książce tej znajduje się takie zdanie wypowiedziane przez EN-ki: "...Jestem tutaj już 108 Szar i czuję się zmęczony..." Sitchin słowo "Szar" tłumaczył jako pełny obieg planety Nibiru dookaoła naszego
Słońca a wynoszący 3600 lat. Nie byłoby w tym może nic szczególnego gdyby nie fakt, że słowo "Szaar" lub Szoar" w języku hebrajskim oznacza bramę ale nie tylko jako coś co otwiera wejście czy też wjazd na posesję. Słowa te oznaczają również bramę jako "wrota niebios" czy też jak kto woli "gwiezdne wrota". Nietrudno chyba zauważyć, że sumeryjskie słowo "Nibir" jako miejsce przejścia oznacza dokładnie to samo co hebrajskie "Szaar". Oczywiście ktoś mógłby zwrócić uwagę skąd w tekście sumeryjskim znalazł się zwrot z języka hebrajskiego skoro nie było w tym czasie izraelitów a ich protoplasta rodu czyli Abracham był przecież Sumerem? Odpowiedź może wydawać się trochę zaskakująca ale najprawdopodobniej Sumerowie kopiowali swoje teksty na podstawie znacznie starszych dzieł, które były zapisane alfabetem hebrajskim ale stworzonym nie przez dużo młodszych izraelitów tylko przez plejadiańskie plemię Hebrjn. Trochę podobnie ma się sytuacja z liczbą 108, która raczej nie występuje u Sumerów a u Hindusów jest natomiast liczbą świętą tyle, że w tym czasie zgodnie z nauką nie było przecież takiej zorganizowanej państwowości. Teksty babilońskie mówią o Sumerach jako o "przybyszach ze zniszczonego kraju". Moim zdaniem chodzi raczej o zniszczony kontynent ale to już odrębny temat. Podsumowując ten fragment odnośnie planety Nibiru (według Z.Sitchina) starożytne teksty sumeryjskie nie mówią o planecie przejścia lecz o miejscu przejścia czyli o Bramie przez którą przybywali bogowie do naszego układu słonecznego z nieba a konkretnie z innych systemów gwiezdnych. Natomiast liczba 108 Szar oznacza liczbę cykli otwarcia gwiezdnych wrót.
Co do panteonu sumeryjskich bogów gdzie Zecharia Sitchin wymienia po imieniu poszczególnych członków rodu Enlila I En-ki jako rzekomo przybyłych z planety Nibiru prawda jest taka, że to nie są imiona lecz nazwy pozaziemskich cywilizacji ale o tym już ewentualnie w następnym poście.
1 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14560
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1004
x 414
Podziękował: 15532 razy
Otrzymał podziękowanie: 22489 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 20 sty 2020, 09:19

108 X 3600 = 388 800 lat ziemskich czasu liniowego

facet długo kręci się po kosmosie :D
licząc prosto, nie uwzględniając dylatacji czasu,-
i oczywiście podróży przez gwiezdne wrota...hmm
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
BABA
Posty: 1423
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 240
x 146
Podziękował: 4459 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: BABA » poniedziałek 20 sty 2020, 09:24

Hmmm.... Rozkminiając inny temat znalazłam w imieniu Najwyższego boga Słowian coś takiego:
S-W-AN-TE-WIT(a)
Kto Nas może witać w niebie? Jak myślisz Ramzes?
A może te pierwsze dwie litery imienia to coś w rodzaju jednocześnie "z nieba i w niebie"?
0 x


Niepowodzenie może złamać tylko tego, kto dał się zwieść powodzeniu - Seneka

Ramzes3
Posty: 618
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 73
Podziękował: 3449 razy
Otrzymał podziękowanie: 1385 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » poniedziałek 20 sty 2020, 17:33

songo70 właśnie dokonałeś obliczeń w taki sam sposób jak zrobił to Z. Schitin, który praktycznie rzecz ujmując na siłę dopasowywał wszystko do z góry założonej przez siebie tezy m.in. przerabiając na swoją modłę epos Enuma Elisz. Na podstawie niektórych tablic sumeryjskich gdzie widnieje coś w rodzaju skrzydlatego dysku ale z podwójnym okręgiem szacowny pisarz raz interpretował sobie ten znak jako statek kosmiczny innym razem jako planetę Nibiru. Ten znak czyli podwójny okrąg lub kolo w kole dopasował sobie do symbolu liczby 3600 tylko, że cały za przeproszeniem pic polegał na tym, że ta liczba najprawdopodobniej zapisana była w systemie sześćdziesiętnym (jakim m.in. posługiwali się sumerowie) a po przeliczeniu jej na nasz system dziesiętny odpowiada to liczbie 669600. Gdybyśmy chcieli tę liczbę pomnożyć przez 108 to chyba musielibyśmy przyznać, że ci tzw. bogowie żyli prawie wiecznie. :o
Cykl otwarcia Gwiezdnych Wrót najprawdopodobniej wynosił 52 lata ziemskie. Nietrudno chyba zauważyć, że ta liczba występowała i miała duże znaczenie praktycznie we wszystkich znanych nam starożytnych cywilizacjach. Z tym problemem nie mógł też chyba nawet do dziś uporać się znany prawie każdemu Erich von Daeniken, który łamał sobie głowę dlaczego Majowie obawiali się przybycia bogów w 52 - letnich cyklach. Moim zdaniem poprawny zapis 108 Szar powinien wyglądać następująco: 108 x 52 = 5616 lat.

BABA a które niebo masz na myśli?
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14560
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1004
x 414
Podziękował: 15532 razy
Otrzymał podziękowanie: 22489 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 20 sty 2020, 17:54

W.dzięki ponownie,
czyli czytając między wierszami,
Trump powiedział o ataku na 52 cele.. :shock:
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
BABA
Posty: 1423
Rejestracja: niedziela 09 wrz 2018, 11:31
x 240
x 146
Podziękował: 4459 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: BABA » poniedziałek 20 sty 2020, 23:54

Nie zastanawiałam się nad tym. Tymi kawałkami nigdy się nie zajmowałam. Coś tam Mi się obiło o uszy w stylu "siódme niebo" ale nic nie wiem. W pewnym sensie logiczne. Skoro wewnątrz śmierci jest sześć lub siedem kolejnych śmierci (według "Księgi zmarłych" to dlaczego z "niebem" nie mogłoby być podobnie? 8-)
0 x


Niepowodzenie może złamać tylko tego, kto dał się zwieść powodzeniu - Seneka

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18003
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32631 razy
Otrzymał podziękowanie: 26064 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 21 sty 2020, 00:41

SUMEROWIE i ANUNNAKI
30 maja 2016 Tajemnice Świata STAROŻYTNY ŚWIAT

O Sumerze i jego bogach pisał nie tylko Zecharia Sitchin !

Obrazek

Sumerowie byli starożytnym ludem, którego pochodzenie do końca nie jest znane. Rozkwit ich kultury datowany jest na rok około 4500 p.n.e. na terenie dzisiejszego Iraku (dawna Mezopotamia).
Sumerowie mieli dość zaawansowaną cywilizację z własnym, wyszukanym językiem i systemem pisania.


Posiadali oni także ogromną wiedzę na temat naszego Układu Słonecznego, astronomii oraz matematyki. Do dziś korzystamy z ich wiedzy i systemów matematycznych oraz sposobów obliczania czasu i kalendarza.

Oprócz ich zaawansowanego języka i ogromnej świadomości na temat kosmosu cywilizacja Sumerów wykorzystywała także nowoczesne metody rolnicze. Ponadto ten starożytny lud umiał wytwarzać cegły i budować z nich piramidy.

Podobnie jak ich skomplikowany język, skomplikowany był także ich system religijny, do którego wliczały się setki bogów i obrzędów.

Obrazek
Gilgamesz poszukiwał wiedzy o nieśmiertelności bogów, gdyż sam chciał być tak jak i oni nieśmiertelny.

Według tekstów, które przetrwały do naszych czasów wiemy, że każde miasto stworzone przez Sumerów miało własnego boga, który miał nad nim czuwać. Prace archeologiczne prowadzone przez lata na terenie dawnych sumeryjskich miast pozwoliły na odkrycie glinianych tabliczek.

Na jednej z nich mowa jest o tym, że Ziemia jest siódmą planetą, licząc od Plutona. Powstało, więc pytanie, skąd starożytny lud posiadł tak ogromną wiedzę o kosmosie i skąd ponad sześć tysięcy lat temu wiedzieli o Plutonie?

Wielu uważa, że wiedza ta została im dana od bogów, a niektórzy uważają, że bogami były istoty pozaziemskie. W języku sumeryjskim zwano ich “Annunaki”.

Sumerowie w służbie bogom

O sumeryjskich bogach wiele powiedziała tabliczka gliniana znaleziona w Nippur – starożytnym mieście, które zostało założone w 5000 r. p.n.e. Według tej tabliczki istoty pozaziemskie były podobne do człowieka i władały Ziemią.

Istoty te były określane mianem bogów, którzy mieli prawo do podróżowania po niebie. Zgodnie z mitologią sumeryjską Anu (który był bogiem bogów) uważał, że praca, którą wykonywali bogowie była dla nich zbyt wielka i ciężka.

Obrazek

Jego syn Enki zaproponował ideę stworzenia człowieka, który pomoże im w pracy. Enki oraz jego siostra Ninki współpracowali ze sobą, by ten pomysł wprowadzić w życie.

Według Sumerów jeden z bogów został złożony w ofierze, a jego ciało i krew zmieszano z gliną. Tak oto stworzono pierwszego człowieka – na podobieństwo bogów. To ciekawe, że Sumerowie uważali, że człowiek został stworzony na obraz Boga. Podobnie było w innych krajach biblijnych.

Stworzenie człowieka i wojna bogów

Zgodnie z teoriami Sumerów, Annunaki zamieszkiwały Ziemię na długo przed ludźmi. Od dłuższego czasu krąży także hipoteza o tym, jako że Annunakom zabrakło środków na własnej planecie i aby przetrwać, byli zmuszeni wybrać się w poszukiwaniu innej planety, by odnowić swoje zasoby (w szczególności miało im chodzić o złoto).

Ponieważ wydobywanie minerałów stało się tak intensywne, to właśnie bogowie stworzyli człowieka do pomocy w pracy.

Co ciekawe pierwszy człowiek został stworzony w raju, który przedstawiony był jako ogród bogów. Uważa się, że znajdował się on gdzieś pomiędzy rzekami Eufrat i Tygrys. Pierwsi ludzie stworzeni przez Enki i Ninki byli niezdolni do reprodukcji.

Zostało to później przez nich zmodyfikowane, co bardzo rozgniewało Enili – boga, będącego bratem Enki i Ninki. Rozpoczęło to konflikt między bogami.

Według specjalistów od sumeryjskiej kultury to właśnie ta kłótnia stała się powodem, przez który Annunaki opuściły Ziemię i pozostawili ludzi samych sobie.

Sumerowie nie byli pierwszą ani ostatnią cywilizacją, która mówiła o istotach przybywających na ziemię z nieba. W wielu innych kulturach rozmieszczonych po całym świecie odkrywa się podobne historie. Często istoty te przekazywały ludziom bezcenną wiedzę.

https://www.youtube.com/watch?v=Y9YDzCANXR4&feature=emb_logo
Mitologia sumeryjska – mitologia z południowych terenów Mezopotamii z okresu, kiedy były pod panowaniem Sumerów. Wiele przejęły z niej mitologie Akadu, Babilonii i Asyrii.

Sumerowie na obszarze Dolnej Mezopotamii w IV–III tysiącleciu p.n.e. utworzyli wysoko rozwiniętą cywilizację. Religia sumeryjska w dalszym ciągu pozostaje przedmiotem sporu naukowców. Ogólny jej zarys został stworzony na podstawie mitów i legend sumeryjskich, nie zachowało się (lub nie istniało) żadne źródło z treścią, która pozwoliłaby na odtworzenie sumeryjskiej koncepcji religijnej i filozoficznej.

Najstarsze dokumenty pochodzą z miasta Uruk, w którym znajdował się kompleks świątynny obejmujący posiadłości ziemskie i dwie wielkie świątynie (ziggurat), jedna boga nieba Anu i druga bogini płodności, miłości i wojny Inanny, uosobienia Wielkiej Matki.

Każde z wielkich miast Sumeru stanowiło ośrodek kultu jakiegoś boga, w Nippur czczono Enlila, w Eridu czczono Enkiego. Zazwyczaj główne bóstwo nazywano "Panem miasta". Utu był Panem Larsy, Nanna Panem Ur, a Ninurta Panem Lagasz. Pomniejszym bóstwom stawiano ołtarze w świątyniach głównych bogów i niewielkie kapliczki.

Kultura Sumeru przeżyła swój okres świetności między III a II tysiącleciem p.n.e., wtedy powstały pierwsze poematy opowiadające o bogach, najstarsze z nich są datowane na około 2500 p.n.e., późniejsze na około 1700 p.n.e. W jednym z najstarszych mitów kosmologicznych stworzycielką życia jest bogini Nammu (pierwotne wody), która przez partenogenezę zrodziła pierwszą parę bogów: Niebo (An) i Ziemię (Ki). Oni byli rodzicami boga powietrza Enlila.

Według innego mitu po oddzieleniu nieba i ziemi Enlil sporządził motykę i zrobił nią dziurę w ziemi, a z tej dziury wyrósł jak roślina pierwszy człowiek. Inny mit o tej samej tematyce przypisuje stworzenie pierwszego człowieka Enkiemu i Inannie. Ponieważ bogowie byli zmęczeni staraniem o zapewnienie sobie pożywienia, Enki wpadł na pomysł ulepienia z gliny człowieka, któremu dałaby życie Bogini Matka. Tak powstali ludzie i ich zasadniczym obowiązkiem jest zapewnić pożywienie bogom.

Gdy królestwo boże zstąpiło na ziemię, rozkwitło w Eridu – tym tekstem otwiera się najstarsza lista sumeryjskich królów, świadczy to o przekonaniu Sumerów, że władza zstąpiła z nieba i przez niebo jest usankcjonowana. Pierwszy król Alulim panował 28 800 lat, a drugi Alalgar 36 000 lat, co przypomina długowieczność Adama i jego potomków w Starym Testamencie. Ta długowieczność władców Sumeru kończy się wraz z potopem.

Pierwsza triada najważniejszych bogów obejmowała: Anu, Enlila i Enki. Druga triada bogów astralnych składała się z: Nanny (Księżyca), Utu (Słońca) i Inanny, bogini gwiazdy Wenus.

Obok ziemi istniał jeszcze raj Dilmun, w którym nikt nie chorował i nie umierał, oraz świat podziemny Kur, w którym królowała starsza siostra Inanny Ereszkigal.

Najważniejszym świętem religijnym Sumeru było święto Nowego Roku (a-ki-til), obchodzone przez Babilończyków (akitu).

Po części mitologia sumeryjska jest znana z Eposu o Gilgameszu i poematu kosmogonicznego Enuma elisz.

Źródła do religii sumeryjskiej
Najliczniejszą grupą źródeł do rekonstrukcji religii sumeryjskiej są mity, modlitwy i spisy bóstw. Mniej liczną stanowią inskrypcje. Obraz stworzenia zarysu koncepcji religijnej sumeryjskiej w najczystszej postaci zaciemniany jest głównie przez naleciałości najeźdźców na Dolną Mezopotamię, których kapłani i teolodzy przetwarzali doświadczenia Sumerów i dostosowywali do własnych wierzeń.

Istota religii Sumerów
W swej najstarszej warstwie religia Sumeru prezentuje wierzenia o cechach zbliżonych do szamanizmu. Według nich świat jest przepełniony złymi duchami, które dzielą się na kilka kategorii, zależnych od obszaru działania, na przykład na morzu, na pustyni, pod ziemią, w górach, na cmentarzach, czy na drogach. Najbardziej obawiano się tych, które podnosząc burze piaskowe potrafiły zniszczyć doszczętnie pola i plony. Równie niebezpieczne były te przynoszące choroby. Do szczególnie bezwzględnych zaliczano Pazuzu, Labartu i Lilith. Złymi duchami mogły zostać także topielce, kobiety zmarłe będąc dziewicami lub podczas porodu, mężczyźni zmarli będąc kawalerami, czy ktoś kto nie został pogrzebany.

Cała ta niezliczona gromada duchów miała dwóch przywódców o imionach Anu i Enki. Anu był władcą Nieba, wrogiem ludzi i ojcem wszystkich złych mocy. To on rozkazywał im wywoływać wszystkie nieszczęścia, które padały na ludzi. Jego dziełem były susze, huragany i epidemie. Anu miał też inne imię Enlil - władca porywistego wiatru. Dość szybko Anu i Enlili stali się dwoma odrębnymi postaciami. Natomiast Enki (Pan terytorium) władca Ziemi, początkowo był personifikacją podziemia, głębin (Apsu), pierwotnego Chaosu. Stał się z czasem władcą wód podziemnych i morza, i ojcem ogromnej ilości istot zamieszkujących wszystkie wody. Enki był przedstawiany jako koziorożec z rybim ogonem.

Oprócz złych mocy były też dobre duchy, choć mniej liczne. Do najbardziej popularnych zaliczały się te, które by można nazwać Aniołami stróżami. Pojawiały się tylko gdy były wzywane, przybywały w parze, stawały po obu bokach wzywającego i eskortowały go chroniąc.

Przeciw złym mocom walczyli czarownicy i magowie dysponujący różnego rodzaju zaklęciami i egzorcyzmami. Oni też zajmowali się wytwarzaniem różnego rodzaju talizmanów.

Panteon bóstw
Do ważniejszych bóstw zaliczają się:

Anu (An) – bóg nieba
Abzu (Apsu) – ocean słodkich wód
Dumuzi (Tammuz) – bóg wiosny i urodzaju, opiekun pasterzy, kochanek Isztar
Enki – bóg słodkich wód, czczony w Eridu
Enlil – bóg powietrza, ojciec Nanna
Ereszkigal – bogini śmierci i świata podziemnego, siostra Isztar
Inanna – bogini miłości i wojny, czczona głównie w Uruk, utożsamiana z babilońsko-asyryjską Isztar
Iszkur – bóg burzy
Ki (Uras)- ziemia
Nammu – bogini pierwotnego morza
Nanna (Enzu) – bóg księżyca, syn Enlila i Ninlil, ojciec Utu
Ningal – żona Nanna
Ninhursag – bogini matka, symbol życia i płodności ziemi
Ninlil – żona Enlila, matka Nanna
Nintur – opiekunka ciężarnych kobiet
Utu – bóg słońca, syn Nanny

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mitologia_sumeryjska
https://www.tajemnice-swiata.pl/sumerowie/
0 xOlkaaa
Posty: 4
Rejestracja: środa 22 sty 2020, 17:01
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: Olkaaa » środa 22 sty 2020, 23:20

Witam, przeczytałam cały wątek i widzę że nikt nie wie o kim tak naprawdę pisze. Tutaj wyjaśnienie :)
Załączniki
Screenshot_2020-01-22-23-20-03.png
Screenshot_2020-01-22-23-20-03.png (122.06 KiB) Przejrzano 5313 razy
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18003
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32631 razy
Otrzymał podziękowanie: 26064 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 23 sty 2020, 00:32

Wyjaśnienie jest niedostępne, brak zdjęć. Zaręczam, że bardzo dobrze wiemy o czym piszemy.
0 xRamzes3
Posty: 618
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 73
Podziękował: 3449 razy
Otrzymał podziękowanie: 1385 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » poniedziałek 10 lut 2020, 23:34

janusz pisze:
wtorek 21 sty 2020, 00:41
SUMEROWIE i ANUNNAKI
30 maja 2016 Tajemnice Świata STAROŻYTNY ŚWIAT

O Sumerze i jego bogach pisał nie tylko Zecharia Sitchin !

Gdy królestwo boże zstąpiło na ziemię, rozkwitło w Eridu – tym tekstem otwiera się najstarsza lista sumeryjskich królów, świadczy to o przekonaniu Sumerów, że władza zstąpiła z nieba i przez niebo jest usankcjonowana. Pierwszy król Alulim panował 28 800 lat, a drugi Alalgar 36 000 lat, co przypomina długowieczność Adama i jego potomków w Starym Testamencie. Ta długowieczność władców Sumeru kończy się wraz z potopem.
Prawdą jest, że o Sumerach pisał nie tylko Sitchin ale prawdą jest również to, że całkiem spora część artykułów pisanych na ten temat jest po prostu powielaniem tych samych treści w sumie bez żadnej refleksji w odniesieniu do pewnych faktów.
Twierdzenie, że "długowieczność władców Sumeru kończy się wraz z potopem" jest po prostu nieporozumieniem. Jeżeli w "Wielkim Potopie" zginęła zdecydowana większość mieszkańców Ziemi to jest chyba dość oczywiste, że po potopie władzę królewską sprawowali w dalszym ciągu ci, którzy "zstąpili z nieba". Ratując się posiadanymi pojazdami przetrwali kataklizm na orbicie okołoziemskiej ale wobec kurczących się zapasów tlenu a zwłaszcza żywności mogli tam przebywać co najwyżej do ustąpienia wód potopu. Powiedzmy, że przebywali tam miesiąc, może trochę dłużej a w takim razie niby jaki czynnik miałby wpłynąć na wielokrotne skrócenie ich życia w tak krótkim czasie?
Zgodnie z podaniami po potopie królestwo było w Kisz. "23 królów panowało łącznie 23 310 lat, 3 miesiące, 3 i pół dnia" czyli przeciętnie na rządy jednego króla przypadało tysiąc lat z "małym groszem". Dla porównania Enmenluanna - trzeci w kolejności król przed potopem panujący po królu Alalgar miał rządzić najdłużej bo aż 43200 lat! Z czego w takim razie wynikała tak olbrzymia różnica w rozpiętości czasowej rządów? Otóż przed potopem wyszczególniano czas panowania nie tyle króla co dynastii jaka powstała od jego imienia bądź ewentualnie chodziło o łączny czas panowania określonej cywilizacji pozaziemskiej. Natomiast lista królów po potopie w przeciwieństwie do tej sprzed potopu wyszczególnia z imienia króla i jego konkretny czas panowania.
Można powiedzieć, że tzw. "bogowie" niestety ale nie żyli po kilkaset tysięcy lat jak mogłoby to wynikać z opracowań Z. Sitchina i innych.
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1275
x 354
Podziękował: 12762 razy
Otrzymał podziękowanie: 13058 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 11 lut 2020, 08:56

Bardzo ciekawa teza ale w takim razie jak wytłumaczyć mit ( czy fakt ) że na przykład Noe żył 800 czy 900 lat ? Czy w tym przypadku też chodziło o ród - dynastię ? Tego się pewnie nigdy nie dowiemy.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Ramzes3
Posty: 618
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 73
Podziękował: 3449 razy
Otrzymał podziękowanie: 1385 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » wtorek 11 lut 2020, 22:57

Jeżeli chodzi o Noe to raczej możemy mówić o micie wzorowanym na akadyjskim Utnapisztimie a ten na sumeryjskim Ziusudrze.
Wracając może na chwilę do dynastii bądź cywilizacji pozaziemskich. Sumeryjska lista królów przed potopem podaje: "Boski Dumuzi, pasterz panował przez 36 000 lat." Ogólnie wiadomo, że Dumuzi był ukochanym bądź nawet mężem Inanny, który zginął śmiercią tragiczną a o jego śmierć Inanna posądzała Marduka.
Z kolei w jednym z opisów mezopotamskich gwiazdozbiorów spotykamy się z takim tekstem: "W zarysach dzisiejszej konstelacji Oriona mezopotamscy astronomowie widzieli postać Prawdziwego Pasterza Niebios (SIPA.ZI.AN.NA). W jednym z tekstów obok nazwy gwiazdozbioru spotykamy zaskakujący komentarz: "Prawdziwy Pasterz Niebios - ten, który jest porażony bronią"."
Porównując zapis o królu Dumuzi z opisem gwiazdozbioru Oriona chyba raczej trudno nie zauważyć, że zachodzi między nimi ścisły związek. Moim zdaniem chodzi tutaj o cywilizacje z gwiazdozbioru Oriona. Zresztą inne imię Dumuzi to Tammuz, którego utożsamiano z egipskim Ozyrysem a ten jak wiadomo wiązany był przez starożytnych egipcjan z gwiazdozbiorem Oriona.
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6936
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1275
x 354
Podziękował: 12762 razy
Otrzymał podziękowanie: 13058 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 11 lut 2020, 23:02

Hm.......Prawdziwy Pasterz ? Zapewne zgadniesz z kim mi się kojarzy ;) Wszystkie religie i bóstwa mają wspólne korzenie .Wszędzie to samo ,tylko imiona inne .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Ramzes3
Posty: 618
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 73
Podziękował: 3449 razy
Otrzymał podziękowanie: 1385 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » czwartek 13 lut 2020, 22:59

Tak tylko, że między tymi pasterzami istnieje dość subtelna różnica. Dumuzi i Ozyrys opisywani są w najstarszych podaniach jako ci pozytywni, którzy ucząc ludzi od podstaw wszystkiego co jest im do życia potrzebne wpłynęli na ich rozwój. Natomiast pasterz czy też pasterze o których myślimy wraz ze swoją stajenką skutecznie przyczynili się do zniszczenia pradawnej wiedzy, którą pozostawili nam nasi praprzodkowie czyli dokonali tego co trudno nazwać rozwojem.
Wszystkie stare religie i bóstwa z pewnością mają swoje wspólne korzenie a ściślej mówiąc wspólny ląd z którego się wywodzą, o którym mówi legenda indian Hopi. Dlatego też dzieje bogów i ludzi z dawnych czasów nie miały miejsca na terenie starożytnego Sumeru.
0 xODPOWIEDZ