Drodzy forumowicze i goście!

25.11.2021
Wszystko wskazuje na to, że nasze forum działa już na nowym hostingu, tu nie powinniśmy już minutami oczekiwać na załadowanie się strony. Jest to nowoczesny hosting, gdzie zasoby są skalowalne, więc nie będzie blokad i zahamowań. Ponoć nie ma też limitów dla baz danych, więc możemy znów spokojnie wszystko pisać i wstawiać, ale kopiowanie poprzednich postów i blisko z góry nie będzie tolerowane, bo szkoda czasu czytających.
Będziemy jeszcze robić upgrade skryptu forum, więc jakieś przerwy będą, jeszcze nie wiem kiedy.
Życzę forumowiczom i gościom przyjemnego surfowania i odnalezienia tego, co was interesuje. No i zdrówka dla wszystkich!

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Zakazana Paleoarcheologia - nie jesteśmy pępkiem stworzenia

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14592
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15572 razy
Otrzymał podziękowanie: 22558 razy

Zakazana Paleoarcheologia - nie jesteśmy pępkiem stworzenia

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 04 cze 2013, 20:31

Czaszkę Obcego odkryto w Peru!
Pierwsze informacje pojawiły się na peruwiańskim portalu internetowym rpp.com.pe, wedle nich antropolog Renato Riquelme Davila z muzeum w Cuzco, ogłosił odkrycie mumii, która nie posiada cech właściwych dla człowieka.
Obrazek

Riquelme Davila wyjaśnił, że ciało ma 50 cm wysokości, trójkątną głowy, nieproporcjonalnie duże jamy oczne, otwarte ciemiączko, co jest charakterystyczne tylko dla dzieci do 1 roku,oraz zęby trzonowe.
Obrazek

(fot. RPP/Cesar Zapata)

Davila stwierdził, że mumia nie wygląda na ludzką i skonsultował się z naukowcami z Hiszpanii i Rosji, którzy potweirdzili jego obawy. Czyżbyśmy mieli pierwsze, oficjalne zwłoki Obcego??

http://astrotarot.pl/czaszke-obcego-odkryto-w-peru/
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5078 razy
Otrzymał podziękowanie: 1627 razy

Zakazana Paleoarcheologia - nie jesteśmy pępkiem stworzenia

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » wtorek 04 cze 2013, 21:59

@songo, tytuł tego wątku nadałem nieco żartobliwie i uwązam, że powinieneś go dostosować do swoich potrzeb. ;)
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6945
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1277
x 355
Podziękował: 12798 razy
Otrzymał podziękowanie: 13089 razy

Zakazana Paleoarcheologia - nie jesteśmy pępkiem stworzenia

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 05 cze 2013, 16:05

Tytuł wątku jest intrygujący i dowcipny ,ale treść bardziej pasuje do zakazanej archeologii ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14592
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1005
x 417
Podziękował: 15572 razy
Otrzymał podziękowanie: 22558 razy

Re: Zakazana Paleoarcheologia - nie jesteśmy pępkiem stworze

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 05 cze 2013, 16:43

chanell pisze:Tytuł wątku jest intrygujący i dowcipny ,ale treść bardziej pasuje do zakazanej archeologii ;)

jest już parę wątków zbliżonych tematycznie- więc może niech ten zostanie jako traktujący jak w temacie
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6945
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1277
x 355
Podziękował: 12798 razy
Otrzymał podziękowanie: 13089 razy

Re: Zakazana Paleoarcheologia - nie jesteśmy pępkiem stworze

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 14 cze 2015, 01:14

STAROŻYTNE KOPALNIE – DZIEŁO RĄK OBCYCH

ObrazekPrzybysze z kosmosu, którzy znaleźli się daleko od ojczystej planety i doświadczyli deficytu sprzętu technologicznego, wpadli na prosty i genialny pomysł, tworząc sobie niewolników-górników. Bez istotnych inwestycji w produkcję, doprowadzili ludzi do samowystarczalności i bezlitośnie eksploatowali, jak niewolników. Przy pomocy prymitywnych narzędzi wydobywali oni niezbędne dla Obcych kopaliny.

Szczególnie cennym materiałem dla przybyszów z kosmosu było nie złoto i srebro, ale cyna, którą Sumerowie nazywali „niebiańskim metalem”. Starożytne kopalnie epoki kamiennej, w której trudzili się nasi przodkowie, wydobywając dla Obcych bogactwa naturalne, znajdują się w różnych rejonach naszej planety – na Uralu, w Pamirze, Tybecie, w Zachodniej Syberii, w Ameryce Północnej i Południowej, w Afryce. W późniejszych czasach ludzie wykorzystywali stare kopalnie do własnych celów, kopiąc rudy do wytopu miedzi, cyny, ołowiu, żelaza.

W AFRYCE
Aby dostać się do miedzionośnych warstw należało odkryć 12 metrów zbitej i bardzo ciężkiej pokrywy kryjącej żyły miedziowych minerałów. W zachowanym do naszych czasów tekście (przechowywanym obecnie w Muzeum Brytyjskim) mówi się, że faraonowie egipscy przez długi czas korzystali z zapasów miedzi pozostawionych przez dawnych królów.

Jedna z tego typu kopalń w Afryce datowana jest na 40 000 lat przed naszą erą. Wydobyto z niej ponad 100 000 ton rudy żelaza. I wszystko to kamiennymi toporami ludzi pierwotnych?


Obrazek
Starożytny tunel.

Naród żyjący koło jeziora Wiktorii i rzeki Zambezi zachował legendę o zagadkowych białych ludziach, których nazywano „bachvezi”. Zbudowali oni kamienne miasta i wsie, wykopali kanały nawadniające, wyrąbali w skałach szyby o głębokości do 70 metrów, rowy o długości kilku kilometrów. Zgodnie z legendą bachvezi potrafili latać, leczyć wszystkie choroby i opowiadali o zdarzeniach z dalekiej przeszłości. Przybysze wydobywali rudę i wytapiali metale. Zniknęli z powierzchni Ziemi tak nieoczekiwanie, jak się pojawili.

W 1970 roku amerykańska korporacja górnicza, aby zmniejszyć nakłady na poszukiwanie nowych miejsc wydobycia bogactw naturalnych w Afryce Południowej, nakłoniła geologów do odszukania zapomnianych starożytnych kopalń. Na terytorium królestwa Suazi i w innych miejscach odkryto obszerne tereny z szybami kopalnianymi o głębokości do 20 m.Dziura kopalnia Wiek znalezionych w szybach kości i węgla drzewnego wynosi od 25 do 50 tysięcy lat. Archeolodzy doszli do wniosku, że w starożytności w Afryce Południowej stosowano zaawansowaną technologię robót górniczych. Artefakty pochodzące kopalni świadczą o dostateczne wysokim poziomie stosowanych technik, które z pewnością nie były dostępne dla ludzi z epoki kamienia. Górnicy prowadzili nawet rejestr wykonanych prac.

Najstarsze świadectwa związane z przerobem żelaza w Afryce znaleziono na terenach dawnej kultury Nok, na wyżynie Jos w Nigerii. Istniejący tam piec do wytopu żelaza specjaliści datują na 500-450 rok p.n.e. Miał on kształt cylindra i był wykonany z gliny.
Obrazek


W AMERYCE
W 1953 r. górnicy kopali „Lion” w stanie Utah (USA) podczas wydobywania węgla na głębokości 2800 m natknęli się na sieć starych tuneli. Podziemne wyrobiska węglowe wykonane przez nieznanych górników nie posiadały połączenia z powierzchnią i były tak stare, że szyby wejściowe uległy zniszczeniu przez erozję skał. Jak stwierdzili eksperci, tunele są bez wątpienia dziełem rąk ludzkich, nie ma jednak widocznych podstaw do określenia ich wieku.

Profesor antropologii uniwersytetu Utah, Jessi Jannings, zaprzecza, jakoby wspomniane tunele mogli wykopać północnoamerykańscy Indianie i nie wie, kim mogli być starożytni górnicy. Przede wszystkim do wykonania takiej pracy konieczne było bezpośrednie zapotrzebowanie danego regionu na węgiel. Do przybycia białego człowieka wszystkie ładunki były transportowane przez tragarzy, a w pobliżu kopalń nie znaleziono żadnych śladów spalania węgla.

W Ameryce Północnej odkryto kilka kopalń, w których nieznana cywilizacja wydobywała kopaliny. Na przykład na wyspie Royal, na Jeziorze Górnym, w dawnej kopalni wydobyto tysiące ton rudy miedzi, która w zagadkowy sposób została następnie wywieziona z wyspy.


Wizerunki „górników” z zagadkowymi narzędziami pracy, podobnymi do młotów udarowych i innych współczesnych narzędzi, można spotkać w różnych regionach kuli ziemskiej. Na przykład w dawnej stolicy Tolteków, mieście Tula, istnieją rzeźby i płaskorzeźby przedstawiające bogów trzymających w rękach przedmioty bardziej przypominające noże plazmowe, niż narzędzia okresu kamiennego albo brązowego.

W AZJI
Stare kopalnie odkryto również na przedgórzu Ałtaju, w rejonach rzeki Amur oraz jeziora Bajkał, na Uralu Południowym, na Kaukazie i Syberii Zachodniej.

SzelitW 1940 r. ekspedycja geologów odkryła w trudno dostępnych rejonach Pamiru poziomy korytarz z odgałęzieniami długości ok. 150 m. O jego położeniu poinformowali uczonych miejscowi mieszkańcy. W starym wyrobisku wydobywano minerał zwany „szelitem”, czyli rudę wolframu. Na podstawie długości stalaktytów i stalagmitów, które utworzyły się w chodniku, geolodzy ustalili przybliżony czas pracy kopalni na 12-15 tysięcy lat p.n.e. Komu potrzebny był w epoce kamiennej ten trudnotopliwy metal o temperaturze topnienia 3380 stopni – nie wiadomo.

W obwodzie Czelabińskim (na Uralu) odkryto w 1994 roku kopalnię odkrywkową, która położona jest w międzyrzeczu Zingejka – Kujsak. Stare wyrobisko jest okrągłe, o średnicy 30-40 m i ma głębokość 3-5 m. Według opinii specjalistów, w kopalni wydobyto ok. 6000 ton rudy o zawartości miedzi 2-3%, z której można było wytopić ok. 10 ton metalu. Ślady dawnych górniczych wyrobisk istnieją też w Kirgizji, Tadżykistanie, Uzbekistanie i Kazachstanie.

Ogólna masa wydobytej w starych kopalniach i przerobionej rudy jest zdumiewająca. Jeśli wziąć pod uwagę całkowitą masę rudy miedzi i cyny wydobytej w starożytnych kopalniach, to ludzkość epoki brązu powinna dosłownie zasypać się wyrobami z miedzi i brązu. W dalekiej przeszłości produkowano miedź w takich ilościach, że wystarczyłoby jej na potrzeby wielu pokoleń. A tymczasem nawet w grobowcach ludzi należących do ówczesnej elity geolodzy znajdują zaledwie pojedyncze przedmioty z miedzi, która w tamtych czasach była bardzo wysoko ceniona. Gdzie zniknęły nadwyżki metalu – nie wiadomo. Co ciekawe, w pobliżu wielu dawnych kopalń nie znaleziono śladów pieców do wytopu metali. Widocznie przerób rudy odbywał się w innym miejscu i był scentralizowany. Jest więc całkowicie wiarygodne, że Obcy, wykorzystując darmową pracę niewolników-górników, wydobywali w taki sposób bogactwa naturalne z głębi Ziemi i wywozili je na swoją planetę.

źródło :
http://www.olabloga.pl/starozytne-kopal ... rak-obcych
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32703 razy
Otrzymał podziękowanie: 26093 razy

Re: Zakazana Paleoarcheologia - nie jesteśmy pępkiem stworzenia

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 07 sie 2017, 22:59

Zagadka Tiermes - starożytna budowla która pozostaje tajemnicą

https://www.youtube.com/watch?v=wtW7cPsaFzM

Opublikowany 1 sie 2017

Zagadka Tiermes - kto i po co zbudował tę starożytną budowlę? Na terenie dzisiejszej Hiszpanii znajduje się tajemnicza konstrukcja, na której widać pełno śladów zaawansowanej techniki. Głównym punktem konstrukcji jest ogromna twierdza, która wg naukowców miała pełnić obronną rolę. W Tiermes znajdują się także tajemnicze rowki wykute w skałach o szerokości dochodzącej do 2 metrów. W okolicy można również znaleźć tajemnicze rampy oraz systemy bardzo długich korytarzy. Budowniczy Tiermes musieli być kulturą o wysokim poziomie rozwoju. Mimo to do dziś nie wiadomo kto tak naprawdę skonstruował tę budowlę. Miejscowe przekazy wspominają o tajemniczej rasie istot, która dawno temu miała przebywać na tych terenach. Co ciekawe, opisy tych istot korelują z opisami boskich istot z Chin, Sumeru, Indii, czy cywilizacji Majów.

Facebook: https://www.facebook.com/kosmiczneopo...

Strona: https://kosmiczneopowiesci.wordpress....

Źródła: Thomas Ritter 'Tiermes: kamienna zagadka Hiszpanii'.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 18041
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 944
Podziękował: 32703 razy
Otrzymał podziękowanie: 26093 razy

Re: Zakazana Paleoarcheologia - nie jesteśmy pępkiem stworzenia

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 12 lip 2021, 20:00

Tajemnice zielonej Sahary - Petroglify i dawne zaginione cywilizacje
11 lip 2021

https://www.youtube.com/watch?v=5RDBs9UcQYI

4 Strefy Tajemnic

Sahara skrywa przed ludźmi wiele tajemnic, część z nich udało się poznać, lecz z każdą chwilą dowiadujemy się, że to co dotychczas wiedzieliśmy jest zaledwie ułamkiem wielkiej, długiej i zawiłej historii. Piękna Zielona Kraina z powodu nieznanych procesów i cykli panujących na ziemi stała się pomarańczowym, suchym i upalnym miejscem, niemożliwym do zamieszkania. Petroglify Sahary to znaki pozostawione przez jej dawnych mieszkańców, znaki, które świadczą, że człowiek pozostaje bezsilny wobec zmian zachodzących na Ziemi.
Obecnie największa pustynia na Ziemi, praktycznie pozbawiona jest życia, jednak w przeszłości była bezpieczną przystanią dla dawnych cywilizacji. Jakie tajemnice skrywa Sahara? Jak to możliwe, że na przestrzeni tysięcy lat charakter krainy transformował z porośniętej bujną roślinnością na pokrytą tysiącami kilometrów piasku? Odpowiedzieć na te pytania pomogą ślady i pozostałości dawnych cywilizacji, które w przeszłości prężnie rozwijały się na Saharze. Dokonywane odkrycia artefaktów, petroglifów oraz ruin świadczą, że pod piaskami Sahary mogą spoczywać tajemnice znacznie przekraczające ludzkie wyobrażenie.
0 xODPOWIEDZ