Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Zapis innej prehistorii

Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Fedon » czwartek 18 kwie 2013, 07:59

Wiele osób czy różnego rodzaju organizacji zajmuje się poszukiwaniem śladów kontaktów z Istotami Pozaziemskimi. Jednym z obszarów takich badań jest paleoastronautyka, czyli poszukiwanie takich dowodów w artefaktach z przeszłości zlokalizowanych w wybranych, a często owianych aurą tajemnicy, miejscach. Prawie nikt nie zdaje sobie sprawy, że wielu z nas trzymało w swoich rękach rodzaj takiego artefaktu, przesłania z przeszłości, wielu z nas posiada go u siebie w domu, a są i tacy, którzy korzystają zeń każdego dnia. I zawiera on jednoznaczne dowody, że niegdyś ludzkość kontaktowała się z Istotami których stopień rozwoju znacząco przekroczył poziom człowieka, a którzy świadomie przekazali nam pewne fakty z zamierzchłej i zapomnianej z czasem przeszłości w sposób możliwy do odczytania i zrozumienia w oparciu o konkretne dane matematyczne i astronomiczne.
Tym przekazem jest Biblia.
I nie chodzi tu o znany skądinąd początek Księgi Ezechiela czy inne, mniej lub bardziej mgliste aluzje, które choć często uzasadnione, zostawiają pewien margines wątpliwości i możliwość dowolnej interpretacji, lecz informacje oparte o precyzyjnie podane wielkości liczbowe i niosące niepodejrzewaną tam wiedzę, której poziom został obecnie osiągnięty dopiero w czasach nowożytnych.
Część z nich jest zapisana w sposób praktycznie obcy naszej myśli i naszemu podejściu do odbioru Pisma - Pisma, którego rola i znaczenie ukazują się w nowym świetle - oraz współczesnemu rozumieniu znaków alfabetu. Bez wątpienia w pierwszym odruchu wzbudzą one naturalny sprzeciw przeciwko takim metodom. Ale prosiłbym o ich sprawdzenie i weryfikację – a dopiero później wyrobienie sobie własnego zdania.
Jednym ze sposobów takiego zapisu jest ilość znaków w poszczególnych wersetach. Już pierwszy rozdział pierwszej księgi – Genesis – zawiera wyszczególnienie planet Układu Słonecznego od Merkurego do Urana z zaznaczeniem, a właściwie wyeksponowaniem zniszczonej planety krążącej niegdyś między orbitami Marsa i Jowisza. Jest to przedstawione w oparciu o istniejącą w astronomii Regułę Titiusa-Bodego, która lokalizuje planety określając z dużym przybliżeniem ich odległość od Słońca. Mamy tam również zapisane kluczowe wydarzenie mające decydujący wpływ na powstanie ludzkiej cywilizacji -wojnę międzyplanetarną i zniszczenie wspomnianej planety przez grupę Przybyszy określoną w Biblii mianem Nefilim. Rozdział czwarty przekazuje nam te same odległości, wyrażone w dzisiejszych jednostkach astronomicznych z nieco większą precyzją i bez pośrednictwa teoretycznej reguły, przyjmując za punkt odniesienia Ziemię a nie Słońce. Natomiast drugi precyzuje wielkość Słońca z dokładnością do pierwszego miejsca po przecinku (109,1) wyrażoną w średnicach Ziemi. Dwanaście pierwszych wersów rozdziału szóstego precyzyjnie określa średnice wszystkich istniejących planet naszego Układu do Neptuna włącznie. Znajdujemy tu również informacje, że Nefilim wywarli decydujący wpływ na rozwój rasy ludzkiej dokonując manipulacji na poziomie komórkowym.
Kolejne wersy tego rozdziału opierając się dodatkowo na dwóch podstawowych rodzajach gematrii oraz wykorzystując prostą zasadę negacji (niestosowaną w dzisiejszej logice) zaznaczają granice naszego Układu i bramę do gwiazd. Rozdział ósmy i dwunasty precyzują skąd przybyli do nas Oni – jest to najbliższy nam układ potrójnej gwiazdy Centaura (Proxima, Alfa i Beta) odległy o 4,2 – 4,3 lat świetlnych – które to odległości są przytoczone.
Rozwinięcie tematu, w tym wszelkie obliczenia umożliwiające weryfikację znajdziemy tutaj:

Ponieważ jednak znalazłem w regulaminie punkt B7 nie zezwalający na umieszczanie linków do własnych stron bez zezwolenia administracji, prosżę o pozwolenie zamieszczenia takich dwóch linków. Mogę również wkleić tutaj uproszczoną wersję tego opracowania, ale zajmuje ona 26 stron A4, więc sądzę, że troszeczkę za dużo, choć możliwe jest rozbicie tego na cztery części (są cztery rozdziały o różnej objętości).
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: barneyos » czwartek 18 kwie 2013, 08:47

Witamy na naszym forum, temat wydaję się być ciekawy, zapraszam i zachęcam do rozwinięcia, linki możesz umieścić jeśli będą zgodne z omawianą tematyką.


PS.decyzja wyłącznie moja, chociaż jestem tylko Modem klasy średniej ;-)
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 18 kwie 2013, 09:42

Witaj Fedon i wrzucaj te linki,-
zaczyna się ciekawie, więc wszyscy chcą przeczytać resztę tej historii.

pozdro :)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Fedon » czwartek 18 kwie 2013, 09:44

barneyos pisze:Witamy na naszym forum, temat wydaję się być ciekawy, zapraszam i zachęcam do rozwinięcia, linki możesz umieścić jeśli będą zgodne z omawianą tematyką.


PS.decyzja wyłącznie moja, chociaż jestem tylko Modem klasy średniej ;-)


Dziękuję.
Zamieszczam wspomniane linki.
Na początek polecałbym pierwszy (z liliową okładką - do ściągnięcia free); na mojej stronie jest pełna wersja tycząca mniej więcej tego samego materiału (są to cztery pierwsze rozdziały większej całości) ze szczegółową analizą alfabetu starohebrajskiego - co może wyglądać odstraszająco.Obrazek

http://wydaje.pl/e/genesis-w-poszukiwan ... -pogladowa
http://biblos32.blogspot.com/2012_09_01_archive.html
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 18 kwie 2013, 09:52

Fedon pisze:
barneyos pisze:Witamy na naszym forum, temat wydaję się być ciekawy, zapraszam i zachęcam do rozwinięcia, linki możesz umieścić jeśli będą zgodne z omawianą tematyką.


PS.decyzja wyłącznie moja, chociaż jestem tylko Modem klasy średniej ;-)


Dziękuję.
Zamieszczam wspomniane linki.
Na początek polecałbym pierwszy (z liliową okładką - do ściągnięcia free); na mojej stronie jest pełna wersja tycząca mniej więcej tego samego materiału (są to cztery pierwsze rozdziały większej całości) ze szczegółową analizą alfabetu starohebrajskiego - co może wyglądać odstraszająco.Obrazek

http://wydaje.pl/e/genesis-w-poszukiwan ... -pogladowa
http://biblos32.blogspot.com/2012_09_01_archive.html

..a czy udostępnisz nam pełną wersję Ebooka, czy mamy kupować :?: ;)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Fedon » czwartek 18 kwie 2013, 10:01

zdaje się, że popełniłem błąd - zły link, czy mógłbym prosic o zamianę tego pierwszego na:

http://wydaje.pl/e/genesis-w-poszukiwan ... -pogladowa


zrobione /blueray21
0 x



Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » czwartek 18 kwie 2013, 10:05

Witaj Fedon, ja też jestem modem klasy średniej, jeśli są jakiekolwiek klasy, ale z regulaminowym zapisem linkowania, chodziło głównie o promowanie, czy reklamę własnych stron i blogów w stopce, czyli podpisie pod postami, co zwykle nie ma związku z samymi postami.
Nie było natomiast intencji zakazywania linków do jakichkolwiek tematycznie powiązanych stron, własnych, czy obcych, bo to byłoby bez sensu i nie służyłoby rozwojowi tematu i dyskusji.
Więc bez obaw, bo jesteśmy restrykcyjni tylko wobec odniesień personalnych, czy ogólnie mówiąc łamiących prawo.
Co do własnych stron itp. to mamy gdzieś pod-dział o nazwie "kryptoreklama" gdzie można umieszczać tego typu informacje, czy to dotyczy własnej strony, czy np. produktów.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Fedon » czwartek 18 kwie 2013, 10:13

Dziekuję i przepraszam za kłopot.
Czy mógłym jeszcze prosić o zmianę lub usunięcie w cytacie przez songo70 z godz.8.52?
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 18 kwie 2013, 10:18

Fedon pisze:Dziekuję i przepraszam za kłopot.
Czy mógłym jeszcze prosić o zmianę lub usunięcie w cytacie przez songo70 z godz.8.52?

poprawiłem, każdy post możesz edytować, a trudności techniczne użytkowników z forum,-
mamy opisane w tym dziale:
viewtopic.php?f=5&t=39
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 18 kwie 2013, 22:36

Witaj Fedon :)
Bardzo się cieszę że trafiłeś na nasze forum,przyda się inne spojrzenie na ten temat :)Zapowiada się ciekawie,nawet bardzo ciekawie ! Będę śledzić temat i czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Fedon » piątek 19 kwie 2013, 11:48

chanell pisze:Witaj Fedon :)
Bardzo się cieszę że trafiłeś na nasze forum,przyda się inne spojrzenie na ten temat :)Zapowiada się ciekawie,nawet bardzo ciekawie ! Będę śledzić temat i czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy.

Dziękuję. Ale prawdę mówiąc na ciąg dalszy w tym temacie to oczekuję od Was. Przynajmniej inspiracji. Kiedy pojawią się pytania, watpliwości, krytyka oraz posądzenie o oszołomstwo.
Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Thotal » piątek 19 kwie 2013, 12:51

Fedon,
masz problem, bo tu chyba nikt nie nazwie Cię oszołomem :D
Temat ciekawy i większość tu obecnych spotkała się już z zacieraniem historii, bądź nieujawnianiem jej szerszej publiczności. Cały starożytny Egipt przesiąknięty jest kosmitami, a w oficjalnej naukowo-historycznej wersji wydarzeń cisza jak makiem zasiał :D



Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Administrator
Posty: 16907
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1085
x 540
Podziękował: 17150 razy
Otrzymał podziękowanie: 24207 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: songo70 » piątek 19 kwie 2013, 13:51

Fedon pisze:Dziękuję. Ale prawdę mówiąc na ciąg dalszy w tym temacie to oczekuję od Was. Przynajmniej inspiracji. Kiedy pojawią się pytania, watpliwości, krytyka oraz posądzenie o oszołomstwo.
Obrazek

nie wiem czy można jeszcze napisać na takich forach jak to, coś naprawdę kontrowersyjnego, a jak się przeczyta- to na pewno będzie dialog ;)
0 x


"„Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. George Orwell. "
Prawdy nie da się wykasować

Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Fedon » piątek 19 kwie 2013, 14:29

Thotal pisze: Cały starożytny Egipt przesiąknięty jest kosmitami, a w oficjalnej naukowo-historycznej wersji wydarzeń cisza jak makiem zasiał

Jak najbardziej. Nie tylko Egipt zresztą. 8-)
0 x



Awatar użytkownika
barneyos
Administrator
Posty: 1455
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 24
x 73
Podziękował: 154 razy
Otrzymał podziękowanie: 1893 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: barneyos » piątek 19 kwie 2013, 16:25

Ja np. zauważam jakieś większe zainteresowanie ogółu czasami sprzed 996r. tzn. zaczynamy rozumieć, że cywilizacja made in Poland zaczęła się o wiele wcześniej.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 19 kwie 2013, 20:56

Kiedy pojawią się pytania, watpliwości, krytyka oraz posądzenie o oszołomstwo.


Och,tutaj sami " oszołomi " i ja się do nich zaliczam :D Dobrze trafiłeś ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9737
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 483
Podziękował: 449 razy
Otrzymał podziękowanie: 14639 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » piątek 19 kwie 2013, 21:15

No tak, sami oszołomi. Ja myślę, sądząc też po sobie, że materiał jest obszerny. Ty w nim "siedzisz", więc dla ciebie jest naturalny. Natomiast, żeby próbować dyskutować, trzeba poznać choćby zarysy, bo inaczej zabieranie głosu jest pisaniem o niczym, jak ten mój post teraz, ale spokojnie, myślę, że doczekasz się prawdziwych dyskutantów.
Co do zapisów Biblii przypomniał mi się popularny kilka lat temu "kod biblii" i wyszukiwanie regularnych wyrażeń w treści traktowanej jako zbiór liter, z różnymi opcjami wyszukiwania.
Ale to tez nie w twoim temacie, choć też świadczy, że biblijne zapisy przenoszą znacznie więcej informacji niż można byłoby się spodziewać.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Fedon » piątek 19 kwie 2013, 21:52

blueray21 pisze:Co do zapisów Biblii przypomniał mi się popularny kilka lat temu "kod biblii" i wyszukiwanie regularnych wyrażeń w treści traktowanej jako zbiór liter, z różnymi opcjami wyszukiwania.
Ale to tez nie w twoim temacie, choć też świadczy, że biblijne zapisy przenoszą znacznie więcej informacji niż można byłoby się spodziewać.

Podejrzewam, że masz na myśli prace Drosnina. Tam jest zupełnie inna metodologia i inne cele - generalnie określanie wspólczesnych nam wydarzeń i przewidywanie przyszłych. Trochę sprawdzałem jego poszukiwia - zgadzało się. Natomiast na pewno wspólne jest niekonwencjonalne podejście do tekstu Pisma i końcowa konkluzja - którą bardzo trafnie ująłeś - że jest tam znacznie wiecej informacji niż można byłoby się spodziewać.
0 x



Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Fedon » piątek 19 kwie 2013, 22:06

chanell pisze:
Och,tutaj sami " oszołomi " i ja się do nich zaliczam :D Dobrze trafiłeś ;)

"W zacnej kompanii zawsze raźniej"Obrazek
/Onufry Zagłoba/
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » sobota 20 kwie 2013, 21:08

Mówimy o całej Biblii czy tylko o ST?
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Fedon » sobota 20 kwie 2013, 21:34

Dariusz pisze:Mówimy o całej Biblii czy tylko o ST?


Analiza której dokonałem, dotyczy głównie pierwszej części księgi Genesis, co zajęło mi ponad dwa lata. To precyzyjne i pracochłonne przedsięwzięcie. Są pewne odnośniki do innych ksiąg, ale raczej marginalne, podobnie jak do Nowego Testamentu oraz kilka wniosków natury ogólnej.
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » sobota 20 kwie 2013, 22:45

Tak, ta część jest jakby pierwotną, podstawową, wyjściową częścią tej księgi.
Niemniej myślę, ze i ona jest nie do końca "prawdziwa", że przedstawia pewne rzeczy w zgóry ustalony sposób, czyli mający na celu osiągnięcie pewnego celu. Dobrym tego przykładem jest Dekalog.
Chyba nie wybiegam zbytnio do przodu. ;)
Podziwiam pracę, jaką wykonałeś. :D
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Ramzes3
Posty: 702
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 92
Podziękował: 4916 razy
Otrzymał podziękowanie: 1579 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » niedziela 21 kwie 2013, 17:01

Ja również jestem pełen podziwu dla pracy jaką wykonał Fedon. Podobnie jak Dariusz uważam, że Genesis jest napisana w z góry ustalony sposób mający osiągnąć pewien cel (być może nawet nie do końca uczciwy). Na podstawie przeczytanych na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat książek, opracowań czy też sesji z En-ki za pośrednictwem Lucyny Łobos, które w jakimś stopniu poruszały temat tego co zaszło w naszym układzie słonecznym odnoszę dziwne wrażenie, że za każdym razem była ukrywana przynajmniej część prawdy. Wiadomym dzisiaj jest, że Biblia przynajmniej w części jeżeli nie jest powieleniem to opiera się na znacznie starszych od siebie podaniach sumeryjskich.
Fedon w wyniku wykonania mozolnej pracy odczytał z Genesis m.in. hasła takie jak: Koah (nazwa planety, która istniała pomiędzy Marsem a Jowiszem - nazywana przez Plejadian Malona, Maldek), Nefilim, Elohim. Już na pierwszy rzut oka w Genesis brakuje wzmianki o planecie Nibiru.
Z kolei kosmologia Sumerów, którzy znali wszystkie planety naszego układu - podaje, że pomiędzy Marsem a Jowiszem znajdowała się planeta Tiamat wraz ze swym księżycem. Kolizja Tiamat z silnym polem grawitacyjnym oraz z jednym z księżyców planety Nibiru doprowadziła do jej rozbicia na dwie części tj. górna część wraz z księżycem została wyrzucona na nową orbitę. I tak powstała Ziemia z naszym obecnym księżycem. Reszta Tiamat została rozbita na kawałki i utworzyła pas asteroid między Marsem a Jowiszem. Nietrudno zauważyć, że kosmologia ta nie wspomina zupełnie nic na temat istnienia planety Koah! Raczej trudno uwierzyć, że był to przypadek biorąc pod uwagę wiedzę Sumerów o istniejących planetach naszego układu.
Kolejną ciekawostką odnoszącą się do Sumerów jest to, że nie uważali oni przybyszów z kosmosu za bogów w dosłownym tego słowa znaczeniu. Nazywali ich "din - gir" co znaczy "sprawiedliwi z niebiańskiego statku". Co ciekawe w późniejszych hebrajskich wersjach są oni nazywani "Nefilim" (ci którzy spadli z nieba) lub "Elohim" (bogowie).
Przyjmując powyższe rozważania za prawdziwe można dojść do dość oczywistego wniosku, że autorem Genesis była jednak osoba pochodzenia hebrajskiego. Nie wiadomo jednak dlaczego sugeruje on początek gatunku ludzkiego na Ziemi pochodzący od Koah czy też obarcza winą o mord tej planety przez Nefilim. Na temat mieszkańców Koah (Malony) wiadomo, że w końcowej fazie istnienia tej planety byli w przeważającej większości ludem zaborczym, żądnym władzy, dzięki wysoko rozwiniętej technice rozpoczynającym podbój kosmosu. Samo zniszczenie tej planety nastąpiło tylko i wyłącznie dzięki jej mieszkańcom. Wyżej rozwinięte cywilizacje z kosmosu nie mordowały lecz pomogły w ewakuacji większości mieszkańców Koah na zamieszkałą przez ludzi Ziemię. Tzw. elitę (przeważnie naukowców) ewakuowano na Atlantydę pozostałych zaś na półwysep Jukatan oraz na jedną z wysp w pobliżu Ameryki Północnej. Wszystkich poddano wyczyszczeniu pamięci ale przyniosło to skutek na okres jednego pokolenia, w następnych pokoleniach pamięć malonian zaczęła powracać jak również zaczęły odżywać w nich wcześniejsze negatywne cechy. Był to początek końca Atlantydy jak również początek nieudanego eksperymentu z rodzajem ludzkim w wyniku wymieszania się genów ludzkich z genami malonian.
Mimo wszystko w dalszym ciągu nie wiemy jakimi pobudkami kierował się autor Genesis czy też mówiąc wprost co łączyło go z planetą Koah (Maloną, Maldekiem)? W sporej części odpowiedź na to pytanie można znaleźć w książce "Życie i nauka mistrzów dalekiego wschodu" Bairda T. Spaldinga. Autor wraz z kilkunastoosobową grupą naukowców amerykańskich w 1894r uczestniczył w ekspedycji naukowej na terenie Indii, Tybetu i Chin. Przez okres kilku lat badał i odczytywał dokumenty nie znane nauce zachodniej a mówiące m.in. o historii naszej planety. Właśnie na podstawie odczytanych podczas ekspedycji tablic ujawnił, że Żydzi pochodzą z terenu Ameryki Północnej! :o Dopóki nie natrafiłem na opracowania dotyczące ewakuacji malonian na Ziemię fakt ten traktowałem nieco z przymrużeniem oka. Obecnie skłonny jestem twierdzić, że to wszystko ma jednak jakiś związek, jakiś sens. Być może przy okazji otrzymamy odpowiedź skąd u hebrajczyków wzięła się wizja "narodu wybranego", narodu wywyższonego ponad inne ale narody pochodzenia ziemskiego.
Fedon w swoim opracowaniu stwierdził, że "reguła Titusa - Bodego nie obejmuje następnej planety - Neptuna. Przewiduje natomiast obecność Plutona". Myślę, że i w tym przypadku przynajmniej częściowo odpowiedzi udzielił Baird T. Spalding. Co prawda jego książkę czytałem wiele lat wstecz ale o ile dobrze pamiętam to pisał on o planecie na której istniała wysoko rozwinięta cywilizacja ludzka. Cywilizacja ta w pewnym okresie sprzeniewierzyła się prawom boskim i doprowadziła do zniszczenia planety. I tutaj jeżeli dobrze pamiętam Neptun jest pozostałością tej planety a więc powstał stosunkowo niedawno względem innych planet naszego układu. Biorąc pod uwagę położenie Neptuna na krańcach naszego układu można przypuszczać, że ową planetą o której wspomina Balding jest właśnie planeta Nibiru o istnieniu której wiedzieli Sumerowie i jak można przypuszczać hebrajczycy również.
Ostatecznie pasowałoby wyjaśnić kwestię powstania planety Koah (Malony). Pomocną w tym zakresie może być książka Wojciecha Musiała pt. "Galaktyczna rodzina", której fragment można znaleźć w internecie. Według W. Musiała Maldek był "bratem" Ziemi ponieważ oba ciała powstały w wyniku rozbicia planety "Tiamat" (o której mówi kosmologia Sumerów). Około 80 tyś. lat temu w naszym układzie pojawiła się planeta Nibiru - w wyniku jej siły grawitacji Mars z Maloną zamieniły się miejscami na orbitach. Około 75 tyś. lat temu utrata panowania nad przetwornikami energii i kryształami doprowadziła do eksplozji planety. Nasuwa się jednak pytanie czy Sumerowie posiadający wiedzę o wszystkich planetach naszego układu mogli nie wiedzieć o istnieniu tej planety. Uważam, że wysoko rozwinięte cywilizacje biorące udział w misji ratowania mieszkańców Koah chcieli wyczyścić z ich pamięci wszystkie wspomnienia związane z tą planetą, ich postępowaniem jak również sam fakt istnienia tej planety jako symbolu - w naszym rozumieniu - zła. Dlatego wiedza jaką przekazali Sumerom została również "wyczyszczona" czy też uszczuplona o istnienie jednej planety.
Na zakończenie należałoby zastanowić się czy przedstawiony w Genesis mord planety Koah przez Nefilim należy traktować dosłownie czy też bardziej symbolicznie. Moim zdaniem chodzi raczej o to drugie. Według mnie Hebrajczycy znali prawdę o Koah, utożsamiali się z tą planetą a wiedzę na ten temat przekazywali w wielkiej tajemnicy swoim potomkom w formie zakodowanej, do której istniał określony klucz deszyfrujący przekazywany tylko wybranym ludziom np. kapłanom. Symboliczny mord oznacza raczej odtrącenie, umniejszenie należnej im roli względem innych narodów, porzucenie na pastwę losu narodu wybranego przez Boga a raczej przez bogów co wynika bezpośrednio ze zwrotu Elohim czyli bogowie.
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 21 kwie 2013, 19:49

Ramzes3 pisze:uważam, że Genesis jest napisana w z góry ustalony sposób mający osiągnąć pewien cel (być może nawet nie do końca uczciwy). ...


Myk w tym przekazie tkwi w przekierowaniu ról, jakie mają do odegrania ludzie. Dokładnie chodzi o zdegradowanie roli kobiet w tym "przedstawieniu". Elohim w pewnym momencie zaczęli przychylać się do krzewionego przez Anunnaki i ich twórców (notabene twórcami Anunnaki byli min. Elohim, ale ci, którzy odstąpili od propagowania i przestrzegania Prawa Jedności - tzw. Legiony Upadłych Aniołów [choć te określenia mają wydźwięk religijny to jednak nie mają nic wspólnego z dzisiejszymi dogmatami i naukami tychże]) prawa patriarchalnego, choć nie oznaczało to stanięcia po przeciwnej stronie. Po prostu próbowali pilnować swoich interesów i trochę popłynęli, a nam do dziś odbija się to czkawką. ;)

... które w jakimś stopniu poruszały temat tego co zaszło w naszym układzie słonecznym odnoszę dziwne wrażenie, że za każdym razem była ukrywana przynajmniej część prawdy.
...
Fedon w wyniku wykonania mozolnej pracy odczytał z Genesis m.in. hasła takie jak: Koah (nazwa planety, która istniała pomiędzy Marsem a Jowiszem - nazywana przez Plejadian Malona, Maldek), Nefilim, Elohim. Już na pierwszy rzut oka w Genesis brakuje wzmianki o planecie Nibiru. ...


Podobnie myślę, w odniesieniu do biblijnych doniesień oraz tych sumeryjskich i im podobnych.
Wszystkie one nie mówią nam całej prawdy. Nawet Sumerowie, choć donoszą o Nibiru - jeszcze przez naszą oficjalną naukę nie odkrytą - to już we wzmiankach o Tiamat przejaskrawiają. Akurat oni, jak sam piszesz, są najmniej temu winni. Manipulacje były powszechnym zjawiskiem juz w ówczesnych czasach. Mit o Tiamat jest skutkiem starań wprowadzenia, a może właściwszym jest stwierdzenie wyprowadzenia ludzkości z drogi jaką mieli obraną. Celem tej akurat manipulacji jest wprowadzenie dyskryminacji rasowej czyli skłócenie ludzkości na tle etnicznym. Pochodną tego jest patriotyzm. Udało im się, jak ukazuje to historia. Sama Tiamat jest już wynikiem wyobraźni Anunnaki'ch. ;)
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Fedon » poniedziałek 22 kwie 2013, 18:24

Ad. Ramzes3
Wiadomym dzisiaj jest, że Biblia przynajmniej w części jeżeli nie jest powieleniem to opiera się na znacznie starszych od siebie podaniach sumeryjskich.

Tak, ale w sumie w niewielkiej części; głównie księga Genesis. I mam wrażenie, że została dostosowana do przekazania „pozaziemskich' informacji także (a może przede wszystkim) w tej części.
Już na pierwszy rzut oka w Genesis brakuje wzmianki o planecie Nibiru.

Niekoniecznie. Może po prostu nie udało się jej (jeszcze) odczytać.
Nietrudno zauważyć, że kosmologia ta nie wspomina zupełnie nic na temat istnienia planety Koah! Raczej trudno uwierzyć, że był to przypadek biorąc pod uwagę wiedzę Sumerów o istniejących planetach naszego układu.

Tiamat może być tożsama z Koah. To, co udało nam się odczytać czy zrozumieć jest dalekie od doskonałości.
Wyżej rozwinięte cywilizacje z kosmosu nie mordowały lecz pomogły w ewakuacji większości mieszkańców Koah na zamieszkałą przez ludzi Ziemię.

Dalej piszę, że część mieszkańców z Koah (niedobitki właściwe) odlecieli z Elohim do Układu Proximy Centauri.
Mimo wszystko w dalszym ciągu nie wiemy jakimi pobudkami kierował się autor Genesis czy też mówiąc wprost co łączyło go z planetą Koah (Maloną, Maldekiem)?

Tak, tego nie wiemy. Z dalszych moich prac (nieopublikowanych) wynika, że istnieje możliwość współpracy ludzi z Elohim, jeśli nie na zasad partnerskich, to jako wykwalifikowani pracownicy (prawdopodobnie mogli pilotować ich statki) – ale to tylko hipotezy robocze.
"Życie i nauka mistrzów dalekiego wschodu" Bairda T. Spaldinga.

Czytałem, ale też dawno i niewiele kojarzę.
Dlatego wiedza jaką przekazali Sumerom została również "wyczyszczona" czy też uszczuplona o istnienie jednej planety.

Nie można tego wykluczyć, zwłaszcza przy skromnych materiałach źródłowych jakimi dysponujemy i bardzo ograniczonymi możliwościami dokonania porównań.
Na zakończenie należałoby zastanowić się czy przedstawiony w Genesis mord planety Koah przez Nefilim należy traktować dosłownie czy też bardziej symbolicznie.

Moim zdaniem dosłownie, choć w późniejszym okresie mogło to zostać przekształcone i użyte także do przekazania pewnych znaczeń symbolicznych.
0 x



ODPOWIEDZ