Witam wszystkich użytkowników tego forum

17.03.23
Forum przeżyło dziś dużą próbę ataku hakerskiego. Atak był przeprowadzony z USA z wielu numerów IP jednocześnie. Musiałem zablokować forum na ca pół godziny, ale to niewiele dało. jedynie kilkukrotne wylogowanie wszystkich gości jednocześnie dało pożądany efekt.
Sprawdził się też nasz elastyczny hosting, który mimo 20 krotnego przekroczenia zamówionej mocy procesora nie blokował strony, tylko dawał opóźnienie w ładowaniu stron ok. 1 sekundy.
Tutaj prośba do wszystkich gości: BARDZO PROSZĘ o zamykanie naszej strony po zakończeniu przeglądania i otwieranie jej ponownie z pamięci przeglądarki, gdy ponownie nas odwiedzicie. Przy włączonych jednocześnie 200 - 300 przeglądarek gości, jest wręcz niemożliwe zidentyfikowanie i zablokowanie intruzów. Bardzo proszę o zrozumienie, bo ma to na celu umożliwienie wam przeglądania forum bez przeszkód.

25.10.22
Kolega @janusz nie jest już administratorem tego forum i jest zablokowany na czas nieokreślony.
Została uszkodzona komunikacja mailowa przez forum, więc proszę wszelkie kwestie zgłaszać administratorom na PW lub bezpośrednio na email: cheops4.pl@gmail.com. Nowi użytkownicy, którzy nie otrzymają weryfikacyjnego emala, będą aktywowani w miarę możliwości, co dzień, jeśli ktoś nie będzie mógł używać forum proszę o maila na powyższy adres.
/blueray21

Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Zapis innej prehistorii

Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Fedon » poniedziałek 22 kwie 2013, 18:26

Ad Dariusz
Dokładnie chodzi o zdegradowanie roli kobiet w tym "przedstawieniu".

Istnieje pogląd, iż fakt, że Bóg starotestamentowy wskazuje, że mężczyzna będzie panował nad kobietą (Ks Rodz.3.16), jednoznacznie wskazuje, że kiedyś było inaczej.
Wszystkie one nie mówią nam całej prawdy. Nawet Sumerowie, choć donoszą o Nibiru - jeszcze przez naszą oficjalną naukę nie odkrytą - to już we wzmiankach o Tiamat przejaskrawiają. Akurat oni, jak sam piszesz, są najmniej temu winni. Manipulacje były powszechnym zjawiskiem juz w ówczesnych czasach.

Zapewne nie mówią i świadome manipulacje też pewnie były. Ale sądze, że największy kłopot jest z przezwyciężeniem naszych uprzedzeń i wpojonych schematów myślowych oraz brak i bez wątpienia blokowanie źródeł bądź utrudnianie ich rozpowszechniania.
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » poniedziałek 22 kwie 2013, 22:17

Fedon pisze:Ad Dariusz
Dokładnie chodzi o zdegradowanie roli kobiet w tym "przedstawieniu".

Istnieje pogląd, iż fakt, że Bóg starotestamentowy wskazuje, że mężczyzna będzie panował nad kobietą (Ks Rodz.3.16), jednoznacznie wskazuje, że kiedyś było inaczej.


Matriarchat. Kolejne skrzywienie. ;) Czytałem troszkę o tych hipotezach i nie wyklczam ich istnienia, choć nie w tak rozpowszechnionej formie jak aktualny patriarchat. Niewątpliwie miało miejsce jego kultywowanie pośród różnych ludów na przestrzeni historii naszej planety, jednak w kontekście całości uważam to za marginalne zjawisko i równie, jeśli nie bardziej, spaczone. :lol:
Póki nie nauczymy się wspólnego działania dla naszego ogólnego dobra, póty w mniejszym lub większym stopniu będą takie i im podobne dziwactwa praktykowane. :cry:
A rzecz idzie o tak proste zasady.
Kobieta - Mężczyzna wszyscy jesteśmy sobie równi!!!
Różnimy się płcią i wszystkim co z tym związane, ale bez siebie stanowimy jedynie nic nie znaczące połówki.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7359
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 249
Podziękował: 5973 razy
Otrzymał podziękowanie: 11582 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Thotal » poniedziałek 22 kwie 2013, 22:29

Wszystko zmierza do zauważenia, zrozumienia i ugłaskania EGO.
Matriarchat i patriarchat polega na wytyczaniu granic, podziałach i chęci dominacji. To "pusty" łeb :D chce mieć dominację nad wszystkim dookoła, nawet nad najukochańszą istotą - drugą połową :)


Pozdrawiam - Thotal :)
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 23 kwie 2013, 10:56

Fedon dziękuję ci serdecznie za twoją interpretację Biblii.Jestem naprawdę pod dużym wrażeniem ,pracy jaka włożyłeś w odkodowanie Genesis.Wszystko układa się w logiczną całość. Mam tylko pytanie - prośbę.
Nie zam się na alfabecie hebrajskim i liczbom jemu przypisanym.Może mógłbyś tu na forum wstawić cos na ten temat ?
Tiamat może być tożsama z Koah. To, co udało nam się odczytać czy zrozumieć jest dalekie od doskonałości.

Jestem tego samego zdania :)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Fedon » wtorek 23 kwie 2013, 14:00

Ad. chanell

Nie zam się na alfabecie hebrajskim i liczbom jemu przypisanym.Może mógłbyś tu na forum wstawić cos na ten temat ?

Specyficzną cechą zapisu tekstu w języku hebrajskim (choć wtórnie do greki koine to też się odnosi) jest możliwość interpretowania go przy użyciu gematrii. Gematria opiera się na zasadzie tożsamości bądź przyporządkowaniu literom określonych wartości liczbowych, co umożliwia przekształcanie i odczytywanie złożonych z nich słów jako liczb. Słowa mające taką samą gematrię pozostają w ścisłym związku między sobą; jest to bardzo istotne stwierdzenie, wynikające z Kabały, rozumianej jako starożytny, filozoficzno – mistyczny system wiedzy wywodzący się z judaizmu. Istnieje kilka sposobów takiego przyporządkowania. Najbardziej rozpowszechniony nosi nazwę metody standardowej. W niniejszych rozwa- żaniach najczęściej posługuję się jednak tzw metodą porządkową w zakresie 1 – 22, tj każdej z 22 liter alfabetu hebrajskiego, począwszy od pierwszej litery Alef, przypisuje się kolejno liczby od 1 do 22 (bez uwzględnienia odrębności pięciu liter końcowych, mających czasem inną wartość). Ten sposób przyporządkowania uważam za najbardziej naturalny i oczywisty, a przede wszystkim zawierający najwięcej zakodowanych informacji.

Metoda Standardowa / Metoda Porządkowa

א ( Alef ) 1/ 1
ב ( Bet ) 2/ 2
ג ( Gimel ) 3/ 3
ד ( Dalet ) 4/ 4
ה ( He ) 5/ 5
ו ( Waw ) 6/ 6
ז ( Zain ) 7/ 7
ח ( Het ) 8/ 8
ט ( Tet ) 9/ 9
י ( Jod ) 10/ 10
כ ( Kaf ) ( ך - 500/23 ) 20/ 11
ל ( Lamed ) 30/ 12
מ ( Mem ) ( ם - 600/24 ) 40/ 13
נ ( Nun ) ( ן - 700/25 ) 50/ 14
ס ( Samek ) 60/ 15
ע ( Ain ) 70/ 16
פ ( Pe ) ( ף - 800/26 ) 80/ 17
צ ( Cade ) (ץ - 900/27 ) 90/ 18
ק ( Kof ) 100/ 19
ר ( Resz ) 200/ 20
ש ( Szin ) 300/ 21
ת ( Taw ) 400/ 22

Pięć powyższych liter przybiera inne formy, gdy znajduje się na końcu wyrazu. Przypisuje się też im inne znaczenie liczbowe (które także zamieszczam), choć rozróżnienie to uwzględnia się stosunkowo rzadko. Również w mojej pracy przeważnie nie jest ono raczej stosowane.
0 x



Ramzes3
Posty: 702
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 92
Podziękował: 4916 razy
Otrzymał podziękowanie: 1579 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » wtorek 23 kwie 2013, 21:56

Ciekawa sprawa z tym alfabetem hebrajskim. Czytając kiedyś książkę U.F.O. z Plejad zapisałem sobie podany tam alfabet plejadiański. Niektóre nazwy liter alfabetu hebrajskiego pokrywają się w sposób dosłowny bądź zbliżony do plejadiańskiego np. Aleph, Beth, Gimeth, Nun, Heh.
Wyraz IHWH w języku plejadiańskim zapisano literami: Jedh-Sehin-Winh-Sehin. Ciekaw jestem jak to wygląda w języku hebrajskim?
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » wtorek 23 kwie 2013, 22:02

Dość dużo o tym pisał @acentaur na starym forum >>.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Fedon » środa 24 kwie 2013, 06:52

Ramzes3 pisze:Wyraz IHWH w języku plejadiańskim zapisano literami: Jedh-Sehin-Winh-Sehin. Ciekaw jestem jak to wygląda w języku hebrajskim?

Nie wiem czy o o pytasz, ale w hebrajskim będą to litery: Jod - He - Waw - He.
0 x



Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 7741
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1419
x 406
Podziękował: 14175 razy
Otrzymał podziękowanie: 13801 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: chanell » środa 24 kwie 2013, 12:09

Fedon pisze:
Ramzes3 pisze:Wyraz IHWH w języku plejadiańskim zapisano literami: Jedh-Sehin-Winh-Sehin. Ciekaw jestem jak to wygląda w języku hebrajskim?

Nie wiem czy o o pytasz, ale w hebrajskim będą to litery: Jod - He - Waw - He.


Nie ja pytałam ,ale proszę ,nadaj wartości liczbowe.Jestem ciekawa co z tego wyjdzie ;)

Jestem laikiem i dalej mam pytania:

co oznacza np. 1/1 , 3/3 to jeszcze mogę sobie wytłumaczyc jako jeden do jednego ( choc pewnie źle interpretuję ) ale już kompletnie nie wiem co to oznacza : 30/12 , 60/15
Poproszę o tłumaczenie ;) :oops:
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Fedon » środa 24 kwie 2013, 13:43

Ad. chanell

Nie ja pytałam ,ale proszę ,nadaj wartości liczbowe.Jestem ciekawa co z tego wyjdzie

Jod - He - Waw - He = 10 - 5 - 6 - 5
Suma = 26

co oznacza np. 1/1 , 3/3 to jeszcze mogę sobie wytłumaczyc jako jeden do jednego ( choc pewnie źle interpretuję ) ale już kompletnie nie wiem co to oznacza : 30/12 , 60/15
Poproszę o tłumaczenie


To nie tak, po prostu moja tabelka nie chce się tu przenieść w formie jakiej powinna.
To są przedstawione dwa ciagi wartości liczbowych wg dwóch gematrii.
Na górze jest:
Metoda Standardowa / Metoda Porządkowa
I na przykład litera Alef ma wg Gematrii Standardowej wartość 1 i taka samą wg Gem. Porządkowej. 1/1
Analogicznie np litera Waw. W obu ma wartość 6. 6/6
Ale już litera Kaf ma w Standardowej wartość 20 a Porządkowej 11. 20/11
Analogicznie np. litera Ain: 70/16
ojej, teraz widzę, że tam są błędy, to wina tego, że miałem straszne problemy z przeniesieniem tu znaków hebrajskich; nawiasów w ogóle nie udało mi sie poprawnie przenieść, bo musiałem korzystac z dwóch programów, no i bez mojej wiedzy pozamieniał, inne rzeczy tez tak były, ale zauważyłem i skorygowałem.
postaram sie wyjaśnić słownie: Do litery Jod jest wszystko w porzadku. Dalsze wartości: Kaf 20/11, Lamed 30/12 .............. Taw 400/22. Czyli w gematrii standardowej wartość tej litery wynosi 400 a w porządkowej 22.
Przy niektórych literach (Kaf, Mem, Nun, Pe, Cade) jest podana druga wartość w półotwartym nawiasie (drugiego nie moglem za nic wstawić). Wynika to z tego, że jeśli litery te występują na końcu słowa, to mają inny obraz graficzny i inna jest ich wartość liczbowa, z tym, że najczęściej nie jest to uwzględniane (praktycznie możesz pominąć).
Przepraszam, że tak wyszlo, nie zauważyłem, że to sie jakoś samo pozmieniało.
Ale jesli chcesz to w porządnej formie to znajdziesz to tutaj:
http://wydaje.pl/e/genesis-w-poszukiwan ... i/fragment
Naciśnij prostokącik "pobierz fragment - tam są dwa pierwsze rozdziały pełnej wersji i na początku znajdziesz tę tabelę.
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » środa 24 kwie 2013, 19:51

Nie śledzę dokładnie tego wątku :( (z braku czasu) więc nie wiem czy nie powielę czegoś, ale na starym forum @acent wstawił coś takiego >>:

acentaur pisze:Witam wszystkich,
znaki hebrajskie powstal z wczesniejszych, tych z Kanaanu a te mialy jeszcze wczesniejsze wzory,
mianowicie egipskie znaki. Podam tabele znakow juz "przelozonych" na lacinski alfabet

nr lat. nazwa hebr. litera hebr. wartosc liczb. idea/znaczenie
1 A Aleph a,A,E,I 1 "glowa wolu" , Bog,Stworca, Przywodca,stwarzac,kreowac,prazrodlo,poczatek...
2 B Beth b,B,W 2 "Dom", dualizm,podzial,zewnatrz,
3 C Gimel g,G,C 3 "Wielblad" ,Synteza, Jednosc, calosc,
4 D Daleth d,D 4 "Drzwi" , otwarcie, brama, wyjscie
5 E He h,H 5 "Okno" , widok,racjonalne/empiryczne postrzeganie,widziec,punkt widzenia
6 F Waw v,V,W,U,O 6 "Hak" ,lancuch,polaczenie,hak,
7 G Sajin z,S 7 "Bron" , rozmnazac,powielac,rozwijac sie,
8 H Chet x,Ch 8 "Ogrodzenie" ,rzecz sama w sobie, zakres,kompleks,
9 I Thet t,T 9 "Macica" ,lustro,cos nowego,
10 J Jod y,I,J,Y 10 "Dlon" ,mlody Bog,pasywna niewiedza,boski intelekt,
11 K Kaph k,K 20 "Aktywna dlon" ,aktywna niewiedza,
12 L Lamed l,L 30 "kij pastucha" ,aktywna sila,dzialanie,skutek
13 M Mem m,M 40 "Woda" ,czas,czasowo,w czasie...
14 N Nun n,N 50 "Ryba" ,egzystencja,nieswiadomy czlowiek
15 O Samech s,S 60 "Waz wodny" ,czasoprzestrzen,obszar obejmowany duchowo
16 P Ajin e,O,A,E,I,Y 70 "Oko, Nic" ,chwila,moment,zrodlo,aktywne nic
17 Q Peh p,P,Ph,F 80 "Usta" ,mowa,mowic,slowo...
18 R Zade j,Z,TS 90 "Haczyk" ,uwolnic sie,zbawic sie,narodzenie,..
19 S Koph q,Q,K 100 "Ucho igielne" ,stawanie sie czlowiekiem,
20 T Resch r,R 200 "Glowa" ,racjonalna logika,tautologia,racjonalne myslenie,
21 U Schin w,Sch,S 300 "Zab" ,wiara,rozumiec,duch swiety
22 V Taw [,T,X 400 "Znak" ,zjawisko,fenomen,
Jak widac roznie sie to od innych "gematri" poza wartoscia liczbowa dla kazdego znaku. Sens tego
systemu mozna samemu sprawdzic pracujac z biblia hebrajska , Tora. A istnieja te znaczenia, symbole,liczby od zarania i byly znane wielu cywilizacjom. Mam nadzieje, ze ta tabela bedzie czytelna
dla wszystkich.
pozdrawiam
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Ramzes3
Posty: 702
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 92
Podziękował: 4916 razy
Otrzymał podziękowanie: 1579 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » piątek 06 wrz 2013, 23:13

Ponieważ na stronie http://www.sm.fki.pl/Billy_Meier/Billy_ ... _plejad_13 natrafiłem na tekst książki UFO z Plejad myślę, że warto przytoczyć wybrane fragmenty, które wiążą się bezpośrednio z opracowaniem Fedona:

7.1. Legendarna planeta Malona

Podobnie jak inne owiane legendą obiekty, również Malona, zwana także Malon, Maldek lub Faeton, od starożytności intryguje wielu badaczy. Według informacji istot pozaziemskich Malona była w czasach prehistorycznych bezpośrednią sąsiadką Ziemi i krążyła wokół Słońca po dzisiejszej orbicie Marsa. Wenus w owym czasie nie znaleźlibyśmy tam, gdzie się obecnie znajduje. Bliższe szczegóły o tej planecie podam w następnym podrozdziale.

Planety naszego układu słonecznego były pierwotnie usytuowane w następujący sposób: (Słońce), Merkury, Ziemia, Malona, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton, Transpluton i Uni.

Dwie ostatnie karłowate planety nie zostały jeszcze do dzisiaj odkryte z powodu ich olbrzymiego oddalenia. Od dłuższego czasu astronomowie podejrzewają jednak istnienie Transplutona.

Malona była miejscem zamieszkania ludzkich form życia, lecz wskutek działań wojennych została przed około 75.000 laty dosłownie wysadzona w powietrze przez rządnych władzy jej mieszkańców. Wbrew opiniom wielu badaczy uważających tę planetę za olbrzyma była ona raczej karłowata, o wymiarach zbliżonych do Ziemi.

Nie jest prawdą również przypuszczenie, że tę straszliwą katastrofę wywołał olbrzymi meteor, który wyłonił się z czeluści kosmosu i z całą siłą zderzył się czołowo z Malona, a także domniemanie, że została ona rozerwana wskutek eksplozji potężnej bomby atomowej. Według Plejadan mieszkańcy Malony w czasie wspomnianej wojny wpuścili ogromne ilości ody do jednego z wulkanów, co doprowadziło do owej kosmicznej katastrofy. Nieliczni, którym udało się zbiec na statkach kosmicznych przed tą katastrofą, wylądowali na Ziemi i osiedlili się na niej. Wszyscy pozostali, którzy pozostali na Malonie, zginęli.

Ta zagłada nie dotknęła oczywiście ciał duchowych Malonan, które mogą istnieć poza ciałem fizycznym. Przytaczając opis tego zdarzenia, Billy powiedział:

- Reszta mieszkańców planety zginęła w ogniu, przy czym ich ciała duchowe uleciały z miejsca katastrofy i w odpowiednich proporcjach rozlokowały się na najbliższych planetach, na których istniało już życie, gdzie weszły w cykl inkarnacji będący elementem procesu ewolucyjnego. Jedną z nich była Ziemia.

Resztki tej planety krążą dzisiaj wokół Słońca w formie pasa asteroid stanowiąc przestrogę przed ludzką głupotą i żądzą władzy. Wiele asteroid (lub planetoid) porusza się po bardzo wydłużonych eliptycznych orbitach z powodu niezwykłej siły eksplozji, która wyrzuciła je daleko w kosmos. Innego dowodu na istnienie tej planety dostarcza nam luka między Marsem i Jowiszem w regule Titiusa-Bodego, w miejscu w którym znajduje się wspomniany pas astroid składający się z milionów drobnych cząsteczek, jak również z licznych, nieregularnych kawałków skał o maksymalnej średnicy dochodzącej do kilkuset kilometrów. Orbity większości z nich znajdują się w przedziale odległości od 2 do 3 AU23 od Słońca. Niektóre z pozostałości Malony od czasu do czasu przecinają orbitę Ziemi, niejednokrotnie przelatując bardzo blisko niej, jak na przykład Eros, który w roku 1937 zbliżył się do Ziemi na 0,15 AU. 7.2. Reguła Titiusa-Bodego.

W drugiej połowie XVIII wieku, gdy ludzie nie wiedzieli jeszcze o istnieniu Urana, Neptun i Plutona, niemiecki matematyk J.D. Titius ustalił wzór pozwalający na obliczenie średnich odległości od Słońca planet w kolejności występowania w Układzie Słonecznym, a astronom J.E. Bodę rozpropagował go i wprowadził do astronomii.

Zasada odległości Titiusa-Bodego mówi:

1. Uszeregować planety według kolejności występowania, zaczynając od Słońca: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton (oraz Transpluton i Uni).

2. Nadać im kolejne liczby O, l, 2, 4 etc.

3. Tak przyporządkowane liczby pomnożyć przez 3, następnie dodać do tego iloczynu 4 i całość podzielić przez 10 (patrz poniższa tabela). Uzyskany wynik oznacza odległości planet naszego układu planetarnego od Słońca w jednostkach astronomicznych. Na przykład odległość Marsa od Słońca wynosi 1,6 AU, a Jowisza 5,2 AU etc.

Analiza odległości planet obliczonych według „prawa" Titiusa-Bodego ujawnia dwie rozbieżności między nimi, a rzeczywistym rozmieszczeniem planet. Zgodnie z nimi Neptun powinien znajdować się na orbicie Plutona, zaś w miejscu pasa asteroid między Marsem i Jowiszem powinna istnieć planeta. Jak na razie nie ma naukowego wyjaśnienia tej rozbieżności.

Prawo Titiusa-Bodego nie wyjaśnia zagadkowego przesunięcia się planet, które nastąpiło po całkowitym zniszczeniu Malony. Gdy Wenus (pierwotnie księżyc Urana) weszła w późniejszym okresie za pośrednictwem olbrzymiej komety zwanej „Niszczycielem" na swoją dzisiejszą orbitę, Merkury był wewnętrznym sąsiadem Ziemi, zaś Malona zewnętrznym.

Gdy rozgrywała się ta kosmiczna tragedia, Malona wyrzucona została po pierwszej eksplozji na ówczesną orbitę Marsa (2,8 AU), po czym rozerwana została na kawałki, które do dziś krążą wokół Słońca jako pas asteroid. W tym samym czasie Mars został rzucony na najbliższą wewnętrzną orbitę, na której znajdowała się poprzednio Malona (patrz szkic).




Ramzesie ,czy ty czasem nie skopiowałeś trzy razy tego samego tekstu ?? pozdr.chanell :)
0 x



Ramzes3
Posty: 702
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 92
Podziękował: 4916 razy
Otrzymał podziękowanie: 1579 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » sobota 07 wrz 2013, 00:14

Kolejny fragment z książki UFO z Plejad:

7.3. Historia Wenus według Semjase

Według Plejadan Wenus nie jest odpryskiem Malony, lecz dawnym satelitą Urana. Olbrzymia kometa zwana przez nich „Niszczycielem" wyrwała ją przed 10.000 lat (dokładnie 10.314 lat temu w odniesieniu do roku 1990) z orbity Urana i zawlokła w pobliże Ziemi, wywołując w ten sposób szereg kosmicznych katastrof. Dopiero przed 3500 lat ów dawny księżyc Urana usadowił się ostatecznie na obecnej orbicie pomiędzy Merkurym i Ziemią.

Owe dane i inne wyjaśnienia na temat tej planety, zwanej przez nas często gwiazdą poranną, Semjase przedstawiła Billy'emu podczas 29 spotkania 7 lipca 1975 roku. Powiedziała wówczas również:

— Po tych burzliwych wydarzeniach Wenus skierowana została na bardzo spokojną orbitę, która jest najbardziej ustabilizowana ze wszystkich planet. Jest to skutkiem bliskiego przelotu obok Ziemi, podczas którego doszło również pod wpływem siły przyciągania Ziemi do zmiany jej kierunku obrotu na przeciwny....
...W dawnych czasach oprócz Ziemi zamieszkałe były jeszcze Malona i Mars...

...Zainteresowanie Plejadan losem Ziemi sięga zamierzchłej przeszłości. Wynika ono z faktu, że mamy wspólnych przodków, którzy dawno temu przybyli na Ziemię z układu Wegi w gwiazdozbiorze Lutni. Wpłynęli na ewolucję mieszkańców Ziemi i to zarówno w sposób negatywny, jak i pozytywny. Niestety konsekwencje zła trwają do dzisiaj. Oczywiście nie można im przypisywać całej winy, bowiem Ziemianie opacznie zrozumieli ich nauki, a nawet zmienili je, przez co stali się współwinni szerzącego się zła. Z drugiej strony jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że gdyby nie kontakt z wiedzą i umiejętnościami istot pozaziemskich nadal tkwilibyśmy w epoce kamiennej.

Tak więc mimo negatywnego wpływu Liran-Wegan (od których pochodzą Plejadanie) Ziemianie nabyli wiele przydatnych wiadomości i umiejętności niezbędnych do rozwoju.

Plejadanie czują się zobowiązani do zadośćuczynienia za zło swoich przodków i niosą nam pomoc zgodnie z prawem natury, które mówi, że silniejsi i mądrzejsi winni wspomagać słabszych i potrzebujących...

...4.7. Niszczyciel

Gigantyczna kometa zwana Niszczycielem (ta sama, która wyrwała Wenus z orbity Urana) [b]przed około 75.000 lat po raz pierwszy dotarła w pobliże Ziemi wywołując liczne zniszczenia.[/b] Następnie opuściła nasz układ planetarny, po czym w roku 16.098 przed naszą erą ponownie wróciła do niego. Od tego czasu wraca tu w mniej lub bardziej regularnych odstępach czasu. Ten kosmiczny dziwoląg wyrządził na Ziemi wiele złego i będzie to czynił nadal, dopóki nie położymy temu kresu. To właśnie on jest sprawcą między innymi biblijnego potopu, który miał miejsce 6613 lat przed naszą erą.

W jednej z rozmów z Billym Quetzal podał mu kilka szczegółowych informacji na temat tego zagadkowego ciała niebieskiego.

BILLY: Mówiąc o Niszczycielu zawsze nazywaliście go gigantyczną kometą. Interesują mnie jego rozmiary.

QUETZAL: Jego masa jest znacznie większa od masy Ziemi, podobnie jak ciężar właściwy, co oznacza, że jego materia jest bardziej zagęszczona od ziemskiej. W porównaniu do Ziemi, która ma objętość prawie 1083,3 miliarda km3 i ciężar właściwy 5,51 g/cm3, Niszczyciel ze swoim 1694,2 miliarda km3 objętości i ciężarem właściwym wynoszącym 7,18 g/cm3 jest prawdziwym gigantem.
...[Najbliższa katastrofa spowodowana wtargnięciem Niszczyciela do naszego ukladu planetarnego mogłaby się wydarzyć w roku 2225. — Przyp. G. M.]
0 x



Ramzes3
Posty: 702
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 92
Podziękował: 4916 razy
Otrzymał podziękowanie: 1579 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » sobota 07 wrz 2013, 00:33

Następny i chyba ostatni fragment, który potwierdza pewne odkrycie Fedona dotyczące Proximy Centauri:

1. Kim jest Inteligencja Giza?

Tak zwana Inteligencja Giza wywodzi się od przodków Plejadan zamieszkujących w czasach prehistorycznych pewien obszar Ziemi. Po około 18.000 lat pokoju rządni władzy naukowcy jak dawniej postanowili po nią sięgnąć, jednak Ziemianie w porę przewidzieli ich plany i pokrzyżowali je. Nie pozostało więc im nic innego jak uciec w przestrzeń kosmiczną. Stało się to przed 15.000 lat. Wypędzeni udali się w systemu Beta Centauri, gdzie się osiedlili i rozwinęli wyjątkowo wyrafinowaną technikę. Nie zapomnieli jednak o Ziemi, wierząc, że kiedyś wrócą na nią i odegrają się na całej ludzkości. Żyli więc przepełnieni nienawiścią do naszej planety. Udało im się nawet przedłużyć przeciętny czas życia do kilku tysięcy lat. Wszyscy oni zostali starannie wyszkoleni w sztuce wojennej oraz w snuciu intryg i podstępów.

Po 2000 lat gotowi byli do ataku na Ziemię. Dowodzeni przez Jszwjsza Arusa-I przed 13.000 lat wylądowali na Ziemi. Arus-I był naukowcem o wyjątkowo bestialskim usposobieniu, w związku z czym nazywano go Barbarzyńcą. 200 naukowców z różnych dziedzin mianował na swoich zastępców. Jak grom z jasnego nieba zaatakowali Ziemię i w pierwszej kolejności zawładnęli Hyperboreą położoną w północnej części Ameryki Północnej, gdzie wówczas panował bardzo łagodny klimat. Dzisiaj jest to Floryda, która wskutek przesunięcia się biegunów zawędrowała na obecne miejsce. Stamtąd rozpoczęli dalsze działania wojenne. Nie chciałbym w tym miejscu rozwodzić się szczegółowo o tych sprawach. Powiem tylko tyle, że Arus-I i jego zastępcy podbili Ziemię i zniewolili pozostałych przy życiu Ziemian. Sam Arusi-I wyniósł się wkrótce ponad Kreację obwołując się Bogiem i Stwórcą Wszechrzeczy, zaś swoich zastępców mianował strażnikami aniołami.

Trzech synów Arusa-I, Ptaah, Salam oraz Arussem, który go zamordował, chcieli początkowo kontynuować jego dzieło, jednak dwaj z nich, Ptaah i Salam, postanowili w pewnym momencie położyć kres złu i przepędzili z Ziemi Arussema i jego zwolenników. Niestety nie na długo, ponieważ po pewnym czasie wrócił on do Układu Słonecznego i urządził sobie kwaterę w podziemiach piramidy w Gizie, skąd wywodzi się nazwa jego grupy — Inteligencja Giza. Przez długi czas działali w ukryciu przy pomocy najpodlejszych metod, takich jak intrygi i kłamstwa. Ich celem było zawładnięcie całym światem.
0 x



Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Fedon » środa 25 wrz 2013, 07:12

Zamieszczam link do drugiej części mojej pracy (free):
http://wydaje.pl/e/genesis-w-poszukiwan ... losci-cz-2
Czyta się szybko, gdyż zawiera wiele tabel. Początek Księgi Genesis jawi się tu czymś zbliżonym do „Vimana Śastra”, choć na tym etapie odczytu w znacznie prostszej formie. Wśród „tabel” znajdziemy literalny opis startu statku kosmicznego oraz schemat jakiegoś urządzenia technicznego o nieznanym mi przeznaczeniu. Może komuś innemu uda się pójść dalej...
0 x



Ramzes3
Posty: 702
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 92
Podziękował: 4916 razy
Otrzymał podziękowanie: 1579 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » niedziela 03 lis 2013, 16:36

Dariusz pisze:W jednym z powyższych postów >> @Channel napisała:

Channel pisze:Ramzesie ,czy ty czasem nie skopiowałeś trzy razy tego samego tekstu ?? pozdr.chanell :)


Rzeczywiście, @Ramzes powielił treść, którą pozwoliłem sobie zredukować.
A swoją drogą, @Ramzes'ie myślę, że te 3 posty, w których piszesz o Malona mógłbyś również zamieścić w temacie dotyczącym Maldek'a >>.


Z góry przepraszam za to lekkie zamieszanie z powieleniem postów ale kiedy chciałem przesłać te teksty był jakiś problem w systemie i dopiero za trzecim razem uzyskałem potwierdzenie, że post został zamieszczony prawidłowo. Później okazało się, że został on powielony. Tego też nie mogłem poprawić. Darku będę Ci wdzięczny jeżeli wyręczysz mnie w zamieszczeniu tych postów we wskazanym temacie (nie chciałbym czegoś ponownie pokręcić.
0 x



Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » niedziela 03 lis 2013, 18:34

Nie masz za co przepraszać, a posty już skopiowane.
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2723
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 25
Podziękował: 4983 razy
Otrzymał podziękowanie: 1646 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » czwartek 07 lis 2013, 21:38

Posty dotyczące "ducha bożego - świętego" wydzieliłem jako niezależny temat: Duch boży, duch święty - inne spojrzenie >>
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
krzysiek
Posty: 21
Rejestracja: wtorek 07 sty 2014, 23:23
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: krzysiek » czwartek 23 sty 2014, 23:20

W jednym z postów z dnia 24 kwietnia 2013 roku Dariusz odniósł się do sprawy starohebrajskiego alfabetu i liczb przypisanych do poszczególnych liter hebrajskich - a to dlatego, że Fedon podał wcześniej taką systematykę. Darek zacytował w tym miejscu informację zacnego acentaura ze starego forum. I co my tu między innymi widzimy?:

Dariusz pisze:Nie śledzę dokładnie tego wątku :( (z braku czasu) więc nie wiem czy nie powielę czegoś, ale na starym forum @acent wstawił coś takiego >>:

acentaur pisze:Witam wszystkich,
znaki hebrajskie powstal z wczesniejszych, tych z Kanaanu a te mialy jeszcze wczesniejsze wzory,
mianowicie egipskie znaki. Podam tabele znakow juz "przelozonych" na lacinski alfabet

nr lat. nazwa hebr. litera hebr. wartosc liczb. idea/znaczenie

6 F Waw v,V,W,U,O 6 "Hak" ,lancuch,polaczenie,hak,


Widzimy, że liczba "6" nazywana była przez Hebrajczyków "Waw" czyli "w". Znaczyłoby to ni mniej, ni więcej, że osławiona "liczba Szatana" sugerowana przez autora Apokalipsy, czyli "666" jest tożsama z zapisem "www" :!:

Już gdzieś, kiedyś spotkałem się z tezą, że być może Apokalipsa wieszczyła powstanie ogólnoświatowej sieci informatycznej, która odegra pierwszoplanową rolę w zrobieniu "a ku ku" całej ludzkości. Żeby było ciekawiej, acentaur donosi, że 6 czyli waw oznacza m.in. "łańcuch i połączenie". Czyli po naszemu sieć :!:

Trudno oprzeć się wrażeniu, że tak można tę odwieczną zagadkę wytłumaczyć. No chyba że ja się mylę... ;)
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Kiara » piątek 24 sty 2014, 12:35

Pierwsza sprawa nie istnieje język staro hebrajski, zniknął w tajemniczy sposób z ziemi. ten co jest hebrajski jest "odtworzony"..albo stworzony na fragmentach dawno nie istniejącej wiedzy. Zatem robienie odczytów, kodowanie znaczeń wcale nie ma i nie musi mieć odniesienia do pierwotnych wzorców, wszystko jest w nim nowe i umowne, uproszczone.... zatem jakie ma odniesienie do pierwowzoru ? Żadne.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Eliezer_ben_Jehuda
Analiza liczbowo, znaczeniowa , pozostawia ( jak dla mnie ) dużo do myślenia, oj dużo .... stworzono wzorzec który dopasowano do ... dla określonych skutków.
V to 5 podwójne W to 2x5 = 10 a, nie 6 , www , to 6x5 = 30 .. to chyba widać gołym okiem? nie trzeba specjalistów od kodów?

W dawnym Egipcie wszystko opierało się na symbolu 5 , czyli pentagramie Wenus ( Wenus podwójne 5, podwójna gwiazda), czas mierzony był kalendarzem rocznym rozpoczynającym się od heliakalnego wschodu Syriusza, dzielonym na 5. dniowe tygodnie, 5. dzień był świętem.
następnie dzielony był na 4 dekady odpowiadające porom roku po 90. dni i 5. dni świątecznych związanych z nowym rokiem.
każda pora roku podzielona była na 3 części 30. dniowe , wszystko związane było z przechodzeniem strumienia światła słonecznego przez określone świątynie na jego drodze . Co uaktywniało ich priorytety w przekazywaniu wiedzy. Upływ czasu zapisywany był w niezmiernie prosty sposób w postaci 5.- cio. ramiennej gwiazdy. Doskonale pokazuje to stary kalendarz z dendery , kalendarz bogini Nut.

http://djkupras.blogspot.fr/2012/05/mor ... i-nut.html

Skoro w podstawie zapisu i odczytu pradawnych znaczeń jest fałsz , to w ich obecnym odczycie również, i mają się nijak do dawnej prawdy, zatem na tej podstawie odczytywać jej nie można.


Obrazek
tu jest zaznaczony czas , który do tej pory nie jest właściwie interpretowany i odczytywany publicznie, bo sądzę iż są kręgi, które doskonale wiedzą co znaczą te gwiazdki.Każda gwiazdka reprezentuje tydzień , ale nie koniecznie tak musi być, bo są tez inne kody dotyczące ich znaczenia.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
Fedon
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 07:47
x 9
x 16
Podziękował: 393 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Kontakt:

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Fedon » piątek 24 sty 2014, 14:32

Pierwsza sprawa nie istnieje język staro hebrajski, zniknął w tajemniczy sposób z ziemi. ten co jest hebrajski jest "odtworzony"..albo stworzony na fragmentach dawno nie istniejącej wiedzy. Zatem robienie odczytów, kodowanie znaczeń wcale nie ma i nie musi mieć odniesienia do pierwotnych wzorców, wszystko jest w nim nowe i umowne, uproszczone.... zatem jakie ma odniesienie do pierwowzoru ? Żadne.


Pod pojęcie języka starohebrajskiego rozumie się hebrajski biblijny, który jest ścisłym odwzorowaniem piktogramów, czyli jego najbardziej pierwotnej formy. Są one doskonale znane. Odniesienie alfabetu (abdżadu) do pierwotnej formy jest bardzo precyzyjne. Natomiast istnieją różnice i wątpliwości w kwestii rozumienia poszczególnych słów.

V to 5 podwójne W to 2x5 = 10 a, nie 6 , www , to 6x5 = 30 .. to chyba widać gołym okiem? nie trzeba specjalistów od kodów?


To kompletne nieporozumienie. Litera "w" jest wywodzi się z szóstej litery abdżadu hebrajskiego "Waw". Natomiast do nas doszła ona poprzez łacinę, gdzie W, V i U były tę samą literą, oznaczaną tym samym symbolem (najczęściej V).
0 x



Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3829
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 211
Podziękował: 1713 razy
Otrzymał podziękowanie: 4061 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Kiara » piątek 24 sty 2014, 17:35

To co napisałeś jest odnośnikiem do częściowej prawdy, którą stworzono po zmianie wartości dźwięków i przesunięto , w prawo o 1/8 tonu. Te odczyty oczywiście, będą się zgadzały z nowym wzorce, ale..... nie mają nic wspólnego z pierwowzorem. Jest w nich wiedza częściowa, ale... ona nigdy nie przekaże pierwotnej wiedzy całkowitej.

A że tak jest, odkryjesz sam.
Dawno temu ( za czasów Atlantydy) zniszczono wiedzę świątyń zastępując ją rytualnymi kultami gloryfikującymi ich patronów, stare księgi zastąpiono nowymi , które stały się jedynymi przekaźnikami zmienionej informacji o której priorytety wielu walczy zawzięcie , myśląc że to jedyna prawda. A , wcale tak nie jest.

Żeby to zrozumieć , trzeba wyjść ponad wpojone nam od wieków kanony myślowe, bo są one bardzo złudne.
kolejność ustawienia liter w hebrajskim alfabecie wcale nie wyznacza rytmu życia i nie jest stwórcza , jest jedynie kodem do odczytania zakodowanych nimi informacji, a czy te informacje są prawdziwe i na ile są prawdziwe?????? to już zupełnie inna sprawa.
Znaczenie wartości liter tak naprawdę odczytuje się przez stwórczą miarę ich dźwięków, ( te sposoby odczytu nie są dzisiaj używane pospolicie, a wręcz wiedza o nich jest ukryta) , zatem V, W ( spółgłoski ) nie są stwórcze, stwórcze są tylko samogłoski, spółgłoski są planem stwórczym, materią z której się tworzy.
To co współcześni ludzie uważają za wielką wiedzę jest tylko jej małym plagiatem w ramach jednego eksperymentu życia.judaizm omija przekaz wiedzy na temat samogłosek , powiedziałabym nawet ją ukrywa.

Zatem cały odczyt jest taki jaki ktoś sobie założył żeby był tworząc określony kod. dawno temu inaczej wymawiało się te same dźwięki co dzisiaj. A, tworzy się wszystko dźwiękiem, nie ma nic co by się nim w materii nie tworzyło.


Obrazek
0 x


Miłość jest szczęściem!

Ramzes3
Posty: 702
Rejestracja: niedziela 03 lut 2013, 16:21
x 13
x 92
Podziękował: 4916 razy
Otrzymał podziękowanie: 1579 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » niedziela 10 sty 2016, 22:29

Z jedynej działającej strony podanej przez Fedona tj. http://biblos32.blogspot.com/2012/10/ge ... conej.html wybrałem niektóre fragmenty jego opracowania odnoszące się do zniszczonej planety Koah (Faetona, Maldeka, Mallony):

Pierwszych pięć wersów Księgi Genesis, a według dawnego oznaczenia pierwszy wyodrębniony jej fragment, precyzyjnie opisuje Układ Słoneczny w zakresie znanym w starożytności, ze zwróceniem szczególnej uwagi na dominację dwóch planet: dziś nieistniejącej a krążącej niegdyś na orbicie między Marsem a Jowiszem nazwaną Koah oraz na Jowisza, a także z zaznaczeniem szczególnej roli Saturna, roli związanej z unicestwieniem planety Koah.
....Rozszerzając powyższe można założyć, że Koah w sojuszu z Jowiszem (Gen1.1-1.2) były najważniejszymi planetami w układzie – na nich a zwłaszcza na Koah rozwinęła się dominująca cywilizacja. Nastąpiła jednak międzyplanetarna wojna z Sa- turnem, która zakończyła się unicestwieniem planety Koah. Sprawcą była cywilizacja z układu Saturna, bądź Istoty, które miały tam swoją bazę.
.... Ale porządek alfabetu może nasuwać jeszcze inne skojarzenie. Jego drugą, trzecią i czwarta literą są: bet, gimel i dalet (b,g,d). W kolejności zgodnej z alfabetyczną układa- ją się w słowo dgb (beged). Oznacza ono zdradę, oszustwo, niewierność, zdradliwe po- stępowanie, popełnić zdradę (a także odzież, okrycie, szatę, suknię, przykrycie). Czyżby zagłada cywilizacji była następstwem czyjejś zdrady? I następnie chciano to ukryć, przy- kryć innymi pojęciami czy słowami, okryć szatą niepamięci?
.... Na Początku (76) istniał Stary Świat (37). JHVH i Elohim (112) stworzyli No- wy Świat (73). Wszystko jest konsekwencją zniszczenia planety / morderstwa (298). To moment przełomowy, kończący starą i rozpoczynający nową epokę.

Ciekawostką jest, że "Słowiano-Aryjskie Wedy. O budowie Wszechświata i historii Człowieczeństwa. Część 1." też mówią o zniszczeniu tej samej planety tyle, że pod inną nazwą:

Zniszczona ponad 153 tys. lat temu Ziemia Deja, nazywana teraz Faetonem, znajdowała się tam, gdzie teraz jest rozmieszczony pas asteroid – między Marsem a Jowiszem. Do początku zasiedlenia Ziemi ludźmi na Marsie i Deji już znajdowały się stacje kosmicznej nawigacji i połączenia/ związki naszych przodków. Tylko całkiem niedawno pojawiły się wiadomości, że na Marsie rzeczywiście kiedyś były morza i, być może, planeta była zamieszkana.
...Zagłada ziemi Dei

Ponad 150 tysięcy lat temu, idąca w Gmachu Swati Wielka Assa (wojna) dotknęła i Ziem systemu Jariły-Słońca. Rozpętała się między Niebieskimi Rodami, oswoiwszymi te Ziemie i siłami Piekielnego Świata, starającymi się zdobyć je. Pretensjonalna bitwa zawiązała się za posiadanie Ziemi Dei. W tym okresie miała dwa Księżyce – Luticyju i Fattu. Fatta była bliższym towarzyszem Ziemi Dei i na jej powierzchni usytuowano siły, przeznaczone dla odbicia zewnętrznego napadu nie tylko na Ziemię Dei, ale też na Ziemię Oreja i Midgard-Ziemię.

Jednak Siłom Światów Ciemności i Piekła udało się zdobyć Księżyc Luticyju jako przyczółek/ teren dla umieszczenia uderzenia po Ziemi Dei. Mieszkańcy Dei zwrócili się o pomoc do Najwyższych Bogów i ci przyszli na ich zew/ wołanie. Najwyżsi Bogowie przenieśli Ziemię Dei razem z mieszkańcami przez Inomirje w inny system słoneczny, a Księżyc Fatta – do Midgard-Ziemi. Po tym po Luticyi było naniesione mocne uderzenie. Wystąpił ogromny wybuch, w rezultacie którego został zburzony Księżyc Luticyja. Z mnóstwa odłamków Księżyca Luticyi z czasem utworzył się pas asteroid. Wybuch Luticyi był na tyle potężnym, że jego potok zdmuchnął część atmosfery z Ziemi Oreja i z kilku Księżyców Ziemi Peruna, które znajdowały się od strony Dei.
1 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 26 lip 2018, 00:19

Niezwykłe tajemnice przeszłości, od Układu Słonecznego aż po Egipt

https://www.youtube.com/watch?v=v6rZ0AdY1nU

Znaczniki czasowe:
0:48 - Zniszczenie połowy układu Słonecznego
3:08 - Monte Alban, niezwykły megalityczny kompleks
7:10 - Grobowiec giganta odnaleziony w Egipcie
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Posty: 19105
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 28
x 901
Podziękował: 33080 razy
Otrzymał podziękowanie: 24134 razy

Re: Zapis innej prehistorii

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 09 gru 2018, 23:28

Starożytna księga Kolbrin, zmyślne oszustwo czy zapowiedź nadejścia "Niszczyciela"

https://www.youtube.com/watch?v=L08TFr_toz0

Opublikowany 9 gru 2018
UWAGA powyższy film to REUPLOAD. Wersja oryginalna była już stara i wymagała poprawek.

Biblia Kolbrin to kolejna z listy dość zagadkowych ksiąg opowiadających historię stworzenia ludzi. Na jej kartach wspomina się nawet o istnieniu starożytnych kultur (cywilizacji), które żyły na Ziemi przed przybyciem Adama i Ewy. Jest to jeden z najbardziej dyskutowanych starożytnych tekstów, które wspominają o istnieniu wysoce zaawansowanych starożytnych cywilizacji na Ziemi.
1 x



ODPOWIEDZ