Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.

/blueray21

Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Ramzes3
x 13
x 49
Podziękował: 2063 razy
Otrzymał podziękowanie: 1091 razy

Re: Powrót Anunnaki i Marduka na Ziemię

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » czwartek 13 lut 2020, 22:59

Tak tylko, że między tymi pasterzami istnieje dość subtelna różnica. Dumuzi i Ozyrys opisywani są w najstarszych podaniach jako ci pozytywni, którzy ucząc ludzi od podstaw wszystkiego co jest im do życia potrzebne wpłynęli na ich rozwój. Natomiast pasterz czy też pasterze o których myślimy wraz ze swoją stajenką skutecznie przyczynili się do zniszczenia pradawnej wiedzy, którą pozostawili nam nasi praprzodkowie czyli dokonali tego co trudno nazwać rozwojem.
Wszystkie stare religie i bóstwa z pewnością mają swoje wspólne korzenie a ściślej mówiąc wspólny ląd z którego się wywodzą, o którym mówi legenda indian Hopi. Dlatego też dzieje bogów i ludzi z dawnych czasów nie miały miejsca na terenie starożytnego Sumeru.
0 x

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
x 24
x 696
Podziękował: 25121 razy
Otrzymał podziękowanie: 20673 razy

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 16 lut 2020, 23:04

Anunnaki i Sumer.Fakty i mity. Część 4. Co było przed anunnakami?

https://www.youtube.com/watch?v=JU6c5RdUS-A

Premiera rozpoczęła się 8 godzin temu
Film zrealizowany w ramach
Projektu edukacyjno-społecznego.
Wiedza dla Wszystkich.
0 x

Ramzes3
x 13
x 49

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » niedziela 08 mar 2020, 19:18

Rzuciłem okiem na powyższy film a w zasadzie na pierwsze kilka minut bo moim zdaniem pierwsze "Dziady" to Adam Mickiewicz napisał już dość dawno temu a szanowny Pan tworzy nowe. Skąd człowiek wytrzasnął taki pomysł, że "Anunnaki nie spotkali się z ludźmi na płaszczyźnie fizycznej, nie wiadomo jak pokonali pas asteroid i jako wysoko rozwinięta cywilizacja potrzebowali złota..." W sumie wystarczyło przeczytać "Zaginioną Księgę En-ki" gdzie Z.Sitchin (poza błędną koncepcją z planetą Nibiru) w sposób dość logiczny przetłumaczył sumeryjskie tabliczki, z których wynikało, że zdetronizowany przez Anu były władca Nibiru lecąc pojazdem kosmicznym w kierunku Ziemi przedarł się przez układ planetoid używając do tego celu czegoś w rodzaju pocisków termojądrowych. Następny po nim przybył En-ki, który zabronił użycia "broni zastraszenia" do pokonania pasa planetoid - w tym przypadku użyto energii wody, która była paliwem napędzającym jego pojazd (w połączeniu z "ognistym kamieniem") . Skutkowało to międzylądowaniem na Marsie w celu uzupełnienia zasobów wody. W jednym z sumeryjskich utworów jest też wyraźna wzmianka jak na wysokości Saturna pojazd Anunnaki rażony nieznaną siłą został zniszczony w wyniku czego zginęło kilkudziesięciu członków załogi. Co do samego złota to moim z daniem
"niebiańscy przybysze" przybyli na Ziemię nie tyle w celu eksploracji tego pierwiastka co raczej pierwiastków promieniotwórczych ale to już raczej temat to innych rozważań.
1 x

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
x 862
x 282
Podziękował: 10402 razy
Otrzymał podziękowanie: 10964 razy

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 10 mar 2020, 10:15

Jakieś 2 miesiące temu odpuściłam sobie słuchanie tego kanału .Zaczęło się od pięknej kobiety z długimi włosami z którą pan Jacek chciał stworzyć nową religię czy sektę ? Nie wiem czy żartował ,czy mówił poważnie ale filmik zraził mnie do tego kanału skutecznie.Może to na razie chwilowe,może jeszcze wrócę nie wykluczam ale póki co nie oglądam ;)

W tym vlogu też próbują wyjaśnić o co chodzi z Anunnaki i Sumerami .Jak było na prawdę pewnie nigdy się nie dowiemy .

Biblia i Sumerowie - Stworzenie Człowieka

https://youtu.be/S09P8j889o8

Kosmiczne Opowieści

Każdy z nas słyszał tę historię. Wg biblijnej Księgi Rodzaju Bóg miał stworzyć człowieka na swój obraz oraz podobieństwo. Jak zaraz zobaczymy biblijna historia o stworzeniu człowieka to skrócona kopia takiej samej historii z Mezopotamii, spisanej o ponad 1000 lat wcześniej. Poznajmy zatem bliżej opowieść o stworzeniu człowieka wg Biblii i wg Sumerów.
0 x

Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

mecz
x 1
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy

Nieprzeczytany post autor: mecz » środa 18 mar 2020, 20:19

chanell pisze:
wtorek 10 mar 2020, 10:15
Jakieś 2 miesiące temu odpuściłam sobie słuchanie tego kanału .Zaczęło się od pięknej kobiety z długimi włosami z którą pan Jacek chciał stworzyć nową religię czy sektę ? Nie wiem czy żartował ,czy mówił poważnie ale filmik zraził mnie do tego kanału skutecznie.Może to na razie chwilowe,może jeszcze wrócę nie wykluczam ale póki co nie oglądam ;)
Ja od początku istnienia tego kanału jestem negatywnie nastawiony do słuchania pana Jacka. Odrzuca mnie jego głos i cała prezentacja. Możliwe, że jest manipulatorem i dlatego mam awersję do tej osoby. Zresztą akcja z panią Rajską była już zdecydowanie dla mnie zdarzeniem na minus dla tego człowieka. Obojętnie kto miał rację. Zamiast się dogadać wynikło to co wynikło, wzajemne oskarżenia i pranie brudów na YT.
0 x

Awatar użytkownika
Kriestovo Nysian
x 9
x 44
Podziękował: 299 razy
Otrzymał podziękowanie: 1148 razy

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » czwartek 19 mar 2020, 23:50

chanell pisze:

W tym vlogu też próbują wyjaśnić o co chodzi z Anunnaki i Sumerami .Jak było na prawdę pewnie nigdy się nie dowiemy .
Można się dowiedzieć trzeba tylko samemu przetłumaczyć jakąś tablicę czy inskrypcje, nie trzeba znać tego pisma. Dostępne są translacje alfabetu i pomału można zapsywać litery, a potem odczytać. Sumeria/Szumaria to starożytna Persja, a zachodnie tłumaczenia to zazwyczaj sciema tak samo jak to ma miejsce z naszymi tekstami. Annunaki to nazwa zmyślona i nowa, prawidłowa to Arjanie/Arjana/Arjanica.
0 x

Ramzes3
x 13
x 49

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » piątek 20 mar 2020, 23:24

Z tłumaczeniem starożytnych pism sprawa nie zawsze jest taka prosta i oczywista. Języki starożytne miały to do siebie, że jeden wyraz miał czasami nawet kilka znaczeń. Dla przykładu widoczne jest to w Księdze Genesis, gdzie kapłani żydowscy sumeryjskie słowo "Ti" czyli "życie" przetłumaczyli jako "żebro", ponieważ słowo to czytane dłużej oznacza właśnie żebro ale wskutek takiego tłumaczenia mamy biblijną Ewę, która powstała z żebra Adama.
Sumer (Szumer) to nie to samo co Persja. Jej poprzednikiem był starożytny Elam, odwieczny wróg Sumeru. Wśród naukowców pojawia się czasami pogląd, że było to państwo starsze niż Sumer. Co do Arjów myślę, że w niczym nie ustępowali tym starożytnym ludom. Dla przykładu słynna swego czasu waza z Bronocic ukazuje praktyczne wykorzystanie koła podczas gdy najstarsze koło odkryte w ruinach Sumeru jest jakieś pięć wieków młodsze od tej wazy.
Słowo Anunnaki (od An - niebo, niebiański) odnosi się nie tylko do Arjów ale też do pozostałych cywilizacji pozaziemskich.
Arja w języku hebrajskim znaczy "Lew". Najważniejsi bogowie Sumeru czyli An i EN-lil byli przypisywani bądź utożsamiani z gwiazdozbiorem Lwa. U babilończyków gwiazdozbiór Lwa uważany był za "najważniejszy na niebie". Myślę, że można stąd wnioskować, że słowo Arja odnosi się do królewskiego rodu. Języki indoeuropejskie wywodzą się właśnie od cywilizacji Arjn. Język sumeryjski i minojski pochodzą od cywilizacji Suman natomiast języki: hebrajski, asyryjski, babiloński, arabski pochodzą od cywilizacji Hebrjn.
1 x

Awatar użytkownika
Kriestovo Nysian
x 9
x 44
Podziękował: 299 razy
Otrzymał podziękowanie: 1148 razy

Nieprzeczytany post autor: Kriestovo Nysian » poniedziałek 23 mar 2020, 20:03

Ramzes3 pisze:
piątek 20 mar 2020, 23:24

Słowo Anunnaki (od An - niebo, niebiański) odnosi się nie tylko do Arjów ale też do pozostałych cywilizacji pozaziemskich.
Arja w języku hebrajskim znaczy "Lew". Najważniejsi bogowie Sumeru czyli An i EN-lil byli przypisywani bądź utożsamiani z gwiazdozbiorem Lwa. U babilończyków gwiazdozbiór Lwa uważany był za "najważniejszy na niebie". Myślę, że można stąd wnioskować, że słowo Arja odnosi się do królewskiego rodu. Języki indoeuropejskie wywodzą się właśnie od cywilizacji Arjn. Język sumeryjski i minojski pochodzą od cywilizacji Suman natomiast języki: hebrajski, asyryjski, babiloński, arabski pochodzą od cywilizacji Hebrjn.
Arjana/Arja tyczy się także pozostałych cywilizacji pozaziemskich. Hebrajskich artefaktów jak i zapisów, jakichkolwiek starych w tym regionie nie znalazłem, tylko słowiańskie, arabskie, hieroglify, i alfabet klinowy.

Sam alfabet klinowy ma podobne ułożenie jak łacinnica, i można je czytać jeśli zna się Azbukę(klucz alfabetów) tak: "AWGDE KIMNO PO KRASATE USTNE".

Nasza planeta nazywa się NICA a nie Ziemia, Iran po ichniemu to ARJAN, Persja to PERUSKO, AZERBEJDŻAN w cyrylicy - AZ-CARA-DŻIN-PAN-SAN, Armenia po ich niemu Arjana, Pakistan - Imperium Kuszanów - Arjana, Arabia/Arabian - ARABJANA/ARJAWJANA, Syria - SYRJANA, Asyria - AZCYRJANA/AZCARJANA, Syriusz - Zyriusa, Mars - Marusia, Wenus - Wenysia, Słońce - Solunica, Księżyc - Lunica.

SŁAWIA - SLAWJA SLOW-JANA to znaczy "Z LWA SŁAWA SŁÓW JANA" To co m. in. wiem z naszych alfabetów (AZBUKA/GŁAGOLICA/PERUNICA/REZJAŃSKI).

Pozdrawiam.
0 x

Awatar użytkownika
BABA
x 193
x 108
Podziękował: 3774 razy
Otrzymał podziękowanie: 2241 razy

Nieprzeczytany post autor: BABA » wtorek 24 mar 2020, 13:24

chanell pisze:
Jakieś 2 miesiące temu odpuściłam sobie słuchanie tego kanału .Zaczęło się od pięknej kobiety z długimi włosami z którą pan Jacek chciał stworzyć nową religię czy sektę ? Nie wiem czy żartował ,czy mówił poważnie ale filmik zraził mnie do tego kanału skutecznie.Może to na razie chwilowe, może jeszcze wrócę nie wykluczam ale póki co nie oglądam ;)
Tak po prawdzie to i Mnie coś zaniepokoiło w wypowiedziach Pana Jacka. Gdzieś tam opowiadając o Anunakich użył określenia "samice" w odniesieniu do Istot płci żeńskiej tej rasy. W odniesieniu do cywilizowanych kultur, nie używa się aż tak poniżających określeń - niezależnie od tego co sądzimy o tej kulturze. Szacunek to nie jest coś, co można "dać" jednym, a drugim nie. To jest pewnego rodzaju wibracja, która (jeśli się ją posiada) obejmuje wszystkie bez wyjątku formy życia. I tu niestety, chyba podobnie jak Tobie - pojawia Mi się z mety wątpliwość dotycząca szacunku okazywanego "ludzkim kobietom". ;)
0 x

Wielu jest powołanych, lecz niewielu wybranych. Albowiem każdy wybiera Sam Siebie.

Ramzes3
x 13
x 49

Nieprzeczytany post autor: Ramzes3 » wtorek 24 mar 2020, 16:34

Kriestovo Nysian pisze:
poniedziałek 23 mar 2020, 20:03

Arjana/Arja tyczy się także pozostałych cywilizacji pozaziemskich. Hebrajskich artefaktów jak i zapisów, jakichkolwiek starych w tym regionie nie znalazłem, tylko słowiańskie, arabskie, hieroglify, i alfabet klinowy.
Proponowałbym przeczytać ciekawy artykuł: " Znaleziska potwierdzają prawdziwość biblijnej historii - Góra Synaj"
https://archeologiabiblijna.wixsite.com ... B3ry-synaj
0 x

ODPOWIEDZ