Drodzy forumowicze i goście!

25.11.2021
Wszystko wskazuje na to, że nasze forum działa już na nowym hostingu, tu nie powinniśmy już minutami oczekiwać na załadowanie się strony. Jest to nowoczesny hosting, gdzie zasoby są skalowalne, więc nie będzie blokad i zahamowań. Ponoć nie ma też limitów dla baz danych, więc możemy znów spokojnie wszystko pisać i wstawiać, ale kopiowanie poprzednich postów i blisko z góry nie będzie tolerowane, bo szkoda czasu czytających.
Będziemy jeszcze robić upgrade skryptu forum, więc jakieś przerwy będą, jeszcze nie wiem kiedy.
Życzę forumowiczom i gościom przyjemnego surfowania i odnalezienia tego, co was interesuje. No i zdrówka dla wszystkich!

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Piramidy na świecie

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6930
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1274
x 354
Podziękował: 12748 razy
Otrzymał podziękowanie: 13045 razy

Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 18 mar 2013, 20:39

Temat jest kontynuacją tematu ze starego forum

Na Alasce może się znajdować starożytna piramida

Obrazek

Źródło: Youtube

Według słynnej amerykańskiej ufolożki, Lindy Moulton Howe na Alasce znajdują się starożytna piramida. Znajduje się ona około 50 kilometrów od Góry McKinley i jest przykryta warstwą ziemi. Obiekt jest z pewnością starożytny i nie wiadomo, dlaczego został zbudowany.Piramidy są odnajdywane praktycznie na całym świecie. Oczywiście najsłynniejsze z nich znajdują się na pustynie w Egipcie, ale gdyby wielka piramida z Gizy stała powiedzmy w Polsce, to po kilkudziesięciu tysiącach lat wyglądałaby ona już jedynie jak trochę bardziej regularny pagórek. Znany jest przecież przypadek odnalezienia takiej właśnie przykrytej piramidy w Bośni. Bardzo możliwe, że podobne budowle są na Alasce.


są napisy,można włączyć


Tak jak w przypadku wspomnianej piramidy z Bośni tak i na Alasce mamy do czynienia z budowlami większymi od tych z Gizy. Jak twierdzi Linda Moulton Howe budowle odkryto przypadkiem. Dzięki temu, że Chińczycy prowadzili podziemną próbę nuklearną postanowiono ja trochę podsłuchać, aby na podstawie zebranych danych oszacować jej moc. Oprócz tego aparatura zarejestrowała cały obraz przechodzących fal sejsmicznych. W rezultacie odnaleziono ukryte budowle przypominające piramidy.
Jeśli odkrycie się potwierdzi może to oznaczać, że cały świat pokryty jest siecią piramid a ich umiejscowienie i funkcja może mieć znaczenie. Rzekoma lokalizacja piramidy z Alaski jest znana i jak podaje Linda Moulton Howe koordynaty są następujące 63° 17’ 51.40” N 152° 31’ 24.49” W. Padają sugestie, że eksploracja tej piramidy będzie trudna, bo to teren wojskowy. Linda sugeruje, że sieć piramid była rodzajem generatora przy wykorzystaniu technologii, której zupełnie nie rozumieją dzisiejsi naukowcy.


Źródło:
http://www.unknowncountry.com/dreamland ... ramid-real
http://innemedium.pl/wiadomosc/alasce-m ... a-piramida
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 21 mar 2013, 16:08

Zaginione Piramidy Caral
To jedna z wielkich wędrówek ludzkości. Tysiące lat temu pierwsi ludzie porzucili dzikość i stworzyli cywilizację. Zbudowali wielkie budowle, takie jak piramidy i wszystkie miasta antycznego świata, ale dlaczego to zrobili? Co pchnęło ich do stworzenia społeczeństwa cywilizowanego? Od wielu lat archeolodzy nieustannie próbują znaleźć odpowiedź, a teraz, jak się wydaje być może ją znaleźli, gdyż przebadali nieznaną wcześniej piramidę w zaginionym mieście Peru. Ma prawie ponad 5 tysięcy lat, a historia o tym dlaczego ludzkość w ogóle rozpoczęła swą wędrówkę jest ciekawsza, niż ktokolwiek mógł przypuszczać.

Caral, czyli najstarsza do tej pory cywilizacja z Ameryki Południowej. Konstrukcje miasta Caral, oparto na materiale kamiennym, który robi naprawdę wielkie wrażenie. Najbardziej charakterystyczne to piramidy, które przez większość czasu były zakopane w ziemi i wyglądały jak wzgórza. Przez pewien czas było niemożliwe ustalenie wieku Caral, jako, że kamień nie nadaje się do próby izotopowej węgla 14, aż naukowcy znaleźli liny, które rdzenni mieszkańcy używali do transportowania kamieni. Wiek kontrukcji ustalono na ok. 2000 lat przed nasza erą. Taki wiek pozwolił Caral wyprzedzić Chavin, do tej pory uważany za najstarsze miasto. I porównywać Caral do najstarszych cywilizacji starożytnego świata. Zaginione miasta od razu kojarzą nam się ze starożytnymi fortecami, które służyły, żeby tłumić ataki wroga. Ale Caral pełniło inna funkcje. Było to miasto interesów, wymiany i pokoju. Mieszkańcy Caral utrzymywali się z wymiany produktów ze swojej okolicy. Robili interesy z tubylcami mniej rozwiniętych kultur oferując produkty, które oni posiadali. Skąd taka pewność? Dlatego, że naukowcy znaleźli produkty, które nie pochodziły z Caral, jak np. liście koki, które pochodzą z wysokich Andów. Koka nie rośnie w dolinach gdzie jest sytuowany Caral. Również archeolodzy znaleźli przedmioty udekorowane piórami egzotycznych ptaków Amazonii, jak i muszle małż oraz ości ryb pochodzące z oddalonego morza.
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6930
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1274
x 354
Podziękował: 12748 razy
Otrzymał podziękowanie: 13045 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 26 kwie 2013, 00:07

Wraca temat Bośniackich piramid

Bośniackie piramidy mogą być działającym mechanizmem pozyskiwania energii sprzed 25 tysięcy lat

Obrazek
Piramida z Bosni


Jest szansa, że ​​kiedyś będziemy w stanie zrezygnować z paliw kopalnych. Kluczem może być energia emitowana przez piramidy, które mogą być swoistym perpetuum mobile zdolnym do stałego generowania energii. Być może zagadnienie to rozumiałby słynny Nikola Tesla, ale teraz też są jego naśladowcy na przykład doktor socjologii na Uniwersytecie w Sarajewie, pisarz i archeolog amator Semir Osmanagich, który twierdzi, że odkrył promieniowanie emitowane ze wzgórza o kształcie piramidy.Odkrywca uważa, że to urządzenie produkujące energię, które ma przynajmniej 25 tysięcy lat. Badał on piramidy na całym świecie, ale jego największym osiągnięciem było odkrycie piramid w Bośni, w miejscowości Visoko. Jeszcze bardziej niezwykłe jest to, że za to spotkały go prześladowania, którym został poddany zarówno przez media jak i kolegów naukowców.

Wybitni naukowcy i archeolodzy z szyderczymi uśmiechami dopuszczali się oszczerczych kampanii przeciwko pracy Dr Osmanagicha, prawdopodobnie z obawy, że jego odkrycie może zagrozić wszystkim nowoczesnym naukom archeologicznym wskazując na luki w wiedzy na tyle poważne, że byłoby to wręcz upokarzające dla nauki.

Faktem jednak jest, że w trakcie badań na dużą skalę zostały dokonane wstrząsające odkrycia takie jak wykrycie nie jednej a całego kompleksu piramid w Bośni. Jedna z nich może być najstarszą na świecie piramidą i wedle szacunków na podstawie naniesionych warstw ziemi to może być nawet monument o kilkudziesięciu tysiącach lat historii. Co jeszcze bardziej szokuje piramidy emitują jakieś wiązki energii w zakresie mikrofalowym widma elektromagnetycznego. Ich pochodzenie dla nauki współczesnej jest nie do wyjaśnienia. Dowody na istnienie tego kompleksu obalają konwencjonalne poglądy na historię Europy i ludzkości jako całości, jak również na temat religii i nauki.

Datowanie radiowęglowe wykazało, że piramidy w Bośni mają co najmniej 25 tysięcy lat. Jednym ze skutków działalności Osmanagicha jest właśnie obserwacja emisji strumienia energii. Jest to około 4 metrowy promień o częstotliwości 28 kHz, pochodzący ze środka piramidy. Zjawisko to obserwowało niezależnie czterech naukowców. Dr Osmanagich sugeruje, że ten pakiet energii jest podstawowym celem budowy piramidy. To mogło być niewyczerpane źródło czystej energii dla starożytnych mieszkańców Bośni. Teoria ta znalazła wiele dowodów zawartych w książce "Elektrownia Giza" Christophera Dunna, która została opublikowana już w 1998 roku.

Jednak nawet bez tej anomalii energetycznych piramidy stanowią wystarczająco wielką tajemnicę. Oto kilka faktów na ich temat. Byłyby to pierwsze piramidy w Europie i jednocześnie największe i najbardziej obszerne na świecie. Fotografie z powietrza i z przestrzeni kosmicznej sugerują, że znajdowały się tam cztery piramidy doskonale zorientowane na północ, południe, wschód i zachód. Odległość między piramidami wynosi około 2,2 km i trzy z nich tworzą idealny trójkąt równoboczny. Fundament piramid jest bardzo wysokiej jakości i o wielkiej wytrzymałości. Jest dużo lepszy niż nowoczesne budowle betonowe i to we wszystkich aspektach. Przeprowadzone badania potwierdziły również, że piramida składa się w całości z bloków, które zostały przetworzone ręcznie. Pomiędzy ściśle przylegającymi do siebie części widać blokujące je wiązanie złożony z kwarcu i miki.

Obrazek

W obrębie tak zwanej piramidy Słońca znajdować się ma ogromna sieć tuneli i pomieszczeń, których budowa musi być przypisana do okresu prehistorycznego. Cel tych obiektów nie jest jasna, ale obecne wykopaliska pozwalają nam twierdzić, że tunele nie były kopalniami, co tez sugerowano. Nie znaleziono w nich narzędzi ani węgla, złota lub innych odpowiednich do wydobycia minerałów. Jedyną rzeczą, która została znaleziona w podziemnych katakumbach bośniackich piramid są olbrzymie bloki ceramiczne ważące dziewięć ton każdy.
Dr Osmanagich przyjmuje w Visoko wielu naukowców i specjalistów z różnych dziedzin, którzy chcą zobaczyć niesamowite piramidy na własne oczy. Wśród nich był, na przykład, brytyjski naukowiec i wynalazca Harry Oldfield, którzy używali specjalnego aparatu, dzięki czemu udało mu się uchwycić fale elektromagnetyczne emitowane na wzgórzach Visoko.

Być może nadszedł już czas, aby przepisać nasze podręczniki historii, a różnica między starym a nowym paradygmatem myślenia staje się tak wielka, że ​​konflikt między tymi dwoma obozami nadal będzie przyczyniać się do negacji i odrzucenia dawnych technologii, zamiast wspierać nowych. Okazuje się tez, że nasi przodkowie posiadali niezwykłą technologię produkcji energii, co w dzisiejszych czasach można już zmierzyć, ale nadal, jak w czasach Nicola Tesli, wymyka się to powszechnemu zrozumieniu.

http://innemedium.pl/wiadomosc/bosniack ... -25-tysiec
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6930
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1274
x 354
Podziękował: 12748 razy
Otrzymał podziękowanie: 13045 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 03 maja 2013, 14:45

Tajemnicze piramidy na Półwyspie Kolskim mogą być pozostałością mitycznej Hiperborei

Obrazek
oxablogg.blogspot.com

Legendarna Hiperborea pozostawiła swoje ślady na Półwyspie Kolskim. To właśnie w tej tajemniczej krainie o surowym klimacie odkryto właśnie starożytną piramidę.
Według legend i tradycji, które przetrwały do dnia dzisiejszego, na półwyspie Kola mogła się niegdyś znajdować mityczna Hiperborea. Trudno się zatem dziwić, że ten obszar tak przyciąga turystów i badaczy. Półwysep Kolski posiada wiele tajemnic, na przykład skład gleby jest tam niemal identyczny jak księżycowy.
Pierwsza wyprawa na Półwysep Kolski został wykonana w 1920 roku. Jej inicjatorem był słynny pisarz science fiction i badacz, Alexander Barchenko. Według jego hipotezy ludzkość pojawiła się na północy w złotej erze około 12 tysięcy lat temu. W celu uniknięcia zniszczenia z powodu powodzi, Hiperboreańczycy opuścili swój kraj na Półwyspie Kolskim i przenieśli się na południe. Przybliżony czas planetarnej katastrofy to 12 960 lat co miałoby odpowiadać zmianom osi obrotu naszej planety .
Obrazek

W 1922 roku w pobliżu jeziora Seydozero , znaleziono wzgórza podobne do piramid. Sami Szamani na Półwyspie Kolskim, używali starożytnych piramid do rytuałów magicznych. Hiperboreańskie piramidy na Półwyspie Kolskim, można nazwać miejscem mocy. Ostatnia ekspedycja naukowa wyprawiona tam miała nazwę "Hyperborea-98" i miała miejsce na Półwyspie Kolskim w 1998 r. Zespół naukowy, który zajmował się tym zagadnieniem zawierał archeologów, historyków, antropologów, geologów, ufologów i filozofów.
Te i inne odkrycia potwierdzają wizję świata nauki wedle, której przodkowie ludzkości przybyli z północy, a zostali zmuszeni do migracji w wyniku klęski żywiołowej. Półwysep Kola zachował hiperboreańskie piramidy, tajne podziemia, i dużo więcej, Wszystko to raz na zawsze potwierdza istnienie cywilizacji hiperboreańskiej.


Źródło:
http://oxablogg.blogspot.com/2012/08/blog-post_10.html
http://innemedium.pl/wiadomosc/tajemnic ... hiperborei
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1427
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 21
x 71
Podziękował: 142 razy
Otrzymał podziękowanie: 1846 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: barneyos » piątek 03 maja 2013, 22:57

0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9341
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13601 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 28 maja 2013, 23:19

Trudno mi sklasyfikować poniższy materiał, ale tłumaczy funkcję oryginalnych piramid wstawię to tutaj, choć nie tylko tego dotyczy.
Steve Rother channeluje Grupę od wielu lat i jest w tym materiale sporo ciekawostek. Tym razem poza piramidami prezentuje powiedziałbym bombę, przynajmniej czasową. Muszę przejrzeć sott.net, tam na temat komet jest sporo.
A teraz funkcja piramid:

Grupa: Moc Piramid,

Channeler: Steve Rother,
15 maja 2013 roku
http://www.lightworker.com/

To jest fragment z comiesięcznych wiadomości -majowej, Grupy, " Listopadowe Żniwa – Ponowny zasiew Planety Ziemi”

Cała ludzkość wykonała zakręt, i w ten sposób wasze przywiązanie do tych rzeczy, które odbijały waszą moc zostało po cichu uwolnione. Wielu z was widziało pozostałości po tych, którzy umieścili tarcze ochronne na miejscu, aby pierwotnie chronić Ziemię. To jest tym, kiedy mówicie o tym, kto zbudował piramidy. Dużo niewytłumaczalnego staje wyjaśnione, gdy patrzycie z miejsca, w którym ludzkość jest teraz. Wiele artefaktów Ziemi wciąż nie ma tradycyjnego wyjaśnienia skąd one pochodzą i co robią na Ziemi.

Cień tych wspomnień został celowo zablokowany przez Was, przez wasz własny projekt. Piramidy zawsze tworzyły tarczę ochronną wokół Ziemi, mimo że zostały zakryte i zapomniane w wielu miejscach na Ziemi. Nie wszystkie są piramidami, ponieważ niektóre są zbudowane przez człowieka, który skopiował oryginalne projekty w różnym stopniu skuteczności.


Moc Piramid w Pracy

Sieć piramid na Ziemi utworzyła tarczę ochronną wokół planety, która powstrzymała konkretne meteory i komety od uderzenia w nią. To zostało wykonane z bardzo konkretnego powodu. Słyszeliście o dwóch wielkich meteorytach, które przybyły i miały pierwsze strony gazet, ale nie jesteście świadomi wszystkich tych małych, które przybywają teraz.

Ponieważ ta tarcza ochronna, która była na miejscu od prawie początku Ziemi została uwolniona, otrzymacie zasiew od tych komet w listopadzie tego roku pod koniec miesiąca. Będziecie mieć kometę, która przybędzie i rozsypie życie na Ziemię. Mówimy wam, to specjalnie, bo całe życie zostało zasiane pochodzi z komet.

Wasi naukowcy nie zgadzają się z nami w tej sprawie, ale powiemy, że nie jesteście z Ziemi, ani nikt. Zostaliście bardzo ostrożnie umieszczeni tutaj przez was samych. Teraz przechodzicie przez ewolucję. Zawsze było konieczne, aby umrzeć i zostawić ciało fizyczne, a następnie iść do domu do recyklingu i reinkarnacją wrócić i zrobić to jeszcze raz.

To jest pierwszy raz, kiedy człowiek przejdzie przez bramę bez wracania do Domu, bez umierania.


Idziecie w procesie wznoszenia się już teraz, i na każdym kroku drogi, jesteście wyżej, niż to było wczoraj, wszystko to jest piękno, które trzymacie przed sobą. Każdy z was ma kontrolę nad tym. Nie bójcie się tych komet, ponieważ przynoszą nowe formy życia, rozsiewają formy życia. Utraciliście wiele form życia na Ziemi przez bardzo długi czas i teraz będzie ponownie wysiewane w nowy sposób, więc patrzcie i świętujcie kometę listopadową. Już nadaliście jej nazwę, ale powstrzymamy się od mówienia, bo nasze nazwy nie są takie same.

Wasi naukowcy wiedzą o tej komecie, która nadchodzi i sieje pyłem po drodze. Tak jest w zasadzie za każdym razem, ona niszczeje, gdy przechodzi i kiedy to robi, to rozsypuje pył kosmiczny po Ziemi. W rzeczywistości, naukowcy próbują teraz obliczyć, czy będziecie rzeczywiście móc zobaczyć, jak pył opada. To jest tym, jak dużo pyłu, oni oczekują od tej komety z listopada.

W rzeczywistości, kometa nigdy nie dotknęła ziemi, z wyjątkiem, że przeszliście przez portal i uwolniliście wszystkie jej części. Nie uderzy Ziemię, odleci daleko od niej i zawinie wokół słońca, ale posypie wszystkie te piękne ziarna życia na planetę Ziemia. Jesteście tutaj, drodzy, w niezwykle pięknym czasie, krytycznym dla w całej ludzkości i wszystkich linii czasowych oraz samej Ziemi, całe energie Ziemi będą ponownie pobudzone, nawet ley lines, magnetyczne ley lines, które tworzą magnetyczną sieć, która przenosi waszą Ziemię i się zmniejsza.

Wasze struktury magnetyczne na Ziemi zmniejszyły się o 12% w ciągu ostatnich 100 lat. To również prowadzi do przebudzenia ze snu. Bardzo pięknie. Dobrze się spisaliście, przynieśliście tutaj i tutaj jesteście. Zrobiliście to. Nie tylko Wam się udało, ale siedzicie tutaj pytając co można zrobić następnie?

Jesteście w doskonałej pozycji, aby być świadomymi twórcami Ziemi i mamy nadzieję, że lubicie tą podróż, moi drodzy, bo zarejestrowaliście się i czekaliście całą wieczność na możliwości, które teraz leżą przed każdym z was. Znacie drogę do Domu, a jeśli przestaniesz myśleć mózgiem i zaczniecie czuć sercem, doprowadzi Was to do domu. Znacie drogę, a my witamy Was z najbardziej niesamowicie otwartymi ramionami i witamy w Domu kiedy wreszcie zdecydujecie się zrzucić te ciała i ponownie powrócić.

Drodzy moi, nawet teraz jesteście największymi aniołami, które kiedykolwiek żyły i mamy na myśli, to z całą szczerością. Nigdy nie widzieliśmy tego, co stało się na Ziemi teraz i jesteśmy z Was bardzo dumni. Stworzyliście magię z oczami szeroko otwartymi. Jest to z największy honor, że prosimy abyście traktowali się nawzajem z szacunkiem. Karmcie siebie nawzajem i trzymać te drzwi otwarte na każdą szansę możecie otrzymać i grajcie dobrze. Espavo.

Grupa
Steve Rother
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 24 cze 2013, 23:53Opublikowano 24 cze 2013
Janusz zagórski opowiada o wyprawie do Bośni i ceremonii powitania lata, która odbyła się na bośniackiej piramidzie.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 26 cze 2013, 13:40Opublikowano 25 cze 2013
Relacja Dionizego Pietronia - uczestnika wyprawy NTV do miejscowości Visoko w Bośni i Hercegowinie.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 09 wrz 2013, 23:18

LATAJĄCE PIRAMIDY
Istnieje wiele teorii dotyczących budowy egipskich piramid, jednak żadna z nich nie wyjaśnia, jak tego dokonano. Dziś zastanowimy się, czy Egipcjanie mogli wykorzystać siłę wiatru podczas wznoszenia tych niezwykłych budowli.

0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6930
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1274
x 354
Podziękował: 12748 razy
Otrzymał podziękowanie: 13045 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 10 wrz 2013, 12:07

Podziwiam zapał tej kobiety i próbę wyjaśnienia zagadki ,kto zbudował piramidy ,ale .......wzięła ona pod uwagę tylko piramidy w Gizie . Co z piramidami w innych częściach świata ?????
Myślę że zagadka budowy i ich przeznaczenie ,ma inne ,nie naukowe wyjaśnienie ;)

ps; odlatujące piramidy - mam taką tapetę na telefonie :D odlotowa !! :D
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 13 wrz 2013, 18:37

Piramidy Anteny Wszechświata
Są powody przypuszczać, że piramidy to nie grobowce faraonów a zaawansowane technicznie urządzenia do komunikowania się z innymi planetami. Każda informacja dotycząca piramid prowadzi do pytania o pochodzenie ludzkiej cywilizacji. Anteny do dalekich kosmicznych połączeń, portale do równoległych światów, środek do kontrolowania biologicznego czasu, akumulatory i konwertery różnych energii, nawet stabilizatory aktywności sejsmicznej - wszystko w tej jednej budowli o kształcie piramidy. I wszystkie te sposoby wykorzystania opisane są w tekstach starożytnych narodów, jak również tych, którzy nauczyli ludzi budować piramidy. :)

0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12149 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 26 wrz 2013, 21:58

... proszę o usunięcie źle wysłanego postu :(
Ostatnio zmieniony czwartek 26 wrz 2013, 22:11 przez Thotal, łącznie zmieniany 2 razy.
0 xAwatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12149 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: Thotal » czwartek 26 wrz 2013, 22:05

Odkryto piramidę na dnie Atlantyku

Na dnie Oceanu Atlantyckiego, pomiędzy wyspami archipelagu Azorów, odkryto budowlę o kształcie piramidy. Jej szczyt znajduje się 40 metrów pod powierzchnią wody.

Podwodna piramida została odkryta w połowie września br. przez azorskiego wędkarza sportowego pomiędzy wyspami Sao Miguel i Terceira. Budowla o wysokości około 60 m, rozpościera się na obszarze o powierzchni 8 tys. m2.

- Odkrycie nastąpiło podczas jednej z moich wypraw, gdzie do poszukiwania dogodnych obszarów do łowienia ryb wykorzystywałem zintegrowany system batymetryczny. Odczytałem na nim obecność dziwnej podmorskiej budowli - relacjonował Diocleciano Silva.

Zdaniem odkrywcy podmorskiej piramidy tajemnicza budowla może być pozostałością mitycznej Atlantydy, prastarej krainy na Atlantyku, zniszczonej, według legend, przez liczne trzęsienia ziemi i zalanej przez wody oceaniczne.

Naukowcy z Wydziału Oceanografii i Rybołówstwa Uniwersytetu Azorskiego choć sceptycznie podchodzą do tej tezy, to w wydanym komunikacie przyznają, że pracownicy uczelni rozpoczęli już prace związane ze zbadaniem odkrytej piramidy.

Do pomocy naukowcom w analizie tajemniczego obiektu skierowana została również jedna z jednostek portugalskiej marynarki wojennej. Jej dowództwo odmawia jednak komentarzy na temat prowadzonej na Azorach akcji badawczej.

- Obliczenia pozyskane z systemu batymetrycznego wskazują, że budowla została najprawdopodobniej wykonana przez człowieka. Ma niezwykle geometryczne kształty. Obiekt ze względu na swój wyjątkowy format mógł w przeszłości pełnić funkcję jakiegoś systemu obronnego - dodał Silva.


TopNews - najpopularniejsze materiały WP.PL

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title, ... aid=11160d


Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6930
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1274
x 354
Podziękował: 12748 razy
Otrzymał podziękowanie: 13045 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: chanell » poniedziałek 30 gru 2013, 10:47

Niesamowite piramidy

Obrazek

Ponawiam do was prośbę ,szukajcie takich w Polsce,myślę że gdzieś są !!
To są moje kandydatki. Zdjęcia zrobione przeze mnie że szczytu Trzech Koron w Pieninach.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 25 sty 2014, 21:42Dokument, który Janusz Zagórski nakręcił zwiedzając podziemny kompleks tuneli i pomieszczeń w Bośniackiej Dolinie Piramid. Mamy tutaj unikatową możliwość wysłuchania szeregu faktów z historii tego miejsca, które osobiście przedstawia dr S. Osmanagić.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 28 sty 2014, 00:09

Epoka Miękkich Skał - Jerzy Kijewski
Autor, ateista, zajmuje się antropologią, starożytnością i prehistorią jako amator.

Nieznana Epoka – kiedy Księżyc był blisko Ziemi (2600–2100 BC)

Okres wielkiej architektury skalnej: 2600–2400 BC
Światowy okres zniszczeń: 2500–2400 BC

Krótki Okres Betonu i Żelaza: 2400-2100 BC


Obrazek

Piramida Chefrena, Giza, Egipt. Piramidy w starożytnym Egipcie zostały wyrzeźbione w litej skale, w monolitycznych górach wapiennych, lub ostańcach wapiennych, ok. 2600–2400 p.n.e. Monumenty wyrzeźbione pierwotnie „na gładko”, zostały później, ok. 2500–2400 p.n.e., w Światowym okresie zniszczeń, oszpecone przerzeźbieniami imitującymi bloki skalne, głazy i kamienie.

Obrazek

Obrazek El-Lahun, Egipt. 2010 r. Gigantyczne wyrzeźbienia w litej, miękkiej wówczas skale wapiennej, wykonane pod wpływem bliskości Księżyca ok. 2600–2400 p.n.e. Wykonane bez widocznego praktycznego celu. Podobnie było z egipskimi piramidami, których nie budowano, lecz rzeźbiono wprost w wapiennych górach. Po lewej – pradolina Nilu, po prawej – pustynia. Author: cateye0807

Obrazek Teotihuacan, Meksyk. Niedokończona rzeźba Piramidy Słońca, w miękkiej wówczas bazaltowej górze, kiedy Księżyc był blisko Ziemi, blisko orbity geostacjonarnej, ok. 2600–2500 p.n.e. Systematyczne ślady zeskrobywania skały, w kształcie podłużnych, schodkowych wyrzeźbień, znajdują się u spodu piramidy, wokół jej trzech ścian, oprócz ściany frontowej. Wysokość monumentu: ok. 71 m. Dł. podstawy kwadratu: 224 m. Piramida Słońca.

Rzeźbienie piramid odbywało się poprzez usuwanie, zeskrobywanie materiału kamiennego, aż do uzyskania pożądanego kształtu. Wydaje się, że ani w starożytnym Egipcie, ani w prekolumbijskiej Ameryce „budowanych” piramid – nie było.

Obrazek

Niedokończona rzeźba Akropolu ateńskiego, w miękkiej wówczas wapiennej górze, kiedy Księżyc był blisko Ziemi, blisko orbity geostacjonarnej, ok. 2600–2500 p.n.e. Widoczne systematyczne ślady zeskrobywania skały, w kształcie podłużnych wyrzeźbień. Rzeźbienie piramid, świątyń, kolumn i posągów w neolicie, odbywało się poprzez usuwanie, zeskrobywanie materiału kamiennego, aż do uzyskania pożądanego kształtu. Akropol ateński został wyrzeźbiony w wapiennej górze, w tym samym czasie co piramidy egipskie.

Obrazek Teotihuacan, Meksyk. Niedokończona rzeźba Piramidy Księżyca, w miękkiej wówczas bazaltowej górze, kiedy Księżyc był blisko Ziemi, blisko orbity geostacjonarnej, ok. 2600–2500 p.n.e. Na pierwszym planie niezeskrobane pozostałości skalne bazaltowej góry. Znajdują się na trzech stronach piramidy oprócz strony frontowej. Nieseskrobane pozostałości skały bazaltowej mogą świadczyć, że piramida nie została „zbudowana”, lecz wyrzeźbiona w litej skale.

Obrazek Piramida w Meidum, Egipt. Creative Commons Autor: EGraf

Obrazek Zamek Iruela, Hiszpania. Niedokończona rzeźba zamku. Nie tylko piramidy były rzeźbione, pod wpływem bliskości Księżyca (2600–2400 BC), w miękkich wówczas skalnych górach, lecz także zamki, pałace, świątynie, mosty i drogi. ­Creative Commons by Red Guadalinfo

Obrazek Zamek Solera, Hiszpania.

Tego rodzaju wyrzeźbienia w monolitycznych górach były absolutnie niemożliwe do wykonania w średniowieczu i starożytności. Dlatego można założyć, że epoka księżycowa, epoka miękkich skał – rzeczywiście istniała.

Obrazek

Obrazek

Więcej o tej ciekawej teorii na poniższej stronie....
http://nieznana-epoka.com/
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6930
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1274
x 354
Podziękował: 12748 razy
Otrzymał podziękowanie: 13045 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 28 sty 2014, 10:27

Czytałam o tym wczoraj na FB i powiem że NIE wierzę w tę teorię. Trwała gorąca dyskusja na profilu Stanisława Barskiego (badacza i ufologa ) Wydaje się niemożliwe żeby piramidy mogły zostac wykute w skale,niby jak je potem przeniesiono ? Skąd nagle na płaskim terenie skała ? To jakas bzdura co ten pan pisze. Ci co je widzieli na żywo ,mogą się wypowiedzieć,niestety nie należę do tych ludzi .Krzysiek ,wypowiedz się prosze w tej sprawie :)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9341
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13601 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 28 sty 2014, 10:52

Z logistycznego punktu widzenia, jak najbardziej masz rację, łatwiej przenieść bloki piramid na miejsce, niż usunąć co najmniej 100 razy więcej gruzu z okolicy.
Niektóre piramidy mają podłoże skaliste, w tym chyba egipskie, więc teoretycznie byłoby to możliwe, jednak "plantowanie" setek hektarów skał na głębokość setek metrów nieco przekracza moje wyobrażenia. Poza tym skoro były takie "miękkie" wtedy, to czemu się tak dobrze ostały? Utwardzili je czy co?
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12149 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 28 sty 2014, 11:45

Z mojego punktu widzenia, ta teoria może mieć jakieś przesłanie, ale w połączeniu z innymi sposobami na "obróbkę" kamienia.
Tworzenie betonu z rozmiękczonego wapienia jest teoretycznie do zaakceptowania, a takie teorie na temat PIRAMIDY CHEOPSA są...
Przyglądałem się specjalnie (pod tym względem) strukturze tego materiału i faktycznie ma znamiona utwardzonej miałkiej konsystencji.
Pytanie tylko polega na tym, jak długo i pod jakim ciśnieniem powstawała, czy był to proces naturalny, czy też nie.

Trudniej jednak przyswoić sobie myśl dotyczącą pracy z GRANITEM, dlaczego tak twardy kamień, miałby być w tym samym czasie "miękki", a narzędzia wykonane z naturalnych, miejscowych i dostępnych w tym czasie materiałów pozostać twarde?

Sposoby na obróbkę kamienia są różne, dzisiejsze technologie pozwalają w granicie robić cuda, najtwardsze elementy tnie się wodą pod wielkim ciśnieniem, z precyzją do setnych milimetra, ale nie tak duże bloki z daleka od zakładu kamieniarskiego.Pozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6930
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1274
x 354
Podziękował: 12748 razy
Otrzymał podziękowanie: 13045 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: chanell » wtorek 28 sty 2014, 11:53

Tohtal
Trudniej jednak przyswoić sobie myśl dotyczącą pracy z GRANITEM, dlaczego tak twardy kamień, miałby być w tym samym czasie "miękki", a narzędzia wykonane z naturalnych, miejscowych i dostępnych w tym czasie materiałów pozostać twarde?


Świetne pytanie !! Właśnie ,dlaczego ? I tu zawiera się odpowiedź : to niemożliwe ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
blueray21
Administrator
Posty: 9341
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 23:45
x 44
x 402
Podziękował: 452 razy
Otrzymał podziękowanie: 13601 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: blueray21 » wtorek 28 sty 2014, 12:29

Jak głosi motto @barnejos'a - nie ma rzeczy niemożliwych!
Ale są bardziej lub mniej opłacalne. Gdzieś jest zapodana też wersja, że egipskie piramidy są dziełem przybyszy z Oriona, powiedzmy że bardzo podobną wersję prezentował Enki z Projektu...
I tam używano dwóch technologii obecnie niedostępnych na Ziemi. Cięcie raczej laserowe, ale na nieosiągalne dla nas jeszcze głębokości i przenoszenie / ustawianie bloków na bazie ogólnie to nazywając lewitacji.
Co do spoin - prawdopodobnie używano rozdrobnionej, tego samego rodzaju skały z lepiszczem np. wapiennym.
Technologia odlewania też nie jest niemożliwa, ale bez szybko działającego utwardzacza, jak w obecnych żywicach, byłaby zbyt wolna.
Ta ostatnia teoria - geostacjonarnego księżyca - przeczy sama sobie. Jeśli księżyc był geostacjonarny i rozumiem bliżej ziemi, to mógł być blisko jednych piramid, ale nie drugich. Jeśli był blisko Egiptu, to był już bardzo daleko od Meksyku, aby tak samo szacować jego wpływ.
0 x


Wiedza ochrania, ignorancja zagraża.

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12149 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 28 sty 2014, 12:57

Temat "dźwigania" wielkich bloków skalnych jest całkiem oddzielny, te technologie, nawet w niewyobrażalnych wersjach mają prawo bytu i chociaż na dzień dzisiejszy mało zrozumiały, to jestem pewien że wyjdzie na WIERZCH :DPozdrawiam - Thotal :)
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14550
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1003
x 413
Podziękował: 15516 razy
Otrzymał podziękowanie: 22468 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: songo70 » wtorek 28 sty 2014, 13:20

filmik który chyba wrzuciłem na poprzednim forum o Puma-punku w wyjaśnieniu o obróbce tamtejszych bloków skalnych,-
po badaniach specjalistów w USA doszli do wniosku, iż była to obróbka/cięcie granitu dźwiękiem,-
a z przekazów lokalnych Indian wynikało, że proces konstrukcji polegał również na lewitacji za pomocą odpowiedniej częstotliwości dźwięku.


PS. Trąby Jerychońskie które zburzyły mury to były najprawdopodobniej ogromne tuby wytwarzające infradźwięki, które z łatwością oddziaływają na materię,-
tak więc odpowiednio modulowana i ukierunkowana fala być może układać bloki kamienne.
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
barneyos
Moderator
Posty: 1427
Rejestracja: piątek 04 sty 2013, 08:49
x 21
x 71
Podziękował: 142 razy
Otrzymał podziękowanie: 1846 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: barneyos » wtorek 28 sty 2014, 15:00

Z tym "niemożliwe" raczej bym uważał. My cały czas te zamierzchłe czasy weryfikujemy przez pryzmat obecnych warunków geologicznych, klimatycznych, chemicznych, itp. A przecież nie mamy pewności, czy np. skład powietrza kilka tysięcy lat temu był taki sam. A może w tym powietrzu występował jakiś pierwiastek, który powodował, że kamień robił się miękki jak guma. To tylko przykład, jednakże założenie, że granit był zawsze twardy jak stal nie musi być koniecznie prawdziwe.
0 x


======================================================
Nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobić

Awatar użytkownika
Thotal
Posty: 7679
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 16:28
x 27
x 256
Podziękował: 6092 razy
Otrzymał podziękowanie: 12149 razy

Re: Piramidy na świecie

Nieprzeczytany post autor: Thotal » wtorek 28 sty 2014, 15:43

Granit ma strukturę krystaliczną...
W dzisiejszym pojęciu fizyki wiemy, że wszystko jest formą kryształu, tylko o różnych parametrach skupienia.


Mowa, że Piramidę Cheopsa wyciosano z wielkiej góry, można porównać do wygranej bitwy pod Grunwaldem z powodu pomocy 40 rozbójników z kałachami... ;)Pozdrawiam - Thotal :)
0 xODPOWIEDZ