Drodzy forumowicze i goście!

25.11.2021
Wszystko wskazuje na to, że nasze forum działa już na nowym hostingu, tu nie powinniśmy już minutami oczekiwać na załadowanie się strony. Jest to nowoczesny hosting, gdzie zasoby są skalowalne, więc nie będzie blokad i zahamowań. Ponoć nie ma też limitów dla baz danych, więc możemy znów spokojnie wszystko pisać i wstawiać, ale kopiowanie poprzednich postów i blisko z góry nie będzie tolerowane, bo szkoda czasu czytających.
Będziemy jeszcze robić upgrade skryptu forum, więc jakieś przerwy będą, jeszcze nie wiem kiedy.
Życzę forumowiczom i gościom przyjemnego surfowania i odnalezienia tego, co was interesuje. No i zdrówka dla wszystkich!

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Praktyczne wykorzystanie piramid

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5078 razy
Otrzymał podziękowanie: 1627 razy

Praktyczne wykorzystanie piramid

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » sobota 02 lut 2013, 14:28

O piramidach nieco inaczej:

Piramida powodem długowieczności!

Piramida, czyli urządzenie składające się z symboli nieśmiertelnośći (trójkąta i kwadratu). Teraz nie dziwcie się, że Reptilianie żyją ponad 4000 lat, jak zamieszkują miejsac pod piramidami zwanymi "Monumentami". Od wieków wierzono, że Piramidy w Gizie to budowle nawierzchne, niestety po opublikowanym przez nas filmie na łamach FAKTA/tvń24 dowiedziliśmy się iż piramida to tylko i wyłącznie zadaszenie jakiegoś pomieszczenia. Tak więc w Egipcie pod ziemiami Gizy znajduje się tzw. miasto Reptiliańskie, gdzie istoty żyjące tam lekko dożywają 4000 lat. Teraz zwróćmy uwagę na monumenty mające miejsca w ważnych miastach Świata, gdzie wpływ na region mają czołowi Drakoni. Wszędzie tam zauwazymy monument piramidy, jako nie tylko symbol nieśmiertelności, ale miejsce spoczynku i relaksu dla Drakonów.

Co mówi o piramidach obecna zebrana wiedza:
Według wiedzy starożytnej, Piramida reprezentuje życie i duchowe odrodzenie, wiedze duchową oraz mądrość. Łączy w sobie trójkąt stanowiący symbol narodzin życia i śmierci oraz kwadrat wyrażający cztery strony świata. Dla starożytnych Egipcjan Piramida symbolizowała oś świata i centrum Kosmosu. Wierzchołek Piramidy wyrażał najwyższy poziom duchowego rozwoju. Słowo „Piramida” wywodzi się najprawdopodobniej od greckiego rzeczownika „pyro” oznaczającego ogień oraz słowa „amid” - znajdować się w centrum. Termin „Piramida” można więc przetłumaczyć jako ogień znajdujący się w centrum. Ogniskuje ona i potężnie wzmacnia energię kosmiczną w swoim wnętrzu. Starożytni Egipcjanie uważali tę energię za siłę która przenika wszelkie formy życia. Stąd też Piramida była traktowana przez wtajemniczonych jako budowla mająca zapewnić nieśmiertelność. Piramidę uważa się po dziś dzień jako potężny znak symboliczny.

Najważniejszą z Piramid jest Wielka Piramida w Gizie zaliczana nie bez powodu do najbardziej fascynujących budowli na naszej Planecie. To jeden z tzw. siedmiu cudów świata. Wielka Piramida jest czymś znacznie więcej niż słynnym starożytnym zabytkiem - została wzniesiona w najsilniejszym miejscu mocy na Ziemi. W tym miejscu koncentruje się z ogromną siłą energia Ziemi i Kosmosu. Tu przechodzi główny kanał energetyczny naszej Planety. Innym z czynników wpływających na wyjątkowość wielkiej Piramidy jest jej forma, wywołująca liczne, nie do końca wytłumaczalne zjawiska. Powstaje w niej nie tylko efekt mumifikacji, ale tez wiele innych bardziej zadziwiających fenomenów, dzięki odpowiednim proporcjom Piramidy: domniemana wysokość-164,64 m; średnia długość boku podstawy-235,35 m, kątom nachylenia ścian i boków (zastosowano w niej idealny kąt nachylenia ścian i

boków wynoszący 51°51’)°

Nawet niewielkie modele Wielkiej Piramidy, po ustawieniu ich według stron świata, wywierają pozytywne oddziaływanie zarówno na organizmy żywe jak i materię nieożywioną. Jest to wyjątkowe przedsięwzięcie konstrukcyjne przewyższające swoim rozmachem i precyzją o całe tysiąclecia możliwości człowieka z dawnych epok. Zespół Piramid i Sfinks w Gizie są dziełem zaawansowanej cywilizacji spuścizną legendarnych Atlantów. Wielka Piramida zawiera zaklętą w kamieniu ogromna wiedzę dotyczącą otaczającego nas świata, a nawet - jak twierdzą niektórzy - wydarzeń przeszłych i przyszłych z dziejów ludzkości.

Do wnętrza Wielkiej Piramidy można się dostać poprzez wejście znajdujące się w ścianie północnej. Prowadzi ono do małego korytarza zstępującego w dół do komory wykutej w skale, położonej pod Piramidą. Z korytarza odchodzi jeszcze inne przejście, tym razem w górę. Wiedzie ono do niedużej komory zwanej

Komorą Królowej, a następnie do tzw. Wielkiej Galerii. Z Wielkiej Galerii wchodzi się do przedsionka, a z niego do Komory Królewskiej. Licząc od poziomu gruntu, jest ona umieszczona na wysokości 45 m, co jest ewenementem wśród Piramid egipskich. Komora ma 10,5 m długości i jest dokładnie dwa razy dłuższa niż jej szerokość. W wymiary komory Wpisany jest idealny trójkąt prostokątny o proporcjach 3:4:5. Wskazuje to na ogromną wiedzę geometryczną. Ściany Komory Królewskiej składają się ze stu wypolerowanych bloków granitowych ułożonych w Pięciu rzędach, co ma ukryte znaczenie matematyczne i numerologiczne. Wewnątrz komory znajduje się pusty sarkofag bez pokrywy. Sarkofagu używano do rytuałów mających zapewnić wtajemniczonym nieśmiertelność. Ponieważ chodziło o najwyższy rodzaj wiedzy, kapłani przekazywali ją tylko ustnie osobom wybranym. Człowiek, który dostąpił wtajemniczenia w Piramidzie, stawał się nadajnikiem uzdrawiających energii. Radiesteci odkryli, że w pomieszczeniu nad Komorą Królewską znajduje się rodzaj generatora drgań, utworzonego z czterech kamiennych elementów konstrukcyjnych położonych jeden pod drugim. Pod Komorą Królewską znajduje się pomieszczenie o szerokości 3 m i wysokości 5,5 m wypełnione szczelnie krystalicznym Piaskiem, co może mieć znaczenie dla funkcjonowania całości jako generatora energii. Wymiary sarkofagu z Komory Króla odpowiadają wymiarom Arki Przymierza opisanej w biblijnej Księdze Wyjścia. Przypuszcza się, że w sarkofagu gromadzono również energię kosmiczną olbrzymiej mocy. Jej zbadanie i wykorzystanie może stać się punktem przełomowym dla dalszego rozwoju ludzkości.

Wielka Piramida służyła też jako rodzaj radiolatarni, ponieważ wysyłała silną wiązkę

promieniowania w zakresie zieleni. Dzięki temu wędrowcy zarówno na morzu jak i na pustyni, mogli np. za pomocą wahadła zlokalizować kierunek, z którego napływa promieniowanie od Piramidy. Promieniowanie Wielkiej Piramidy było, więc znakomitym punktem odniesienia w nawigacji. W starożytnym Egipcie potrafiono też prawdopodobnie przekształcać i wzmacniać fale wysyłane przez Piramidę. Wykorzystano do tego rezonans kształtu różnego rodzaju ornamentów i amuletów. Znakomitym rezonatorem uzdrawiających wibracji Piramidy jest m.in. krzyż życia Ankh, cylindry Słońca i Księżyca, oko Horusa, wahadło Izis, Kornak, Ozyrys, Pierścień Atlantów i inne.

Zespół zabytków w Gizie składa się z trzech dużych Piramid—Wielkiej Piramidy Cheopsa, Piramidy Chefrena, Mykerinosa, Sfinksa oraz kilku pomniejszych. W Gizie można spotkać łącznie dziewięć Piramid. Po trzy Piramidy pomocnicze można znaleźć zarówno przy wielkiej Piramidzie jak i Piramidzie Mykerinosa. Przypuszcza się, że małe Piramidy pomocnicze powstawały zanim przystępowano do wznoszenia większych. Generowały one wolne energie Kosmosu, które potrafiono wykorzystać np. do podnoszenia bloków, a i być może do ich obróbki.

Wielka Piramida i Sfinks w Gizie ciągle pozostają w kręgu najbardziej zagadkowych obiektów na Ziemi. Cały teren wokół Wielkiej Piramidy i Sfinksa znajduje się na obszarze podwyższonego promieniowania w miejscu koncentracji silnego strumienia pozytywnych energii Ziemi i Kosmosu. Jest to szczególne miejsce mocy albo czakram Ziemi. Obszar Wielkiej Piramidy wyróżnia się najsilniejsza mocą promieniowania. Jej ściany nie są gładkie i jest ona właściwie schodkowa. Ogromne wapienne bloki tworzą potężne schody po których można się wspiąć aż na szczyt. Dziś słynna Piramida ma wiele pokruszonych bloków i obitych kantów. W wyniku trzęsień Ziemi i ingerencji ludzi, brakuje dziś okładziny zewnętrznej, która sprawiała, że gładka powierzchnia Wielkiej Piramidy lśniła niegdyś z daleka. Piramida pozbawiona jest tez wierzchołka. Zamiast niego ustawiono na górnej Platformie metalowy stelaż. Wielka Piramida otulona jest niewidzialnymi ścianami promieniowania. To one tworzą gładkie, zewnętrzne ściany budowli i to m.in. dzięki nim efekt oddziaływania Piramidy mimo zniszczeń i uszczerbków zostaje zachowany. Jak wykazały pomiary, ściany zewnętrzne Wielkiej Piramidy Astralnej sięgają 52,5 m od kantów bloków dolnej warstwy widzianej Piramidy. Podobnie przedstawia się sytuacja na Platformie wierzchołkowej Piramidy.

Bloki skalne użyte do budowy Wielkiej Piramidy są spolaryzowane magnetycznie. Są one skierowane stroną dodatnią ku górze. Tak ułożone kamienne konstrukcje powstrzymują szkodliwe energie Ziemi i magazynują energie Kosmosu. Polaryzację magnetyczną budowniczowie ustalali prawdopodobnie poprzez dotyk. Osoby wrażliwe, gdy dotkną dodatniej strony kamienia odczuwają ciepło, natomiast przy dotknięciu strony ujemnej pojawia się wrażenie zimna.

Moc promieniowania Wielkiej Piramidy wynosi wewnątrz tzw. Komory Królewskiej 170.000 jednostek B.S.M (skala Bovisa-Simonetona-Mateli). Jest to najsilniejsze promieniowanie z jakim się dotąd spotkano. Na zewnątrz natężenie promieniowania jest mniejsze i wynosi przy podstawie budowli od 50.000 do 100.000 jednostek BSM. Na czubku natężenie promieniowania osiąga poziom 140.000 jednostek, podobnie jak w podziemnej komorze znajdującej się 30 m pod powierzchnią ziemi.

Wykryto również i ustalono przebieg stref geomantycznych wychodzących z Wielkiej Piramidy. Strefy geomantyczne utworzone są przez niewidzialne strumienie energii kosmicznej ciągnące się nierzadko na duże odległości. Strefy geomantyczne mają zazwyczaj kilka-kilkadziesiąt metrów szerokości. Łączą one tzw. miejsca mocy, czyli punkty koncentracji pozytywnych energii Ziemi i Kosmosu. W takim miejscu o olbrzymiej intensywności wzniesiono Wielka Piramidę. Wychodzi z niej aż dziesięć strumieni energii. Wiele miast przez które przebiegają strefy geomantyczne

wychodzące z Wielkiej Piramidy, to nie tylko ważne ośrodki kultu, ale również miejsca istotne dla rozwoju ludzkości. Są to strumienie energii, które łączą się w następujące linie:

1) linię grecko-druidzką;

2) linię bantu-słowiańską;

3) linię afrykańsko-rosyjską;

4) linię Wyspy Wielkanocnej i Syberii;

5) linię Jerozolimy, Dogonów i Inków;

6) linię meksykańsko-babilońsko-cesarską;

7) linię tybetańską;

8) linię indiańsko-persko-indyjską,

9) linię atlandydzko-krymsko-buddyjską;

10) linię aborygeńsko-rzymską.

Skrzyżowanie aż dziesięciu stref energetycznych mające miejsce w Gizie, jest zupełnym ewenementem. Energie generowane z miejsca w którym ją zbudowano, oplatają większość najważniejszych dla rozwoju ludzkości ośrodków. Piramida w sposób znaczący wzmacnia owe subtelne energie i ukierunkowuje ich przebieg. Z Wielkiej Piramidy był przekazywany znaczący impuls do rozwoju ludzkości prawie na całą kulę ziemską. Istnieje też pewna zdumiewająca zbieżność. Na liniach z Gizy w różnych zakątkach świata spotyka się Piramidy albo budowle w kształcie Piramid, a nawet pewne wątki egipskie czy atlantyckie występują w historii tych miejsc.

Wielka Piramida składa się z 2 300 000 kilkutonowych bloków kamiennych. Najcięższe z nich to granitowe płyty stropowe Komory Królewskiej ważące 73 tony. Osiągnięto dokładność zachowania poziomu rzędu 0.013%. Całkowita objętość Piramidy razem z podstawą wynosi obecnie ok. 2.665,867.9 m sześć; ciężar całkowity: ok.6.905.239t. Nie wydaje się prawdopodobne, aby przy zastosowaniu prymitywnych technik budowlanych można było wznieść taką konstrukcję.

Dziś wielu specjalistów uważa, że kąt 51°51’ zastosowany w Wielkiej Piramidzie (nachylenie ścian bocznych do podstawy) posiada decydujące znaczenia dla energetycznego oddziaływania Piramid, podobnie jak złote proporcje zastosowane w ich konstrukcji. Odkryto, że Egipcjanie znali wartość liczby π. Zakodowali ją np. w stosunku obwodu podstawy Piramidy do jej podwójnej wysokości. Budowniczowie Wielkiej Piramidy określili dokładnie średni promień orbity Ziemi po której krąży ona wokół Słońca. Odkryto również, że stosunek połowy boku podstawy Piramidy do wysokości ściany bocznej wyraża dokładnie złote proporcje. W wielu jej wymiarach odnaleziono także zakodowany promień równikowy i biegunowy Ziemi. Powierzchnia ściany bocznej Piramidy równa się kwadratowi jej wysokości. Wielka Piramida skrywa również prędkość obrotu Ziemi na równiku i wiele innych danych dotyczących wymiarów i odległości w Układzie Słonecznym. Odkryto na podstawie wiedzy zaszyfrowanej w Piramidzie wiele liczb wyrażających odległości zarówno na Ziemi jak i w Kosmosie, wiedzę dotyczącą chemii, biologii czy genetyki, wielkości fizyczne i matematyczne. Z wymiarów wielkiej Piramidy odkodowano wspaniałe Piktogramy. Przedstawiają one nie tylko spirale i różnego rodzaju figury geometryczne, ale również niezwykłe rysunki. Ogromne znaczenie dla budowniczych Piramid posiadała nie tylko matematyka ale również astronomia. Potwierdzono hipotezę, że rozmieszczenie Piramid w Gizie odzwierciedla gwiazdozbiór Oriona. Odtworzenie mapy nieba na Ziemi poprzez układ Piramid ma znaczenie religijne. Według wiary staroegipskiej, dusza faraona wędrowała po śmierci ku gwiazdom. Wielka Piramida miała być bramą wejściową do nieba, urządzeniem do transmisji duszy. Wymierzono kąty nachylenia czterech bardzo wąskich szybów odchodzących z dwóch największych komór znajdujących się we wnętrzu Wielkiej Piramidy. Obliczono, że były one skierowane na AL Nitak w gwiazdozbiorze Oriona oraz na Syriusza. Orion związany był w mitologii z najwyższym bóstwem zmartwychwstania Ozyrysem, a Syriusz z Izydą. Skoro szyby wychodzące z Komory Króla znajdującej się w Wielkiej Piramidzie skierowano na Oriona, a z Komory Królowej na Syriusza, to w Piramidzie mógł odbywać się symboliczny rytuał poczęcia przez Ozyrysa i Izydę boga światła Horusa.

Obecny nasz stan wiedzy nie pozwala na wyjaśnienie czym właściwie jest energia Piramid. Możemy jednak w sposób naukowy mierzyć skutki ich oddziaływania zarówno na materię nieożywioną jak też na organizmy żywe. Odkryto w Piramidach zjawisko mumifikacji i regeneracji materii żywej jak i nieożywionej. Zastosowano modele Piramid w celu wzmocnienia sił witalnych organizmu. Doświadczenia wykazały, że wzrost roślin w podlewanych wodą przetrzymywaną w Piramidzie jest znacznie bujniejszy. Produkty żywnościowe w Piramidzie nie tylko dłużej zachowują świeżość, ale dodatkowo polepszają się ich walory smakowe. W próbkach wody wstawionych do Piramid zwiększa się w sposób niewytłumaczalny zawartość Pierwiastków śladowych. Umieszczenie w Piramidzie nasion przed zasiewem zwiększa ich Piony. Udało się również udowodnić, że medytacja i relaksacja w Piramidzie bardzo łatwo prowadzi do występowania fal mózgowych o rytmie alfa świadczących o odprężeniu organizmu. Piramidy powodują również korzystną stymulację organizmu człowieka. Odczuwa się przybór sił, poprawę pamięci, normuje się praca serca, ustają uporczywe bóle głowy. Model Piramidy skutecznie pomaga również w leczeniu reumatyzmu, bólów kręgosłupa, mięśni, napięcia nerwowego oraz ogólnie poprawia samopoczucie. Piramida przyczynia się również do zmniejszenia radioaktywności. Może również sprawić zasklepienie się dziur ozonowych. Efekt oddziaływania Piramidy następuje po ustawieniu jej boków według stron świata.

Dotychczasowe badania radiestezyjne wykazały, że w modelu Piramidy występują trzy rodzaje energii:

energia elektryczna, generowana przez wierzchołek Piramidy; energia magnetyczna, emitowana ze ścian bocznych;

energia mentalna, zwana też zielonym promieniowaniem Ozyrysa, o działaniu mumifikującym, którą możemy spotkać w największym nasileniu wewnątrz na 1/3 jej wysokości.

Piramida sama w sobie nie wytwarza energii, ale rezonuje ją poprzez swój kształt wtedy, gdy jest zestrojona z biegunem magnetycznym Ziemi. Działania tej energii nie można porównać z jakąkolwiek inną energią fizyczną. Istnieje hipoteza, że Piramida ma zdolność pochłaniania zjonizowanego wodoru z Kosmosu i łączenia go z podczerwienią słoneczną tworząc w ten sposób bioenergię. Dlatego jej oddziaływanie jest tak korzystne dla organizmów żywych. Wzmocnienie i zwielokrotnienie energii kosmicznej możliwe jest dzięki odbiciom, które rozchodzą się wewnątrz Piramidy. Sama forma Piramidy zapewnia też skupianie energii.

Poszczególne boki Piramidy mają następujące znaczenie dla człowieka: ściana północna wiąże się z bogactwem i obfitością; ściana południowa z ochrona przed atakiem; ściana wschodnia z miłością i pogoda ducha; ściana zachodnia ze zdrowiem i siłą.

Ciekawie rozkłada się widmo występującego promieniowania. Badania wykazały, że każda strona Wielkiej Piramidy u jej podstawy promieniuje innym kolorem radiestezyjnym. Od strony północnej wyczuwalne są wibracje odpowiadające kolorowi białemu i zielonemu, od południowej - białemu i niebieskiemu, od strony wschodniej - kolorowi czerwonemu, od zachodniej - białemu i żółtemu. W Komorze Królewskiej, najbardziej energetycznym miejscu Wielkiej Piramidy, dominuje wibracja koloru białego. Przy wierzchołku prawdopodobnie również dominuje kolor biały.

Najbardziej zagadkowym obiektem nekropolii w Gizie jest Sfinks, pomnik o głowie człowieka i korpusie lwa, wykuty w litej wapiennej skale. Uważa się, że został zbudowany wcześniej niż Wielka Piramida. Posąg ma przeszło 73 m długości, 11 m szerokości w ramionach i 20 m wysokości. Według symulacji komputerowej obrazu nieba, Sfinks spoglądał na wschodzące słońce w dniu równonocy wiosennej. Ponieważ posąg jest pół lwem, sprawdzono, kiedy Słońce wschodziło w dniu wiosennej równonocy na tle konstelacji Lwa. Okazało się, że ok. roku 10.500 p.n.e. Tylko w tamtym czasie tuż przed świtem, wzrok Sfinksa skierowany był dokładnie na swego odpowiednika na niebie. Jak wykazały przeprowadzone badania radiestezyjne, Sfinks znajduje się również w miejscu o niezwykłe silnym promieniowaniu. Jego natężenie sięga 90.000 jednostek Bovisa. Z przodu posągu dominuje przenikliwe promieniowanie w zakresie zieleni ujemnej, co z pewnością związane jest z funkcją Sfinksa jako strażnika Piramid.

Warto wspomnieć jeszcze o obeliskach. Nazywane „igłami Kleopatry” są lekkie i bez trudu można je przenieść w inne miejsce. Najwyższe znane dziś kamienne iglice mierzą około 35 metrów. W Egipcie obeliski stały zazwyczaj parami wewnątrz kompleksu przed świątyniami oraz na zewnątrz, bezpośrednio przed wejściem. Obeliski były narzędziami które służyły działającym w świątyniach kapłanom i gościom do uwolnienia się od każdej nadmiernej częstotliwości drgań. Korzyść z nich polegała na tym, że opuszczających świątynię usprawniały do codziennego życia poza świątynią. Radiesteci wyjaśniają dziś, że pomiędzy obeliskami następuje rodzaj masażu ludzkiej aury. Dzisiaj trzynaście obelisków stoi w Rzymie, największe z nich znajdują się: na Lateranie, na Placu Św. Piotra, jak również w Stambule, Paryżu, w Nowym Jorku, w Londynie. Określenie „igła” jest w stosunku do nich nader trafne. Można wyobrazić je sobie jako igły służące do akupunktury Ziemi, które umieszczono w szczególnie wrażliwych miejscach na osi północ-południe w celu skanałowania działań energetycznych.

Wokół Piramid ogniskowało się całe życie społeczne Egipcjan. Do wznoszenia ich wykorzystywano ogromne zasoby surowców i sił ludzkich. Istniało wąskie grono specjalistów-projektanci i mierniczowie należeli do najbliższego otoczenia faraona. Niewolnicy czy pracownicy przymusowi nie byli niezbędnie potrzebni, albowiem jest wielce prawdopodobne, że budowa Piramid prowadzona była jedynie w czasie wylewu Nilu. W pozostałych okresach ludzie musieli wracać do prac polowych. Podczas wznoszenia Piramid przestrzegano pewnych podstawowych zasad:

z powodów religijnych Piramidy wznoszono na zachodnim brzegu Nilu, czyli

po stronie zachodu Słońca;

ustawiano je powyżej linii najdalszego zasięgu wylewu rzeki;

nie mogły być zbyt oddalone od Nilu, aby trudności w transporcie materiałów budowlanych spławianych rzeką, nie przeciągały czasu budowy;

Piramida musiała być ustawiona w ten sposób, aby jej ściany skierowane były na wprost czterech kardynalnych kierunków-północy, południa, wschodu i zachodu;

potrzebny był mocny fundament;

Piramidę lokalizowano blisko społeczności oddającej cześć faraonowi; w ich budowie przestrzegano ścisłych proporcji matematycznych. Wielka Piramida w Gizie jest najbardziej obszernym zbiorem wiedzy atlantyckiej. Najbardziej charakterystyczną jej cechą jest połączenie wiedzy intelektualnej i duchowej osiągnięte przez współdziałanie m.in. religii, magii, astronomii, techniki. Jest to stopienie w jedno techniki i sztuki, czerpanie w pełni z możliwości jakie stwarza nam przyroda i świat energii kosmicznych. Wiedza ta w odległych czasach została podarowana Ziemianom przez jakąś zaawansowaną cywilizację kosmiczną. Ci którzy ją zaadaptowali i rozprzestrzenili na Ziemi, pochodzili z Atlantydy. Atlanci po kataklizmie który objął ich wyspę, przywędrowali m.in. do Egiptu. Ich spadkobiercami byli starożytni Egipcjanie. Starali się przekazać nam jedynie taką wiedzę, która jest dla nas bezpieczna i może stanowić czynnik rozwoju gatunku ludzkiego.Od lat wmawiano nam fałszywą teze iż nasze DNA jest kopiowane i jak ma to do każdej kopii, każda kopia jest słabsza. No cóż, ale rodzi się pytanie, czego te nasze coraz to gorsze DNA w momencie kopulacji wytwarza nowe ciało, które tak jak te poprzednie żyje ok. 100 lat? Podczas emisji energii z czakry splotu słonecznego nasze ciało staje się jednym wielkim polem elektromagnetycznym i w fazie iskrzenia z innym polem czyli partnera wytwarza się spięcie o takim natężeniu jakie daje piramida i dzięki temu dochodzi do owej reakcji. Człowiek potrzebuje regeneracji ciała poprzez czakry, które są blokowane w różnych typu przypadkach związanych w globalistycznym systemie Reptilian. Zablokowana czakra nie może reaktywować utraty energii, przez co człowiek się starzeje i w określonym dla DNA wieku umiera. Piramida przy fazie odblokowanych czakr reaktywuje wyczerpanego człowieka i wskrzesza go energetycznie, dzięki czemu owy człowiek może żyć wiecznie!W fazie gdy Ziemię zdobędą na cacy Reptilianie planuje się iż będą miasta piramidowe gdzie owa społeczność będzie mieszkać i mnożyć się. Ludzi ma zostać niewielu którzy po za ścianami piramidowych miast będą robić dla owej cywilizacji Reptilian jako niewolnik owego systemu.Dla wielu może okazać się to nietypowym wytłumaczeniem nieśmiertelności i trudnym faktem do uwierzenia, więc polecamy zrobić swoją dla siebie piramidę odpowiadającą równikowi i zwrotnikowi, poczym samemu zobaczyć jakie zachodzą tam reakcje. O ostrzeniu żyletek chyba już nie musimy wspominać, gdzie mimo ostrzenia nie ubywa ani gram metalu, a stępiona końcówka dokonuje reaktywacji. (Dowód: wystarczy zważyć żyletkę) Tego typu regeneracja, regeneruje nasze narządy w ciele człowieka i poprawia egzystencję fizyczno duchową.

Osoby składane po śmierci w piramidzie miały na celu iść do tzw. Śwatła. Co istotne w piramidzie były specjalne otwory ku odpowiednim planetom. Piramida to także jakby pas lotniczy dla transferu dusz z danych planet na inne, w których na nowo w nowym ciele się odradzają reinkarnacyjnie. Jak wiadomo nie jednemu, dusza widzi światłość, a idealnie skierowany tunel idealnie je kieruje. Piramida jest także idealnym sprzętem do zbierania dusz z całego Świata i przesyłania ich do danego miejsca określonego przez tych co nas czynią niewolnikami. Te reakcje idealnie są także opisane jeżeli chodzi o 3 i 4 gęstość czyli wymiar. Reptilianie opanowali oba te wymiary tworząc super urządzenie do zbierania dusz, jakim są piramidy przez co żadna istota duszy ludzkiej nie może wejść wyżej niż do 4 tzw. nieba. Te informacje od wieków były zabronione i ukrywane przed ludźmi. Ci co sprzedali nasze życie armi bestii sami nie wiedzą, że u kresu ich czasów ta sama rzecz przydaży się i im. Na Świecie jest kilka piramid dla tzw. Drakonów dzięki, dzięki którym dusze Drakonów idą w miejsce, te gdzie pierwotnie zostało to zalecone przez tzw. Boga, jednakże już tam w 4 wymiarze zamykają drzwi do bram 5 nieba rodząc się tak jako przywodcy zgarnianych dusz przez Piramidy umiejscowione na Ziemi i nie tylko.

http://tvń24.pl/nieumierajizyjwiecznie.html
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
Dariusz
Administrator
Posty: 2755
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:32
x 17
Podziękował: 5078 razy
Otrzymał podziękowanie: 1627 razy

Re: Praktyczne wykorzystanie piramid

Nieprzeczytany post autor: Dariusz » sobota 02 lut 2013, 21:40

Erich von Daniken pisze:...
Efekt piramidy

Historia odkrycia tego efektu brzmi jak wzruszająca bajeczka.
Było sobie raz ukwiecone Lazurowe Wybrzeże pod Niceą. Tutaj właśnie Antoine Bovis miał swój sklep żelazny. Tylko że monsieur Bovis miał w głowie rzeczy wznioślejsze niż handlowanie śrubami i nitami, był bowiem zagorzałym majsterkowiczem i wynalazcą i już w latach trzydziestych, kiedy nikt jeszcze ani myślał o "New Age", Antoine Bovis prowadził kółko ezoteryczne.
Czy można się zatem dziwić, że oprócz żelaznych prętów i wszelkiego rodzaju narzędzi monsieur Bovis sprzedawał też w swoim sklepie magnetyczne wahadełka, wynalezione przez siebie "biometry" oraz różne inne radiestezyjne wynalazki? W czasie podróży po Egipcie, która zawiodła go także do Wielkiej Piramidy w Giza, pan Bovis dokonał zadziwiającego odkrycia, wobec którego inni turyści przechodzili z zupełną obojętnością. Otóż na podłodze komory królewskiej leżała malutka nieżywa mysz pustyńna, Bóg jeden raczy wiedzieć, jak to zwierzątko dostało się do tysiącletniej budowli.
Antoine Bovis delikatnie trącił czubkiem buta martwą myszkę, ciekaw czy może jakieś żuki albo mrówki znalazły pokrętną drogę do zewłoka. Uważnie omiótł wzrokiem podłogę, obracał ciałko myszy na wszystkie strony, wreszcie schylił się i podniósł je z ziemi. W tym momencie jak błyskawica prześzyło go dziwne wrażenie: pustynna myszka była lekka jak piórko, skurczona, zmumifikowana.
Jakież to zagadkowe siły objawiły tu swoje działanie? Dlaczego myszka nie uległa rozkładowi?
Ledwie przyjechawszy z powrotem do domu, dziwny monsieur Bovis zmajstrował z żelaznych pręcików i drewna małą piramidkę. Odkrycie dokonane w piramidzie Cheopsa nie dawało mu spokoju. Od samego początku intuicja podpowiadała mu właściwe rozwiązania. Dokładnie tak samo, jak w przypadku oryginalnej piramidy w Giza, Antoine Bovis ustawił swój model w kierunku północ-południe, następnie wstawił do jej wnętrza niewielki drewniany postumencik, który miał wysokość dokładnie jednej trzeciej wysokości modelu. Postumencik miał zamarkować lokalizację komory królewskiej, która w przypadku Wielkiej Piramidy również znajduje się na jednej trzeciej wysokości od podstawy. W końcu, idąc za spontanicznym odruchem, ale też dlatego, iż na obiad przewidziane było ragout cielęce, Antoine Bovis umieścił na postumenciku niewielki kawałeczek cielęciny.
Właściwie w ciągu kilku następnych dni mięso powinno zacząć cuchnąć, ale nic takiego nie zaszło. Kawałek cielęciny w widoczny sposób zesechł, zupełnie tak, jakby jakaś niewidzialna siła wysysała z tej kostki mięsa płynne składniki. Zaintrygowany Bovis obserwował proces mumifkacji, potem przeprowadził cały szereg doświadczeń z modelem piramidy i bez.
Wszystkie organiczne próbki ulegały w piramidzie procesowi dehydracji, poza piramidą gniły.
Przecież to całkiem logiczne, powiedziałem do siebie, kiedy po raz pierwszy o tym przeczytałem. Przecież w piramidzie mięso jest niemalże hermetycznie odcięte od otoczenia, bakterie nie mają do niego dostępu tak jak w przypadku opakowań próżniówych. Dlaczego jednak kawałki mięsa wysychają? Co odciąga z nich soki?

CSSR - Patent nr 93304

Podobne myśli musiały zainspirować również czechosłowackiego inżyniera radiowego Karela Drbala, kiedy przeczytał pewnie w jakimś podejrzanym czasopiśmie o doświadczeniu monsieur Bovisa. Drbal powtórzył eksperyment Antoine Bovisa, wyniki się potwierdziły, i Drbal powiedział sobie, że mięso, jaja i ser to chyba nieodpowiednie materiały do eksperymentów z piramidą. Jak będzie się miała sprawa z nieorganicznymi, a więc "nie żyjącymi" próbkami? Czy kawałek skały, łyżeczka kawy czy powiedzmy naparstek wody też da się wysuszyć w modelu piramidy?
Karel Drbal szukał jakiegoś niewielkiego przedmiotu, który zmieściłby się w jego malutkiej, bo mającej jedynie 8 cm wysokości piramidzie (długość boku u podstawy 12,5 cm). Jego wzrok padł na zużytą żyletkę, która i tak na nic się już nie mogła przydać. Inżynier przypuszczał, że żyletka straci w piramidzie ostatnią resztkę swojej ostrości. W 24 godziny później obejrzał ostrze żyletki pod lupą. Czy mu się wydaje, czy też rzeczywiście ostrze wyglądało jakby świeżo wyszlifowane? Niewiele myśląc Karel Drbal zgolił swój szczeciniasty zarost starą żyletką. Potem znowu włożył żyletkę do piramidy, w końcu przecież cieniutki metal musi się zużyć. Następnego dnia znowu idealne golenie tą samą żyletką. Co tu się dzieje? Czy sobie tylko wmawia, że żyletka robi się ostrzejsza? W zamyśleniu przesuwa palcami po gładko wygolonej skórze, na której nie ma najmniejszego zacięcia. Kręcąc głową w zadziwieniu Karel Drbal ponownie umieścił przedmiot eksperymentu w piramidzie... i przez całe 50 dni idealnie golił się jedną i tą samą żyletką.
Wszystko to działo się w lutym i marcu roku 1949. Pięć lat i trzy miesiące, bo aż do 6 lipca 1954, eksperymentował uparty inżynier. Przeciętny czas użytkowania wynosił dla jednej żyletki 105 codziennych operacji golenia. Łącznie Karel Drbal przebadał 18 żyletek różnej produkcji, przy czym "ostateczna liczba goleń jedną i tą samą żyletką wynosiła w zależności od żyletki 200, 170, 165, 111 i 100 codziennych goleń" [30]. Również po zakończeniu eksperymentów Karel Drbal pozostał przy swojej darmowej ostrzałce żyletek. W ciągu 25 lat zużył on ni mniej ni więcej tylko zaledwie 25 żyletek! Zrozumiałe, że producenci żyletek nie przyjęli tego wynalazku z zachwytem.
Aż się prosiło, żeby opatentować ten żyletkowy cud. Ale jak? Karel Drbal sam przecież nie wiedział, jaki proces wywoływał ten hokus-pokus w modelu piramidy. W końcu jednak złożył odpowiedni wniosek w urzędzie patentowym, a ponieważ wiedział, że raczej nie przekona on komisji patentowej, podarował członkowi komisji, będącemu metalurgiem, małą piramidkę z żyletką. No i kiedy w Czechosłowacji lat pięćdziesiątych nowa żyletka każdego dnia była uważana za luksus, sceptyczny metalurg wypróbował wynalazek na własnym zaroście.
Latem 1959 Karel Drbal otrzymał patent opiewający na "urządzenie do utrzymywania ostrości żyletek i brzytew". Numer patentu: 93304.
Od tej chwili eksperyment z żyletką powtórzono już tysiące razy, zawsze z tym samym rezultatem, jeśli tylko piramida i ostrze żyletki usytuowane były dokładnie w kierunku północ-południe. Dr Gottfried Kirchner informował w cyklicznym programie telewizyjnym TERRA X o ściśle naukowym eksperymencie, który przeprowadził prof. dr J. Eichmeier z politechniki monachijskiej. Przez osiem dni połowa żyletki leżała w piramidzie z pleksiglasu, druga natomiast w zamkniętej szufladzie. Następnie obydwie połowy zbadano pod mikroskopem elektronowym. "Różnice w szerokości obydwu ostrzy, jak też w strukturze powierzniowej obydwu połówek żyletek były znaczne" - pisze dr Kirchner [31].

Wyjaśnienie niepojętego
Jaka siła zmienia strukturę molekularną, a tym samym uporządkowanie atamów w ostrzu ze stali? Dlaczego eksperyment udaje się ty1ko w piramidzie a nie powiedzmy w kostce czy cylindrze? Co jest takiego szczególnego w formie piramidy i dlaczego owa tajemnicza energia działa tylko wówczas, gdy jeden bok piramidy zwrócony jest dokładnie według kompasu na północ? Dzisiaj nikt już nie może zaprzeczyć, iż zmiany zachodzą nie tylko w przypadku stali, ale też innych materiałów narzędziowych, nie wiadomo tylko dokładnie dlaczego tak się dzieje. Dr Kirchner informuje o amerykańskich naukowcach, którzy twierdzą, że w piramidzie zatrzymywana jest energia promieniowania próbek. "Energia nie może się wydostać poza powierzchnie boczne i jest odbijana wewnątrz piramidy." I właśnie te nieprzerwane odbicia miałyby dokonywać zmian w strukturze.
Na pierwszy rzut oka brzmi to może dość logicznie, jednak więcej problemów stawia, niż wyjaśnia. Wszystkie wiązania molekularne, a więc każda materia, wysyłają promieniowanie. Tylko i wyłącznie na podstawie tego właśnie promieniowania udało się radioastronomom wykazać istnienie we Wszechświecie całych skupisk związków organicznych i nieorganicznych. Promieniowanie oznacza jednak zarazem utratę energii. Gdyby jakieś źródło promieniowania "wypromieniowało się" całkowicie, to przestałoby istnieć. Na poziomie subatomowym wypromieniowywana energia jest stale uzupełniana, ponieważ elektrony - cegiełki z których zbudowany jest atom - zmieniają swój stan i, by tak rzec, skaczą z jednego poziomu energetycznego na drugi. Tylko że kartonowa ścianka piramidy jest dla elektronu równie przepuszczalna jak wielkooka sieć rybacka dla powietrza. Co może tutaj zmienić kąt nachylenia ścianek piramidy?
Czeski inżynier Karel Drbal, który przeprowadził największą ilość eksperymentów z żyletkami w piramidach, podaje cały szereg innych przyczyn powstawania efektu piramidy. W "mikroskopijnyeh pustych przestrzeniach struktury krystalicznej ostrza żyletki" znajdują się również tak zwane dipoloidalne cząsteczki wody, które są usuwane wskutek rezonansu energii promieniowania. W przenośni - konkluduje Karel Drbal - można by mówić o "odwodnieniu ostrza żyletki".
W jakie zaświaty ulatniają się zatem owe dipoloidalne cząsteczki wody, skoro rzekomo wszystkie efekty odbicia pozostają we wnętrzu piramidy? Karel Drbal twierdzi, że mieszają się z otaczającym powietrzem, co jest właściwie jedynym rozsądnym wytłumaczeniem. Doświadczalne piramidy są przecież przepuszczalne dla powietrza. Co się jednak stanie, jeśli eksperyment przeprowadzić w próżni, która uniemożliwi jakąkolwiek wymianę powietrza? Jakie mierzalne siły są niezbędne, aby wypchnąć bądź wypłukać ze stali dipoloidalne cząsteczki wody?
Radziecki fizyk Malinow próbował wyjaśnić efekt piramidy działaniem "fal elektromagnetycznych" w połączeniu z polami magnetycznymi Ziemi. Ale w takim razie dlaczego, na wszystkich budujących piramidy faraonów, fale te zabijają grzyby oraz bakterie zapoczątkowujące w produktach spożywczych procesy pleśnienia i gnicia, za to same produkty konserwują czy wręcz wzmacniają ich naturalny aromat? W ramach Ancient Astronaut Society (stowarzyszenia użyteczności publicznej, które zajmuje się moimi teoriami) chcieliśmy się tego dowiedzieć dokładniej i zwróciliśmy się do naszych członków z prośbą o przeprowadzenie eksperymentów z piramidą przy użyciu wszelkich możliwych materiałów [32]. Po paru tygodniach i miesiącach otrzymaliśmy 118 listów od mężczyzn i kobiet z najróżniejszych grup zawodowych, a także od uczniów. Wszyscy oni sporządzili różnej wielkości modele piramid z najróżniejszych materiałów, umieścili je w ogrodzie, w piwnicy, na strychu, w sypialni, na zakotwiczonym na środku basenu dmuchanym materacu, a nawet w zamrażarce - i powkładali do nich najróżniejsze rzeczy. Pewien szesnastolatek z Holzkirchen pod Monachium zgłosił, że zamknął w plastikowym pudełeczku mrówki i że już po czterech dniach zdechły, zaś pewien jego rówieśnik, gimnazjalista, opisał eksperyment z muchami, które już po 24 godzinach przestały dawać oznaki życia. Biednym zwierzętom brakowało pewnie tlenu, wody i pożywienia. Telefonicznie zwróciłem się do młodych eksperymentatorów o natychmiastowe przerwanie tych niehumanitarnych doświadczeń. Ludzie potratią być okrutni.
Pewna nauczycielka, która właśnie spędzała wakacje w kantonie Tessin na południu Szwajcarii, umieściła w swojej obciągniętej pergaminem piramidzie kawałeczek zapleśniałego chleba i wstawiła dwudziestodwucentymetrowy ostrosłup do piwnicy, "ponieważ panuje tam taka znakomita wilgoć, a grzybki pleśniowe lubią, kiedy jest wilgotno i ciemno". Po osiemnastu dniach pleśń zniknęła, a chleb rozpadł się na okruszki. Trzask-prask!
Wielce zdumiony był pewien emeryt z Arbon nad Jeziorem Bodeńskim, który wstawił do szklanej piramidy jedną z tych maleńkich świeczek, jakich używa się do podgrzewaniafondue na stole. Jak pisze w liście emeryt, właściwie chciał się tylko dowiedzieć, czy płomień będzie się palił równomiernie. Ponieważ płomyk bez przerwy gasł z powodu niedostatecznej ilości tlenu, sześćdziesięcioośmioletni eksperymentator stracił cierpliwość do całej zabawy i zapomniał o stojącej na regale piramidzie. W dziewięć dni później, kiedy mimochodem zajrzał do piramidy, zobaczył, że świeca zamieniła się w skarlały woskowy kikut. Deformacja świecy nie mogła być raczej spowodowana jesiennymi temperaturami, ponieważ wszystkie inne świece w pokoju nie wykazywały żadnych zmian.
"Normalnie przerażona" była też dwudziestosześcioletnia malarka-amatorka z Wuppertal, która z czystego upodobania maluje olejne miniaturki. Jej niezwykle barwne wytwory są mikroskopijne, długość boku wynosi ledwie 5 cm. Pani Elke umieściła świeżo namalowany obraz na malusieńkim drewnianym postumencie w wysokiej na 28 cm szklanej piramidce. Zrobiła to nie dlatego, że chciała przeprowadzić eksperyment, ale po prostu dlatego, że obrazek przedstawiający mały domek, kota i księżyc w pełni, bardzo ładnie się prezentował za szklanymi ściankami piramidy. Po tygodniu pani Elke odniosła wrażenie, jakby w miniaturce coś się zmieniło. W trzy tygodnie później "księżyc spłynął z nieba, farba na brązowoczarnym dachu całkowicie zaskorupiała, granat nieba lśnił intensywnie, a zadnia część kota rozpłynęła się w powietrzu". Wspaniały efekt! Podsunąłem mojej korespondentce pomysł, aby swoje przyszłe kreacje sprzedawała pod hasłem "malowane piramidowo".
W tym samym kierunku idzie doświadczenie przeprowadzone z banalnym miodem pszczelim przez państwa Burgmuller z Hamburga. Państo Burgmuller mieszkają na ósmym piętrze wieżowca, swoją piramidkę z pleksiglasu wysokości 14,5 cm kupili. Po śniadaniu pan Burgmuller nalał dwie łyżki miodu do małej miseczki i umieściłją na znajdującym się wewnątrz piramidki postumencie. Dwadzieścia cztery dni później miód zmienił się w nieforemną bryłkę, "która przypominała w dotyku twardy wosk". W czasie sprzątania pokoju połowica pana Brugmullera niechcący przesunęła piramidkę, tak że nie stała już na osi północ-południe i - hokus-pokus - w niecałe sześć dni później miód był jeszcze bardziej płynny niż przed wlaniem go do miseczki. Może w ten sposób dało by się jakoś wyjaśnić sprawę św. Januarego z katedry w Neapolu, który każdego roku z nie wyjaśnionych przyczyn roni łzy. Te raczej przypadkowo uzyskane rezultaty zostały też potwierdzone przez "buchalterów". Mianem tym określam tych miłych i cichych bliźnich, którzy dokładnie zapisują każdy dzień i godzinę, sprawdzając nawet swoje próbki na wadze do ważenia listów. Gerhard Leiner z Grazu w Austru zbudował model piramidy ze 4,5 mm grubości sklejki. Eksperyment rozpoczął 19 marca 1983 o godzinie 12.30. W piramidzie - ustawionej oczywiście na osi północ-południe - umieścił siedmiodniowe jajo kurze o wadze 60,2 gramów. Drugie jajo znajdowało się poza piramidą. Pomieszczenie, w którym odbywało się doświadczenie miało średnią temperaturę 19řC.
4 października, czyli po 200 dniach! - jajo leżące w piramidzie straciło 58,8% wagi, żółtko było żółte, zapach całkowicie normalny, jajo nadawało się do spożycia. Jajo kontrolne znajdujące się poza piramidą cuchnęło na kilometr, pardon, na całe pomieszczenie. Dalsze długodystansowe eksperymenty Gerharda Leinera przyniosły potwierdzenie rezultatów, tylko kurczak jeszcze nigdy się z jaja nie wykluł.
Inni członkowie AAS eksperymentowali z kawałkami jabłka, rzodkiewkami, nasionami roślin, tytoniem, sokiem pomarańczowym, sadzonkami ogórków i pomidorów, a nawet z poziomkami. Dla wszystkich trzymanych w piramidzie owoców eksperymentatorzy zgodnym chórem potwierdzają intensywniejszy smak. Sadzonki roślin umieszczone pod rozpiętą w kształcie piramidy folią rosły szybciej od sadzonek kontrolnych, ogórki i pomidory były twardsze, bardziej mięsiste, ich aromat był wielokrotnie silniejszy niż wszystkich innych, jakich użyto dla porównania.
Czary? Duchy? Magia? Oszustwo albo złudzenie? Wyobraźnia jest wprawdzie jedyną bronią w walce z rzeczywistością, ale tutaj nie miała zastosowania. Obiekty doświadczalne zmieniały się w sposób mierzalny i widoczny, wyniki są w każdej chwili do powtórzenia, tak jak tego wymaga nauka. Tylko nikt nie umie odpowiedzieć na pytanie, co się właściwie dzieje i dlaczego.
Ja też dostałem od przyjaciół szklaną piramidkę i przez kilka tygodni stała ona sobie gdzieś na werandzie. Pewnego wieczora trafiło mi się zbyt młode czerwone bordeaux. Dla lepszego zrozumienia istoty problemu zaznaczam, że dosyć często sięgam po butelkę bordeaux, więc z czasem podniebienie, język i żołądek nauczyły się doceniać, gdy coś spływa łagodnie do gardła, nie ma żadnych fuzli, rozgrzewa trzewia rozchodząc się po całym ciele niby boski nektar. Wspomniane bordeaux było wzburzone, kwaśnawe, nie miało w sobie żadnej dojrzałości. Kiedy przelewałem je do butelki po occie duch piramidy podszepnął mi, abym zrobił coś zupełnie dziwacznego. Umieściłem fabrycznie zamkniętą butelkę tego samego bordeaux w mojej szklanej piramidzie i zapomniałem o wszystkim. Minęła jesień, minęła zima, na wiosnę - jak przystało na nowoczesnego małżonka - pomagałem żonie robić porządki na werandzie. Butelka!
Bordeaux nabrało ciemniejszej barwy, miało pełny, jedwabisty smak, żadnego kwasu. Zupełnie jak siedmioletnie Grand Cru classe. Każdy koneser będzie wiedział, co to oznacza. Urządziłem próbną degustację przy użyciu drugiej butelki tego samego rocznika która leżała w piwnicy. Różnica była frapująca. Od tego momentu każdy z odwiedzających, których przewijają się przez nasz dom tłumy, może potwierdzić, że pod moją piramidą zawsze spoczywa butelka bordeaux. Na specjalne okazje.
W czasie mojego seminarium w ETORA na wyspie Lanzarote spotkałem Hansa Cousto, geniusza matematycznego, który toczy nieprzerwane boje z ziemskimi i galaktycznymi miarami i długościami fal. Zaprojektował piramidę wysokości 9,84 m do samodzielnego wykonania, którą nazywa "kosmiczną altanką". Pewnie kiedyś założę sobie w niej kosmiczną piwniczkę na wina. Zupełnie mimochodem spytałem ten chodzący komputer, jakim jest Cousto, co też wspólnego ma średnica naszego globu z Wielką Piramidą.
- Średnica naszej planety na równiku wynosi 12756326 m. Ziemski dzień trwa 86400 sekund. Podziel metry przez sekundy, a otrzymasz wysokość piramidy, czyli 147,64 m.
Łubudu! Ale dlaczego sekundy? Starożytni Egipcjanie nie znali chyba naszych sekund? Dowiedziałem się, że rytm sekundowy wcale nie jest naszym wynalazkiem:
- Jedna minuta to jak wiadomo 60 sekund, a godzina to 60 minut. Mnożąc jedno przez drugie otrzymujemy 3600. To podział koła w stopniach. 90 stopni, czyli jego jedna czwarta, to kąt prosty. Jak widzisz, nasze sekundy mają bardzo dużo wspólnego z geometrią i obwodem Ziemi, i to od chwili, kiedy to wszystko się kręci.
Hans Cousto nadal jest "kompatybilny". Można się z nim dogadać.
...


Cytat z książki "Oczy Sfinksa".
0 x


Pozwól sobie być sobą, a innym być innymi.

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Re: Praktyczne wykorzystanie piramid

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 17 paź 2017, 23:12

Piramidy i Orbsy

https://www.youtube.com/watch?v=cXIUczvn77Y

Opublikowany 16 paź 2017
Cóż takie niesamowitego kryje się w kształcie piramidy że powoduje ona ciekawe oddziaływania na otaczającą ją przyrodę. Opowie o tym właściciel piramidy Ireneusz Mielec
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Re: Praktyczne wykorzystanie piramid

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 04 sie 2018, 23:47

Piramida - możliwości jej wykorzystania - Ireneusz Mielec i Małgorzata Włodarczyk

https://www.youtube.com/watch?v=RXMfpyh1CC8

Nadawana na żywo 11 godzin temu
Transmisja na żywo ze studia NTV. Dla zainteresowanych podajemy kontakt: tel. 510 169 988
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Re: Praktyczne wykorzystanie piramid

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 11 sie 2018, 23:22

Energia Piramid i Zasady Fengshui - Ireneusz Mielec

https://www.youtube.com/watch?v=Dg9xcT5F0_g

Opublikowany 11 sie 2018
XVI Zlot Wolnych Ludzi - Harmonia Kosmosu 2018 - Zalew Sulistrowicki, Masyw Ślęży, 22-24 czerwca 2018 r.
0 xAwatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 14553
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 1003
x 413
Podziękował: 15519 razy
Otrzymał podziękowanie: 22468 razy

Re: Praktyczne wykorzystanie piramid

Nieprzeczytany post autor: songo70 » niedziela 12 sie 2018, 06:25

Inny biznesmen – Czech Karel Drbal – również budował niewielkie modele piramid, w których… ostrzył żyletki. Był tak przekonywujący w swoim odkryciu, że swój pomysł nawet opatentował, dzięki czemu żyletki “Dukat Zlato” były ostre jak brzytwa dwa razy dłużej, gdy przetrzymywano je w pudelku o kształcie piramidy. Odkrywca energii piramid uzasadniał w swoim wniosku patentowym, że dzięki jego odkryciu socjalistyczna Czechosłowacja zaoszczędzi rocznie wiele ton wysokiej jakości stali, którą można wykorzystać do produkcji czeskiego Porsche – Skody 110R. Niekonwencjonalna metoda Drbala niespecjalnie przekonywała urzędników czeskiego biura patentowego i wzbraniali sie przed jego wydaniem przez 10 długich lat. Umęczeni uporem wynalazcy “żyletki faraona” – skapitulowali i prosty jak piramida instrument trafił nawet do sklepów. Dziś urządzenie Karela Drbala traktuje się z pobłażliwym uśmieszkiem, ale ukraiński fizyk dr Wołodymyr Krasnohołowiec postanowił sprawdzić odkrycie Czecha w warunkach eksperymentu naukowego. Zbadano żyletki produkowane przez 4 różne firmy, które ułożono na szklanych płytkach pełniących rolę rezonatora. Żyletki ustawiono w piramidzie i zorientowano je geograficznie ze wschodu na zachód. Cały eksperyment trwał przez 30 dni. Ostrza żyletek zbadano za pomocą mikroskopu elektronowego i stwierdzone głębokie zmiany w strukturze morfologicznej stali, co w efekcie rzeczywiście dało efekt naostrzenia żyletki. Z każdej z badanych żyletek odcinano przed eksperymentem niewielki fragment ostrza po to, aby mieć materiał porównawczy. W innym eksperymencie ustawiono żyletki w orientacji północ – południe, ale ich ostrza nie wykazały żadnej zmiany.
Obrazek

z tego co usłyszałem w ostatnich materiałach na YT- to, że piramida blokuje "wiatr słoneczny".-
który powoduje starzenie się materii, a może i cofa ten efekt, ten kto by spędzał życie w ochronie piramidy powinien dożyć kilkuset lat,-
w obecnych czasach/
0 x


Jak się nie ma talentu, by napisać książkę to się zostaje krytykiem i wylewa wiadro pomyj na innych.

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6930
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 1274
x 354
Podziękował: 12748 razy
Otrzymał podziękowanie: 13046 razy

Re: Praktyczne wykorzystanie piramid

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 12 sie 2018, 09:22

VALERY UVAROV - DOKĄD ZMIERZA LUDZKOŚĆ | Konferencja w Sarajewie, BOŚNIA/2☯17

https://youtu.be/-OWBuzlyK7A
Danuta Anna Sharma
Opublikowany 13 lut 2018

"Wgląd w przeszłość pozwala lepiej rozpoznać przyszłość"
Bardzo ciekawy materiał odnośnie wykorzystania piramid -polecam
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Re: Praktyczne wykorzystanie piramid

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 23 sie 2018, 22:42

https://www.facebook.com/niezaleznatelewizja/videos/536401866795279/?

Piramida - możliwości jej wykorzystania - Ireneusz Mielec i Małgorzata Włodarczyk cz. 2
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Re: Praktyczne wykorzystanie piramid

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 07 wrz 2018, 00:08

Od feng shui do piramid - Ireneusz Mielec i Małgorzata Włodarczyk

https://www.youtube.com/watch?v=F3ULPf_ZFa8
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Re: Praktyczne wykorzystanie piramid

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 20 paź 2018, 00:36

Orbsy - Piramida - Mantry - Polak Potrafi

https://www.youtube.com/watch?v=nfGufmJqITY

Opublikowany 19 paź 2018
Zaskakująca kompliacja wątków. Spektakularne manifestacje orbsów na zapisach wideo. Medytacja w piramidzie jak rodzaj silnej ekspozycji na orbsy. Projekt badania wpływu Mantr na pobudzenie subtelnych energii w postaci Orbsów.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Re: Praktyczne wykorzystanie piramid

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 19 gru 2018, 23:00

0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Re: Praktyczne wykorzystanie piramid

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 22 cze 2019, 23:30

Cuda mogą być naszą codziennością - Józef Kurowski

https://www.youtube.com/watch?v=-1oMVVLV46c

Opublikowany 22 cze 2019
Komentarze na: http://porozmawiajmy.tv/cuda-moga-byc...
Nagranie z 1 maja 2016.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Re: Praktyczne wykorzystanie piramid

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 25 sie 2019, 21:56

Jak wykorzystać piramidę dla zdrowia i szczęścia ludzi - Ireneusz Mielec

https://www.youtube.com/watch?v=7Vf8qml0L2E

Opublikowany 25 sie 2019
Ireneusz Mielec- „Jak wykorzystać piramidę dla zdrowia i szczęścia ludzi”

XVII Harmonia Kosmosu - Zlot Wolnych Ludzi
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Re: Praktyczne wykorzystanie piramid

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 04 kwie 2020, 13:39

MOJE URZĄDZENIA ENERGETYCZNE KONTRA WIRUSY - rozmowa z Ireneuszem Mielcem

https://www.youtube.com/watch?v=4FO4ql-bwIQ

niezaleznatelewizja

Nadawane na żywo 18 godzin temu
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Re: Praktyczne wykorzystanie piramid

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 13 lip 2020, 20:23

Piramidy w Gizie to starożytne elektrownie? Wielka Piramida i jej unikatowość
12 lip 2020

https://www.youtube.com/watch?v=2QJwR1ePdjA


4 Strefy Tajemnic
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Re: Praktyczne wykorzystanie piramid

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 08 wrz 2020, 20:00

Niesamowite emanacje energii - Ireneusz Mielec
Nadawane na żywo 7 wrz 2020

https://www.youtube.com/watch?v=9M0-BAZcJFw

niezaleznatelewizja
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Re: Praktyczne wykorzystanie piramid

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 05 mar 2021, 12:49

Obrazek ;)
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 17993
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 939
Podziękował: 32616 razy
Otrzymał podziękowanie: 26051 razy

Re: Praktyczne wykorzystanie piramid

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 17 kwie 2021, 14:47

Obrazek

Ukrywana funkcja piramid - Czy zostały celowo dezaktywowane? Zaskakujące wyniki badań!
06/02/2021

Liczne badania naukowe potwierdzają przypuszczenia, że starożytne piramidy (nie tylko te egipskie) były i nadal są czymś więcej niż grobowcami. Przypuszcza się, że tego typu konstrukcje, odkryte i wciąż odkrywane w różnych miejscach świata (np. Egipt, Ameryka Łacińska, Grecja, Chiny, Bośnia) to kolektory / generatory energii. Niektórzy idą o krok dalej i wysnuwają hipotezę, iż wszystkie tego typu konstrukcje, znajdujące się w różnych zakątkach świata, stanowią powiązaną ze sobą całość. Nie znamy się na technologii, jaką posiadały pradawne cywilizacje, ponieważ ta starożytna wiedza została zagubiona, lub celowo przed nami ukryta.

Wielka Piramida (Piramida Cheopsa) jest zaliczana do siedmiu cudów świata. Konstrukcja ma obecnie 137 metrów wysokości (pierwotnie była o 9 m wyższa). Boki jej podstawy mają długość 230 metrów, a kąt nachylenia ścian wynosi 51″52′. Do jej budowy użyto ponad 2,3 mln bloków kamiennych, z których każdy waży około 2300 kg. Największe bloki ważą ponad 15 ton, a niektóre granitowe płyty nad komorą królewską osiągają wagę nawet 50 ton! Gdyby z tego całego materiału zbudować mur o wysokości 3 m i grubości 25 cm, to otoczyłby on całą Polskę. Z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn, bezpowrotnie zaginął piramidion – tajemniczy kamień, który był umieszczany na szczycie takich konstrukcji.

„Pyramis” – ΠΥΡΑΜΙΣ, czyli pojemnik na energię

W poszukiwaniu wyjaśnienia celu istnienia starożytnych konstrukcji, analiza etymologii słowa „piramida” dostarcza nam cennych wskazówek. Termin ten pochodzi od greckiego „Pyramis” (po grecku ΠΥΡΑΜΙΣ), który składa się z dwóch różnych słów; słowo „pir” (ΠΥΡ = ogień, energia) i „amis” (ΑΜΙΣ = rodzaj pojemnika). Język grecki jest bardzo precyzyjny i w tym przypadku wyraźnie pokazuje, że piramidy zaprojektowano i wybudowano w taki sposób, aby działały jak kolektory energii.

Hinduski jogin, mistyk oraz autor licznych książek, założyciel organizacji pozarządowej Isha Foundation (źródło 1), podzielił się ze światem starożytną wiedzą o piramidach.

Obrazek

Zdaniem jogina Sadhguru, nawet jeśli wykonasz prostą piramidę ze zwykłego papieru, zachowując odpowiednie proporcje i kąty, a następnie umieścisz pod nią dowolny owoc, już po kilku dniach zauważysz różnicę między tym, a innym owocem, który został umieszczony poza strukturą piramidy.

W przeciwieństwie do pozostałych owoców, ten pod piramidą, nawet jeśli się pomarszczy, to nie będzie miał jakichkolwiek oznak gnicia. Dlaczego tak się dzieje? Otóż Sadhguru wyjaśnia, że ​​piramida umożliwia gromadzenie i zachowanie jednego z przejawów prany (energii) znanej jako Vyana, która odpowiada za konserwatywną naturę ciała. Tak więc Egipcjanie i inne pradawne cywilizacje, korzystali z piramid w celu konserwowania ciał zmarłych.

Mity mitami, a tymczasem naukowcy dokonują pomiarów

Podczas gdy egipskie piramidy są otoczone rozmaitymi mitami i legendami, posiadamy niewiele naukowo potwierdzonych informacji odnośnie ich właściwości fizycznych. W ostatnim czasie badacze zainteresowali się sposobem oddziaływania Wielkiej Piramidy na fale radiowe o częstotliwości rezonansowej. Obliczenia fizyków jasno wykazują, że w stanie rezonansowym piramida może koncentrować energię elektromagnetyczną zarówno w komorach wewnętrznych, jak i pod podstawą, gdzie znajduje się trzecia niedokończona i tajemnicza komora. Oznacza to, że pradawna konstrukcja może działać niczym olbrzymi kondensator energii.

Wyniki analiz uzyskano na podstawie modelowania numerycznego i metod analitycznych fizyki. Naukowcy najpierw wyliczyli, że rezonanse w piramidzie mogą być indukowane przez fale radiowe o długości od 200 do 600 metrów. W następnej fazie badań wykonano model odpowiedzi elektromagnetycznej piramidy i obliczono przekrój ekstynkcji – ta wartość pomaga oszacować, która część energii fali padającej może zostać rozproszona lub pochłonięta przez piramidę w warunkach rezonansowych.

Obrazek
Piramidy niczym potężne kolektory energii - Wyniki badań zaskakują!

Wreszcie naukowcom udało się wyliczyć rozkład pola elektromagnetycznego w piramidzie. Fizycy mają teraz zamiar wykorzystać wyniki swoich teoretycznych obliczeń do zaprojektowania nanocząstek zdolnych do odtwarzania podobnych efektów w zakresie optycznym. Tego rodzaju nanocząstki można wykorzystać na przykład do opracowania czujników i wysoce wydajnych ogniw słonecznych. Wyniki badań opublikowano na łamach periodyku Journal of Applied Physics (źródło 2).

Dr Sc. Andrey Evlyukhin, opiekun naukowy i koordynator badań, opowiada:
Egipskie piramidy zawsze przyciągały ogromną uwagę. My, jako naukowcy, również byliśmy nimi zainteresowani, dlatego postanowiliśmy spojrzeć na Wielką Piramidę jako cząsteczkę rezonansowo rozpraszającą fale radiowe. Z powodu braku informacji o fizycznych właściwościach piramidy, musieliśmy przyjąć pewne założenia. Na przykład założyliśmy, że w środku nie ma nieznanych wgłębień, a materiał budowlany o właściwościach zwykłego wapienia jest równomiernie rozmieszczony w piramidzie i poza nią. Przy tych założeniach uzyskaliśmy interesujące wyniki, które mogą znaleźć ważne praktyczne zastosowania
Usunięcie piramidiona Cheopsa – Celowe "wyłączenie" najpotężniejszej piramidy?

Już w najstarszych zapiskach udokumentowanej wczesnej historii Wielkiej Piramidy brakowało jej zwieńczenia – tak zwanego piramidionu! Ten element wykończeniowy rzekomo został pokryty złotem, ale nikt nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego usunięto go ze swojego miejsca.

Obrazek

Czym jest tak zwany piramidion?
Rząd egipski planował ponownie umieścić brakujący element na Piramidzie Cheopsa w ramach obchodów nowego tysiąclecia, ale z niejasnych powodów 16 grudnia 1999 r. plan został anulowany.

Obrazek
Czemu Wielka Piramida została pozbawiona swojego piramidiona?

Gdzie jest piramidion Cheopsa?

Czemu Wielka Piramida została pozbawiona swojego piramidiona? Rząd Egiptu – jako oficjalny powód tej ostatecznej decyzji – podał obawę o akty terroryzmu, jednak specjaliści od pradawnych konstrukcji, podejrzewają, że prawdopodobnie obawiano się ponownego uruchomienia potężnej mocy piramidy, co mogłoby podnieść częstotliwość wibracji całego życia na Ziemi, albo rozbudzić jakiejś nieznane siły elektromagnetyczne.

Bibliografia:

1 - Isha Yoga Center;

2 - Phys.org - Study reveals the Great Pyramid of Giza can focus electromagnetic energy.

https://zdrowepasje.pl/nauka/ciekawostk ... nqbAsxgIo4
1 xODPOWIEDZ