Drodzy forumowicze i goście!

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Tajemnicza wiedza Egipcjan

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 27 gru 2015, 21:59

Starożytni lekarze i tajemnice pisma

Egipcjanie wtajemniczeni w tajniki wiedzy duchowej potrafili uzdrawiać przez sen. Wykorzystywali do tego m.in. hipnozę i poprzez stymulację słowną pomagali leczącemu się w odbyciu uzdrawiającej podróży poza ciałem, podczas której pacjenci oddawani byli pod opiekę istot duchowych z innych wymiarów. By stać się kapłanem ochotnik musiał przejść stopniowe wprowadzenie w praktyki i wiedzę umożliwiającą pełnienie tak odpowiedzialnej funkcji. Ówczesny duchowny był przecież lekarzem, ekspertem w zakresie prawdziwej, praktycznej duchowości, doskonałym radiestetą i geomanta, znawcą olejków eterycznych i wielu innych nauk w tym tzw. świętej geometrii i astrologii. Starożytni zdawali sobie sprawę z oddziaływania słów na psychikę człowieka. Wiadomo przecież, że słowa są częstotliwością, falami elektromagnetycznymi. Ich charakter oraz wpływ jest uzależniony od informacji oraz energii, jaką przenoszą, o czym dawni mieszkańcy Egiptu doskonale wiedzieli.

Obrazek Hieroglify egipskie

Hieroglify według opinii uczonych są źródłem pisanym, z którego dowiadujemy się o przeszłości cywilizacji egipskiej. Dawni pisarze za pomocą hieroglifów upamiętniali przebieg bitew, przekazywali opowieści ludowe, relacjonowali przebieg rytuałów religijnych i wiele innych zdarzeń z codziennego życia. Jednakże egipskie znaki stanowiły i wciąż stanowią promieniujące symbole, przenoszące wiedzę intuicyjną, której nie da się poznać analitycznym rozumem. Ażeby odczytać ukryte znaczenie hieroglifów potrzebne są zatem zdolności parapsychiczne. W tym wypadku nie mówimy o intelektualnej pracy badacza/tłumacza, ale odczycie mającym „miejsce” poza umysłem, na poziomie czakry trzeciego oka, która pozwala człowiekowi dokonywać jasnowidzenia i telepatii. Odczytywanie hieroglifów w sposób niekonwencjonalny można porównać np. do odczytu z kart tarota, gdzie dana karta posiadająca określony symbol jest interpretowana przez doznania pozazmysłowe tarocisty. Treści przekazywane przez egipskie znaki odnoszą się do sfery duchowej, ezoterycznej, wykraczające ponad analityczny rozum, dlatego nie każdy człowiek jest w stanie „przeniknąć” określony hieroglif. Szczerze mówiąc, to nie dziwi mnie opisana powyżej wielowymiarowość egipskich symboli.

Talizmany, promieniowanie symboli

Radiesteta i geomanta Leszek Matela jest zdania, że „wiele znalezisk poczynionych w Egipcie świadczy, że wiedza radiestezyjna była znana i stosowana w praktyce już w epoce faraonów”. Jeżeli poddamy badaniom poszczególne artefakty należące do władców starożytnego Egiptu faktycznie słowa Mateli nabierają jeszcze głębszego wymiaru. Dla przykładu łoże Tutenchamona promieniuje wibracjami rzędu 28 000 jednostek BSM, co oznacza że nie tylko służyło ono do wypoczynku, ale prawdopodobnie również w celach leczniczych i duchowych ( pomoc w osiąganiu podróży astralnych, łączność z siłami wyższymi ).

Duże posiadały także talizmany i amulety. Spełniały one funkcje wzmacniające lub rozpraszające ( np. nieprzyjaciół ) i stanowiły rezonatory energii. Krzyż Ankh służył m.in. do materializowania zaklęć odwołujących się do procesów biologicznych, życiowych człowieka. Każdy symbol działa na otoczenie oraz nasze ciało własną energią, co doskonale rozumieli starożytni, a czego dzisiejsza ludzkość nie pojmuje i lekceważy, nie zgłębiając tej tajemnej reguły. „Adepci magii egipskiej byli wtajemniczani w rytuały zamykania czynnych energii wszechświata w przedmiocie, obrazie, bądź zbiorze znaków i symboli zgodnie z potrzebami osoby, której pomagali. Gdy talizman wykonany był specjalnie dla konkretnego człowieka, umieszczano na nim symbol reprezentujący daną osobę- np. znak Zodiaku, magiczne imię lub odpowiednią liczbę osobistą”. Istotnym talizmanem było oko Horusa.

Obrazek Obrazek
Oko Horusa i talizman promieniujący energią charakterystyczną dla tego symbolu - sprowadzające ochronę oraz uzdrowienie.

Energetyzatory i wiedza Egipcjan

Kolejnymi dziełami techniki antycznej są cylindry, którymi posługiwali się starożytni i które są trzymane w dłoniach przez egipskie posągi. Rusłan Dobrowolski studiując XIX- wieczny manuskrypt dowiedział się o niezwykłej roli i poznał zasadę budowy cylindrów. Jego studia nad tymi zagadkowymi rzeczami wskazują, że stosowane były one jako energetyzatory i składały się z dwóch cylindrycznych rurek. Wpływały one na harmonię energetyczną organizmu ( ciała energetycznego ), pełniły rolę łącznika z istotami pozaziemskimi ( bogami ) oraz zapewniały długowieczność. Cylindry zbudowane były z dwóch elementów i trzymano je w obu dłoniach. W lewej ręce używano „cylindra Księżyca” wykonanego z blach cynkowej, natomiast w prawej ręce widniał „cylinder Słońca” skonstruowany z blachy miedzianej. Oba cylindry wypełniano dodatkowo mieszanką minerałów, które miały zapewne określone cechy i właściwości energetyczne. Pamiętajmy, że starożytni nie robili niczego przypadkowo i nie kierowali się zaletami estetycznymi danego przedmiotu, Za wszelkimi czynami stały natomiast kwestie związane z promieniowaniem kształtów, symboli itp. Z papirusu Ebersa dowiadujemy się na przykład na temat powłok energetycznych człowieka, co tylko potwierdza ponad materialne podejście starożytnych ludów do życia.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 26 sty 2016, 00:06

Starożytni Egipcjanie znali rozwiązanie zagadki Głowy Diabła
Krzysiek Dzieliński

Obrazek Algol swoją nazwę zawdzięcza położeniu. Znajduje się ona w gwiazdozbiorze Perseusza - bohatera, który pokonał wiele z mitologicznych potworów. Jednym z nich była Meduza - która potrafiła zmieniać swoim spojrzeniem w kamień. Perseusz po jej pokonaniu chciał wykorzystać później tę właściwość, przytroczył sobie więc jej głowę do pasa. I to właśnie ona jest ową Głową Diabła.


W niektórych dziedzinach starożytni Egipcjanie wyprzedzali swoje czasy o całe tysiąclecia. Jedną z nich była astronomia. Za przykład może posłużyć tu układ gwiezdny Algol (znany także jako Głowa Diabła od arabskiego Al Ra's al Ghul). To właśnie wiedza starożytnych Egipcjan, datowana na 3200 lat pozwoliła współczesnym astronomom rozwiązać zagadkę tego dziwnego systemu.

Algol (inaczej Beta Persei) jest układem składającym się z kilku gwiazd, które obracają się wokół wspólnego ośrodka masy w niekończącym się, kosmicznym tańcu, dzięki czemu z Ziemi wygląda to tak jakby jedna gwiazda zmieniała nieustannie swoją jasność.

Współczesna astronomia odkryła Algol dopiero w 1783 roku za sprawą obserwacji Johna Goodricke. To on dostrzegł, że Głowa Diabła nieco przygasa na kilka godzin równo co 2.87 dnia i jako pierwszy współczesny zaproponował teorię, że to właśnie dwie gwiazdy blokują wzajemnie swoje światło z perspektywy Ziemi.

Co jednak najciekawsze - starożytni Egipcjanie wiedzieli o tym już ponad 3000 lat temu. Znani są oni ze swojej bardzo rozległej wiedzy astronomicznej, która wzięła się w dużej części stąd, że stanowiła w dużej części podstawę ich wierzeń religijnych.

Fińscy archeolodzy badający pozostałości po Egipcjanach dokładnie zbadali tak zwany Kalendarz Kairski - dość mocno nadgryziony zębem czasu kalendarz astronomiczny, który służył do wyznaczania "dobrych" i "złych" dni 1200 lat przed Chrystusem. Odkryli oni, że Egipcjanie nie tylko poczynili bardzo zaawansowane obserwacje, lecz potrafili wysnuć z nich właściwe wnioski dotyczące mechanizmów rządzących ruchem gwiazd.

W kalendarzu tym uwagę badaczy zwróciły dwa cykle - pierwszy, który trwał 29.6 dnia - czyli niemal dokładnie tyle ile obecnie wynosi cykl księżycowy, i drugi - który trwał 2.85 dnia - a więc niemal dokładnie tyle co ile system Algol przygasa na chwilę.

Jednak niedawno astronomowie odkryli, że system Algol składa się nie z dwóch, a z trzech gwiazd - przy czym trzecia z nich znajduje w dużo większej odległości od gwiazd Algol A i Algol B - które względem siebie znajdują się mniej więcej w połowie odległości jaka jest między Słońcem, a Ziemią. Algol C jest od nich sześć razy dalej.

Dodanie do równania trzeciej gwiazdy w połączeniu z teorią mówiącą, że dwie pierwsze wymieniają się materią daje w efekcie kolejną teorię, według której prędkość obrotu tych gwiazd powinna spadać. Biorąc pod uwagę, że po raz pierwszy współczesne obliczenia zostały wykonane 200 lat temu - teoria nie mogła być sprawdzona.

I tu przydała się wiedza pochodzącą od Egipcjan, którzy w swoich czasach wymierzyli cykl Algol na 2.85 dnia - gdy współcześnie wynosi on 2.867 dnia. W ten sposób teorię tę można uznać za sprawdzoną.

Źródło: dailymail
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 05 mar 2016, 23:57

Thalamus - korytarz między światami

Obrazek
Kiedy otwierasz szeroko drzwi i wpuszczasz przez szczelinę światło, widzisz jak oświetla drogę, ale kiedy drzwi ponownie zostają zamknięte nie masz pojęcia, że w głębokiej ciemności one istnieją. Thalamus ma wiele sekretnych funkcji, przypisuje się mu wiele mistycznych symboli. Oznacza również "sypialnię" i " ślubną suknię - łóżko," gdzie w trakcie małżeństwa jest skonsumowane współżycie seksualne. Uważany jest też za wszystkowidzące oko położone w centrum głowy, łączy szyszynkę z przysadką mózgową:

"Jeśli twoje oko jest jedynym całe twoje ciało będzie pełne światła"


Czaszka jest określana jako puchar życia - Św. Graal. W czaszce dokonuje się Wielkie Misterium, otwierają się potężne siły spirytualne, rozpala się ogień mądrości. Taki człowiek zdolny jest poruszać się w świecie materialnym, a jednocześnie ma wgląd w wyższe rzeczywistości.

Boski blask dodaje mi siły,
odżywiam się złotą energią,
harmonijne połączenie
przywraca mi pamięć ...
znaki, sygnały szepczą mi święte słowa.

O moje Światło Przewodnie
kroczę za Tobą
tkając w swoich marzeniach
przeplatanych zachwytem
wspaniałą szczęśliwość ...


Funkcja thalamus spełnia magiczną komunikację z Wyższym Światem, służy jako przekaźnik - jest stacją w mózgu. Jego przebudzenie równa się z otwarciem bramy do Boga. Ale ten sam punkt dawno temu zwabił naszych przodków w sferę podświadomości, skłonił do odejścia od Źródła. Zbyt dalekie wślizgnięcie się poza bramę Boga w kierunku podświadomości, zatrzasnęło ją na bardzo długi czas i nie było odwrotu. Człowiek wszedł w pasmo zupełnie innych energii, otworzył swoje pretensjonalne ego, rozbudził wewnętrzne żądze, aż w końcu zagubił się w labiryncie własnego rozumu. Silne reakcje, gniew, odwet, negatywne myśli, wymazały z jego wnętrza czarodziejskie dary, zablokowały dostęp do prawdy i Wielkiej Miłości.

Thalamus w starożytności zawsze był łączony z ludźmi związanymi z mistyczną tradycją. Dwie jego połówki również przypominają wyglądem skarabeusza, który przez starożytnych Egipcjan był czczony jako święty.

Obrazek

Skarabeusz uchodził za symbol nieśmiertelności, stał się symbolem zmartwychwstania
i odrodzenia jak słońce, które budzi się rano, a wieczorem zachodzi, aby ponownie wstać następnego ranka. Nocą przechodzi pod ziemią - symbol ciemności i rano ponownie oświetla niebo.

Obrazek

Skarabeusz ze swoich skrzydeł i głowy tworzy inny mistyczny znak - Tau. (T). Starożytni Egipcjanie głosili wiedzę, że thalamus w mózgu wygląda podobnie jak skarabeusz, jest centralną częścią mózgu związany ze świadomością człowieka, a zarazem jest punktem, w którym budzi się spirytualna świadomość w procesie oczyszczenia przez wewnętrzny ogień lub "wewnętrzne słońce" w procesie oświecenia."

Nasuwają się pytania:
- Kto ich tego nauczył?
- Skąd posiadali taką wiedzę?


Wygląda na to, że już wówczas żyli ludzie znający dobrze proces oświecenia poprzez własne doświadczenia.

Obrazek

Wielkim kultem otaczali Egipcjanie Horusa. Naśladowcy Horusa zwani Neter i Szemsu-Hor (RU-brama) założyli miasto Heliopolis. W starożytnym Egipcie Neter i Szemsu-Hor posiadali spirytualną wiedzę i zdolności ponadzmysłowe. Egipcjanie twierdzili, że oni są prawdziwymi synami i córkami Boga - bardziej rozwiniętymi ludźmi, którzy żyją w pokoju pomiędzy zwykłymi śmiertelnikami.

Obrazek

Egipcjanie wiedzieli też, że w tym samym czasie inkarnują się na ziemi inne istoty, które określali jako grupę "upadłych aniołów" - Watchers. Biblia opisuje ich jako gigantów - hybrydów, zwanych Nefilianami lub Egregor. Wiele źródeł na świecie podaje, że właśnie ta druga grupa była założycielami szamamizmu, budzili swoje moce poprzez różne praktyki, np. środki halucynogenne.

Obrazek

Szamani są ludźmi władzy, którzy są w stanie łączyć się z innymi światami. Legendy mówią, że pochodzą z podziemi piekieł. Dzielą się w różny sposób; na zwykłych ludzi i na wtajemniczonych. Często przedstawia się szamanów nurkujących pod ziemią lub w locie do astralu. Nosili także talizmany skarabeuszy jako symbol ich wiedzy. Skarabeusz uchodził za ich kamień filozoficzny, poprzez który pragnęli uzyskać nieśmiertelność. Również azjatyckie filozofie, w tym taoizm dążyły do osiągnięcia nieśmiertelności i uważali świętego skarabeusza za most do oświecenia.

Obrazek

W "mieście słońca" - Heliopolis obchodzono kult skarabeusza Chepri lub Khepru (Kheb-Ru). Nazwa Chepri lub Khebru znaczy początek.

Chepri był bramą - doświadczeniem oświecenia.

Skarabeusz, dwa skrzydła - dwie półkule mózgowe lub skrzydła kaduceusza, znanego nam z innego symbolu dwóch splatających się węży.

W starożytnym Egipcie uważano duszę i ciało za jedność. Egipcjanie wiedzieli, że choroba wielokrotnie ma podłoże w psychice człowieka. Egipscy lekarze - uzdrowiciele przechodzili długoletnie wtajemniczenia zanim mogli kogoś uleczać. W medycynie egipskiej znane były zabiegi przywracania człowiekowi właściwej częstotliwości drgań wzmacniające odporność organizmu. Egipscy lekarze zalecali noszenie amuletów i talizmanów chroniących ludzi przed negatywnymi energiami. Jednymi z silniejszych był: skarabeusz i Ankh.

Obrazek

Skarabeusz znaleziony w stanie uśpionym na pustyni i polany wodą ożywa. Budzi się i zmartwychwstaje. Był postrzegany pod różnymi symbolami:
- czarny skarabeusz niczym robak - chrząszcz, który składał swoje jaja w błocie, reprezentował jednostkę nieświadomą - nieprzebudzoną.
- Złoty skarabeusz - reprezentował jednostkę z otwartym trzecim okiem, świadomą sensu swojego istnienia.

Obrazek

W Egipcie do oświeconych byli zaliczani: Thot, Ozyrys, Horus, uchodzili za Neteru. Jednym z bardziej znanych z grupy Watchers był Set, brat Ozyrysa.

Wracając do centrum mózgu, który wygląda jak jajo i jest odzwierciedleniem "kosmicznego jaja"; w trakcie budzenia spirytualnego zostaje świadomie zapłodnione potężną kosmiczną energią, człowiek się odradza, zostaje wskrzeszony.

http://www.vismaya-maitreya.pl/kundalin ... z_cz7.html
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 27 kwie 2016, 23:35

Wiedza dotycząca ''Zaświatów''

Księga Amduat

Egipska Księga o zaświatach przekazuje topografię świata podziemnego z podziałem na 12 części, z których każda odpowiada jednej godzinie. Jest to odzwierciedlenie świata żywych : przez zaświaty również przepływa rzeka, kraina jest podzielona na nomy ze stolicami, własnymi bóstwami i zamieszkałymi tam duszami zmarłych. W swej nocnej podróży Re przebywa przez całą tę krainę i za każdym razem gdy dociera do nowego nomu, ów skrupulatny traktat wyszczególnia jego długość i szerokość, podaje nazwę terenu oraz imiona zamieszkujących go bogów. Towarzyszące opisowi formuły maja służyć pomocą duszy, która podróżuje w orszaku ze słońcem. Księgę Amduat w pewnym sensie można łączyć z najstarszym znanym dziełem tego typu kartografii – Księgą Dwóch Dróg. Pierwotne zapisy Księgi Amduat pochodzą z okresu Nowego Państwa.

PIERWSZA GODZINA NOCY

Obrazek

Ten bóg wkracza w ziemię w bramę zachodniego horyzontu. 120 itrru jest do przebycia w tym rejonie zanim dotrze on do bogów zaświatowych. Dolina Ra jest imieniem pierwszego pola Dat. On rozdziela w nim grunty bogom, którzy mu towarzyszą. On zaczyna udzielać wskazówek i troszczyć się o zaświatowych w tym rejonie. Zostało to uczynione zgodnie ze wzorcem w Ukrytym Pomieszczeniu Dat. Kto zna te obrazy, sam jest podobieństwem Wielkiego Boga. To jest korzystne dla niego na ziemi, rzeczywiście doskonałe. Niezwykle pożyteczne jest to dla niego w Dat. „Ta Która Roztrzaskuje Czoła Nieprzyjaciół Ra„ jest imieniem tej pierwszej godziny nocy, która towarzyszy temu bogu w tym rejonie.

DRUGA GODZINA NOCY

Obrazek

Przebywanie Wielkiego Boga w Uernes. 309 iteru wynosi długość tego rejonu, 120 iteru szerokość. „Dusze Z Dat„ jest imieniem tych istot boskich, które są w tym rejonie. Ten kto zna ich imiona będzie przy nich, ten Wielki Bóg przydzieli mu grunty w rejonie Uernes. Będzie się on zatrzymywać przy „Tym Który Się Zatrzymuje„ będzie podążać za tym Wielkim Bogiem. Będzie on wchodzić w ziemię i otwierać Dat, będzie odcinać loki „ Kędzierzawym „. Będzie on przechodzić obok „Pożeracza Osła„ za Maat, która przydziela grunty. Zawsze będzie on jeść chleb na Barce Ziemi. Będzie mu dana przednia lina Taubi. Te dusze z Dat są namalowane w swych kształtach w Ukrytym Pomieszczeniu. Początek pisma jest na zachodzie. Będzie się im składać ofiarę na ziemi w ich imionach. To jest pożyteczne dla człowieka na ziemi, prawdziwie doskonałe milion razy. Kto zna te słowa, które ci bogowie z Dat mówią do tego boga i słowa, które ten bóg mówi do nich, jest tym, który się zbliża do zaświatowych. To jest pożyteczne dla niego na ziemi, prawdziwie doskonałe. Imię godziny nocy, która towarzyszy temu bogu w tym rejonie brzmi „Mądra Która Ochrania Swego Pana„.

TRZECIA GODZINA NOCY

Obrazek

Przebywanie majestatu tego Wielkiego Boga w rejonie bóstw Pertiju. Podróżowanie przez tego boga po Dolinie Ozyrysa. 480 iteru wynosi długość tego rejonu, szerokość 120. Ten Wielki Bóg udziela wskazówek tym, którzy są w otoczeniu Ozyrysa w tej krainie, on rozdziela im grunty na tych polach. „ Tajemne Dusze „ to imię bogów, którzy są w tym rejonie. Kto zna ich imiona na ziemi, będzie dopuszczony do miejsca, gdzie jest Ozyrys. Będzie mu dana woda na jego polach. „ Dolina Jedynego Pana Gdzie Powstają Ofiary Grobowe „ jest nazwą tego rejonu. Te tajemnicze obrazy tajemnych dusz zostały uczynione w ten sposób, jak to jest namalowane w Ukrytym Pomieszczeniu Dat. To jest użyteczne dla człowieka na ziemi i nekropolii, prawdziwie doskonałe. Kto je zna, ten przejdzie obok nich, nie zginie przez ich ryk, nie wpadnie do ich jam. Kto to zna, ten należy do miejsc nekropoli, ma swe ciasta ofiarne przy twarzy razem z Ra. Kto to zna, należy do świetlanych duchów, a jego nogi są silne i nie wejdzie on do miejsca zniszczenia. Będzie on wychodzić jako kształt, jako ten, który oddycha powietrzem w swej godzinie. Imię godziny, do której należy ten bóg w tym rejonie brzmi „Ta Która Rozcina Dusze„.

CZWARTA GODZINA NOCY

Obrazek

Majestat tego boga przebywa następnie holowany w Tajemniczej Jaskini Zachodu. Troszczy się o tych, którzy są w niej za pomocą swego głosu, chociaż nie widzi ich. Nazwa tej jaskini „Żyją Te Istoty Które Się Stały„. Nazwa bramy tej jaskini „Ukryte Przeciąganie„. Kto zna ten wizerunek tajemniczych dróg Rasetau, niedostępne drogi pustynne Imhet i ukryte bramy w krainie „Sokarisa Który Jest Na Swym Piasku„ ten je chleb po stronie Żyjących w świątyni Atuma. Ten kto wie, która z dróg jest właściwa, ten obejdzie niedostępne drogi Ratesau i zobaczy obraz Imhet. Imię godziny nocy, która towarzyszy temu Wielkiemu Bogu „Ta Która Jest Wielka Swą Mocą„.

PIĄTA GODZINA NOCY

Obrazek

Ten Wielki Bóg jest holowany po właściwych drogach Dat w górnej połowie tajemniczej jaskini „Sokarisa Który Jest Na Swym Piask „. Niewidzialny i niedostrzegalny jest ten tajemniczy wizerunek krainy, która jest pod ciałem tego boga. Istoty boskie, które są tam, gdzie jest ten bóg słyszą głos Ra, kiedy on woła do swego otoczenia. Imię bramy tej siedziby brzmi „Ukryta Kraina„. Tajemnicze drogi Zachodu, Bramy Ukrytego Pomieszczenia, niedostępne miejsce Krainy Sokarisa. To jest ciało w pierwszej formie stawania się. Imię bogów, którzy są w tej jaskini brzmi „ Dusze Które Są W Dat „. Ich kształty są tym, co jest w ich godzinie, są ich tajemniczymi formami. Nieznany i niewidzialny jest ten wizerunek samego Horusa. Te wizerunki zostały uczynione według tego wzoru, jaki jest namalowany w Ukrytym Pomieszczeniu Dat, w jego południowej części. Kto to zna, tego dusza jest zadowolona i on zadowolony z ofiar Sokarisa. Chemit nie może posiekać jego zwłok, on przechodzi spokojnie obok niego. Będzie się tym bóstwom składać ofiary na ziemi. Imię godziny nocy, która towarzyszy temu Wielkiemu Bogu w tej jaskini brzmi „Ta Która Towarzyszy W Swej Barce„.

SZÓSTA GODZINA NOCY

Obrazek

Przebywanie Majestatu tego Wielkiego Boga w wodnych głębinach „Pani Tych Którzy Są W Dat„. On udziela wskazówek bóstwom, które są w niej, on rozkazuje, aby się zajęły swymi ofiarami w tym rejonie. Podróżuje po tej całej drodze wyposażony w swoją barkę, przydziela im grunty jako ofiary, daje im wodę z ich doliny podczas przeciągania przez Dat dzień po dniu. Imię bramy tego rejonu brzmi „Z Ostrymi Nożycami„. Tajemnicza droga zachodu, po której wodach ten Wielki Bóg podróżuje w swej barce, aby się troszczyć o tych, którzy są w Dat. Ich godziny, tajemnicze istoty są dodawane w ich imionach, poznane w ich bytach, wymodelowane w ich kształtach. Ten tajemniczy wizerunek Dat nie zostanie poznany przez jakichkolwiek ludzi. Ten obraz jest namalowany w taki właśnie sposób w Dat, południowej części Ukrytego Pomieszczenia. Kto go zna, temu się należą ofiary grobowe w Dat, jest on zadowolony z ofiar bogów, którzy są w orszaku Ozyrysa, będzie się jemu i jego krewnemu składać ofiary na ziemi. Wskazania udzielone przez tego boga, aby dać ofiarę bóstwom zaświatowym. Kiedy on ku nim podąża, one go widzą i stają na swych polach. Ich ofiary stają się dzięki temu co im rozkazuje ten Wielki Bóg. „ Głębina Wodna Pani Tych W Dat „ jest imieniem tego rejonu. To jest droga barki słonecznej. Imię godziny nocy, która towarzyszy temu bogu w tym rejonie brzmi „Przybycie Które Sprawia To Co Jest Właściwe„.

SIÓDMA GODZINA NOCY

Obrazek

Przebywanie Majestatu tego Wielkiego Boga w Jaskini Ozyrysa. Wskazówki udzielane przez Majestat tego boga w tej jaskini istotom boskim, które są w niej. Ten bóg przybiera inną postać w tej jaskini, on odwraca drogę od Apopisa dzięki magicznemu zaklęciu Izydy i Starego Heka. Imieniem bramy tego rejonu jest „Brama Ozyrys„. Imię tego rejonu brzmi „Tajemnicza Jaskinia„. Tajemnicza droga Zachodu, po której ten Wielki Bóg przeciąga w swojej barce świętej, on przeciąga tą drogą, która jest bez wody i beż możliwości holowania. On tam podróżuje dzięki magii Izydy i Starego Heka i dzięki zaklęciom magicznym, które są w ustach jego samego. Przy tej jaskini w Dat zostanie uczynione posiekanie Apopisa, ale jego miejsce jest w niebie. Te sceny zostały w ten sposób namalowane w północnej części Ukrytego Pomieszczenia w Dat. To jest pożyteczne dla tego i dla którego to zostanie uczynione w niebie i na ziemi. Kto to zna, jest jedną z dusz przy Ra. Oto zostały odprawione te czary Izydy i Starego Heka, które oni wykonali jako odparcie Apopisa przez Ra na Zachodzie. To zostało uczynione w Ukrytym Pomieszczeniu Dat, czyni się to także na ziemi. Ten kto to zna jest w barce słonecznej w niebie i na ziemi. Ten wizerunek zna niewielu. Kto nie zna rozwiązania nie może odeprzeć Apopisa. Co się tyczy tej ławicy piaskowej Nehaher w Dat, 450 łokci wynosi jej długość, on ją wypełnia swymi splotami. Dokonuje się na niej jego rzezi, a ten bóg nie przechodzi obok niego, zmieniając kierunek drogi od niego ku Jaskini Ozyrysa. Ten bóg podąża do tego rejonu w wizerunku węża „Tego Który Otacza„. Kto o tym wie na ziemi, tego wody Nehaher nie może wypić. Nie może dusza tego, kto o tym wie zniknąć w wyniku gwałtowności tych istot boskich, które są w tej jaskini. Nie pożre krokodyl duszy tego, kto zna. Imię godziny nocy, która towarzyszy temu Wielkiemu Bogu w tej jaskini brzmi „Ta Która Odpiera Hiu I Ucina Głowę Nehaher„.

ÓSMA GODZINA NOCY

Obrazek

Przebywanie Majestatu tego Wielkiego Boga w jaskiniach tajemniczych bogów, którzy są na swym piasku. On udziela im wskazówek ze swojej barki. Jego bogowie ciągną go w niedostępnym ucisku węża Mehen. Imię bramy tego rejonu brzmi „Stojąca Bez Zmęczenia„. Imię tego rejonu brzmi „Sarkofag Jego Bogów„. Tajemnicze jaskinie Zachodu, obok których Wielki Bóg przeciąga w swej barce jako ten, którego ciągną jego bogowie, którzy są w Dat. Te sceny zostały wykonane według wzoru jaki jest namalowany w północnej części Ukrytego Pomieszczenia w Dat. Ten kto zna ich imiona, jest tym, do którego należą szaty na ziemi i nie będzie on odparty od tajemniczych bram. Będzie on nakarmiony w Wielkim Grobie zaprawdę doskonale. Imię godziny nocy, która towarzyszy temu Wielkiemu Bogu brzmi „Pani Głębokiej Nocy„.

DZIEWIĄTA GODZINA NOCY

Obrazek

Przebywanie Majestatu tego Wielkiego Boga w tej jaskini. On udziela wskazówek ze swojej barki bogom, którzy w niej są. Także załoga barki tego Wielkiego Boga przebywa w tym rejonie. Imię bramy tego rejonu, obok którego ten Wielki Bóg przeciąga, aby przebywać na wodnych obszarach tego rejonu brzmi „To Co Strzeże Wylewu„. Nazwa tego rejonu brzmi „Z Wytryskającymi Istotami„. Tajemnicza jaskinia Zachodu, przy której Wielki Bóg i jego orszak przebywa w Dat. Te sceny zostały wykonane razem z ich nazwami tak, jak ten wzór, który jest namalowany we wschodniej części Ukrytego Pomieszczenia w Dat. Kto zna ich imiona na ziemi i zna miejsce ich tronów na Zachodzie, ten zajmie swój tron w Dat i pozostanie tam pod władzą Pana Potrzeb jako ten, który jest usprawiedliwiony głosem przed Trybunałem w dniu sądu. To jest pożyteczne dla tego, kto to zna na ziemi. Imię godziny nocy, która towarzyszy temu Wielkiemu Bogu w tej jaskini brzmi „Wielbiąca Która Chroni Swego Pana„.

DZIESIĄTA GODZINA NOCY

Obrazek

Przebywanie Majestatu tego Wielkiego Boga w tej jaskini. On udziela wskazówek istotom boskim, które są w niej. Imię bramy tego rejonu, obok którego ten Wielki Bóg przeciąga brzmi „Wielkie Formy I Zrodzone Kształty„. Nazwa tego rejonu brzmi „Z Głęboką Wodą I Wysokimi Brzegami„. Tajemnicza jaskinia Zachodu, w której przebywa Chepry i Ra, w której bogowie, świetlane duchy i zmarli żalą się na tajemniczy wizerunek Igeret. Te sceny zostały wykonane tak, jak ten wzór, który jest namalowany we wschodniej części Ukrytego Pomieszczenia w Dat. Kto je zna z imienia, ten przemierzy Dat aż do końca i nie będzie odpędzony przez „ Oświetlających Niebo „ przy Ra. Imię godziny nocy, która towarzyszy temu Wielkiemu Bogu na tajemniczych drogach tego rejonu brzmi „Wściekła Która Zarzyna Nieszczęsnych„.

JEDENASTA GODZINA NOCY

Obrazek

Przebywanie Majestatu tego Wielkiego Boga w tej jaskini. On udziela wskazówek istotom boskim, które są w niej. Imię bramy tego rejonu, obok którego ten Wielki Bóg przeciąga brzmi „Miejsce Spoczynku Tych Którzy Są W Dat„. Nazwa tego rejonu „Krawędź Jaskini Która Liczy Trupy„. Tajemnicza jaskinia Dat, obok której przeciąga ten Wielki Bóg, by wyjść ze Wschodniej Góry nieba. Czas połyka ich wizerunki przed „Patrzącym„ który jest w tym rejonie. On ponownie je odda przy narodzinach Chepry na ziemi. Te sceny zostały uczynione w ten sposób, jak ten wzór, który jest namalowany w ukryciu Dat we wschodniej części Ukrytego Pomieszczenia. Kto to zna, ten dzieli swoją ofiarę jako dobrze zaopatrzony duch świetlany w niebie i na ziemi, zaprawdę doskonale. Imię godziny nocy, która towarzyszy temu Wielkiemu Bogu w tej jaskini brzmi „Ugwieżdżona Pani Barki Która Odtrąca Wroga Swym Ukazaniem Się„.

DWUNASTA GODZINA NOCY

Obrazek

Przebywanie Majestatu tego Wielkiego Boga w tej jaskini „Koniec Praciemności„. Ten Wielki Bóg będzie narodzony w swej formie Chepry w tej jaskini. Powstają Nut i Nenet, Huh i Huhet przy tej jaskini na narodzenie tego Wielkiego Boga, ponieważ on wychodzi z Dat, zasiada w barce dziennej i wychodzi spomiędzy ud Nut. Imię bramy tego rejonu „Ta Która Podnosi Bogów„. Imię tego rejonu „Z Powstającą Ciemnością I Rozświetlającym Narodzeniem„. Tajemnicza jaskinia Dat, w której ten Wielki Bóg będzie zrodzony, aby wyłonić się z Nun i umieścić na ciele Nut. Te sceny zostały uczynione tak, jak ten wzór, który jest namalowany we wschodniej części Ukrytego Pomieszczenia Dat. To jest pożyteczne dla tego, kto to zna na ziemi, w niebie i w ziemi.

Początek światła, koniec praciemności. Bieg Ra na Zachodzie, tajemnicze cele, które ten bóg w nim urzeczywistnia. Wybrane przewodniki, tajemnicze pismo z Dat, które nie będzie znane żadnym ludziom z wyjątkiem wybranych. Ten wizerunek został wykonany w ten sposób, jak w Tajemniczym Pomieszczeniu Dat, niewidzialnym, niedostrzegalnym. Kto zna te tajemnicze wizerunki jest dobrze zaopatrzonym duchem świetlanym. Zawsze wychodzi on i wchodzi do Dat, zawsze mówi do żyjących. Jak zostało zaprawdę stwierdzone milion razy.

http://egipt-faraonow.blogspot.com/p/ksiega-amduat.html
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 29 kwie 2016, 22:00

Starożytni Egipcjanie Klonowali Faraonów

https://www.youtube.com/watch?v=_Ml5elstMqs

Opublikowany 22.01.2016
David Sailor opisuje starożytną metodę Egipcjan do "Wskrzeszenia faraona".
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 16 maja 2016, 14:52

Nie tylko piramidy......

O, Egipcie, Egipcie! Z twojej wiedzy pozostaną tylko bajki, które
przyszłym pokoleniom wydawać się będą nie do wiary.
Apulejusz


Jezioro Mojrisa
Jeśli ktoś uważa, że piramidy są największą zagadką starożytnego Egiptu, to jak sądzę jest w błędzie. Opisy starożytnych przekazują nam większą zagadkę niż piramidy, o wiele bardziej tajemniczą, bo oglądaną w zamierzchłej przeszłości, zaginioną i nie odnalezioną do tej pory – egipski Labirynt. Jednak i on blednie przy największej budowie wszechczasów jaką jest jezioro Mojrisa. Jeśli moje rozumowanie jest słuszne, to mamy do czynienia z największym przedsięwzięciem hydrotechnicznym – ogromnym zbiornikiem retencyjnym, dzięki któremu dolina Nilu stała się największym spichlerzem starożytności i bezpiecznym miejscem dla monumentalnych budowli Egiptu. W tej koncepcji piramidy są tylko elementem w wielkim systemie nawadniania i okiełznania wylewów wielkiej rzeki.

Labirynt egipski stanowi chyba największą zagadkę ostatnich dwóch tysięcy lat. To, że istniał, świadczą relacje naocznych świadków (ich relacje poniżej). Z opowieści starożytnych wynika, że był zbudowany z potężnych płyt kamiennych.


Obrazek HERODOT – O Minie, pierwszym królu Egiptu, opowiadali kapłani, że naprzód budową tamy ubezpieczył Memfis przed zalewami Nilu, [
] Skoro więc temu Minowi (opowiadają), pierwszemu królowi Egiptu, odgrodzone ramię Nilu zamieniło się w ląd stały, założył tam miasto, które teraz nazywa się Memfis, [
] a od zewnątrz wokoło niego wykopał jezioro, od rzeki ku północy i zachodowi (bo w kierunku wschodnim sam Nil stanowił granicę); nadto wybudował w tym mieście świątynię Hefaistosa, która jest wielka i jak najbardziej zasługuje na wzmiankę.
Postanowili także pozostawić po sobie [dwunastu królów] wspólny pomnik, i stosownie do tej decyzji zbudowali labirynt, który leży nieco powyżej Jeziora Mojrisa, całkiem blisko tak zwanego Miasta Krokodyli. Ten ja widziałem, a przewyższa on zaiste wszelki opis, bo gdyby nawet ktoś razem zliczył wzniesione przez Hellenów mury i wykonane przez nich budowle, pokazałoby się, że kosztowały one mniej trudu i wymagały mniejszych wydatków niż ten labirynt. A przecież także świątynie w Efezie i na Samos godne są uwagi. Były wprawdzie i piramidy wyższe ponad wszelki opis, a każda z nich dorównywała wielu i wielkim helleńskim dziełom; ale oczywiście labirynt nawet piramidy prześcignął. Ma on mianowicie dwanaście krytych podwórców, których bramy stoją naprzeciw siebie, sześć zwróconych jest na północ, a sześć na południe, jedna obok drugiej; a od zewnątrz otacza je jeden i ten sam mur. Są w nim dwojakie komnaty, jedne podziemne, drugie nad tymi w górze, w liczbie trzech tysięcy, po tysiąc pięćset z każdego rodzaju. Otóż nadziemne komnaty sam widziałem i przeszedłem, natomiast o podziemnych dowiedziałem się tylko z opowiadania. Przełożeni bowiem nad nimi Egipcjanie w żaden sposób nie chcieli ich pokazać, oświadczając, że są tam groby królów, którzy pierwotnie ten labirynt wybudowali, oraz świętych krokodyli. Tak więc o podziemnych komnatach mówimy tylko to, cośmy usłyszeli, a górne, większe od dzieł ludzkich, widzieliśmy sami. A do tego naroża, w miejscu gdzie kończy się labirynt, przylega piramida czterdziestosążniowa (ok. 72 m), na której wyryte są wielkie figury. Droga do jej wnętrza idzie pod ziemią. Chociaż ten labirynt jest tak wielkim dziełem, jeszcze większy wzbudza podziw tak zwane Jezioro Mojrisa, obok którego ten labirynt jest wybudowany [
] Że zaś stworzyły je i wykopały ręce ludzkie, ono samo to zaświadcza. Bo mniej więcej w środku jeziora stoją dwie piramidy, każda wystająca z wody na pięćdziesiąt sążni (ok. 90 m), a pod wodą jest równie głęboka ich podbudowa. Na każdej znajduje się kamienny kolos, siedzący na tronie. Bo najrozmaitsze wyjścia przez sale i zakręty poprzez podwórce wzbudzały w nas tysiączny podziw, gdyśmy z jednego podwórca przechodzili do komnat, a z komnat do korytarzy, a z korytarzy do innych sal i znowu do innych podwórców z komnat. Dach tego wszystkiego jest z kamienia, podobnie jak ściany, ściany zaś pełne są wyrytych figur. Każdy podwórzec jest dokoła otoczony kolumnami z białego i jak najściślej spojonego ze sobą kamienia. [
] z całego kraju, który teraz leży poniżej jeziora Mojrisa, a do którego żegluga od morza w górę rzeki trwa siedem dni, ani jeden punkt wówczas nie wystawał z wody. Opowiadali też krajowcy, że to jezioro pod ziemią ma ujście do libijskiej Syrty, ciągnąc się wzdłuż gór powyżej Memfis ku zachodowi w głąb kraju libijskiego.

DIODOR – Po śmierci króla Egipcjanie ponownie wywalczyli sobie niepodległość i posadzili na tronie swojego władcę, Mendesa, zwanego przez niektórych Marrosem. Nie dokonał on wprawdzie żadnych wojennych czynów, wybudował sobie jednak grobowiec, tak zwany labirynt, który zdobył sławę nie tyle z powodu wspaniałości budowy, ile z powodu jej niezwykłej pomysłowości. Kto bowiem do niego wszedł, ten nie tak łatwo znajdzie wyjście, jeśli nie ma u boku zmyślnego przewodnika. Niektórzy powiadają też, że Dedal przybył do Egiptu, podziwiał pomysłowość tego dzieła i potem zbudował Minosowi na Krecie labirynt, podobny do egipskiego, w którym według legendy przebywał Minotaur. Labirynt na Krecie zniknął całkowicie, nie wiadomo czy dlatego, że władcy kazali go rozebrać, czy też czas zniszczył owe dzieło, natomiast całość budowli egipskiej po dziś dzień przetrwała w stanie nienaruszonym. W dziesięć pokoleń po wymienionym wyżej królu władanie nad Egiptem objął Mojris i wybudował w Memfis północne przedsionki [
] Kazał też wykopać o dziesięć schojnów na północ od miasta jezioro nadzwyczajny pożytek dające i o niewiarygodnej wprost wielkości. Jego obwód wynosić miał bowiem 3600 stadiów (ok. 643,5 km) i głębokość przeważnie 50 sążni (ok. 90 m). Kto zatem zastanowiwszy się nad ogromem tego dzieła, nie zada sobie pytania, ile tysięcy ludzi przez ile lat musiało przy nim pracować.”

Obrazek STRABON – Jezioro Mojrisa przez swoją wielkość i głębokość nadaje się zatem do tego, by w czasie przyboru Nilu przyjąć przelewające się wody [
] u obu ujść kanału znajdują się też jednak śluzy, którymi budowniczowie kierują wpływem i wypływem wody. Ponadto znajduje się tu także labirynt, dające się porównać z piramidami dzieło budowlane, a obok grobowiec króla, który kazał wybudować labirynt [
] jest tam tyle otoczonych kolumnadami i przylegających do siebie pałacowych sal, wszystkie w jednym szeregu i wszystkie przy jednej ścianie [
] Przed wejściami znajduje się wiele długich, krytych korytarzy, które mają między sobą kręte połączenia, tak że bez przewodnika żaden obcy nie zdołałby odnaleźć wejścia czy wyjścia z każdej sali.
Najbardziej godne podziwu jest jednak to, że strop każdej z komnat składa się z jednego kamienia i że także szersze strony krytych korytarzy wyłożone są płytami z jednego kamienia nadzwyczajnej wielkości, przy czym nigdzie nie dodano ani drzewa, ani innego materiału budowlanego. Jeśli wejść na dach, który nie znajduje się na bardzo znacznej wysokości, to ujrzy się kamienną powierzchnię z takich samych ogromnych płyt [
] również ściany zrobione są z kamienia nie mniejszej wielkości. Przy końcu [
] znajduje się grobowiec, czworoboczna, mierząca u każdego boku około cztery plethrony (ok. 120 m) piramida o tejże wysokości. Imię w niej pogrzebanego jest Ismandes [
] Jeśli przepłynąć obok tej budowli i jeszcze sto stadionów (ok. 18 km) dalej, napotyka się miasto Arsinoe. Nazywało się dawniej Miastem Krokodyli [
] Nasz gospodarz, jeden z najznamienitszych mężów, który pokazywał nam tam święte przedmioty, poszedł razem z nami do jeziora.”

Obrazek PLINIUSZ STARSZY – „Powiedzmy i o labiryntach, bo to chyba najbardziej niesamowite dzieło wzniesione ludzkim kosztem, choć bynajmniej – wbrew temu, co by można przypuszczać – niefantastyczne! Jeden znajduje się do dzisiaj w Egipcie, w nomie herakleopolitańskim. To podobno pierwszy w ogóle labirynt, zbudowany przed 3600 laty przez faraona Petesucha, czyli inaczej Tithoesa. Przeznaczenie budowli podaje się rozmaicie. [
] Nie ulega wątpliwości, że stąd właśnie zaczerpnął Dedal wzór owego labiryntu, który wybudował na Krecie; ale jego naśladownictwo ograniczyło się tylko do jednej setnej części tegoż [
] To był drugi labirynt po egipskim. Trzeci jest na Lemnos, czwarty w Italii. Wszystkie zbudowane były z polerowanego kamienia, kryte sklepieniami, a przy tym egipski – rzecz dla mnie w wysokim stopniu zdumiewająca – ma przy wejściu kolumny z marmuru paryjskiego. Reszta jest z czerwonego granitu, ze spojonych z sobą olbrzymich głazów, których nie potrafią obruszyć stulecia, nawet przy walnej pomocy Herakleopolitów (bo ci nienawistnej sobie budowli w dziwnie uparty sposób stale zagrażali).
Poza tym są tam też świątynie wszystkich bóstw egipskich, a ponadto czterdzieści kaplic Nemezys i niezliczone piramidy o boku po 40 sążni (ok. 72 m), sześć zawierających u podstawy arura. Porządnie już zmęczony marszem przychodzi człowiek do owych pozbawionych wyjścia błędnych korytarzy. A tu są jeszcze sale wysoko na piętrach i krużganki, z których się schodzi dziewięćdziesięciu stopniami. Wewnątrz kolumny z porfirytu, wyobrażenia bogów, posągi królów, potworne jakieś postacie. Niektóre pałace tak są położone, że przy otwarciu drzwi powstaje wewnątrz straszliwy grzmot, po większej też części wędruje się tam w ciemnościach. Poza murem leżą znów dalsze ogromne budynki należące do labiryntu tzw. skrzydła. Dalej jeszcze inne, podziemne komory, do których wiodą przekopane w ziemi korytarze.”

Dość ciekawie w tym kontekście brzmią dwie wypowiedzi – Strabona – „Jeśli wejść na dach, który nie znajduje się na bardzo znacznej wysokości, to ujrzy się kamienną powierzchnię z takich samych ogromnych płyt.” i Zajdlera (Atlantyda) – „Na terenie Sahary znaleziono pokryte dziś piaskami tajemnicze płyty, które niektórzy uważają za resztki lotniska prehistorycznego.”. Co z tego wynika? Zajdler pisze o czymś dużym powierzchniowo, a jeśli to nie lotnisko tylko dach dużej budowli? Szkoda, że Zajdler nie podaje miejsca znaleziska.

Labirynt, jak utrzymują starożytni, leżał nad jeziorem Mojrisa, stąd pierwszym krokiem winno być umiejscowienie tego jeziora. Na każdym zdjęciu widzimy plamę w kształcie trójkąta z wierzchołkiem zwróconym na południe leżącą na lewym brzegu Nilu i zajmującą spory obszar pustyni. W górnej części widzimy też kilka łańcuchów wzniesień na pustyni. Jest dość prawdopodobne, by część tego obniżenia mogło zajmować jezioro Mojrisa. Od piasków pustyni wyraźnie odbija się zielona część delty Nilu jak również sama dolina rzeki. A swoją drogą, czy ktoś zbadał już wiek delty rzeki? Czy jest pewność, że Nil płynął w ten sposób od zawsze? Czy jest możliwe, że Nil rozpoczął toczyć swe wody w tym korycie dopiero po „wielkim uskoku skorupy ziemskiej”? Jeśli tak, to badania wieku delty Nilu winny to wyjaśnić.

Z relacji starożytnych i badań archeologów wiemy, że delta w obecnym kształcie istnieje już kilka tysięcy lat i przechodziła raczej nieznaczne zmiany spowodowane głównie trzęsieniami ziemi, dość częstymi w tym rejonie świata. Ostatnie największe, te które rzekomo zatopiło pałac Kleopatry i latarnię morską na Faros miało mieć miejsce w roku 365 pne. Dolina Nilu jest wyrzeźbiona w podłożu skalnym na dość dużą głębokość. Ile czasu, a przede wszystkim jakie ilości wody dokonały takiej erozji. Być może ma to związek z okresem wielkich opadów, jakie miały miejsce w Egipcie przed tysiącami lat, z tymi samymi opadami, które dokonały erozji Sfinksa. Takich badań się jednak nie prowadzi. Na mapce poniżej starałem się określić choć w przybliżeniu położenie legendarnego Labiryntu. Z opowiadań starożytnych wiemy, że:

• na północ od Memfis znajdowały się tzw. „północne przedsionki” jeziora,
• jezioro leżało po zachodniej stronie Nilu,
• jezioro liczyło w obwodzie ok. 3600 stadiów, co odpowiada mniej więcej 650 km,
• jezioro wybudowano po to, by zbierać wody powodziowe z Nilu i regulować nawadnianie delty Nilu,
• nadmiar wody mógł być „zrzucany” bezpośrednio do morza Śródziemnego, do zatoki Syrta
• labirynt znajdował się powyżej jeziora Mojrisa (chodzi zapewne o położenia względem tafli jeziora),
• Labirynt leżał w pobliżu miasta krokodyli (Krokodylopolis, Arsinoe) w odległości około 18 km i był obiektem permanentnie zagrożonym atakiem ze strony mieszkańców Herakleopolis (konflikt religijny Egipcjan z Arabami?)

Obrazek

Stworzyłem prawdopodobny zarys brzegów jeziora gdzie granatowa przerywana linia zakreślona wokół niecki liczy sobie około 1100 km. Po wyłączeniu pasm wzgórz leżących w północnej części „napełniłem wodą” to hipotetyczne jezioro. Długość nowej linii brzegowej zawiera się pomiędzy 600 a 700 km, a więc jest zbliżona do długości podanej przez Diodora. Jak powstało jezioro? Mówienie o jego budowie w całości jest chyba lekką przesadą. W moim przekonaniu wkład budowniczych polegał zapewne na zbudowaniu śluz oraz sztucznych brzegów tam, gdzie poziom gruntu był obniżony i nie zapewniał utrzymania wody w zamierzonych granicach. Było to i tak gigantyczne przedsięwzięcie geodezyjno-budowlane.

Jak napełniono ten, liczący prawie 3057000 mln metrów sześciennych zbiornik? Wlewając do niego wodę z prędkością 100 metrów sześciennych na sekundę potrzeba by było około 970 lat!!! Być może pomogła sama przyroda. Jeśli przyjąć, że potop, który nawiedził Egipt był spowodowany jednym z poprzednich „wielkich uskoków
”, to jest całkiem prawdopodobne, że miejsce to zostało zalane wodami morza Śródziemnego. Tysiące lat parowania i zasilania go sztucznym kanałem z Nilu być może uzdatniło wodę na tyle, że stała się przydatna do uprawy roli. Nie można chyba też wykluczyć, że cywilizacja Bogów dokonała tego przy pomocy środków chemicznych.

Aby uchronić dolinę i deltę Nilu przed powodziami, należało odbierać nadmierną część wody rzece w jej górnej części zanim ta zaczęła przybierać po opadach w głębi afrykańskiego lądu. Na mapie można ujrzeć, że w miejscowości Dairut (po drugiej stronie Nilu leży Tell el Amarna) Nil oddziela od siebie małą odnogę płynącą wzdłuż rzeki na północ. Jest to kanał Józefa (Bahr Jusuf). Czy tu należy szukać południowej śluzy? Bardzo możliwe choć mało prawdopodobne. Z tego miejsca rozpoczyna się moje hipotetyczne jezioro. Brak opisu jakie tereny można było nawadniać z jeziora Mojrisa utrudnić może odnalezienie śluzy (lub śluz) północnych. Logicznie – nawadniana powinna być delta Nilu ze śluz w pobliżu Memfis (blisko Memfis znajduje się Giza). Zakładając, że moje rozumowanie jest słuszne, można w przybliżeniu wskazać położenie Labiryntu, chociaż pisząc te słowa w roku 2003 jestem prawie pewien, że miejsce położenia Labiryntu jest już doskonale znane. Skoro amerykański satelita sporządził mapę, na której widoczne są koryta rzek pod piaskami Sahary, to na pewno poznano już miejsce położenia tego, najważniejszego chyba zabytku na Ziemi. Dlaczego trzyma się to w tajemnicy? Jestem chyba w stanie to wyjaśnić – pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze. A ponadto najzwyklejsi złodzieje, których interesuje tylko materia, a nie treść. Być może także, w zgodzie z teorią spiskową, przeciwna jest liczna rzesza egiptologów bojąca się utraty prestiżu i dochodów z owoców dotychczasowej pracy.

Obrazek Znalazłem też coś bardzo ciekawego. Fragment starszej i trochę dokładniejszej mapy Egiptu, na której Nil rozgałęzia się dużo dalej na południe. Czy coś może to zmienić. W moim przekonaniu tak. Poprzednio pisałem, że kanał Józefa, a właściwie jego początek, jest miejscem gdzie należy szukać śluz południowych jeziora Mojrisa. W tej sytuacji początek pobierania wody z Nilu należało by przenieść niżej na południe. Jak się później przekonamy, to jeszcze nie koniec poszukiwań.

Stawiam ciekawą, być może obrazoburczą hipotezę. Pamiętamy zapewne opis tzw. Ozyrejonu w Abydos. Do dziś nie wiadomo co to mogło być i do czego miało służyć. Zbyt toporne i za małe na świątynię, brak „podłogi” i stojąca tam wiecznie woda. Brak jakichkolwiek ornamentów czy inskrypcji. Ogólnie budowla sprawia wygląd, jakby musiała wytrzymać napór jakiś ogromnych sił natury. Ponadto całość położona jest o 15 m niżej niż pełna przepychu i ornamentyki oraz dużo większa świątynia faraona Setiego II, co być może świadczyć o tym, że Ozyrejon zbudowano wcześniej. Wokół budowli wykonano terasy, które jak sądzę, miały zabezpieczać ją przed zasypaniem lub obsuwaniem się ziemi podczas ulewnych deszczów czy trzęsień ziemi. Środki zabezpieczające świadczą, że dla budowniczych była na pewno ważną budowlą.

Hipotezę swoją sformułowałbym pytaniem. Czy to przypadkiem nie są pozostałe fragmenty jakiejś budowli hydrotechnicznej, a więc może pozostałości śluzy południowej? Monumentalny, jakby toporny wygląd budowli wskazuje, że nie miała pełnić funkcji reprezentacyjnych lecz inną nie znaną nam funkcję. Nie ma w niej także „ludzkich” miejsc – osobnych pokoi czy komnat, posągów Bogów czy miejsc na ołtarze. Budowla zrekonstruowana (oczywiście tylko na papierze) przez egiptologów posiadać miała przykrycie z prostych i ciężkich kamiennych płyt. Egiptolodzy wysnuli także wniosek, że ponieważ ciągle stała tam woda po świątyni poruszano się łódką. Wielkie brawa! Ale czy to była na prawdę świątynia? Wygląd bardziej predestynuje ją do typu „przemysłowego”. Czy tak mogły wyglądać śluzy jeziora Mojrisa lub jakieś urządzenie hydrotechniczne z nimi związane? Bardzo podobny wygląd ma świątynia „Chefrena” w Giza. Styl podpór i legarów jest prawie identyczny.

ObrazekObrazekAbydos tzw. Ozyrejon

ObrazekObrazekGiza – „świątynia” Chefrena

Strabon pisał o Ozyrejonie: „
niezwykła budowla z litego kamienia ze źródłem na dużej głębokości. Schodzi się tam wysoko sklepioną galerią z ogromnych, doskonale obrobionych kamieni. Miejsce to połączone jest kanałem z wielką rzeką
”. Jest także ciekawe skąd w Ozyrejonie bierze się woda? Budowla znajduje się powyżej Nilu a deszcz jest tam rzadkością. Woda gruntowa? A może nieznany podziemny zbiornik?

Ciekawie też w tym kontekście przedstawia się rola egipskiego bóstwa imieniem Hapy. Jego zadaniem było regulowanie wzbieraniem wód Nilu, w okolicach I katarakty, w grocie koło Assuanu oraz dozorowanie wylewów Nilu w Dolnym Egipcie z „Domu Hapy” znajdującego się na wyspie Roda na Nilu w pobliżu Memfis. Ponadto dodatkowym zadaniem Boga o imieniu Chnum była opieka nad źródłami Nilu, które Egipcjanie umieszczali w okolicach I katarakty, a więc też w pobliżu Assuanu. Czy pod piaskami pustyni znajduje się jeszcze jakiś nieodkryty kanał biegnący aż od Assuanu do jeziora Mojrisa?

Starożytne przekazy o skrzydlatej tarczy słonecznej w Edfu mówią, że „Bog Ra ze swoim orszakiem wylądował na zachód od Edfu, na wschód od kanału Pechennu”. Wniosek jaki się nasuwa, to taki, że Ra wylądował pomiędzy Edfu a jakimś istniejącym kanałem na zachód od niego. Edfu jest znacznie powyżej Assuanu, a na zachód od niego dziś rozciąga się pustynia. Czy chodzi tu o kanał łączący Nil (Assuan) z jeziorem Mojrisa? Prawdopodobnie.

Zastanawiający jest jeszcze jeden fakt. Wzdłuż całego Nilu powyżej Assuanu, tuż nad jego brzegami, zbudowano olbrzymie kompleksy świątynne i pałacowe. Żadnego nie otoczono wałami przeciwpowodziowymi. Budowano także na wyspach na rzece. Luksor, Karnak, Memfis, budowle na wyspie Elefantyna czy Roda. Czy ktoś zagrożony corocznymi, potężnymi wylewami rzeki zdecydował by się na budowę w takich miejscach? Na pewno nie. Ci co budowali byli pewni, że zalanie terenu budowy im nie grozi. Mieli przecież ochronę w postaci potężnego zbiornika retencyjnego – jeziora Mojrisa.

Obrazek Pozwoliłem wykonać sobie trochę dokładniejszą mapkę prawdopodobnego rejonu położenia Labiryntu, a właściwie kompilację ze zdjęciem satelitarnym. Oczywiście nie jest to praca stricte kartograficzna, ale przybliżona dająca ogólne pojęcie co do rejonu moich zainteresowań. Jest to rejon określany mianem Oazy Fajum, na terenie której znajduje się jezioro o nazwie Moeris (czarna plama po lewej). Różnica wysokości pomiędzy jasnymi obszarami zachodniego brzegu Nilu a dzisiejszą taflą wody jeziora Moeris wynosi ponad 60 metrów. Strabon pisał: „Jeśli przepłynąć obok tej budowli i jeszcze sto stadionów (ok. 18 km) dalej, napotyka się miasto Arsinoe. Nazywało się dawniej Miastem Krokodyli.” Biały okręg z centrum w dzisiejszym Arsinoe wyznacza odległość około 18 km od miasta. Przecina on zółty obszar, który być może leżał powyżej lustra wody legendarnego jeziora i jak sądzę na jego obrzeżach należałoby szukać Labiryntu.

Ponadto jak wspomina Pliniusz Starszy: „Reszta jest z czerwonego granitu, ze spojonych z sobą olbrzymich głazów, których nie potrafią obruszyć stulecia, nawet przy walnej pomocy Herakleopolitów (bo ci nienawistnej sobie budowli w dziwnie uparty sposób stale zagrażali).”, z czego można wywnioskować, że Labirynt leżał w pobliżu Herakleopolis. Najlogiczniej pasuje tu obszar oznaczony przeze mnie literą „B”. Dość intrygująco brzmi też ostatnie zdanie u Pliniusza. Czy w grę wchodziła walka o hegemonię ośrodka religijnego wśród samych Egipcjan, czy też w tle widać walkę dwóch różnych religii? Trudno powiedzieć.

Na zdjęciach satelitarnych w przesmyku pomiędzy linią Hawara-Ptolemais a Kom Medinet Ghurab (niestety nie dysponuję wyraźnymi zdjęciami) widoczne są prawdopodobnie płynące wody jako ciemne linie. Jedna linia wygląda jak naturalna rzeka z widocznymi meandrami, natomiast druga jest złożona z długich prostych odcinków wzdłuż których biegnie jasna linia.

Obrazek Na zdjęciach satelitarnych w przesmyku pomiędzy linią Hawara-Ptolemais a Kom Medinet Ghurab (niestety nie dysponuję wyraźnymi zdjęciami) widoczne są prawdopodobnie płynące wody jako ciemne linie. Jedna linia wygląda jak naturalna rzeka z widocznymi meandrami, natomiast druga jest złożona z długich prostych odcinków wzdłuż których biegnie jasna linia (prawdopodobnie droga). Obie zmierzają w kierunku Nilu. Być może w tym przesmyku należałoby poszukiwać resztek potężnej zapewne śluzy, ale takich poszukiwań się nie prowadzi. W Hawara i Lahun znajdują się piramidy, po drugiej stronie przesmyku piramid już nie ma (być może czekają na odkrycie).

Ciekawszym jednak obiektem jest „coś”, co znajduje się po drugiej stronie Nilu (żółty prostokąt ze znakiem zapytania). Do złudzenia przypomina tajemnicze obiekty znajdujące się obok Gizy, które opisywałem jako „Kosmodrom Giza?”. Długość obiektu wynosi kilka kilometrów. Część tego terenu wygląda na zamieszkały, ale nie słyszałem o pracach badawczych w tamtym rejonie. Czy nie czas zająć się koncepcją „hydroenergetyczną”? To nie religia i kapłani stanowiły o potędze Egiptu, o jego potędze decydowała gospodarka rolna doliny Nilu, a tą z kolei regulował potężny system nawadniający – jezioro Mojrisa i cały system hydroenergetyczny jemu podporządkowany. Trzeba baczniej zacząć się przyglądać lewemu brzegowi Nilu od Giza po Assuan i szukając ujść wodnych oraz starych kanałów nawadniających ułożyć te puzzle w jedną logiczną całość.

treborok
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: janusz » niedziela 29 maja 2016, 23:30

„Słoneczne barki” starożytnego Egiptu

Powróćmy jeszcze do tzw. „słonecznych barek” występujących w starożytnym Egipcie. Nam, współczesnym, barka kojarzy się tylko ze środowiskiem wodnym i tylko z urządzeniem pływającym po wodzie. Co innego w starożytnym Egipcie. Potrafiła pływać, latać w powietrzu, a nawet przemierzać kosmos. Nazwę „słoneczna” nadali jej współcześni egiptolodzy biorąc ją zapewne od Słońca, które według wierzeń egipskich, wędrowało w barce po nieboskłonie.

ObrazekObrazekObrazek

Najstarsze rysunki i reliefy wskazują na to, że początkowo barki służyły tylko do przewożenia Bogów. „Nawigatorami” też byli bogowie. Podróżnicy byli chronieni, na co wskazuje kobra w koronie otaczająca pasażera oraz wszystkowidzące oko Ra. Przypatrzmy się dokładnie rysunkom. Na żadnej z barek nie widać nic, co służyło by do jej poruszania. Każda posiada tylko urządzenie do sterowania i tylko na niektórych są jakieś pomieszczenia. Co było jej napędem? Zwróćmy uwagę na dziwne zakończenie rufy i dziobu. Na niektórych rysunkach oba elementy są zakończone „kwiatem lotosu”, czymś w rodzaju dyszy, a co więcej, zakończenia te są ruchome, mogą wyginać się i do przodu i do tyłu. Zapomniana technika cywilizacji Bogów? W naszej współczesnej technice próżno by szukać takiego rozwiązania.

ObrazekObrazekObrazek

Drugą charakterystyczną cechą barek jest to, że są bardzo niskie, rzec można płaskodenne. W naszym, dzisiejszym wyobrażeniu o maszynach pływających, nie widać w nich miejsca gdzie można by umiejscowić współczesny napęd. Musiały to być jednak potężne urządzenia pływające, skoro na jednym z rysunków widać transport kamiennego obelisku (istnieje rysunek barki transportującej dwa obeliski). Czy kilkutonowy obelisk można transportować łodzią z drewna lub trzciny? Gdyby istniały takie możliwości, Arabowie (i nie tylko) już dawno porozwoziliby je po całym świecie. A czym przetransportowano skradzione w Egipcie obeliski do Europy czy Ameryki? Dopiero wielkimi statkami i to w nieodległej przeszłości.

ObrazekObrazekObrazek

Czas Bogów przeminął. Na późniejszych rysunkach barki zaczyna zaopatrywać się najpierw w wiosła, a potem w żagle, choć gwoli prawdzie, istnieją też reliefy przedstawiające barki z żaglami, ale te jak sądzę przedstawiają „ludzką” jej wersję. Ówczesny artysta rozumiał, że barka sama pływać nie może i dorysował to, co stosował człowiek. Dzisiejsze łodzie pływające po Nilu budowane są z drewna lub trzciny, bo tylko na takie stać biednych fellachów. Czy nie są to tylko ludzkie namiastki boskich barek?

Obrazek Obok rysunek na papirusie przedstawiający boską barkę z ptakiem Benu. Benu, to egipski Feniks, ptak przylatujący co 500 lat do Heliopolis do swojego gniazda, by ponownie się „odrodzić”. Przypatrzmy się samej barce. Moja interpretacja każe dopatrywać się tu technicznych elementów, przedstawionych za pomocą symboli. Tarcze interpretuję jako rodzaj energii, a nie jak egiptologia, Słońce. Zielone Słońce? Benu nad głową ma zieloną tarczę, która może symbolizować „zielone promieniowanie”, które według Egipcjan przywracało do życia bądź uzdrawiało. Nad „rufowym kwiatem lotosu” widać inny rodzaj energii i być może to stanowi sens napędu boskiej barki. Jak można zauważyć barka posiada tylko wiosło sterowe i trudno uważać je za napęd. Na dziobie widać „oko Ra”, które ja interpretuję jako system nawigacji, obserwacji i ostrzegania „załogi”. Według mnie jest to wysoka technika przedstawiona językiem symboli. Technika, w którą ludzie nie byli wtajemniczani, ale byli jej obserwatorami. Być może otrzymali wyjaśnienia jak to działa lub do czego służy i przedstawiali to w swoim, nie technicznym języku.

treborok
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 08 gru 2016, 00:19

Sarkofagi z Sakkary

Obrazek
Od momentu odkrycia w 1850 roku Serapeum w Sakkarze tajemnice tego miejsca pozostają nierozwiązane. Badacze głównego nurtu uważają, ze te masywne skrzynie były przedmiotami pochówku byków APIS, dosłownie mówiąc egipskiego boga Ptaha. Co ciekawe z 24 sarkofagów tylko trzy są opisane.

Tą nekropolię znaleziono w pobliżu Memfis. Uważa się, że wzniesiono ją około 1300 roku p.n.e i dokonano to za czasów Ramzesa II.

Żaden z badaczy nie odważy się powiedzieć, że Serepeum to dowód na utraconą starożytną technologię, wykorzystywaną przez tysiące lat. Naukowcy wskazują raczej teorię, że są to nic nie znaczące grobowce, pomimo tego, że to są jedne z najbardziej unikalnych obiektów jakie kiedykolwiek odkryto w Egipcie.

"Wewnątrz systemu tuneli wykutych w litej wapiennej skale na egipskiej pustyni znajduje się więcej niż 20 granitowych sarkofagów. Wykonano je z niezwykłą precyzją. Jest to miejsce pochówku szlachetnych byków, ale ich prawdziwe zadanie jest znacznie bardziej intrygujące. Są one wyraźnym przykładem zaginionej starożytnej zaawansowanej technologii. Mogła ona powstać przed nastąpieniem dynastii Egipskich Królów." (źródło)

Tylko jaka technologia mogła pozwolić jej budowniczym do cięcia, transportu i układania kamiennych bloków o wadze do 100 ton? Wykonano je z różanego granitu, bardzo twardej skały wydobywanej w kopalniach znajdujących się około 800 km od Sakkary. Inne z sarkofagów wykonano z jeszcze twardszego materiału - diorytu, wydobywanego w kopalniach znajdujących się jeszcze dalej.

Obrazek

Dalsze dowody, które wskazują, że ogromne sarkofagi Serapeum w Sakkarze nie były wykorzystywane jak grobowe komory to próby otwarcia przy użyciu prochu. Te które otworzono w taki sposób (kilka tysięcy lat później nie można było zdjąć pokryw przy użyciu mniej inwazyjnych sposobów) były puste.

Obrazek

Jest też kolejne pytanie, skoro to miały być sarkofagi zbudowane przez Egipcjan w celu uczczenia pamięci byków Apis, to dlaczego są puste?

Te puste grobowce w nekropolii w Sakkarze są kolejną fascynującą tajemnicą z wieloma pytaniami na które szybko lub w ogóle nie dostaniemy odpowiedzi.

http://paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy ... -z-sakkary
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 17 gru 2016, 23:31

"Globalna Amnezja - Materiał Filmowy Foerstera"

https://www.youtube.com/watch?v=pKUzZ-4Gr5I

Opublikowany 29 kwi 2015

Brien Foerster zabierze cię na niesamowitą eksplorację starożytnych, czasem wogole niepokazywanych turystom miejsc w Egipcie, które ukrywaja w sobie niesamowite sekrety prawdziwej histori naszej planety.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 04 mar 2017, 23:28

Starożytna zapomniana technologia

Dzwięk i antygrawitacja

Obrazek

Obróbka kamienia

Opierając się na pomyłkowych nacięciach na sarkofagu w Komorze Królewskiej (długości 2,28 m) i innych licznych nacięciach w całej Gizie, piła musiała mieć wg założeń Petriego około 2,7 metra. Ostrze takich pił musiały być zakończone szlachetnymi kamieniami (choć oficjalnie uważa się, że używano w tym czasie urządzeń z brązu i miedzi). Dodatkowo używano tokarek- o czym świadczą wazy diorytowe, oraz wiertła rurowe o ostrzach z kamieni szlachetnych jak szafir czy rubin. „W przypadku wierceń w granicie na wiertło o średnicy 4 cali (10 cm) przykładano prawdopodobnie ciężar rzędu 1 – 2 ton. Na rdzeniu granitowym spiralne nacięcia zagłębiają się na 0,100 cala (2,54 mm) na odwodzie długości 6 cali (15,24 cm). Daje to stosunek 1:60.

Ronald Rahna z firmy Rahn granite Surface Plate Co z Dayton w stanie Ohio stwierdził: supernowoczesne wiertła z diamentowymi końcówkami wykonujące 900 obrotów na minutę przewiercają granit w tempie 25 mm na 5 minut (0,0055 mm na jeden obrót) porównując to do wyliczeń Petriego, starożytni Egipcjanie cieli granit z prędkością wiertła 500 x większej niż nasze współczesne!!!

Obrazek 1995 – Amerykański specjalista narzędziowy, technolog Christopher Dunn badając bloki, kamienne naczynia, sarkofagi w Gizie, czy w Sakkarze i Muzeum w Kairze potwierdził założenia Petriego iż używano technologii frezowania, czy wiercenia (tzw. trepanacyjnego)[2]. Np. w wywierconych otworach zauważył (jak Petrie), że spiralne nacięcia są równie głębokie, a nawet głębsze w kwarcu niż w sąsiadującym skalenie co jest niemożliwe, bo kwarc jest o wiele twardszy. Dunn wyjaśnił technikę tworzenia budowli, a dokładniej nadawania blokom odpowiednich kształtów i wierceń. Ta technika to ultradźwięki!

– ultradźwięki pozwalają wiertłu, wibrując z prędkością 19 – 25 tyś. obrotów na sekundę, przechodzić przez kwarc dużo szybciej niż miększy skaleń drgania rezonansowe kwarcu mają bowiem taką samą częstotliwość jak impulsy ultradźwiękowe używane do cięcia kamienia.
„Trudno byłoby nam zrobić dzisiaj niektóre z tych przedmiotów, nawet za pomocą naszych zaawansowanych metod obróbki. Narzędzia, którymi – jak się mówi – miałyby być te niewiarygodne przedmioty wykonane, fizycznie nie są w stanie dać choćby zbliżonego efektu”.

Mało tego, ślady wierteł w znalezionych artefaktach wskazały skok o 2,5 mm głębokości wiercenia przy jednym obrocie wiertła. Co to oznacza? W 1983 roku przemysłowe wiertła diamentowe przy 900 obrotów/min mogły zagłębić się w granit na 0,005 mm! To oznacza iż Egipcjanie wiercili 500 x szybciej niż my w XX wieku!

Technologia dźwięku

Tradycje łączące dźwięk z wznoszonymi budowlami maja charakter uniwersalny i nie ograniczają się do żadnej szczególnej rasy, kultury, religii ani kontynentu.

Egipt. Wg informacji historyka Ali bin Husayna posługujący się historiami koptyjskimi do transportu bloków używano czegoś co uderzano blok, a ten unosił się i poruszał na odległość strzały z łuku (85 metrów) np. użytej do budowy Wielkiej Piramidy.

1908 – Annie Besant w książce „Pochodzenie człowieka” odnośnie budowli megalitycznych napisała...
„Te kamienie (używane do budowy megalitycznych miast i potężnych piramid) nie były podnoszone za pomocą zwykłej siły mięśni ani też przy użyciu żadnej specjalnej maszyny, daleko przekraczającej dzisiejsze postępy nauki: podnosili je ci, którzy rozumieli i potrafili kontrolować siły ziemskiego magnetyzmu. Taki kamień tracił swą wagę i płynął w powietrzu, prowadzony dotykiem palca na miejsce przeznaczenia”.
Dowody:

Oczywiście znamy przykład to oddziaływanie śpiewaczki operowej na kieliszek, który po dłuższej chwili rozsypuje się w drobny mak. Również zdajmy sobie sprawę iż przejazd ciężkiego pojazdu obok naszego domu powoduje niezbyt przyjemne drganie ścian jak i niekiedy szyb. Drgania sprzężone, używa się właśnie po to, aby wiertła ultradźwiękowe z taką łatwością przechodziły przez kwarc. Czemu? Ponieważ każde ciało stałe posiada częstotliwość rezonansową.

W latach 50 – tych, Henry Kjellson, szwedzki inżynier i pisarz zamieścił sprawozdanie dwóch podróżników z Europy zachodniej potwierdzających na własne oczy wykorzystanie dźwięku do wprowadzenia skał w stan nieważkości i je przenoszenie.

* Szwed Dr Jarl w latach 20-30 odwiedził na zaproszenie przyjaciela tybetański klasztor na południowy zachód od Lhasy. Był świadkiem unoszenia za pomocą dźwięku bloków kamiennych o długości 1,5 metra i szerokości jak i wysokości 1 metra i ustawiania ich w określonym miejscu- za pomocą , zdaje się 19 instrumentów muzycznych.

Obrazek

* 1939 – Kjellson wysłuchał odczytu austriackiego filmowca, jak i z nim osobiście rozmawiał, który w książce „Zaginiona technologia” z 1961 roku ukrył się pod pseudonimem „Linauer” opisuje podczas pobytu w Tybecie, w klasztorze położonym w południowej części kraju, iż był świadkiem demonstracji z urządzeniem (instrument wydający dźwięk), który w duecie potrafił wpłynąć na ciężkie głazy i bloki skalne, kierując nimi jakby ważyły piórko.

Obrazek John Ernst Worrell Keely – jest pierwszą znaną osoba która badała mechanizm lewitacji dźwiękowej, jak i wykazała że jest to realna technologia. Badał drgania sprzężone wykorzystując je do: podnoszenia ciężkich przedmiotów, napędzanie ogromnych silników, wprowadzanie w stan nieważkości kul metalowych oraz kruszenia skał.

1893 – pierwszy raz w piśmie „Dashed Against the Rock” pan Plum zwrócił uwagę publiki na dokonania wynalazcy z Filadelfii. Z niego dowiadujemy się iż:

* 1888 – Keely zademonstrował swoje urządzenie burzące 12 magnatom przemysłu wydobycia m.in. złota, które odbyło się w górach Catskill w stanie Nowy York, Wyniki zszokowały świadków.

Trzeba tu na nowo przeanalizować doniesienia historyczne zawarte w Księdze Jozuego, w Biblii, dotyczące oblegania i zniszczenia murów miasta Jerycho. Była to przecież najlepiej ufortyfikowana twierdza w Kanaan, kiedy to wysłannik Pana (Jahwe) instruuje Jozuego, dowódcy 40 tysięcznej armii Izraela, jak ma się zachować aby zdobyć warownię. Ten razem ze swoja armią (razem z arką przymierza) przez 7 dni okrąża 1x mury twierdzy , grając na 7 bębnach z baranich rogów w kompletnej ciszy, zaś ostatniego dnia obchodząc 7x twierdzę z wielkimi okrzykami wojska, mury zostają zburzone. (tak swoja drogą, kochani Izraelici wymordowali wszystkich mieszkańców Jerycha: starców, kobiety i dzieci prócz rodziny Rachaby).

Wykorzystanie dźwięku w budowlach stosowały starożytne ludy:

Np.: „Fogous” w Kornwalii w Wielkiej Brytanii pochodzący z epoki żelaza zbudowano tak, aby wpadał w rezonans z falami dźwiękowymi o częstotliwości odpowiadającej wysokości głosu męskiego.

* Komnata Królewska w Wielkiej Piramidzie w Gizie jest tak skonstruowana że głos ludzki rozbrzmiewa niezwykłym echem. Ten efekt akustyczny to wykorzystanie proporcji trójkąta „pitagorejskiego”. Stosunek boków tej szczególnej figury odzwierciedla bowiem 3 najważniejsze proporcje harmoniczne, które razem dają ton podstawowy, czyli tonikę.

* Piramida El Castillo (Zamek) w zespole świątynnym Chichen Itza, który przebadał Wayne Van Kirk z Światowego Forum Ekologii Akustycznej. Potwierdzono iż jeżeli ktoś zawoła u podnuża piramidy, echo zabrzmi jakby osoba ta znajdowała się na szczycie. To samo zauważono znajdującym się opodal Wielkim Boisku (2 świątynie przedzielone placem).
Wzmianki w legendach i mitach

Mezoameryka.

* Tiahuanacu w Boliwii – wg jednej z legend szczepu Aymara miasto stworzono w epoce „Chamac Pachap- Stworzenie świata”. Pierwsi mieszkańcy posiadali nadludzką moc i potrafili przenosić kamienie, które za pomocą dźwięku trąby transportowano w powietrzu.

* Świątynia Uxmal według legend zbudowana została przez rasę karłów „Budowanie murów nie było dla nich trudne, wystarczyło tylko by zagwizdali, a ciężkie kamienie same ustawiały się na właściwym miejscu.

Grecja

* Budowa miasta Teby, stolicy Beocji zostało założone przez Kadmosa, fenickiego podróżnika i mędrca, dokończona przez syna Zeusa, Amfiona. A to on potrafił poruszać wielkie kamienie dźwiękiem liry lub harfy budując mury Teb. Pisze o tym Pauzaniusz, grecki geograf z II w. n.e. w „Przewodnik po Helladzie” Apollonius z Rodos z III w p.n.e. w poetycki sposób opisuje w „Argonautykach” że Amfion grał ..

”czysto i głośno na swojej złotej lirze” a „
”głazy
podążały jego śladem”.

Fenicka legenda opowiada o złoty wieku, poprzedzającym okres pisany, kiedy bogowie i ludzie żyli obok siebie. Pisma Sanchuniatona, najstarszy historyk fenicki żyjący przed wojnami trojańskimi (około 1200 p.n.e.) opowiada jak Bóg Uranos (Coelus) założył pierwsze miasto w miejscu Byblos (4500 p.n.e. już dobrze prosperowało). Uranos powodował że kamienie, poruszały się jakby były żywe.


Elektryczność

* Już Świątynia Salomona przed 3 tysiącami lat posiadała 24 piorunochrony. Tak, tak „piorunochrony” o czym wspomina o tym Franciszek Arago w XVIII wieku.

* Numa Pompiliusz, drugi król Rzymu umiał wywołać ogień Jowisza czyli piorun! Swoją wiedzę przekazał swojemu następcy Juliuszowi Hostiliuszowi. Wg Tytusa Liwiusza w 630 r.p.n.e popełnił błąd ginąc porażony podczas ceremonii. Ale to nie wszystko.

VI w. p.n.e – Porsena, król Etrusków, poznał tajemnice Numy i wykorzystał ją by porazić potwora zwanego
Volt! (tak swoją drogą bardzo ciekawa zbieżność nazwy, jak zauważa Charrroux) który siał spustoszenie w królestwie.

Ctezjasz – grecki historyk i lekarz z VI w.p.n.e. podczas podróży do Persji i Egiptu poznał wiedze tajemną, według której miał dwa miecze, które wbite w ziemię ostrzem zwrócone do góry, rozpędzały chmury, grady i burze.

Bateria bagdacka

18.07.1936 – w ruinach starożytnego miasta Partów w Chudżat Rabua pod Bagdadem grupa archeologów na czele z Wilhelmem Koenigiem znalazła gliniane naczynie z miedzianym prętem i zeschniętym sokiem z winogron w środku. Mówiąc prościej, była to
prymitywna bateria. Geniusz starożytności, który wymyślił to ‚urządzenie’ w III wieku przed naszą erą, wyprzedził historię o ponad 2000 lat!

1960 – znaleziono podobne baterie, tyle, że z drutem żelaznym. Wiele z nich było wypełnionych kwasami octowym i winogronowym.Działanie urządzenia potwierdzono w programie Pogromcy Mitów. Niemieccy naukowcy z Hildesheim również odtworzyli baterię – dała prąd o napięciu 0,5 V.

Żarówka z Dendery

Obrazek Relief z Dendery znajdujący się w Św. Hathor

* W świątyni Hathor w Dendera znajdują się reliefy z 1 w. p.n.e. przedstawiające zdające się przedstawiać prymitywną żarówkę podłączoną do czegoś, co może być baterią bagdadzką. Inżynier Walter Garn twierdzi, że zbudował taką żarówkę wzorując się na świątynnych płaskorzeźbach, a następnie podłączył ją do baterii bagdadzkiej.

Obrazek

Kwantowa lewitacja

Na naukowych targach Uniwersytetu w Tel Awiwie pokazano, że swobodne unoszenie się w powietrzu jest możliwe. Mechanizm nosi tajemniczą nazwę „kwantowa lewitacja”, wykorzystuje magnes schłodzony ciekłym azotem i polega na „zablokowaniu kwantowych nadprzewodników w polu magnetycznym” Quantum Levitation...

https://www.youtube.com/watch?v=Ws6AAhTw7RA

https://ripsonar.wordpress.com/2014/07/ ... chnologia/
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: janusz » środa 19 kwie 2017, 17:36

Teksty Piramid - czyli dlaczego nie wszystkie piramidy są nieme?

Obrazek
Teksty Piramid z grobowca Tetiego

W powszechnej opinii piramidy to po prostu monumentalne grobowce. O tym, że nie są to jedynie milczący świadkowie historii starożytnego Egiptu, opowiada w rozmowie z PAP egiptolog dr Joanna Popielska-Grzybowska. Badaczka zajmuje się hieroglificznymi zaklęciami - Tekstami Piramid, które są wykute w kilkunastu piramidach sprzed ponad 4 tys. lat.
Teksty Piramid - tak określa się zbiór napisów hieroglificznych wykutych we wnętrzach piramid, w których pogrzebano władców Egiptu od XXIV do XXII stulecia p.n.e. Budowle znajdują się w Sakkarze - nekropolii położonej kilkadziesiąt kilometrów na południe od słynnych piramid w Gizie.

Zdaniem badaczy, są to teksty skomponowane dla króla. Miały służyć faraonowi jako przewodnik w drodze do zaświatów i życia wiecznego.

Piramidy w Gizie, w tym piramida Cheopsa (Chufu), są o kilkaset lat starsze. Ale są zupełnie nieme - w ich komorach i korytarzach nie ma żadnych hieroglifów, oprócz pojedynczych, związanych z działalnością budowniczych. Do dzisiaj jest dla nas zagadką, co przyczyniło się do tego, że nagle teksty hieroglificzne zaczęły gęsto pokrywać wewnętrzne ściany piramid - opowiada dr Popielska-Grzybowska z Akademii im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Różnicę widać na pierwszy rzut oka. W piramidach z okresu IV dynastii (w tym Cheopsa) ściany składają się z reguły z precyzyjnie wypolerowanych bloków wapiennych. Natomiast w tych wybudowanych począwszy od czasów ostatniego władcy V dynastii - Unisa, hieroglify w pionowych kolumnach wypełniały nie tylko komory grobowe, ale i dużą część korytarzy. Wnętrze hieroglifów wypełniano niebieską masą szklaną, ale na skutek utlenienia jej kolor zmienił się na zielony. Dodatkowo sufit komór pokrywano niebieską farbą imitującą niebo i przedstawieniami złotych, pięcioramiennych gwiazd.

Skąd taka nagła zmiana? Być może sprawcą "zamieszania" był właśnie faraon Unis.

To postać bardzo tajemnicza w historii starożytnego Egiptu. Prawdopodobnie był obcokrajowcem. A skoro nie pochodził znad Nilu, być może potrzebował dodatkowego wsparcia w wyboistej drodze w zaświaty. Dlatego kazał wykuć święte teksty w trwałym kamieniu - sugeruje egiptolog.

Być może wcześniej teksty te były składane w grobowcu w postaci papirusów, dlatego nie zachowały się do naszych czasów.

Z całą pewnością zbiór Tekstów Piramid nie powstał z dnia na dzień dla jednego władcy - mówi badaczka.

Egipcjanie co prawda uważali swoich władców za bogów stąpających po Ziemi, ale byli też ludźmi praktycznymi. W ich czasach wierzono - jak to określa dr Popielska-Grzybowska - w "uzupełniające się paradoksy". Dlatego imię boga stwórcy - Atuma - można przetłumaczyć zarówno jako "wszystko" i "nic", "wszechświat" i "nicość, inercję sprzed stworzenia", "kompletny" i "(jeszcze) nieistniejący". Pojawienie się tekstów w piramidach to przypieczętowanie tego, co było faraonowi gwarantowane - kwituje badaczka.

Wykute teksty nie powtarzają się dokładnie w każdej z piramid, ich wybór zawsze się różni. Dlatego badaczom trudno jest wyróżnić jeden zwarty korpus. Nie zmienia to faktu, że gdyby je spisać w formie książkowej, zajęłyby nie mniej miejsca niż np. Biblia.

Naukowcy nie są zgodni, jaką funkcję pełniły Teksty Piramid. Panuje jednak konsensus co do tego, że miały pomóc zmarłemu władcy w osiągnięciu życia wiecznego w zaświatach. Część badaczy uważa, że były odczytywane w czasie ceremonii pogrzebowych przez kapłanów. Nie jest jednak jasne, w którym miejscu mieliby oni te recytacje rozpoczynać: od wejścia do piramidy, a może od komory grobowej? Zdaniem innych ekspertów czytanie na głos nie było potrzebne - fakt, że były wykute na ścianie piramidy, miał powodować, że działały, gdy tylko faraon ich potrzebował - faraon sam mógł korzystać z ich mocy odczytując je w razie konieczności uzyskania zamierzonego, realnego efektu. Te religijne teksty i ich odczytywanie tworzyły rzeczywistość; kreowały - tak zapewne uważali starożytni mieszkańcy Egiptu.

Naukowcy podzielili teksty na kilka grup tematycznych. Jedną z ciekawszych są zaklęcia, mające na celu odpędzenie potworów zagrażających podróży króla w zaświatach. "Padnij na swój bok!" - to jedna z formuł skierowanych do węży, które chcą ukąsić króla.

Starożytni Egipcjanie byli przekonani, że węże trafiły nad Nil z innych krain Bliskiego Wschodu. Dlatego, co ciekawe, zaklęcia, które były skierowane przeciwko nim lub raczej mające je nakłonić do powrotu +do domu+, spisano hieroglifami. Jednocześnie fonetycznie utrwalono przekazy w innych językach semickich - wierząc, że zwierzęta te zrozumieją polecenia kierowane do nich tylko w języku z kraju, z którego pochodziły - opowiada egiptolog.

Z czasem fragmenty Tekstów Piramid zaczęły się pojawiać na sarkofagach możnowładców. Zdaniem wielu badaczy wskazuje to na zjawisko, które możne określić "demokratyzacją" w dostępie do świętych formuł, umożliwiających osiągnięcie życia wiecznego. Ale nie jest to jedyna możliwość interpretacji egipskich źródeł - uważa dr Popielska-Grzybowska.

Do dzisiaj nie znamy wszystkich tekstów zamieszczonych w piramidach, nie wszystkie zostały opublikowane i naukowo opracowane. Nadal więc czekają nas niespodzianki. Doprawdy jeszcze wiele do zrobienia przed nami - podsumowuje egiptolog.

W przyszłym roku ukaże się książka dr Joanny Popielskiej-Grzybowskiej zatytułowania "I am Life – linguistic view of the creator in the Ancient Egyptian Pyramid Texts" (Jestem życiem - językowy obraz stwórcy w staroegipskich Tekstach Piramid), która - jak zapowiada badaczka - zaprezentuje przekaz zaklęć w nowym świetle.

Autor: Szymon Zdziebłowski Źródło: Nauka w Polsce - PAP

http://kopalniawiedzy.pl/Teksty-Piramid ... wska,25710
0 xAwatar użytkownika
grzegorzadam
Moderator
Posty: 10118
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 17:02
x 38
x 389
Podziękował: 19901 razy
Otrzymał podziękowanie: 14603 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: grzegorzadam » piątek 19 maja 2017, 14:26

Obeliski – anteną z kosmosem

Zainspirowany informacją o obelisku w komentarzu czytelnika – Selera – postanowiłem zaczerpnąć trochę informacji z netu na ten temat jak w tytule:„Philip Callahan, projektant systemu radionawigacyjnego pracującego na niskich częstotliwościach, budowanego w latach 50-tych XXw. na południowym Pacyfiku przez lotnictwo USA, jest autorem dwóch ciekawych książek odsłaniających tajemnice starożytnych obelisków: „Paramagnetism” (Metaire, 1995) oraz „Ancient Mysteries, Modern Visions” (Austin, 2001).

Odkrył, że obeliski są bardzo wydajnymi antenami paramagnetycznymi, które przyciągają „kosmiczną energię” (cokolwiek to znaczy), wzmacniają siły magnetyczne Ziemi i wzbogacają okoliczną glebę.


Obeliski stawiano w Egipcie, najstarszy znany został wzniesiony w Heliopolis przez Senurseta I ok. 1950r.pne., tajniki ich konstrukcji zaginęły wraz z wygaśnięciem XVII Dynastii (Tutmosisa i Echnatona).
Współcześnie zachowało się ok. 30 obelisków, w tym zaledwie kilka w Egipcie: 13 w Rzymie (Włochy), w tym najwyższy w Lateranie, we Florencji, w Urbino, w Cezarei (Izrael), Sycyli, Nowym Jorku (USA), w Paryżu i Arles (Francja), w Londynie i Wimborn/Dorset (Anglia).
Istnieją również stylizowane kopie, w tym słynny monument w Waszyngtonie.

Poniżej egipski obelisk w Luksorze (rys.1):
Obrazek

Oryginalnie obeliski „uziemiano”-przytwierdzano do zakopanego kamiennego bloku (współcześnie stawia się je na cokołach). Miały czworokątny przekrój i były z czerwonego granitu. Piramidkę na szczycie pokrywano „białą miedzią” (wg. Efiraima z Antiochii), czyli substancją ‚tham’ (ORMUS).

W 1360r.pne. książę Scytii Niul i córka faraona Semenchkare (Achenchersesa) zawarli małżeństwo. Takim sposobem egipskie tajemnice trafiły do Irlandii.
W 610-595r.pne. był kolejny królewski związek- księcia Galamha ze Scytii oraz córki faraona Necho. Ich syn Eire-ahmon stał się przodkiem szkockich królów Irlandii.

W Irlandii zbudowano 64 kamienne (z piaskowca i wapienia) okrągłe wieże, pobudzające siły witalne podobnie do egipskich obelisków (rys.2):

Obrazek

Poniżej model obelisku-wieży z papieru ściernego (rys.3):
Obrazek

Przydaje się do doświadczeń nad ową energią. W jego pobliżu rośliny lepiej się rozwijają.

http://galeriatechniki.blogspot.com/200 ... liski.htmlMyślę, że dla poszukiwaczy prawdy jest to dosyć istotna informacja. Wszak pierwsze obeliski pochodzą z Egiptu a jeden z najsłynniejszych jest w
..Watykanie.

Obrazek

Dwa następne są akurat w pozostałych wielkich miastach strategicznych dla Szatana. Jak pamiętamy Watykan steruje światem poprzez trzy ośrodki władzy:1. Watykan – centrum religijne

2. Londyn – centrum finansowe

3. Waszyngton – centrum militarneObelisk w Londynie:

Obrazek


Zauważmy, iż przed obeliskiem znajdują się jakby dwa małe sfinksy pilnujące obelisku, na którym są egipskie hieroglify. Powstaje w tym momencie pytanie: z jakiego powodu w kulturze Anglosasów z nalazł się egipski obelisk nazywający się potocznie Igłą Kleopatry.

” Wielkiej Brytanii, został przekazany w roku 1819 od Egipskiego wicekróla Mehmet Ali, dla upamiętnienia zwycięstwa Pana Nelsona w bitwie Nilu i Sir Ralph Abercrombyho w bitwie Aleksandrii . Choć brytyjski rząd przyjął ten dar, odmówił płacenia jego transportu do Londynu.”Obelisk w Waszyngtonie:

Obrazek


Należy także wiedzieć, że większość kościołów posiada wieże dokładnie o kształcie obelisku. Te nowoczesne o kształcie piramidy.

Kościół Wojciecha w Bzowie:

Obrazek

Krzymów:

Obrazek

A teraz chyba najważniejsze (z translatora):

”W czasach starożytnych, Obelisk reprezentował boga Ozyrysa „brakuje” męskie narządy, które Isis nie był w stanie znaleźć po jej mąż / brat został zabity i pokrojone na kawałki przez Setha czternastu. Isis zastąpiła brakujący narząd obelisk i magicznie impregnowane się z Horus, zmartwychwstałego Ozyrysa. Ta legenda tworzyli trzon egipskiej kosmologii i był fantastycznie czczeni na najbardziej imponującej skali całej całym Egipcie przez wysoki Obeliski, w tym w Karnaku, w którym pionowe obeliski (Ozyrysa) były „ożywione” lub „stymulować” z energii masturbacji Słońce świeciło w dół boga Ra na nich. Współcześni ludzie, zwłaszcza w Ameryce, może zobaczyć te symbole jako profanum lub pornograficznych, ale były one w rzeczywistości rytualne przedmioty starożytni wierzyli, może przyniosą konkretne reakcje, właściwości lub „manifestacje” w tym materialnym świecie. Obelisk i Kopuła jako imitacji męskich i żeńskich narządów rozrodczych bóstw mogłyby, poprzez reprezentowanie rządu, powołać do życia istotę lub istoty symbolizowanej przez nich. Dlatego właśnie w świątyni lub Dome, prostytutki świątynne reprezentujące ludzką manifestację bogini były również dostępne na seks rytualnego jako forma magii


Dzięki takiej imitacyjnego płeć, Dome i Obelisk stał „odbiorniki energii” zdolne do przyswajania istotę Ra przed promieniami słońca, które z kolei wyciągnął „zalążek” podziemia Ozyrysa. Nasienie martwego bóstwa, by, zgodnie z nadprzyrodzoności, przekazują w górę od z podziemi przez podstawę (jąder) Obelisk i magicznie wytrysku od głowy wieży do macicy (Dome) Izydy. W ten sposób można by Ozyrys „ur” lub reinkarnacji jako Horus w kółko
.

W Waszyngtonie, zbudowany przez masonów Obelisk poświęcony i pierwszy prezydent Ameryki stoi w pobliżu zachodnim końcu National Mall. Jest to najwyższy Obelisk w swoim rodzaju na świecie, na około 6660 centymetrów wysokie (555 metrów) i 666 cm szerokości (55,5 m) wzdłuż każdego boku u podstawy
.

W Egipcie, gdzie podnoszenie Ozyrysa do życia przez tych magicznych konstrukcji została udoskonalona, ​​Faraon serwowane jako „rozszerzenie” dla dopasowania odrodzonego boga podjęcia zamieszkania jako „akt seksualny” został w miejscu zrytualizowali z największych budowli religijnej historii wbudowana świątynia Amona-Ra w Karnaku, gdzie faraon stał pojemnik ducha Ozyrysa podczas festiwalu opet. Festiwal odbył się w świątyni w Luksorze, gdzie faraon weszła święte łono-świątyni poza Obelisku i został transmogrified do bóstwa dziennym, syna Amona-Ra i Ozyrysa. Od tego czasu do przodu, Faraon był uważany za wcielenie boga Horusa (wskrzeszony Ozyrysa) w trakcie jego trwania, i po śmierci ponownie doświadczył apoteozę, stając Ozyrysa w piekle, umierających i wskrzeszenia boga, cykl powtarza się z każdym nowo mianowany królem.

Zatem Faraon-tak jak bóg zaszyfrowane na Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych będzie-syn i duchową inkarnacją Najwyższego Bóstwa.


Moja konkluzja jest taka: poza tym, że obeliski są anteną z drugim niebem czyli sferą upadłych aniołów i szatana, stoją w miejscach skąd wydobywa się najwięcej zła.Prawdopodobnie z tych miejsc sataniści konsultują się ze swym panem dostając wskazówki jak niszczyć ludzkość: duchowo, finansowo, militarnie. Masturbacja być może daje siłę tym bóstwom.

W tekście stwierdza się, że „Faraon był uważany za wcielenie boga Horusa„. Według mnie jest to prawda i na tej samej zasadzie antychryst otrzyma moc od samego Szatana (Horusa).

Zainteresowanym „narodzinami” szatana polecam tekst z mojego starego bloga:
http://detektywprawdy.blogspot.com/2013 ... gtonu.html

http://detektywprawdy.pl/2015/01/10/obe ... -kosmosem/

A dlaczego kościoły mają wieże. Nawet dwie? Toż to samo, energia wyznawców idzie tam gdzie trzeba, a potem się dziwić skąd KK ma tyle mocy. To ludzie tą moc dają i nawet nie wiedzą w jakim celu. I nie zdają sobie sprawy, że ich energia jest wykorzystywana przeciw nim samym i ich bliźnim. A co najważniejsze wcale nie trafia do Boga.


Obelisk, Aszery Baala i inne pułapki szatana

https://youtu.be/4duNOKJ9mxM

Obelisk, Aszery Baala i inne pułapki szatana
Wszystko to dzieje się w sposób trudny do zauważenia. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ mam obawy że w tym jest jakiś plan realizowany przez istoty wyższe niz ludzie. Trudno stanowczo stwierdzić o co w tym chodzi ale osobiście nigdy nie chciałbym żeby moje dzieci były oddelegowane przez szkołę do złożenia wieńca lub innych kwiatów pod takim obeliskiem.

Dzisiaj może nikt nie całuje posągów i nie klęka przed pomnikami ale są inne formy oddawania czci. Dmuchając na zimne mam nadzieję ustrzec się pułapek szatan i zachować czystym przed moim Panem Jeszu.
1 x


czasem tak długo wpatrujemy się w zamknięte drzwi, że nie dostrzegamy tych, które już dawno się otworzyły...

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 29 maja 2017, 17:26

0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 15 wrz 2017, 23:43

Nie uwierzysz. Tajemnicze urządzenie znalezione pod Bagdadem

https://www.youtube.com/watch?v=ZXThYthDrjE

Opublikowany 10 wrz 2017
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 19 wrz 2017, 23:50

Tajemnica Abusir - zaawansowana technologia ze Starożytnego Egiptu

https://www.youtube.com/watch?v=dEvS-gErbEs

Opublikowany 28 sie 2017
Starożytny Egipt skrywa w sobie wiele tajemnic. W kompleksie budowli Abusir można znaleźć ślady użycia zaawansowanej technologii. Budowniczy potrafili obrabiać najtwardsze kamienie, tworząc z nich geometryczne konstrukcje takie jak sarkofagi czy okrągłe otwory z granitu. Wycinanie wzorów z diorytu, bazaltu czy granitu jest bardzo trudnym zadaniem, jednak dla starożytnych Egipcjan nie było to większym problemem. Dziś najczęściej korzystamy z diamentowych wierteł, jednak Egipcjanie nie mieli dostępu do takiej technologii. Sami opowiadali, że mistrzowie obróbki kamienia korzystali z porad bogów takich jak Ptah czy Set. W sąsiedniej żydowskiej kulturze znane są historie o tajemniczym diamentowym urządzeniu zwanym szamir, udostępnionym Salomonowi przez Asmodeusza. Czy Egipcjanie również korzystali z takiego urządzenia? Jakichkolwiek narzędzi używali wówczas Egipcjanie to wiedza ta zaczęła stopniowo zanikać w czasach kolejnych dynastii, aż w końcu przepadła w mroku dziejów. Być może nigdy nie dowiemy się w jaki sposób ani dzięki czyich nauk powstał ten niezwykły kompleks budowli.

Facebook: https://www.facebook.com/kosmiczneopo...

Strona: https://kosmiczneopowiesci.wordpress....
0 xAwatar użytkownika
Piter1974
Moderator
Posty: 333
Rejestracja: niedziela 28 cze 2015, 23:26
x 1
x 35
Podziękował: 659 razy
Otrzymał podziękowanie: 1048 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: Piter1974 » poniedziałek 20 lis 2017, 11:00

Znalezione w Internecie, ale nie nie wiem na ile to jest prawdziwe czy nie?
Wrzucam jako ciekawostkę.


Obrazek
0 x


"ARS LONGA VITA BREVIS".

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 8104
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 563
x 139
Podziękował: 6659 razy
Otrzymał podziękowanie: 11524 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: songo70 » poniedziałek 20 lis 2017, 12:31

w jednym odc. bodajze "Ancient Aliens" lub "Secret Egipt" bylo o ostatnich odkryciach,-
wielkiej piramidy- kolega mi strscil, wiec moge cos pokrecic- otoz,-
wg badan za pomoca promieniowania(nie pamietam jakiego) doszli do wniosku,-
iz komnata krola I krolowej rezonowaly ze soba na czestotliwosci 110Hz,-
co powodowalo leczenie, wydluzanie zycia, otwarcie tzw 3 oka,-
I dostep do wiedzy z poza naszej rzeczywistosci. :?:


PS. tak sobie pomyslalem, ze jesli to prawda- to moze rezonans Schumana dozy wlasnie do 110 :?:
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 20 sty 2018, 23:39

Co wiedzieli starożytni - Egipcjanie

https://www.youtube.com/watch?v=K_soT6FyzW8

Opublikowany 14 gru 2017
0 xAwatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 5123
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 635
x 214
Podziękował: 8573 razy
Otrzymał podziękowanie: 8933 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 26 sty 2018, 22:08

Wstawiam jako ciekawostkę i powiem szczerze że jestem zaskoczona ,bo nie wiedziałam o tym. Sprawdziłam i wszystko się zgadza. Na dowód zrzut z ekranu .

Obrazek
Załączniki
piramida.jpg
piramida.jpg (57.33 KiB) Przejrzano 3471 razy
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 5123
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 635
x 214
Podziękował: 8573 razy
Otrzymał podziękowanie: 8933 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 26 sty 2018, 23:49

Obejrzałam właśnie film ,który wstawił Janusz .W 26 minucie jest mowa o tym jak wygładzano kamienie dla piramid w Gizie .Nie wyobrażam sobie jak można było tego dokonać i w jakim czasie . Normalnie ogarnął mnie śmiech ,że też jeszcze ktoś w to wierzy . Oczywiście śmiech z tego filmu a nie z Janusza ;)
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
Kiara
Posty: 3735
Rejestracja: wtorek 01 sty 2013, 15:10
x 160
Podziękował: 1659 razy
Otrzymał podziękowanie: 3794 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: Kiara » czwartek 01 mar 2018, 17:32

KSIĘGA UMARŁYCH.... CZY KSIĘGA MARTWYCH....


https://www.youtube.com/watch?v=4vgRaayVkWw

" EGIPSKA KSIĘGA UMARŁYCH" HD Film dokumentalny LEKTOR PL

Martwym był ten , kto nie wszedł na mistyczna drogę poznawania życia.....
W dawnym Egipcie NIE BYŁO ŻADNYCH RELIGII ( to współczesny człowiek tak nazywa przekaz wiedzy kapłanów), w dawnym Egipcie była wiedza ŚWIĄTYŃ / SZKÓŁ poświęconych różnym aspektom wiedzy.
To coś takiego jak współczesne szkoły średnie i wyższe o określonym kierunku.

BOGAMI .... czyli PATRONAMI ŚWIĄTYŃ .. były postacie o najwyższym poziomie wiedzy w danej dziedzinie, występowali pod postaciami zwierząt patronujących danemu kierunkowi.

Tajemnicą dawnych Egipcjan była umiejętność potrójnego kodowania informacji.
Księga Martwych.. była ich instrukcją na przeżycie życia ... czyli przejście "CZERWONEGO MORZA TRZCIN / ŻYCIA ".. w sposób , mądry, prawy , etyczny , zgodny z uczuciami i prawami MĄDROŚCI SERCA.... to ONO, SERCE miało dla Egipcjan największą wartość, w nim ukryta JEST CAŁA PRAWDA O CZŁOWIEKU.

DEKALOG jest ESENCJĄ ZASAD I PRAW KSIĘGI MARTWYCH ... PRAW , które stanowiąc wyznacznik ludzkich zachowań dają szansę na wejścia do "BIAŁEJ/ JASNEJ " ZIEMI OBIECANEJ....znanej nam współczesnym pod wieloma nazwami.

Egipt to miejsce życia uratowanego dawnego Rodu ( przeciwnego działaniu Magów Atlantydzkich) przekazującego podstawy wiedzy duchowej w sposób zakodowany znanym im kodem.

Tym czym kiedyś był Egipt dla Rodu Abrahama, jest teraz Polska dla pewnego Rodu Żydów....

Zmienił się czas , miejsce i sposób przekazu WIEDZY ... Dusze LUDZI .. pomimo ,że w innych ciałach nadal są te same.
Inny scenariusz inne krajobrazy.. ale droga do pokonania dalej taka sama....

KSIĘGA MARTWYCH jest nam już znana, jej prawa , również znamy.... jedyne co pozostało , to zrozumieć zasady i użyć ich w czasie wędrówki otworzenia siebie na życie TU i TERAZ w sposób świadomie możliwy do korzystania z WIEDZY MĄDROŚCI SERCA.
Przejście przez "CZERWONE MORZE CZCIN" dobiega końca.

M.

Ps. Co jest pod "maską obecnego nie pełnego życia"...... ŻYCIE napełnione całokształtem wiedzy otwierającej WROTA TEGO I TAMTEGO ŚWIATA....

Obrazek

0 x


Miłość jest szczęściem!

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: janusz » czwartek 26 kwie 2018, 00:05

Tajemnica Zaginionego Labiryntu ze Starożytnego Egiptu

https://www.youtube.com/watch?v=QgHWqrfqYGY

Opublikowany 25 kwi 2018
Opowieści! Starożytny Egipt słynie z monumentalnych budowli takich jak piramidy czy Sfinks. Zdaniem starożytnych historyków istniała tam jednak jeszcze bardziej nadzwyczajna konstrukcja - tzw. Labirynt, który przerastał swoją świetnością nawet wielką piramidę w Gizie. Od wieków wielu badaczy poszukiwało labiryntu mając nadzieję na przełomowe odkrycie. Do dziś nie wiadomo kto go zbudował ani co też kryje się w jego krętych korytarzach.

Facebook: https://www.facebook.com/kosmiczneopo...

Strona: https://kosmiczneopowiesci.wordpress....

Źródła: 'Dzieje' Herodot; The Labyrinthine Search; The Lost Labyrinth of Ancient Egypt
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 22 maja 2018, 23:39

Tajemnica Dysku Sabu ze Starożytnego Egiptu

https://www.youtube.com/watch?v=biTdoEf1wf4

Opublikowany 22 maj 2018
Starożytny Egipt do dziś skrywa w sobie wiele tajemnic. Tysiące lat temu budowano tu niezwykłe monumentalne konstrukcje, których historia do dziś pozostaje niewyjaśniona. Oprócz takich budowli jak Sfinks czy piramidy, do naszych czasów przetrwało też kilka intrygujących artefaktów. Jednym z najciekawszych takich obiektów jest tajemniczy dysk Sabu.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 07 lip 2018, 23:48

TAJEMNICE HIEROGLIFÓW - Grzegorz Brożek - 06.07.2018 r.© VTV

https://www.youtube.com/watch?v=o8BktuXOwp0

Opublikowany 6 lip 2018
https://zrzutka.pl/sa2yf5
ZOBACZ FILM: https://www.youtube.com/watch?v=8q8lZ...
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 10015
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 503
Podziękował: 18929 razy
Otrzymał podziękowanie: 16333 razy

Re: Tajemnicza wiedza Egipcjan

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 31 sie 2018, 15:02

CYLINDRY FARAONÓW: SEKRET ENERGII I DŁUGOWIECZONOŚCI

Obrazek


Starożytny Egipt skrywa wiele tajemnic, a jedną z nich są cylindry faraonów. Zobacz, jak współczesne badania dokumentują ich właściwości oraz działanie.Tajemnice medycyny starożytnego Egiptu krążą wokół religii i magii. Wierzono w uzdrowicielskie bóstwa, hipnozę, sugestię, a także magnetyzm.
Na staroegipskich rysunkach oraz w rzeźbach egipskich posągów zwraca uwagę jeden „mały” szczegół – znajdujące się w zaciśniętych dłoniach faraonów dziwne walce wykonane z miedzi i cyny.
Naukowcy twierdzą, że to one gwarantowały kapłanom i faraonom energię, moc, siły witalne i dłuższe życie.

Na staroegipskich rysunkach oraz w rzeźbach egipskich posągów zwraca uwagę jeden „mały” szczegół – znajdujące się w zaciśniętych dłoniach faraonów dziwne walce wykonane z miedzi i cyny.

Naukowcy twierdzą, że to one gwarantowały kapłanom i faraonom energię, moc, siły witalne i dłuższe życie.

Gruziński dom z „Tajemnicą życia i śmierci”

Sprawa tajemniczych cylindrów zainteresowała w latach 70. XX wieku młodego naukowca Włodzimierza P. Kowtuna.

Pasjonat historii starożytnego Egiptu uważnie czytał wszystkie pozycje wydawnicze na ten temat. Pewnego dnia podczas wycieczki do muzeum-pałacu w Pawłowsku, w sali egipskiej zwróciły jego uwagę dziwne przedmioty, które w swych dłoniach dzierżyły egipskie posągi.

Kustosz muzeum nie potrafił wytłumaczyć mu ich znaczenia.

W młodym Kowtunie obudził się instynkt badacza. Poszukiwał odpowiedzi na pochodzenie i znaczenie tajemniczych przedmiotów w literaturze, albumach, a nawet kontaktował się w tej sprawie z egiptologami z całego świata.

Nikt nie potrafił znaleźć sensownego wytłumaczenia.

Jednak los był dla Kowtuna łaskawy. Pewnego lata wraz ze swoim przyjacielem Rusłanem Dobrowolskim zgłosili się do pomocy przy remoncie domu jednej staruszki w Tbilisi. Młodzi przyjaciele nie wzięli za pracę pieniędzy, bo zamiast wynagrodzenia poprosili o możliwość pogrzebania w piwnicy domu w poszukiwaniu ciekawych, starych książek.

Tam odnaleźli anonimowy manuskrypt o intrygującym tytule: Tajemnice życia i śmierci.

Na jego kartach opisano dokładnie receptury i wskazówki jak wywoływać duchy lub czytać w czyichś myślach. Jeden z rozdziałów zatytułowany „Sposoby obcowania z bogami w Starożytnym Egipcie”, a obok rysunek człowieka ściskającego w dłoniach dwa cylindryczne przedmioty stanowiły dla Kowtuna wielkie odkrycie.

Czym są cylindry faraona i jakie mają właściwościowi?

Dalej w rękopisie przedstawiono „Sposób regulacji energii systemu nerwowego” a w nim instrukcję i opis technologii wykonania dwóch rodzajów cylindrów:

słonecznego (z miedzi),
księżycowego (z cynku).
Jeden przeznaczony jest dla prawej, drugi dla lewej ręki.

Jeden miał siłę słońca, drugi księżyca.

Obrazek
Cylindry Faraonów

Księżycowy cylinder służył jako katalizator, który nadaje słonecznemu większą aktywność. Siła cylindrów znana była w najdawniejszych czasach, ale sekret ich wykonania wiadomy był tylko nielicznym wtajemniczonym.

Cylindry faraona wypełnione są w określonej kolejności specjalnymi składnikami minerałów poddanych skomplikowanej obróbce technologicznej przy zachowaniu ściśle określonych reżimów temperaturowych.

Obróbka ich musi być dokonywana w zodiakalnie i czasowo uwarunkowanych okresach. Odchylenie reżimów temperaturowych nawet o jeden stopień pozbawia te przyrządy ich boskiej siły.

Próby rekonstrukcji świętych cylindrów faraona

Zainspirowany odkryciem Kowtun wraz ze swym przyjacielem przystąpił do rekonstrukcji cylindrów, prowadzonej zgodnie z opisem znalezionym w „Tajemnicy życia i śmierci”.

Mając do dyspozycji wyposażone pracownie fizyczne i chemiczne oraz dużą wiedzę teoretyczną w zakresie fizyki wykonali dwa przedmioty o długości 15 cm i średnicy 2,8 cm. Do ich wykonania użyli specjalnego stopu cynku (w manuskrypcie zwanego „księżycowym”) oraz czystej miedzi („słonecznym”).

Wnętrze cylindrów wypełnili natomiast mieszanką węgla kamiennego i namagnesowanej rudy żelaza. Kiedy wzięli je do rąk – miedziany do prawej, cynowy do lewej, dopiero po ok. 15 minutach odczuli zmiany na zewnątrz i wewnątrz ciała:

kłucie w palcach,
przyspieszone tętno,
ciepło,
lekkość ciała,
pieczenie w okolicach „trzeciego oka” na czole.

Aby dowiedzieć się oficjalnie, jaki wpływ na organizm mają cylindry faraona, oddali je do przebadania w ręce najlepszych specjalistów i zespołów badawczych.

Cylindry faraonów pod lupą naukowców

Zrekonstruowane cylindry faraonów poddano licznym badaniom i eksperymentom na aparaturze naukowej. Doświadczenia z cylindrami przeprowadzono m.in. w Instytucie Mechaniki Precyzyjnej i Optyki w Petersburgu.

To tam wykazano, że dzięki specjalnemu, słonecznemu i księżycowemu odlewowi cylindrów, współpracują one z organizmem człowieka i stwarzają pole elektromagnetyczne o dużym natężeniu.

Dzięki temu cylindry stanowią rodzaj aktywnych generatorów elektromagnetycznych.

Na gruncie medycznym cylindry zostały przebadane w Instytucie Naukowo Badawczym Pogotowia Ratunkowego im. I.I. Dżanelidze w Petersburgu oraz w Instytucie Onkologii w Piasecznym pod Petersburgiem. W raporcie z pierwszego badania czytamy, że:
Przy istnieniu jakichkolwiek patologii w ciele człowieka obserwuje się temperaturową asymetrię chorych obszarów w stosunku do zdrowych.

Wzięte w dłonie cylindry faraonów niwelują ją, co stanowi ich działanie lecznicze.

Już w pierwszej minucie u badanych trzymających w rękach cylindry faraonów, zaczyna się fala pulsująca od lewej strony do prawej.

W drugiej minucie rejestruje się odczucie ukrwienia naczyń, nazwane przez badaczy stadium naczyniowym. Zauważa się również rozgrzanie szyjno-piersiowego odcinka kręgosłupa ze zwiększeniem promieniowania podczerwonego.

Od trzeciej minuty i czwartej, zwiększa się promieniowanie podczerwone w prawej górnej części ciała łącznie z ręką.

W piątej minucie wyrównuje się pole cieplne w kończynach górnych.

Obok wyżej wymienionych zmian, u badanych zachodziło ogólne zwiększenie aktywności organizmu, czemu towarzyszyło przyśpieszenie tętna o 8 – 10 uderzeń na minutę.

W procesie wzmożonej aktywności organizmu uczestniczy cały wegetatywny system nerwowy, zachodzi energetyczna aktywizacja tkanek, zarówno kończyn górnych, jak i całego ciała. Skutkiem tego zmniejsza się ból głowy i wraca do normy ciśnienie krwi.
Z kolei w wyniku doświadczeń przeprowadzonych w drugim ośrodku badawczym ustalono, że:
Istnieje parametr charakteryzujący pracę komórek – oddechowe fale komórek. Choroba onkologiczna w organizmie dławi te fale, a cylindry faraonów na odwrót – polepszają ten parametr. Jednakże nowotworu nie usunie się takim łagodnym środkiem.

Jedno jest pewne: gdzie nowotwór czyni zło – cylindry usiłują ratować. Tym samym zespół badawczy zalecił używanie cylindrów podczas choroby nowotworowej, gdyż stymulują one procesy odpornościowe i pobudzają organizm do samoistnego zwalczania szkodliwych komórek.
Trzy poziomy działania

Działanie cylindrów można zaobserwować na trzech poziomach: fizycznym, intelektualnym i duchowym.

fizycznym,
intelektualnym,
duchowym.
Oddziałując na pierwszy poziom: ładują organizm kosmiczną energią, usuwając w ten sposób stres i zmęczenie, odblokowują kanały energetyczne, przyspieszają regenerację sił fizycznych i wzmacniają organizm (zwłaszcza u osób starszych i osłabionych), pobudzają i uaktywniają układ immunologiczny, usuwają silne napięcia emocjonalne, zwalczają bezsenność, normalizują ciśnienie krwi, regulują czynności systemów wydalających, likwidują (od 70 do 100%) odczuwanie bólu (np. głowy, kręgosłupa, menstruacyjnego), w znacznym stopniu usuwają dolegliwości związane z menopauzą, wspomagają organizm przy walce z rakiem.

Na gruncie intelektualnym można zaobserwować efekty stosowania cylindrów w poprawie pamięci i koncentracji uwagi, otwartości umysłu, wzmocnieniu zdolności i (ukrytych) talentów, większej sile twórczej i intensywności wykonywanej pracy oraz szybszej realizacji zadań.

Natomiast w zakresie duchowości pomagają szczególnie osobom spirytualnym i pracującym nad własnym rozwojem.

Dzięki cylindrom są w stanie nawiązać kontaktu z energiami wyższych wymiarów, aniołami, duchowymi przewodnikami, a nawet przenieść się w czasie – zobaczyć wcielenia z poprzedniej inkarnacji lub doznać lewitowania.

Cylindry pomagają również w medytacji oraz w rozwoju duchowym. Długie stosowanie powoduje u niektórych odrzucanie od popularnych używek. Z kolei początkowa faza pracy z cylindrami przynosi wiarę w siebie, w swoje możliwości, pokonanie lęków, kompleksów i fobii oraz nadzieję na lepsze życie.

Warto mieć na uwadze fakt, że cylindry faraona nie mogą być używane w następujących przypadkach:

po zawale serca lub wylewie,
przy bypassach i rozrusznikach serca,
w ostrych infekcjach i przy wysokiej gorączce,
przy schizofrenii i epilepsji,
przy schizofrenii i epilepsji,
we wczesnym i zaawansowanym okresie ciąży,
po bezpośrednim spożyciu alkoholu lub zażyciu narkotyków.

Cylindry faraonów – oficjalny patent

W lutym 1996 r. profesor Włodzimierz Kowtun oficjalnie otrzymał patent na cylindry faraonów, które zostały zakwalifikowane jako „energetyzatory organizmu ludzkiego”.

Od tego czasu zyskały wielką popularność i odniosły sukces w Ameryce i kilkunastu krajach europejskich.

Pierwsze egzemplarze sprowadzone do Polski miały hologramy: Bogini Hator i Żuka Skarabeusza. Jednak na początku 1999 roku zostały zmienione ze względu na pojawiające się podróbki.

Obecnie, oryginalne egzemplarze mają na swoim szczycie hologram miniatury słońca i napis w języku rosyjskim: Cylindry Faraona – w przypadku cylindra słonecznego oraz hologram miniatury księżyca i angielski napis Cylinders of the Pharaohs – w przypadku cylindra księżycowego.

https://www.youtube.com/watch?v=j8ktFyXescE

https://www.tajemnice-swiata.pl/cylindry-faraonow/
0 xODPOWIEDZ