Witam wszystkich użytkowników tego forum

Przyszedł chyba czas, aby przywrócić pełną funkcjonalność forum, w końcu istnieje ono po to, aby każdy mógł prezentować, czy konfrontować swoje poglądy. Jak jest na Ukrainie, każdy kto ma oczy, to widzi. Przywracam wszystkie tematy wojenno - ukraińskie , czy rosyjskie. Nie jest ważne kto z dyskutantów po której stronie będzie stał, jest ważne, aby prezentował jak najbardziej prawdziwe informacje. Dlatego proszę: absolutnie nie kopiować mediów, ani polskich "ekspertów", to można sobie czytać i oglądać poza forum, szkoda miejsca i czasu. W miarę możliwości będziemy się starali prostować i wyjaśniać znaczenie zdarzeń i ich okoliczności.
Poglądy absolutnie nie są powodem do blokowania, czy banowania kogokolwiek, ale proszę je wyrażać w kulturalny sposób. Proszę też sprawdzać cytowane materiały i filmy, aby nie zawierały nieregulaminowych treści.
Ze swojej strony proszę, aby unikać generowania i propagowania wszelkich form nienawiści, takie posty będą w najlepszym wypadku lądowały w koszu.
Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać administracji, w znany sposób, tak jak i prośby o interwencję w uzasadnionych przypadkach, wszystkie sposoby kontaktu - działają.

Pozdrawiam wszystkich i nieustająco życzę zdrowia, bo idą trudne czasy.

/blueray21

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Egipt - Historia i najnowsze odkrycia archeologiczne

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 21521
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 983
Podziękował: 34332 razy
Otrzymał podziękowanie: 27314 razy

Re: Egipt - Historia i najnowsze odkrycia archeologiczne

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 09 wrz 2022, 17:56

Tajemnica zaginionego podziemnego labiryntu - Największa budowla starożytnych Egipcjan?
8 wrz 2022

https://www.youtube.com/watch?v=2dcFUP9vMa8

Historyczny Top

Czy egipskie piaski skrywają tajemnicę zaginionego labiryntu? Czy w ziemi egipskiej można odkryć budowlą okazalszą niż same piramidy? O co chodzi z jeziorem Moerisa? Tego i innych rzeczy dowiecie się z tego odcinka.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 21521
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 983
Podziękował: 34332 razy
Otrzymał podziękowanie: 27314 razy

Re: Egipt - Historia i najnowsze odkrycia archeologiczne

Nieprzeczytany post autor: janusz » sobota 17 wrz 2022, 16:36

Odkrycie w Egipcie zaszokowało cały świat!
17 wrz 2022

https://www.youtube.com/watch?v=NVmRt6UyqQk

SpinkaFun

Przez ponad 3000 lat Starożytny Egipt jako jedna z największych cywilizacji w historii świata rozrastał się w północno-wschodniej Afryce. Po jego upadku wiele skarbów i tajemnic, które skrywało to państwo zostało pogrzebanych pod piaskami pustyni. W dzisiejszym odcinku przedstawimy wam kilka niezwykłych i niepokojących znalezisk jakie odkryto w Egipcie. Zapraszam do oglądania.
0 xAwatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 21521
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 29
x 983
Podziękował: 34332 razy
Otrzymał podziękowanie: 27314 razy

Re: Egipt - Historia i najnowsze odkrycia archeologiczne

Nieprzeczytany post autor: janusz » wtorek 20 wrz 2022, 17:00

Badacz aż zaniemówił po analizie hieroglifów sprzed 3500 lat
11 lut 2020

https://www.youtube.com/watch?v=6J1z8aHAvNU

Wirtualna Polska

Starożytna egipska gra planszowa była używana 3500 lat temu w celu obcowania ze zmarłymi. Senet stała się hitem i była podobna do współczesnego Ludo. Rozgrywano ją we wszystkich warstwach społecznych. Powstała 5000 lat temu, ale swoją popularność straciła 2500 lat później. Dopiero 700 lat po pierwszej rozgrywce nadano jej duchowy charakter. Starożytne teksty sugerowały, że oferuje połączenie z zaświatami. Gra miała być odbiciem przejścia duszy przez Duat - egipską krainę umarłych. Jej celem było przesunięcie pięciu pionków wzdłuż siatki na pole końcowe. Walter Christ z Maastricht University twierdzi, że tablica senet z Rosicrucian Egyptian Museum w Kaliforni może pokazywać najwcześniejsze etapy tego przeprojektowania.
0 xODPOWIEDZ