Drodzy forumowicze i goście!

Przeżyliśmy przestój związany z migracją z serwera na serwer i zmianą istotnych danych adresowych dla hostingu. Teraz forum powinno działać szybko, bez długiego oczekiwania na odpowiedź serwera. Zależy to też od szybkości waszych łącz, ale do któregoś września serwer był trudny do zaakceptowania.
Niestety technicznie wielkość naszego forum się mocno powiększyła i musimy zwracać większą uwagę na wykorzystanie przestrzeni dyskowej, nie duplikować postów (dawać linki) itp., bo nie utrzymamy baz danych w limitach dostawcy hostingu, a upgrade jest finansowo nieopłacalny.

W związku z "wysypem" reklamodawców informujemy, że konta wszystkich nowych użytkowników, którzy popełnią jakąkolwiek formę reklamy w pierwszych 3-ch postach, poza przeznaczonym na informacje reklamowe tematem "... kryptoreklama" będą usuwane bez jakichkolwiek ostrzeżeń. Dotyczy to także użytkowników, którzy zarejestrowali się wcześniej, ale nic poza reklamami nie napisali. Posty takich użytkowników również będą usuwane, a nie przenoszone, jak do tej pory.
To forum zdecydowanie nie jest i nie będzie tablicą ogłoszeń i reklam!
Administracja Forum

To ogłoszenie można u siebie skasować po przeczytaniu, najeżdżając na tekst i klikając krzyżyk w prawym, górnym rogu pola ogłoszeń.

Uwaga! Proszę nie używać starych linków z pełnym adresem postów, bo stary folder jest nieaktualny - teraz wystarczy http://www.cheops4.org.pl/ bo jest przekierowanie.


/blueray21

Piramidy ,mumie,wykopaliska i tajne służby

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6278
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 968
x 307
Podziękował: 11087 razy
Otrzymał podziękowanie: 11649 razy

Piramidy ,mumie,wykopaliska i tajne służby

Nieprzeczytany post autor: chanell » niedziela 20 gru 2015, 15:32

KGB i mumia Ozyrysa

Czy doczesne szczątki egipskiego boga Ozyrysa faktycznie znajdują się w tajnych magazynach KGB? Czy radzieccy archeolodzy dotarli do mitycznej komnaty wiedzy pozostawionej nad Nilem przez przybyszów z Kosmosu?

Odpowiedzi na te pytania udziela dokument filmowy zatytułowany The Secret KGB Abduction Files z 2000 r. w reżyserii Judy Luness. Został on pokazany przez kanał telewizyjny Sci Fi, należący do amerykańskiego koncernu NBC. W rolę narratora wciela się sir Roger Moore; stojąc na tle piramid aktor zdradza widzom niewiarygodne wprost tajemnice, a przedstawiona historia jest w istocie tak nieprawdopodobna, że przypomina kolejny film z serii Poszukiwacze zaginionej arki.

Autorka dokumentu wykorzystała fragmenty starych taśm filmowych zakupionych ponoć od człowieka mającego powiązania z rosyjską mafią, KGB oraz egipską policją. Dzięki temu możemy obejrzeć scenę zakupu i przekazania metalowych puszek z rolkami, jednak twarz tajemniczego sprzedawcy pozostaje ukryta w cieniu. Widać jedynie, że jest to ubrany na sportowo mężczyzna mówiący po angielsku z silnym rosyjskim akcentem. To, w jaki sposób zdobył nagrania pochodzące z najtajniejszych archiwów KGB, pozostaje tajemnicą. Jednak kierownictwo kanału Sci Fi zarzeka się, że nie ma tu mowy o żadnym oszustwie. Nabyte materiały – jak twierdzi – są autentyczne, gdyż sprawdzili je niezależni eksperci.

Poszukiwacze komnaty wiedzy

Historia ta rozpoczyna się w okresie zimnej wojny. Trwa wyścig zbrojeń pomiędzy dwoma światowymi mocarstwami: Stanami Zjednoczonymi i Związkiem Radzieckim. Przywódcą ZSRR jest Nikita Chruszczow, który chce udowodnić, że przewaga militarna leży po stronie Kraju Rad. Oprócz jawnie realizowanych projektów wojskowych i naukowych istnieją także przedsięwzięcia tajne. Należą do nich badania prowadzone w laboratoriach i podczas wykopalisk archeologicznych. Otóż wywiad KGB poszukuje dawnej wiedzy oraz starożytnych artefaktów, które można by wykorzystać w rywalizacji z USA i w eksploracji Kosmosu. Właśnie dlatego pod koniec lat 50. ub. wieku Komitet Bezpieczeństwa Państwowego rozpoczyna prace w Egipcie w ramach tzw. Projektu Izida. Jego celem jest odszukanie legendarnych skarbów, które zostały dawno temu ukryte gdzieś nad Nilem przez skrzydlatych bogów przybyłych z nieba.

W mitologii egipskiej ważne miejsce zajmował Ozyrys, bóg uważany za króla wieczności i nieśmiertelności, pan wegetacji oraz rolnictwa. Legendy opowiadają, że przybył on z gwiazd razem z innymi bogami. Gdy jego towarzysze odlecieli, pozostał na Ziemi, dzieląc się z ludźmi wiedzą, ucząc ich uprawy winorośli i zbóż, tłoczenia wina, pieczenia chleba, tkactwa, muzykowania, wykonywania praktyk religijnych, a nawet przygotowania się do życia po śmierci. Ostatecznie Ozyrys został zabity i poćwiartowany przez swego brata Seta, a potem zmartwychwstał dzięki interwencji siostry, jednocześnie małżonki Izydy, która poskładała jego ciało z osobnych kawałków. W ten sposób odzyskał życie i tron, lecz wolał pozostać królem umarłych.

Aby przygotować go do przebywania w ich krainie, Izyda zmumifikowała ciało męża. Podobno został pochowany wraz ze wszystkimi swoimi skarbami. Nie było to jednak złoto ani drogie kamienie, lecz wiedza prowadząca do nieśmiertelności.
Od tamtej pory Egipcjanie wierzyli, że zabezpieczenie zwłok przed rozkładem jest niezbędnym warunkiem zapewnienia duszy człowieka życia wiecznego – czytamy w Ilustrowanej encyklopedii mitów i legend świata Arthura Cotterella.
Lepili małe figurki Ozyrysa z mułu nilowego i umieszczali w nich ziarna zbóż. Kiełkowanie ziarna było symbolem zmartwychwstania – uzupełnia Manfred Lurker, autor Bogów i symboli starożytnego Egiptu.

KGB zainteresowało się tą legendą i postanowiło odszukać mityczną komnatę wiedzy, w której Izyda pochowała Ozyrysa. Komunistom sprzyjała sytuacja polityczna w Egipcie. W połowie ub. wieku wyzwalał się on spod wpływów brytyjskich. Oficerowie pod wodzą Muhammada Nadżiba i Gamala Abdela Nassera obalili króla Faruka I, a następnie przejęli władzę. W 1954 roku premierem został życzliwie nastawiony do ZSRR Nasser, który znacjonalizował Kanał Sueski, a w 1958 proklamował Zjednoczoną Republikę Arabską, jako państwo świeckie i socjalistyczne. W jej skład weszły Egipt i Syria.

Kraj ten na przełomie lat 50. i 60. otrzymywał z Moskwy ogromne środki finansowe w ramach tzw. pomocy dla Trzeciego Świata. Doskonale wyszkoleni radzieccy specjaliści pomagali zarówno w modernizacji egipskiej armii, jak i w budowie olbrzymiej Tamy Asuańskiej na Nilu. Dzięki temu bez najmniejszych obaw mogła tam działać cała armia mniej lub bardziej zakonspirowanych sowieckich agentów, którzy po przybyciu na miejsce penetrowali pustynię chcąc ustalić, w którym miejscu rozpocząć prace wykopaliskowe. Żeby zdobyć więcej danych, KGB werbowało informatorów i zakładało podsłuchy. Pluskwy i kable znajdowały się podobno we wszystkich ważniejszych urzędach Egiptu.

Sarkofag na pustyni

Dwaj Beduini natknęli się na grobowiec bóstwa z Kosmosu – brzmi nagranie w języku arabskim zarejestrowane 24 czerwca 1959 roku w jednym z kairskich biur. – Obaj są chorzy, leżą w szpitalu i wciąż powtarzają: grób boga z nieba, grób boga z nieba

W tym momencie Projekt Izida rusza z miejsca. Trzeba tylko zmusić Arabów, by wskazali dokładne miejsce znaleziska. Lecz z tym, jak się zdaje, nie ma żadnych kłopotów, co potwierdza czarno-biały film z 1961 roku zakupiony przez kanał Sci Fi od tajemniczego Rosjanina.
Kamera pokazuje niewielki namiot stojący gdzieś na pustyni. W jego wnętrzu znajduje się wejście do głębokiego wykopu. W pewnym momencie do środka wchodzi grupa mężczyzn ubranych w mundury – to oficerowie KGB. Kolejne sceny obserwujemy już z wnętrza grobowca. Żołnierze wytężają siły, próbując podnieść kamienną pokrywę rzeźbionego sarkofagu. Gdy odsuwają ją na bok, z otworu wydobywa się wielki obłok dymu. Zaskoczeni mężczyźni odskakują i czym prędzej opuszczają grobowiec, ratując się przed prawdopodobnie trującymi oparami. Wówczas do akcji wkraczają ludzie ubrani w kombinezony i maski używane przez oddziały specjalistycznych wojsk chemicznych.
Kamera zagląda do sarkofagu: spoczywa tam szkielet pokryty resztkami zniszczonych przez czas bandaży. Mumia ma nienaturalnie długie kości – na pierwszy rzut oka nieboszczyk liczy ponad dwa mery wzrostu – i wąską, wydłużoną czaszkę. Kolejne ujęcie pokazuje, jak umundurowani funkcjonariusze KGB wynoszą z wnętrza namiotu jakieś pakunki.

Szkielet Obcego znaleziono podobno w jednej z takich, rozsianych po egipskiej pustyni mastab. Tylko gdzie?Z notatek dołączonych do taśm wynika, że czekiści wywieźli z grobowca piętnaście skrzyń. Zawierały one między innymi częściowo zmumifikowane ciało, kamienny sarkofag i osiem próbek hieroglifów skutych ze ścian grobowca.
– Moi agenci zabezpieczyli notatki naukowca pracującego przy wykopaliskach – taka informacja zostaje przekazana sekretnymi kanałami z Egiptu do Moskwy. Badacz ten zauważył, że jedna z kamiennych ścian emituje pulsującą energię. – Częściowo odkodowaliśmy wiadomość ze ściany. To przepowiednia o powrocie „skrzydlatych bogów” – ogłaszają kryptolodzy. Opinię tę potwierdza też ponoć grupa niewymienionych z nazwiska radzieckich ekstrasensów.
Kreml bardzo poważnie podchodzi do całej sprawy. KGB dostaje rozkaz: ustalić, w jakim kierunku pulsuje energia ze ściany, a więc skąd mogą przybyć na Ziemię skrzydlaci bogowie. W tym celu trzeba ustalić, jak stara jest mumia.
Wykorzystywana w archeologii metoda datowania z pomocą węgla radioaktywnego C14 wykazuje, że szczątki pochowano 12,5 tysiąca lat temu. Podobny wiek mają znalezione przy nich artefakty. To zastanawiające, bowiem historia Egiptu (tzw. okres predynastyczny) jest datowana na około 6 do 3 tysięcy lat p.n.e. Wygląda więc na to, że dzieje tego kraju sięgają znacznie dalej w przeszłość, niż zakładali archeolodzy.


Teraz do akcji wkraczają astrofizycy i specjaliści od napędu rakietowego, próbując ustalić, jakie gwiazdy i galaktyki były widoczne nad Egiptem 10.5 tysiąca lat p.n.e. Okazuje się, że chodzi o gwiazdozbiór Oriona, który odgrywał ważną rolę w egipskiej mitologii i religii. Według Lurkera, z Orionem – zwanym niegdyś nad Nilem Sah – utożsamiano właśnie Ozyrysa: W tekstach religijnych pojawia się myśl, że Izyda w żałobie w postaci Syriusza podąża za Orionem, „wspaniałą duszą Ozyrysa”.

ET czy Ozyrys?

Antropolodzy odtwarzają twarz szkieletu za pomocą metod używanych w kryminalistyce. Okazuje się, że pochowana w sarkofagu istota należy wprawdzie do humanoidów, ale z całą pewnością nie jest człowiekiem! Ma długie i wąskie oblicze z wielkimi, migdałowymi oczami, maleńkim nosem, niewielkimi zębami oraz ustami. Wygląda – wypisz, wymaluj – jak Obcy z filmu SF należący do rasy Szarych!
Czy tak właśnie prezentował się bóg z nieba (tajemniczy przybysz z Kosmosu)? I czy należy utożsamiać go z egipskim bogiem Ozyrysem, przedstawianym pod postacią mężczyzny o zielonej lub czarnej skórze, z wąską czaszką, wielkimi skośnymi oczami i koroną Atef na głowie?
Atrybut Ozyrysa, wysoka korona Atef – czy był to tylko symbol władzy, czy także urządzenie do kontaktowania się z odległymi galaktykami?Znane z wielu wizerunków oblicze "boga" przypomina twarz istoty znalezionej w sarkofagu. Czy jednak na pewno jest to Ozyrys? Ile prawdy kryje się w pradawnych egipskich mitach, które przekonywały, że zmarły niczym ptak wznosi się do nieba, aby żyć tam dalej w postaci gwiazdy? I czy na pewno są to wyłącznie mity?

Nie jest też wykluczone, że u podstaw mitu o zmartwychwstaniu boga leży jakieś inne, autentyczne zdarzenie. Może dwanaście i pół tysiąca lat temu wśród prostego egipskiego ludu zamieszkał przybyły z gwiazd uczony, który dokonał tu żywota, został pochowany, a potem uwieczniony pod postacią boga śmierci i zmartwychwstania? Taka sytuacja przypominałaby współczesne kulty cargo, w których bóstwami zostają obwołane obserwowane przez prymitywne plemiona samoloty transportowe, a nawet magazyny z jedzeniem.

Piramida jak latarnia morska

Niestety nie wiadomo, gdzie dokładnie dwaj Beduini natknęli się na sarkofag. Na rolkach filmu widnieje adnotacja: miejsce znaleziska nieujawnione. Można przyjąć, że doszło do tego gdzieś w okolicach piramid w Gizie; tym bardziej, że KGB za pomocą radiolokacji odkryła pustą przestrzeń pod grobowcem Obcego, a potem podziemne przejście łączące komnatę z wielką piramidą. Wtedy też zaczęła dociekać, czemu tak naprawdę miały służyć stożkowe budowle. Czy rzeczywiście były miejscami pochówku zmarłych faraonów? Przecież jest możliwe, że wykorzystywano je w zupełnie innych celach.

Naukowcy współpracujący z sowieckimi służbami skonstruowali własną hipotezę. Zakłada ona, że piramida to pryzmat, który ma zdolność koncentrowania energii płynącej do nas z gwiazd. W określonych wypadkach taka budowla może zacząć pełnić rolę przekaźnika. Trzy największe piramidy Egiptu oraz Sfinks tworzą de facto integralną część ogromnej maszyny zaprojektowanej przez Obcych, którzy dawno temu odwiedzili Ziemię. Radziecka teoria głosi, że w wielkiej piramidzie znajduje się pionowy szyb, wypełniający się energią, ilekroć na niebie pojawia się odpowiedni układ gwiazd. Siła ta, uderzając w pewne punkty w kamiennym ostrosłupie, jest w stanie wywołać eksplozję jądrową. Wtedy piramida znacznie się powiększy, a energia przeskoczy do innych stożkowych budowli oraz do Sfinksa. Wszystko to doprowadzi do ogromnego BUM, które z kolei odegra rolę znaku nawigacyjnego dla statków kosmicznych Obcych.
Wtedy tu powrócą!

Radzieccy uczeni ustalili, że podobne mity funkcjonowały nie tylko w starożytnym Egipcie, lecz także w Meksyku, Peru i Chinach. Na ogół są one związane z piramidami i Obcymi, którzy musieli być wysokiego wzrostu, bo wszędzie określa się ich jako gigantów. Egipskie piramidy są pośród tych budowli najstarsze, co sugeruje, że przybysze z Kosmosu odwiedzali naszą planetę wielokrotnie, po kolei kolonizując albo wizytując nowe rejony.
Z początku KGB sądziła, że pusta przestrzeń pod grobowcem Obcego to poszukiwana przez naukowców komnata wiedzy. Nie zdecydowano się jednak kontynuować prac wydobywczych. Włodarze ZSRR bali się podobno, że natkną się na ukryty w grobowcu mechanizm, który jest zdolny zagrozić całej planecie. Właśnie to spowodowało, iż Projekt Izida nagle zakończono, a wszystkie związane z nim dokumenty i wydobyte na pustyni artefakty odesłano do tajnego archiwum.

Mama i papa pośród gwiazd

Co ciekawe, fizyczny kontakt z grobowcem miał dramatyczny wpływ na uczestników sowieckiej ekspedycji. Niektórzy z nich popełnili samobójstwo, inni zniknęli. Jeszcze inni całkiem się zmienili, głównie w kwestii podejścia do religii. Wśród zakupionych przez kanał telewizyjny Sci Fi dokumentów znalazł się wycinek z anglojęzycznej gazety wychodzącej w 1985 r. w Egipcie. Można tam przeczytać, że w nocy z 24 na 25 kwietnia zniknęli też wszyscy rosyjscy turyści, którzy pojechali autobusem na pustynię w pobliże piramid. W porzuconej koło pojazdu amatorskiej kamerze odkryto kilkuminutowy film. Przez 20 lat całkowicie zapomniany, obecnie został on odkupiony od egipskiej policji.

Na taśmie widać ujęcia wnętrza autobusu, a potem jego schodków. Jest noc, na pustyni stoi spora grupa ludzi. Nagle na niebie pojawia się jasne światło, które coraz bardziej zbliża się do ziemi. Na twarzach turystów można dostrzec zachwyt, a nawet ekstazę. Zbliżenie obejmuje kilka osób stojących na pierwszym planie. Potem wszystko wokół ogarnia nieprzenikniona ciemność.
Twórcom filmu The Secret KGB Abduction Files udało się odszukać dwie osoby, których rodzice znajdowali się wśród zaginionych. – Mama! Tata! – wołała z płaczem młoda kobieta, pokazując palcem na ekran po tym, jak rozpoznała bliskich, którzy pojechali na wycieczkę do Egiptu. Czy porwało ich UFO? Czy byli członkami sekty Followers, której członkowie wierzą w powtórne przyjście Ozyrysa? Czy krewni tych ludzi przebywają teraz wśród gwiazd?

W tej sprawie jest wiele znaków zapytania. Wszak nie wiadomo nawet, gdzie spoczywa mumia domniemanego Ozyrysa. Tego – jak należy się domyślać – nie wiedzą już nawet na Łubiance w Moskwie. Chyba że mamy tu do czynienia z legendą, w której prawdę przemieszano z fantazją, a fakty z wymysłami. Nie jest też wykluczone, że odpowiedź znajduje się w tajnych archiwach KGB, których wciąż nie odtajniono.

Kosmici wylądowali w Egipcie?

Nie tylko KBG poszukiwało śladów Obcych w Egipcie. Są tacy, którzy twierdzą, że niektóre małe ciała spoczywające w grobowcach faraonów to w istocie szczątki kosmitów. Badacze dopatrują się ich podobizn pośród malowideł pokrywających ściany piramid, np. w Sakkarze w grobowcu Ptahhotepa, wezyra faraona Dżedkare z V dynastii. I rzeczywiście trudno oprzeć się wrażeniu, że wizerunki te ukazują obraz klasycznego Szaraka.
Dziwaczną mumię, wyglądającą jak szczątki Obcego, udało się podobno odkryć 7 stycznia 2003 r. w miejscowości Al-Lahun, położonej niedaleko piramidy Senusreta II. Miał tego dokonać emerytowany profesor Uniwersytetu w Pennsylvanii, Czech z pochodzenia, dr Viktor Lubek. Wiadomość ta była dostępna w internecie wraz ze zdjęciami szczątków na stronie: http://www.weeklyworldnews.com. Widać tam było szkielet dziwnej istoty o wzroście ok. 1.70 m. Zdjęciom towarzyszyły komentarze mówiące, że znalezisko to zostało utajnione przez egipskich urzędników ds. starożytności i archeologii.

– Mumia pochodzi z 1800 roku p. n. e. To humanoid, lecz nie człowiek. Nie wiadomo, jakiej jest płci. Widać, że ma wielkie oczy w kształcie migdałów, nie posiada uszu, a jego skóra przypomina jaszczurczą. Ciało zostało zmumifikowane i pochowane z wielkim szacunkiem – informują dobrze poinformowane źródła z Kairu. Pochowano je w niecodzienny sposób – zostało ponoć pokryte mieszaniną złota i gliny, a potem otulone lnianą tkaniną. Taki sposób pochówku należał do wyjątkowych w skali całego Egiptu. Jakiś czas temu mumię przetransportowano podobno na Florydę, gdzie ma zostać poddana dalszym szczegółowym badaniom.
Wiadomość ta wydaje się interesująca, ale niestety trudno ustalić, kim tak naprawdę jest dr Victor Lubek. Musi to być pseudonim, bowiem po wpisaniu w GOOGLE jego nazwiska okazuje się, że pojawia się wyłącznie jako odkrywca tajemniczej mumii, i to jedynie na stronach poświęconych UFO, Obcym i planecie Nibiru. Nie ma śladu po archeologu, który nosiłby to nazwisko i był w stanie udokumentować swą karierę zawodową. Mamy więc do czynienia z kolejną zagadką, która czeka na rozwiązanie.

Elżbieta Bielińska
Nieznany Świat 4/2011

http://nieznanyswiat.pl/nieznany-świat/ ... imitstart=
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6278
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 968
x 307
Podziękował: 11087 razy
Otrzymał podziękowanie: 11649 razy

Re: Piramidy ,mumie,wykopaliska i tajne służby

Nieprzeczytany post autor: chanell » czwartek 18 sty 2018, 12:20

Historia zamkniętego egipskiego miasta Zawyet El Aryan

Zawyet El Aryan to miasto w Dolnym Egipcie, położone pomiędzy Giza i Abusir. Znajdują się tam dwa piramidalne kompleksy i pięć mastab-grobowców w formie ściętej piramidy.Obecnie miasto jest zamknięte, ponieważ jest w nim tajna baza wojskowa. Nie ma do niego dostępu od 1964 roku, a wykopaliska są tam surowo zakazane.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na fotografiach zrobionych przed tym okresem widać absolutnie oszałamiające struktury i ślady potężnej cywilizacji. Naukowcy i badacze nie mogą odwiedzać tych miejsc, i nikt nie wie w jakim stanie te unikalne historyczne zabytki są dzisiaj.

https://treborok.wordpress.com/historia ... eview=true
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12272
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 863
x 268
Podziękował: 11968 razy
Otrzymał podziękowanie: 18366 razy

Re: Piramidy ,mumie,wykopaliska i tajne służby

Nieprzeczytany post autor: songo70 » czwartek 18 sty 2018, 15:06

0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6278
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 968
x 307
Podziękował: 11087 razy
Otrzymał podziękowanie: 11649 razy

Re: Piramidy ,mumie,wykopaliska i tajne służby

Nieprzeczytany post autor: chanell » piątek 23 lut 2018, 11:03

Tajemnica Sarkofagu Ozyrysa ze Starożytnego Egiptu

https://youtu.be/im8m9YkzFTY


Kosmiczne Opowieści
Opublikowany 21 lut 2018


Subskrybuj Kosmiczne Opowieści! Starożytny Egipt do dziś skrywa w sobie wiele tajemnic. Zwykle myśląc o płaskowyżu w Gizie wspominamy piramidy oraz Sfinksa, jednak okazuje się, że znajdują się tam także inne niezwykłe konstrukcje. Jedną z nich jest odkryta stosunkowo niedawno niesamowita sieć tuneli oraz komór, w której znajduje się pewien zagadkowy sarkofag. Analiza jego odkrycia przynosi zaskakujące informacje.
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 14780
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 777
Podziękował: 27877 razy
Otrzymał podziękowanie: 22438 razy

Re: Piramidy ,mumie,wykopaliska i tajne służby

Nieprzeczytany post autor: janusz » poniedziałek 21 wrz 2020, 23:30

7 najbardziej przerażających odkryć w Egipcie
15 wrz 2020

https://www.youtube.com/watch?v=8d1YKLgi5to

Światowa Topa

Witajcie. Starożytny Egipt słynął z tego, że był bardzo wysoko-rozwiniętą cywilizacją. Do dziś na jego pradawnym terytorium kryją się skarby, które nadal są zagrzebane głęboko w Ziemi
0 x



Awatar użytkownika
janusz
Administrator
Posty: 14780
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 22:25
x 24
x 777
Podziękował: 27877 razy
Otrzymał podziękowanie: 22438 razy

Re: Piramidy ,mumie,wykopaliska i tajne służby

Nieprzeczytany post autor: janusz » piątek 13 lis 2020, 19:30

Sprawa Ozyrysa - ciąg dalszy.

Jedną z zagadek Egiptu są podziemne tunele i komory, których jest tam spora ilość. Jedno z takich niesamowitych miejsc, gdzie wykonano ogromną pracę pod ziemią, znajduje się na płaskowyżu w Gizie i tam na najniższym poziomie jednego z szybów, 30 metrów pod ziemią, znajduje się zagadkowy sarkofag Ozyrysa zanurzony w wodzie.
Do dziś nie wiadomo jak miejsce to zostało wykute w skale i jak udało się budowniczym przetransportować przez wąskie tunele ważące dziesiątki ton granitowe sarkofagi.
Miejsce to opisał Herodot, ale jedynie na podstawie zasłyszanych opowieści. W swoich tekstach zanotował, że w pobliżu Wielkiej Piramidy znajduje się rozległy system podziemnych komór oraz tuneli. Wg Greka na samym dole miało znajdować się niewielkie podziemne jezioro z krystalicznie czystą wodą, w której umieszczono tajemniczy sarkofag.
Oczywiście historycy uważali to za jakieś mity powtarzane przez Herodota.
Jednak w 1933 roku egiptolog Selim Hassan natrafił na wejście do podziemnego szybu w okolicy piramid Chefrena oraz Cheopsa. Niestety zbadanie miejsca uniemożliwiała woda znajdująca w szybie. Dotarł jedynie do drugiego poziomu, gdzie dostrzegł 7 sarkofagów. Dwa z nich to bazaltowe monolity i były tak ogromne, że początkowo myślano, że zawierają ciała świętych byków.
Dopiero gdy upłynęło kilkadziesiąt lat, bo aż w 1999 roku egiptolodzy pod kierownictwem kontrowersyjnego egiptologa Zahi Hawass’a, udało się zbadać to miejsce, ponieważ przez te lata poziom wody znacznie zmalał. Zgłosili oni istnienie jedynie 2 sarkofagów. Jak uważasz? Czy ktoś w międzyczasie dostał się tam, czy sarkofagi (lub ich zawartość) nie pasowała do kreowanej historii Egiptu, więc lepiej było je ukryć?
Okazało się, że szyb miał ok. 10 metrów głębokości, a na jego końcu było wejście do komory. Pomieszczenie to miało ok. 3 metry wysokości i 9 metrów długości.
Archeolodzy twierdzą, że nie znaleźli tam żadnych przedmiotów, ale za to odkryli tam wejście do kolejnego szybu, który ma długość 13 m. Na jego końcu było wejście do jeszcze innej komory w kształcie prostokąta, otoczonej siedmioma komorami grobowymi wykutymi w skale. W każdej z tych komór znajdowało się miejsce najprawdopodobniej na sarkofag.
To jeszcze nie koniec, z tego drugiego sarkofagu był wyprowadzony kolejny tunel ponownie skierowany w głąb ziemi. Ten liczył sobie 7 metrów głębokości i był tak wąski, że mieściła się tam 1 osoba. Szyb ten prowadził oczywiście do kolejnej komory, w który znajdowała się krystalicznie czysta woda, a na środku znajdowała się prostokątna platforma. Na tej platformie znajdowały się pozostałości 4 filarów. Wewnątrz platformy, pod wodą, znajdował się bazaltowy sarkofag o wadze 12 ton.
Wspomniany wcześniej Zahi Hawass twierdził, że pokrywa od sarkofagu była odsunięta i we wnętrzu znaleziono niewielkie fragmenty ludzkich szczątków. W komorze odnaleziono także ceramikę, datowaną na okres panowania VI dynastii, czyli mniej więcej 2300 r. p.n.e.
Wg egiptologa, sarkofag ten był symbolicznym grobem Ozyrysa i umieszczono go w tym miejscu, aby oddać hołd swojemu bogu oraz, żeby jego moc wspierała pochowanych w okolicy faraonów.
W rzeczywistości nie wiemy, jak te ogromne sarkofagi przetransportowano przez wąski szyb. Nie mamy również informacji na temat rzeczywistego celu tego kompleksu, ani dla kogo go zbudowano.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
0 x



Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12272
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 863
x 268
Podziękował: 11968 razy
Otrzymał podziękowanie: 18366 razy

Re: Piramidy ,mumie,wykopaliska i tajne służby

Nieprzeczytany post autor: songo70 » sobota 14 lis 2020, 07:37

nie wiem czy o tym było-> schody w głąb pustyni ??

https://youtu.be/IQhFe-6JtnE
0 x


panta rhei

Awatar użytkownika
chanell
Administrator
Posty: 6278
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 10:02
Lokalizacja: Kraków
x 968
x 307
Podziękował: 11087 razy
Otrzymał podziękowanie: 11649 razy

Re: Piramidy ,mumie,wykopaliska i tajne służby

Nieprzeczytany post autor: chanell » sobota 14 lis 2020, 10:02

Nie było ,nie słyszałam o tym odkryciu ,ale zaraz sprawdzę w google earth ;) bo jestem ciekawa .
0 x


Lubię śpiewać, lubię tańczyć,lubię zapach pomarańczy...........

Awatar użytkownika
songo70
Moderator
Posty: 12272
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 11:11
Lokalizacja: Carlton
x 863
x 268
Podziękował: 11968 razy
Otrzymał podziękowanie: 18366 razy

Re: Piramidy ,mumie,wykopaliska i tajne służby

Nieprzeczytany post autor: songo70 » środa 25 lis 2020, 09:37

Tajemnicze Budowle Egipcjan. Ozyrejon i Świątynia Pepi I

https://youtu.be/R2Wu5AXwh0c
0 x


panta rhei

ODPOWIEDZ